WINNEN of VERLIEZEN Kruiswoordraadsel K.N.V.B. N.H.V.B. Tijdschriften en Weekbladen Er zit flink schot in de voelbalcompetitie, waarvan de derde en laatste phase zoo juist is ingegaan. Als er geen stagnatie meer komt, zullen we ditmaal in record-tijd door de com petitie-voetballerij heen zijn. In het Zuiden spelen enkele clubs en in het Noorden Velo- citas reeds hun 15en wedstrijd. afdeeling i. Eerste klasse. Blauw-WitAjax. Er zijn wel eens andere omstandigheden ge weest, waaronder een wedstrijd Blauw-Wit Ajax gespeeld werd, dan die, onder welke dit gebeuren a.s. Zondag zal plaats vinden. Het zal niet die grootsche.enerveerende kamp wor den, zooals die tientallen jaren geleden de ge moederen van heel voetballend Nederland wel eens kon bezig houden. Daarvoor is het verschil op de ranglijst thans te groot en Ajax zooveel sterker dan haar door de Zebra ge verfde stadgenooten. Deze laatsten zijn zelfs nog niet geheel veilig voor de laatste plaats en het zou d i omstandigheid kunnen zijn, die de spanning er jn kon brengen. Alsmede natuurlijk het feit, dat het een „derby" is, waarin nu eenmaal andere factoren schijnen te moeten meespelen dan in gewone competitie wedstrijden. We houden het toch maar op de Ajacieden. De clubs, die zich als sollicitanten voor de roode lantaarn opgeworpen hebben, hebben het niet gemakkelijk. RCH ontvangt DFC, dat eens mede-candidaat was, doch thans op de tweede plaats zetelt. Heelemaal kans loos achten we de Racers nu ook weer niet. ADO zal echter o.i. in IJmuiden geen enkel punt op Stormvogels behalen, zoodat wij dus een kleine verbetering van RCH's toestand niet onmogelijk achten. DHC en CVV spelen een wedstrijd zonder eenige beteekenis. Tweede Klasse A. Wat doen de drie leiders? In den interessanten strijd om het kam pioenschap van deze afdeeling, wordt Zondag weer een stap nader tot de beslissing gedaan. Hilversum ontvangt ZVV en zou erg tegen vallen, als zij de blauwzwarten er niet onder hield. Haar naaste concurrent Velox moet op bezoek bij WFC en de Utrechtenaren zullen wel heel blij zijn, als zij dat uitstapje er zonder kleerscheuren afgebracht hebben. Tenslotte Zeeburgia, dat de twee eerstgenoemden met kleinen achterstand volgt: zij ontvangt West- Frisia en dus kunnen we de geelrooden maar heel weinig kans geven. OSV gaat bij de hekkesluiters een visite afleggen en het lijkt ons niet onmogelijk, dat O VVO voor het eerst in dit seizoen het zoet van de zege smaakt. HerculesVriendenschaar biedt de thuisclub de beste kansen. Tweede Klasse B. 't Gooi voor een lastige opgave. In deze afdeeling staan een paar interes sante wedstrijden op het programma. In de eerste plaats vestigen we de aandacht op HFC't Gooi, waarin we een buitengewoon moeilijke opgave voor de leiders zien. Op haast wonderbaarlijke wijze heeft de HFC- ploeg zich van een zeer zwak begin hersteld en, blijkens de laatste uitslagen, behoort zij thans tot de sterksten van de afdeeling. Mocht zij er thans in slagen ook 't Gooi aan de zege kar te binden, dan zou zij nog slechts 4 pun ten op dezen leider achter staan. We zijn wél benieuwd hoe dit partijtje afloopt. Vervolgens vraagt de aandacht Alcmaria HRC. Sinds het eerste treffen tusschen deze twee buren is er nogal wat veranderd; o.m. heeft Alcmaria de ploeg niet meer, die in staat was de Racers op eigen veld met 31 te kloppen. Voorts ligt er duidelijk en klaar het feit, dat de rood-witte ploeg zich weer in stij gende lijn bevindt, terwijl het met de Alk- maarders juist andersom is. Het zou ons dan ook niet verwonderen als de roodjakken eens revanche in het Sportpark namen. Of blijft de traditie, dat jullie in Alkmaar niet kunnen winnen, gehandhaafd? Bloemendaal krijgt het wederom hard te verduren, ditmaal thuis tegen EDO, en als Spartaan eens van AFC mocht winnen, het geen wel mogelijk is, dan is over het lot der witten vrijwel beslist. Onder rechtspraak van den heer C. J. Mol Jr. zal in Bussum BFC er in slagen De Ken- nemers met een nederlaag Beverwijk-waarts te sturen. Derde Klasse A. We zijn destijds getuige geweest van den wedstrijd Alkmaarsche BoysHelder en hou den daar een levendige herinnering aan als van een mooie, spannende ontmoeting, die op het nippertje door Helder met 43 gewonnen werd. Zondag komen de beide ploegen weder om tegenover elkaar te staan, doch thans is de Sportlaan het tooneel van den strijd. Het zal weer spannen zijn, gelooven we, want veel krachtsverschil zal er niet bestaan. De uitslag zal dan ook wel niet ver van een draw liggen. De overzichtschrijver heeft ten aanzien van Succes geen zorgen te maken. De mannen van Oden spelen immers toch gelijk! Morgen ont vangen zij Assendelft, waarvan zeker gewon nen zou kunnen worden, maar ja, de blauw zwarten willen blijkbaar niet anders, dus... ge lijk spel. Van belang zijn voorts de wedstrijden Zaan dijkPurmersteyn en KinheimHollandia. Het klinkt misschien gen., maar de thuisclubs hebben deze partijtjes nog lang niet gewon nen. Let maar eens op! Tenslotte Alkmaar. Zij trekt naar Beverwijk en zal daar na spannen- den strijd de punten wel aan de roodbroekjes moeten laten. Vierde Klasse A. Hoe fraai het gelijke spel van N. Niedorp op Texel ook was, en hoe eervol, het verhin derde intusschen niet dat BKC door een ge lijktijdige overwinning op Strandvogels een voorsprong kon nemen. Er is alle kans op dat N. N. dien achterstand inloopt, indien zij BKC a s. Zondag thuis op eenzelfde partij voetbal vergast, als zij dat vorigen Zondag Texel op het eiland deed. Maar wedstrijden tusschen N. Niedorp en BKC worden nogal eens door hét geluk beheerscht en daarom houden we ons maar een beetje gereserveerd. Wel willen we zeggen dat als BKC, en vooral de verde diging, het niet beter doet dan tegen Strand vogels, een zege voor N. N. te verwachten is. Een zoodanig resultaat zou weer een kolfje naar de hand van Texel zijn. Deze ploeg moet zelf naar Andijk. Het vermoeden is gewettigd, dat men zich in Texel-kringen terdege bezig houdt met de kwestie van doelpunten maken. We hebben er in ons verslag Maandag met nadruk op gewezen, hoezeer dit de zwakke zijde van T. is. Ons komt het voor, dat de eilanders met hun huidige onaantastbare positie wel een opstellingsverandering kunnen riskeeren. We geven onze meening gaarne voor een betere, maar zou het geen aanbeveling verdienen De Graaf toch maar weer met Witvliet van plaats te doen verwisselen? Wat de uitwedstrijd te Andijk betreft, geen enkele ploeg heeft die te onderschatten. Ook Texel niet, dat weet zij uit ervairng. Meer dan een kleine zege zien we er voor de a.s. kampioenen dan ook niet in. Ten aanzien van Schagen hebben we de laatste weken met geheel andere maten te meten, 't Is nu ineens weer een pittige, goed- spelende ploeg, waar wat vanuit gaat. Dubbel jammer is het daarom eigenlijk dat niet ook nog over R. Rus en G. J. Boontjes kan worden beschikt. Maar laten we ons daarin niet ver diepen. De match WatervogelsSchagen staat op het programma, 't Is al weer een heele tijd geleden dat W. voor het laatst speelde. Haar laatste wapenfeit was de 21 neder laag in Medemblik. Wat de wedstrijd tegen Schagen betreft, staat de voorspeller op veel drijfzand. Zal Schagen niet terugvallen? Was Schagens onverwachte opbloei maar van tijde- lijken aard? Hoe sterk zijn de Vogels thans op eigen veld? Is het wonder dat we ons aan geen voorspelling wagen? StrandvogelsMFC belooft een behoorlijk spannend partijtje te worden van forsch ge halte. We houden het op de thuisclub. Reserve Tweede Klasse A. Nóg is de kans voor HRC II niet heelemaal verkeken, maar dat zou wel het geval zijn, als zij zich morgen door WFC II, dat op Tuin dorp te gast komt, liet verrassen. Dat het zoover niet kome! Alcmaria II heeft de moeilijke taak om no. 2 van de ranglijst, AFC II, in Amsterdam de punten te gaan ontnemen. Had zij de helft maar vast! Verder wordt gespeeld: Ajax IIIBlauw Wit III. DWV II—HFC II. Reserve Derde Klasse A. HRC III, dat zich haar sinds Zondag weer danig toegenomen kampioenskans bewust zal zijn, gaat met de beste voornemens bezield in het veld tegen Alcmaria III, dat bij haar op bezoek komt. Het is echter danig oppassen voor de withemden, daar kan Helder van mee praten. Deze laatste heeft het anders nog een frac tie moeilijker dan haar stadgenooten, daar een bezoek aan KFC III moet worden gebracht. Willen de withemden inderdaad kampioen worden, dan mogen geen misstappen meer gemaakt worden: immers de voorsprong op de anderen is geweest. Verder wordt hier gespeeld: West-Frisia II—WFC III. AFDEELING II. Eerste Klasse. Feijenoord, dat zich zoo onverwachts weer aan het hoofd van de afdeeling zag geplaatst, speelt de altijd lastige ontmoeting tegen Sparta. De geblokten zullen thans wel beter oppassen, dat zij de leiding niet zoo spoedig meer kwijt raken. Voor DWS is het zaak om van een eventueelen misstap van Heel te kun nen profiteeren. Nu moet zij een bezoek aan Hermes-DVS brengen en dat beteekent dus geducht oppassen, want het lot, dat Feyen- oord in Schiedam onderging, ligt nog versch in het geheugen. De drie laagst geplaatsten spelen alleen thuis en het zal misschien een enkele, misschien alle drie gelukken om het puntental op te voeren. Zoo geven we ZFC een beste kans op een zege tegen VSV en HBS idem tegen KFC. En met heel hard werken kan VUC wellicht een puntje op Haarlem buit maken. AFDEELING HL Eerste Klasse. De strijd om het kampioenschap en de laat ste plaats zijn hier bijna bekeken. Go Ahead zal thuis tegen NEC niet falen en daarmede weer wat nader tot den eeretitel zijn gekomen. PEC kan het lot van de Enschedesche Boys vrijwel zeker maken: als de Boys verliezen is er, practisch gesproken, geen redden meer voor hen aan. Het ziet er niet naar uit, dat ZAC anders verder op hen zal uitloopen, want we moeten AGOW wel in staat achten op eigen veld haar superioriteit over de Blauw vingers te bewijzen. EnschedeHeracles heeft veel van haar vroegere glorie ingeboet. Tu- bantiaWageningen zal door de thuisclub ge wonnen worden. AFDEELING IV. Eerste klasse. Het Zuiden heeft elke week zijn big match. Deze week kan BVV-PSV als zoodanig be schouwd worden, daar het hier gaat om de laatste kans van de Bosschenaren. Een pun- tenverdeeling is het hoogste wat wij hun toe denken. Ook NACNO AD heeft nog eenige beteekenis, vooral voor laatstgenoemde, als PSV in Den Bosch eens mocht verliezen. LONGA zal Roermond naar de rijen der kansloozen verwijzen. In verband met de laat ste plaats zijn -lindhovenMVV en Juliana— Bleyerheide van belang. We kennen aan de thuisspelende clubs de beste kansen toe. AFDEELING V. Eerste klasse. Een van de weinige te omzeilen klippen alvorens de kampioenshaven binnen te loopen ontmoet Be Quick morgen in Veendam in de club van dien naam. Dat het ongeslagen re cord van de withemden er aan zou gaan, die meening deelen we niet, al zou het ons niet verwonderen als het een gelijk spel werd. En nu de situatie onderaan, waar zooals men zich zal herinneren 3 elftallen met 9 punten prij ken. Twee ervan ontmoeten elkaai morgen en wel AchillesFriesland te Assen. Een mooie kans voor de aloude Achilles-ploeg om wat uit te loopen! Hoogezand, die Dritte im Bunde, ontvangt GVAV, dat wel zoo gesteld zal zijn op het behoud van de tweede plaats, dat zij zal winnen. LeeuwardenSneek kan door de thuisclub gewonnen worden, waardoor de withemden te elfder ure nog in moeilijk heden zouden komen. Voorts krijgt Velo een fraaie gelegenheid om zich wat veiliger te stel len via een zege op het bezoekende HSC. Eerste klasse A. Van het programma van Zondag j.1. is door den regenval niets terecht gekomen. Alle aandacht mag dus gevestgid worden op het geen thans is uitgeschreven en zijn invloed kan doen gelden op den gang van zaken. Van 't leidend drietal geniet OSV 3 rust. Bergen moet naar WFC 4 (12 uur), waarvan met eenige inspanning gewonnen moet kunnen worden. ZFC 4 ontvangt Vrone en heeft het dus gemakkelijk. Alcmaria 4 zal het bezoeken de ZVV 3 wellicht een punt doen ontnemen, terwijl Beemster bij CSV op bezoek gaat en daar vermoedelijk met een puntenverdeeling genoegen zal moeten nemen. Eerste klasse C. Hollandia 3 is ieelijk aan het sukkelen den laatsten tijd. Zondag liet zij het zitten in Hoogkarspel (13), met het gevolg dat zich voor Twisk en N. Niedorp 2 weer een heel- aardig verschiet is gaan openen. Dit Twisk kan Zondag zelfs bovenaan komen, omdat Holl. 3 vrij is en Twisk op bezoek moet bij Flevo, dat we, met permissie, niet sterk ge noeg achten het de mannen van Teer zoo lastig te maken dat ze een punt in Midden- meer moeten achterlaten. Ook N. Niedorp 2 kan zich opwerken. Zij moet naar MFC 2 dat onderaan bengelt. West-Frisia 3Berkhout houdt voor de thuisclub de betere kansen in. De situatie in 1 C is thans als volgt: Hollandia 3 10 14 Berkhout 10 9 Twisk 9 13 Flevo 8 5 N. Niedorp 2 9 12 Andijk 2 9 4 Hoogkarspel 12 12 MFC 2 7 3 West-Frisia 3 8 10 Eerste klasse D. Het is Zondag a.s. vrij kalmpjes. Van de kampioenspretendenten komt alleen Helder 3 in het veld. Deze heeft op 10 uur op het Ra- cing-veld HRC 4 te bestrijden. Ongeacht bij zondere omstandigheden zullen de witjakken daarin wel slagen. De positie van de roodjes dreigt er intusschen niet beter op te worden. Want het kon wel eens zijn, dat gelijktijdig met Racing vier's nederlaag tegen Helder 3 een succesje voor JVC plaats vind. Deze ont vangt n.1. Oudesluis en de griep heeft in dat vriendelijke' dorp nogal rondgespookt en di verse jongelui aan hun sponde gekluisterd. Een Oudesluis in topvorm zien we in geen ge val in Julianadorp verschijnen en dat kon JVC wel eens in staat stellen een kostbaar puntje op Stammes c.s. te veroveren. Petten— Held. Boys kan een aardige, ge- lijkopgaande match worden, waarvan de uit slag niet ver van een puntenverdeeling zal liggen (2 uur). Tweede klasse D. DTS 2 krijgt Alkmaar 2 thuis (2 uur) met weinig kans op winst. Akersloot ontvangt het leidende Egm. Boys 1. Verder Oudorp—MEVO en Alkm. Boys 4Alcmaria 5. Tweede klasse B. Sporters en Schagen gaan weer eens aan den slag! Voor beide geldt dat ze uit hoofde van hun positie verplicht zijn om te winnen. Sporters krijgt West-Frisia 4 thuis en Scha gen 2 zal als gastheer optreden tegenover Oudendijk. OKB gaat naar Hem, terwijl Hol,- landia 4Strandvogels 2 de rij sluit. Tweede klasse F. Helder 5Helder 4 voor wie zal dat nu wor den? (10 uur). Vorige maal won Helder 5! Texel 2Succes 2 (2 uur) zal de Wieringers geen zorgen baren. Derde klasse D. VCL moet thuis van Sporters 2 kunnen win nen. MOC gaat naar Andijk 3 en kan de volle buit meenemen. Twisk 2Schellinkhout is van weinig belang meer; het zaakje is „be keken" tusschen And. Boys en VCL. Derde klasse E. Ursem is er Dlijkbaar volkomen uit, nu het zich Zondag j.1. door Vrone 2 ook al liet kloppen (25). Dirkshorn kan nu doorbre ken. Maar dan dient men tegen Koedijk 2 uit ook geen steek te laten vallen. Schoorl 2 is o.i. in staat, ook ten eigen profijte, Ursem geheel de das om te doen, nu Stroomer's ploeg Zondag naar den duinkant komt. Alkmaar 3 ontvangt Bergen 2 (10 uur). Een onoverzienbaar partijtje. Derde klasse F. 't Zou ons al zeer meevallen als BKC 3, dat het leidende Cocksdorp thuis krijgt, er althans met een eervolle nederlaag van af weet te komen (2 uur). Succes 3 moet naar HRC 6 (10 uur). We hebben het idee, dat er in het vroege morgenuur voor de Wieringers niet veel eer in Nieuwediep te behalen is. Vierde Klasse G. Texelsche Boys rijdt Zondag om 12.30 van wege haar kampioenschap een eererondje aan de Sportlaan tegen Helder 7. Oosterend kan het bezoekende Texel 3 wel klein krijgen, als O. tenminste weer uit de griep-greep is (12 uur). Held. Boys 2Watervogels 3 (10 uur) ziet er uit alsof het gaat spannen. Vierde klasse H. Dirkshorn 2 klopt thuis Wieringerwaard 2 (2 uur) evenals Oudesluis 2 dat Schagen 3 doet (2 uur). Succes 4 ontvangt Petten 2 en zal zich met een nederlaag moeten verzoenen (10 uur). Junioren H. Helder a gaat naar K.F.C. a. Dat wordt een zware kluif voor de witjakken. In Den Helder konden de Nieuwediepers het destijds niet van de Koogers halen. Naderhand schijnt de onder linge krachtsverhouding zich ten gunste van Helder te hebben gewijzigd. Hier houden we het dan ook maar op aan en verwachten, dat Hel der met een zege, hoe klein dan ook, terug komt. Adspiranten. In afd. K. gaat Schoorl a naar Alcmaria (2 uur). In afd. M. ontvangt D.T.S. b—Alk maar b (11-15) en brengt Bergen b een bezoek aan Alcmaria d (11.15). In afd. O. komen de Sporters-adsp. naa V.C.L. (12.30). Afd. R. zal Helder a tegen Helder b 0p het veld brengen (11.15) en H.R.C. a tegen H.Rc b (12u.). 1 In afd. S. staat Succes b om 10 u. 0p het Helder-terrein een zware kamp te wachten tegen Helder d. Atlas a—H.R.C. c (12 UUr} kan een spannend partijtje worden. Adsp. T. Schagen bCallantsoog a (12 uur) houdt goede kansen in voor de strandbewoners Oudesluis a—Helder e (12.30) wordt voor dj thuisclub. Adsp. U. Texel b zal om 12 uur thuis het onderspit moeten delven tegen Tex. Boys a. Moge de griep zoodanig zijn weggetrokken dat we een volledig programma kunnen afwer! ken. Als nu de huwelijksfeesten maar niet tè veel van de nauwelijks herstelde voetballers hebben gevergd! Verschenen bij H. Meulenhoff, Amsterdam; „Kerstklanken", een zestal Kerstverhalen door Joh. Kuiper, Anna Schieber, Elisabeth Zer. nike, Marie Schmitz en J. M. Selleger—Elout, eenvoudige fijngevoelde bijdragen. W. A. v. d, Walle zorgde voor mooie zwarte en gekleurds illustraties. In zwart met goud bandje 0.90. Verschenen: „De Dierenwereld in een No te. dop", door den Amerikaanschen dierenkenner Huey. Rijk geïllustreerd. Prijs 3.50, geb, 4.25. De heer A. F. J. Portielje, de bekende In, specteur van „Artis", zegt in zijn „inleiding"; Ziehier een boek over dieren, zooals het in onze taal nog niet werd geschreven! Een over, zicht van heel het dierenrijk, niet in den vorm van een schoolsche, feitelijke opsomming, maar in korte, levendig en voor kinderen be, grijpelijk geschreven hoofdstukken. Een ver. rassende hoeveelheid wetenswaardige feiten worden verteld op een manier, die niet alleen kinderen, maar ook ouderen, die niet licht een dierkundeboek ter hand zullen nemen en toch belang stellen in „alles was da kreucht uni fleucht", zal kunnen bevredigen en tot naver, tellen nopen. Wie het leest, krijgt een eenvoudig maar levend beeld voor oogen en wordt niet afge scheept met schemata zonder meer. Kinderen zullen er met graagte in dóórlezen, ook al wordt er hier en daar wel eens flink wat ge vergd van hun voorstellingsvermogen en prik, kelt het vertelde dikwijls tot nadenken, wat stelig een deugd mag worden genoemd. Gaarne verleende ik dan ook mijn mede, werking aan de Nederlandsche bewerking van dit dierenboek, dat, voor jongeren geschreven, ook ouderen nog genoeg te zeggen heeft en zeker in geen huiskamer of schoolboekerij zal mogen ontbreken. Waar de stof uiteraard de Amerikaansche fauna veelal als uitgangspunt neemt, werd het geheel, met behoorlijke in. achtname van de oorspronkelijke bedoeling door ons, waar dit pas gaf, min of meer op Europeeschen en Nederlandschen leest gv schoeid. Moge dit, stellig aan een behoefte beant, woordend dierenboek, frisch en leerzaam ge schreven als het is, zijn weg vinden bij onze jongens en meisjes, maar ook bij hun ouders en opvoeders. Oplossing kruiswoordraadsel vorige week: Horizontaal koloniste, brevet, fiasco, ratel, kater, azen, bak, kerk, Nel, Vaals, nee, torpedo, s.s., gros siers, ras, net, Elim, bek, Nora, roe, Kazan, eik, proseliet, K.L.M. Verticaal! ketel, oven, lel, Ot, sik, taak, Esten, brand weer, razen, Ceres, orkestbak, Kaapse ezel, bars, klei, voos, tram, oren, griep, stoet, l.o., Bask, kalm, Ko, Ni. Wegens ziekte van onzen puzzle-redacteur blijft het praatje deze week achterwege. De prijs is gewonnen door: H. B. Noot, Weststraat 62. Horizontaal. 1. grap 4. beroep 7. geest uit de Germ. Mythologie 10. strafkolonie 14. bedorven 16. verzuchting, die ieder normaal rncnsch slaakt bij 't begin van een nieuw jaar (aan elkaar geschreven) 18. dwaas 20. familielid. 22. droogoven voor mout 26. kleurloos gas, dat bij electr. ontladingen ontstaat. 29. familienaam van een Fransche vrijheids- vriendin, die door de Engelschen werd verbrand 31. rivier in Azië 32. vloeistof, waarmee men schrijft 33. oefening 34. snibbig 36. uitroep. 37. verzoek om stilte 38. eventueel (afk., lettersverwisselen) 39. plas 40. iets moede zijn 41. waarmee men een koning aanspreekt 45. groep spelers 48. eerst komend 49. deftig woord voor „reeds" 51. lange reeks (ook wel acte) 52. meisjesnaam 53. en andere (afk.) 54. meisjesnaam 55. koor in vroegere tooneelstukken 57. afk. voor „Hooge Raad" 58. deel van de mast 59. duivel 61. bewoner van een Europ. staat 62. zij, die de eek van den eik pellen. 67. loot 68. vormloos stuk 69. telwoord Verticaal: 2. oorlogswinst 3. hij, die met een valscherm springt 4. wat uit Azië stamt 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 17. 19. 20. 21. 23. 25. 27. 28. 30. 34. 35. 39. 40. 42. 43. 44. 46. 47. 50. 56. 60. 63. 64. 65. 66. familielid afk. voor „Technische Hoogeschool" ontkenning van het bestaan van God (bijv. naamw.) aanduiding van een priesterorde bekende afk. afk. voor „breedte" vergiffenis schenken Gemeente-Reiniging op. (Engelsch) wedergeboorte, het opnieuw ontstaan een (Engelsch) halsbont vervoermiddel rivier in Italië. jongensnaam plaatsje in Overijsel geheel de uwe kaart, die de waterwegen op zee aan geeft rund tuchtmiddel tropisch oerwoud in Z.-Amerika. vlaktemaat familienaam van 2 beroemde 17de eeuw- sche schilders guur bewoners van een Europ. staat zangnoot lengtemaat anno mundi (afk.), familielid roem telwoord plaats in Gelderland. Koninklijke Marine (afk.) persoonlijk voornaamw, laatst leden vorm van onderwijs

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 16