Oe iill seint De Chineesche wapenindustrie Marktberichten llit onze Omgeving STVIER SCHAGEN Postvluchten naar en van Indië Stoomvaartberichten Haven van Nieuwediep Predikbeurten JULIANADORP. Boomplantdag aan de Kortevliet. Aan de feestgedachte in „Het Koegras" zou zeker te kort worden gedaan, wanneer wij het gebeuren aan de Kortevliet onvermeld lieten. Want daar in Koegras is spontaan gewerkt en gefeest, zoodat deze dag voorde Kortevliet met gulden letteren in de annalen zal vermeld blijven. Immers, er zou op de zen nationalen feestdag voor de bewoners van de Kortevliet in „Het Koegras" iets zeer belangrijks gebeuren. Er was n.1. besloten een boomplantdag te houden, en deze is, dank zij aller medewerkingen de zeer ruime gaven schitterend geslaagd. Het resultaat is dan ook geweest, dat door 'eendrachtig sa menwerken de Kortevliet beplant is met een rij iepenboomen over een lengte van onge veer 900 Meter. In totaal werden 118 hoo rnen geplant. In den vroegen morgen waren reeds ver schillende bewoners, waaronder ook de hoofdonderwijzer, de heer Groot Enzerink, bezig, dm alles pasklaar te maken en eerst de palen, welke de hoornen tegen de sterke winden moeten steunen, te plaatsen. Tijdens deze werkzaamheden, kwam ook de Dijkgraaf van den Polder, de heer J. .T. Verfaille, eens een kijkje nemen en gaf daarmede dus ook van zijn belangstelling blijk. Zoo was tegen twaalf uur alles in ge reedheid, om te één uur met het planten te beginnen. Tegen dien tijd waren dan ook vele be woners en een groot aantal kinderen in de school aanwezig. Nadat de bijeenkomst was geopend, werd met het planten een aanvang gemaakt. Door de kinderen werden met be hulp van de ouderen de boomen neergezel, waarbij door de kleinen met ijver werd ge werkt. Toen de boomen stonden gingen al len terug naar de school, waar zoowel groot als klein op zeer royale wijze werden ge tracteerd. De voorzitter van de commissie, voerde hier het woord om de aanwezigen dank te zeggen voor hunne moeiten en zorgen; erop wijzende, dat door ééndrachtig samenwer ken veel te bereiken viel. Verder stelde spr. vast. dat deze boomen die thans hier ge plant zijn, een herinnering zullen blijven aan het Vorstelijk Huwelijk. Spr. hoopte, dat zij zouden mogen groeien en bloeien tot in lengte van dagen. En hiermede was deze goed geslaagde dag voor de Kortevliet-bewo- ners ten einde. V.A.R.A.-Propaganda-avond. Kees Pruis en zijn gezelschap. Door de afd. Julianadorp van de V.A.R.A. werd in café Prins Hendrik bovengenoemde avond georganiseerd, niet slechts om eens een prettigen avond te hebben, maar vooral ook om te laten zien en hooren wat de V.A. ït.A. wel aan zijn leden bieden kan. Do avond was dus, ook als propaganda bedoeld. De zaal was uitstekend bezet, toen de voorzitter van de afdeeling, de heer Zw. van der Woude, alle aanwezigen hartelijk welkom heette en dé hoop uitsprak, dat imen gezamenlijk een recht plezierigen avond zou beleven. Intusschen werd door de Verbruikscoöpe ratie aan de dames een bakje bonbons en aan de heeren een drietal sigaren aange boden. Een attentie welke zeer werd op prijs gesteld. Het woord was daarna aan Kees Pruis, die een inleidend praatje kwam "houden, hetwelk hem zooals gewoonlijk zeer goed afging. Het contact tusschen tooneel en publiek was er dan ook onmiddellijk. Stella Seemer opende daarna het pro gramma en zong eenige liedjes, welke zeer in den smaak van het. publiek vielen. Ook Louis Kapper, die op de piano begeleidde, deelde in het succes. Hij toonde tevens een uitmuntend accordeon-speler te zijn. Emmy Arbous deed vervolgens eenige levensliedjes hooren, terwijl Kees Pruis de rij sloot. liet gezelschap had aan het slot van het eerste deel van het programma een ware ovatie in ontvangst te nemen. Spreker op dezen avond was de heer F. A. Hof, die op de hem bekende wijze de be ginselen van de Va ra naar voren bracht en opwekte lid te worden en haar te steunen. Door het gezelschap Kees Pruis werd na de pauze nog opgevoerd de eenacter „De Sa menzweerders" van Ger. Bakker. Dit tooneel stukje, dat keurig werd gespeeld en even eens een propagandistische strekking had, oogstte een daverend succes. De Voorzitter was ongetwijfeld de tolk van alle aanwezigen, toen hij het gezelschap dank zegde voor het gebodene en het pu bliek een gezellig bal toewenschte. Nu, aan dit laatste heeft het niet ontbroken! ANNA PAULOWNA ONDERLINGE WEDSTRIJDEN TE ANNA PAULOWNA. Groep 2 van de biljartvereeniging ,Anna Paulowna" speelde tegen groep 6 bij den heer Alkemade. Van groep 2 wonnen P. Govers 20 van K. de Groot 30. H. Cornelissen 54 van K. de Groot 52, P. Rozenbroek GO en J. Ro zenbroek 47; Jm. Blaaubocr 25 van P. Ro zenbroek 37, J. Rozenbroek 23 en K. de Groot 22. R. Rezelman 22 van P. Rozepbroek 53 en K. de Groot 23. Van groep 6 wonnen: P. Rozenbroek 00 van P. Govers 5; J. Rozenbroek 54 van R. Rezelman 15 en P. Govers 17; F. Alkema de 43 van P. Rezelman 18, H. Cornelissen 35, Jm. Blaauboei "20 en P. Govers 13. Groep 2 won dus met 9 tegen 7 van groep 6. Loop der bevolking. Ingekomen: M. W. Drijfhout van Hilver sum, J. Spruit van Wieringen; mej. C. Bos van Zijpe; E. Zandbergen-Goemans van Be verwijk. Vertrokken: R. "Leenknegt naar Vogel waarde; M. Hossen naar Medemhlik; L. Ver- maat en gezin naar Delft: W. Kleijn, naar VVormer; E. Wajerink en gezin naar Heiloo; J. F. de Jonghe en gezin naar Koewacht; mej. C. C. Hertogh naar Zijpe. Burgelljke stand. Geboren: Cornelis Jacobus Maria, z. v. C. H. van Kuijcren en C. B. Koning; Petrus Wilhelmus Maria, z. v. P. J. Komen en A. E. Oetelmans; Arie, z. v. J. C. Tiel en M. van Stipriaan; Pieter Johannes, z. v. P. Voorthuijsen en C. M. Niemeijer; Johannes Adrianus z. v. A. N. Nolten en C. Moras; Jliöronymus Gerardus, z. v. C. Schrama en A. Ch. Broedersz. Overleden: Wed. N. Tijsen de Haan, oud 77 j.; A. Tiel, oud 1 dag; G. Jongejan— Snijder, oud 71 j. Politie. Gevonden: 2 zakken cokes; paar water dichte beenpijpen; grijze handschoen. Verloren: een handschoen. Uitvoering in werkschaffing. Ook nu weer is de gelegenheid openge steld voor particulieren, om slootwerk en diepspitten uit te laten voeren in werkver schaffing. WIERINGEN EEN MEEVALLER Het heeft H.M. de Koningin behaagt ter gelegenheid van het Vorstelijk Huwelijk aan een 8-tal personen in onze gemeente kwijt schelding van straf te verleenen. POLITIE Verloren een rijwielplaatje aan een blauw bandje en een portemonnaie inhoudende ongeveer vier gulden, en een rijwielplaatje in etui. Inl. bij de Gem. bode DEN OEVER EEN LAFFE DAAD. Toen enkele personen Donderdagmorgen de verschillende eerepoorten nog eens na liepen voor controle bleek, dat van de eere poort die aan den Beursdijk geplaatst was de tuien waren doorgesneden. Gelukkig be merkte men dit nog bijtijds zoodat dit euvel verholpen kon worden. Welke vandaal is hier aan het werk geweest? Prins Willem van Oranje landt bij de Hofmanshaven. Toen de Harmonievereeniging „Apollo" Donderdagmorgen de kinderen der O. L. Scholen te Den Oever en Oosterland en die der Chr. Scholen afhaalde om Z. K. H. Prins Willem van Oranje te verwelkomen, zag men reeds dadelijk dat deze dag goed zou worden Om ong. elf uur arriveerde deze kleurig met Oranje getooide stoet aan den Stonteklijk bij de Hofmanshaven. Dra kwam het visschersvaartuig W. R. 147 met het hooge gezelschap aan boord in zicht. Toen het vaartuig niet verder kon stapte de Prins met zijn gevolg in een vlet en met rappe handen werd door enkele visschers naar den wal geroeid En hier kregen we een getrouwe copie te zien hoe het in 1813 te Scheveningen moet zijn ge gaan Daar de vlet door de ondiepte voor den kant niet kon meren werd de Prins met zijn staf op den rug van een visscher met lange waterlaarzen aan, op het drooge ge bracht Intusschen hadden zich honderden menschen op den Stonteldijk verzameld om het kleurige schouwspel gade te slaan. Spontaan werd het Wilhelmus ingezet waarna Zijne Majesteit verwelkomd werd door de Commissie van ontvangst bestaan de uit de heeren Meijers en van Vrede. Vlug besteeg de Prins met zijn gevolg de gereed staande paarden waarna de stoet voorafge gaan door twee herauten te paard via Den Oever naar Oosterland vertrok van waar wederom naar De Oever werd getrok ken Hier werd halt gehouden voor de con certzaal „Wiron" waar de burgemeester de heer Kolff die ook bij de landing tegenwoor dig was geweest, den Prins met zijn gezel schap in 'n buitengewóón gloedvolle rede hartelijk welkom heette in de Nederlanden. Nadat de Prins woorden van dank gespro ken had voor de schitterende ontvangst, was dit gedeelte van het programma afgewerkt Vermelden we nog, dat toen de optocht te Oosterland arriveerde de heer J. Bosker van Hippolvtushoef door middel van een geluidsinstallatie Vaderlandsche liederen en marschen deed weerklinken uit den to ren Feest voor de kinderen. Voor den middag stond op het program ma een kinderfeest in de zaal van den heer Lont, waaraan door plm. 400 kinderen van de drie scholen van Oost Wieringen werd deelgenomen. Geopend werd met het zingen van een viertal Vaderlandsche liederen begeleid door de Oeversche Orkestvereeniging. Daarna werd door kindren het bekende eenactertje „De Klompjes" opgevoerd. Terwijl men bezig was een weerbarstig filmapparaat te repareeren, hield de heer Bosker de kinderen eenigen tijd bezig met zijn verbluffende goocheltoeren welke door de jeugd met belangstelling werden ge volgd. Om alle nummers hier te bespreken zou te ver voeren, doch laten we een greep doen. Laten we dan noemen een klep- permarsch gespeeld door kinderen van de hoogste klas van de OL School te Den Oever onder leiding van mej. van Hoboken Het bleek dat er goed gestudeerd was en k'eu- rig werd dan ook deze marscli gespeeld of liever gezegd geklepperd. Verschillende tooneelstukjes werden op zeer verdienstelijke wijze opgevoerd en oogsten veel succes. De Burgemeester brengt uitkomst Tegen vier uur kwam Burgemeester Kolff met zijn gezin in de zaal en hoorde dat het bioscoopapparaat nog maar steeds niet wilde zooals de operateur, de heer Rump van Hippolytushoef, dat wenschte. Dat ding moet draaien, zeide de Burgemeester en vlug stapte hij weer in zijn auto en ging den heer C. de Haan, operateur van de be kende Cinema de Haan halen, die het weer barstige instrument tenslotte tot rede wist te brengen, Nadat de kinderen nog eens wa ren getracteerd werd tot slot de verlovings film zonder onderbreking vertoond. Bij den uitgang werd don kinderen nog een versnapering overhandigd, waarna de kleintjes hoogst voldaan huiswaarts keer den. Een woord van lof komt hier zeker toe aan het onderwijzend personeel van de di verse scholen, dat hier door eendrachtige samenwerking den kinderen een prachtigen middag hebben bezorgd. Het avondprogramma. Voor den avond stond op het programma een uitvoering van de Oeversche Tooneelver- eeniging terwijl het muzikale gedeelte ver zorgd zou worden door de Mandolinever- eeniging „Oost-Wieringen" en de Oeversche Orkestvereeniging. Toen de heer M. J. Bosker, voorzitter van het sub-comité der Oranjevereeniging om ongeveer half acht liet openingswoord sprak, was de keurig versierde zaal van l.ont tot de laatste plaats toe bezet. Dade lijk werd met het programma aangevangen en wel met het muzikale gedeelte. Toen het doek opging, speelde „Oost-Wieringen", on der leiding van den heer Jac. Bakker, het „Wilhelmus", dat door allen staande werd meegezongen. Vervolgens werden nog een drietal nummers ten beste gegeven en had „Oost-Wieringen" voor dezen avond haar taak volbracht. Een nieuwe vereeniging wordt ten doop gehouden 7 Januari, een datum, welke zal blijven voortleven in de geschiedenis van ons va derland, zal toch ook een belangrijke da tum blijven voor de, voor ongeveer een jaar geleden opgerichte, Orkestvereeniging, daar deze vereeniging voor het eerst sinds haar bestaan officieel naar buiten optrad. Als het doek dan weer opgaat zien wij dan voor het eerst de „O.O.V." Jammer dat een viertal leden door den griep verhinderd wa ren. Begonnen werd met een marsch „Mooi Nederland", waarna nog een drietal mu zieknummers ten gehoore werden gebracht. We kunnen niet anders zeggen dan dat deze vereeniging zeer zeker haar weg zal vinden. Hier zitten muzikaal geschoolde krachten in. Voor de heeren Van Vrede en Jac. Bakker Cz., de menschen die den stoot tot oprichting van deze vereeniging heb ben gegeven, zal het zeker wel een zeer bijzonderen avond geweest zijn. Nadat ook de „O.V.V." haar plicht had gedaan, volgde de pauze. Na de pauze kregen we het historische blijspel in drie bedrijven van Otto Ilarting „De Molen van Sanssouci" te zien. Dit mooie tooneelstuk werd buitengewoon goed ge speeld en oogstte een dankbaar applaus. Tot slot sprak de heer Bosker en dankte allen hartelijk die, op welke wijze dan ook, hadden medegewerkt tot het zoo schitterend slagen van de feesten op Den Oever. Hierna sprak de Burgemeester nog enkele woor den betrekking hebbende op het huwelijk van onze Prinses welke rede met een drie werf hierna vor ons Vorstelijk Iluis beslo ten wordt. Een gezellig bal hield een vroolijke me nigte nog tot laat in den nacht bij elkaar. Wij willen dit verslag niet eindigen voor dat wij nog een enkel woord hebben gezegd over den fleurigen aanblik welke Den Oe ver bood. Bijna alle inwoners hadden de vlag uitgestoken, terwijl de diverse versie ringen den noodigen luister bijzetten. Veel werk is er verzet, doch Den Oever heeft eer van haar werk gehad en kan op uitstekend geslaagde feesten terugzien. Ook Hippolytushoef heeft gisteren op waardige wijze, feest gevierd. Van vele huizen wapperde de nationale driekleur terwijl het Kerkplein en tal van particuliere huizen feestelijk versierd waren 's Morgens om kwart over acht weerklonk reeds van den kertoren een gramofoonplaten concert gegeven door den heer J. J. Bosker. In de R. K. Kerk had te kwart voor acht een gezongen H. Mis plaats met „Te Deum Laudamus" Deze H. Mis werd door een vijf en zeven tigtal personen bijgewoond. 's-Middags om twee uur had in Cinema de Haan een groot kinderfeest plaats voor alle schoolgaande kinderen van Westerland en Hippolytushoef Dit feest werd door on geveer 480 personen bezocht Door den voorzitter der Oranjevereeniging burgemeester L. C. Kolff werd de bijeen komst geopend. Spr. zette in korte trekken de beteekenis van dit feest uiteen Aan het einde van de rede klonk driemaal achtereen een driewerf hoera en wel eenmaal voor de Koningin een maal voor Prinses Juliana en eenmaal voor Prins Bernhard. Het programma opende met de vertooning van de mooie reportagefilm van de verlo ving der Prinses. Hierna volgden eenige andere films. Onder leiding van den heer A. H. J. v. 't Hof met begeleiding van den heer J. Groos werden door de leerlingen der 6e 7e en 8ste klas Vaderlandsche liederen gezongen waar mede de kinderen vee] succes oogstten. In de hierop volgende pauze werden de kinderen op limonade en koek getracteerd. Het optreden van den heer J. Bruul Pz. bracht de kleine toeschouwers en toeschouw sters compleet in verrukking. Namens de Oranjevereeniging sprak Ben- Ali aan 't einde van zijn toeren een woord van dank tot het onderwijzend personeel en de aanwezige ouders der kinderen. Nadat nog een aardige teekenfilm was vertoond keerden allen voldaan huiswaarts. Het avondfeest het welk eveneens in Cinema De Haan gehouden werd, werd om ruim acht uur door den burgemeester den heer L.C. Kolff geopend De burgemeester sprak er zijn vreugde over uit, op deze voor ons volk zoo histori- schen dag, zooveel aanwezigen te zien Dit toch getuigde van medeleven met de groo- te gebeurtenis welke 's ochtends in den Haag had plaats gehad Het verheugde spr. eveneens dat aan de zen bonten avond door verschillendeWierin- ger verecnigingen werd medegewerkt Jam mer, dat do Mandoline vereeniging O.K.K. wegens ziekte van haar directeur geen me dewerking verleenen kon zeide spr. De bur gemeester wenschte den heer Jongkind een spoedig herstel toe. Laten wij aldus spr. aan het begin van dezen feestavnd 't Prinselijk Paar al het geluk toewenschen wat voor menschen maar mogelijk is. Nadat een driewerf hoera was uitgebracht werd door de muziekvereeniging „Harmonie" als openingsnummer het „Wil helmus" ten gehoore gebracht hetgeen door allen staande werd meegezongen. Na nog een viertal nummers volgde de vertooning van de verlovingsfilm van het Vorstelijk paar Deze film werd zeer gewaardeerd en heeft zeker veel tot het slagen van het feest bij god ragen De zangvereeniging „Zang en Vriendschap" zong hierna een viertal Vaderlandsche lie deren; waarna er nog eenige aardige tee kenfilms werden vertoond. Het sluitingswoord werd door den heer J. J. Bosker gesproken daar de voorzitter inmiddels naar Den Oever was vertrokken Spr. bracht allen dank die hadden medege werkt tot het welslagen van dit feest; in 't bijzonder aan hen. die voor gevel- of straat- versiering hadden zorg gedragen. Een intiem en gezellig Oranjebal met uit stekende muziek sloot dezen goed geslaag den avond. Beroep aangenomen. Ds. H. J. de Wilde uit Borne. heeft zijn beroep naar de Doopsgezinde Gem. te Hippo lytushoef aangenomen. Verwachting: Zwakke tot matige, later wel licht toenemende wind uit Zuidelijke richtingen, aanvankelijk helder tot licht bewolkt, later toenemende be wolking, aanvankelijk droog weer, later eenige kans op regen, des nachts temperatuur om het vriespunt, over dag zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten: Toenemende wind, later weer kans op regen. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 780. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 0 gr. C. is 32 gr. F. MARKTOVERZICHT Veel valt er niet te melden over de markt van Woensdag j.1. Een mtwkt welke op een anderen dag is gezet, is nooit goed en er ljwam dan nog het slechte weer bij. De noteering van vette koeien was 32 ets. in massa. De duurste koe werd verkocht voor f215; een koe die geleverd moest wor den, stond op de markt, gold f280, dat was een prijs. In gelde- en kalfkoeien een ma tigen handel. De handel in nuchtere kalve ren was vlug, duur; hoogste noteering f 18. Graskalveren tot f 55. Oude slachtschapen geen noteering. Jonge vette schapen tot f28, handel goed. Overhouders hoogste noteering f 17.50, handel matig. In bokken en geiten weinig handel. Vette varkens noteering tot 23 ets., later hoorden wij. was er 24 ets. be steed. Handel goed. Biggen prijshoudend, 8 —12 gld., handel niet slecht. Schrammen hetzelfde. Op de kippenmarkt gewone doen. Uitvoer van ijzererts verboden. De reegeering te Nanking heeft in verband niet het stijgende Chineesche verbruik van ijzererts voor de wapenindustrie en voor de industrialisatie van het land, den uitvoer van ijzererts uit de grensprovincies verboden. Door dezen maatregel wordt in de eerste plaats Japan getroffen, dat door zijn gebrek aan ijzererts, ondanks het programma tot ontsluiting van alle voorraden, in groote mate op China is aangewezen. Vooral de provincies Sjansi en Sjensi zijn rijk aan erts. De Chineesche regeering heeft verder be paald, dat particuliere maatschappijen voor taan niet meer dan een mijn mogen exploi- teeren. Om alle duistere manipulaties te voorkomen, is tevens bepaald, dat zonder toestemming der regeering van Nanking geen provinciale of gemeentelijke overeen komsten met vreemde mogendheden of met onderdanen hiervan mogen worden afgeslo ten en dat alle hiermede in strijd zijnde verdragen door Nanking als niet geldig zul len worden beschouwd. ONZICHTBAARMAKENDE STRALEN GEVONDEN. De „Sera" een te Milaan verschijnend blad bericht, dat een zekere dr. Marius Mancini stralen heeft gevonden, welke personen en zaken onzichtbaar kunnen maken. Alleen een bijzonder soort metaal kan weerstand bieden aan deze stralen. De Djalaknaar Indië vertrokken Amsterdam 9 Januari -- Hedenmorgen om 7,30 uur is het K.L.M. toestel „Djalak" van Schiphol naar Batavia vertrokken. De bemanning bestaat uit Smirnoff, gezagvoer der, Kooper, tweede bestuurder, Westra, me canicien en Koopman radiotelegrafist. Aan boord bevinden zich twee passagiers Amsterdam-Batavia en drie passagiers Am- sterdani-Calcutta. Het toestel heet 89 kg. goederen. 320 kg. briefpost en 25 kg. pakketpost medegeno men. WATERVOGELS 1—SCHAGEN 1. Zondag om 2 uur ontvangen de Watervogels het sterke Schagen. Opstelling Watervogels: G. Hollander A. Been F. Been B. Ewald L. Bosch T. Gerritsen J. Bontes Nic. Been H. Been R. Hoogvorst g. Hoogvorst Stoomvaart Mij. Nederland. Johan v. Oldenbarnevelt, t., 7 Jan. te Suez. Poelau Laut, 8 Jan. te Amsterdam. Poelau Roebiah, u., 6 Jan. te Antwerpen. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Achilles, 7 Jan. te Hamburg. Astrea, t., 6 Jan. van San Miguel. Auroba, 5 Jan. v. Palermo. Baarn, 5 Jan. v. Curagao. Bacchus, 8 Jan. te Amsterdam. Breda, t., 6 Jan. v. Paita. Calypso, 7 Jan. v. Salonica. Colombia, 7 Jan. te Hamburg. Deucalion, 7 Jan. v. Lef kandia. Euterpe, 7 Jan. te Bordeaux. Hebe, 7 Jan. te Kopenhagen. Helder, u., pass. 7 Jan. San Miguel. Hercules, 7 Jan. te Piraeus. Juno, 6 Jan. v. Kopenhagen. Merope, 8 Jan. v. IJmuiden. Nereus, 7 Jan. v. Rotterdam. Oberon, 6 Jan. te Hamburg. Orion, 7 Jan. v. Valeneia. Perseus, pass. 8 Jan. Ouessant. Pluto, 8 Jan. te Gothenburg. Poseidon, 7 Jan. v. Napels. Rhea, 8 Jan. te Catanca. Stella, 7 Jan. te Alexandrië. Telamon, 6 Jan. bij Dungeness voor anker ge, gaan wegens storm. Theseus, 8 Jan. v. Amsterdam. Titus, 6 Jan. v. Genua. Trajanus, 6 Jan. te Istanboel. Ulysses, 8 Jan. v. Tanger. Venezuela, 6 Jan. v. Barbados. Venus, pass. 7 Jan. Ouessant. Kon. Holl. Lloyd. Waterland, u., 7 Jan. te Santos. Stoomvaart Mij. Oceaan. Hector, 8 Jan. te Shanghai. Laertes, pass. 7 Jan. Gibraltar. Perseus, pass. 8 Jan. Gibraltar. Polyphemus, pass. 7 Jan. Gibraltar. HollandOost-Azië Lijn. Grootekerk, u., 7 Jan. v. Singapore. Meerkerk, 8 Jan. te Rotterdam. Serooskerk, t., 6 Jan. v. Port Said. HollandAmerika Lijn. Binnendijk, 8 Jan. te Antwerpen. Blommersdijk, 7 Jan. te Havana. HollandWest-Afrika Ljjn. Amstelkerk, t., 8 Jan. te Monrovia. Reggestroom, u., 8 Jan. te Grand Lahou. Rotterdamsche Lloyd. Garoet, u., pass. 6 Jan. Point de Galle. Indrapoera, u., 8 Jan. te Marseille. Kertosono, t., 8 Jan. te Singapore. Kota Pinang, t., 8 Jan. te Londen. Silverbondo, t., pass. 6 Jan. Point de Galle. Soekaboemi, 8 Jan. te Rotterdam. Slamat, 7 Jan. te Batavia. RotterdamZuid-Amerika Ljjn. Alcyone, u., 6 Jan. te Montevideo. Aldabi, t., 6 Jan. te Montevideo. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, 7 Jan. te Jaffa. HollandAfrika Lijn. Jagersfontein, t., 7 Jan. te Antwerpen. Randfontein, u., 8 Jan. te Port Said. Springfontein, t., 6 Jan. v. Port Said. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar London 't Ned. m.s. „Constant". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen 't Eng. s.s. „Auriole". Van hier vertrokken, als bijlegger, het Ned, m.s. „Jantje" naar Londen. ZONDAG 10 JANUARI. Ned. Herv. Gemeente. Hippolytushoef, nam. 7.30 uur, Ds. v. Beek, Zangkoor, Oranjepreek. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman, Julianadorp, voorm. 10 uur, de - heer Joh, Mensink, van Amsterdam. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. de Jong, van Broek op Langendijk. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer li, Brasser. Den Oever, nam. 2.30 uur, de heer Brasser, Oud-Geref. Gemeente. Breezand, Dinsdagavond half aoht, Ds. v. d. Kraats. van Den Helder, in o. 1. s. 2. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 7 u. de heer H. J. KraaÜ van Den Helder. ALKMAAR, 8 Januari. Kaasmarkt. Aangevoerd: 35 stapels, zijnde oó.OOO Kg.: Fabriekskaas kleine f21, Boerenkaas, kleine f 17.50 per 50 Kg. Han del goed. ALKMAAR, 8 Januari. Andijvie f4.30, appelen f6—13, bloemkool f 8, boerenkool f 2.60, gele kool f 1.60, groe ne kool f5, kropsla 70 ct., knolselderie f5, peren f 10, prei f5.20. roodo kool f 1.40—2.60, selderie f 1.804.80, schorseneeren f 1.50— f 2"'„sPrh,'eh fl5, uien fl2.20, wortelen 27^" .Vi'l0! 1 4.506.50. II f2—3. ALKMAAR, 8 Januari. „o„ 'ie, '10rl011 Behouden Graanmarkt wa- m 211 H.L.'s aangevoerd, waar van soort en prijzen als volgt- 42 H.L. f o®'rLor«PT f J-50-7-70; 10 H.L. gerst chcv. i a. 82 H.I haver f 8—8.25, 54 HL boonen, f £>V/?a!ï£ f 7 15, hr"'ne f 12—13. citroen i '-06—27 en witte boonen f 17—23, tuin- 1 HL blauwmaanzaad f 24 eö e:^n" w.o. groote groene f 17-24, 7ai hn, en va,e erwten f 13.60-11- goed A,les per 100 Kf?" Handel ALKMAAR, g Januari. hnic7-7rs", ~T K1- Edammer 40 plus, aan- f17 vi p v'ei"kocht 200 stuks, prijs Fd L,:Tm,8s,'° 40 O'us. aanbod 90 stuks, prik olw2Ï°i verkocht 140 stuks, kocht auT Tofaal 1r>aS7 s,"ks. ver- Handel ^tiig Aanwezig 12 fabrieken. 8 Januari. eigenheiri kool f 1.20-1-30, roode kont HL /en Aanvoer: 33800 Kg- witte kool 20,0 koo>' <000 Kg. D. o00 Kg. aardappelen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 10