sm- ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. f VROUW. ws. IC RtFBRck ™)DL WAT ZAL DE MODE ONS BRENGEN? Met kleine resten flu weel of zijde, die we over hebben gehouden van reeds eerder ge maakte japonnen, is het mogelijk allerlei eenvou dige, doch aparte gar neeringen op overigens sobere japonnen aan te brengen. Een paar origi- neele bloemen, een gesp of clips, een paar zijden reepen, die door omge werkte splitjes worden gehaald, alles kan een japon, die min of meer „saai" werkt, veel gezel liger in het dragen ma ken. Onze eerste afbeel ding, links boven geeft een garneering van flu weel aan bij een japon met hoog opgeknipte hals. Eenige c.M. van boven af zijn op gelijke afstanden splitjes ge maakt, die omgebiesd of gefestonneerd worden, waardoor een lange reep fluweel gehaald wordt, die aan de uiteinden breeder is en over el kander geknoopt wordt. Ceintuur in denzelfden geest. Hoe eenvou dig en gedistingeerd is de garneering met fluweelen blaadjes, die in het midden bij een gehouden worden door kleine clips! Modern is de vierkante halsuitsnijding, waarin een zijden of fluweelen das gedra gen wordt. (Rechts). Bijzonder origineel is de garneering der japon van tulle, waarop 'groote fluweelen moezen gewerkt worden door festonneer- of cordonneersteekjes in zwarte zijde. Echarpes var\, fluweel met satijn tegenge- voerd zijn zeer nieuw en werken zeer chique, terwijl de pas met door een paar kleine splitjes gehaalde vlindertjes van fluweel evenals de ceintuur bijzonder goed kleedt. Het rijk der fantasie is bijzonder groot en men kan hieraan allerlei ontwer pen ontleenen om japonnen op alleszins aparte wijze te garneeren. HET PRACTISCHE HUIS. Vele huisvaders weten met zaag, hamer en boor even handig om te gaan als hun echtgenoote met naald en draad. Vooral voor jonggehuwden, die zich met heel wei nig ruimte moeten behelpen, soms zelfs niet de beschikking hebben over een eigen keuken is zoo'n kooknis als hier weerge geven is, zeer practisch. Misschien is het mogelijk in een tweede handswinkel een oud buffet te koopen, waarvan het bovendeel afgezaagd wordt. (Zie boven links stippellijn.) Het bovendeel wordt voor keukenkastje gebruikt en voorzien van een gordijntje, terwijl op het onderdeel een deksel wordt gemaakt met scharnieren; de deuren wor den verwijderd en in de plaats hiervan komt een zelfde gordijn als voor het kleine kastje. Desverlangd kan men de groote en kleine keukenkast in een of ander kleur lakken. MEN ZIET IN PARIJS.... veel costumes, waarvan de weinig klok kende schootjes van bont zijn gemaakt. Op de rennen in Auteuil werd veel astrakan en zilvervos gedragen, hoofdzakelijk aan kragen en manchetten, terwijl ook de schootjes der korte mantels van dit ma teriaal waren en nu eens in plooien gelegd, dan weer klokkend zijn. Ceintuurs worden zoowel om het middel als alleen in den rug gedragen. Als afwerking van mouwen een gedra peerde lijn, verder nervures, soutache en borduursel, terwijl kralenwerk zeer in den smaak valt. Veel gitten ziet men op laken en andere mooie weefsels toepassen, hetgeen een mooie garneering geeft in vestvorm. Wij zagen een purperkleurige japon van matte zijde met bolero, waarvan een breede rand bewerkt was met gitten. Elegante huisjaponnen met capevormi- ge mouwen, soms worden geheel afwijken de mouwen ingezet, b.v. iprimé b.v. effen weefsels. 's Avonds wordt veel lamé gedragen dat met sieraden bewerkt is. Violet fluweel is quite fashioned, evenals met pailletten be werkte stof of zware zijde met rijk bor duurwerk. HET GELAAT IS NIET AAN MODE ONDERHEVIG. k vvSchoonheid van binnen uit. Men kan zijn kleeding in hoofd zaken en details verwisselen, men kan het haar laten verven, zelfs in zekere mate het figuur veranderen door massage en gym nastiek of het door bepaalde keuze van modellen verkorten of verlengen, doch het gelaat" blijft zooals het is, Alle pogingen om het gelaat, de huidskleur, de wenk brauwen, de mond aan te passen aan een oogenblikkelijke mode zijn bedenkelijk en verleenen een geheel ander uitdrukking dan het oorspronkelijke. Natuurlijk willen wij in het minst niet betoogen, dat men de natuurlijke schoon heidsverzorging moet verwaarloozen, want hiermede heeft de moderne vrouw zich reeds zoo vertrouwd weten te maken, dat haar dit een tweede gewoonte is gewor den. Schoonheidsverzorging dient echter meer om de huid in een goede conditie te houden, gebreken als vetwurmpjes, vette huid, e.a. te voorkomen of door goed toe gepaste massage te genezen van dergelijke euvels, in een woord om er zoo lang mo gelijk gezond en jeugdig uit te blijven zien. Ieder gelaat kan een bijzondere uitdruk king hebben en er kan eveneens charme van uitgaan. Vaak genoeg treffen we vrouwen aan, die de natuur gezegend heeft met een „knap" gelaat, met gelijk matige trekken, die echter niets doen om deze op peil te houden. Zij zien er door een zekere verwaarloozing in haar uiterlijk minder knap uit dan haar sexegenooten, aan wie de verzorging van haar gelaat wèl ter harte gaat. Om de gebreken van het gelaat te on derkennen moet men, hoe vreemd zulks ook moge klinken, het eigen gelaat goed bestudeeren om dan inderdaad tot de ont dekking te komen wat er aan hapert. Vele vrouwen verliezen b.v. haar persoonlijke charme, doordat zij zich in het oog vallend opmaken of het haar laten verven in een kleur, die niet bij haar persoonlijkheid past. Andere weer laten de wenkbrauwen epï- leeren of wegscheren en geven de natuur lijke plaats hiervoor aan door een uiterst dun streepje, hetgeen vaak een uitdruk king aan het gelaat verleent, die alles be- KNUTSELWERK VOOR GROOTERE JONGENS EN MEISJES. De lange winteravon den en donkere midda gen noodzaken de jeugd om bezigheid binnens huis te zoeken. De figuurzaag, door jongens en meisjes ge- ,ian.^ mogelijkheden aan om aardige dingen te ver vaardigen. In huisvlijt- winkels kunnen alle be- noodigdheden gekocht worden, hout, spijker tjes, voorbeelden om na te zagen, enz. enz. Be ginnelingen bepalen zich tot eenvoudige dingen als b.v. een aardige wandversiering als hier nevens afgebeeld die uit gezaagd en zwart ge maakt wordt b.v. met O.I. inkt of verf en waar een wit zijden achter grond tegen geplakt wordt. Eenvoudig en welkom als geschenk zijn cactus standaards, waarop een aantal kleine potjes ge plaatst kunnen worden. Voor meisjes zijn er eveneens vele mogelijk heden om aardige hand werken te maken, o.a. 'n kussen v. alle mogelijke stofresten, waarvan verschillende vor men worden geknipt, juist zooals het uit komt, die met kleine Steekjes op een be drukte ondergrond worden geregen, naast elkander en daarna omgefestonneerd of met den flanelsteek zooals de afb. te zien geeft. Omdat een bedrukte ondergrond ge nomen wordt, komt het er niet op aan, indien er kleine openingen ontstaan tus- schen de vierkante, ronde, hoekige, ovale halve natuurlijk of flatteus Is, doch alleen opvallend werkt. Het is eenvoudig belachelijk indien een vrouw met de huidkleur en het uiterlijk van een brunette een modegril volgende, het haar honig, of boterkleurig doet ver ven! Het is even opvallend en getuigt van weinig goeden smaak, indien een blondine .met rosé complexion hare lippen helrood maakt en b.v. heel donkere wenkbrauwen weet te „tooveren". Een gelaat, dat het meest tot zijn recht komt indien de lokken luchtig opgemaakt en geonduleerd zijn komt niet tot zijn recht, indien men het haar glad en strak naar achteren borstelt. De grootste eisch, die aan schoonheids verzorging gesteld wordt is, dat men zijn persoonlijkheid tot uitdrukking, weet te brengen, hetgeen van vèel meer belang is, dan allerlei onwezenlijke franjes. De wijze waarop men lacht en kijkt is van meer belang voor een gelaat dan huidskleur, vorm der oogen en handen, die men op alleszins natuurlijke wijze „tracht" door te laten gaan voor natuurlijk. Er is een schoonheid, die voortkomt uit het innerlijk wezen der menschen, die zelfs aan de minst met schoonheid bedeelde vrouw charme kan verleenen. Deze is met geen kunst middelen te verkrijgen, doch moet van binnen uit komen en de oogen, als zijnde de spiegel der ziel, doen de innerlijke blij heid op het gelaat afstralen. De beste schoonheidsverzorging, die men kan toe passen is dan ook te trachten natuurlijke charme te verkrijgen. DE GRILLEN DER MODE. Klokken aan japonnen en mantels zijn ditmaal zeer modern, zoowel aan japon nen als mantels. Om vooral de eischen van herfst en winter volkomen uit te doen komen, worden garneeringen van hont toegepast, die menigmaal zelfs ietwat over dadig aandoen. Er valt een tendenz waar te nemen om de kleeding over de geheele lijn iets korter te doen worden, .hetgeen echter alleen met succes nagevolgd kan worden door zeer slanke vrouwen. De mouwen worden evenals voorpanden veelal met ruimte ingehaald, zooals de ja pon rechts duidelijk aangeeft.. De taillelijn is vaak aanmerkelijk hooger doordat de rokken opgeknipt worden, waardoor het noodig is een kleine garneering b.v. ves- selgaten, waardoor een koordje geregen wordt, aan te brengen. Het anders ietwat eentonige geheel wordt hierdoor onder broken. De mantel er naast heeft kraag, revers en mouwen van bont of bontstof en bonten knoopen, terwijl het model geheel links een rijke bontgarneering te zien geeft. of welke vorm ook der meestuiteenloopen- de stofresten. Eenvoudige servetzakjes van linnen met smalle open randjes en letter in kruis- of platten steek zijn practisch om voor alle huisgenooten te maken. De servetten worden er na tafel ingedaan en blijven netjes in den vorm. Verschillende andere mogelijkheden zijn er nog, die een gezellige bezigheid geven, doch hierover misschien een volgend maal. BONTEN CAPES en in meer bescheiden vorm gewerkte dito kragen met over elkan der slaande reepen, die opgeknoopt worden, zijn heerlijk warm en heb ben het voordeel, dat ze niet alleen op winter mantels, doch ook op ensembles en costumes gedragen kunnen wor den. Bever, seal en wol leenen zich hiertoe bij zonder. Bonten stukken worden als halsafwer king gedragen, terwijl de mofjes er niet aan denken zich te laten verdringen, integendeel in steeds weer anderen vorm trachten zij vasten voet te verkrijgen. Practisch zijn de mof fen met ritssluiting, die een handige bergplaats bieden voor portemon- naie, zakdoekje e.a. on misbare attributen. Vele moffen zijn com binaties van bont en stof. Persianer vesten in bolero-vorm met mo derne mouwen worden over ensembles, costumes en japonnen ge dragen. Bontstoffen z.g. tijger worden als vest en kraag verwerkt, terwijl bescheiden randjes langs kragen en manchetten van wintermantels gelegd worden. Bont in groote veelsoortigheid van de kostbaarste tot de meest eenvoudige soor ten vinden op alle mogelijke manieren toe passing en daarnaast ook bontstoffen, die in bijzonder mooie imitaties uitgevoerd worden. FLUWEEL TRIOMFEERT OOK DEZEN WINTER. Inderdaad zullen vele vrouwen het toe juichen, dat fluweel weer zulke groote triomfen weet te oogsten. Het mooie, soe pele weefsel, dat zich zoo prachtig weet te voegen kleedt elegant en vooral het kreu- kelvrije fluweel mogen we onder de veel verbruikte materialen ook voor meer een voudige japonen rekenen. Men verwerkt v. dit weefsel japonnen voor de meest uit- eenloopende modellen en tegenstrijdige doeleinden. We zien eenvoudige, sobere japonnen voor 's middags met geen ander garneering dan een enkele bloem of een kanten garnituur doch ook geraffineerde avondjaponnen en tailleurs de soir van fluweel in vele uitvoeringen en kleuren. Men kan zich geen enkele collectie in denken, geen garderobe van een elegante vrouw of er is èèn fluweelen k-leedingstuk onder, hetzij japon, rok, casaque, cape of wat het ook moge zijn. De groote vlucht, die de fabricage van fluweel genomen heeft, dank zij de nooit verflauwende proeven om het weefsel zoo volmaakt mogelijk te doen worden, heeft men thans ook pletvrij fluweel, dat tevens tegen regendruppels bestand is. 't Leent zich daarom thans ook uitstekend voor mantels en costumes. We zien fluweel behalve in zwart en donkerblauw in een mooi kleu rengamma van rood, paars, purper, groen en bruin in de warmste tinten. Een der meest gezochte vormen voor avondjaponnen zijn wel de tailleurs de soir, die verschillende mogelijkheden bieden. De rokken zijn lang, hebben verschillende banen, zijn glad tot de knieën en vallen ten voeten uit in rijke plooien. Men draagt er nu' eens korte, halverwege de heupen eindigende manteltjes in smoking model bij, dan weer mantels met aanslui tende bovendeelen met knoopsluiting in 't midden en lange volant in min of meer klokkende lijn. Bij deze complets worden brocaat, lamè, satijnen en van andere mooie weefsels gemaakte elegante blouses gedragen. Fluweeleh avondmantels handhaven zich eveneens, terwijl de hoofdversiering vaak uit door elkaar gevlochten reepen fluweel bestaat, die een deel van het haar te zien geven. SMAKELIJKE TOESPIJZEN VOOR VLEESCHLOOZE DAGEN. MACARONIPUDDING. 75 gr. macaroni word in zéér kleine stukjes verdeeld en gaargekookt in i/2 L. water, met 'n tikje zout en 50 gr. suiker; af laten koelen. 3 k 4 eierdooiers worden geklopt en eveneens bij de macaroni ge voegd alsmede geraspte citroenschil en 50 gr. gemalen amandelen of noten; het laatst het stijf geklopte eiwit. Alles goed ver mengen en in een goed ingevette warme puddingvorm doen, die met paneermeel be strooid is en met afgesloten deksel onge veer 1 uur in waterbad koken, daarna storten en op dienen met vruchtensaus.. Inplaats van koken kan men deze pudding in een goed ingevetten vorm ongeveer 3 kwartier in den oven plaatsen. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent 5 ct. voor vèr- zend- en administratiekosten, post zegels (liefst van U/a. 3 of 6 ct.) aan „Het Practisch Modeblad" Postbus 36. Den Haag. (Giro 203203), schitterende patronen franco toegezonden. Zjj, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren. dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen dient men 10 ct extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. W(j hopen gaarne, dat U ook Uw kennissen die misschien nog geen abonnee zijn. op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant biedt, te genieten. JAS, HOED EN SLOBBROEK. 35 jaar. VKK 1821. Prijs f 0.25 -f f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. We willen ditmaal ook eens aan de kleine jongens van 35 jaar denken en hebben daarom een geheel laten ontwerpen, be staande uit jas, hoed en slobbroek, dat van fantasiestof of tweed gemaakt wordt. De hoed bestaat uit meerdere deelen, die aan elkander gestikt en gevoerd worden met satinet of kunstzijde en aan een dubbele rand gezet worden, desnoods met een tus- schenlaag van kleermakerslinnen, die ver schillende malen wordt doorgestikt. De jas heeft een rechte rug. WOLLEN DAMESJAPON. IN GROOTE MATEN. G 80. Prijs per patr. f 0.25 -|- f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Wollen stof in effen groen, bruin diep rood, blauw of zwart uitgevoerd met als eenige garneering knoopen aan bovenstuk en rok. De schuine puntvormige lijnen van bovenpas en rok kleeden zeer af. Het voor stuk bestaat uit drie deelen, pas, aanslui tend tusschengedeelte en rok. De achter zijde heeft een bovendeel uit een stuk en achterbaan, in beiden zijn figuurnaden om het figuur slanker te doen uitkomen. Om liggende kraag en aansluitende mouwen. Patronen in de maten 46 tot en met 52.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 11