Abonneert II op dit blad Texel De Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij Ütancfe 3wtzlc Dinsdag 5 Januari 1937 Zoojuist ontvangen uitgevoerd in zeer mooie kleuren, +400 stukjes. Prijs 45 ots. Heldersche Courant Inschrijvingen handelsregister Reizen naar Duitschland Visscherij De feesten op 7 en 8 Januari a*s* Marktoverzicht Vischafslag Den Hoorn ook in feestdos. Licht op voor alle voertuigen De Heer W. H Lap. Marineberichten Hr. Ms. „Java" vóór 20 April in Nederland. Legerberichten Gift van H.M. de Koningin. Haven van Nieuwediep Burgerlijke Stand van Den Helder Stoomvaartberichten 29 Dec. 1936—5 Jan. 1937. Nieuwe zaken: Den Helder: „N.V. Handelmaatschappij Lafèber", Zuid straat 810, handel in rijwielen en onderdee- len, kinderwagens en huishoudelijke art. Wijzigingen: Den Helder: Machinale Verffabriek „Den Helder", Bin nenhaven 88/89; overgegaan aan H. de Wit. Coöp. Aankoopver. en Graanmalerij „De Hoop" G.A., Koegras; bestuurswijziging. N.V. Drukkerij en Uitgeverij v/h C. de Boer Jr., Koningstraat 80; bestuurswijziging. Opheffingen: Wieringerwaard: D. Haverkorn Tzn., Molenweg F 20, com- missionnair en handelaar in granen. Het Reisbureau Kos, Koningstraat, ver zoekt ons het volgende onder de aandacht onzer lezers te brengen: Wij brengen hiermede onder Uw aandacht, dat van 1 Januari 1937 af door de Duitsche autoriteiten wederom eenige wijzigingen zijn aangebracht in de bepalingen ten opzichte van de bij reizen naar Duitschland door per sonen, welke buiten Duitschland wonen, mede te nemen bedragen in Duitsch geld. Men mocht tot dusver nog per persoon RM. 30.in Duitsch bankpapier en RM. 60. in Duitsch zilvergeld medenemen. Van boven- genoemden datum af zal het niet meer zijn toegestaan, Markenbankpapier mede te ne men, terwijl het maximum bedrag aan Duitsch zilvergeld, hetwelk men over de grens mag medebrengen, bepaald is op RM. 30.per persoon. Voor dit zilvergeld, benevens voor alle andere betaalmiddelen in vreemde valuta wordt aan de grens op ver zoek een bewijs van invoer („Grenzbescheini- gung") verstrekt, op grond van welk bewijs het naar Duitschland gebrachte geld in de zelfde valuta weder mag worden uitgevoerd. De bedoelde „Grenzbescheinigungen" moeten bij de uitreis worden afgegeven, ook zonder dat de douanebeambten dit speciaal vragen. De bekende Duitsche reischeques en crediet- brieven in Reismarken, alsmede soortgelijke betaalmiddelen, welke geen internationaal ka rakter hebben, behoeven aan de Duitsche grens niet te worden opgegeven. Contract-actie in het visscherjj- bedrijf te IJmuiden. Het Dagblad voor IJmuiden weet te melden, dat de besprekingen der organisaties reeds zijn begonnen. In de contracten zal een duurte-clausule wor den opgenomen, waarvan men de lasten voor het geheele bedrijf schat op 100.000. De reeders hebben er op gewezen, dat het bedrijf door de depreciatie op veel hooger las ten is komen te zitten. Door de stijging van den kolenprijs met 1.1.50 per ton en van andere benoo- digdheden schat men, dat de exploitatie voor de geheele vloot met circa 350.000 zijn ge stegen. Men heeft te IJmuiden de verwachting, dat de partijen tot overeenstemming zullen komen,, hetgeen dan ook van harte is te hopen. Vischpryzen. Dé spieringprijs heeft een flinke hoogte be reikt, hetgeen verklaard kan worden door de zeer lage vangsten van dit vischje, zoodat, voor den liefhebber er van, die dit gerecht wil heb ben, de prijs wel geen bezwaar zal zijn, terwijl er voor handel en visscher geen zoden van aan den dijk kunnen worden gezet. De tongprijs te IJmuiden liep Maandag weer wat terug en kwam nauwelijks even boven de gulden uit per kilo. Tarbot hield beter prijs, terwijl dit ook van de schol mag worden gezegd. Vooral de gang bare scholsoorten, zooals middel en kleine schol bleven zere hoog in prijs. Ook de zetschol had een buitengewoon hoog prijsbeeld. Haring bleef aan den lagen kant. Garnalen. Te Ouddorp werd verleden week maar drie dagen gevisch. De zeilers brachten per dag on geveer 50 kilo aan en de motoren het dubbele. Tegen 14 cent per kilo werden deze afgenomen. Deze visscherjj blijft vor deze menschen dus een zeer pover bedrijf opleveren. Men heeft In ansjoviskringen gepoogd de vastgestelde minimum-exportprijzen, in ver band met de veranderde monetaire situatie, verhoogd te krijgen, maar de regeering wil hierin geen wijziging brengen. De exportminimumprijs voor de oudere jaar gangen is gesteld op 14.per anker, terwijl deze soorten thans worden verhandeld tegen 11.per anker. Voor deze oudere soorten is een extra-waar- decontingent toegestaan. Veel pogingen zijn in den loop der jaren ge daan om deze oude soorten, waaronder nogal heel wat inferieur goed schijnt te zitten, einde lijk weg te krijgen, maar daarin schijnt men niet te kunnen slagen. Er is ook de suggestie geweest, dat de regeering deze soorten uit de markt zou nemen, maar van die zijde wordt daar niet veel voor gevoeld, zoodat er nog altijd voorraden aanwezig zijn, die een belem mering vormen voor den afzet van de jongere soorten, waardoor veel kapitaal nog „bevro ren" ligt, zeer tot schade van de zouters, die er hun geld in hebben zitten. Zooals we reeds mededeelden, worden de feesten Donderdag a.s. te Den Burg ingezet met klokgelui van 8.30 tot 9 uur. Daarna wordt in de Ned. Herv. Kerk te Den Burg een wydingsdienst gehouden, waarin Ds. Visser, Ned. Herv. Predikant te Den Burg, en Dr. Vis, Doopsgez. Predikant aldaar, beiden het woord zullen voeren. Verder zal „Texels Fanfare" hier medewerking verleenen. Ook in de R.-K. Kerk te Den Burg zal op dienzelfden tijd een kerkdienst worden gehou den voor het Prinselijk Paar. Te half elf zal een optocht zijn van de schoolkinderen met bogen, versierde fietsen, enz. Van des middags 2 tot 5 uur Kinderspelen in verschillende zalen, daarna (bij gunstig weer) van 46 uur Volksspelen op de Groenplaats. Des avonds te 8.15 uur Lampionoptocht. Verder zal te 19.30 uur in Hótel „Texel" en in Eelman's zaal een bonte avond worden ge houden. Te Oosterend zal het feest inzetten met een muzikalen rondgang door het dorp te 8.30 uur, waarna het voorgaat naar het feestterrein. Om 9 uur zal het feest door den Voorzitter der Oranje-Commissie worden geopend. 9.30 uur. Aanvang der spelen voor school kinderen in de schoollokalen, en tegelijk (bij gunstig weer) van de Volksspelen. Om 3 uur zullen een paar spelen gehouden worden op het feestterrein, n.1. Strijd om den man en Strijd cm de vrouw. Tegelijk worden in het Gebouw v. Christ. Belangen filmvoor stellingen gegeven. Ook te 5 en 7 uur zullen daar vertooningen van films worden gegeven. Te 6 en te 9 uur des avonds zullen uitvoerin gen van zang en muziek plaats hebben in de Ned. Herv. Kerk. Te Den Hoorn zal het feest aanvangen met een wijdingsdienst in de Ned. Herv. Kerk te 9.30 uur. Te 10.30 uur zal gelegenheid bestaan tot be luisteren van de radio-reportage tot half 2, waarna een optocht met muziek voorop wordt gehouden door het dorp; na afloop hiervan worden de kinderen getrakteerd in de school lokalen, waar ze Oranjeliederen zullen zingen. Te half 8 zal 'in de Ned. Herv. Kerk een uitvoering plaats hebben van muziek en zang door het Fanfarecorps „D.E.K." en de Zang- vereen. „Harmonie". Te half 10 Bal in het „Loodsmanswelvaren". Te De Waal: 11 uur Luisterbijeenkomst naar de Radio-reportage. Te 2.30 uur feestviering van alle kinderen uit Waal en omgeving in de o. 1. school. Des middags 4.30 uur Optocht met lampions en te 7 uur in de Ned. Herv. Kerk Filmvertoonin- gen, enz. Te De Cocksdorp zal om 4 uur een feest gegeven worden in de zalen van Van der Kooy en Nota voor de kinderen van De Cocksdorp en Eierland en des avonds te 8 uur in de zelfde zalen voor ouderen een uitvoering en filmvertooning. Te De Koog des middags van 2 tot 5 uur Kinderfeest in het Badhotel en des avonds te 8 uur voor volwassenen aldaar een uitvoering, terwijl in het café van den heer De Brave gelegenheid zal zijn tot dansen. Het programma van Donderdag volgt later. Nog geringer was aan de Texelsche markt de veeaanvoer dan vorige week. Schapen wer den slechts een drietal verhandeld en niet al te beste kwaliteit; de beste voor pl.m. 17. Biggen waren er in het geheel niet; de var- kensprijzen op de boerderij zijn nogal goed. Betaald wordt 21 tot 22 cent per pond. De verdere aanvoer bestond uit een zestal kalveren. Prijzen voor gras- of fokkalveren 30 tot 35 per stuk. Nuchtere kalveren ge middeld 10 per stuk. Aan de eierenveiling waren de prijzen slechts weinig hooger dan vorige week. Eierenveiling. Maandag 4 Jan. 1937. Aangevoerd 42627 eieren. 58—62 kg per 100 3.50—3.85; 62—64 kg p. 100 3.75—4.10; 66—70 kg p. 100 4.05—4.35; 50—56 kg p. 100 3.00—3.40. Veemarkt. Maandag 4 Jan. 1937: 3 graskalveren 3035; 10 nuchtere kal veren 812; 3 schapen 1417. Oudeschild. Aanvoerd 4 Jan.: 170 kg wulken per 100 kg 23.50 12 kg laffe garnalen per kg 15 et. Den Hoorn. De versiering van Den Hoorn nadert haar voltooiing. Het belooft 'n schitterend schouw spel te worden. Al dat dennengroen, rozen en vlaggen, vooral des avonds, als de lichten ont stoken zijn. Bij de woning van den heer Y. Lap is een fraaie eerepoort opgericht, die het effect nog verhoogt. Hierin zijn aan beide zijden woorden van hulde aangebracht. Aan .den eenen kant staat „Hulde aan het Vorste lijk Bruidspaar" en aan de andere zijde „Trouw aan het Oranjehuis". Dinsdag 5 Jan. 16-29 uur Correspondentie. r. v. k. Wij begrijpen uw vraag om trent bijdragen voor onze krant niet. Wilt u daarover misschien even op ons kantoor ko men Uw vers is minder geschikt voor plaat- ging. Red. Held. Crt. De stormwind huilt door boomen en rond de huizen. De zee beukt de kust en vreet knagend aan duinvoet en strand. De bliksem doorklieft het luchtruim en scheurt het zwerk in flar den. De donder rolt onheilspellend en zet kracht bij aan de geweldige stem van de na tuur. In één woord, het is noodweer. De stedeling begeeft zich, ondanks alles, op tijd ter ruste en zegt tegen zijn vrouw: „Slecht weer, hè?", doch voegt er aan toe, „enfin, we hebben hier een goede ree". Rustig en veilig gaat hij den nacht in. De dorpeling, meer afhankelijk van weer en wind, gaat eenigszins beangst den nacht in, omdat het bulderen van den storm, alsmede donder en bliksem, zijn eigendommen bedrei gen en hij kleedt zich aan, om klaar te zijn het veege lijf te bergen, bij groot dreigend gevaar. De kustbewoner, aangetrokken door het spel van de zee, gaat ondanks de onstuimigheid der elementen naar den dijk of het strand en staart met een de duisternis doordringend oog over de kokende branding, zoekende naar seinen van schepen, die hij hoopt, niet zullen worden gegeven. Immers, dat zouden dan noodseinen zijn van schepen, die over geleverd aan het spel der hooge golven, zich in dreigenden nood zouden bevinden. Gejaagd haast hij zich voort langs het strand, in de hoop, dat er iets van zijn ga ding is aangespoeld. De vrouwen der zeelieden kunnen den slaap niet vatten, daar hunne gedachten toeven bij hunne mannen en zonen, die met hunne huik jes zich bevinden temidden der op aas loe rende zee en een gebed stijgt op uit het diepst van hun hart, voor het behoud van hunne ge liefden. Elke nieuwe windstoot, die de spanten van hunne huisjes doet kraken, is een priem in het hart dezer eenzamen, die soms in vertwijfeling naar den dijk snellen, het onmogelijke hopende, n.1. de hunnen toch veilig te zien aangeland in behouden haven. Op zee, nu verheven tot de wolken, dan weer verzonken in diepe kolken, worstelen de schepelingen tegen het noodweer, alles op haren en snaren zettend, om niet aan lager wal te komen. De schippers met de kaken vast opeenge- kelmd, als het ware versteend, staren op het eenige doel, het schip buiten het gevaar te brengen. De zenuwen tot het uiterste ge spannen en de wil om te overwinnen onver zettelijk. Eensklaps een zware stortzee, een hevig ge kraak, een onklaar roer, 't breken van tuig of machines en zonder stuur een hulpeloos drij vend schip, dat met angstige zekerheid af drijft naar de kust om daar te pletter te slaan op zandbank of strand. De kustwacht wordt opgeschrikt door nood seinen en zij is zich ervan bewust, dat een schip zich in gevaar bevindt. Onvermijdelijk moet het schip stranden en zijn hart krimpt in een, als hij denkt aan het lot van de beman ning. Zoo spoedig mogelijk een bericht aan de Comm. van Plaatselijk bestuur van de Noord- efi Zuidhollandsche Redding-Maatschappij. De schipper van de reddingboot is op zijn post. De bemanning behoeft hij niet ver te zoeken, want ze schaarde zich reeds rond hem, beducht als ze was, dat dit noodweer slacht offers zou eischen. Geen lange beraadslagingen, slechts een blik op elkander en ze weten wat hun te doen staat. Niemand dwingt ze te gaan. Ja toch, een stem van naastenliefde in hun hart, dringt tot een daad, dringt hen te gaan, te worstelen tegen de elementen, met gevaar voor eigen leven. De boot gaat in zee, bemand met zwijgzame mannen, slechts luisterend naar de bevelen van den schipper, die kent het gevaar, ver bonden aan den tocht. Elke spier gespannen van 12 dappere man nen, die trekken als leeuwen aan de riemen, die met gelijkmatigen slag de boot door het water scheuren, steeds naderend het doel. De noodseinen volgen elkaar sneller en het reddelooze schip nadert de kust. Het wordt een wedloop tusschen het gevaar voor den schepèling en het pogen der redders, om de prooi, die de zee in haar greep houdt, aan haar te ontrukken. En thuis zitten de vrouwen der redders met angst in het hart voor het lot hunner mannen. Kinderen, die schreien, omdat vader, ze voelen het, zich in gevaar bevindt. De nacht duurt een eeuw. Het geloof in de kunde en den moed van de mannen houdt hen staande. De worsteling duurt voort. De redders naderen het schip en ze krijgen verbinding. De schepelingen worden ontrukt aan den dood, die grijnsde om den hoek. Een lichtsein gaat op, ten teeken voor hen, die aan wal, met angstigen blik, de duisternis trachten te doorboren en een zucht van ver lichting ontsnapt aan het hart van de men schen, die aan wal steeds toefden met hunne gedachten, bij Je redders in hun moeilijke en gevaarlijke taak. Hoera, de redding is gelukt. De redding is gelukt, dank zij den moed van de redders en het uitstekende materiaal, dat de N.- en Z.-Holl. Redd.-Mij. hun ter beschik king stelde. 't Bovenstaande is een kort relaas van de be levenissen bij stormweer op de reddingstations van de gevaarlijke Hollandsche kust, waar de Noord- en Zuidhollandsche Redding-Maat schappij, materiaal ter beschikking stelt van de bemanning van de reddingbooten. Alleen reeds op Texel zijn vier stations met drie roeibooten en één motorboot. Doch ook te Vlieland, Terschelling, Ameland, Schiermon- nikkoog en vele andere plaatsen op de Hol landsche kust staan ten allen tijde goed uit geruste booten en bemanningen gereed, om hulp te bieden aan in nood verkeerende schepe lingen. Het spreekt van zelf, dat aanschaffing en onderhoud van al dat materiaal ontzettend veel geld kost en bovendien belangrijke bedragen gevorderd worden voor pensioenen van oud redders en nagelaten betrekkingen van red ders. Wellicht is het den lezers bekend, dat al de fondsen, waarover de Maatschappij beschikt, worden gevormd uit vrijwillige giften en gaven van het Nederlandsche volk en het stemt tot vreugde, dat een dergelijke organisatie, haar werk op deze wijze kan voortzetten. Het is een verblijdend verschijnsel, in een tijd als de tegenwoordige, waarin egoisme in het leven van menschen, maatschappijen, landen en werelddeelen zulk een groote plaats inneemt, een kleine oase te mogen ontdekken, waar naastenliefde de bron is van het levende water, dat den bodem drenkt en vruchtbaar doet worden. Het bestuur der N.- en Z.-Holl. Redd.-Mij. is ongetwijfeld dankbaar voor al den steun, dien ze ondervindt bij haar pogen om den naam van het Nederlandsche reddingwezen in de wereld hoog te houden, doch ze ontveinst zich niet, dat het in den tegenwoordigen tijd soms moei lijk is om tot een sluitende begrooting te ko men, en ze ziet zich helaas wel eens genood zaakt op haar kapitaal in te teren. Gelukkig zijn er echter nog steeds vrienden, wier hart voor het werk der Maatschappij warm klopt en die niet alleen bij hun leven daadwerkelijk steun verleenen, doch die zoo goed van de verheven taak der Maatschappij overtuigd zijn, dat ze deze ook in hun testa ment gedenken. De namen dezer menschen vinden een plaats in het gulden boek, waarvan de bladen gevormd zijn uit dankbare harten van zeemansvrouwen en kinderen, die het be houd hunner dierbaren aan de Redding-Maat schappij en hare bemanningen hebben te dan ken. Alhoewel niet met dit doel geschreven, meent ondergeteekende toch de N.- en Z.-Holl! Maatschappij in de warme belangstelling van de lezers te mogen aanbevelen, overtuigd als hij is, dat daarmede gesteund wordt een werk, dat de volle sympathie heeft van iederen Neder lander, waarvan er echter nog zoovelen zijn, die uit laksheid er niet toe konden komen', donateur voor een kleinigheid te worden. Doe het nu! W. H. LAP, Secretaris v. d. Comm. v. PI. Bestuur te Texel. Bij de kroningsfeesten in Engeland. De „Java-Bode" meldt, dat Hr. Ms. „Java" vóór 20 April in Nederland moet zijn in ver band met de representatie bij de Britsche kroningsfeesten. De reis gaat van Batavia over Colombo, Aden en Palermo. Vele officieren, onder-offi cieren en schepelingen zullen met de „Java" thuisvaren. Hun zal boven de rolsterkte een of andere functie worden aangewezen. Officier van administratie der le kl. A. van Houte, onlangs uit Oost-Indië gerepatrieerd, wordt 8 dezer belast met de functie van inten dant der zeemacht in de stelling van Den Helder. Officier van den marine-stoomvaartdienst der le kl. H. L. ten Cate is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en met de Indrapoera 31 Dec. j.1. daarheen vertrokken. Officier van administratie der le kl. F. A. Kuhn, van het wachtschip te Willemsoord, wordt 8 Januari toegevoegd aan den inten dant der zeemacht in Den Helder, met stand plaats Amsterdam. Het heeft H. M. de Koningin behaagd 50 te schenken aan de Stichting „Het Sanato riumfonds" van de Vereeniging van Onder officieren „Ons Belang", zulks als blijk van belangstelling in het werk der Stichting. 4 Jan. 1937: Aangekomen als bijlegger van Harlingen, met bestemming Londen, de motorschoener „Jentje". Van 4 Jan 1937. BEVALLEN: W. C. Mahieu—Havers z P Warnaar—van Gelderen, d.; H. Bar'telds— Slagter, d.; A. CollewynHormiith, z.; M. v. Amersfoort—de Roode, z.; H. Bontes—Kralt, d.; C. M. MahieuGouwenberg, z. Stoomvaart Mij. Nederland. Bengkalis, u., pass. 1 Jan. Gibraltar. Enggano, t„ 4 Jan. v. Port Said. Johan de Witt, u., 31 Dec. v. Singapore. Moena, t„ 4 Jan. v. Port Said. Poelau Bras, u., 1 Jan. v. Sabang. Poelau Laut, t., pass. 2 Jan. Gibraltar. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Agamemnon, pass. 3 Jan, Dungeness. Alkmaar, 2 Jan. te Callao. Aurora, 3 Jan. te Palermo. Baarn, u„ 1 Jan. te Curagao. Bacchus, 3 Jan. te Hamburg. Berenice, u„ 3 Jan. te Ciudad Trujjillo. Breda, t., 2 Jan. v. Callao. Ceres, 3 Jan. te Constanza. Columbia, 3 Jan. te Amsterdam. Costa Rica, 2 Jan. v. Cristobal. Crijnssen, 3 Jan. te Amsterdam. Deucalion, 2 Jan. v. Salonica. Juno, pass. 4 Jan. Holtenau. Langssee (charter), pass. 4 Jan. Holtenau. Mars, 3 Jan. v. Hamburg; op de Elbe wegens storm voor anker gegaan. Odysseus, 4 Jan. v. Kopenhagen. Orestes, pass. 2 Jan. Gibraltar. Perseus, 2 Jan. v. Lissabon. Pluto, pass. 4 Jan. Holtenau. Poseidon, 2 Jan. v. Susak. Rhea, 3 Jan. te Fiume. Saturnus, 2 Jan. te Kimassi. Stella, 2 Jan. v. Napels. Telamon, 4 Jan. v. Brunsbuttelkcog. Theseus, 3 Jan. te Amsterdam. Triton, pass. 4 Jan. Finisterre. Venezuela, 2 Jan. v. Curagao. Venus, 3 Jan. v. Gibraltar. Vesta, pass. 3 Jan. Dungeness. Kon. Paketvaart Maatschappij. Bantam, 31 Dec. te Batavia. Nieuw Holland, pass. 30 Dec. Thursday Isles. Roggeveen, 2 Jan. v. Lourenzo Maques. Sawahloento, 2 Jan. v. Singapore. Kon. Holl. Lloyd. Zaanland, u„ pass. 3 Jan. Dungeness. Rotterdamsche Lloyd. Blitar, t„ 4 Jan. v. Port Said. Buitenzorg, u., 2 Jan. v. Suez. Dempo, t„ 3 Jan. Sabang. Djambi 4 Jan. te Rotterdam. Indrapoera, u„ 2 Jan. Southamton. Indrapoera, u., pass. 3 Ouessant. Kota Baroe, u., pass. 2 Jan. de Goede Hoop Kota Pinang, t„ 4 Jan. te Havre. Sibajak 4 Jan. te Rotterdam. Sitoebondo, t., 1 Jan. v. Padang. Slamat, u„ 4 Jan. te Belawan. Silver JavaPacific Lijn. Kota Radja, 1 Jan. te Lourenzo Marqués. JavaNew-York lijn. City of Wellington, 1 Jan. te Lourenzo ques. Tawall, 2 Jan. te Penang. Troilus, 31 Dec. v. Penang. Holland—West-Afrika Lijn. Amstelkerk 3 Jan. v. Lagos. Jaarstroom, t., 1 Jan. v. Takoradi. Maaskerk, u., pass. 3 Jan. Ouessant. Emzetco lijn. Jonge Elizabeth, pass. 3 Jan. Ouessant. Jone Jacobus, 4 Jan. te Liverpool. Jonge Johanna 1 Jan. te Arzew. HollandAfrika Lijn. Bloemfontein, u„ 4 Jan. te Beira. Boschfontein 3 Jan. te Dover. Heemskerk 3 Jan. v. Hamburg. Jagersfontein, t., pass. 4 Jan. Needies. Springfontein, t., 3 Jan. v. Djeddah. Stoomvaart Mij. Oceaan. Antenor 3 Jan. van Aden. Dolius 2 Jan. v. Batavia. Hector 3 Jan. v. Yokohama.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6