Engeland kan èn beter èn kanonnen fabriceeren Vreugdevuur gaat niet door Buitenland Zoekt Roosevelt Engelsch schip aangehouden toenadering tot Europa 1 Dc Britsche bewapening Britsche officieren naar Spaansch Marokko Amerikaansche vrijwilligers naar Spanje Een geweldige ontploffing in een kruitfabriek Het Portugeesche antwoord Duizend griep-slachtoffers Marktberichten Uit onze omgeving Komt allen controleeren! Influenza-epidemie in Engeland Dc Joden-immigratie in Zuid-Afrika llit derf trein gesprongen en ontsnapt? oude vrouw in een put verdronken CALLANTSOOG Vergunningen. Door B. en W. dezer gemeente is de vol ledige vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, ten name van A. Nuij overgeschreven ten name van Jacob de Waal, hotel „Duinzicht" alhier. Zulks op desbetreffende verzoek. Aan A. Groet, café „Rust Wat", aan den Duinweg in deze gemeente gelegen, is een volledige vergunning, voor den verkoop van sterken drank in het klein, verleend. Weigering bouwvergunning. Door B. en W. is aan A. Schagen te Groote Keeten vergunning geweigerd voor het bou wen van een houten schuur, wegens strijd met de bouwverordening. ANNA PAULOWNA Etalagewedstrijd. De jury, bestaande uit mevr. I.ovink-Zijp; mej. A. C. Olree en den heer K. H. Winkels, etaleur-decorateur te Den Helder, deed de volgende uitspraak: Dagprijzen: 1. Houtlosser, 2. Rezelman, 3. G. Borst. Troostprijzen: Keuvel en De Boer. Avondprijzen: 1. Dekkér; 2. Op 't Veld, 3. Wormsbecher. Troostprijzen: Blom en Brink- mann. Het publiek zond slechts 11 beoordeelingen in, waarvan geen enkele overeenstemde met de uitspraak der jury. PERMANENTE ORANJE-COMITE'S. Tijdens de feestelijkheden te Kleine Sluis en in de Spoorbuurt is besloten, naast de bestaande Oranjevereeniging te Breezand, ook aldaar blijvende Oranje-comité's te vor men. BREEZAND. ORANJEFEEST. Het feest, georganiseerd door de Commis sie te Breezand, ter viering van het Vor stelijk Huwelijk, ving Dinsdagavond aan in een stampvolle zaal. Onder de aanwezigen waren, zooals de voorzitter van dit Comité, de heer J. Hooi- imeijer in zijn openingswoord opmerkte, ook gasten van „de familie Zwarthoed en Fijn- vandraad". De Kleine-Sluizercommissie b.v. was bijna voltallig aanwezig. De feest-redevoeringen, werden gehouden door Pastoor Verhoeff en den heer Boon, Pastoor Verhoeff betoogde voornamelijk, dat het dwaasheid is Oranje, en de Katho lieken tegenover elkaar te willen uitspelen. De Katholieken erkennen graag, dat ook zij door Oranje vrijheid van godsdienst heb iben, maar wenschen ook anderzijd® gezien te worden als schragers van den Troon. De heer Boon had z'n rede getiteld: „Ze gen en plicht", en hield een betoog, waarin naast elkaar gesteld werden, de zegen Gods, die ons deelachtig werd door het bewind der Oranjes, en de plicht om te zorgen, dat de eenheid. God, Nederland en Oranje, niet verbroken, de band zoo mogelijk nog ver stekt wordt. Over het programma kunnen we kort zijn. Behalve de in den feestgids vermelde gasten, waren ook de Sluizer Thomasvaer en Pieternel aanwezig en luisterden door hun samenspraak de feestviering op. Noe men we verder het nummer, dat het meest insloeg, namelijk: „Moeder's hoepelrok", een succes voor mej. Alders en haar „doch ters", maar niet minder ook voor Pastoor Verhoeff en mej. Wever. Om het bekende ,De Stakende Muzikanten", door Soli Deo Gloria, is uitbundig gelachen. Het was ongeveer drie uur in den morgen toen Burgemeester Lovink het slotwoord sprak, waarin hij zeide, dat het geheele feest van Vrijdag en dezen avond een brui loft is geweest, zooals hij zich die had voor gesteld, een feest waaraan, met terzijdestel ling van godsdienstige of politieke verschil len bijna door ieder is deelgenomen. Spr. uitte ten slotte den wensch, dat dit Oranjefeest er toe meegewerkt mag hebben, dat de éénheid in Anna Paulowna blijft. Spontaan werd het Polderlied aangeheven en nadat spr. nog een heilwensch op het Koninklijk Gezin had uitgesproken, werd met het Wilhelmus gesloten. WI KRINGEN Konijnendiefstal en valsch steun- trekken. Naar wij vernemen mocht het de Rijkspoli tie gelukken eveneens licht te brengen in de in den laatsten tijd herhaaldelijk voorkomen de diefstallen van konijnen. Tegen M. L. en H. G. L. is terzake proces verbaal opgemaakt, terwijl tegen M. L. even eens proces-verbaal wegens valsch steuntrek- ken werd opgemaakt. Politie. Verloren: een glacé handschoen. Gevon den een rozenkrans. Inl. bij den gem.-bode. COÖPERATIE „DE TIJDGEEST". De Vrouwenclub van Wieringen van de Coöperatie hield Dinsdagmiddag j.1. haar ledenvergadering in het „Eigen Gebouw". Om ruim 2 uur opende de voorzitster de bijeenkomst en heette de 27 aanwezige le den van harte welkom, wenschte allen een voorspoedig 1937 en wekte op om veel trouw en activiteit voor de Coöperatie in 1937 aan den dag te leggen. Behalve de leden waren ook nog 3 gasten op de verga dering aanwezig, die zich na afloop als lid van de club opgaven. Tevens kon de voor zitster nog mededeelen, dat door de club 3 leden voor de Coöperatie waren gewonnen. Nadat door de penningmeesteresse een finantieel overzicht was gegeven van het Kerstvacantie-kinderfeest en door den heer Klaver eenige mededeelingen waren ge daan over de Gewestelijke Vrouwenverga dering, welke op heden te Schagen wordt gehouden, werd even gepauzeerd voor het gebruiken van een kopje thee. Na de pauze sprak de voorzitster een woord van welkom tot zuster v. d. Tocht, die inmiddels ter vergadering was gekomen, teneinde een inleiding te houden over de „Ziekenverzorging in huis". Op een zeer populaire wijze heeft de Zus ter genoemd onderwerp ingeleid. Aan het einde van haar uiteenzetting deelde zij mede nog op 2 ledenvergaderingen van de club te zullen komen, om het geheele onderwerp af te handelen. Met zeer veel belangstelling werd de voordracht van de Zuster door de aanwezige vrouwen gevolgd. Na afloop wer den er nog een paar vragen gesteld, welke werden beantwoord. Ernstig streven naar bewapenings beperking. In verband met de onlangs verspreide be richten, volgens welke president Roosevelt het initiatief zou nemen tot het organisee- ren van 'n Europeesche vredesconferentie in denzelfden geest als de te Buenos Aires ge houden Pan-Amerikaansche vredesconferen tie, wordt van vooraanstaande officieele zijde bevestigd, dat de president genegen is, »e gelegener tijd een geste ten gunste van den wereldvrede te stellen, welke dan waar schijnlijk hoofdzakelijk op de ontwapening betrekking zou hebben. Hieraan wordt naar Un. Press meldt even wel toegevoegd, dat Roosevelt niet voorne mens is, reeds nu een stap in deze richting te doen. De uitdrukkelijke voorwaarde voor zulk "n stap, aldus wordt verklaard, is de doorvoe ring van het program betreffende de neutra- liteits-wetgeving in de huidige zittings periode van het congres en een ontspanning 'in den tegenwoordigen Europeeschen toe stand. Roosevelt beperkt zich op het oogenblik tot een bestudeering van allerlei voorstellen en volgt verdere aandachtig de ontwikkeling van den politieken toestand. Met het oog hierop hebben verschillende officieele en of- ficieuse instanties plannen uitgewerkt, die doör Roosevelt worden onderzocht. Men geeft te kennen, dat het on derzoek van den president zich allereerst beweegt in de richting van een beperking der bewapening, daar op dit gebied de Europeesche en Amerikaansche belangen elkan der raken. De bewapening wordt door hem althans ten deele be schouwd als de sleutel tot oplos sing van vele andere vraagstukken, zooals de kwestie der veiligheid, de wederopleving van het economi sche leven, het vraagstuk van de oorlogsschulden enz. Met het oog op de verschillende graden van bewapening in de Europeesche Staten zou Roosevelt met de grootste voorzichtig heid te werk gaan, om geen enkel land of statengroep te kwetsen. Van particuliere zijde wil men den pre sident ook er toe bewegen, toenadering tot de Europeesche staten te zoeken door po gingen aan te wenden, het grondstoffen- vraagstuk op te lossen, in de overtuiging, dat een economische toenadering het eerst de bestaande spanningen uit den weg kan nemen. Roosevelt heeft, naar vérlüidt, alle bij hem ingediende voorstellen bereidwillig ont vangen, zonder daarop echter cofnmentaar te leveren of ze aan een commissie toe te zenden. Het Congres tegen Roosevelt? Zijn reorganisatieplan met wei nig geestdrift ontvangen. New York, 13 Januari (R.O.). Het gisteren door president Roosevelt ingediende plan tot hervorming van de bestuursmachine der V ereenigde Staten, is in congreskringen met weinig geestdrift ontvangen. In sommige kringen voorspelt men open lijk dat de daartoe noodige wetten niet zul len worden aangenomen. Door vaartuigen der Spaansche opstandelingen. Het Britsche s.s. „Bramhill", uit Cardiff, dat onderweg was van Gibraltar naar Bilbao met een lading olijfolie, rijst, vruch ten, tarwe en wijn, is, naar Havas meldt, door kleine oorlogsschepen der Spaansche opstandelingen in den afgeloopen nacht bij Kaap Tarifa aangehouden. Na een onder vraging van den gezagvoerder stonden de opstandelingen hem toe zijn reis voort te zetten. Korten tijd later is de „Bramhill" te Gibraltar binnengeloopen. De Britsche lezing van de toedracht van zaken luidt, dat de aanwezigheid van den kruiser „Sussex" in de Straat van Gibraltar een snelle regeling van het incident moge lijk maakte. De „Bramhill werd gepraaid door den Spaanschen opstandelingen treiler „Larache". De „Sussex" verscheen op het moment waarop de „Larache" zich gereed maakte een onderzoek op de „Bramhill" in te stellen. De „Larache" verwijderde zich daarop onmiddellijk zonder zijn onderzoek voort te zetten. De commandant van de „Sussex" deed de „Bramhill" visiteeren en kon zich er van vergewissen dat deze geen wapenen of munitie vervoerde. Franco noodigt ieder uit de on juistheid der geruchten omtrent de Duitsche iniiltratie te onder zoeken. Radio-Sevilla heeft gisteren in een uitzen ding in de Fransche taal, alle vreemdelingen op hartelijke wijze uitgenoodigd een bezoek te komen brengen aan de Spaansche zone van Marokko en zich rekenschap te geven van de onjuistheid der geruchten over het ontschepen van Duitschers en vreemdelin gen van welke nationaliteit .verder ook. Dank zij Versailles zijn de Brit ten rijk en doorvoed. De Berlijnsche avondbladen geven welis waar een uittreksel uit de rede, welke minister Eden Dinsdagavond in Londen op het banket van de buitenlandsche perver- eeniging heeft gehouden, maar slechts een enkel Berijlnsch blad, de „Berliner Börsen- zeitung", vindt het vooralsnog noodig op deze rede met commentaar te antwoorden. Het blad meent, dat men het maar aan de toekomst moet overlaten, of Spanje later een democratie zal worden volgens Engel- sche voorstelling, of niet. Maar één ding staat vast, n.1. dat geen beschaafd land in Enropa er tenslotte mee accoord zal gaan, dat Spanje straks bolsjewistisch zal worden. Eden had dit vraagstuk in het geheel niet behoeven aan te roeren, indien men van den beginne af Spanje volgens Duitsch of Ita- liaansch voorstel aan zichzelf zou hebben overgelaten. Het antwoord zou dan reeds lang door Spanje zelf zijn gegeven en dat antwoord zou een overwinning van het nationale Spanje zijn geweest. Het z.g. democratische West-Éuropa zou, door zich niet in den Spaanschen burgeroorlog te mengen, gelijk Duitschland en Italië hadden voorgesteld, waarlijk democratisch gehan deld hebben. Wat Eden's opmerkingen over de twee fronten, fascisme tegen bolsjewisme, betreft, merkt het blad, dat het doel van de bols jewistische politiek is het nog niet verbolsie- wiseerde deel der wereld aan te vallen. Dat wilde de Derde Internationale reeds voordat in Duitschland de nationaal-socialisten aan de regeering kwamen. Door dit toenemend bolsjewistische gevaar is het afweerfront ontstaan, waarvan Duitschland en Italië de peilers zijn geworden. Engeland gaat theo retisch niet accoord met dit afweerfront en zijn wereldbeschouwing, maar het is er in de practijk zeer verheugd over, dat dit front er is en o.a. verhindert dat het bolsjewisme zich op Britsch-Indië of desnoods op Enge land zelf te werpen. Het is niet erg fair, meent het blad, anderen voor zich te laten vechten en het is nog minder fair, die strij ders dan nog te desavoueeren. Tenslotte gaat de „Berliner Börsenzeitung" dan in op de voor Duitsche ooren natuurlijk zeer onaangenaam klinkende opmerking van Eden, dat Engeland in tegenstelting met Duitschland boter belangrijker ^vindt dan kanonnen. „Wij meenen te weten,'zegt het blad, „wat Eden daarmede bedoelt." Hij heeft blijkbaar naar den Moskouschen zen der geluisterd, die de wereld vertelt, dat in Duitschland hongersnood heerscht, dat in Duitschland geen boter meer is te krij gen en dat Duitschland in plaats daarvan kanonnen publiceert. „Ook al ware dit botersprookje waarheid" aldus het blad, ,dan zouden we deze op merking van den Engelschen minister van buitenlandsche zaken toch niet bijzonder fraai kunnen vinden. Engeland is in hoofd zaak, dank zij Versailles, zoo doorvoed en rijk dat het kanonnen èn boter kan fabricee ren, of ter beschikking stellen, zooveel als het maar wenscht. Duitschland gaat met de karige middelen, welke het dictaat van Versailles hem heeft overgelaten, zóó zuinig om, dat de menschen in Duitschland altijd nog zooveel te eten hebben, boter inbegre pen, als zij noodig hebben en dat het ook de kanonnen kan fahriceeren, welke voor de verdediging van het land noodig zijn en tot welker vervaardiging het Duitsche volk gedwongen is door de dagelijks toegenomen bedreiging van de zijde zijner tot de tanden gewapende buren. Duitschland heeft lang en met alle kracht der overtuiging gevochten voor vermindering der bewapening in den geest van de ook door de andere mogendheden op zich genomen verplichtingen van Versailles. Indien de tal- looze Duitsche voorstellen tot vermindering van bewapening aangenomen waren door hen, die ons nu een lesje meenen te moe ten geven, aldus nog steeds de „Berliner Bör senzeitung, dan hadden in de afgeloopen jaren geweldige sommen gelds in de geheele wereld voor de welvaart en den vooruitgang der menschheid voor „boter" in plaats van voor „kanonnen" kunnen worden uitgegeven. Moeilijkheden bij de recrutee- ring. Financiering door lee ning verwacht. Gisteren is het Engelsche kabinet voor den eersten keer sinds het Kerstreces bijeenge komen. Minister Eden stelde tijdens deze zit ting zijn collega's op de hoogte van de ont wikkeling der buitenlandsche politiek in de laatste dagen. Voorts heeft het kabinet eenige belangrijke problemen van binnenlandschen politieken aard behandeld, welke a.s. Dinsdag bij het bijeenkomen van het Parlement aan de orde zullen worden gesteld. Hiertoe behoort de kwestie der financie ring van de herbewapening, welke volgens de opvattingen in de City zal geschieden door middel van een leening, welke, naar men gelooft, binnenkort zal worden uitge geven. Verder werd de herbewapening zelve be sproken en vooral de aanzienlijke moeilijk heden, welke de militaire autoriteiten ont moeten bij de werving van effectieven, wel ke talrijk genoeg moeten zijn om de terri toriale verdediging te verzekeren. Het tem po van den vliegtuigbouw is eveneens een punt, dat de aandacht der regeering vraagt. Ook zal de civiele lijst moeten worden vastgesteld, voor Koning George VI, waarbij de kwestie van de uitkeering aan den Her tog van Windsor een belangrijke aangele genheid zal zijn, met het oog op de geruch ten volgens welke de Labourparty zich tegen een persoonlijke uitkeering aan den Hertog zou verzetten. DE DOODSTRAF OP OPIUMSCHUIVEN. Vijf onverbeterlijken gefusileerd. In tegenwoordigheid van een enorme me nigte zijn vijf verstokte opiumschuivers te Peking gefusilleerd. In de vorige week 768 sterfgevallen Het Ministerie van Openbare Gezondheid deelt mede, dat de m"4®?za"ep!uT'ldden op het oogenblik uitbreidt van het zuiden van Engeland naar het noorden van Schot land. In den loop van de vorige week zijn 768 sterfgevallen tengevolge van deze ziekte voorgekomen in 122 groote steden met een totale bevolking van 21 millioen, tegen in de voorafgaande week. Het grootste oeel der slachtoffers is bejaard en het is moeilijk uit te maken of de epidemie haar hoogtepunt reeds bereikt heeft. De Britsche torpedojager „Vanoc" is gister middag uit Gibraltar naar Ceuta vertrokken, waar de officieren aan land zullen gaan om een inspectiereis door Spaansch Marokko te maken en zich op de hoogte te stellen van de activiteit der opstandelingen. Een lid van de Amerikaansche socialistische partij heeft gisteren tegenover den corres pondent van Havas verklaard, dat in den loop van deze maand verscheidene honder den vrijwilligers naar Spanje zullen vertrek ken, teneinde dienst te nemen bij de inter nationale brigade van de regeering te Va- lencia. Hij gaf geen nauwkeurige getallen, maar verklaarde, dat de socialistische partij er naar streeft het cijfer 500 te bereiken en financieelen steun zou verleenen aan de vrijwilligers. De naar Spanje vertrekkende Amerikanen zullen dit doen als onafhanke lijke burgers en zullen niet meer kunnen rekenen op de bescherming van de Ameri kaansche regeering. Zij zullen worden onder gebracht in een traningskamp in de ooste lijke provincies in Spanje alvorens naar het front te vertrekken. Het betreft vooral tech nici, die de partij zaak zijn toegedaan. In plaats van over te gaan tot debatten over de motie van dr. Malan betreffende de kwestie der Joodsche immigratie, heeft het Huis van Afgevaardigden, zegt Reuter, in tweede lezing het regeeringswetsontwerp betreffende de vreemdelingen besproken, welke werd geleid door de minister van binnenlandsche zaken, Stettaford. Dit wetsontwerp acht principieel een ieder die niet Britsch is door geboorte, vreemde ling en de autoriteiten moeten een beslis sing nemen over de geschiktheid van hen, die immigreeren willen. Minister Stettaford verklaarde verder, dat stappen genomen moeten worden om te voorkomen, dat ongewenschte burgers van andere landen die door de verschillende dictatoren afgekeurd zijn het evenwicht en de samenstelling van de Zuid-Afrikaan- sche bevolking verstoren. Spr. ontkende, dat het wetsontwerp, al leen betrekking had op de Joden. Dr. Malan stelde voor, het wetsontwerp In te trekken en te verwijzen naar een geko zen commissie, tezamen met de voorstellen tot het stuiten der Joodsche immigratie. AVONTUURLIJKE REDDING. Een koopman uit Munchen reed in zijn auto op den straatweg bij bad Reichenhall toen plotseling een hert voor zijn wagen sprong. De man remde zoo sterk, dat de auto over den kop sloeg en in de 30 M. diepe Weissbachschlucht terecht kwam, ver telt de „Nw. Rott. Crt.". De wagen sloeg zoo vaak om, dat de val gebroken werd en de bestuurder er op het laatste oogen blik uitgeslingerd werd. De man bleef twee uur bewusteloos liggen, toen kwam hij bij door aanraking met het ijskoude water van de Weissbachi en wist naar boven te krui pen waar een passeerend automobilist hem op den weg vond en naar een ziekenhuis bracht. De koopman is er met een lichte hersenschudding afgekomen. Zijn auto is tot splinters geslagen. Vanwege het vochtige weer zal het vreugdevuur hedenavond niet ontsto. ken worden. Vijftig personen gewond. Te Collefero in Italië heeft zich in een op slagplaats voor slaghoedjes van een groote kruitfabriek een ontploffing voorgedaan, ten gevolge waarvan 50 personen grootendeels vrouwen, gewond werden. De meeste werk plaatsen bekwamen ernstige schade. Zeer gnnstig geacht. De Engelsche regeering heeft van haar am bassadeur te Lissabon een samenvatting ont vangen van het antwoord, dat door de Por tugeesche regeering gegeven is ten aanzien van de nietinmengingsproblemen. Ofschoon diplomatieke kringen geen nauw keurige aanwijzingen verstrekken over den inhoud, verklaart zij toch thans reeds, dat dit antwoord zeer bevredigend is en nuttig moet bijdragen tot een succes van de loo- pende onderhandelingen. Men hoopt, dat de regeeringen te Rome en Berlijn in donzelf- den zin zullen antwoorden, maar uit deze beide hoofdsteden heeft men nog geen enkel ber-icht -hierover ontvangen. Voetbal. VOORLOOPIG NED. ELFTAL—SOUTHEND UNITED. Geen sterkere Engelsche club be schikbaar. Naar wij vernemen zal het Voorloopig Ne- derlandsch Elftal Woensdag a.s. op het Spar- ta-terrein te Rotterdam een oefenwedstrijd spelen tegen de Engelsche derde klas prof club Southend United F. C. In verband met bovenstaande keuze kun nen wij nog mededeelen, dat het niet moga- lijk is gebleken een sterkere Engelsche club, als tegenstander te nemen. Southend United speelt in de zuidelijke af- deeling der derde klasse. Het Voorloopig Ned. Elftal wordt nader be kend gemaakt. In Alphen aan den Rijn woedt de ziekte onverminderd. De griep-epidemie woedt in de Rijnstreek nog onverminderd voort. Alleen in Alphen liggen circa duizend menschen te bed, ter wijl bovendien nog honderden zijn aange tast, doch nog op den been weten te blijven. Hoewel, lezen wij in „Het Volk", de griep over het algemeen niet kwaadaardig is, zijn deze week, evenals de vorige, eenige patiën ten aan longontsteking gestorven. Een Duitscher, die onder geleide van twee Amsterdamsche rechercheurs per trein naar de Duitsche grens werd vervoerd, om daar uitgeleid te worden, is tusschen Ede en Arn hem uit den rijdenden trein gesprongen en ontsnapt. Politie uit de gemeenten Ede, Renkum en Arnhem heeft langs de spoorlijn gezocht, doch den man niet kunnen ontdekken. Thans zoekt men in de bosschen langs de spoorlijn, waarbij van speurhonden gebruik gemaakt wordt. i In Ter Aar is een 83-jarige vrouw, die eenige emmers water wilde putten uit een nabij haar woning gelegen waterput, waar schijnlijk doordat zij zich te ver voorover heeft gebogen, in den put terecht gekomen. Ofschoon haar schoonzoon, die het ongeluk zag gebeuren, haar spoedig met behulp van een in de nabijheid wonenden brugwachter, die dadelijk gewaarschuwd was, had opge haald, bleken de levensgeesten reeds ge weken. TASCHJE MET GELD KWIJT. Een aan de Noordermarkt te Amsterdam wonende vrouw heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat een taschje met een be drag van 220 gulden, dat zij in haar woning in de lade van een dressoir had geborgen en waarna zij een drietal weken niet meer had omgekeken, verdwenen is. De vrouw kon geenerlei aanwijzingen geven omtrent het zoek raken van het taschje. SCHAGEN, 14 Januari. 4 Paarden f 100250, 3 geldekoeien, ma gere f 110—130, 27 idem vette f 160—240, 4 kalfkoeien f 180230, 3 graskalveren f 50—60 43 nuchtere kalveren f 8—16. 60 vette schapen f 2430, 184 overhouders f 1319, 10 magere varkens f 14—24, 15 idem vette per Kg. 42—44 ct., 144 biggen f 0—13, 9 ko nijnen f 0.50—2, 32 kippen 40—90 ct., eenden 40 ct., haantjes 40—70 ct. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Januari. BI. eigenheimers 2.70. uien 1.19-1.50, dr. 2.102.20, grove 1.50, peen 1.50—1.70, groene kool 1202.30, kroten 0601.80, roode kool 1.40—2.10, gele kool 1—1.30. D. witte kool 1—1.20. NOORDSCHARWOUDE. 14 Januari. BI. eigenheimers 2.20, uien 1.10—1.40, dr. ^'7'n'^'r,^ro.We 1-20^-50. Pele nep 620, peen ^50—1-70, kroten 0-60—1.30, roode kool 1.40 i ^ool 1-201.30, Deensche witte kool 1—1.20, andijvie 0.50. WARMENHUIZEN, 13 Januari. Roode kool f 1.40—2.10, gele kool f 1.20— 1.30, Deensche witte kool f 1—1.10, drielin gen, uien f 2, uien f 1.50-1.70, peen f 1,80. Aanvoer: 14200 Kg. roode kool, 7400 I<g. gele kool, 1225 Kg. Deensóhe witte kool, 875 Kg. uien, 1300 Kg. peen. AMSTERDAM, 13 Januari. ioi f Jee,markt waren heden aangevoerdt «O Zo kalv,eren- Ie kw. 70-78 ct., 2e kw. ,ct--,3e kw 52-60 ct., per Kg. levend gewicht; 41 nuchtere kalveren f7—11 per toL 'm -.)lar»rCnsv'eeschvarkens, wegende -. I6253 ct.. zware varkens ol—d2 ct., vette varkens 50—51 ct per Kg. slnchtfeW1°^' ^an8evoerd 2 wagons ge- nvo^t,fU1re.rien,uit Denemarken. Markt- vnor i i i kalveren behoorlijke aan- Vn Nkan?e stug met hoogere prijzen. kalveren gewone aanvoer, handel invnor pnjsk°udend. Varkens behoorlijke •hóudeni 1 kalm en nauwelijks prijs-

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 10