Alcmaria verliest met 8 invallers van de Kennemers met 2-4 Alkmaar-Succes 0-0 Texel-Nieuwe Niedorp 1-1 B-K+C-Strandvogels 4-3 Schagen I-Andijk I 5-1 Helder II-Alkm-BoysII 1-2 HcrEeii. Uitstekende kans om zijn club in vel- bayen te brengen, miste een kwartier die den bal net nog in den hoek kan plaatsen, 2—1. Eenige minuten voor tijd krijgt Zymni nog een kans om de score op te voeren, maar op onbesuisde wijze schiet hij naast. De tweede helft. Na de thee zetten de roodjes meteen een flink offensief in, en na eenige gevaarlijke aanvallen is het De Jong, die uit een pass van Sanders de stand op 31 brengt. De bordjes verhangen. Evenals HRC bij het begin van de eerste helft is nu Bloemendaal er volkomen uit, ze slagen er niet eens in om een aanval te ondernemen, in tegenstelling met de gast- heeren, want na een kwartier spelen scoort Dissel uit een scrimage voor het Bl.-doel, als de keeper den bal heeft weggeslagen, het vier de doelpunt. Het laat zich nu aanzien, alsof het een „inmaakpartijtje" gaat worden. De Reds zijn voortdurend in de meerderheid, maar hun spel is nog steeds niet overweldigend. Er gebeurt dan ook weinig wat het vermelden waard is. De gasten zetten nu alles op den aanval, die aan het werk gesteld wordt door den goed spelenden BI.-spil, die nu achter zijn voorhoede aan trekt, terwijl hij in de eerste helft salf en half als stopper fungeerde. Het spel van HRC verslapt nu meer en meer en de wedstrijd begint wel een zeer saaie vertooning te worden. Als er een half uur gespeeld is volgt er een kleine opleving. Een overrompelende Bl.-aan- val, de rechtsbuiten breekt door, schiet langs den uitloopenden Dijkshoorn... tegen den paal en de HRC-backs zorgen voor de rest. Vijf minuten voor tijd brengt De Jong met een prachtig schot de stand op 51. Toch zou BI. er nog in slagen om haar achterstand te verkleinen. Eenige minuten later wordt een hard schot van den rechtsbuiten door Dijks hoorn corner gewerkt en hieruit brengt de BI. linksbinnen de stand op 52. Dan fluit scheidsrechter Griep, die goed Jeidde, voor de laatste maal en kunnen we wat onze tweede klasser betreft weer gerust zijn. De griep-epidemie, die thans heerscht, had de Alcmaria-gelederen sterk gedund. Het was een heele toer een elftal bijeen te krijgen en zoo verschenen de withemden in het veld tegen de Kennemers met een team, waarin niet minder dan 8 invallers waren opgenomen. Toen beginnen werd geblazen, plaatsten zich tegenover elkaar: Alcmaria, Brouwer Michels Verweel Venema Gerritse de Grand J. Bos Homan L. de Groot Schaaper De Jong. V eenstra, Heideman Groot Horeman Schipper V, d. Wal Visser Steeman v. d. Bos Versluis v. Urk. De Kennemers. Niettegenstaande de nederlaag verdienen de Alcmarianen een woord van lof voor de uit stekende wijze, waarop ze hebben partij ge geven en tot het eind hebben volgehouden. Van de voorhoedespelers staat niet één regel matig voor het eerste opgegeven en als merk waardigheid kan worden gememoreerd, dat de beide spelers van de rechterwing samen 78 jaar telden, tegen die van den linkervleugel samen 35 jaar. Uit den aard der zaak was onze belangstel ling van de laatste het grootst, immers het was de toekomst van Alcmaria, die daar aan het werk was. Het kon er aardig mee door. Zoo als altijd bij jongere spelers het geval is, werd er tot aan het eind toe dapper volgehou den. Aan techniek echter mankeerde het nog al eens. Zoo was het ook met den midden voor De Groot, die wel stevig doorsjouwde, maar die voorloopig nog niet de oplossing voor de middenvoorplaats heeft gebracht. Ook de achterhoede vocht als leeuwen, de middenlinie was goed en als geheel is er daarom allerminst sprake van een smadelijke nederlaag. Integendeel! De eerste minuten waren zelfs grootendeels voor Alcmaria, al werd Brouwer ook eenige malen op de proef gesteld. Successievelijk kwamen de gastheeren meer opzetten. Wel wordt in de witte verdediging gewerkt als een paard, maar tenslotte moest de Alkmaarsche doelman na ongeveer 15 min. visschen. Een schot van den rechtsbuiten Schipper laat hij over zijn handen gaan en vrij goedkoop leiden de Kennemers met 10, want de bal was zeker houdbaar geweest. Alcmaria komt dan aardig op dreef, we noteeren goed werk van den witten rechter vleugel en van Venema. Schaper kopt een keer juist naast. Succes blijft echter uit en dan komen de gastheeren meer in den aanval. Met beter resultaat ook, want na 25 min. spelens doelpunt Veenstra en de stand is 20. Er is sprake van overwicht der Alcmarianen overwicht der Kennemers. De achterhoede van Alcmaria werkt hard, Brouwer redt eenige malen. Wanneer echter elf minuten verstreken zijn, volgt in de 36ste minuut de onvermijde lijke goal, ditmaal van den voet van Horeman. Het spel wordt meer verdeeld. Wel noteeren we verschillende aanvallen der Kennemers, maar ook de achterhoede wordt af en toe aan den tand gevoeld. Het einde van de eerste speelhelft komt met een corner op het Alcmaria-doel, waarbij het op het nippertje aan een hernieuwde door boring ontkomt. Na de hervatting verschijnt Rootring op de plaats van Homan. Wanneer over en weer de verdedigingen zijn opgetreden, heeft vrjj plotseling Heideman succes. Hy schiet langs Brouwer en het is 40 Van een demoralisatie der Alkmaarders is evenwel niets te merken. Ze blijven stevig aanpakken. Hoewel er enkele uitblinkers waren, willen we geen namen noemen. Want ieder gaf zijn volle persoon en dat is wat dit elftal prettig onderscheidde van de laksche combinaties, welke den laatsten tijd af en toe de witte kleuren verdedigden. Er is psrake van overwicht der Alcmarianen en als na ongeveer 10 minuten de bal in keu rig samenspel is opgebracht, neemt Schaper de geboden kans waar en het is 41. Gerritse gaat dan rechtsbinnen spelen en zet zijn beste beentje voor. Wel komen de Kennemers af en toe gevaarlijk opzetten, maar wanneer een bal vrij toevallig bij Gerritse be landt, aarzelt deze niet en het is 42. Een oogenblik gaat het gelijk op. dan komt zoowaar Alcmaria weer uitgesproken in de meerderheid. We noteeren schoten van Groot, Bos, Gerritse, die alle over gaan. Een drietal corners in successie tegen de Kennemers leveren niets op. Dan, als de druk op het doel der gastheeren het grootst is, fluit de scheidsrechter het einde. We gelooven, dat de uitslag 0—0 de verhou ding tusschen de twee ploegen, die aan den Westerweg aan het werk waren, het beste weergeeft. Het was een ontmoeting tusschen twee elftallen, elk beschikkend over een zeer sterke verdediging en een zwakken aanval. Toch boden beide achterhoeden van tijd tot tijd wel kansen, echter, de spelers, die deze konden benutten, bleken te ontbreken. Alkmaar moest het doen zonder zijn ge vaarlijken midvoor Kranenburg, die wegens ziekte verhinderd was, terwijl ook Kuis om dezelfde reden niet kon verschijnen. Zoo zagen we dus de volgende elftallen het veld betreden: Succes. Posthumus Schotting Koorn Lont Rijkers Idema Kuiper Kuiper Montulet Schmidt Lont Van 't Hof Koster NieropGroot Schoonhoven v. Os Zwaan Baars Zwart Ooms Dingerdis Duiveman Alkmaar. Alkmaar wint den toss en forceert reeds in de eerste minuut een corner tegen Succes. Een tweetal kansen worden niet waargeno men, dan komt Succes opzetten, echter in de derde minuut heeft Alkmaar al weer een corner te nemen. Succes kruipt door het oog van een naald, NieropGroot mist een pracht kans, dan ontkomt het Alkmaarsche doel aan doorboring, wanneer een bal keihard tegen den paal wordt geschoten, buiten het bereik van Duiveman. De bal ketst terug in het veld en wordt weggewerkt. De eerste speelhelft, waarin Alkmaar door gaans in de meerderheid is, is dan een voort durende herhaling van doodloopende aanval len over en weer. In den regel gaan de schoten ver naast of hoog over. Wat op de goal wordt geplaatst, veroorzaakt de beide goed spelende keepers geen moeilijkheden. Af en toe moeten ze alle zeilen bijzetten, maar ze blijven de baas. De backs zijn over en weer trapvast, de middenlinies zijn goed, maar de voorhoeden weten geen gebruik te maken van de geboden kansen. Na de hervatting kreeg Succes den wind mee en was wellicht daardoor gedurende enkele perioden in de meerderheid. Zoo was het begin voor Succes. In de zevende minuut denken we de bezoe kers te zullen zien scoren, maar de rechts binnen maait finaal over den bal heen en het schot van den rechtsbuiten gaat over. Tot de tiende minuut blijft de druk aan houden, dan wisselen in zeer snel tempo de aanvallen elkaar af. Binnen 4 minuten krijgen beide ploegen elk twee corners te nemen, maar de score blijft blank. Geleidelijk aan werkt Alkmaar zich los en komt wat in de meerderheid. In de zestiende minuut maakt een Successer duidelijk hands binnen de beruchte lijnen, hij slaat den bal corner, doch de scheidsrechter heeft het niet gezien. Enkele malen ontsnapt het Succes-doel ter nauwernood aan doorboring, dan gaat een vliegend schot der gasten precies naast. Duiveman werkt slecht weg, doch houdt het schot, dat volgt, uitstekend. Succes herneemt het initiatief, het wordt een belegering van het Alkmaarsche doel, maar het net kunnen de Wieringers niet vin den. Ze krijgen enkele kansen, die niet worden benut. Dan is het woord weer aan Alkmaar. Nog een kwartier is er te spelen. Het ziet er naar uit, dat degene, die weet te doelpun ten den wedstrijd heeft gewonnen. Maar het komt niet zoo ver. De verdedi gingen blijken aan weerskanten te sterk. Met Alkmaar in den aanval komt het einde. De partijen hebben de puntjes eerlijk ver deeld. Vlotte wedstrijd, waarin N. N. de Texelaars volkomen wisten te weer staan. Hier hebben absoluut geen sensationeele voorvallen tot het eindresultaat bijgedragen. Het is integendeel zeer normaal en absoluut de verhouding. Menigeen zal een nadere uitleg verlangen omdat algemeen op een T. overwin ning werd gerekend. In de eerste helft was T. door beter en hechter veldwerk in de meerder heid en de kansen waren duidelijk in haar voordeel. MaarTexel loopt van productivi teit toch al niet over en thans was het zelfs beneden de middelmaat. Het gevolg hiervan was, dat de N.N.-achterhoede zonder nadeelige gevolgen heel wat keeren gepasseerd kon wor den. Het treffende schot bleef uit. Zoo kwam de rust. Omtrent hetgeen daarna zou geschie den, heerschte weinig twijfel: voor den wind zou T. nog wel een grooter overwicht hebben en de niet meer zoo snelle N.N.-backs zouden het ongetwijfeld niet houden. Hoe anders kwam dit uit! N.N. begon met den wil, de huid zoo duur mogelijk te verkoo- pen. Die wil was sterker dan die van T. om van de 00 een duidelijk in haar voordeel sprekend resultaat te maken. N.N. zat er meer op, haar spelers waren allen in behoorlijken vorm en zoo kon zich een spelbeeld ontwikke len van volkomen gelijke krachten. N.N. hield aan een systeem vast waarbij spil De Weerd als stopper fungeerde en de binnenspelers als schakels met het driemanschap in de voorhoede dienst deden. Hieraan hield men steeds vast, met het gevolg, dat ieder z'n collega wist te staan en N. N. een veldspel ontwikkelde, dat we zeer goed vonden en dat we den laatsten tijd niet van hen hebben gezien. Een voornaam ding moet nog worden opge merkt. Dit veldspel had nooit met die rustige zekerheid uitgevoerd kunnen worden indien de N. N.-achterhoede zich niet zoo keurig her steld had. Nu was de besluiteloosheid van T.'s binnentrio een kolfje naar hun hand en dit heeft er niet in geringe mate toe bijgedragen, dat Van Herwerden en Reijne gaandeweg trap- vaster werden en na een kwartier spelens zoo goed als onpasseerbaar waren. Wanneer we het spel van T. ontleden, dan bljjft de T.-ploeg niet zonder kritiek. De ach terhoede hebben we nu eens op zijn werkelijke waarde kunnen toetsen. Hij kreeg n.1. druk werk van N. N. en daarbij bleek deze linie geenszins zoo ongenaakbaar als zij in wedstrij den wel lijkt. Peereboom en Sepers wisten er totaal 5 maal na rust door te brekenen betrekkelijk op eigen houtje binnen schotsaf stand te komen. De ernstigste critiek op de T.-ploeg treft de voorhoede en wel het binnentrio. Witvliet, Nijens en Vlaming, in het veld wel aardig, pres teerden voor de goal niets. Dit is er oorzaak van, dat de stand met rust 00 was na een periode waarin Van Herwerden en Reijne zich nog keer op keer voorbij lieten loopen! De schotvaardigheid van T. is een teer punt. Kampioen van 4 A wordt T., dank zij haar veldspel. Promotiekansen openen zich eerst als daaraan de productiviteit eenigermate even redig wordt. De wedstrijd. Was voor den aanvang het meespelen van Vlaming nog dubieus, bij den aftrap bleek T. toch maar een invaller te hebben n.1. Helsloot voor Huizinga op de linkshalfplaats. N. N. had zelfs twee griep-patiënten, G. Grootes en H. Peereboom Az. en keeper Bak- kum, voor wie invielen Leegwater, Bregman en Floor. N. N. speelt eerst voor den wind. Zij neemt den bal mee, maar gaandeweg komt T. los en gaat iets overheerschen. Deugd en Kaay bre ken zoo nu en dan door, maar zetten onzuiver voor. De backs van N. N. worden enkele malen totaal gepasseerd. Floor is wat los, maar het loopt alles goed af, want T, schiet niet of zeer slecht. Deugd lost een kogel, maar Dukers weet fraai te redden. Het is vlot op- en neergaand spel, met T. een weinig sterker. Zoo breekt de rust aan met 00. De tweede helft, waarin T. voor den wind speelt, opent met enkele missers van Nijens c.s. N. N. komt er in. Zet goede aanvallen op en is lang niet ongevaarlijk. Na een voorzet van Kaay stompt Dukers het leder voor de voeten van den vrijstaanden Peereboom, die 1 sec. te lang wacht door het verrassende van de kans. Zuidewind belet hem nog juist het inschieten. Als er 10 minuten gespeeld is, snelt Peere boom er keurig door, wijkt even te veel naar rechts uit, waardoor zijn keihard schot de paal beukt. Dan is T. weer even aan het woord. De bal wordt van rechts naar het midden geschoten, Henk Ran is naar binnen gesneld en voor N. N. kan ingrijpen, heeft Ran met een ver keihard schot onder de lat gescoord (10). Zou N. N. nu verslappen, berustend in den achterstand? Verre van dat, onversaagd werk te men door zich nieuwe kansen te scheppen. Voorloopig zou het eenige gevaarlijke schot, dat Van Neijens blijven, die bij een omhaal vlak over de lat schoot. Niet lang daarna brak Sepers met een han dige beweging door. Z'n keiharde schuiver ging juist langs den verkeerden kant van de paal. De gelijkmaker zat in de lucht. Van zooveel fraaie kansen zou er toch eindelijk wel eens een raak zijn. Zij die dit voorvoelden, kregen gelijk. Na 26 min. felle schermutseling voor de T.- goal. T. kon den bal niet wegkrijgen. N. N. zette door en Sepers werkte den gelijkmaker in het net (11). In den resteerenden tijd hebben beide ploe gen nog een paar kansen gehad. N. N. echter veel meer dan T. Die van T. was feitelijk alleen een kopbal van Neijens tegen de paal waaruit hij door snel toeloopen had kunnen scoren. N. N. daarentegen, nu zelfs in het veld ster ker geworden, heeft wel driemaal de gelegen heid gehad het net te vinden. De schoten waren echter niet erg gelukkig en wat on zuiver afgevuurd. Vier minuten voor tijd wisselde H. Ran nog met Witvliet om, teneinde meer leven in het binnentrio te brengen. De tijd er voor was ech ter te kort en Van Herwerden en Reijne te zeer op dreef om succes toe te laten. Het einde kwam met 11. Scheidsrechter Van Dam leidde uitstekend. De invallers van N. Niedorp hebben uit stekend gespeeld. Hun ploeg was dus niet ver zwakt. Helsloot heeft bij T. hard gewerkt, maar is toch minder dan Huizinga. Dit kwam te meer op schade voor de eilanders te staan, omdat hij tegenover Peereboom en den snellen, maar wat onbesuisd schietenden Deugd stond. Strandvogels had gelijk spel verdiend. De overwinning welke BKC Zondagmiddag behaalde is een geflatteerde 43 uitslag ge worden. De Strandvogels boden dermate tegen stand, dat de Polder tot aan het eind alle zei len moest bijzetten om het tot een overwin ning te brengen. Nu bleef het geheele BKC- elftal vandaag ver beneden vorm. Het man keerde in dezen aan strijdlust. Toch had dit onderschatten hen noodlottig kunnen worden. Want Strandvogels speelde als sterk contrast een spel van doorzetten en niet een zich bij een BKC-overwinning neerleggen. Die ijver, welke intusschen wel eens overdreven werd en in ongeoorloofd spel overging, gaf Tauber c.s. de handen vol. Scheidsrechter Prins drukte echter iedere poging van ruw spel direct den kop in, zoodat de ontmoeting niet ontsierd werd. Toch waren er enkele Strandvogel-spelers, welke zich meer in acht dienen te nemen. Een overzicht van den wedstrijd. Het is reeds over twee als scheidsrechter Prins de beide keepers in hun functie als aan voerder tot zich roept. De BKC-aanvoerder is de gelukkige en ver kiest met wlndvoordeel te spelen. De volgende elftallen stelden zich op: Strandvogels, Postma Ligthart De Vries Mantel Zwaan D. Bakker Snel Karemaker K. Bakker Cnossen De Vries o Jac. van Wees Blok Webeling De Schipper Steenvoorde Post v. d. Goes Van Teulingen Jr. Van Teulingen Hz. Tauber Prins B.K.C. Onmiddellijk na den aftrap gaat BKC tot den aanval over, maar de eerste aanvallen gaan door buitenspel te niet. Aan den anderen kant werkt ook Strandvogels zich los en de eerste scoringskans doet zich voor als Prins het doel verlaten heeft; de bal vliegt echter ongevaarlijk voor langs. Een hard schot van De Schipper gaat net over. Toch was De Schipper indirect de fabrikant van de eerste goal. Een schot van hem wordt gedeeltelijk door Postma gestopt en belandt bij Webeling, welke onhoudbaar inzette (10). De BKC-voorhoede opent hierna een waar offensief. Schoten van den schutter De Schip per vliegen over of langs. Dit overwicht duur de het eerste kwartier. Toen kwam de gelijk maker. Het was Bakker, welke Karemaker een afgemeten voorzet gaf. Deze speler, welke de beste was van de Strandvogels, gaf Prir.s geen kans (1I). Hoewel de KBC-voorhoede in het eerste kwartier een goede partij speelde, wou het in de achterhoede niet vlotten. Onvoldoende wegwerken en mistrappen behoorden niet tot de uitzonderingen en finaal missen van Tauber was oorzaak dat Karemaker weer alleen voor Prins kwam. De laatste stopte keurig- Toch was het uitstel, want na 24 min. was het Van Teulingen, welke miste en de linksbinnen gaf de Vogels de leiding (1—2). Vanaf den aftrap wordt de bal naar Van Wees geplaatst, deze schiet in den uitersten bovenhoek. Keeper Postma laat hetieerval- len en De Schipper is het, die de fout bestraft (22). Voor de toeschouwers de eenigste mi nuten van hoogspanning van den geheelen wedstrijd. Steenvoorde en v. d. Goes verwisselen nu van plaats. Het omzetten veranderde weinig aan de veldsterkte van BKC. De geest van loom heid scheen het elftal niet te willen verlaten. Na een half uur was het De Schipper, welke Webeling in de gelegenheid stelde, opnieuw te scoren (32). Voor rust viel weinig meer te noteeren da.n een keurig door Postma gestopte BKC vrije schop en een snelle doorbraak van de S.-voor hoede, welke gevaarlijke aanval door langs schieten verloren ging. Na de rust. Het was Strandvogels, welke het initiatief nam van een serie aanvallen op de BKC-veste. Deze weten voorloopig de stormaanvallen te keeren. Het was na 6 min. dat toch het doel van de geel-zwarten doorboord werd. De mid voor van Strandvogels maakte via de paal ge lijk (3—3). Toch zou het BKC zijn, ondanks het S.-overwicht, dat opnieuw de leiding, welke later tot overwinning zou leiden, ver kreeg. Van Wees gaf een pass naar De Schipper en de lange midvoor zorgde voor de rest (4—3). Direct valt Strandvogels weer ver woed aan. Scheidsrechter Prins moet de teu gels strak aanhalen om den strijd binnen de perken te houden. Een BKC-'aanval wordt door een schot on der de lat, dat Postma groote moeite gaf, be sloten. De corner leverde niets op. Strandvogels probeerde alles om nog een gelijk spel te verkrijgen. BKC wordt ingeslo ten, maar weet stand te houden. Prins redde in de laatste tien minuten enkele malen zeer goed. Wanneer scheidsrechter Prins het einde fluit heeft BKC de twee punten binnen. BKC had Steenvoorde als invaller voor Jan van Wees. Een uitstekende wedstrijd. Schagen heeft gisterenmiddag al onze me- dedeelingen, dat ze niet beter en niet slech ter speelden dan de andere vierde klassers, met een slag als onwaar gemaakt. Schagen was beter dan Andijk, maar zoo spelende als gistermiddag dan zijn ze beter dan alle vierde klassers, daarbij genomen Texel. Waardoor dit dan wel komt? Onze meening is, het op nemen van drie tweede elftal-spelers, t.w. Dick Ruig, Ab de Wit en Piet Schoorl met het plaatsen van Peetoom als spil. Doordat het tweede elftal zoo bij uitstek technisch beter voetbal speelt dan het, eerste, heeft men de proef genomen. En met succes! De overige spelers werden door dit spel aan gestoken en alles liep op rolletjes. Er werd met gemak gevoetbald. Hierdoor kon het ook komen dat De Haas, die anders lang niet de slechtste van de ploeg is, nu op geen stukken na mee kon komen. Weeland, in Nieuwe Nie dorp spelende, was zeker niet slechter dan De Haas thans. De Andijkers verzekerden ons, dat ze zelf zeer goed hadden gespeeld, maar tegenover dergelijk samenspel geheel machteloos waren. Is dat niet een prachtige waardeering voor het vertoonde spel van de geel-zwarten, en een aansporing voor de E.C. om het elftal zoo te laten al zou het dan tenslotte ten koste van de bovenste plaats in de tweede klasse E. gaan. Het publiek heeft toch ook recht op goede wedstrijden en verwacht dit van het eerste. De ploeg van Andijk heeft gewerkt van het begin tot het einde, zonder eenige onderbreking. De verhouding in hpt veld was prima. Er werd geen wanklank vernomen. In een woord, het was een wedstrijd aan de Loet, die wij in geheel 1936 nog niet hadden aan schouwd. De wedstrjjd ving twee minuten over tweeën aan. Schagen wint den toss en Andijk mag tegen wind en zon aftrappen. Het veld is zwaar maar het weer prachtig. Er zijn nog talloos velen op gekomen om Schagen in haar nieuwe opstel ling te zien voetballen. Direct na den aftrap ontneemt Peetoom de Andijker voorhoede den bal en zet goed door naar Jan Broer. Een prompte voorzet volgt, welke Dick Ruig op vangt en inschiet. De bal wordt echter op de juiste wijze door keeper De Vos gestopt en weggewerkt. Dit was een begin van een serie zeer mooie en vlugge aanvallen der Schage- naren, die het beste deden hopen. Andijks achterhoede staat direct reeds voor raadsels. Kort spel en dan plotseling weer in de breedte spelende, komen steeds weer de geel zwarten gesteund door de geheele halflinie terug. Na ongeveer vier minuten spelens krijgt Leen Schoorl den bal geheel vrij toegespeeld. Men valt hem aan en vlug draait hij zich om en Cees de Moor is reeds in het bezit van den bal. Een afgemeten voorzet en Dick Ruig geeft, via keep de Vos z'n handen, Schagen de leiding. 10. De Andijkers, die van meening waren een betrekkelpk gemakkelijk partijtje te hebben gaan inzien, dat er met dit elftal niet ge speeld behoeft te worden. Er wordt even be- Aer aangepakt, wat tot resultaat heeft dat Arnoldus eenige malen handelend moet op treden. Op een gegeven moment is de Andijk- hnksbuiten doorgebroken. Zyn schot vliegt °VT 6n. naaSt het doel' Toch komt in de Stoker. Wanneer Middelbeek tenkoste van een corner heeft kunnen redden wordt deze op keurige wijze voor het Schagen-doel geplaatst. Wel stompt miHrtPir-l J*1 n°g weg maar reeds on middellijk zendt de spil een verraderlijke teilen h"' M denken We Dirk den bal rolt rtP h»f Jg6n' maar Via z«n handen rolt de bal voor de voeten van Andijks rechts buiten, die van de hem geboden kans profi teert en de partijen opgeljjken voet brengt. 1. Geen minuut daarna denken we Andijk opnieuw te zien doelpunten, maar op weer- galooze wijze weet Ab de Wit zich voor den i Ate shn&oncn, zoodoende verhinderend dat de Andijk-middenvoor kon scoren. Het geboden spel is zeer mooi. Er wordt perfect gespeeld van beide zijden. Wanneer De Vos een hard schot van spil Peetoom tot corner heeft verwerkt, wordt deze door Cees de Moor voorgezet en door Dick Ruig op onberispelijke wijze in een doel- punt omgezet. 2—1. Het aangeven van da Schagen halflinie is „af". Hierdoor kunnen nu blijkbaar in eenen alle voorhoede-spelers weer iets presteeren. Schoten van Broer, Schoorl en de Moor vliegen over of naast en wanneer ze goed gericht zijn blijkt keeper De Vos uit het goede hout gesneden te zijn. Kort voor de rust kogelt Ruig nog tegen de paal en dan is het theedrinken. Na de thee komen de heeren weer in de oude opstelling terug. Andijks middenvoor krijgt reeds in de eerste min. een pracht van een °kans. Geheel alleen voor Arnoldus staan de, faalt zyn schot volkomen. Van toen af aan heeft er echter maar een elftal gespeeld en dat was deze keer eens Schagen. Fijn com- bineerende en technisch thans zeer zeker be ter dan hun tegenstanders wordt steeds weer opnieuw de Andijk-achterhoede in het nauw gebracht. Andijk, het gevaar ziende, gaat het buiten spel-valletje als afweer-systeem in werking stellen. Veertien minuten lang heeft het hun werkelijk geholpen. Maar toen was het ook hoofdzakelijk gedaan. Heelemaal van achter af wordt door de geel-zwarten een aanval op gebouwd, zoo fijn en geraffineerd, dat daar tegen niets uit te richten viel en de Andijkers maar al te graag in het voor hun klaar ge legde valletje liepen. Rechtshalf Schoorl pikt de bal af en speelt schuin terug naar Peet oom. Een Andijker valt aan. Maar steeds is de bal al weer naar Schoorl. Drie Andijkers ondergaan het zelfde lot. Dan de back nog. Maar juist als deze aan komt rennen, vliegt de bal over hem heen naar den toen vrij. staanden Jan Broer. Een afgemeten voorzet en Dick Ruig geeft De Vos opnieuw geen schijn van kans. 31. Een pracht doelpunt, waaraan niet te tornen viel voor de blauw, witten. In de volgende periode vliegt een hard schot van Broer in het zijnet en stopt keeper De Vos op meesterlijke wijze een schot van Ruig uit den hoek. Er is dan een uur gespeeld. Teekenen van vermoeidheid komen voor. Andijk is niet zoo vinnig meer. Ook Schagen zakt eenigszins af, maar hun samenspel blijft op onveranderlijken voet doorgang vinden. Dit juist blijkt een sterk wapen te zijn. Want we zien Cees de Moor er in samenwerking met Schoorl vandoor gaan, eerstgenoemde omspeelt nog een back en weergaloos zuiver verdwijnt de bal ten vierde male in het net. Nog is het den geel-zwarten niet genoeg. Aanval op aanval wordt ondernomen. De An dijkers staan thans geheel machteloos. Moe heid, gekomen door het steeds vergeefs trach ten ingrijpen, begint zich te wreken. Dick Ruig in de laatste halve minuut doorgebro ken. Keeper De Vos verwacht een schot, maar Ruig ziet Leen Schoorl geheel vrij en in betere schot-positie. Kalm speelt hij den bal toe en onder gejuich der tallooze Schagen- aanhangers verdwijnt de bal in de laatste seconden in het net. 51. Direct na den af trap fluit de goed leidende arbiter inrukken en heeft Schagen weer eens laten zien, dat ze nog wel spelers heeft die kunnen voetballen! Schagen 3Succes 4 Adspiranten-wedstrijden afgelast afgelast Te laat herstel der withemden. In een door de withemden over het alge meen genomen, futloos gespeelden wedstrijd, zijn de roodwit-geblokte Alkmaarders erin ge slaagd de leiders een onverwachte nederlaag te bezorgen. Het was, alsof de withemden, die, dat moet gezegd worden, zeer gehandicapt uitkwamen, zonder vuur speelden, zonder dat enthousias me, dat hun laatste wedstrijden gekenmerkt had. Bovendien lag er over hun heele spel een gedachte van „We winnen toch wel, wij staan toch bovenaan". Reken daarbij nog het volkomen falen van de middenlinie, waarin Piet Trap en v. Steenbergen beslist onvol doende waren, dan is de nederlaag tegen de flinke Alkmaarders volkomen verklaard. Eerst een kwartier voor het einde veran derde het aspect, het was toen alsof Helder wakker was geschud, een waar beleg van het Alkmaarder doel volgde toen, maar het bleef slechts bij één doelpunt, zoodat de Boys dol gelukkig het veld verlaten konden. Zooals reeds gezegd, droeg de wedstrijd een vrij lauw karakter. Helder, dat tegen den wind in moest optornen in de eerste helft, nam ondanks deze handicap het spel dade lijk in handen, maar èn door het feit, dat Helders voorhoede geheel uit invallers bestond en door het uitnemende backstel der Boys, viel er geen enkel doelpunt. Bovendien bleek het alras, dat de pas herstelde van Steen bergen nog niet op dreef was. Voortdurend nam hij, evenals Trap trouwens, een te af wachtende houding aan en dekte daarbij ook de vijandelijke middenvoor niet voldoende af, waardoor deze 5 min. voor het verstrijken van de eerste helft Kossen kon passeeren, waar- mee hjj zijn club de leiding gaf. In de tweede helft is het hoofdzakelijk een strijd geweest, die zich afgespeeld heeft op de Alkmaarder helft. och vergrootten de Boys hun voorsprong, toen v. d. Hilst profiteerde van een te ver opdringen der Helder-backs en met een Heu- r g schot Kossen voor de tweede maal pas seerde (0—2). Zelfs nu scheen Helder het be niet te hebben van een dreigende neder laag. Eerst de vervanging van Van Steen bergen door Cor Saiet bracht nieuw leven in de brouwery. nenflltJ tem<1 de baCk der B°yS' toen bil een penalty tegen de paal schoot. ppn h8ld eindelijk Beckhove succes met NgpelsS(1^2)*en k°pbal via een voorzet van tpVVhl-..t0- volgde, is eigenljjk niet meer worstel was één doorloopende L^Mrf h6t Boys-doelgebied. kitr eerot ger Waa tot; tweemaal toe ongeluk- dè en hl 6en kopbal' die rakeling langs zeil- ging. a een keihard schot, dat over- noe-1 rie instantie was daar tenslotte moeiliikp q v, ~keePer» die er verscheidene werkte Van Smit en Beekhoven uit strijd5 dan bet elnde van dezen w«d- Heldér 9 ann het met 4 invallers spelend laten crDO 660 Prachtlge kans voorbij heeft men op HRcV6" voorsProng te ne"

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6