ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. VROUW, fcoNj BCRtéBAcU knipt met een punt naar omhoog en omsluit het lichaam tot op knie hoogte om vandaar at in ruime plooien tot de grond te reiken en aan de acnterbaan in een kleine sleep te eindigen. Het model er onder heeft een kanten voor baan over een witte zijden onderjapon, waar over een zwart fluwee- len japon zonder voorbaan gedragen wordt met korte aan sluitende mouwen. De kant is in het tamelijk laag uitgesneden voor pand ruim ingezet. Strass of andere mooie knoopjes. Vele dames hebben Jets tegen het dragen van laag uitgesneden avondjaponnen. Vele andere mogelijkheden bestaan er om hierin te voorzien en ongetwij feld voldoet het eerste model hieraan. Het bo vendeel is ruim en heeft aangeknipte mou wen, die tot de pols reiken, terwijl de zeer bescheiden halsuitsnij ding geen andere af werking heeft dan een nooie clips can strass, die vooral buitenge woon mooi uitkomt op een japon van purper of van zwart velours chiffon. De rok is opge- WINTERSPORT TE SESTRIERE, Nabij de Italiaansch-Fransche grens wor den de Gottische Alpen doorsneden door den op een niveau van 2030 M. gelegen Pas van Sestriere. Reeds tweeduizend jaar geleden wist men van dezen gemakke- lijken verkeersweg te profiteeren, en het was Julius Caesar, die, de strategische mogelijkheden van den zoo gunstig gelegen bergpas ten volle beseffend, zijn troepen op deze wijze naar Gallia Transalpina leidde. In onzen tijd kreeg Sestriere een vrediger bestemming; het bescheiden berg dorpje werd door zijn aantrekkelijke geo grafische en climatologische constellatie een internationaal vermaard wintersport centrum. Merkwaardig is, dat het oorspronkelijke dorp, dat thans met een aantal uiterst mo derne hotels gestoffeerd is, nog enkele imposante overblijfselen uit het verleden heeft bewaard, welke meerendeels herin neren aan de talrijke oorlogen, die het Huis van Savoye eertijds tegen de Fransche en Spaansche naburen had te voeren. De Triomfpoort, welke ter gelegenheid van 't huwelijk van Amadeus van Savoye met Antoinette van Spanje werd opgericht en die als zoodanig den aanvang van een vrediger tijd symboliseerde het curieuze paleis „La Gazeta", met Zijn tallooze her inneringen aan den verbitterden strijd tus- schen Valdeezen en Piemonteezen, alsmede de Saraceensche Toren, welke uit de vroege Middeleeuwen dateert, getuigen op de meest suggestieve wijze van de bewogen historie van dit machtige berglandschap. Voor het overige bevinden zich hier, be halve deze goed geconserveerde monumen ten, nog verscheidene belangwekkende, architectonische fragmenten uit vroeger eeuwen, benevens enkele historische bouw werken, die echter in den loop der tijden in verval geraakten of een andere bestem ming kregen, doch die in zekeren zin, het totale beeld van Sestriere mede karakteri- seeren. De bouwwerken, welke in de laatste jaren te Sestriere werden opgetrokken, een kerk, overheidsgebouwen en vele villa's zijn bijna zonder uitzondering van uitermate moderne architectuur, die vooral in den winter, te midden van de bedrijvig heid der zonnige sneeuwvelden, wonder wel tot haar recht komt. Men kan zich overigens nauwelijks een gebied voorstellen, waar den wintersport- gangers meer afwisseling wordt geboden dan te Sestriere. Er bevinden zich uitge strekte ski-terreinen, springschansen en bobsleighbanen terwijl de meer bezadigde toerist de omgeving door niet minder dan 74 wandelwegen kan verkennen. De fraaiste wegen voeren van het cen trum van Sestriere naar den Monte Alber- gian, den Colle del Piz, den Morefredo, den Rognoso, den Fraiteve en den top van den Bret. Autobus en kabelspoor brengen de ervaren skiërs op snelle wijze naar de hoog gelegen terreinen van Monte Sises, Ban- chetta en Basset. Doch ook voor den min der getrainden toerist is een tocht met een der kabelsporen een bijzonder genoegen, want het landschap met zijn besneeuwde hellingen en zijn romantische lariksbos- schen is, vooral gezien vanuit zulk een zwevende cabine, van een onvolprezen schoonheid. De hotels te Sestriere, waarvan verschei dene hun eigen, voortreffelijk geoutilleer- DE SCHOTSCHE RUIT is zeer geschikt voor kinderjurken en in vele echt warme weefsels te verkrijgen. Eenvoud in uitvoering is een eisch en jurken met passen blijven wel de aange wezen modellen. Onze afb. geeft een puntige voor- en achtgrpas, die op een geplooid onder deel is gestikt. Sluiting voorzijde. Het meisje er naast heeft een effen jurkje, dat ook van wol len jersey gemaakt kan worden, terwijl ook hier een pas en klein afge rond kraagje te zien zijn. Indien de kleur wellicht iets te weinig vroolijk is, kan men aardige kleine bloeme tjes op pas en kraagje werken in verschillende kleuren. Een donker blauwe mantel als rechts te zien is, met aardige knoopen is zeer geslaagd in het hier weergegeven model. Gebreide jumpers blij ven zich handhaven, we zouden haast zeggen, dat iedere vrouw of meisje er minstens één heeft. Plooirokjes effen en geruit staan vlot bij deze gebreide kleedingstukken, terwijl de gebreide plissé's voor rokjes zeer modern zijn. Voor jongens handhaven zich de flanel len blouse, effen, strepen of kleine ruitjes met broeken van peau de pêche, fluweelen de zoowel in den zomer als in den win ter te bespelen golf- en tennisvelden bezitten, zijn meerendeels van zeer moder nen stijl. Het merkwaardigst zijn de beide torenvormige hotels, waar men, vanuit ieder venster een onbelemmerd uitzicht heeft op de besneeuwde bergreuzen. In een dezer hotels voert een spiraalvormig op- loopende gang, langs de verschillende étages tot in den torentop, zoodat de gasten desgewenscht per ski hun kamers kunnen bereiken. Het seizoen te Sestriere duurt soms tot in het verre voorjaar, en het feestprogram ma omvat een lange reeks van wedstrijden op elk gebied van wintersport, benevens talrijke andere, evenzeer internationaal getinte genoeglijke evenementen. En het is dan ook geenszins verwonderlijk, dat het aantal mondaine en sportieve trek vogels, dat uit Noord en Zuid, uit Oost en West, in dit blijmoedige Piemonteesche wintersportcentrum pleegt neer te strijken, van jaar tot jaar aanzienlijk toeneemt. HET PRACTISCHE HUIS. Is er wel grooter vreugde denkbaar voor meisjes, dan dat Moeder poppengoed voor haar maakt Misschien heeft vader wel wat tijd over om een en ander voor de poppen- kamer te maken en er met gekleurde verf b.v. roode hartjes en bloemen op te schil deren. Het is inderdaad een genot om meisjes gade te slaan, indien zij met hare poppen bezig zijn en te zien hoeveel zorg en toewijding zij voor hen hebben. Aller lei kleine stofresten kunnen gebruikt wor den voor de kleine jurkjes, terwijl een pop als meisje en een ander als jongen gekleed wordt. Ziet de jongenspop er niet aardig uit in zijn Tyrolerpak en het andere met lange wijde matrozenbroek? Wit katoen is hiervoor gebruikt met een donkerblau- wen kraag, terwijl een muts met donker blauw lint niet vergeten mag worden. KOOPJESMAAND. De meeste huisvrouwen profiteeren thans van de uitverkoopen. Een teeken des lij ds, zal men zeggen en inderdaad: de steeds minderende financieele draagkracht dwingt iedere huisvrouw te wachten op de uitver koopen. Hoe nu die uitverkoopgelegenheden op nog betere wijze dienstbaar gemaakt aan het motto: zuinig zijn? Op deze wijze: door te profiteeren van het uitverkoop modeblad, dat wij als premie beschikbaar stellen. Dit uitverkoopmodeblad, dat zeker ieder zal bevallen, kan men aanvragen bij Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, onder bij sluiting van twaalf cents aan postzegels of per giro op postrekening 203203 van Het Practsch Modeblad te Den Haag. MODEPRAATJE. Eenvoud en elegance der Parisienne. Het is een dwaling van vele vrouwen, die gaarne goed gekleed gaan, indien zij meenen, dat hiervoor een buitengewoon uitgebreide garderobe noodig is. Zelfs bij een beperkt aantal japonnen en wie is hier tegenwoordig niet op aangewezen kan men veel bereiken. Het „weinige" moet echter op de juiste wijze gekozen worden, van goede kwaliteit en weinig opvallende kleur zijn. Men spaart zijn kleeren zeer, indien men ze veel borstelt, stoomt en perst en de meer gekleede japonnen niet in huis blijft dragen, doch ze omwisselt voor een eenvoudig model. De vraag rijst dikwijls, hoe het toch komt dat de Parisienne zich zoo elegant weet te kleeden. Zulks houdt zeker geen verband met de beschikking over ruime geldmid delen, want niet, alleen de vrouw, die aan het society-leven deelneemt, doch ook hare veel minder bedeelde zusters, de werkende vrouwen en de vrouwen pit de volksklasse zien er smaakvol gekleed uit. Zij weten steeds datgene te kiezen, dat bij hare per soonlijkheid past, betrachten eenvoud in hare keus en weten alles met een bijzon dere gratie te dragen. De hoofdzaken en details van een klee- dingstuk moeten in onderlinge harmonie met elkander en met de draagster zijn, die zich niet moet laten verleiden om iets te dragen, dat mode is en niet bij haar past. De Parijsche vrouwen dragen over het algemeen veel zwart of donkerblauw, zoo dat de aanvulling van details als schoenen tasschen en handschoenen niet al te zeer uitgebreid behoeft te worden en het tevens mogelijk is op een zwarte japon wijzigin gen aan te brengen in den vorm van ver schillende garneeringen. Indien men één mantel heeft, zal deze BLOUSES in groote verscheiden heid worden zoowel in de taille als met aange knipte of apart aange zette schootjes gedragen Kant, ruches, stiksels ook kralen maken de voornaamste garnee ring uit. Hoog aansluiij tende halslijnen is het parool. Vesten onder breken het rechte voor pand van vele modellen op alleszins geslaagde wijze, terwijl schuin opgewerkte gitjes of kragen eveneens toe passing vindne. Het mo del links boven is zeer gekleed en heeft een vest van fijne nervures met garneering van kant, eenigszins geste ven, die hoog tegen de hals opstaat. Modern is de kraag beneden rechts, die naar boven toe uitstaat en met enkele baleintjes en leton in den gewensch- ten vorm gehouden wordt. Of alle modegrillen practisch zijn in ver band met de hoog sluitende kragen, laten we onbesproken. bij voorkeur zwart zijn en de coupe weinig opvallend evenals de garneering, die meest uit bont zal bestaan. In huis worden sportieve modellen ge dragen, terwijl één rok met verschillende blouses in jumpermodel en casaque af wisseling bieden evenals de onmisbaar ge worden gebreide jumpers. Hier wordt trouwens ook afgeweken van het veel ge kozen zwart en biedt een bruine rok vele mogelijkheden voor combinaties met ande re kleuren o.a. verschillende nuances groen en bruin gaan goed samen. Als stoffen voor middagjaponnen komen de meest verschillende wollen weefsels in aanmerking, alsmede wol met zijden en zijden crêpe-achtige weefsels. De coupe is zeer eenvoudig evenals de aangebrachte garneeringen, hoofdzaak is, dat een japon onberispelijk zit en in overeenstemming is met het figuur. Chabots, garnituren in georgette en kant zijn flatteus, terwijl een met smaak bijeen gekozen toef van verschillende kleuren bandfluweel eveneens aardig werkt en on der de kin aan de hooge halsuitsnijding wordt gehecht. Op de vraag, welke modellen van avond japonnen de voorkeur gegeven wordt, is moeilijk een definitief antwoord te geven. Voor schouwburg en concerten worden veel eenvoudiger modellen gedragen dan b.v. voor officieele avondrecepties, bals, en dergelijken. Het is wellicht niet geheel en al mis- 'plaatst er de aandacht op te vestigen, dat men nimmer een zeer gekleede avond japon draagt indien men hier of daar naar toe gaat, indien de begeleider, de heer, niet tevens in smoking of rok is. Vette vaten worden snel en goed schoon, indien men aan het waschwater een wei nig azijn toevoegt. of van sterke wollen weefsels, waarvoor in het bijzonder de Engelsche heerenstof- fen zeer geschikt zijn. De kleintjes hebben allerlei aardige pakjes, o.a. een tweedeelig geheel van tri- cotstof of wellicht door ijverige moeders en tantes gebreid in blauw-wit of blauw rood. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent 5 ct. voor ver zend- en administratiekosten, post zegels (liefst van IV2, 3 of 6 ct.) aan „Het Practisch Modeblad" Postbus 36, Den Haag, (Giro 203203), schitterende patronen franco toegezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend' ingesteld om de lezeressen van deze krant ie gerieven. Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kennissen die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant Diedt, te genieten. JAPON VOOR GEZETTE FIGUREN. VKK 1755. Prijs f 0.25 4- f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Gewerkt of effen fluweel is voor een meer gekleede japon het aangewezen mate riaal, doch ook een wollen georgette of zandcrcpe leent zich hier goed voor. Deze volant kraag en manchetten worden uitge voerd met lichte zijde. De kleine puntvor mige halsuitsnijding werkt goed, terwijl aan de schoudernaad flinke postuurnaden zijn aangebracht. Ook aan de zijnaad van 't voorpand zijn een paar naadjes aangege ven, waardoor het bovenstuk mooi valt. De taillelijn is iets langer genomen dan de normale, waardoor het bovendeel een langer aanzien krijgt. De achterbaan be staat uit één geheel, de voorbaan heeft aparte verkorte zijbaantjes, waarover de middenbaan gestikt wordt. Patronen verkrijgbaar in de maten 48, 50 en 52. MEISJESMANTEL. Succespatroon VKK 1986. Prijs f 0.25 -f f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Verschillende najaarsstoffen zijn voor dit vlotte meisjesmanteltje geschikt, zoowel effen als fantasie weefsels evenals fluweel. Men kan het al dan niet geheel of gedeel- VKK 1986 tel R voeren, alleen fluweel wordt heele- kraaegenVOoerdi Bij W°llen weefsels wofden Sükt innlaT g38-' Z3kken- <die °°k °Pge- verschmpnH m ingezet kunnen worden), is het moriW en orëestikt. Overigens zelf te maken661" eenvoudlg en gemakkelijk jaaPratbre5nchikVba°imeiSjeS Van 4~6 en 6~8

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 12