Berooving op Wieringen Buitenland Radio-rede van Leon Blum Krijgt Thalmann levenslang? Tegen het anti-semitisme Gevaar voor kaas-export Alkmaarsche Kaasmarkt Marktberichten Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA SCHAGEN Marktoverzicht Dynamiet-aanslag in Roemenië Raymond Braine in moeilijkheden Predikbeurten 1UHAXADORP ALGM. VER. VAX DE AFD DEN HELDER VAX DE H.M. v. L. Woensdagavond vergaderde bovengenoem de afdeeling met slechts 21 leden, ten loka le van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. De secretaris de heer C. J. Modder fungeerde als voorzitter, en heet te de aanwezigen in het bijzonder de her ren Brakman en Zeeman welkom. Het speet hem dat zoo weinigen aanwezig waren. De notulen werden uitgesteld tot een vol gende maal Op 10 Februari komt ir. Gras huis hier spreken. Over kwestie demonstra tie van werktuigen is nog niets naders be kend. De heer Schroevers was dezen avond verhinderd. De rondvraag leverde niets op. Het woord is daarna aan den heer drs. C. Brakman, bedrijfsconsulent voor den landbouw, die eerstens een uiteenzetting hield over het onderwerp „De economische landbouw voorlichtingsdienst" De geachte spreker heeft dit onderwerp vanaf de in stelling van dezen dienst hetwelk nog maar kort geleden is, tot aan heden op zeer uitvoerige en duidelijke wijze uiteengezet. Ook wat betreft de aanstelling, opleiding en de werkzaamheden van de verschillende assistenten Deze laatsten vormen de schakel tusschen het consulentschap en'de nieuwtjes ophalers. Tenslotte kwam spreker tot de conclusie, dat het instituut zeer nuttig en baanbre kend werk verrichten kan, mits iedereen daar voor 100 pet. aan medewerkt. Dat wordt nog te veel op verkeerde wijze be zien. Wij schreven reeds dat het een uit voerig betoog geworden is, en aangezien dit in deze courant reeds van een vorige lezing uitvoerig is vermeld geworden, ach ten wij ons ontslagen om daar nog verder op in te gaan. Men zoeke dus de betreffen de courant op. Vervolgens werd gepauzeerd, vragen ge steld en beantwoord. Uit het tweede onderwerp „De nieuwe Pachtwet" werden door spreker eenige dei- voornaamste artikelen besproken, die het meeste ven belag waren Ook werden nog eenige vragen beantwoord. Tenslotte werd nog gesproken om de gras kuilen te laten onderzoeken waarvan werk zal worden gemaakt. Met dank aan de heeren Brakman en Zee man en aan de aanwezigen, sluit de secre taris H"-ze langdurige zitting. Holl. Mij. van Landbouw., afd. Den Helder. Woensdagavond hield bovengenoemde afd. een alg. ledenvergadering in de zaal van het café Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Slechts 21 belangstellenden waren aanwe zig. Na opening door den wn Secr. de heer C. J. Maters werd het woord gegeven aan den heer drs. C. Brakman, bedrijfsconsulent voor den Landbouw die eerstens sprak over „De Economische Voorlichtingsdienst voor den Landbouw, en daarna nog bepalingen uit „De nieuwe Pachtwet" besprak. Hierna volgde na beide-inleidingen een lange nabe schouwing. .Kees Pruis-avond. Men deelde ons mede, dat op fi Januari a.s. in de zaal van den heer A. Doorn een Kees Pruis-avond zal worden gehouden, waaraan zullen medewerken Kees Pruis, Stella Seemer, Emmy Arbous en J^ouis Kapper, terwijl verder zal worden opge voerd de één-acter „De Samenzweerders". Het belooft een mooie avond te worden. Donderdagavond omstreeks half zes vond een botsing plaats aan de Molenvaart tus schen een licht motorrijtuig en een vracht auto. die zich aanvankelijk ernstig liet aan zien. maar tenslotte nog best bleek te zijn afgeloopen. De vrachtrijder W. T. kwam van de Klei nesluis en wilde ter hoogte van slager Re- zelman omkeeren. Te dien einde had hij zijn richting-aanwijzer uitgestoken en vaart verminderd. Vermoedelijk heeft de heer T. bij het naar links afslaan meer op het achter hem ko mende verkeer gelet dan op zijn tegenlig gers. Van de Spoorbuurtzijde naderde n.1. een licht motorrijwiel, bestuurd door den wissellooper C. M., die met gedempt licht reed. Deze nu, vermoedelijk van meening dat T. nog zou stoppen, om hem voorrang te verleenen, reed door, met het gevolg dat M. met een vrij hevige slag tegen de voorzijde van de vrachtauto opvloog. De heer M. scheen er ernstig aan toe. Hij bloedde he vig aan het hoofd en klaagde over pijn in de beenen. Nadat hij bij garage Visser was binnengedragen, verleende Dr. Veenis eerste hulp, die toestemming gaf M. naar zijn wo ning te vervoeren. Het motorrijwiel was in verhouding tot de hotsing slechts licht beschadigd. De bumper van de vrachtauto was evenwel ingedrukt. De heer M. maakte het later op den avond vrij goed. Aan het hoofd is de heer M. nog al ernstig gewond en hij heeft een kuit- wonde. Omtrent de schuldvraag vernamen wij van politiezijde dat er vermoedelijk sprake is van wederzijdsche onoplettendheid Vergeten... In ons jaaroverzicht hebben we geen mel ding gemaakt van de oprichting van een af deeling van den Ned. Bond van Boerinnen er. andere plattelandsvrouwen in Februari 1936. Bij deze herstellen we dat verzuim en van harte, want de afdeeling telt onge veer 100 leden en is zeer actief. De verlichting aan de Sluis! Tegenwoordig is het des avonds een op gewekt beweeg aan de Kleinesluis vanwege de verlichting. Zooals men weet is het raad huis met dennegroen versierd en verlicht met gekleurde lampjes, de burgemeesters woning, ook met groen versierd, wordt door schijnwerpers verlicht. Maar thans is de Kleinesluis nog enkele attracties rijker. Het Polderbestuur heeft n.1. het Polderhuis la ten verlichten. Rondom staat een aantal sterke schijnwerpers en het hoog gelegen gebouw met zijn voor dit werk zoo dank bare witte muren doet het zoo prachtig, dat we de ingezetenen van buiten de Sluis wer kelijk kunnen aanraden ems te komen kij ken Op de glooiing voor 't gebouw ligt een groote J en een B van oranje lampjes met een witte kroon er boven. In de hoornen, die het Polderhuis omzoomen zijn groote rood, wit cn blauwe lampen aangebracht. Tenslotte is het tuinhuisje geheel met witte lampjes afgezet. De heer C. D. Rezelman heeft zijn villa met schijnwerpers laten verlichten, die een oranjelicht uitstralen. In den voortuin staat een boom met kleine lichtjes. Ook de heer Benenma heeft zich niet on betuigd gelaten. Van dennegroen heeft hij een eerepoort gemaakt en deze met ontel barp bloemen ep een aantal lampen opge schikt. De gevel van zijn verfmalerij is ge heel met lampen afgezet. De Kleine Sluis doet het best. Straks ook weer alle vlaggen uit op 7 en 8 Januari tn dan kan niemand beweren dat de Kleine sluis zich slecht heeft gehouden. De voorbereidingen. Diverse nijvere handen hebben de zalen van Slikker en Veerburg al in feesttooi ge stoken. De programma's van de feestelijkheden zijn vastgesteld. In den loop der volgende week komt de officieele feestgids gereed, waarin de programma's voor Kleine Sluis, Spoorbuurt en Breezand volledig zijn opge nomen. Er zullen verschillende liederen in staan, oa. het mooie Polderlied van wijlen meester Visser. Burgemeester Lovink schreef een voorwoord. De plaatselijke middenstand beeft door advertenties de uitgave vergemak kelijkt. De achtste Januari nadert! Laat ons feest vieren, vroolijk en gepast, ieder op zijn eigen wijs, maar allen met elkaar als burgers van Anna Paulowna. Landbouwer door drie mannen overvallen. Reeds een arrestatie verricht. Hippolytushoef, 1 Jan. Oudejaarsavond heeft zich in deze gemeente een overval met berooving voorgedaan, waarvan de ongeveer 50-jarige landbouwer J. Snooij het slachtoffer is geworden. S. begaf zich omstreeks zeven uur met een lantaarn in de hand op weg naar de koestal, die aan zijn woning grenst. Plotseling zag hij zich geplaatst tegenover drie mannen, die hem de lantaarn uit zijn hand sloegen. Ver volgens werd S. gekneveld, terwijl de over vallers hem gelastten zijn geld over te geven S., geheel onthutst, gaf zijn beurs, waarin zich een bedrag van f 160 bevond, aan de mannen over, waarop deze in allerijl ver dwenen. S. wist zich uit zijn boeien te werken en stelde onmiddellijk de politie van het ge beurde op de hoogte. Deze vatte haar werk dadelijk aan, en speurde met behulp van een hond de omgeving af, hetgeen niet dadelijk resultaat opleverde. Gisterenmorgen evenwel meende de politie de daders op het spoor te zijn gekomen. Onze correspondent schrijft hierover nog nader: In den vooravond van oude jaar is de al leenwonende ongehuwde 50-jafige veehouder- Jacob Snooij,, in de z.g. Zandkuil bij zijn boerderij, welke een flink stukje van den hoofdweg af in het land staat, het slachtoffer geworden van een overval, waarbij onverla ten een bedrag van honderd zestig gulden buit maakten. De heer S., welke des avonds ongeveer half zeven zijn woning verliet, in zijn hand een lantaarn dragende (het was n.1. zeer donker), om nog eenige bezigheden buitens huis te verrichten, werd door een mansper soon besprongen, en na een korte worsteling tegen den grond geworpen. De lantaarn ging uit en zoo in de dichte duisternis schoten nog een tweetal manspersonen toe. Zij bon den S. aan handen en voeten, terwijl hem een doek voor den mond werd gebonden. Twee der mannen hielden bij S. de wacht, terwijl de derde naar binnen ging. Onder zware be dreiging werd van S. geld geëischt. Zijn heele bezit had S. bij zich en gaf dit zooails reeds boven gezegd, over. De drie mannen lieten S. gebonden liggen en kozen met de buit het hazenpad. S. wist zich zelf uit de benarde positie te redden en begaf zich naar zijn familie, die een stukje verder in een boerderij woont. Zeer in de war, vertelde hij daar zijn avontuur. Dadelijk werd de rijks veldwachter Bergsma gewaarschuwd, die on middellijk een onderzoek ter plaatse instel de. Hij liet een politiehond van elders ko men, die terstond het spoor vond dat naar den hoofdweg leidde. Daar raakte het beest de kluts kwijt. Uit het verdere onderzoek kwamen verschillende feiten vast te staan, welke in een bepaalde richting leidden en sterke vermoedens tegen bepaalde personen deden postvatten. Voor de goede gang van het onderzoek is het gewenscht, daarvan hier geen melding te maken. Een arrestatie. In verband met boven omschreven beroo ving is in den loop van Nieuwjaarsdag ge arresteerd de 27-jarige ongehuwde arbeider A. M., woonachtig te Stroe op Wieringen. Bij huiszoeking is een revolver in beslag geno men. Verdachte had geen vergunning voor het dragen van een vuurwapen. Na verhoord te zijn, is M. in het arrestan tenlokaal te Hippolytushoef opgesloten. M. heeft geen bekentenis afgelegd. De ver dachte had een versche wonde aan het ge laat. Het onderzoek wordt voortgezet. DE FEESTDAG NADERT Zoover ons bekend, zijn van de aan te brengen versieringen of verlichtingen tot op heden geen buurtcommissie's aan het werk of samengesteld. Verschillende personen gaan nu individueel aan den slag en dan kan het toch nog goed worden. De burge meesterswoning geve daarvan een voor beeld. Deze is eenvoudig en smaakvol ver sierd en geillumineerd. Zeer velen begeven zich daarom des avond naar de Elft om de verlichting te zien. Zaterdag zal naar men ons zegt het Kerkplein een beurt krijgen. We zullen daarom hopen dat in de nog res- teerende dagen voor 7 Januari met ijver aan dn versiering wordt gewerkt. Wieringen mag in deze zeker niet achter blijven. Burgerlijke Stand. 23 tot en met 30 December 193G. GEBOREN: Froukje, d. v. P. Vogelzang en I. Schipper; Jan Freerk, z. v. J. v. d. Laan en F,. Zuiderveen. Willem, z. v. R. de Bie en A. Schuttrups; Betsy, d. v. J. Q. Molenkamp en A. D. Ruitenberg; Lolkje Gerritje Maria, d. v. G. v. Asch en J. Postma; Jurjen Pie- ters, z. v. J. P. Bugel en J. Hercs. Alberdina Jentje, d. v. P. Wiegman en J. Dokter. Hen- drikus, z. v. J. Hooiveld en II. Veldhuis. Hilda, d. v. O. Vroom en K. Hoogstens. Mein- dertje Nicolina Johanna, d.v. H. Uijthof en V. Post. ONDERTROUWT): J. Kater en I. Eekhof. GETROUWD: C. Trompetter en J. Koerts. J. P. Mol en H. Kapitein. OVERLEDEN: Louis Siesling, 15 jr„ z. v. J. A. Siesling en J. Bontes. Aaltje Keijzer, 60 jr., wed. W. Huijbers. DEN OEVER. DE ORANJEFEESTEN. Het coimité van de Oranjeverecniging te Den Oever heeft thans haar programma op gesteld voor de viering van den 7en Januari Deze dag zal voor Den Oever een groote Nationale feestdag worden. Alle burgers worden uitgenoodigd de driekleur uit te steken, terwijl het comité het zeer op prijs stelt om nog zooveel mogelijk gevelversie ring of verlichting aan te brengen om de zen dag te maken tot een die in de herinne ring blijft voortleven. Aan het feest zullen medewerken de mu- ziekvereeniging „Apollo", de Mandolineclub „Oost Wieringen" het Symphonie-orkest „O. O.V." en de Oeversche tooneelvereeniging. Het programma is als volgt samengesteld: Prins Willem I (1813) komt met zijn Hof maarschalk per vaartuig uit Engeland. Bij gunstig weer zal dit openluchtspel aan den Molgerdijk worden gehouden, bij minder gunstige weersgesteldheid aan de Hofmans haven, 's Middags feest voor de schoolkin deren, Poppenkast, kindertooneel, tableau, verlovingsfilm, muziek, zang, tractatie. Dit feest is alleen voor alle schoolkinderen. Voor leden van de Oranjevereeniging des avonds Avondfeest. De aanvoer van vette koeien viel ons lang niet tegen. Hoogste noteering 32 cent, de handel was goed. In kalfkoeien een matigen handel, van de geldekoeien kan hetzelfde gezegd worden. Nuchtere kalveren vlug duur Jonge vette schapen 2427 gld, handel goed. Overhouders, 13— 17j/2 gld., handel goed. Wat er aangevoerd werd, is goed verkocht. Oude slachtschapen niet aangevoerd. Vette varkens handel trekkend tot 21 ets. Biggen was wel vraag naar, handel iets beter. Schrammen hetzelfde. Op de kippenmarkt was niet veel drukte. Handel gewoon. Volgende week nog een markt,-die niet op den gewonen dag is, maar op Woensdag. Later zal de markt wel weer goed bezocht worden. Men moet in ordening gelooven Be socialistische regeering bracht geen verspilling. Ter gelegenheid van de jaarwisseling heeft minister-president Leon Blum een radiorede gehouden. Hij wenschte alle Franschen, Europa en de geheele wereld vre de. Hij hoopt, dat het komende jaar een reeks van vreedzame jaren zal inleiden. I>e Fransche regeering doet alles om den Vre de te bestendigen en zij zal zich niet laten ontmoedigen. Verder verklaarde de minister-president te hopen, dat het komende jaar Frankrijk voorspoed zal brengen. Hij gelooft niet, dat het werk, dat de regeering in de afgeloopen zes maanden heeft gedaan vruchteloos zal zijn. Alles wijst op verbetering. De belasting inkomsten en de inkomsten der spoorwegen zijn toegenomen, de buiten!andsche handel is verbeterd en de werkloosheid is afgeno men. Ieder kan het herstel bij zichzelf of in zijn onmiddellijke omgeving opmerken. Frankrijk is weer verlevendigd, het bloed stroomt vlugger door het verjongde lichaam Zes maanden geleden zeide ieder: „er moet verandering komen en thans is reeds iets veranderd. Het land staat nog aan het begin van de verandering, doch er is nieuw leven ingeblazen en het normale leven kan weer beginnen. Er zullen zeker nog moeilijk heden komen en ieder spreekt over proef nemingen. Aan één is de regeering thans doende, n.1. monetaire aanpassing, tegelijk met een geheel van sociale hervormingen. De koopkracht moet gehandhaafd blijven en de economische stabiliteit van Frankrijk zal eerst hersteld zijn op den dag dat de pro ductie geregeld zal zijn en evenwicht bestaat tusschen vraag en aanbod. Dit is onmogelijk als men begint met de mogelijkheid te ont kennen. Het land moet eerst in zichzelf ge- looven. Frankrijk heeft thans dit geloof in zichzelf herkregen en het gemeenschappelijk werk kan nog slechts geschaad worden door onverwachte onvoorzichtigheden of blind cgoisme. Men moet evenwel niet ongeduldig zijn. Rijkdommen moeten nog geschapen worden. De minister-president zeide verder dat de sociale ongeregeldheden, welke van tijd tot tijd voorkomen, het herstel niet belemmeren. Spr. verklaarde de spaarders te waardee- ren en vraagt waarom zij en de bezitters van de groote kapitalen de regeering hun vertrouwen onthielden, terwijl de arbeiders dit in zoo ruime mate schonken. Toen de regcering van het volksfront onder socialis tische leiding zes maanden geleden aan het bewind kwam, vreesde men in zekere bur gerlijke kringen verspilling, doch thans is toch wel het bewijs van het tegendeel ge leverd. Do huidige regeering heeft geen ander doel dan het algemeen welzijn. Evenals zij op internationaal gebied geen andere vijan den kan hebben dan zij die den vrede wil len verstoren, kan zij op binnenlandsch terrein geen andere vijanden hebben dan zij die tegenstanders zijn van 't algemeen belang van Frankrijk. Daarom vraagt de re geering de medewerking van allen die hun burgerplicht willen vervullen. Zonder vonnis voorgoed opge. sloten. Volgens den Berlijnschen correspondent van de „Dailv Telegraph" zal de Duitsche com- munistische leider Thalmann met «reent staan, maar zonder dat een vonnis over hem is geveld, voor goed worden opgesloten. Thalmann. die onlangs van de Moabit-ge- vangenis naar een concentratiekamp in Saksen werd overgebracht, bevindt zien thans weer in Moabit. De communist Torgler, die zich reeds eenigen tijd op vrije voeten bevindt en ovei wien meer dan eens geruchten in omloop zijn geweest, dat hij zich tot het nat.-socia lisme zou hebben bekeerd, heeft zich thans, aldus meldt de „Daily Telegraph', aange sloten bij de anti-Komintern-beweging. Hij zou van plan zijn een boek ten gunste van het nat.-socialisme te schrijven, wanneer het afzweren van zijn vroegere denkbeelden een voldongen feit zou zijn geworden. Op woning van Aartsbis schop. Gisterennacht zijn in de woning van den orthodoxen aartsbisschop Ramnical Valcea twee dvnamietpatronen ontploft. De patro nen, die in de groote ontvangzaal waren neergelegd, richtten groote schade aan en veroorzaakten een paniek onder het perso neel. De aartsbisschop was op het oogen- blik van de ontploffing thuis Er is onmid dellijk een onderzoek ingesteld, doch ar restaties zijn nog niet verricht. Men denkt, dat hier sprake is van een politieke wraak neming, daar de aartsbisschop openlijk par tij kiest voor sommige uiterst rechtsche partijen, en herhaaldelijk in conflict is gekomen met plaatselijke parlementariërs rler democratische partij en zelfs met de le den van de plaatselijke geestelijkheid. De bekende Belgische voetballer zal waarschijnlijk niet voor zijn land uitkomen. Brussel, 1 Januari, (ANP). Raymond Braine, de bekende Belgische midvoor van internationale klasse, jaren lang in het elftal van Sparta (Praag) spelend, is in groote moeilijkheden gekomen. Men kent het geval: Braine kon geen vergunning krijgen voor een langer verblijf in Tsjecho Slowakije. Dientengevolge zou hij niet meer voor Sparta kunnen spelen en in België vertoevend ging hij een overeenkomst met Beerschot aan om met ingang van half Januari voor deze Bel gische vereeniging uit te komen. Toen het Bestuur van Sparta van deze overeenkomst hoorde, herinnerde het Braine aan zijn contract, hetwelk tot Juni 1938 duurde. Braine was van meening, dat hij daarvan ontslagen was omdat hij geen ver gunning voor een langer verblijf had kunnen verkrijgen. Doch het bestuur van de Praag- sche club wendde zich dezer dagen tot een der Tsjechische departementen en men kreeg gedaan, dat Braine wel vergunning ontving. Braine is daardoor in ernstige moeilijkheden gekomen. Hij heeft nu twee overeenkomsten. Vanzelfsprekend zal Sparta het er niet bij laten, indien Braine mocht blijden weigeren naar Praag te komen. Dan komt de aange legenheid zeker in het bestuur van de FIFA. Men mag met spanning de oplossing van deze puzzle tegemoet zien. Nieuwjaarsboodschap van den Aartsbisschop van Canterbury: Ter gelegenheid van de jaarwisseling heeft de Aartsbisschop van Canterbury een boodschap tot de geloovigen gericht, waarin hij o.m. zeide: Wij moeten bidden, dat de buitenlandsche interventie in Spanje de hoop op vrede niet doet verminderen. Het zou verkeerd zijn, alle hoop te verliezen en van oorlog te spreken, alsof deze onvermij delijk is.' De aartsbisschop gaf verder nog uiting aan zijn bezorgdheid omtrent de toenemen de teekencn van anti-semietisme in Enge land. „üeze geest bij een kleine minderheid kan zich uitbreiden, indien men er geen middelen togen toepast. Ik hoop, dat ons de schande gespaard zal blijven eenigerlei aan moediging te geven aan een verkeerd voor oordeel, dat sommige landen, o.a. Duitsch- land, er toe gebracht heeft, de Joden te ver volgen". 'S PAUSEN TOESTAND BLIJFT ERNSTIG. In den toestand van Pius XI is gisteren geen kennelijke wijziging ingetreden. De eer gisteren geconstateerde verbetering bestond in een verlichting van de door de zenuwont steking veroorzaakte pijnen. De algemeene toestand van den Paus blijft echter ernstig. WEDERZIJDSCHE PLAGERIJ. Lithausche auto's mogen niet meer door Polen rijden. Met ingang van gisteren heeft Polen ver boden, dat Lithausche auto's over Poolsch ge bied rijden. Dit schijnt het antwoord van Po len te zijn op de wijze waarop de Poolsche minderheden in Lithauen worden behandeld en waarover te Warschau ernstig wordt ge- De Belgische Boerenbond heeft een schema actie ingesteld tegen den invoer van Hol landsche kaas. Onze Zuiderburen zijn belangrijke afna, mers van ons beroemd zuivelproduct, zooclat er alle aanleiding is om de actie der b0i gische boeren nauwlettend te volgen en haar schadelijke gevolgen zooveel mogelijk op ta vangen. Wij behoeven in een beperking van onza zuiveluitvoer niet zonder meer toe te stem men, daar Nederland in 1935 ruim 30 mil« lioen meer uit België betrok, dan de Bel gen van ons kochten. Er is zeker reden om een vastberaden houding tegen het streven der Belgischs agraiërs in te nemen. Men kan niet anders zeggen of de oudejaarsdag heeft zich van zijn beste kant laten kennen. Wel lag de hoogste markt met f 18.50 slechts een halve gulden boven die van Vrij. dag j.1., maar de verkoop was veel en veel beter. Het was geen zeld zaamheid, dat markters f 2.— h f 2.50 meer kregen dan een week terug. De gang voor goede soorten en minder goede was ditmaal verschillend. De laatste golden f 15.50 ad f 16.de eersten waren onder f 17.— niet te krijgen. De aanvoer was zeer gering. De reden daarvan is, dat in den loop van de week door enkele kooplieden de fabrieken zijn bezocht, waarbij 'een groot deel van den aanwezigen voor raad werd a'-enomen. De reden deze plotselinge ver betering is ii_geheel duidelijk. Ver schillenden schreven het toe aan de door den heer Deterding opgezette actie. In de provincie Zuid-Holland zou reeds een hoeveelheid van 300.000 K.G. zijn aangekocht en ook voor Noordholland zou er veel van te ver wachten zijn. Enkelen meenden ook, dat begin 1937 de invoerrechten met niet minder dan frs. 2.per K.G. zouden worden verhoogd. Aangezien de verkoop daar zeer willig is ge weest, zouden in afwachting nog be langrijke partijen over de grens zijn gebracht. Zooals te verwachten was, deelde de beurs in de opleving. De hoog ste prijs was er evenals aan de markt f 18.50 en de aanvoer werd geheel verkocht tegen prijzen, welke die van de markt ten naastenbij wis ten te halen. ZONDAG 3 JANUARI. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, wn. 10 uur, Ds. Vorstmani, Huisduinen, voorin. 10 uur, Ds. M. van Ww chen. Bevestiging v. e. ouderling. Julianadorp, Dinsdag 5 Januari, 's av. 8 uuf Liturgische dienst. Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Den Oever, voorm. 10 u.. de heer L. Brassers Hippolytushoef, nam. 5 uur, de hr. Brasser* The Star of Hope Mission. Julianadorp. geen dienst. Oud-Geref. Gemeente. Breezand, Dinsdagavond half acht. Ds. v. Kraats, van Den Helder, in o. 1. s. 2. Geref. Kerk. Anna Paulowna, vm. 10 uur en nam, 2-3Q uur, Cand. J. Verhave. MERKWAARDIG ZEEMONSTER GEVANGEN. Inlanders te Tripolis hebben een zoemon ster gevangen, dat 3.40 meter lang is en een kop heeft als een miereneter, welke eindirt m een soort olifantsslnrf. Verder heeft het dier twee groote ooren en kaken. EIERVEILING SCHAGEN, 31 December. Aangevoerd: 37.000 kipeieren: 5456 Kgli f 3.303.15, 5658 Kg. f 3.45-3.70. 58—60 Kg. f o.703.80, 60—62 Kg. f 3.75—3.80, 02—65 Kg. f3.90—4.30. klein f3.10—3.30, per 100 stuks. ALKMAAR, 31 December. Aangevoerd: 24 stapels, zijnde 35.000 Kff.1 fabrieksbaas, kleine f 18.50, boerenkaas, kleine f 17 per 50 Kg. Handel vlug. ALKMAAR, 31 December. Kaasheurs. KI. Edammer 40 phis, aan» l',n4 stuks, verkocht 4300 stuks, P1'1^ 117.1018.50 per 50 Kg., Ed. Kruid, aanbod 100 stuks. Totaal: aanbod 7800 stuks, ver< kobt 4300 stuks. Aanwezig 7 fabrieken, ham del goed. WARMENHUIZEN, 31 December. Roode kool f 1—2.30, gele kool f 1-1.20, TA witte kool f 0.80-1, drielingen f 2.30-2'jO. 11 ion f 1.10—1.50, grove uien f 1.30 n loom kool f 4.20. HOORN, 31 December. Kaasmarkt. Aangevoerd: 1 stapel kleinS Fabriekskaas f 18.50. wegende 812 Kg. Hans del goed. NOORDSCHARWOUDE, 2 Januari. Bh eigenheimers f 2, uien f 1.30—1.50, drie» fUo" 1 2-60~2'80' 8rove f 1.401.50, Peen Kleine peen f 0.80, roode kool f l.lM1 gele kool f 1-1.10, D. witte kool f 0.80—1-1°' Do w»- Heffing op boter. 0 op boter is voor de week van 9 Januari 1937. behoudens tuiJ '"HJdsche wijziging, wederom vast?®» 'd °h 85 cent per Kg. v.j Tnxegedeelte consmnpiiemelk. iNeaerlandsc.be Zuivelcent.-sle, 3 Januari t, •„„4 -'anuari 1937 cons-.impfiemelk regce- eo? ,fo 1? act' iaxegedeoMe 6.25 rent. eventu- •ifdmir,ngd met prxm'e of verminderd mei rino-crK' -VOOr d* kwaliteit; overmelk regce; 1 evoi-u! rrn 1 mpri.is 1.90 cm! Afdracht bij molk 2e50 ceCnt*'Unp<'1# V*n am1ere dM1 Tfnn.„, Heenache Hoterno»eerfng. Deen^^T/1' 30 Dec p<* notoering vooü is f 0.72 per°Kg bedrc'®K hedcn ^0 kronc*

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 10