Het Agrarische vraagstuk in Amerika Binnenland De K L.M. in West Indië Laffe roofoverval te Zoeterwoude Ontploffing in een riool Ernstig incident vóór een voetbalwedstrijd Een anatomisch wonder Hevige brand te St. Michielsgestel Minister Deckers en Gelissen naar Scandinavië Botsing tusschen twee auto's Eindelijk ingerekend Een groote zeesleepboot te IJmuiden Brand in een wijnhandel te Groningen De jassensnijder maakt nog steeds slachtoffers Ongeregeldheden te .Venlo Uitbreiding der diensten. Met ingang van 19 Januari nieuwe dienst naar la Guaira en drie maal per week Cura- paoMaracaibo. Twee jaar nadat de K.L.M. haar eerste lijn in West-Indië heeft geopend, na den prachtig geslaagden Atlantischen vlucht van de „Snip", heeft het luchtverkeer in West- Indië zich zoodanig ontwikkeld, dat thans opnieuw tot twee belangrijke uitbreidingen kan worden overgegaan. De eerste luchtlijn, die op 19 Januari 1935 werd geopend, beperkte zich tot het onderhouden van een dagelijkschen dienst tusschen Aruba en Curagao. In Juli 1936 verkreeg men van de Venezolaansche re geering de voorloopige toestemming om naar Maracaibo te vliegen en opjende men een nieuwen dienst van de beide genoemde West-Indische eilanden naar Maracaibo, welke tweemaal per week gevlogen werd. In de laatste 6 maanden van 1936 werden op deze lijn 301 passagiers vervoerd, terwijl •over het geheele jaar 1936 tusschen Cura- gao en Aruba 2824 passagiers werden ver voerd. Bovendien werden in den loop van dat jaar verscheidene bijzondere vluchten gemaakt naar Bonaire en Coro, waarbij resp. 112 en 254 passagiers vervoerd wer den. Op 18 December jl. heeft de Venezolaan sche regeering uiteindelijke goedkeuring gegeven aan een contract, inhoudende de toestemming tot het onderhouden van re gelmatige luchtdiensten van en naar het gebied der Venezolaansche republiek. Dientengevolge zal met ingang van 19 Januari a.s., dus precies twee jaar na de opening van den eersten K.L.M.-dienst in West-Indië, een nieuwe luchtdienst geopend worden van Curagao naar la Guaira, de havenplaats van de Venezolaansche hoofd stad Caracas en een belangrijke schakel in het luchtverkeer naar Zuid-Amerika van de pan-American Airlines. Deze dienst zal twee maal per week gevlogen worden. Tegelijkertijd zal de dienst Curagao-Aru- ba-Maracaibo met één vlucht per week in beide richtingen worden uitgebreid, dus voortaan driemaal per week worden ge vlogen. WEER EEN HERINNERINGSBOOM VER NIELD In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Kilder, gem. Bergh, de boom, die ter ge legenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard op plechtige wij ze door den burgemeester was geplant, to taal vernield De politie stelt een onderzoek naar de laffe dader(s) in. )ud kasteel in vlammen. Gistermorgen omstreeks acht uur is brand uitgebroken in het oude kasteel „Nieuw-Herlaer" te Sint Mi- chiels Gestel, dat eigendom is van Oostenrijksche kloosterzusters en waarvan een gedeelte is ingericht tot school van de missionarissen van Cadier en Keer. Het gedeelte van het klooster, waarin de zusters zijn ge huisvest, is uitgebrand. De brandweeren van St. Michiels- Gstel, Vught en 's-Hertogenbosch waren spoedig ter plaatse. Betrefende den brand die gistermorgen in het kasteel „Nieuw Herlaer", is uitgebro ken, vernemen wij nader, dat het klooster gelegen is in het gehucht Tenhalder, onder de gemeente St. Michielgestel. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het geheele gebouw spoedig in lichter laaie stond. De brandweeren van Vught en Den Bosch ver schenen met motorbrandspuiten, waarmede zij het vuur dermate konden bedwingen, dat gevaar voor overslaan op het vlak nabij ge legen Missiehuis der paters van het H. Hart spoedig was geweken. Van het brandentje gebouw viel echter niets meer te redden. Van de drie verdiepingen, zijn er twee totaal uit gebrand, terwijl de benedenverdieping zoo danig door waterschade heeft geleden, dat het gebouw wel gesloopt zal moeten worden. De schade, die op f 50.000 a f 60.000 wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. Naar verluidt zou de mogelijke oorzaak van het ontstaan van den brand kunnen schuilen in een schoorsteenbrand. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Mr. Dubois, Officier van Justitie van het gerechtshof te 's Hertogenbosch, die spoedig aanwezig was, droeg de leiding der blusschingswerkzaamheden op aan den heer Drijvers, commandant van de brand weer, te 's Hertogenbosch. Deze werd daar bij bijgestaan door de commandanten der brandweeren van St. Michiels Gestel en Vught. Aangezien de brand van verre zichtbaar was, was de toeloop van bevolking der om liggende gemeenten, buitengewoon groot. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL TE ROTTERDAM. De 65-jarige C. van Emsbergen, die in de Strijenstraat te Rotterdam woonde, is gister morgen in de van der Takstraat door een vrachtauto, afkomstig uit Zuidland, over reden. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. Het lijk is naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht. Dader duwt slachtoffer in vaart en weet met portemonnaie in houdende i 23.te ontkomen. Zaterdagavond omstreeks elf uur is de heer S. A. van E. het slachtoffer geworden van een roofoverval. De heer van E., die een melkzaak te Lei den exploiteert en woonachtig is te Stoinp- wijk, is toen hij zich per fiets naar huis begaf, onder Zoeterwoude nabij de grens der gemeente Stompwijk door een man met een knuppel van zijn fiets geslagen. De aanrander beroofde hem van zijn portemonnaie, welke ongeveer f23.in hield, waarna hij den heer van E., ondanks diens tegenspartelen, in de Stompwijksche vaart wist te duwen en het daarna op een loopen zette. De heer van E. zag echter kans zich uit zijn benarde positie te be vrijden en sloeg toen op de vlucht in de richting Zoeterwoude. De aanrander, die dit zag, maakte rechts omkeert en slaagde er in E. in te halen en hem weer in het water te duwen. Het is echter den heer van E. andermaal gelukt uit het water te komen, waarna hij zich door den Zwetpolder in de richting Zuidbuurt Zoeterwoude begaf. Geheel ont daan kwam hij bij den heer van S., een bewoner van de Zuidbuurt aan, die de po litie gewaarschuwd heeft. De heer van S., heeft den heer van die aan een arm, een been en het gezicht gewond was, per auto naar zijn woning te Stompwijk vervoerd. De heer van E. kon slechts een vaag sig nalement van den dader opgeven. De politie stelt een onderzoek in. PRINSES ARMGARD EN PRINS ASCHWIN NAAR DUITSCHLAND TERUGGEKEERD. Naar wij vernemen zijn prinses Armgard en prins Aschwin, gisterenochtend per auto uit Den Haag naar Duitschland vertrokken. Oorzaak niet bekend. Gisteravond omstreeks half tien zijn de bewoners van de huizen in de omgeving van de St. Jacobstraat te Rotterdam opge schrikt door een luiden knal. Bij onderzoek bleek, dat in de rioolbui zen in de straat, een explosie had plaats gevonden. De gemeentediensten werden onmiddel lijk daarvan in kennis gesteld, zoodat wel dra de vertegenwoordigers van het elec- trisch bedrijf, gasbedrijf, telefoondienst en waterleiding ter plaatse aanwezig waren,. Vermoed werd, dat er in een kabel van het electrische net een breuk was gekomen en de daarbij ontstane vonken het mengsel van lucht en gas tot ontploffing had ge bracht. Zeker is dit evenwel niet. Men heeft direct de montagewagen van het electriciteitsbedrijf gerequireerd waar na met het opbreken van de straat een aan vang werd gemaakt. Hedennacht was nog'niet bekend, wat de eigenlijke oorzaak was. Het telefoonnet in de omgeving werd gestoord, terwijl schade toegebracht werd aan de waterleidingbui zen, waardoor het water op verschillende plaatsen doorsiepelde. De brandweer, die eveneens gealarmeerd was, behoefde geen dienst te doen, hoewel aanvankelijk uit een de rioolputten eenige oogenblikken geel achtige vlammen te voorschijn kwamen. Bestudeering van de ontwikkeling der beide landen Vertrek f2 Januari. Naar het Hsbl. verneemt zijn de ministers van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij door de Noor- sche en Zweedsche regeeringen uitgenoo- digd tot het brengen van een bezoek aan Noorwegen en Zweden. Als gevolg daarvan zullen prof. Gelissen en dr. Deckers zich op 12 dezer naar Oslo begeven, vanwaar zij, na een oponthoud van eenige dagen, naar Zweden zullen doorrei zen. De ministers, die vergezeld zullen zijn door den heer A. Th. Lamping, directeur van de Handelsaccoorden, en door ir. Peters die als secretaris zal optreden, zullen in bei de landen centra van het economische leven bezoeken, teneinde aldus nader kennis te kunnen maken met de ontwikkeling, welke Noorwegen en Zweden in de laatste jaren hebben doorgemaakt. Hoe meer ons frotsche schip het Ameri- kaansche continent nadert, des te sterker wordt de spanning. Welke indrukken zal ik op Noord-Amerikaanschen bodem op doen? Toen ik in den zomer van 1932 na een verblijf van twee jaren het aan natuur lijke mogelijkheden zoo rijke Noord-Amerika verliet, bevonden zich de Vereenigde Staten zich in een zware economische crisis. Op de pier te New-York wemelde het van de bedelaars. Op den Times Square zag men in het schijnsel van de schitterende lichtrecla mes een lange rij werkloozen, die hier ge spijsd worden. Ook de derde klasse van ons schip weerspiegelde de Amerikaansche economische crisis. Een aanzienlijk deel van de passagiers bestond uit menschen, die jaren geleden vol hoop naar Amerika waren geëmigreerd en die thans, nadat zij werk los waren geworden, met hun laatste geld laar het vaderland terugkeerden. Onwille keurig moest ik aan deze belevenissen erugdenken. Op het oogenblik heeft onze Amerikaan sche reis vooral de bestudeering van het agrarische vraagstuk ten doel. Roosevelt heeft in'zijn eerste ambtsperiode bijzondere aandacht aan den landbouw geschonken. Zooals bekend zijn zijn maatregelen intus- schen niet zonder bitteren bijsmaak geble ven. De belangrijkste agrarische wet, de „Agricultural Adjustment Act" werd in het begin van 1936 door het Hooge Federale Gerechtshof met een beroep op de grondwet van het jaar 1787 onwettig verklaard. Om de politiek op dezelfde wijze verder te voe ren moest men dus naar nieuwe wegen zoeken. Maar niet slechts de voetangels en klemmen van de politiek bereidden den president moeilijkheden, ook de natuurram pen droogte, overstroomingen en zand stormen wierpen donkere schaduwen over Noord-Amerika. Thans willen wij, zonder ons door voor- oordeelen te laten beinvloeden, in het land zelf belooven, wat zich daar afspeelt. De economische toestand in Amerika verbeterde aanzien lijk. Er is weer hoop. De zevenmillioenenstad New York her bergt ons slechts een nacht in een van haar reusachtige hotels in de omgeving van de 42ste straat. New York heeft zooals bekend twee stads- deelen, waar de wolkenkrabbers ware ge bergten schijnen te vormen. Het eene stads- Een bijzondere correspondent van de V.P.B. maakt op het oogenblik een groote reis door de Vereenigde Staten van Noord-Amerika ter bestndee- ring van het agrarische vraag stuk. Zijn artikelen, die ook in onze landbouwkringen de aandacht zullen trekken, wil len wij onzen lezers niet ont houden. Wij publiceeren hier zijn eerste artikel. Het publiek te Veendam verzet zich tegen afkeuring van het terrein. Voor gisteren was te Veendam de eerste klassewedstrijd VeendamBe Quick vastge steld, die in verband met de positie van bei de vereenigingen niet van belang ontbloot was. Het terrein was in de morgenuren goed gekeurd, doch des middags vond een her keuring plaats door den scheidsrechter, die dezen wedstrijd zou leiden, ir. Neurenburg. Laatstgenoemde vond het terrein te hard, hetgeen zijn oorzaak vond in het feit, dat het nogal gevroren had. Hij was van öieening. dat de wedstrijd moest worden uitgesteld. Met deze beslissing was het publiek men schatte het aantal toeschouwers tusschen 2000 en 3000 het niet eens. Men stak dit niet onder stoelen of banken en tenslotte eischten de toeschouwers hun entreegeld te rug. Het bestuur van „Veendam" besloot echter geen geld terug te betalen, doch maakte be kend, dat de kaarten, die voor dezen wed strijd waren gekocht, geldig zouden zijn voor den eerstvolgenden thuiswedstrijd van Veendam. Doch ook hiermede nam het pu bliek geen genoegen Het kwam tot wanorde lijkheden, waarbij de auto van den heer Pattje, secretaris van „Veendam" omver werd gegooid. Door de op het terrein aanwe zige politie werden eenige charges uitge voerd doch toen ook dit niet hielp, loste de politie eenige schoten in de lucht. Dit bracht er danig den schrik in. Zonder veel moeite slaagde de politie er tenslotte in, het publiek te verspreiden, waarna de. rust terugkeerde. BRAND IN EEN MARKIEZENMAGAZIJN TE ARNHEM Zaterdagmiddag om vier uur is door het omvallen van een petroleumvcrgasser brand ontstaan in een magazijn van inaikiezen, rolluiken en zonneschermen van de firma J van der Meijden, aan de Gravenstraat te Arnhem. Het vuur greep snel om zich heen zoodat de brandweer niet kon verhinderen, dat twee verdiepingen van het pand uit brandden. £en groot aantal zonneschermen en markiezen werd een prooi der vlammen. De brandweer, die het vuur met drie stra len bestreed, wist uitbreiding te voorkomen. Na een uur kon zij inrukken. Verzekering dekt de schade. Onderwijzer uit Bergien op Zoom gedood. Gistermiddag omstreeks drie uur zijn op den weg Roosendaal—Wouw twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Ten gevol gen hiervan is een der beide wagens het fietspad opgereden, waar de heer Van Loov onderwijzer te Bergen op Zoom reed, Deze' werd door den wagen gegrepen en bekwam zoodanige verwondingen, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. Het stoffelijk overschot is naar het R.K. ziekenhuis „Cha- ritas" te Roosendaal overgebracht. Dader van een inbraak in thans te Dusseldorf gevat. 1934 Eind 1934 heeft te Amsterdam in de Heren straat in het kantoor van den heer W. van de Paverd een inbraak plaats gehad. Den dieven viel toen een bedrag van ongeveer f 8000.— in handen. Korten tijd later werd een der daders gearresteerd. Hij werd ver oordeeld. Thans is te Amsterdam uit Dusseldorf be richt ontvangen, dat aldaar Dinsdag de 2e dader, de Duitscher Hans E., is gevat. Dezer dagen zal hij in Duitschland terechtstaan. deel ligt op het-uiterste punt van het schier eiland Manhattan, waar de banken hun pa leizen hebben gebouwd Het andere „geberg te" waarvan de hoogste top het Empire Sta te Building met zijn 102 verdiepingen vormt bevindt zich in de omgeving van de 40ste Straat. In vergelijking met den zomer van 1932 moet zich tenminste volgens den uiterlijken schijn de economische toe stand in New York anzienlijk verbeterd hebben. En deze indruk van een economi sche opleving wordt ook later in andere deelcn van het land bevestigd. Amerika heeft de hopeloosheid, die in 1932 het ge heele economische leven beheerschte, over wonnen. Men gelooft weer aan de opleving hoewel men geenszins zoo vast meer over tuigd is van de eeuwige prosperiteit als voor 1930. Spreekt men met bankdirecteuren, industriëelen of kooplieden, dan hoort men steeds weer. dat het agrarische vraagstuk nog steeds niet opgelost is. Juist op dit gebied schijnt men het overigens niet met elkaar eens te kunnen worden. Roosevelt wil zooals bekend in zekeren zin de pro ductie leiden; daardoor wordt ook de markt min of meer aan controle onderwor pen men wil een overproductie vermijden. Daar komt in den laatsten tijd nog het plan bij, om de productiekracht van den bodem te bewaren, waarop men tot nog toe een schandelijken roofbouw heeft be dreven. Terwijl de Amerikaansche kapita listen in den tijd van de diepste depressie bereid waren tot tegemoetkomingen en in sommige gevallen zelfs van hun eigen voor deel wilden afzien, is deze bereidwilligheid met de verbetering van de situatie aanzien lijk kleiner geworden. Zal men naar een zekere ordening blijven streven, of de be slissing overlaten aan het vrije spel der krachten? Deze vraag is een probleem, waar op wij in onze artikelen steeds weer zullen moeten terugkomen. In New York krijgen wij intusschen geen bevredigend antwoord op deze vraag. Wij moeten de nauwe straten en de lichtrecla mes achter ons laten Eerst een reis over het uitgestrekte Amerikaansche continent zal ons dit probleem doen begrijpen en een antwoord op de brandende vraag geven. Doch voor wij New York verlaten, willen wij nog eens den hartslag van deze unie ke stad voelen. Dit kan het best geschieden op de drukste uren van den dag en in den laten avond. Nergens treden de Amerikaan sche tegenstellingen zoo duidelijk te voor schijn als in New York Met weinige stappen komt men uit een omgeving van de aller grootste luxe in wijken, waar de bitterste armoede heerscht Menschen van alle rassen en talen loopen ons voorbij. In de voorstad Harlem hebben den egers, die sinds de oor log uit de zuidelijke staten naar het indus- trieele noorden getrokken zijn, een woon plaats gevonden. Wij bewonderen de taxi chauffeurs, die in het drukke verkeer voor eiken meter gronds schijnen te moeten vechten. Het geschreeuw van de dagbladven- ters dringt overal tot ons door In New York schijnt alles op den strijd op leven en dood toegespitst te zijn De wolkenkrab bers trachten elkaar in hoogte, pracht en praal te overtreffen De lift in het Empire State Building brengt mij in weinige secon den 80 verdiepingen-hoog De automobielen en menschen schijnen van den top van dit gebouw slechts kleine stippen te zijn. Men wordt in New York overweldigd door het enorme mcnschelijke prestatievermogen. Ook dringt zich de vraag op, waar al deze menschen van de meest verschillende rassen en volken, die aan ons voorbijstroomen.van daan komen. Velen van hen zijn op het plat teland van Amerika of Europa geboren An deren weer in New York wonen onge veer 1,8 millioen Joden stammen uit de steden van Zuid-Oost-Europa. Aangelokt door den glans van de groote stad zijn zij naar hier gekomen, om den strijd om het bestaan te voeren. In den schaduw van de wolkenkrabbers met hun pracht en praal woont ook de nood en de ellende. Hier gaan waardevolle menschen ten gronde, zonder dat iemand er zich om bekommert. Maar wij willen hierop niet verder door gaan, ons roept het platteland van Amerika Daarom verlaten wij New York, dat ons door zijn schreeuwende tegenstellingen vele ernstige gedachten mee op weg geeft Bureau Wijsmuller geeft op dracht tot den bouw. Bureau Wijsmuller heeft aan de N. V. Arn- hemsche Stoomsleephelling maatschappij te Arnhem in combinatie met de firma J. Smit Czn. te Alblasserdam den bouw opgedragen van een zeesleepboot van de volgende af metingen: lengte 44 meter, breedte 8.35 me ter, hoogte 5 meter. De machine van circa 1400 i.p.k. zal worden gedreven door stoom van twee met olie te stoken ketels. De bouw vindt plaats onder de hoogste klasse van Bureau Veritas. Naar we vernemen is het de bedoeling deze boot te IJmuiden te stationneeren. Overall hing boven een kachel te drogen. Gistermorgen te half zes brak brand uit in het perceel Zuiderdiep 72 te Groningen, waarin is gevestigd een handel in wijnen en gedistilleerd, eigendom van den heer H. Me iessen. 't Pand is gelegen op 2 huizen afstand van de brandweerkazerne, zoodat de brandweer onmiddellijk kon ingrijpen. Het vuur werd aangewakkerd door een groote hoeveelheid spiritualiën en spoedig sloegen de vlammen fel naar buiten. De brandweer slaagde er niettemin in met twee slangen op de waterleiding het vuur te blusschen. De winkel en de keuken zijn ge heel uitgebrand. De bovenverdieping be kwam waterschade. De oorzaak van den brand is te zoeken in den keuken, waar boven een kachel een overall hing, welke vlam heeft gevat. Van den inboedel kon niets worden gerede. De jassensnijder te Amsterdam, die on danks het feit, dat de politie zeer scherp oplet, tot dusverre niet is achterhaald heeft ook Zaterdagavond weer zijn slag geslagen. In de Albert Cuijpstraat heeft hij in de jas van een jongeman, die daar met zijn meisje liep, een lange snede gemaakt Het meisje ontdekte de vernieling van het kleeding- stuk het eerst, waarop onmiddellijk aangifte werd gedaan bij de politie van het bureau- Stadhouderskade. Alles wordt thans in het werk gesteld, om de maniak, waarschijnlijk een psychopaath in handen te krijgen. PRIJSVERSCHIL EN RESTITUTIE ROGGE. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het monopolieprijsverschil bij invoer en het restitutiebedrag bij uitvoer van ongedena- tureerde rogge met ingang van tl Januari 1937 tot nadere wijziging is vastgesteld op f 2 per 100 kg. In overeenstemming daarmede is de de- naturatievergoeding met ingang van ge noemden datum vastgesteld op nihil. Rapport van de controlecommis sie wijst verkeerde toestan den aan bij het crisis-comité te Venlo. De controlecommissie welke was Ingesteld om een onderzoek in te stellen naar de werkzaamheden van het bestuur van het plaatselijk crisiscomité waaromtrent ver moedens van fraude waren ontstaan heeft in een rapport, dat gister is versche nen, geconstateerd, dat de administratie van het plaatselijk crisis-comité gebrekkig was en dat in het bijzonder elke voorraadadmi nistratie ontbrak. De commissie laat in het midden of er fraude is gepleegd, doch is van meening, dat de bestaande toestand niet kan voortduren en vindt aanleiding het voorstel te doen den voorzitter en den serre taris van het plaatselijk crisiscomité te ver zoeken af te treden. DE 14-JARIGE JOHN FERGUSON BE ZIT GEEN ZWEETKLI.ER. (Van onzen V.P.B.-correspondent.) John Ferguson, een 14-jarige jongen te Omaha, heeft de twijfelachtige eer, wegens een bijzonder eigenaardig lichamelijke ab normaliteit in de annalen van de genees kunde vereeuwigd te worden. Hij bezit geen zweetklieren. Wat wil dat zeggen? Hij be zit geenerlei mogelijkheid, schommelingen van de temperatuur op te vangen. Wan neer de temperatuur van de lucht stijgt, stijgt de temperatuur van zijn lichaam in dezelfde mate. Wanneer de thermometer 39 graden Celcius aanwijst, bedraagt John's temperatuur vermoedelijk ongeveer 88.5 graad. Gelukkig gaat dit bij heel lage tem peraturen niet geheel en al op. Bij zeer warm weer brengt het John eenige verlich- ting, indien hij ijs eet of eenige koude ba den neemt. Maar hij mag dan niet veel uit gaan en zich in geen geval inspannen. Er. E. R. Hays, de directeur van de uni versiteitskliniek te Creighton, waar John Ferguson behandeld wordt, verklaarde dat John s toestand uit een embryonaal defect stamt. Hij deelde mede, dat John's huid geen zweet- en kalkklieren heeft, om zich soepel te houden. Dit defect komt echter ook tot uitdruk king in een zeer gebrekkingen haargroei. Uok aan de handen en nagels vallen verschil lende gebreken op te merken. Eerst op zijn zevende jaar kreeg John haren en ook thans nog heeft zijn hoofd veel weg van den schedel van een man. Hij heeft nu zeven tanden, melktanden, en wel zes boven en een van onderen en een onderzoek met Röntgenstralen heeft aange toond, dat hij geen blijvende tanden meer zal krijgen. Zijn huid is droog, ruw en springt spoe dig kapot. Wenkbrauwen en wimpers be zit de jongen niet Ondanks dit alles is John zeer sterk en leeft hij een goed figuur, waarop hij zeer rotscti is Ook zijn hersens zijn zeer scherp Hoewel-hij eerst laat naar school gin*, neeft hij verschillende kameraden van zijn eigen leeftijd in kennis reeds lang over troefd Hoewel hij zich natuurlijk in vele op* zienten moet ontzien, vreest Dr. Hays geens zins voor het leven van zijn patiënt die voor de medische studenten van de universiteit \an,. Creighton wel een zeer eigenaardig studie-object is.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2