msRxtöÊm De lilt seint Botsing tusschen Turken en Arabieren Ncvenraad in Alkmaar Aardbeving in Centraal Azië Marktberichten Uit onze Omgeving De staking in de automobielindustrie Zifting van den volkenbondsraad uitgesteld Het Spaansche legatiegebouw te Stockholm Gevangenen in Mandsjoekwo breken uit Ronddrijvend Russisch schip Visscherij berichten Stoomvaartberichten H.D.V.S.-D.W.S. 0-1. ANNA PAÜLOWNA HOE DE POLDER FEESTVIERDE! Hoe de Polder feest vierde? Wel we zou den het in een paar woorden kunnen zeg gen: „zooals een bruiloft doorgaans gevierd wordt!" De ernst van den stap van het Bruidspaar ie beteekenis daarvan voor ons volk, is bij de feestviering ter eere van het vorste lijk huwelijk herdacht, de vreugde-uitingen welke bij iedere bruiloft op de plechtighe den plegen te volgen, hebben ook hier niet ontbroken. Zeker zouden we pagina's nopdig hebben als we van de feestviering en de daarbij ge houden redevoeringen een uitgebreid ver slag gaven. Maar waarom zou dat noodig zijn? We zijn niet ver mis, als we zeggen, dat de keur der vele gehouden redevoeringen was, uiting te geven aan een medeleven met het geluk van het Jonge Paar en de Koninklijke Moe der, een medeleven, geboren uit liefde tot het Koninklijk Huis en uit „eigenbelang" van een soort waarvoor niemand zich be hoefde te „schamen" omdat slechts gehoopt wordt, dat door een gelukkige, gezegende echtverbintenis, nieuwe loten komen aan den stamboom van Oranje gehoopt wordt op 'n blijvende regering van ons Vorstenhuis dat door de eeuwen heen getoond heeft te staan boven de partijen en de schakel is tusschen alle partijen, welke het tot éénheid tracht te binden. Het ernstige deel van de viering ving aan met wijdingsdienst in alle kerken, ter wijl het planten van een herinneringsboom, daar zeker ook bij gerekend dient te worden De herinneringsboom werd geplant te Breezand op den hoek van Zandvaart en Zwarteweg De heer Hooimeyer heette hier bij de vele aanwezigen welkom en Burge meester Lovink sprak een rede uit, waarin hij, behalve hetgeen we hierboven als kern weergaven, de symboliek van de handeling uiteen zette. Dijkgraaf Wijdenes Spaans zei- de namens het Polderbestuur onderhoud ;n verzorging toe van den boom die op ter- jein van den polder geplant is, en beval liem „in de hoede van het publiek" aan. Als erkenning van het goede werk der Iranjevereeniging werd den voorzitter daar van den heer C. v. d. Linden, verzocht den iersten schep aarde bij den geplanten boom te werpen waarna nog vele malen de schop van hand tot hand ging. Van Breezand trok men daarna, voorzoo ver men niet deelnam aan den muzikalen rondgang van Concordia, naar de Kleine Sluis, waar in de gezellig volle zaal van Veerburg de officieele opening der feestelijk heden plaats had. Die officieele opening droeg uit de aard der zaak ook grootendeels een stemmig karakter. Als voorzitter van de ontvangende commissie, sprak de heer Rezelman een welkomstwoord, waarna Bur gemeester Lovink een rede hield, waarin hij o.a. zeide dat Anna Paulowna nooit het medeleven van de Koningin met de slacht offers van den watersnood in 1916 zou ver geten om tenslotte met een heilwensch voor het Koninklijk Huis de feestelijheden voor geopend te verklaren. Spr. deelde vervolgens mede dat hij namens allen een telegram van gelukwensch aan het Jonge Paar en de Koningin had gezonden (luid applaus) Hierna zong men staande het Wilhelmus, Ds Vorstman sprak daarop de eigenlijke feestrede uit, een zinvolle rede, waarin ook de komische noot niet ontbrak, en die hij beeindigde met de woorden „God behoede Oranje en Nederland „samen"! (Daverend applaus) Zeer mooie muziek werd hierop ten ge- hoore gebracht door een quartet bestaande uit de dames A. Baken- Van der Waal (pi ano) en A. Kater (viool) en de heeren J. Ay (viool) en D. v. d. Waal (violoncel) en door den heer Ay als viool-solist met bege leiding van mej. D. Muntjewerf aan den vleugel. Een, zoo niet het glansnummer van de zen middag was het optreden van den heer V. Kaan en mevr. Liefhebber-Speets als Thomasvaer en Pietérnel, die beide op voor beeldige wijze, met groote zeggingskracht reciteerden, wat door den heer C. Rezelman op zoo sublieme wijze was samengesteld. Geen wonder, dat de vertolkers er geen genoegen mee namen de hulde, die het pu- pliek hun pracht, alleen te aanvaarden, maar deze met den heer Rezelman wensch- ten te deelen en toen deze ook voor het voet licht verscheen, klaterde het applaus nog eens zoo luid op Het gezellig samenzijn kon nu nog maar kort wezen Met den heer Dudock aan de piano werden gezamelijk bekende liederen gezongen en tot slot hiervan klonk na een korte verklaring van den heer N. Raap over het ontstaan ons Polderlied, gedicht van wijlen „Piet Visser" en getoonzet door Wer- nicke. Het werd staande gezongen, een hul de aan het lied als „volks lied van den Pol der, maar ook een hulde aan auteur en componist. Het quartet begeleidde den zang met een arrangement van den heer N. Raap Een korte pauze en dan vingen de avondfeesten aan in vijf, in feestelijk ge waad gestoken zalen. De heer Rezelman sprak in Veerburg, de heer V. Kaan in de zaal van den heer Slikker de openingsrede uit; de heer J. Verhave, Theol. Cand. hield redevoeringen in de zalen van de heeren Daalder en Kossen in de Spoorbuurt, de heer Van Dijk in de zaal van den heer Borst te Breezand. Allerwegen verleenden de plaatselijke vereenigingen op 't gebied van zang, muziek, tooneel en gymnastiek haar medewerking, zij trokken van de eene zaal naar de andere om het daar saamgeko- men publiek een genoeglijken vond te be zorgen. In het geheel gevulde Veerburg en de eivol le zaal van den heer Borst, waar Burgemees ter Lovink het sluitingswoord sprak, werd tot diep in den nacht „bruiloft gevierd" dank zij ook de uitstekende muziek waar voor de zaalhouders hadden gezorgd. Heel veel „oude deunen" werden hier door de muzikanten (om in stijl te blijven) opge haald, waardoor ook de ouderen zich niet onbetuigd lieten en deelnamen aan de feestvreugde, die allen vrij lang zal heugen en die door geen wanklank werd verstoord De kinderen hebben hun feesten gehad in de zalen van Veerburg en den heer w"rst. De heer Mol sprak in Veerburg, de heer Van Neerden in de zaal te Breezand; de kinderen werden getracteerd er werd ge zongen er kwam een goochelaar en in Veer burg werd nog door kinderen van school I een tooneelstukje opgevoerd. In beide za len werd medegedeeld, dat door den heer Mol namens de kinderen van alle openbare en bijzondere scholen een gelukstelegram aan het Bruidspaar was gezongen en dat dit in het gedenkboek zal worden opgeno men. Zaterdagmorgen mochten de kinderen van alle scholen de vertooning van een door Polygoon saamgestelde Oranjefilm bij wonen, waarvan reportage van de Huwelijks voltrekking een deel uit maakte. Des middags werd diezelfde film gratis voor ouderen gedraaid. Naar schatting hebben (er werd een doorloopende voorstelling ge geven) 2000 a 2500 personen de film gezien Van den etalage wedstrijd, ook verbonden aan de feestelijkheden, kunnen we den uit slag nog niet bekend maken. Sommige winkeliers hebben er veel werk van gemaakt anderen hebben 't wat een voudiger opgevat De jury heeft een moeilijke taak ook al door den zeer uiteenloopenden aard der deelnemeden winkeliers. Een onderdeel van de feestelijkheden was ook nog een voetbalwedstrijd tusschen een elftal gevormd door spelers uit het voor malige R.C.B. en een elftal van ZA.P. die door de Breezanders met 31 werd gewon nen En „lest-best" in letterlijke zin gespro ken: aan een 130-tal gezinnen of personen konden feestgaven uitgereikt worden! CALLANTSOOG Ook onze gemeente vierde feest. Zaterdag heeft Callantsoog feest gevierd ter gelegenheid van het Vorstelijk Huwelijk. 's Middags heeft de schooljeugd dit heuge lijk feit herdacht. Om drie uur verdrongen de meisjes en jongens zich bij de zaal van den heer de Waal, welke passend versierd was. De commissie had den heer Cox uit Haar lem, bereid gevonden om, evenals hij dit in het zomerseizoen eenige malen gedaan heeft, een filmvoorstelling te geven. Een zeer gevarieerd en mooi programma werd ge draaid. De kleinen hebben ervan genoten, want de lachsalvo's waren niet van de lucht. In de pauze werden de kinderen getrac teerd, terwijl ieder de mooie, door de Regee ring beschikbaar gestelde rijmprent mee naar huis kreeg. 's Avonds was er feest voor de ouderen. De burgemeester opende den avond met een korte rede, besloten met een driewerf hoera op het Jonge Paar en ons Vorstenhuis. Hier na werd het filmprogramma afgedraaid. De -heer Schut dankte na afloop den heer Cox voor zijn bereidwilligheid. Met een gezellig bal, dat nog lang duurde, werd dit feest op waardige wijze besloten. DEN OEVER. WIER1NGEN Vischafslag. 5 Januari. Aangevoerd: 317 Kg. spiering 18—25 pet. per Kg., 190 pond bot 20V2—24 ct. per pond, 268 Kg. wulken f 29.1529.80 per 100 Kg. 6 Januari: 96 Kg. spiering 28 ct. per Kg. 8 Januari: 463 Kg. spiering 1822 ct. per Kg. 1850 Kg. wulken f 25.35—30.90 per 100 Kg. 9 Januari: 2549 Kg. wulken f 14.6515.80 per 100 Kg., 246 Kg. spiering 18—20 ct. per Kg. Over de kwestie Alexandrette. Tijdens een voor de /olkcnbondswaarne- mers, die in verband met de kwestie-Alexan- drette in Syrië vertoeven, georganiseerde betooging ontstond een gevecht tusschen Turken en Arabieren. Een der vechtenden werd gedood terwijl acht gewond werden Een betooging van schooljongens. Extremistische elementen hebben Zaterdag ochtend in de buurt van Antiochie een staking georganiseerd De leerlingen van Lycea en van de middelbare scholen hebben een optocht gehouden achter een nationale vlag. Een duizendtal betoogers passeerde de residentie der Volkenbondswaarnemers. Zij zongen het Syrische volkslied en riepen „leve Svrie" De Politie verspreidde de betoo gers met zachten drang en de schooljongens begaven zich vervolgens naar school. Geen Fransche troepen naar Syrië. De agence economique et financiere meldt „officieele Fransche kringen verklaren, dat de berichten, dat 35,000 man Fransche troe pen in Sandjak en Alexandrette zouden zijn geconcentreerd, ongegrond zijn. Thans honderdduizend stakers in Michigan. De gouverneur van den staat Michigan, Murphy, heeft een beroep gedaan op de belanghebbenden bij het geschil in de auto mobielindustrie Hij beoogt een bijeenkomst te beleggen van afgevaardigden van werk gevers en werknemers. Het aantal stakers bedraagt trans 100.000. DE TOESTAND VAN DEN PAUS. De gezondheidstoestand van den Paus is onveranderd. De verlichting, die hij de laat ste dagen heeft gevoeld, is het gevolg van de rust, die hij dank zij een vermindering van de pijnen in de beenen heeft kunnen ne men. De pijnen treden weliswaar van tijd tot tijd nog op. doch zij zijn minder veelvuldig en minder hevig. De Paus heeft nog kardi naal Lapuma in audiëntie ontvangen, die verklaarde, dat de zieke, dien hij voor het eerst sedert zijn ziekte heeft gezien, een uit stekenden indruk op hem maakte. TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. Groslijst van de S.D.A.P. Voor de Kieskringen Amsterdam, Haar lem en Den Helder heeft de Partijraad van de S.D.A.P. de volgende groslijst opgemaakt voor de a.s. verkiezing voor de leden van de Tweede Kamer: 1. Ir. J. W. Albarda; 2. dr. J. v. d. Tempel; 3. E.Kupers; 4. Th. Thijssen; 5. ir. H. Vos; 6. Alida de Jong; 7. J. Bommer; 8. Bern. C. Franke; 9. J. G. Suurhoff; 10. C. Lammers; 11. mr. S. Mok; 12. W. v. Dok; 13. D. Lopes Dias; 14. mr. P. J. Mijksenaar; 15. L. Bouw- ma; 16. K. Sikma; 17. mr. O. Drilsma; 18. C. F. Roosenschoon. In verband met de annexatie plannen. Vrijdagavond werd ten gemeetenhuize een vergadering gehouden van vertegenwoor digers der politieke partijen welke afge vaardigden in den Raad hebben. De be sprekingen liepen over de verkiezing van een z.g. nevenraad, noodig in verband met de annexatie-plannen. De vergadering werd gehouden op uit- noodiging van het gemeentebestuur, Overeenstemming werd bereikt over het indienen van één gezamenlijke lijst voor elk der drie kieskringen, met totaal 21 namen. De volgorde der candidaten zal in onderling overleg worden geregeld. De candidaatstelling moet plaats vinden a.s. Dinsdag 12 Jan. Verwachting: Zwakke tot matige Z.O. tot Z. wind, nevelig tot licht of half be wolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst des nachts, overdag iets zachter Verdere vooruitzichten: weinig verandering. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 776. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 2 graden onder het vries punt, is 29 graden F. Op verzoek van de Fransche en Turksche regeeringen heeft de voorzitter van den Volkenbondsraad erin toegestemd, de zit ting van den Raad die op 18 dezer bijeen had zullen komen, pas op 21 dezer te doen aanvangen. De Franco-gezinde gezant wil het gebouw niet verlaten. De vroegere Spaansche gezant te Stock holm, Fiscowitch, die de zijde van Burgos heeft gekozen, is teruggekomen op zijn be slissing om het legatiegebouw te verlaten om dit ter beschikking te stellen van de nieuwe Spaansche gezante, mevrouw Pa- lencia. Deze laatste heeft thans bij monde van haar advocaat, aan de regeering te Stockholm verzocht in te grijpen opdat zij haar intrek kan nemen in het legatiegebouw Een dergelijke kwestie heeft zich in Zweden nog nooit voorgedaan en de gou verneur heeft den minister van buiten- landsche zaken gevraagd hoe de exterrito rialiteit in overeenstemming kan worden gebracht met ingrijpen van de politie. De minister zal heden antwoorden. 52 terechtgesteld. Pas thans wordt bekend, dat op 31 De cember 103 gedetineerden van de militaire gevangenis te Tsitsjikar (Mandsjoekwo) de bewoners hebben aangevallen, van wie vier werden omgebracht. De mannen vluchtten met medeneming van 22 geweren. Op 5 Ja nuari werden 65 gevangenen gemaakt, van wie 52, o.m. de leider der bende, op de mi litaire begraafplaats werden gefusileerd en ter aarde besteld. ECONOMISCHE SAMENWERKING TUS SCHEN DUITSCHLAND EN FRANKRIJK. In Duitsche economische kringen verluidt, dat dr. Schacht voornemens is naar Parijs te gaan in de tweede helft van deze maand, teneinde de besprekingen over een economi sche samenwerking, welke in den vorigen zomer zijn gevoerd, te hervatten. HET PORTUGEESCHE ANTWOORD. Op de Fransch—Britsche nota in zake de vrijwilligers. De Portugeesche regeering heeft het ant woord van Portugal op den Britsch—Fran- schen stap ten aanzien van het vrijwilligers- vraagstuk bekend gemaakt. De regeering ver klaart in beginsel beperkingen, die het dienstnemen door buitenlandsche vrijwilli gers kunnen verhinderen te kunnen aanvaar den, maar zij voegt hieraan toe, dat dit vraagstuk niet gescheiden kan worden van de andere vormen van inmenging. Zij merkt op, dat voor de Spaansche vraagstukken reeds de commissie te Londen bestaat, wel ker werkzaamheid nadeel zou kunnen onder vinden van het nieuwe plan. Tenslotte hand haaft de regeering geheel de voorbehouden, welke zij gemaakt heeft in haar nota van 21 Augustus. Uit Hsinking is Zaterdag de eerste beves tiging binnengekomen van de aardbeving in Midden-Azië. In deze stad heeft men een aardschok gevoeld, welke een tot twee minuten aanhield en zoo krachtig was, dat alle huizen op hun grondvesten trilden. De reis thans voortgezet. Het Russische s.s. dat Vrijdag tusschen de lichtschepen Maas en Haaks stuurloos ronddreef, was de „Tovaritch Stain" komen de van Moermansk en bestemd voor Gent Het schip is, nadat het defect aan het roer hersteld was, op eigen kracht binnengeko men en heeft de reis onmiddellijk voortge zet. GRENSINCIDENTEN IN MANDSJOEKWO. Er hebben zich wederom twee gevallen van grensschending voorgedaan op Mandsjoe- rijsch grondgebied. Uit Soei Fen Ho, een stad aan de oostelijke grens meldt men, dat on geveer 15 man Sovjet-Russische troepen bij posthuis 12, in den ochtend van den 4 Jan. de grens wilden oversteken, doch daarin door Mandsjoerijsche troepen werden belet. FRANSCH SCHIP OP THEEMS GEZONKEN De Fransche treiler „Notre dame de Lour- des" is op de Theems in botsing gekomen met het Britsche schip „Theems" en gezon ken. Zeven opvarenden van het Fransche schip zijn verdronken, de overige opvaren den werden door de „Theems" aan boord genomen. VITTORIO MUSSOLINI SCHRIJFT EEN BOEK. VITTORIO Mussolini, een zoon van den Duce, die als vrijwilliger bij de luchtmacht heeft deelgenomen aan den veldtocht in Abessinië, is voornemens een boek te schrij ven over dezen oorlog, getiteld „Voli Sulle ambe". Hij zal hierin zijn avonturen in Oost- Afrika verhalen. ZEVEN TOERISTEN DOOR EEN LAWINE GEDOOD. Op de Brisen in het kanton Unterwalden is een lawine van 1900 meter hoogte om laag gekomen. Een negental skiërs werd bedolven. Een reddingkolonne heeft de lij ken van vijf van hen geborgen, men heeft nog hoop de vier overigen levend te vin den. Nadere berichten melden, dat men nog twee der negen skiërs levend heeft kunnen bergen Het ongeluk heeft dus 7 slachtoffers geëischt. Een nieuw ongeluk deed zich voor in het kanton St. Gallen waar vier skiërs door een lawine werden bedolven. Twee hunner kwamen hierbij om het leven. Aangebracht door korders: 9 Januari. Tongen per kg 1.161.08 sliPs 0.98 Schol le soort kist,, 10.00 Schol 2e soort 6.504.90 Schar - - - 5.90—5.15 Wijting 2.55—2.50 Door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit 1.70—1.35 Gekookte garnalen kg 0.15 VISCHAFSLAG OUDESCHILD. Aanvoer 8 Jan.: 21 kg zoute garnalen 20 ct. per kg. 2022 kg wulken, 16.50—ƒ14. 50 per 100 kg. Aanvoer 9 Jan.: 2980 kg wulken, 21.75—20.60 per 100 kg. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Agamemnon, 8 Jan. Gibraltar gep. Atlas, 5 Jan. v. Curagao. Baralt, 2 Jan. v. Curagao. Bennekom, 9 Jan. te Hamburg. Boskoop (thuisr.), 6 Jan. v. Valparaiso. Calypso, 8 Jan. v. Salonica te Izmir. Crijnssen, 8 Jan v. Amsterdam. Euterpe, 9 Jan. v. Bordeaux. Hebe, 8 Jan. v. Kopenhagen. Iris, 3 Jan. v. Curagao. Juno, 8 Jan. v. Kopenhagen. Langssee, 8 Jan. v. Aarhus. Mars, 9 Jan. v. Amsterdam. Midas, 1 Jein. v. Curagao. Nereus, 8 Jan. te Oporto. Orestes, 9 Jan. v. Amsterdam. Orion, pass. 9 Jan. Gibraltar. Orpheus, 9 Jan. v. Amsterdam te IJmuiden Perseus, 9 Jan. v. Vigo te Amsterd. Stella, 7 Jan. v. Alexandrië. Tiberius, pass. 7 Jan. Gibraltar. Titus, 9 Jan. te Palermo. Venus, 9 Jan. v. Salonica. Vulcanus, 9 Jan. v. Amsterd. HollandAmerika Lijn. Blommersdijk v. Rott. n. New York, pass, I Jein. Bevezier. Delftdijk, 7 Jan. v. Rott. Leerdam, 8 Jan. v. Havana. Maasdam n. Virginia; 7 Jan. v. New York. Nictheroy, n. Rotterdam; 7 Jan. v, Cristobal, Volendam, 9 Jan.'n. New York. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak, 6 Jan. te Hongkong. Tjinegara v. Hongkong n. Batavia, 8 Jan v, Manila. Kon. Paketvaart Maatschappij. Houtman, 6 Jan. v. Port Louis. (Maur.y. Nieuw Holland, 6 Jan. v, Adelaire te Batavia, Sidjoe, 6 Jan. v. Batavia. Sawahloento, 7 Jan. te Saigon. Swartenhondt, 8 Jan. v. Beira te Shanghai, Tasman, 4 Jan. v. Kohsichang. Rotterdamsche Lloyd. Buitenzorg (uitr.) pass. 8 Jan. Kaap Guardafu| Kota Pinang, t., 8 Jan. v. Londen. Modjokerto (thuisr.), 7 Jan. te Singapore. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, 8 Jan. te B. Aires. Emzetco lijn. Jonge Elisabeth, 7 Jan. n. Huil. Silver JavaPacific Lijn. Ameland, 8 Jan. v. Calcutta. Salawati n. Vancouver, 8 Jan. te Bombay. Silverwillow, 8 Jan. v. N. Orleans, Tosari, 7 Jan. v. Colombo. HollandAfrika Lijn. Almkerk, 9 Jan. v. Ipswich. Bloemfontein, t., 7 Jan. v. Beira (Verb.). HollandAustralië Lijn. Aagtekerk (uitr.), 9 Jan. te Adelaide, Meliskerk (uitr.), 9 Jan te Verawal. HollandBritsch-Indië Lijn. Streefkerk, 8 Jan. v. Bremen. HollandOost-Azië Lijn. Zuiderkerk (thuisr.), 6 Jan. te Hongkong, Stoomvaart Mij. Nederland. Bengkalis, u., 9 Jan. v. Suez. Johan v. Oldenbarnevelt, t., 8 Jan. v, PorJ Said. Kon. Holl. Lloyd. Salland, t., 10 Jan. te IJmuiden verwacht, JavaNew-York lijn. City of Wellington, 6 Jan. v. Kaapstad. Stoomvaart Mij. Oceaan. Ajax, 8 Jan. v. Penang. Anteor, 7 Jan. te Port Said. HollandWest-Afrika Lijn. Amstelkerk, t., 8 Jan. v. Monrovia. Aarstroom, t., .7 Jan. te Amsterdam, Voor de tweede maal is DWS er in geslaagd om in dit seizoen van HDVS te winnen. Maafl ook nu was het op het kantje. Het doelpunt, dut dezen wedstrijd beslist, ontstond eerst twee minuten voor het einde en op voor DWS zeer gelukkige wqze, daar de invaller-doelman Boerboom, die zich zeer verdienstelijk had verweerd, een tam schot van Luttinghuia slecht opving, waardoor hij zich ondanks allfl pogingen, om het onheil te voorkomen, dooï dat schot gepasseerd zag. DWS verdiende de overwinning zonder twjj» fel. De Amsterdammers hadden een beterë ploeg, die in het veld goed samen spel liet zien, doch voor het doel slecht schoot. Ofschoon Caldenhove door ziekte afwezig was, bleek de verdediging, waarin Brons zijn plaats in, nam, nog zeer sterk. De HDVS-aanval had er weinig of niets tegen in te brengen, het« geen mee voor een goed deel het gevolg \va3 van het prima spel van spil Huisman, die het middenveld vrijwel geheel beheerschté. Op« vallend goed was het opstellen van de mid» denspelers. Dat was veel beter dan bij HDVS, hoewel ook bij de Schiedammers de kracht zat in het verdedigen. Het grootste verschil tusschen beide elftallen was wel, dat de mid« denlinie van DWS haar voorhoede den bal meestal goed toespeelde, terwijl dit bij HDVS meestal niet gebeuree. Melchers en v. Stokken, de twee buitenspelers van DWS, vormden een voortdurend gevaar voor HDVS, maar Mol c.s. misten meer kansen dan voor hun repu* tatie wel goed was. De weinige gelegenheden, die den HDVS-aanval werden gelaten om Heekelaar het lastig te maken, werden slecht benut, zoodat de doelman der Amsterdammers eigenlijk geen serieus schot te houden heeft gehad. ALKMAAR, 9 Januari. N.V. Eierveiling voor Holl. NoorderkwaP tier Aanvoer; 200.000 kipeieren: 56—58 Kg. f 2.7o-2.90, 58-60 Kg. f 2.85-3.05. 60-62 Kg l ^.io, 62—64 Kg. f3.10—3.25, 64-66 Kg. f 3.20—3.50, kleine eieren f 2.60—2.75, Per 100 stuks. ALKMAAR. 9 Januari. Op de heden gehouden botermarkt wero betaald voor groothandel 77i/275 cent, kleinhandel 80—77f/2 cent; Vaten f71. Ham f' 8°ed- Kipeieren (groothandel) f 2.75— Idabdel stug. Eendeieren geen. WARMENHUIZEN, 9 Januari. Roode kool f 1.40-2, gele kool f 1.20-1.44 ,.e®scJe witte kool. f 1—1.10, drielingen 2.10, uien f 1.301.40, grove uien 1.50. peen f 1.501.60, eigenheimers f2.50. Aan- yoe!;: 13200 Kg. roode kool, 43150 Kg. gel® Kool, 363o0 Kg. Deensohe witte kool, 3209 uS,i^,Kg' peen- 200 Kg. aardappelen. MEDEMBLIK, 9 Januari. Roode kool f 1.40—1.80, gele kool fl-20. bloemkool! f 4-4.10, II f2, uien 55-60 ct, rrAütv ct" witlof f 9' 2e srt. 3-6. BROEK OP LANGENDIJK. 9 Januari. *CV,e!a"d"s f 2- uien f 1-10-1.40. driclin- i2—2.70, grove f 1.20—1.40, peen fl— L50. kroten f0.50-1.60, roode kool f 1.40-- 2.20,gele k°°l f 1.20-1.30, D. witte kool e/lö o In k°o1 f 6.10—6.80, 2e soort vn^r,V?kJ?rocnc kool fl—3.40. ?iSPHARWOlJr)E, ll Januari. peeA f 1 mA°i ™n,clingen f2-40- grove dr L i ^T.k70' kleine peen 60— S0 ct., roo- witte kooVA-l S' R6le k°01 '-20"1'30' t!;KMAAR' 11 Januari. 78 ,.„(:ce,markt waren heden aangevoerdï crjJvoi® oeien f 140230, handel matig, graskalveren f 40—48. 4 vette kalveren f SO-90 ct., 51 nucht. kalveren Vrffr V V 24 Vette Schapen 2S30; 308 vette Varkens 0.43—0.46 Handel goed

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 4