Binnenland Buitenland Dc Wereld-Jamboree 1937 De ramp van „De Lijster" Jeugdige inbreker voor het Hof Te zwaar beladen auto veroorzaakt ongeluk Er wordt te langzaam geleverd De Duitsche perscampagne in Frankrijk De zwakke positie van Yen Dc stakingsbeweging in Rijssel De Sandjak-kwestie Britsche voorzorgen De griep Vrijwillige leening voor de defensie Successen onzer zwem sters te Oslo Doodelijk ongeval Auto rijdt twee voet gangsters aan Komt dr. Schacht naar Parijs? De staking in de Amerikaansche automobiel-industrie Dc vliegramp in Amerika Portugal ontkent Duitsche infiltratie Britsche luchtmanoeuvres Amerikaansch vliegtuig vermist Nationaal Herstel dringt op het uitschrijven van een leening tegen zeer lage rentevoet. In een adres aan den ministerraad heeft het hoofdbestuur van het Verbond van Na tionaal Herstel verklaard, dat het de over tuiging is toegedaan, dat snel en krachtig de achterstand in de defensiemiddelen in Nederland en Indië moet worden ingehaald en dat het kennis genomen heeft van den geest, waarmee het Zwitsersche volk bezield is, om zijn zelfstandigheid van land en volk te handhaven, hetwelk o.a. gebleken is uit de ruime overteekening van een door de Zwitsersche regeering uitgeschreven vrijwil lige oorlogsleening tegen lagen rentestan daard. Adressant is de meening toegedaan, dat ook ons volk met denzelfden geest ten aan zien van de verdediging van ons Rijk be zield is en hij dringt er derhalve krachtig op aan, zoo spoedig mogelijk in ons land eveneens een vrijwillige oorlogsleening tegen lagen rentestandaard uit te schrijven. Willy den Ouden en Annie Tim mermans behcerschen den strijd geheeL De R.D.Z.-zwemsters Willy den Ouden en Annie Timmermans kwamen ook gisteren avond wederom in wedstrijden te Oslo uit. Evenals den vorigen avond hadden zij ook thans niet den minsten tegenstand. Zoowel op de 200 als op de 50 meter borst- crawl bezetten onze landgenooten de beide eerste plaatsen. Op de 200 meter maakte Willy den Ouden een tijd van 2 min. 27,4 sec., terwijl haar clubgenoote Annie Tim mermans er 2 min. 40.9 sec. over deed. Op de 50 meter, een baanlengte die bij ons nooit als persoonlijk nummer gezwommen wordt door seniores, noteerde Willy een tijd van 30.7 sec., terwijl Annie Timmermans er 33,5 sec. over, deed. Wielrijder aangereden en aan de bekomen verwondingen over leden. Maandagavond om half zeven is de 31- .iarige wielrijder A. M. uit Blerick op den Rijksweg te Best door een personenauto uit Eindhoven aangereden. In denzelfden nacht is het slachtoffer in het ziekenhuis te Eind hoven aan de bekomen verwondingen over leden. KIND DOODGEREDEN. Gisterochtend te elf uur is te Haaren (N.Br.) nabij Oisterwijk, een vrachtauto op een groep schoolkinderen ingereden. Het negenjarige dochtertje van de familie W. Verstijnen te Haaren kwam onder de wielen terecht en werd vrijwel op slag gedood. Ook het tweelingzusje van het kind werd door den wagen gegrepen, doch werd slechts licht gewond. Tegen den bestuurder van de auto is pro ces-verbaal opgemaakt. Overeenstemming met de Katho lieke Verkenners bereikt. De kans op slagen thans zeer groot Zooals bekend mag worden geacht wordt dit jaar op een landgoed te Vogelenzang de Wereld-Jamboree gehouden. Over de voor bereiding dezer Jamboree rezen onlangs ern stige geschillen en te vreezen was, dat de Katholieke Verkenners zich genoodzaakt zouden zien zich van deelneming te onthou den. Iets, wat natuurlijk voor het geheel een al dan niet slagen beteekende. Immers, de Regeering deelde de leiding der Jam boree mede, dat zij geen enkelen geldelij- ken steun en geen andere hulp, in welken vorm verleenen zou, indien niet alle ver kenners dus ook die van katholieke zijde deelnamen. Wij vernemen thans, dat het bestuur van de Katholieke Verkenners zrch ten aanzien van de moeilijkheden bij de leiding ten eenemale heeft onthouden, van eenige in menging voor zoover betreft de daarbij be trokken personen. Slechts het principieele punt van de or ganisatie van de Jamboree en de medever antwoordelijkheid van De Katholieke Ver kenners daarbij, heeft de houding van het bestuur bepaald en het overleg, dat met de leiding van de Jamboree te dien aanzien heeft plaats gevonden, heeft inmiddels tot overeenstemming geleid, waardoor de deel neming van De Katholieke Verkenners aan de Jamboree zelf en aan de voorbereidende werkzaamheden wederom mogelijk is ge worden. De Katholieke Verkenners hebben zich o.m. bereid verklaard eenige leden voor te dragen als lid van het bestuur van de stich ting Wereldjamboree 1937, bij welk bestuur de verantwoordelijke leiding van de Jam boree zal berusten, alsmede van de te vor men financieele commissie. Zooals men ziet opten de houding der Ka tholieke Verkenners thans de Jjnogelijkheid tot nieuwe onderhandelingen,'waardoor de kans van slagen der Wereld-Jamboree 1937 zeer groot is geworden. Het gerechtelijk onderzoek. Bij het te Londen gehouden gerechtelijk onderzoek naar de ramp van het KLM-vlieg- tuig „Lijster" werden vragen gesteld over de witte lijn, welke de piloten den weg moeten wijzen bij mistig weer. Vastgesteld werd, dat het toestel naar deze witte lijn was gebracht. De vraag werd gesteld, of uit de plaats waar het vliegtuig werd gevonden niet af te leiden is, dat de piloot deze witte lijn uit het oog heeft verloren. Een deskundige ant woordde hierop bevestigend. DE BEZICHTIGING VAN DE TROUW KAMER. Heeft f 1.800.opgebracht; 7000 personen bezochten haar. Van de dezer dagen geboden gelegenheid de kamer van den Burgemeester en de trouwkamer van het Haagsche Stadhuis waar het burgerlijk huwelijk tusschen Prin ses Juliana en Prins Bernhard is voltrok ken te bezichtigen, hebben ongeveer 7.490 personen gebruik gemaakt. Het hierbij geheven entréegeld heeft een totaal van ruim f 1.800.— opgeleverd, welk bedrag ten goede komt aan de algemeene armen te 's-Gravenhage. Clemente straf geëischt. Een nog jonge man stond gisteren voor het Hof te Amsterdam terecht. Twee inbraken. een in een woning in de Volkenrakstraat en een in een perceel aan den Ouden Schans te Am sterdam gepleegd waren hem ten laste gelegd. Aanvankelijk had hij ontkend, maar hij besefte nog terechter tijd, dat tegen vin gerafdrukken weinig kan worden inge bracht. De politie vermoedt, dat hij op zijn nach telijke expedities met zijn vrienden nog zeven andere inbraken heeft gepleegd. Ook daar vond men vingerafdrukken, doch het aantal punten van overeenkomst was niet voldoende om met absolute zekerheid te zeggen, dat ze van zijn vingers afkomstig waren. Het reclasseeringsrapport, dat over dezen jeugdigen arbeider is uitgebracht, luidt gunstig. Hij is een bekwaam stucadoor en geruimen tijd verrichtte hij zijn werk tot volle tevredenheid van zijn baas. Anderhalf iaar geleden trof hem de werkloosheid. Het vorige jaar kwam hij in aanraking met uiterst ongunstige individuen, die in een cafétje in de binnenstad bijeen pleegden te komen om hun plannen te beramen. Be halve gepraat werd er ook gekaart. Het ging den stucadoor niet voor den wind. Om zijn verliezen te dekken, liet hij zich overhalen tot het plegen van inbraken. Bij een inval werd verd. gearresteerd. De rechtbank veroordeelde hem tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Voor het Hof legde hij een bekentenis af; de twee tenlaste- gelegde inbraken had hij inderdaad ge pleegd, maar aan de zeven andere had hij part noch deel De procureur-generaal Mr. J. Versteeg schetste in zijn requisitoir het leven van verd. Hij was een bekwaam arbeider. Toen hij werkloos was brachten slechte vrienden hem op den verkeerden weg. Gelukkig be sefte hij, dat hij bezig was zijn jonge loven grondig te bederven. De tijd is thans ge komen om verd., die nooit eerder is ver oordeeld, steun te bieden. Spr. requireerde een gevangenisstraf van een jaar, waarvan twee maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en met aftrek van den tijd in voorarrest door gebracht De verdediger, Mr. P. van 't Hoff Stolk, sloot zich bij het requisitoir aan. Arrest 26 Januari. Tegen expediteur drie maanden geëischt. Op 5 Augustus 1935 gebeurde op de hel ling van den Lekdijk bij Hagenstein een verkeersongeluk, waarbij een jong meisje het leven verloor. Een zwaar beladen trailer met tractor reed van den Molenweg den Lekdijk op. De wagen was te zwaar geladen en op de helling begon het gevaarte achteruit te loo- pen. De chauffeur kon ook met de remmen den wagen niet houden. Noodlottiger'vijs speelde een kind op straat. Tot overmaat van ramp raakte de trailer los van den tractor, het kind kon niet snel genoeg uit den weg komen, het werd ernstig gewond en overleed kort na het ongeluk. Tegen den chef van den chauffeur, den 51-jarigen expediteur J. C. van V., directeur van een exneditiebedrijf, stelde de justitie een vervolging is wegens het veroorzaken van dood door schuld. Hij immers had den chauffeur opdracht gegeven met den auto een vracht van 5179 K.G. te vervoeren. Bij de herkeuring in ■1933 was de maximum vracht volgens art. 39 motor- en rijwielreglement vastgesteld op 3000 K.G. De rechtbank te Utrecht veroordeelde den expediteur tot een maand gevangenisstraf De Officier had negen maanden geëischt. Gisteren stond de man voor het gerechts hof terecht. Volgens verd. had hij den chauffeur opdracht gegeven de hoofdwegm te volgen en via Utrecht naar Den Bosch te rijden. Pres.: Dus u zag het gevaar wel in? Bo vendien heeft de chauffeur u gewaarschuwd dat de remmen niet in orde waren. De procureur-generaal Mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten vond de straf te laag. Verd. heeft zeer onvoorzichtig en roekeloos gehandeld door last te geven niet een auto bestemd voor vrachten van 3000 Kg., 5000 Kg. te doen vervoeren. Aan verd.'s schuld is het te wijten, dat een kind het leven verloor. Spr. vorderde een hechtenisstraf voor den tijd van drie maanden. De verdediger Mr. F. P. J. Perquin pleitte vrijspraak, subs. drong hij op clementie aan Het hof zal 26 Januari arrest wijzen. Een van haar doodelijk gewond. Op den Bezuidenhoutsclienweg ter hoogte van het Emmapark te Den Haag zijn gister middag omstreeks 5 uur twee voetgangsters door een personenauto aangereden en te gen den grond gesmakt, met het gevolg dat een van haar, de 25-jarige Mej. M. v. d. L. aan de bekomen verwondingen is overle den. De andere, de 39-jarige W. M. D., bleef ongedeerd. De dames, beiden woonachtig te 's Gra- venhage, stonden op een vluchtheuvel in het midden van den weg en wilden gearmd oversteken. Zij hebben daartoe niet vol doende aandacht aan het verkeer geschon ken en bemerkten daardoor niet dat uit de richting van de stad een personenauto, be stuurd door den 45-jaiïgen H. M. B. uit Amsterdam, naderde. Door krachtig rem men trachtte de bestuurder een aanrijding te voorkomen, doch de dames hadden zich zoo plotseling op den rijweg begeven, dat dit niet meer mogelijk was. Beiden werden tegen den grond gegooid, waarbij mej. v. d. L. een schedelbasisfractuur kreeg, waaraan zij vrijwel onmiddellijk overleed. De andere dame kwam met den schrik vrij. Het stoffelijk overschot van mej. v. d. L. is naar het R.K. ziekenhuis aan het West einde overgebracht. Daar verschillende personen, die het on geluk hebben zien gebeuren en ook Mej. D. verklaarden, dat den bestuurder van den wagen geen schuld trof, kon deze, nadat zijn auto op deugdelijke remmen en stuur inrichting was beproefd, zijn reis vervol gen. Gaan Russische orders voor de Engelsche industrie verloren? Volgens de „Daily Herald" zullen waar schijnlijk Russische orders voor de machine industrie ter waarde van 6 millioen pond sterling voor de Britsche industrie verloren gaan, omdat deze industrie niet in staat is de orders vlug genoeg uit te voeren. Het Sovjet-Russische Handelsdepartement dat orders ter waarde van 10 millioen pond sterling in het buitenland heeft geplaatst, heeft reeds in Engeland contracten afgeslo ten ter waarde van vier millioen pond ster ling. De moelijkheid om het resteerende bedrag ook in Engeland te besteden, is dat vele En gelsche firma's op het oogenblik druk bezig zijn met het uitvoeren van contracten voor de bewapeningsindustrie. Een lid van het Sovjet-Russische Handelsdepartement heeft aan de „Daily Herald" verklaard, dat Rus land bij voorkeur zijn orders in En geland plaatst, omdat de Engelsche machinerieën zoo'n goede reputatie hebben, doch, zoo zeide hij, indien de orders niet op tijd kunnen worden uitgevoerd, zullen wij geen keus heb ben, doch ons onmiddellijk elders vervoegen. Wij hebben gedurende de laatste acht jaar 2500 nieuwe fabrieken in Rusland gebouwd, slechts enkele moeten nog worden geïnstal leerd om ons 5-jaren-plan te voltooien, dat aan het einde van dit jaar afloopt. De bestelde machines zullen hoofdzakelijk worden gebruikt voor de textiel- en schoen fabrieken. Parijs, 12 Jan. (Havas). Het gerucht gaat, dat dr. Schacht voornemens is naar Parijs te komen om tegenwoordig te zijn bij het leggen van den eersten steen van het Duitsche paviljoen op de tentoonstelling van 1937. Officieel wordt evenwel mede gedeeld, dat hieromtrent nog geen beslis sing is genomen. Van Duitsche zijde is geen communiqué gepubliceerd over de besprekingen tusschen den Fuehrer en den Franschen ambassa deur van Maandagavond inzake Spaansch- Marokko en de integriteit van Spanje. Eerst gisterenochtend publiceerde het Duit sche Nieuwsbureau onder den titel „Fran- sche verklaringen inzake Marokko", het geen Havas reeds eergisteravond bekend heeft gemaakt. De Duitsche bladen wisten derhalve niets van het persoonlijk onderhoud van Hitier met Frangois Poncet en gist erenoch ten d zetten zij dan ook de campagne tegen Frankrijk voort. Gistermiddag gaf het „Zoejfuhblatt" een speciale editie uit, waar in niet groote letters stond „klaarheid in de kwestie van Spaansch-Marokko". Verkla ringen van den Fuehrer en den Franschen ambassadeur. Groote vredesactie van Duitschland. De Fransche regeering keert zich af van de sensatiepers". Het blad voegt hieraan toe. dat de ver klaringen van Hitier een beslissende daad zijn voor den vrede in Europa. Ook de „B.Z. am Mittag" schrijft, dat de verklaringen van den Fuehrer een bijdrage zijn tot het behoud van den vrede. POOLSCHE SOCIALISTISCHE PARTIJ DEFINITIEF ONTBONDEN. De Senaat vaityDanzig heeft het beroep van de socialistische partij op de beslis sing van den politie-president tot ontbin ding van de partij verworpen, zoodat de partij thans definitief is ontbonden. Verder beroep is thans niet mogelijk. Controle op de deviezentransacties. Het onlangs door den Japanschen Minister van Financiën gepubliceerde decreet, waarbij een algemeene invoercontrole wordt inge steld door middel van verleening van offi- cieele licenties voor transacties in buiten- landsche deviezen, in verband met de recen te teekenen der zwakke positie van den Ja panschen Yen, blijkt goed te voldoen, daar het speculatieve invoeren voorkomt en te vens, mede wegens de jongste begrootings- cijfers, welke de hoogste zijn in de Japan- sche parlementaire geschiedenis, de binnen- landsche speculatieve aankoopen, welke sinds December zijn waar te nemen, sterk stimuleert. De sprongsgewijze stijging der goederen- prijzen liet niet na een krachtige koopnei ging op de effectenbeurs teweeg te brengen, waar over de geheele linie koerswinsten van 2 tot 30 yen werden genoteerd vooral in katoen-, rayon-, mijnbouw-, staal-, kunst mest- en scheepvaartaandeelen. Volgens cijfers, gepubliceerd door de Bank van Japan steeg het indexcijfer voor groot- handelsprijzen voor goederen in December ten opzichte van November met 5.8 procent, waarmede het 12 procent hooger ligt dan in December 1935. In zakenkringen vreest men, dat de klein- handelmarkt, welke reeds aan het oploopen is, nog verder zal stijgen. Een katoenspinnerij te Tokio, welke 40 fa brieken bezit en 38.000 arbeiders in dienst heeft, kondigde aan, een bedrag van 800.000 yen te hebben uitgetrokken voor haar werk nemers, als compensatie voor de prijsstijging. In kringen der ministeries van fi nanciën en handel is men evenwel optimistisch gestemd en wijst men er op, dat de controle op de deviezen transacties niet bedoeld is om den uitvoer op de noodige grondstoffen te beperken, maar om speculatieve in voeren tegen te gaan. Uit dit oogpunt bekeken, zoo verklaren ge noemde kringen, zullen de misvattingen wel ke hierover in kringen van handel en in dustrie heerschen, weldra zijn opgehelderd. Het is wel opmerkelijk, dat men de voort durende prijsstijgingen maar steeds aan an dere oorzaken wijt, dan de eenig juiste en ware. De enorme bewapening moet betaald wor den en zij wordt uitgespaard uit den mond van het sober legende Japansche volk. De voorwaarden der ingenieurs en meesterknechts. De ingenieurs en meesterknechts der Rijs- selsche metaalindustrie hebben in een ver gadering, waar 450 personen aanwezig waren, met algemeene stemmen besloten hei werk te hervatten, wanneer de regeering hun de verzekering geeft, dat hun eisch, strekkende tot benoeming van een scheids rechter, telkens, wanneer zij zullen zijn be trokken in een arbeidsconflict, hetzij door de arbeiders, hetzij door de werkgevers, in gunstigen zin in overweging zal worden genomen. Aan het einde van de vergadering verklaarden de leden van de vakvereeniging dat zij verwachtten naar Parijs te worden opgeroepen, waar zij hoopten te worden ont vangen door een vertegenwoordiger van de regeering. De fabrieken ontruimd. moeten worden De Gouverneur van den staat Miohigan, Murphy is te Flynt aangekomen, om de leiding op zich te nemen vap de actie te gen de stakers bij de General Motors. Hij hield een toespraak tot de stakers, die in de fabriek vereenigd waren, waarna de sta kers de gebouwen verlieten. Nog slechts éen gebouw is door de stakers bezet. Mur phy heeft een compagnie Nationale Garde gemobiliseerd om dit gebouw te bewaken. De arbeidersleider John Lewis heeft naar Washington getelegrafeerd dat ,het onmogelijke zal worden gedaan om de' ar beiders te beschermen". Drie leiders van de arbeiders zijn naar Washington vertrokken om Roosevelt te verzoeken onmiddellijk in te grijpen. Wrak van vermist verkeers vliegtuig zou gevonden zijn. In de heuvels op acht kilometer van San Fernando (Californië), zou men het wrak hebben ontdekt van het verkeersvlieg tuig, dat tijdens een reis met tien passa giers, waaronder de ontdekkingsreiziger Johnson en zijn vrouw, en drie leden der bemanning is verdwenen. Een der dertien inzittenden van het vliegtuig waarvan men nabij San Fernando het wrak heeft gevonden, die weliswaar gewond, doch gered is. heeft verklaard te gelooven, dat alle andere inzittenden ge wond waren en dat enkelen het bewustzijn hadden verloren. DE PALESTIJNSCHE ARABIEREN WENSCHEN ONAFHANKELIJKHEID. De Mufti van Jerusalem, Al Hussein heeft voor het eerst voor de Koninklijke Commissie de opvattingen der Arabieren uit- deTrnV j .zeideo a - da* bet doel van te ^ren n«tionale onafhankelijkheid te lerkrijgen in Palestina. rnmenTPuSfLledPn, Van het Arabische Hooge Comité hadden plaats genomen op de ge tuigenbanken, 8 Tegenbetooging der Turksch- gezinden. De Turcophilen hebben een groote tegen-' betooging op touw gezet. Met vrachtwagens brachten zij 5000 bewoners van bergdorpen naar de stad Antiochie, waar zij onder het zwaaien van kokardes en halve manen in oDtocht rondtrokken. De autoriteiten lieten de Arabieren van de bergen verwijderen. Zij konden gisteren niet weer naar hun dorpen terugkeeren. Met uitzondering van enkele winkels, die levensmiddelen verkoo- pen, zijn de magazijnen gesloten. Geen incidenten. De tegendemonstratie der Turksch-gezin- den die in stroomenden regen werd gehou den' is zonder incidenten verloopen. De waarnemers van den Volkenbond sloegen voor den ingang van het presidentsgebouw het défilé gade, dat een uur duurde. Zij wer den door de 15 k 20.000 demonstranten, even als gisteren door de aanhangers van Syrië, 'uide toegejuicht. Parijs, 12 Jan. De Portugeesche legatie te Parijs ontkent formeel de juistheid van de berichten in de Fransche pers over een infiltratie van Duitschers op de Kaap Ver. dische eilanden en Madeira. De legatie merkt op, dat de Kaap Verdische eilanden een Portugeesche kolonie zijn, doch Madeira maakt deel uit van de Portugeesche repu bliek en is geen kolonie. Een half millioen gasmaskers per week. Te Blackburn is een groote gasmasker- fabriek ingewijd, die per week een half millioen gasmaskers zal vervaardigen. Dit is de eerste fabriek van dezen aard, die in Engeland is opgericht. Vier Britsche militaire watervliegtuigen! zullen morgen van Calshot vertrekken voor een kruistocht in het westen van de Middellandsche Zee en langs de kusten van Portugal. De tooht zal het escadrille in staat stellen samen te werken met de oefe ningen van het homefleet buiten Gibraltar. Twaalf gevechtsvliegtuigen en drie bom bardementstoestellen zullen heden reeds uit Heliopolis vertrekken voor een kruistocht over 6000 mijlen in de richting van Lahore, Risalpoer in Britsch-Indië, vanwaar zij weer naar hun basis zullen terugkeeren. ONREGELMATIGHEDEN OP DE BRITSCHE MARINEWERF. Op de marinewerf van Devonport zijn ra- dicale maatregelen genomen tegen een aan. tal leden van het personeel, die zekere do cumenten in hun bezit hadden. Acht man werden ontslagen en werden binnen tien minuten van de terreinen afgeleid. Een aan tal arbeiders is op last van de admiraliteit ontslagen; doch een reden werd niet opge geven. Sedert eenigen tijd stelden de politie en officieren van den geheimen dienst een on derzoek in naar de antecedenten van een twintigtal mannen, die verdacht werden betrokken te zijn bij de sabotage op oor logsschepen en het uitlekken van geheimen* Aan boord bevinden zich negen personen. Men heeft niets meer vernomen omtrent een vliegtuig, dat Maandag naar Merida ver. trokken was en waarvan men het spoor is ïjster geraakt in de buurt van Minatitlani (Vera Cruz) Aan boord van het toestel1 bevinden zich twee bestuurders en een ra- dio-telegrafist, alle drie Mexicanen, en zes passagiers, van Engelsche, Amerikaansche en Zweedsche nationaliteit. Stijging van het sterftecijfer in Italië. Ook in Engeland velt slachtoffers. riiTpi-1^0!?6 Van de Friep is het sterfte- Triest «n v?"?,6' Milaan, Venetië, Napels, "i-onte k?a iets Feste8en. De andere r Vn. n bleven tot nu toe gespaard, heeft e.en üavas-bericht uit Londen, weken i9£nTTdemie in de laatste vier 798 ir. a ,s'acbtoffers gemaakt, waarvan '6» m de afgeloopen week. DE RAMP VAN DE JOHANNA THORDAN". Men 31 personen verdronken* sonen nm ans te L°nden, dat 31 per- scheepsramn meT6!! f?ekomen bi' de,? het Fin set. „Johanna Thordan land Firth t rno,orscbip, dat in den Peut- met 2? me Verf?aan. Een reddingsboot deren i« n"".6".' twee vr°uwen en twee kin dat de 'w teruggevonden. Men vreest, renden Klonken is en dat alle opva ringen nn ,verdronken, omdat alle naspo- geweest p woelige zee vruchteloos zijn de knniie- tweede reddingsboot, waarin zaten n-lnjP". dpI,ien leden der bemanning Acht'rte.. kaP°tgeslagen op de rotsen, bereiken <^Pvarentien konden echter de kust reiKen. De zes anderen verdronken.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 14