Texel Ingezonden Sport Maandag 11 Januari 1937 Heldersche Courant Openbare Leeszaal* Jongen aan groot gevaar ontsnapt Feestavond buurtcomité's. De sluitingsfeesten te Huisduinen Over trottoirband gevallen. Visscherij Slot van het Oranjeteest te Oosterend, Marineberichten De haven van Nieuwediep. De „Risico" weer vertrokken. Correspondentie. Estafetteloop K.S.K* Sprintwedstrijden in dc Krugerstraat* V nemen, maar daar is alles toch anders, glim lacht de prof voor zich heen. Het komt op onze vloot nog niet voor, dat een matroos schriftelijke colleges loopt teneinde... meester in de rechten te worden en dat al varende, de oorzaak is waarschijnlijk, dat onze studie, in Heiland, een veel breedere basis vereischt, voor welk vak ook, op een goede Hollandsche onderwijsbasis is het mogelijk een goede technische bekwaamheid te ontwikkelen en dat heeft toch ongetwijfeld de Hollandsche Marineman of beter de Hollandsche Onderzee dienstman, zegt Prof. Meinesz, want dien ken ik alleen maar. Rustig verglijdt het gesprek naar andere terreinen, via de toch wel vermoeiende reis van de „K 18" en de groote bekwaamheid en veelzijdigheid der officieren. (Een officier M.S.D. heeft practisch dezelfde opleiding als de studenten in Delft, die voor werktuigkun- dig-ingenieur studeeren), komen wij op het aanwenden van de techniek in de wereld. Ja, de techniek brengt de menschen het goede, maar de menschen wenden de gave der techniek dikwijls zoo verkeerd aan, zegt pro fessor Meinesz beslist, dat ligt niet aan de techniek, hoe hoog opgevoerd ook, want de techniek is een gave die uit den mensch naar voren komt, het verkeerde gebruik van de techniek ligt bij het gebrek van zedelijken wil bij den mensch. Toch geloof ik stellig, dat de techniek de zedelijke wil der menschen be vordert en veredeld. De verhouding, de juiste verhouding tus- schen de techniek en de goede wil van de menschen moet gevonden worden, dan zal de mensch de techniek op de juiste manier aan wenden, eindigt de professor zijn pleidooi voor de techniek en wetenschap. Bijvoorbeeld een onderzeeboot voor slin gerproef-waarnemingen, lachen wij. Ja juist, b.v. een onderzeeboot, want niets is beter geschikt voor het onderzoek van den zeebodem, dan een volkomen zwevend lichaam, los van storingen, dus b.v. een onder zeeboot. U werkt toch niet uitsluitend in samen werking met de Nederlandsche Marine. Neen, wetenschap is internationaal, ook de Amerikaansche en Fransche Marine gaven gelegenheid tot proefnemingen, hoofdzakelijk in den Atlantischen Oceaan, en de Italianen ook. Maar de Hollandsche „trippen" zijn toch het grootste, vragen wij verder. Ja, ongeconvooiceerd beslist, dat is een geweldige prestatie. Dank zij Hollandsch materiaal en Hol landsche bekwaamheid, constateeren wij. De professor knikt overtuigd. Dank zij dat!, zegt hij. Dan is de reis ten einde, een warmen hand druk en 't gelukje is voorbij. Met een blij gevoel stappen wij voort, blij één van de be roemdste en grootste mannen, en bij de marine één der populairste mannen, gesproken te hebben. Mannen waardoor ons kleine land groot werd en is. De „O 16" vaart uitstraks zal het weer klinken: Klaar voor onder water Tanken vullen, duiken, tien twintig, der tig meter Op komen roer, helling nul De boot is afgetrimd Verdiept in zijn werk zit daar de professor, de instrumenten werken, aanteekeningen wor den gemaakt. Techniek en wetenschap in dienst van de menschheid. ,C. K. Gedurende de maand December werd de leeszaal bezocht door 1507 mannen en 57 vrouwen, tezamen 1564 personen. Uitgeleend werden 2638 romans, 1719 kin derboeken en 1654 studieboeken, tezamen 6011 banden. Aangeschaft werden de volgende werken: Romans: Burroughs: Tarzan, heer der wildernis. Coolen: De drie gebroeders. Dumas: Twintig jaar later, 2 deelen. Fallada: Een oud hart gaat spelevaren. GoghKaul- bach, van: Menschen van dezen tijd. Hutchin- son: Tot inzioht gekomen. Istrati: De distels van den Baragan. Jong, de: De goede dood. (Meryntje Gijzen, dl. 6). Melle, van: Bart Nel. Oven, van: Hendrickje Stoffels. Servaes: Kin derzaal. Veldman: De verlossende vlucht. Walschap: Een mensch van goeden wil. Studiewerken: Angenent: „De Ruyter" en onze weermacht ter zee. Broekhuizen en van Laar: Het tropisch aquarium. Capablanca: Schaken. Deys en Zweerman: Bewerken en sieren van metaalplaat. Dietz: Telepathie en helderziendheid. Freuchen; In het witte Noor den. Gunning: William Booth. Kerkhof-Paokt: Moderne grofraster-televisie. Vries, de: Groot Nederlands boerenboek. Zweig: Die Kette. Ten geschenke werden ontvangen: Kohnstamm: Het nationaal-socialisme als geestelijk gevaar. Ritter: Over lezen en schre ven. Chabrol: L'offensive. Corday: Les frères Jolidon. Margueritte: Jeunes filles. Montegut: La mère patrie. Spelenderwijze in het water gevallen. Zaterdagmiddag, omstreeks 3 uur, waren, zooals wel meer gebeurt, eenige jongens aan de Buitenhaven aan het „vlotje varen". Willy Tol trok aan een touw, dat aan een vlot be vestigd was, waarop een van zijn vriendjes stond, die het vlot weer van den walkant stoot te. Tengevolge daarvan kreeg Willy een ruk van het touw, waardoor hij in het ijskoude water van de Buitenhaven viel, tusschen het vlot en den wal. Het duurde eenige oogenblik- ken vóór er hulp kwam opdagen: onderwijl dreef het vlot door den stroom naar den wal toe, zoodat de drenkeling dreigde bekneld te raken. Gelukkig kwam noj» juist een voorbij ganger op tijd om den jongen een touw te kun nen toewerpen. Willy wist het touw te grijpen en spoedig daarna stond hij, bibberend van de koude, op den kant. Als hij nu geen nadeelige gevolgen van dit koude bad ondervindt, is dit ongeval gelukkig goed afgeloopen. De buurtcomité's van de 1ste en 2de Vroon straat, Hoogstraat, Goversstraat, Emmastraat, Oostslootstraat, Vlamingstraat, Weezenstraat, Brouwerstraat en Koningdwarsstraat, heb ben zich voorgenomen om op Dinsdagavond 12 Januari te 8 uur in Casino een feestavond te geven voor de bewoners van gemelde straten, ter sluiting van de feesten, welke gehouden zijn ter gelegenheid van het Vorstelijk huwe lijk. De bewoners van gemelde straten zijn har telijk welkom. Voor dezen avond, die onder leiding staat van den heer K. Horsman, is medewerking toegezegd door de Mondorgelclub „0(ns G(enoegen), den bekenden goochelaar, den heer Mullens, korporaal-kok K.M. en vele anderen. „Winnubst" behoort by ieder dorps feest tot de inventaris. Nadat het zonnetje de officieele viering en de Kinderfeesten zoozeer had veraangenaamd, deed een heldere avondlucht een pracht-succes van de dorps-feeststoet voorspellen. Toen dan ook even over achten de autobus de laatste muzikanten bracht, was in een ommezien een lampionoptocht geformeerd. Met „Winnubst" aan den kop, trok de stoet door het Keele dorp. Fantastisch weerkaatste de vele lichtjes in de ruiten en de muziek werd door alge- meene zang bijgevallen. De stoet werd ontbonden voor „Dennen heuvel". Al zeer spoedig heerschte in het feestzaaltje een opgewekte stemming bij de feestmarsch-klanken van tijd. De heer De Jong nam het woord, hulde brengend aan het feestcomité, dat ondanks eenige moeilijkheden, in samenwerking met „Huisduiner Belang" de zaken tot zoo'n goed eind heeft gebracht. Men behoeft ons inder daad het feestvieren niet te leeren, we kun nen het zelf. De heer De Jong bracht nog een bijzonder dankwoord aan de muziek. „Win nubst", kan ik wel zeggen, behoort tot den inventaris van Huisduinen". Vervolgens gaf hij het woord aan den heer Sinjewel, die zijn vreugde uitsprak over het welslagen van de oranje-feesten op Huisdui nen. Spr. voelde zich na den betrekkelijk kor ten tijd van inwoner te zijn, zich één met Huisduinen. Ook spr. brengt hulde aan de mu ziek, die ondanks de zware week, die ze ach ter den rug heeft, Huisduinen op zoo'n schit terende wijze steun verleent. Spr. brengt ook hulde aan „Huisduiner Belang", waarmee ten slotte zoo aangenaam werd samengewerkt, (applaus). Hierna bleven de aanwezigen tot laat in den avond op alleraangenaamste wijze bijeen, waarbij menig dansje werd gemaakt en voor dracht ten beste werd gegeven. Gisteravond, omstreeks 11 uur, kwam mejuffrouw B. in de Spoorstraat, nabij het schoenenmagazijn van de firma van de Poll, te vailen over den trottoirband. Zij viel zoo pijnlijk, dat zij het bewustzijn verloor. Met spoed werd een geneesheer ontboden, waarna Dr. Buchli Fest weldra ter plaatse was. Zijn- onderzoek wees uit, dat de juffrouw geen kneuzingen of verwondingen had opgeloopen, waarna zij per auto naar haar woning "In het Tuindorp werd vervoerd. Begrijpelijkerwijze trok het voorval veel belangstelling. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatu reerd in het tijdvak van 28 December 1936 tot en met 2 Januari 1937 1.30 per 100 kg zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gede natureerd bedraagt de steunvergoeding 0.80 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van het dorschbriefje in bovengenoemd tijdvak zijn gedorscht, is vast gespeld op 1.75 per 100 kg. (Adv.). VERGOEDING BIJ UITVOER VAN ZALM. De Nederlandsche Visscherijcentrale maakt bekend, dat het in het voornemen ligt in 1937 onder bepaalde voorwaarden vergoeding te ver- leenen ter zake van den uitvoer van zalm, met uitzondering van zalm welke in blikverpakking is ingevoerd. Deze vergoeding, waarvoor slechts in aanmerking komen diegenen, die als geor- ganiseerden by de Nederlandsche Visscherij centrale zijn aangesloten en toegelaten tot de groep „exporteurs van zalm", zal bedragen 0.09 per kg netto voor zalm in blikverpak king en 0.08 per kg netto voor overige zalm. Nadere inlichtingen, alsmede aanvraagfor mulieren tot toelating als georganiseerde, resp. tot indeeling in de groep „exporteurs van zalm" zijn op aanvrage te verkrijgen bij de Nederlandsche Visscherijcentrale, Juliana van Stolbergplein 34, 's-Gravenhage. (Adv.). Vischdistributie. Veel wordt daarover niet meer vernomen, hetgeen waarschijnlijk kan worden toege schreven aan de hooge vischprijzen op den IJmuider vischafslag. Mogen we de verschillende mededeelingen gelooven, dan is er tot dusverre weinig suc ces bereikt met deze wijze van vischverstrek- king. Nu de voorjaarsharingvisscherij voor de deur staat, mag er misschien nog wel eens worden herinnerd aan het voorstel van den heer Stevenson om deze haring voor distri butie aan de werkloozen in aanmerking te doen komen. Wanneer de haring in gebakken staat zou kunnen worden geleverd, zouden ze, dunkt ons gretig aftrek vinden. Het bakken toch, in groote massa's, eischt niet zoo'n groot olie- verbruik, dan wanneer de menschen dat in dividueel moeten doen. Bovendien zijn de kos ten van stoken ook relatief goedkooper. Er zou voor het gebruiken der olie voor deze visch restitutie der heffing gegeven kun nen worden, zoodat de algemeene kosten nog geringer zouden worden. Tijdens de feesten in Den Haag, zagen we bij den Vijverberg een vischstalletje staan, waar gebakken haring verkocht werd te gen drie stuks voor een dubbeltje. Er was zeer drukke nering, waaruit bleek, dat zoo'n warm vischje gewild was. Bovendien hield de tenthouder, terwijl hij druk bezig was met zijn waar te snijden en panklaar te maken, een soort propaganda- speechje, waarin hij liet doorschemeren, dat, door het eten van deze visch, het vischbedrijf een goeden dienst werd bewezen. Inderdaad is er geen beter middel, dan de menschen op deze wijze kennis te doen maken met ons zee product, en we zouden in overweging willen geven in verschillende groote plaatsen van ons land tijdens de voorjaarsharing derge lijke vischbaktenten te doen opslaan. De zaak kan nu wellicht nog worden voor bereid. Het tentje zelf behoeft beusch niet luxueus te worden ingericht; dat was in Den Haag ook niet het geval; hoofdzaak is dat er een smakelijk product wordt geleverd. En kan men zich een smakelijker product denken dan een warmen gebakken panharing? Het komt ons voor, dat het er in zal gaan als koek. De Visscherij-centrale heeft gelden beschik baar gesteld voor de vischpropaganda, waar schijnlijk dat men óok hiervoor een bedrag beschikbaar wil stellen. Bovendien zou dan gepoogd kunnen worden om accijnsvrije olie er voor ter beschikking te krijgen. Op vele plaatsen heeft men straatmarkten en juist daar komt altijd veel publiek, zoodat zoo'n gelegenheid uiterst geschikt is er der gelijke vischbakkerijen op te zetten. Ons haringbedrijf zou het zeer ten goede kunnen komen en vele menschen zouden er een smakelijk en voedzaam gerecht aan heb ben. Het is bekend, dat er hier en daar gesnakt wordt naar een panharing en het zijn maar weinig plaatsen, waar men dit artikel kan krijgen. Hier ligt, dunkt ons, een ruim veld ter be arbeiding braak. En het lijkt ons loonend om het te beploe gen op de boven aangegeven wijze. Steeds hooge vischprijzen. Ook Zaterdag waren de vischprijzen aan den IJmuider afslag zeer hoog. We kunnen niet nalaten er een lijstje van te geven, om dat de prijzen in het algemeen iets uitzonder lijks zijn. Tarbot per kilo van 1.70 tot 2.15; tong van 1.40 tot ƒ1.03; griet van 38.tot 17.per 50 kilo; groote schol van 24. tot 21.middel schol van 33.tot 31.zetschol van 45.tot 42; kleine schol van 32.tot 10.schar van 10.50 tot 5.kabeljauw per 125 kilo van 95.tot 69.groote schol per 50 kilo 21.kleine gul van 18.tot 10. wijting van 6.10 tot 3.40 en haring van 2.35 tot 1.35. Er was weinig aanvoer, zoo dat er door de weinige schepen goede besom mingen werden gemaakt. De motorloggers profiteerden er ook bui tengewoon van. Oosterend. Vrijdagavond werd om 6 en 9 uur opgevoerd in de Geref. Kerk te Oosterend „Twee Konings kinderen". Het geheel sloeg op het leven van Prinses Juliana. Alle deelen kwamen uitstekend tot hun recht. Het applaus van het aanwezige publiek bewees wel hoezeer deze opvoering in den smaak viel. Gedurende beide opvoeringen was het kerkgebouw geheel bezet. Aan het eind van de laatste opvoering dankté de heer K. Vlaming, voorzitter der Oranjftvereeniging te Oosterend, allen, die medewerking hadden verleend tot het zoo uitstekend slagen van dezen avond. Spr. sprak den wensch uit, dat ook 30 April een dergelijken avond gegeven zal worden. Verder dankte spr. allen, die medegewerkt hadden, tot het slagen van het feest, in het bizonder de muziek- en zangvereenigingen. de Kerkbesturen en het bestuur van het gebouw voor Christelijke Belangen voor het gratis be schikbaar stellen van kerken en gebouwen. Hierna ging ieder hoogst voldaan huiswaarts. Aan de kerkdeur werd gecollecteerd voor het tekort der kas van de feestcommissie. KON. MARINE LUCHTVAARTDIENST. Tot de in het voorjaar van 1937 beginnende opleiding van officieren-vlieger bij de Kon. Marine kunnen candidaten worden toegelaten die op 1 October 1937 niet jonger dan 19 jaar en nog niet 24 jaar oud zijn. Nadere inlichtingen worden verstrekt door het departement van Defensie, derde afdee- ling a. De aanmelding moet geschieden vóór 1 Fe bruari 1937. ETAT—MAJOR KRUISER Hr. Ms. „DE RUYTER". Zooals bekend is, zal Hr. Ms. kruiser „De Ruyter" a.s. Dinsdag 12 dezer de reis naar Nederl. Indië, via Suez, aanvangen en 's mor gens van uit Nieuwediep vertrekken om, vol gens het reisplan, 2 Maart te Sabang aan te komen. Met het bevel is belast de kapitein ter zee, A. C. van der Sande Lacoste. De volledige éttat-major bestaat uit: de kap.-luit. ter zee H. G. de Bruijne, de luit. ter zee le kl. F. J. v. d. Poll, A. W. Kruk en J. J. L. Willinge; de idem 2e kl. A. P. L. de Gelder; G. P. Küller, C. J. Gallas, A. van Miert, P. G. de Back en H. D. Claus; de idem 3e kl. W. Lange- raar, J. L. Dencher, J. van Dapperen, S. H. de Boer en N. J. A. C. Swellingrebel; de officier-vlieger 2e kl. E. Bakker; de officier van den marine-stoomvaartdienst le kl. M. de Vries (hoofd machinekamer)de idem 2e kl. L. Stam, ir. N. J. C. Smit, W. P. J. Brunet de Rochebrune, A. Everaard en T. J. Spangen berg; de idem 3e kl. J. Ehrenburg, K. Metz, W. Morée en E. Eilers; de officier van adm. le kl. A. J. Poll; de idem 3e kl. A. Bouman en C. van der Stad; le luit. der mariniers J. G. M. Nass; officier van gezondh. le kl. P. C. Broekhoff en idem 2e kl. H. E. J. E. de Ruyter de Wildt. Chef d'equipage is de opperschipper J. H. A. Goedknegt. Stratenmisère. Geachte redacteur! Het zou mij aangenaam zijn, nog eenmaal een kleine plaatsruimte toegestaan te zien, over bovenstaand onderwerp. Van bevoegde zijde is vermeld: Het is een voudiger energieke daden te schrijven, dan ze ten uitvoer te brengen. Die zinsnede deel ik ten volle. Maar dat er groote kapitalen mee gemoeid gaan, betwist ik met de volgende argumen ten: Ten eerste kunnen de klinkers naar mijn meening gedeeltelijk weer gebruikt worden. En in het tweede geval is er natuurlijk zand noodig, wat in den kop van Noord- Holland nu juist geen kapitalen vergt. De kosten zullen hoofdzakelijk met het arbeids loon gemoeid gaan. En die zullen bij een be hoorlijk loon niet onoverkomelijk zijn. Dit is waar, in deze tijdsomstandigheden krijgt men zonder moeite en kosten bitter weinig ge daan. Bij het maken van geasphalteerde we gen, waarbij dan in de eerste plaats de hoofdstraten in aanmerking komen, zouden de kosten heel bezwaarlijk worden. Maar voor een goed doel is op aller medewerking te rekenen. Daar is in deze dagen het beste be wijs voor geleverd. Het is te gek en daarbij niet gevergd ook, om een collecte te houden voor zooiets. En toch zou ieder bedeelde in gezetene daarvoor graag nog een kleinig heidje willen deponeeren, dat geloof ik zeker. Maar het Heldersche publiek stort in indirec- ten zin reeds alle jaren voor dat doel, in den vorm van belasting. In vele opzichten is Den Helder met reuze schreden vooruit gegaan, laten wij in dit onderhavige geval ook niet achterwege blijven; wat zeker het doeltref fendst nog wezen zal. En met een beetje goeden wil, zal dan de geldelijke kwestie ook te overbruggen zijn. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, D. J. de Jong, p/a. Weststraat 34, Den Helder. Van bevoegde zijde meldt men ons: De heer De Jong bedoelt het waarschijnlijk goed, maar is nu eenmaal totaal ondeskundig. De klinkers, die uit de door hem bedoelde straten komen zijn voor vernieuwing voor 90 onbruikbaar. Onze winkelstraten zijn te smal voor asphalteering, omdat men alle lei dingen in de trottoirs dient te leggen en deze daartoe weer te smal zijn. Aller medewerking heeft in dit geval alleen zin, wanneer men meer belasting gaat heffen en dit is niet wel mogelijk. 9 Januari. Aangekomen van Delfzijl en vertrokken naar Kingsley het Ned. motorschip „Nejaco". De klipper „Risico", die vorige week Vrij dagmiddag vastliep op den Portugeeschen Rug en hiervan in den loop van den nacht door de „Utrecht" werd vlotgesleept, heeft Zaterdagmorgen haar onderbroken reis naar Texel (Oudeschild) voortgezet. Zij is hier nog voor den middag aangekomen. LEVERING VAN VARKENS. De Nederlandsche Veehouderij-centrale maakt bekend, dat de uitbetaling van de var kens, welke boven het zoutersgewicht worden afgenomen tot nadere aankondiging zal ge schieden op basis van het bij de ontvangst der varkens vastgestelde levend gewicht. Dit gewicht zal worden vastgesteld volgens het plaatselijk gebruik, dus met inachtneming van de ter plaatse gebruikelijke korting, z.g. fondsgelden zulen bij de uitbetaling niet wor den afgetrokken. Er wordt naar levend ge wicht uitbetaald, omdat de varkens bestemd zijn om levend uitgevoerd te worden. Daarom moeten de varkens bij levering in zoodanige conditie verkeeren, dat zij daartoe geschikt zijn. Ze moeten gezond en goed ter been zijn en gedurende ten minste 12 uur voor de leve ring gevast hebben. De Nederlandsch& Veehouderij-centrale zal alle varkens, welke naar haar meening op de leveringsplaats niet in goede conditie ver keeren of niet het vereischte gewicht hebben, weigeren. De te betalen prijs bedraagt voor de varkens, welke geleverd worden in de week van 11 tot 16 Januari 1937, 44 cent per kg. levend gewicht. (Adv.) Opmerker. Uw opmerking is juist en inderdaad is het opschrift en de door U aan gehaalde zin aan onze aandacht ontsnapt. Red. Held. Crt. Ter gelegenheid van de feesten, ter eere van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard, heeft Zaterdagmid dag de gymnastiekvereniging Pro Patria, in samenwerking met 't comité Koningstraat Spoorstraat—Keizerstraat, een estafetteloop gehouden door het centrum van de stad. Aan deze estafette ging eerst een personeele loop vooraf, over dezelfde route. Toen wij om kwart over drie door de Spoor straat kwamen, inerkten we reeds, dat er iets bijzonders te gebeuren stond. Overal langs da trottoirs groepten menschen tezamen in af wachting van de dingen die gebeuren gingen. Op het Koningsplein, waar 't startschot ge lost werd en tevens de finish was, stond zoo veel publiek tezamen, dat de politie druk werk had de groote straat voor de loopers vrij te houden. Om precies half vier stelden de zeven deel nemers aan den personeelen loop zich op en de Inspecteur van Politie, de heer Schippers, loste het startschot. Verfaille neemt meteen de leiding, maar zijn tempo is veel te hoog, zoodat hij weldra afzakt en den kop af moet staan aan Buitenhuis. Verfaille houdt echter uitstekend vol en volgt in tweede positie. Bui tenhuis bevestigde volkomen den indruk dien wij Vrijdag bij de stratenrace, van Zeemacht, van hem kregen. Hij liep ook nu een zeer taktische race; geleidelijk voerde hij het tempo op en bij het eind van de Koningstraat kon Verfaille hem niet meer houden. Dg voor sprong groeide en bij den finish is deze zelfs ruim 30 meter geworden. De uitslag was: 1. Buitenhuis, tijd 7, min. 38.8 sec. 2. Verfaille, tijd 7 min. 56.4 sec. 3. Ouwens, tijd 8 min. 13.4 sec. 4. Barbarson, tijd 8 min. 14.5 sec. De estafette. Vlak na het eindigen van den personeelen loop stelden de estafetteloopers zich op. Slechts vier groepen hadden zich in laten schrijven. En, hoewel dit nu niet bepaald een enorme deelname is, gelooven wij toch wel, dat dergelijke straten-estafettes voor herhaling vatbaar zijn, daar vele vereenigingen o.i. wel eerst de kat uit den boom zullen gekeken hebben. Ook voor dezen loop loste de Inspecteur van Politie het startschot. Snel waren alle loopers weg. Helder ligt aan den kop. Bij het wisselpunt aan het eind van de Koningstraat is de Helder-adspirant Becker er zelfs in ge slaagd een voorsprong te nemen op den P.PJ snelvoeter Veen. Een ware prestatie! De Helder-loopers weten dezen voorsprong goed te verdedigen en P. Smit vergroot deze zelfs, terwijl S. Spigt, als laatste man, een voorsprong van 25 meter heeft. De uitslag luidt: 1. Helder, tijd 5 min. 47.8 sec. 2. P.P., tijd 5 min. 53.8 sec. 3. O.K.K., tijd 5 min. 56.5 sec. 4. Held. Boys, tijd 5 min. 57.5 sec. De Prijsuitreiking. Om half vijf vond in Musis, voor een uit verkocht huis, de prijsuitreiking plaats. De heer Van Wijngaarden, van het K.S.K.- Comité, bracht woorden van dank aan den Burgemeester, voor zijn toestemming voor het houden van dezen loop. Ook St. van Rijn wordt niet vergeten voor zijn hulp, verleend bij het opnemen van de tijden. De heer Schip pers wordt bedankt voor het lossen van de startschoten, terwijl last but not least de familie Polak en den heer van Os een dank woord krijgen voor het gratis beschikbaar1 stellen van hun zalen. Dat de waardeering voor de Vereeniging „Pro Patria" voor haar organisatorisch talent niet onder stoelen en banken gestoken werd< spreekt vanzelf. Hierna werd overgegaan tot de officieele prijsuitreiking. Bij het overhandigen van den hoofdprijs der estafette, den Van Hooydonck- k.ek®r' werd nog een kleine toelichting ver strekt. Het is niet zóó maar dat P.P. dezen naam aan den hoofdprijs heeft verbonden, maar ter eere van den 80sten verjaardag, dien Pro Patria's stoëren instructeur op 8 Februari a.s. hoopt te vieren. Met het zingen van het Wilhelmus werd de brjeenkomst gesloten. In navolging van verschillende buurt- .eeft 00k het comité van de Kruger- aa i erfja£middag in samenwerking niet p aatselijke wielrenvereeniging D.O.K.» sprintwedstrijden georganiseerd. Gezien de publieke belangstelling en de sportieve pres taties, door de renners verricht, mag hier wer- eJ? v van cc1 succes gesproken worden. en over tweeën werd een aanvang

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8