GESPRONGEN HANDEN EN LIPPEN KLOOSTERBALSEM Texel Waar gaan we heen? Vailig voor Griep en Keelpijn „Kanaria" exposeert voor de eerste maal* Dagorder van den Gouverneur der Residentie. De tocht der Ouden van dagen. Klipper uit Arnhem aan den grond geloopen* ELK JAAR OPNIEUW HAD ZIJ Vervoer TESO De feestviering te Oosterend. Zakcnnieuws. De feesten te Den Hoorn. t Volksfeest te Den Burg» Radio-Programma* Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water Licht op voor alle voertuigen Da antiseptische tandpasta Ivorol zuivert den mond van bacteriën en vermindert besmettings gevaar in tijden van griep en verkoudheden. De trots van de Marine. De hoofdrollen van dit Amerikaansche pro duct worden vervuld door Charles Blckford en Florence Rice, terwijl de rol van „De trots van de Marine" door Billy Burrud op een lang niet onverdienstelijke wijze wordt gespeeld. De film is klucht noch tragedie, hoewel toch iets van beiden in het scenario is verwerkt. Vanzelf sprekend vervullen de Jantjes hun rol op een vlotte origineele wijze. Als pleegvaders van de kleine Ulysses (Billy Burred) vertoonen z(j zich van hun ware zijde n.1. ruwe maar goed hartige kerels, die hun teedere gevoelens be dekken onder een mantel van bruutheid, maar die, als de nood aan den man komt, elkander helpen en desnoods voor elkaar in de bres springen. Het verhaal heeft als inhoud de ge schiedenis van een ouderloos jongetje, dat door de matrozen als pleegkind wordt aangenomen. Nadat het kind een tyd onder hen verblijft en zij er met geen geweld afstand van willen doen, komen zij tenslotte toch tot de overtui ging, en dit na vele interessante strubbelingen, dat zij de ware pleegvaders niet zijn en wordt het kind geadopteerd door een van hun vrou welijke kennissen, die in het huwelijksbootje is gestapt. Charles Bickford, de belangrijkste van de pleegvaders, geeft een sterk spel te zien, maar ook de kleine Billy Burrud beheerscht zijn rol volkomen. Het geheim van Charlie Chan. Warner Oland, de man, die in de meest be kende Amerikaansche detectivefilms de rol van Charlie Chan vervult, de speurder van Hono- loeloe, is op het witte doek een bekende per soonlijkheid. Een filmspeler van een even groote populariteit als b.v. Wallace Beery. In de films van ouderen datum vervulde hij meestal minder sympathieke rollen, als opium smokkelaar, houder van het een of andere lugu bere Cabaret enz. In de meest belangrijke detectivefilms van de laatste paar jaar, ver vult hij echter en dat met groot succes, de rol van detective. Zijn flegmatiek gelaat, waarop zich nooit de minste aandoening afspeelt, maken hem voor dit genre eenig in zijn soort. Zoo ook weer in deze film. Een film met een sensationeelen inhoud, een soortement „Wie is de dader"-product, waarvan het dus niet ge- wenscht is den inhoud te vertellen. Het is ech ter zeker, dat dit een film is, die zich kan meten met de beste thrillers, die den laatsten tijd zijn verschenen op het gebied van detective werk. Er zijn menschen, die veel van onze ge vleugelde vrienden houden; er zijn er ook, die er niet veel van houden. Maar er zullen maar weinigen zijn, die er in het geheel niet van houden. Gezien de groote belangstelling, die da tentoonstelling reeds in het eerste uur, terwijl er toch in de stad heel wat te doen was, had, moet men wel tot de conclusie ko men dat het aantal liefhebbers groot is. Gelukkig, want de tentoonstelling is zeer bezienswaardig, en het aantal inzendingen, alleen van kweekers, was zoo groot, dat de keurmeesters het niet in een dag afkonden. En buiten de kweekvogels is er nog een vo lière vol met siervogels van diverse pluimage, ter opluistering. Omstreeks half acht had de heer D. Pot, de voorzitter van „Kanaria", de expositie ge opend voor een 50-tal leden en belangstellen den. Spr. memoreerde de oprichting op 10 October 1935, de groeikoortsjes van de jonge vereeniging, welke nu eenmaal onvermijdelijk zijn, en de aangewende propaganda-pogingen. Met begrijpelijke verheugenis wees spr. op het uiteindelijk resultaat, de tentoonstelling reeds nuJammer genoeg waren de cata logi nog niet te verstrekken, daar de keur meesters het nu eenmaal niet af hadden ge kund, maai1 spr. stelde de verschijning op morgen toch in het blijde vooruitzicht. Een enkel resultaat mocht spr. reeds mel den: De heer Duker behaalde met een ci- troenkleurige, op kleur gekweekte, kanarie met 93 van de te behalen 120 punten den wissel beker, en bij de niet op kleur gekweekte ka naries, waarvan dus de keuring nog niet is afgeloopen, behaalde reeds een vogel 85 van de 90 punten! Spr. bedankte de firma's en personen, die prijzen hadden beschikbaar gesteld en Held. Mannenkoor voor het afstaan van de zaal en liet den hartewensch, waarbij wij ons gaarne aansluiten, uitkomen, dat het aantal dona teurs sterk moge toenemenEr zijn er momenteel niet meer dan: twee! Hierna volgde de bezichtiging. Alleen de nummering van de wedstrijdvogels liep al tot in de 120. Zelfs voor ongeoefende oogen van een geweldige variatie. Men zag er de oranjekleurige, de gele, de ci- troenkleurige en zelfs spierwitte kana ries, een adellijke Yorshire en een groote verscheidenheid van natuurlijke kleuren. Ook musici kunnen hier genieten. Telkens zijn 4 vogels van gelijke toonhoogte tot één „stam" vereenigd. Zij zetten altijd met de zelfde noot is. Weer anderen zijn tot paren van gelijke toonhoogte gevormd, en eindelijk zijn daar de eenloopers. En deze „catalogi seering" is doorgevoerd, zoowel voor de kweekvogels als voor de vogels in de vrije klasse. Een typische gedachte! Ter opluistering treft men nog velerlei huisvogeltjes, inheemsche en uitheemsche aan. Zelfs zagen wij een heel huisgezin van „glatiks" (rijstvogeltjes), gekweekt door den secretaris van „Kanaria", den heer G. G. Rosa. De tentoonstelling is geopend tot Zondag avond 10 uur. Tevredenheids betuiging van H. M. de Koningin over de houding van de weermacht. 's-Gravenhage, 8 Januari. De Gouverneur der Residentie, luit.-generaal Jhr. W. Roell, heeft den volgenden dagorder uitgevaardigd: Het heeft H.M de Koningin behaagd, mij Hoogstderzelver groote tevredenheid te doen betuigen over de houding en verdere veri.ch- tingen van alle deelen der weermacht, welke bij de plechtigheid van 7 Januari J.l. militaire eerediensten hebben verricht. Als Gouverneur der Residentie waarbij mij, voor zoover het den troepen van het veldleger aangaat, ook als commandant van het veldleger uit spreek is het mij een zeer bijzondere eer zulks te kennis te bengen en mijn ingenomen heid uit te spreken over de wijze, waarop de mijnerzijds gegeven bevelen door alle op 7 Januari onder mij gestelde deelen en personen der Weermacht, hetzij in den Koninklijken Bruidstoet, hetzij bij de eerewachten, eere fronten en eereposten, hetzij bij de vele neven diensten voor geneeskundige en andere ver pleging, zoowel als bij die van militair- en po- litioneelen aard uitgevoerd zijn. De tenue en kleeding, de houding, het toe brengen van eerbewijzen, het marcheeren door de stad en optreden tegenover het publiek hebben niets tt wenschen overgelaten, zoodat ook uit dien hoofde de onvergetelijke eer, die alle deelnemers in het eerbetoon van de Weer macht hebben genoten, een bij zonderen indruk heeft gemaakt op het Nederlandsche volk van zijn Weermacht. Ik breng, in de wetenschap hiervan, mijn dank aan alle autoriteiten, in de eerste plaats aan hen, wier troepen niet organiek onder mijn bevelen staan als commandant van het veldleger, voor de wijze, waarop hunnerzijds en door hunne Öndergeschikten de naar de aanwijzingen van H.M. de Koningin gegeven orders zrjn tén uitvoer gelegd. Leve H.M. de Koningin. Leve H.K.H. Prinses Juliana. Leve Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden In ons verslag over den tocht van Ouden van Dagen schreven wij, dat de deelnemers o.a. ont haald werden door het buurtcomité in de Lorentzstraat. De mededeeling die men ons hieromtrent gedaan had, bleek op een misver stand te berusten. Het was de bekende zaak van den heer Geerling ln genoemde straat (no. 91), die de Oudjes tracteerde en hierbij geven wij dus hem de eer! Vannacht door de „Utrecht vlot- gesleept. Gistermiddag verliet een klipper, zwaar ge laden met steenen, de haven van Nieuwediep. Het schip, de „Risico", dat 140 ton groot is, kwam uit Arnhem en was bestemd voor Oudeschild op Texel. Zoodra was men niet buitengaats, of de na vigatie begon tegen te loopen. Door den Noordenwind en den tegenstroom kwam men zelfs even vast te zitten, doch op eigen kracht wist men het te klaren zee te houden. Later in den middag liep de klipper voor de tweede maal vast, en wel bij de z.g. Por- tugeesche Rug. Nadat men aanvankelijk gepoogd had op eigen kracht los te komen, heeft men des avonds seinen gegeven, waarop respectieve lijk de vlet van de sleepboot „Utrecht" en de „Dorus Rijkers" de haven verlieten. De laat ste mocht evenwel spoedig terugkeeren. Het was kalm weer, doch met de vlet heeft men toch een 3-tal kinderen en de vrouw van schipper Spoelstra naar Den Helder ge bracht. De geheele equipage bestond uit een schipper, zijn vrouw en 4 kinderen. Later op den avond voer de „Utrecht" zelf uit, en nadat het hoog tij geworden was, lukte het te 1.30 u. in den nacht het scheepje vlot te krijgen. Hiervóór waren reeds de vrouw en 3 kinderen weer teruggebracht aan boord. De klipper ligt thans in de haven, langszij van de „Utrecht". M.8.V. ZEEMACHT. Stratenrace door Den Helder. Gisterenmiddag hield de sportvereenlging Zeemacht een individueele stratenrace door de hoofdstraten van Den Helder. Hoewel een vroolijkschijnend zonnetje de beste verwach tingen voor 't slagen van dezen tocht deed koesteren, werden wij wel eenigszins teleur gesteld toen wjj vernamen, dat slechts een zestal loopers deel zouden nemen. Door ziekte, verlof en dienst hebben velen hun inschrijving niet kunnen handhaven. Dat 't bestuur, on danks dezen tegenslag, den wedstrijd toch heeft laten doorgaan, strekt het tot eer, daar de vele toeschouwers, die overal langs den weg de loopers vol belangstelling gade sloegen, op uitstekende wijze kennis hebben kunnen ma ken met dit soort van wedstrijden. We gelooven niet, dat we te optimistisch zijn, als we zeggen, dat de propagandistische waarde van deze race zoo groot was, dat de eerstvolgende ren een succes zal worden!! De race. Om precies twee uur stellen de loopers zich op bij de G.S.S. op de Rijkswerf en meteen, na 't vallen van 't startschot neemt Buitenhuis, die een hoog tempo inzet, een kleinen voor sprong op zijn tegenstanders. Over 't werfterrein, via de Weststraat, voer de het parcours door de Keizerstraat, en hier had Buitenhuis nog steeds een kleinn voor sprong, op den voet gevolgd door De Rue; op Dank zi| den KLOOSTERBALSEM heeft zfj die nu nooit meer! r'tWas een gruwelijke la3t en het leed geweldig zeer. Het bloed stond er al- tüd voor. Allerlei huismiddeltjes deed ik er op, het beet geweldig, maar tel kens kwamen de kloven terug. Gewone huid-crêmes hielpen mij evenmin. Maar nu heb ik geen last meer ervan. Nu wrijf ik eiken ochtend en avond Klooster balsem er op. Dat doet géén zeer en de huid is en blijft prachtig glad èn gezond, ook al kom ik met myn han den vaak in het water. Het was een uitkomst." u H. de J. te s-H. AKKED'C OSIQINEKL TfS INZAQS „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrjjfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 3t ct. Potten: 02% ct. en 1.04 dertig meter afstand volgen Dietrich en De Vos, de anderen liggen ver achter. In de Prins Hendriklaan slaagt De Rue er in zijn achterstand in te halen en nek aan nek wordt 't gedeelte Koningstraat, Spoorstraat, Weststraat afgelegd. Op de Hoofdgracht neemt Buitenhuis weer een kleinen voorsprong maar op de Buitenhaven reeds zet De Rue een on verwacht vroege eindspurt in en mede door 't feit, dat Buitenhuis gehinderd wordt door 't publiek en hierdoende zijn vaart in moet hou den, slaagt hij er in de leiding te nemen. On danks een felle eindspurt slaagt Buitenhuis er niet meer in den achterstand in te halen. De uitslag is: 1 De Rue, 2 G. Buitenhuis, 3 Dietrich. Alle loopers, die den tocht volbracht hebben (één was er uitgevallen) kwamen in het bezit van een fraai uitgevoerd diploma. Van den Directeur van de N.V. T.E.S.O. ontvingen wij onderstaande opgave omtrent het vervoer met de booten van en naar Texel, gedurende 1936. Vervoerd werden, met inbegrip van het gratis vervoer voor ziekenbezoek: 156.228 personen, waarvan le kajuit 34.598 en 2e kajuit 121.630. In 1935 werden (zonder het ziekenbezoek) vervoerd 150.026 personen (le kajuit 36.115 en 2e kajuit 113.911). Het aantal rijwielen, dat vervoerd werd, be droeg in 1936 33.179 en in 1935 33.179. Ver voerd werden in 1936, 4364 auto's, in 1935 waren 3764 auto's vervoerd. Uit deze getallen blijkt, dat met inbegrip van de personen, die voor ziekenbezoek overgingen, in het afge loopen jaar 6202 personen meer overgingen en 575 auto's meer, doch 20 rijwielen minder werden vervoerd dan in 1935. Een ander verschijnsel, dat zich in de laat ste jaren voordoet is, dat het aantal passa giers eerste kajuit vermindert, terwijl steeds meer personen 2e kajuit reizen. Ook nu werden 1517 passagiers le klasse minder en 7719 tweede klasse meer vervoerd dan in 1935. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u„ Ds. Visser. Oosterend, v,m. 10 u„ Ds. Kok. Waal, v.m. 10 u„ Ds. V. 't Hooft. DenHoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen. Bevestiging Ketkeraadsleden. De Cocksdorp, v.m. 10 u„ Ds. Salm. Zuid-Eierland, n.m. 3 u., Ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 u„ Ds. Scholte. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, n.m. 7 u„ Dr. Vis. Bevestiging van diakenen. Kerkbus voor De Koog. Oosterend, v.m. 10 u„ Dr. Vis. Bevestiging van diaken. Den Hoorn, v.m. 10 u„ Ds. Smidts van Den Helder. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare), v.m. 10 u., Ds. v. d. Leer. Den Burg (Geb. Fanfare), n.m. 3 u„ Cand. Wouda. Oosterend, v.m. 10 u„ Cand. Wouda. O o s t e r e nd, n.m. 3 u„ Ds. v. d. Leer. Gereformeerde Kerk '.H.V.) O o s t e r e nd, v.m. 10 u. en n.m. 2.45 u. Ds. E. C. B. Kok. BURGERLIJKE STAND Van 2 t.m. 8 Jan. 1937. GEBORENWillem Melndert, z. v. D. van der Vis en A. J. Roeper; Dirk, z. v. H. Wuis en T. Bakker; Arjen Adriaan, z. v. J. de Wolf en J. de Hoop; Klazina Catharina, d. v. S. P. Koning en A. Krijnen. ONDERTROUWD: Jan Dirk Blom en Tetje Bruin. OVERLEDEN: Catharina Elise Witthohn, 84 jaar, weduwe van Wilhelm Friedrich Hein- rich Meijer; Geertje Huisman, 80 jaar, wed. van Jacob Eelman. Gevonden: Een paar gummi broeks pijpen; 1 ceintuur. Oosterend. Eerst werd door de fanfarecorpsen V.I.O.S. en Excelsior een rondgang gemaakt door het dorp, waarbij vaderlandsche liederen ten ge- hoore werden gebracht. Hier sprak de heer K. Vlaming, .voorzitter der Oranjevereeniging, een openingsrede in .de Geref. Kerk. Spr. gaf een overzicht van wat Oranje voor Nederland en het Nederlandsche volk is geweest. Daar om willen ook wij ons verheugen, gaat spr. voort, in deze blijde gebeurtenis, de vreugde van dit vorstenpaar. Hierna werden door de aanwezigen staande een paar coupletten van het Wilhelmus gezongen. Nadat de muziek corpsen gezamenlijk nog een paar liederen gespeeld hadden, begaf men zich naar het plein van de bijzondere school, waar volks spelen werden gehouden. Prijzen werden ge wonnen als volgt: Kruiwagen-race: le D. Trap, 2e S. Dogger, 3e Jb. Bas. Flesschenparade: le P. Vlaming Bz„ 2e Van Hoorn, 3e J. de Visser. Kussen-vechten: le J. Trap Dz„ 2e S. Bremer, 3e C. Vonk. Strijd om den man: le M. Brouwer, 2e A. v. Liere, 3e Trap. Strijd om de vrouw: le A. Mosk, 2e W. L. Bakker, 3e Jn. v. Strien. In het gebouw voor Christelijke Belangen werd een filmavond gegeven, terwijl in de Ned. Herv. Kerk een muziek- en zanguit voering plaats had. In de eerste uitvoering waren tegenwoordig de burgemeester en mevr. Kamp, die door den heer Vlaming werden toegesproken. Het woonhuis van mejuffrouw P. Kuiper te Oosterend, is aangekocht door den heer S. Daalder aldaar, die er zijn groentezaak in wil drijven. Voor dit doel zal het huis ver bouwd worden. Den Hoorn. Des morgens van 9.30 tot 10.30 werd een wijdingsdienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk, waarna de radio-reportage beluisterd werd. Te 1.30 werd een optocht gehouden door het dorp, de muziek voorop en daarna alle schoolkinderen, na afloop hiervan gingen de kinderen in de school, waar ook de muzi kanten een plaatsje kregen. Begeleid door de muziek, werden Oranjeliederen gezongen, terwijl de jeugd werd getracteerd. Des avonds te 7.30 werd een bijeenkomst gehouden in de Ned. Herv. Kerk. Het Fan farecorps speelde eenige nummers en de Chr. Zangver. voerde eenige liederen uit. Als sprekers traden op Ds. Moen, Hervormd pre dikant te Den Hoorn, en Pastoor Brinkman van Den Burg. De bijeenkomst werd geopend door den heer A. Smit, voorzitter der Oranje vereeniging. Hierna liet D.E.K. het Wilhelmus hooren. Toen Pastoor Brinkman bijna aan het einde van zijn rede was gekomen, arriveerde de Burgemeester van Texel in het kerkge bouw. De burgemeester richtte het woord tot de groote menigte, die zich in het kerkgebouw bevond en besprak o.m. de eensgezindheid van de bevolking van Den Hoorn. Dit bezoek van den Burgemeester werd door de bewoners van Den Hoorn zeer op prijs gesteld. Te ongeveer 9 uur sloot de heer Smit de bijeenkomst met een woord van dank aan de sprekers en allen, die medegewerkt hadden tot het welslagen van deze bijeen komst. Hierna begaven velen zich naar het „Loods- man's Welvaren", waar tot één uur een bij uitstek gezellig bal werd gehouden. Naar wij vernemen heeft Mr. Kamp, bur gemeester van Texel, Donderdag de feest vieringen op alle dorpen bezocht, en daar de bewoners toegsproken. Mevr. Kamp vergezelde hierbij haar echtgenoot. Vrijdagmorgen z(jn de feestelijkheden alhier begonnen met muziek van den toren, om half negen klonken de eerste tonen van het Wilhel mus over ons dorp. Het is gelukkig thans fraai weder gewor. den. Omstreeks half tien arriveerde de school jeugd van de andere dorpen om het feest, dat in de verschilende zalen te Den Burg zou worden gegeven, bij te wonen; er bleef bijna geen plaatsje onbenut. De jeugd werd getrac teerd op enkele versnaperingen en werd bezig gehouden met vertooning van Tex. Films en projectieplaatjes door de heeren Gebrs. Duin- ker in hótel „Texel" en Eelman's Danssalon en vroolijke films in Pen's Bioscoop; ook ont ving de jeugd een liederbundeltje. Om half één werd door geheel de Texelsche schooljeugd een optocht gehouden door het dorp; voorafgegaan door Tex. Fanfarecorps, Tex. Sport-Ver. Tex. Boys en adsp., Dames- afd. en Hoofd-afd. van de Gymnastiekvereen. Deze rondgang eindigde in een défilé voor den Burgemeester voor het Raadhuis. Later sprak Burgemeester Kamp, vanaf het balcon van hótel „De Lindeboom" de verzamelde menigte toe. Spr. gaf daarbij zijn vreugde te kennen over het feit, dat vrijwel geheel de Texelsche opkomende jeugd thans op het Marktplein was verzameld. Groot enthousiasme verwekte de mededee ling van den Burgemeester, dat ook Zaterdag geen school zou worden gehouden. Spr. ein digde met een driewerf hoera op het Vorste lijk Paar. Van 3 tot 4.30 uur had een historische en allegorische optocht plaats, waaraan de deel name groot was. Historische groepen waren er niet veel, doch er was een groep, voorstel lende de komst var. Ada van Holland als ge vangene op Texel, die bizonder in een Texel sche optocht op zijn plaats was, ook was er een groep, geheel voorstellende een oud-Texel- sche kamer, waaraan men den naam „Oost West, thuis best" had gegeven. Een alleraar digste groep vormde ook de Tex. Sportver. met hun Koning Voetbal. Verder waren er Natuurhistorisch Museum. Elke week: eiken Woensdagmiddag van 36 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur, den eersten Zondag van elke maand van 3—5 u. Zaterdag 9 Januari. Musis Sacrum, K.S.K. Soirée. Zondag 10 Januari. Musis Sacrum, 3.30 en 8 u. Populaire dans- middag en -avond. ZATERDAG 9 JANUARI 1987. Hilversum I. VARA-Uitzending. 1.30 De Flierefluiters en zang. 1.00 Gramofoonplaten. I.15—1.45 Vervolg De Flierefluiters. 2.00 Causerie over onderzoekingen op medisch gebied. 2.20 De Ramblers. 3.00 Muzikale causerie en zang. 3.15 Schaakpraatje. 3.30 Rotterdamsch Philharmonisch orkest, sopraan en cello. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Vervolg orkestconcert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „De Wielewaal" en toespraak. 7.00 Friesche uitzending. 7.30 Lezing. 8.00 Herh. SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-varia. 8.15 VARA-Groot-orkest. 9.45 Sportreportage. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-Groot-orkest. II.00 Berichten. 11.0512.00 Gramofoonplaten. Hilversum H. KRO-uitzending. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Kinderuur. 4.00 Gramofoonplaten. 4.10 KRO-Melodisten, zang en gramofoonpl. 5.30 Gramofoonplaten. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonplaten. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.50 Gramofoonplaten. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. R.V.U. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.30 Gevarieerd programma. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Internationale Sportrevue. 10.55 KRO-Boys en zang. 11.1512.00 Gramofoonplaten. verschillende Vliegende Hollanders, bokken wagens, enz., omgetooverd in allerlei alleraar digste voorstellingen, bizonder werd daarbij de aandacht getrokken door de groep „Blue Bird", de keurige reddingsboot van de N.- en Z.-Holl. Redding-Mg.een paddentoel met ka bouter, enz., enz. De jury stond voor een zeer moeilijke taak. De prjjzen werden toegekend in drie groe pen. Groote groepen en voertuigen: le prijs, 50 pt.groep Ada van Holland; 2e pr„ 45 pt.: Oost West, thuis best; 3e pr„ 42 pt.: Koning Voetbal. Kleine groepen: le pr„ 45 pt.: Gebr. Blom, Reddingboot; 2e pr„ 42 pt.: Versierde Bokken wagen Gebr. van Heerwaarden; 3e pr„ 40 pt.: Blue Bird, Gebr. van Swinderen. Kleinste voorstelling: dochtertje A. v. d. Vis met poppenwagen le pr 45 pt.; Padden stoel, Kikkert; 2e pr., 40 pt.: Huwelijksboot, D. Bakker; 3e pr„ 35 pt.; Autoped, Jb. Dekker. 's Avonds van 89.30 uur had een herha ling van den Histor. en Allegorischen optocht plaats. Daarna bestond gelegenheid voor den dans in verschillende zalen te Den Burg, waar van druk gebruik werd gemaakt. In de stra ten heerscht tot laat een gezellige drukte, van de buitendorpen kwamen vooral velen de prachtige versiering en verlichting van Den Burg in oogenschouw nemen. De jury voor de geveiversiering en voor den optocht heeft bestaan uit: Mevr. Tiessen en de heeren W. H. Lap en v. d. Ban. Voor de gevelversiering werden de prijzen toegekend als volgt: le prijs, 78 pt.: Maison Plaatsman; 2e pr.,. 77 pt.: Firma A. Plaatsman; 3e pr., 74 pt.: Notaris Mulder; 4e pr„ 71 pt.: D. Frank; eervolle vennelding met 70 pt.: O. Goënga en N.V. Ph. Vlessing. Bjj de Volksspelen werden nog prijzen ge wonnen: Tonrollen voor dames: 1. J. Kiewit, 2. A. Standaard, 2. K. v. d. Zee. Fietsen met hindernissen voor heeren: le H. Dijt, 2e pr. W. Kiewiet, 3e pr. W. Stiggel- bout. Wintertijd. Zon Jan. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 10 8.08 16.08 5.15 17.50 11.20 M 11 8.08 16.08 6.15 18.35 0.00 12.15 D 12 8.08 16.08 7.00 19.10 0.50 12.55 W 13 8.08 16.08 7.40 19.40 1.35 13.30 D 14 8.08 16.08 8.20 20.20 2.20 14.10 V 15 8.08 16.08 9.00 20.45 3.00 14.50 z 16 8.08 16.08 9.30 21.20 3.40 15.30 Zaterdag 9 Jan. 16.29 uur Zondag 1016.38 uur

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7