20.000 demonstranten in Antiochië EviUfKitur Vereeniging van Oudleerlingen der Rijkslandbouwwinterschool Buitenland Binnenland De lilt stilt Kerkconflict te Lubeck Ook Engeland naar zelfvoorziening Een geldzak met f 8000*- verdwenen Marktberichten Amerika helpt zijn werkloozen staking in de automobielindustrie Het aantal stakers reeds tot 115000 gestegen. Poolsche zorgen polen erkent de facto verove ring van abessinie. Botsing tusschen auto en driewieler Uit onze Omgeving breezand. Geschenk van Minister Deckers aan HJ/s „De Ruyter" een laffe grap. lijk van ontvoerd kind gevonden. De Arabieren die deel wilden nemen aan de sympathie-demonstratie voor Syrië ver zamelden zich op een terrein nabij de wij ken der Alaquiten. Zij droegen vaandels mee en met begeleiding van trommen werden lie deren gezongen. Toen de stoet werd opgesteld bedroeg naar schatting het aantal deelnemers tusschen 15 en 20 duizend. Zij trok langs de Volksbondswaarnemers onder het zingen van het Syrische volkslied en het uitroepen van kreten als: „leve Syrië, leve Frankrijk, onze bondgenoot, leve de Syrische eenheid". Het voorbijtrekken van den stoet duurde anderhalf uur. Incidenten deden zich niet yoor. Een Turksche tegenbetooging aangekondigd. Voor heden is een nieuwe Truksche be tooging aangekondigd. De deskundigen van den Volkenbond zullen heden hun arbeid voortzetten met een bezoek aan het zuiden en het westen van het district. Gisteren hebben zij Hadji Mohamed Adaly afgevaar digde der Soennieten en oud-minister van economische zaken gehoord, Na de inciden ten, die zich hebben voorgedaan, zijn vier personen gearresteerd. Roosevelt heeft de Kamer van afgevaar digden de aanbevelingen doen toekomen be treffende de aanvullende credieten noodig voor hulp aan de werkeloozen tot het ein de van het belastingjaar ,dat zal eindigen op 30 Juni 1937. De president vraagt credie ten tot een bedrag van 790 millioen dollar voor de „Works Progress administration", en stelt in het licht dat in Maart 1936 deze instelling in de behoeften heeft voorzien van 3.400.000 werkeloozen, terwijl in den winter 1936-1937 2.580.000 werkeloozen steun van de regeering noodig zullen hebben. Er zijn dus 800.000 werkeloozen minder dan in Maart 1936. Reuter schat het aantal arbeiders in de au tomobielindustrie, die op het oogenblik sta ken, op 115.000. Er hebben zich vechtpartijen voorgedaan ïn de Pontiac-fabriek, waar een groep ar beiders een staking met gekruiste armen hadden georganiseerd, doch uit de fabriek verdreven werden. Te Lubeck is een plaatselijk kerkconflict uitgebroken in de Staatskerk. De Evangeli sche bisschop van Luebeck, Balzer, heeft 9 evangelische geestelijken van hun ambt ont heven, doch zij weigeren hun post te verla ten. Zij hebben thans huisarrest gekregen, terwijl hen verboden is op eenigerlei wijze deel te nemen aan de kerkelijke controverse. Deze maatregelen van den Bisschop worden niet goedgekeurd door de commissie voor kerkelijke aangelegenheden van de regee ring en deze heeft den bisschop gelast de maatregelen in te trekken. Bovendien heeft zij den rijksminister voor kerkelijke aange legenheden verzocht in te grijpen. Oorlogsgevaar dwingt. Major NelSon Rook, inspecteur der dien sten voor de ravitailleering in tijd van oor log, heeft gisteravond in een vergadering te Londen verklaard, dat de noodzakelijke voorraden voor een ravitailleering der bevol king gedurende een periode tusschen de 15 tot 30 dagen verre van voldoende zijn. De major deed uitkomen, dat het kortelings ge vormde comité van controle voor de verdee ling der levensmidelen gedwongen zou kun nen zijn zich in den vreemde de noodzake lijke producten te verschaffen voor een ravi tailleering des lands, en stelde voor een comité in het leven te roepen met het uit sluitende doel de productie in Engeland te behandelen. De Poolsche minister van buitenlandsche zaken, Beek, heeft bij de verdediging van de ontwerpbegrooting 19371938, die voor zijn departement 38,4 millioen zloty bedraagt, verklaard, dat de internationale staatkun dige toestand grootere uitgaven noodig maakt Voor Polen zijn, de voornaamste vraagstukken die van de emigratie en die van de grondstoffen. Samenwerking met 'n aantal landen is onontbeerlijk. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN COLUMBIë. In de nabijheid van Medellin zijn twee treinen met elkaar in botsing gekomen. Twaalf meijschen zijn gedood, een vijftigtal gewond. GEEN BETOOGINGEN BIJ DE AANKOMST VAN TROTZKY. TrotzKy en zijn vrouw zijn ln de stad Mexico aangekomen. Te Lecherda, 200 kilo meter van Mexico, waren zij uit den trein gestapt om per auto verder te reizen naar de buitenwijk Coyoacan, waar de schilder Rivera woont Er zijn geen betoogingen ge houden. BR1TSCHE LUCHTVAARTOFFICIEREN NAAR DUITSCHLAND. Het ministerie van luchtvaart deelt mede dat een klein aantal officieren der lucht macht onder leiding van vice-maarschalk Courtney Zondag naar Duitschland zal ver trekken, om daar op Duitsche uitnoodiging een bezoek aan de luchtmacht te brengen. De officieren zullen vijf of zes dagen in Duitschland blijven. DE VALERA NAAR IERLAND TERUG. Zuerich, 11 Januari (Reuter). De Valera is gisteren naar Dublin vertrokken. Aange zien zich geen teekenen hebben voorgedaan van een terugkeer der gezichtstoornissen schijnt geen enkele verdere behandeling noodig te zijn. De minister van buitenlandsche zaken van Italië, graaf Ciano, heeft den Poolschen am bassadeur bij zich ontvangen, die hem uit naam der Poolsche regeering ter kennis bracht, dat het Poolsche Consulaat Generaal te Rome gemachtigd is het Ethiopisch gebied te beschouwen als vallende onder zijn ter ritoriale jurisdictie. Geheimzinnige diefstal uit een geldkist van de Ned. Spoorwegen Zaterdagmorgen, bij aankomst van den goe derentrein, welke om ruim 10 uur aan het station te Venlo aankomt, en met welken trein een geldzending der Nederlandsche Spoorwegen werd vervoerd, is bij aankomst gebleken, dat een geldzak, inhoudende een bedrag van f 8000 welke uit Maastricht zou zijn verzonden, werd vermist. Dagelijks vinden van Maastricht en de tus- schengelegen stations uit, geldzendingen der Ned. Spoorwegen naar Venlo plaats. Dit ver voer geschiedt in een automatische geldkist, welke is afgesloten met een sleutel en bo vendien verzegeld is. Op de verschillende sta tions, die geld te storten hebben wordt door den comptabelen ambtenaar een zak, waar in het geld is gestopt in de automatische geldkist gedaan. Langs enkele kleppen, wel ke in deze kist zijn aangebracht, verdwijnt de geldzak naar den bodem der kist, terwijl de ambtenaar, die de zak er in stopt zich moet overtuigen, dat deze inderdaad ook langs de kleppen zijn plaats van bestemming bereikt. De constructie der geldkist is van dien aard, dat wanneer eenmaal daarin een geld zak is gedeponeerd, deze met geen mogelijk heid daaruit kan worden genomen, tenzij de dief in het bezit is van een passenden sleutel. In dit geval echter wordt de diefstal onmiddellijk geconstateerd, aangezien dan het zegel verbroken is. Bovendien verstrekt de ambtenaar, die aan een of ander station een geldzending in de kist deponeert aan den begeleidenden hoofd conducteur een geleide-brief, waarop het be drag der geldzending is vermeld. Bij aankomst te Venlo wordt dit geld op een daarvoor aangewezen bankinstelling ge stort. Zaterdagmorgen bij aankomst van den trein bleek, dat een geldzak inhoudende een bedrag van f8000. welke in Maastricht in de kist zou zijn gedeponeerd, daaruit was ver dwenen. Wel werd de geleide-brief overge legd, doch de geldzak werd niet gevonden. Onmiddellijk na deze bevinding is de poli tie te Maastricht, te Roermond, waar de geld kist in een trein naar Venlo is overgeladen, en te Venlo verwittigd, terwijl overal een uit gebreid onderzoek is ingesteld. Bij het onderzoek te Venlo is gebleken, dat de geldkist daar in ongeschonden staat is aangekomen. Sporen van braak werden niet gevonden. Na het uitgebreide onderzoek, het welk onmiddellijk door de politie te Venlo is ingesteld en waarbij tal yan personen in ver hoor zijn genomen, is men tot de conclusie gekomen, dat het geld onmogelijk te Venlo kan zijn ontvreemd. Veeleer wint het vermoe den veld, dat het geld onderweg er uit is genomen. Tijdens de treinreis namelijk wordt de geldkist toevertrouwd aan de hoede van den hoofdconducteur, die uit den aard zijner functie niet doorloopend toezicht op deze geldkist kan uitoefenen. Op de verschillende stations moet hij den bagagewagen, waarin de geldkist is geplaatst, verlaten, tot het doen in- en uitstappen van reizigers. De mogelijkheid moet daarom niet uitge sloten worden geacht, dat tijdens dit korte oponthoud op een der stations een onbe voegde kans heeft gezien met een valschen sleutel den geldzak uit de kist te nemen. In verband met deze mogelijkheid zijn on middellijk nadat het onderzoek te Venlo een negatief resultaat had opgeleverd, alle tusschengelegcn stations gewaarschuwd en van een en ander verwittigd, teneinde in deze richting een onderzoek te kunnen doen instellen. Van deskundige zijde wijst men er echter op dat in dit geval het zegel van de kist moest verbroken zijn en acht men diefstal onderweg uitgesloten. Een andere mogelijk heid is nog, dat de ambtenaar te Maastricht die het geld in de kist deponeerde, zich niet overtuigde, dat de geldzak langs de kleppen naar beneden viel, zulks door derden is op gemerkt en toen in een onbewaakt oogen blik er uit zou zijn genomen. Voor zoover zulks bij de bevoegde instanties te Venlo Zondagavond bekend was heeft het onder zoek nog geenerlei resultaat opgeleverd. Mede door de centrale controle der Ned. Spoorwegen wordt het onderzoek met kracht voortgezet. N.R.Crt. BIJ een botsing, welke gisteravond om streeks 7 uur op den hoek van de Paulus Potterstraat en de Van der Veldestraat tus schen een personenauto en een motordriewie ler voorkwam, is de bestuurder van laatstge noemd voertuig, een 23-jarigen man, op straat terecht gekomen, waarbij hij een ge compliceerde linkeronderbeenfractuur op liep. Hij is naar het Wilhelminagasthuis ver- .voerd. Dr. Ir. P. Schoorl uit Benne- kom over Melkvorming en in 't bijzonder de invloed van de hor monen op en het chemisme van de melkvorming. Gistermiddag werd in het Noord-Hol- landsch Koffiehuis alhier de eerste cursus vergadering gehouden georganiseerd door het bestuur der Vereeniging van Oudleer lingen der Rijkslandbouwwinterschool te Schagen. De Voorzitter de heer P. Blaauboer Gzn., opende de vergadering en heette alle aanwe zigen hartelijk welkom op deze eerste cur susvergadering. Het verheugde spr., dat dr. Schoorl bereid werd gevonden hier een vee-technisch on derwerp te willen behandelen, nl. „Melk vorming en in 't bijzonder de invloed van de hormonen op en het chemisme van de melkvorming". Spr. riep den heer Schoorl dan ook een hartelijk welkom toe en twij felde er niet aan of het zou een leerzamen middag worden. Na een woord van welkom tot de Pers te hebben gericht, gaf spr. het woord aan dr. Schoorl. Rede van den heer Schoorl. Deze begon met te zeggen, dat hij eerst een en ander wilde vertellen van de ana tomie van de melkklier. De melkklier is een orgaan van de huid en als zoodanig is zij vergrooting van de talkklier. Reeds voor de geboorte is de melkklier aanwezig en deze ontwikkelt zich gedurende den-groei. De aanleg van de melkklier vindt men op verschillende plaatsen van het lichaam, doch vindt men veelal tusschen oksel en lies. Het is niet zoozeer een melkklier, dan wel een melklijst. Het is een woekering van de cellen naar binnen toe; een zich ontwikke len dus. In de volledige melkklier onderscheidt men den tepel, de tepelkanalen, den melk- boezem en tenslotte het weefsel, dat ons wel het meeste belang inboezemt. In dit weefsel bevinden zich de melkblaasjes, wel ke de melk in de melkgangen brengen. De hoeveelheid bloed welke door de melk klier voert is van het grootste belang voor de hoeveelheid melk, welke het dier levert. Spr. vertelde daarop hoe hormonen func- tionneerden. De hormonen welke voor de melkklier van belang zijn, zeide de heer Schoorl, worden gevoerd door klieren met inwendige secretie. De productie van de klier blijft dus binnen het lichaam en speelt dus inwendig een geweldige rol. Die klieren zijn van geheel verschillenden aard; gewone normale klieren zijn het niet. De eierklier besprekende zeide spr., dat deze pas een rol gaat spelen als het dier volwassen is. Bij het uittreden van de eicel in den eierstok treedt er een verwonding van dien eierstok op. Het gele lichaam dat hierdoor ontstaat, doet ook een hormoon ontstaan, nl. de z.g. „Progastin". De melk gangen worden beïnvloed door een ander hormoon, nl. de Fallikerhormoon. Zoodra de Progastin wordt geproduceerd, gaat de ontwikkeling van de melkklier zijn gang. De Fallikerhormoon ontstaat niet door het gele lichaam, maar door den eierstok zelve. Als er geen bevruchting optreedt, gaat het gele lichaam terug en ook de hormonen ontwikkelen zich niet, Spr. vertelde vervolgens een en ander over de ontwikkeling van de melkklier. Pas bij het volwassen dier, na 134 of 2 jaar ziet men een ontwikkeling van de melk klier; een tweede ontwikkeling ziet men bij de bronst, doch de eigenlijke ontwikkeling treedt pas op na de zwangerschap. Men zal zich afvragen, waarom ontstaat geen melkvorming bij de zwangerschap, doch eerst na de geboorte van het dier? Dat komt door een derde hormoon, nl. het Prolactin 't welk na de geboorte gevormd wordt door een hersenaanhangsel. Er is verband tusschen de geboorte van het dier en het zich ontwikkelen van dit hersenaanhangsel. Want door de prikkeling van het zuigen, wordt de Prolactin ge vormd. Het zuigen is dan ook Van buiten gewoon veel belang voor de melkvorming. Er is echter nog een andere theorie. Men zegt dan, dat het optreden van Pro gastin en het Fallikerhormoon re mmend werken op de vorming van de Prolactin. Nog is er een theorie, die zegt, dat door het leeg worden van de baarmoeder, de melk vorming wordt tegengehouden, en daar door zou de Prolactin ontstaan. Na een periode van lactatie zien wij dik wijls dat het dier weer bevrucht wordt en zal dus de baarmoeder weer worden ge vuld. Dan krijgen we wederom afneming van de melkvorming omdat de vorming van Progastin en de Fallikerhormoon de ontwikkeling van Prolactin weer remt. Hoe het ook zij, zeide spr., al deze theo rieën over de vorming van de hormoon „Prolactin" hebben 'n grond van waarheid. Hierna werd gepauzeerd. In het tweede gedeelte van zijn voor dracht behandelde dr. Schoorl het chemis me van de melkvorming. Op de hoeveelheid hormonen welke zich vormen kunnen wij geen invloed uitoefenen, doch er zijn facto ren, waarop wel invloed kan worden uitge oefend. In de eerste plaats de invloed van de voeding. Bij een tekort aan voedsel krijgt men minder melkproductie. Tegelijk daar mede vindt er ook een verandering van de samenstelling der melk plaats. Bij een min dere melkproductie ziet men een stijging van eiwit en vetgehalte. Beschouwen wij een tekort aan voeding, dan hebben wij te doen met verschillende factoren. De koolhydraten vormen percen- tagegewijze de meesle voedingsstoffen. Een tekort aan koolhydraten kan een ei-ontste- king doen ontstaan. Naast het gewone voedsel is een middel tarwemeel bij te voe gen. Dit is echter een uitspraak, welke spr. niet wil onderschrijven. Het vet vormt een belangrijk voedings middel, doch te veel vet in het voedsel noem de spr. schadelijk. De Duitscher Buschmann heeft met proeven aangetoond, dat het vet gehalte van veel invloed is op de melkvor ming. Raapolie wordt slecht verdragen; ka toenzaad, palmpit, cocos en lijn, daarvan kan gerust gevoederd worden. Het melkvee kan niet tegen levertraan- vet, daar moet men wel aan denken. Wat het eiwit betreft, daarover is buiten gewoon veel geëxperimenteerd. Al deze proeven wilde spr. niet uiteenzetten; wel kon worden geconcludeerd, dat lever-eiwit een zeer goede functie gan vervullen. Het calcium- en het phosphor-gehalte zijn eveneens van grooten- invloed. Daarnaast moet ook gedacht worden aan jodium. Aan jodium-gebrek behoeft hier in Holland geen gevaar te bestaan, aldus zeide spr. Koper en ijzer zijn beide noodig voor de vorming van de bloedlichaampjes, dus in de voedering met voldoende koper en ijzer aan- wezig zijn. Komende tot de vitaminen, zeide spr., is nog niet bewezen dat vitamine E goed is voor de melkvorming. Vitamine A en D zijn echter wel belang rijk voor de voeding en deze dienen in rui me mate te worden toegediend. Al deze factoren zijn van grooten invloed op de melkvorming. Ook het jonge gras in het voorjaar heeft een gunstigen invloed op de melkvorming, £il weten we niet, wat daarvan de oorzaak is. Volgens spr. is de verandering van de hoeda nigheid van het voedsel hierop van invloed. Het zou dus misschien wel goed zijn gedu rende de stal periode ook eens verandering in het voedsel te brengen. Over het chemisme van de melk zeide spr., dat in de melk aanwezig waren; water 86 tot 87 suiker 45; vetgehalte 34; ei wit 34 en aschbestanddeelen 0.50.7 De melksuiker in de melk aanwezig, komt in het geheel niet voor in het bloed, het zelfde is het geval met de kaasstof of de caseïne en het vet. Aschgehalte komt er ech ter wel in voor. Op een vraag van een der aanwezigen antwoordde de heer Schoorl, dat de stal- temperatuur 12 tot 15 graden moest zijn. De voorzitter dankte den heer Schoorl hartelijk voor zijn interessante rede, welke door lantaarnplaatjes werd verduidelijkt en hoopte, dat deze spreker nog eens terug zou willen komen. (Applaus.) CALLANTSOOG Kweelteling met akte aan de O. L. school. Als kweekeling met akte aan de O.L. school alhier is toegelaten de heer A. Hor sten, uit Den Helder. Een en ander in ver band met het feit, dat onze school ingaan de Januari jammer genoeg van drieman- school tot tweemanschool is gedegradeerd. Huwelij kstrouw. A.s. Woensdag zal het echtpaar G. Bos Voorthuijsen den dag herdenken waarop zij vóór 55 jaar in het huwelijksbootje stapten. Het zal o.i. beide oudjes dezen dag wel niet aan belangstelling ontbreken. Wij wenschen hen een prettigen dag toe en ho pen dat zij nog jaren voor elkaar gespaard mogen blijven. ANNA PAÜLOWNA 't Feest verlengd. Zooals ook uit een advertentie in dit blad blijkt, heeft de Commissie, die te Breezand het Oranjefeest voor Dinsdag en Woensdag organiseerde, zooveel aanvraag om toegangskaarten gekregen, dat zij be sloot het feest Donderdagavond voort te zetten. WIERINGEN Even verbeteren. In onze berichtgeving rechtszaken, stond geschreven „Een zekere heer Rens R. te Wie- ringen" enz.; dit moest zijn Rens R. te Anna Paulowna. Politie. Verloren: een kosteloos rijwielplaatje. Gevonden: een dameshaisketting met steentje, een belastingplaatje in étui en een bruine handschoen. Inl. bij den Gem.- bode. AMSTERDAM. 11 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 494 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 6268 ct., enkele hooger, 2e kw. 56 60 ct., 3e kw. 5054 ct., per Kg. slachtgew 62 melk- en kalfkoeien f160—210 per stuk; 65 vette kalveren: 2e kw. 64—68 ct., 3e kw. 5260 ct. per Kg. levend gewicht; 90 nuch tere kalveren f7—11 per stuk, 201 schappn f21—25 per stuk; 702 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90-110 Kg. 52—53 ct., enkele hooger; zware varkens 51—52 ct vette varkens 50—51 ct. per Kg. slachtge- wicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte run deren uit Denemarken. Marktoverzicht: Runderen zeer behoorlijke aanvoer, handel zeer stug, derde kwaliteit iets duurder, an dere soorten vrijwel gelijk. Vette kalveren korte aanvoer, handel vlug en prijshoudend. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel goed met vaste prijzen. Schapen groote aan voer, willige handel, constante prijzen. Var kens ruime aanvoer, inzet willig met vaste prijzen, afloop echter iets lager AMSTERDAM, 11 Januari Aardappel. (Bericht van den MaK. Jac Knoop.) Zeeuwsche bonten f2 20—2 40 idem blauwen f 2.10-2.40. idem blauwe f j f 2. idem eigenheimers fianZ?«2' c b'auw,eiLen bonte" Poters f 1.30—1.60, Spuische of Flakkeescbe eigen heimers f 2.102.30. dito poters f 1.40—150 Noordwijker, Katwijker of Hillegommer zandaardappelon f 3-3.20, Noordhollandsche 's-Gravenhage, 12 Januari. Voor het vertrek van H. M.'s „de Ruyter" heeft de chef van den marinestaf, schout-bij-nacht J. Th. Fürstner aan den commandant een authentieke uitgave van het jaar 1701 van „Het leven en bedrijf van den heer ML chiel de Ruyter" door Gerard Brandt over handigd. als geschenk van den oud-mL nister van defensie, Dr. L. N. Deckers, aan het schip, dat gedurende zijn bewindsperi ode op stapel is gezet Verwachting: Zwakke tot matige Zuid-Oos telijke tot Zuidelijke wind, helder tot licht of half bewolkt, droog weer, des nachts lichte vorst, overdag lich te dooi. Verdere vooruitzichten: Geleidelijk toene mende bewolking en toenemende wind, temperatuur om het vriespunt, Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 773. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 1% gr- onder het vries punt, is 30 gr. F. De brandweer te Amsterdam werd giste renavond telefonisch door een zeer geagi teerd klinkenden mannenstem gewaar schuwd, dat een auto met inzittenden op de Weesperzijde bij de Mauritsstraat in den Amstel was gereden. De berichtgever deelde mede, dat hij het ongeluk van zijn raam uit had zien gebeuren, zoodat de telefonist van de centrale seinzaal verder geen navraag deed, doch dadelijk alarm maakte. Even la ter rukte een motorspuit en een reddings wagen naar de opgegeven plaats uit. terwijl mede de G.G. en de G.D. en de politie van net bureau-Linaeusstraat van het bericht in, kennis werd gesteld. Toen echter de brandweer ter plaatse was, nieek al spoedig dat er niets was gebeurd, zoonat zij, naar aangenomen kan worden het slachtoffer is geworden van een laffen grap penmaker. blauwen f 1.801.90, N.H. bonten f 1.90—2, Haarlemmermeer of IJpolder Bevelanders f 1.601.80. Verder per 100 kilo in balen van 50 kilo Nieuwlandsche blanke zand- aardappelen uit Drente of Overijssel f3—-. 3.40. dito bonken f2.803. ALKMAAR. 11 Januari. Andijvie f 4.20. appelen f 12. bloemkool I f S, boerenkool f 3, bieten f 1.50, gele kool f 1.80, groene kool f 5, knolselderie f 410, prei f 6.40, roode kool f 1.40—3.10, selderie f 1.803.80, schorseneeren f 2.50, spruiten f 2.505.50, tomaten f 8—16.50. uien f 12.20, witte kool f 1, wortelen f 3.106, witlof I f 5—7, II f 2.50—3 50. AMSTERDAM, 11 Januari. Graanmarkt. Binnenl. Granen. (Boe- rennoteeringen). Rogge f8.50—8.85, Chev. gerst f8—8.75, wintergerst f88.50, haver f 7.257.75, duiveboonen f 89.75, pajarde- boonen f6.757, groene erwten f88.25, als les per 100 Kg., karwijzaad f 1212.25, bh- maanzaad f 11.50—12.50, alles per 50 Kg. WARMENHUIZEN. 11 Januari. Roode kool f 1.40—1.90, gele kool f 1.20—1.3(5 Aanvoer: 2800 Kg. roode kool, 2500 Kg. gele kool. PURMEREND. 12 Januari. Veemarkt. Koeien, totaal 300 stuks: 15(5 vette koeien 4064 ct. per Kg., geldekoeien f 80—160, melkkoeien f 110—225, 11 paarden f60—130, vette kalveren 30—60 ct. per Kg., 195 nuchtere kalveren f 5—15 per stuk, 240 vette varkens 4045 ct. per Kg., 45 magere varkens f 16—24 per stuk. 230 biggen f 9— 13, per stuk, 1000 schapen f 15—30 per stuk. NOORDSCHARWOUDE, 12 Januari. Schotsche muizen 1.802. drielingen 1.90, Frieso 1.80. uien 1.20—1.50, grove 1.40—1.80, diehngen 2.20—2.80, peen 1.50—1.S0. kleine peen 0 ct., kroten f 1—1.50, roode kool 1.40 —2.20, gele kool 1.201.30, Deensche witte kool f 1—1.20. De kleine is op wreede wijze ver moord. u,®®? kinderlijkje, dat men te Everett (WaS- m Jde sneeuw heeft gevonden, IS iI m 'u a,s dat van den kleinen Char- TlcomMAmer!kartje U&U8°n J„e' kind was op' 27 December onder de p™ m Z1J? zusje ontvoerd door riio waPOhden en gemaskarden bandiet, nrii» ].e achterliet waarin een los prijs werd geeischt. .„iV® bleirle Mattson schijnt op beestachtige zwoYion Y'n ve,mi00rd. Hel. gezichtje was ge- l'. en met bloed overdekt. In het hoofd den n„ni 8en £at en verscheidene voort an- ip Jicpft r? en- De ontdekking van het lijk- ZJl fJ' 'erewege in het land groote veront waardiging gewekt.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 12