boekfoucUntf Sport Griep, influenza. heeft om spoedig Lentelied. De postduiven-show Dc plaatsbespreking van de Abonnementsvoorstelling. Marineberichten Hoe Atlas Helder III uitschakelde te herstellen, zijn 'n paar Mijohardt's Poeders. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct Bij Uw drogist. het geheel jnaakte volstrekt geen dilettante- rigen indruk. We kregen toen een goed en zuiver ge speelde polka voor 2 pistons, uitgevoerd door B. Teeckelenburg en B. Verschoor onder be scheiden, zich uitstekend aanpassende bege leiding van het corps. Dit nummer werd ge volgd door een bewerking voor trombone solo van Schubert „Am Meer", welke solo werd gespeeld door den heer A. A. Valkhoff. Het was beschaafd en Zeef muzikaal, waar voor den executant alle hulde toekomt. Met den Vara-marsch werd besloten en deze moest op verzoek herhaald worden. „En nu vooruit, kameraad!" ze zongen het alle maal mee. Na de pauze kregen we als eerste nummer een combinatie van Fanfarecorps en „Kunst aan 't Volk", namelijk een „Strijdliederen- Fantasie". Deze was met veel goeden smaak vervaardigd door Hendrik Altink; na' de forsche „Internationale", waarmede werd ge opend, volgde „Zegepraal", terwijl het prach tige koraal van Dirk Troelstra's „Morgen rood" een waardig slot vormde. Het was een mooi en dankbaar nummr, maar „Kunst aan 't Volk" kan nog best wat mannenstemmen gebruiken, denk daar eens aan, vriend lezer. Nogmaals een orkestnummer en toen kwam de Arbeiders-Sportbond, met ,een Uurtje Sport". Wel, er mochten er een stuk of wat afwezig zijn wegens ziekte, het was nog zeer de moeite waard wat aan vrije- en orde oefeningen en aan rhythmische gymnastiek vertoond werd. Een fraai gezicht die rhyth mische bewegingen. Het slot was een Plan apotheose en heelemaal aan het eind zelf een tweetal Plan-marschen door het Fanfarecorps vertolkt. Natuurlijk werd met de Internatio nale besloten en daarna ...Bal. Maar dat ligt huiten ons bestek. Het was, al met al, een mooie avond, dit eerste concert van het herboren Helders Fan farecorps. Een Hollandsche film zonder „Kitsch". Gistermorgen heeft voor een nagenoeg uit verkocht Rialto-theater de Hollandsche film „Lentelied" van Simon Koster gedraaid. Deze film wordt aangekondigd als intellect voorstelling, doch is het niet. Integendeel, het is een film, met gewone menschen, die ge wone dingen doen en gewone belevenissen ervaren. Zij staan met twee beenen op den vaderlandschen bodem en in feite wijken zij niets af van den doorsnee-mensch en zijn verhouding tot de dingen van alledag. Dat men het werk evenwel toch als „in tellect" aankondigt, zal wel hier in gezocht moeten worden, dat het afwijkt van het ge middelde product, dat de filmindustrie zoo wel in Nederland als het buitenland aflevert: het product van de werelddroomfabriek, die nog steeds meent het publiek middels aantrek kelijke schaduwen in een sprookjeswereld te moeten tooveren. Het is een Hollandsche film, maar: een goede. Een film, waarin men zelfs niet meer de sporen terugvindt van Fientje Pe- tersen's, van Bleeke Betten en Malle Gevallen, films tenslotte, die in wezen niets anders waren dan de eerste stuntelige pogingen van een land, dat nog filmervaringsloos was. Integendeel, deze film, vervaardigd onder leiding van den reeds eerder door zijn bijzon dere visie op den voorgrond tredenden Simon Koster, was in eerste en laatste instantie, een moedige poging naast iets origineels ook iets goeds, iets eerlijks te brengen en hierin is men, op enkele niet te ontkomen onvolkomen heden na, ook geslaagd. En al ware men niet geslaagd: we zouden toch eerbied hebben gehad voor den moed van Koster, die bewezen heeft, dat er ook te filmen valt zonder huilende matrozenvrouwen, zonder van verliefdheid druipende gardeoffi cieren en zonder Rembrandtsplein romantiek. Jammer alleen, dubbel en dwars jammer, is het daarom ook, dat deze film onder Je vlag van „Intellect"-film aan den man ge bracht moet worden. Is het niet somber-stem mend, dat deze in een gewoon program door geen bioscoop-directeur gedraaid kan worden? Lentelied is een film van Nederland. Zij geeft een episode uit het leven van een aan tal menschen, zooals ons die ieder persoonlek kunnen overkomen. Koster heeft begrepen, dat hij voor het fond van zijn goed-geschreven scenario nergens zulk een voortreffelijk ma teriaal kon vinden als juist in eigen land en hij nam den tuin van Zeeland, Walcheren. Walcheren, met zijn rustieke landwegjes, met zijn prachtige wolk-formaties, met zijn rus tieke molens en ingetogen bevolking. Deze heele film ademt een geest van enthousiasme: enthousiasme is daarin de wijze, waarop Koster ons de stranden laat zien, waar het zondoorglinsterd water tegen aanritselt. In de molenwieken, die eindeloos voortjagen in den lauwen voorjaarswind, in de wijze, waarop een straatmuzikant op zijn hoorn pijpt Het Is allemaal even juist gezien en reeds na de eerste meters voelt ge de bekoring, die van dit alles uitgaat. En dat niet uit chau vinisme, doch omdat hier iemand achter een camera stond, die iets te zeggen had. Die misschier een eigen jeugddroom doorleefde. Het vei haal zelf is pretentieloos, simpel zelfs, en wij zullen er niet over schrijven. Het is, zooals gezegd, de episode van een paar jonge menschen, die allen op hun wijze op de Lente reageeren, die wonderlijke lente, die een menschenziel nu eenmaal op hol kan doen slaan en hem zijn voorgeschreven beheer- sching doet verliezen. Het zijn louter Nederlandsche acteurs, die optreden: wij noemen van hen Jan Teulings, kunt ge bereiken, door U te wenden tot een betrouwbaar Administratie-kantoor, gevestigd BUITEN DEN HELDER. Tarieven voor volledige verzorging der boekhouding vanaf f 2.50 per maand. Vraagt inlichtingen zonder verplichting onder No. 324, aan het Bureau van dit blad. Lou Ezerman, Ank van der Moer en Cor Hermus. Zij allen hebben getracht zoo min mogelijk tooneel te spelen en zooveel mogelijk zuivere film te brengen, een opgave, waarin men voortreffelijk slaagde. Natuurlijk is dit alles niet vlekkeloos. Daar is de muzikale begeleiding, die op verschil lende punten onder de maat was. Daar was een beeld-montage, waarmee een enkel maal wel eens wat al te vrijmoedig omgesprongen werd. Doch dat neemt men gaarne op den koop toe bij al het waarlijk goede, dat dit Hollandsche Lentelied ons brengt. Een film tenslotte, die bewezen heeft, dat er naast de Kitsch ook nog wel iets anders in dit land te maken valt. Dat het bioscooppubliek dit beseffe, is een wensch, waarvan wij hopen, dat hij niet tot de vrome zal behooren. Burgemeester Ritmeester verricht de opening. Zaterdagavond heeft de opening plaats ge vonden van de Postduiven-Show, welke ook gisteren in het Militair Tehuis in de Spoor straat, gehouden is. Zooals wij reeds schreven, werd aan deze show deelgenomen door de vereenigingen „Hol lands Noordpunt', „Victoria", „V.O.P." te Den Helder en door „Altijd Verder" te Anna Pau- lowna en „De Reisduif" te Barsingerhorn. Er is deelgenomen door niet minder dan een 64-tal exposanten met 387 vogels, die verdeeld zijn over een 22-tal klassen. Eveneens schreven wij reeds iets over de keuring: deze geschiedt naar vliegtype op pun ten. De beoordeeling is voorts voor iederen vogel gesplitst in 5 onderdeelen. Aan de dui ven wordt per klasse naar het stelsel 1 op de 4 vogels een prijs beschikbaar gesteld. Toen wij Zaterdagavond een kijkje namen in de expositiezaal viel het ons direct op, op welk een keurige wijze het geheel er uitzag. Iedere kooi zag er even correct uit, terwijl voorts de wijze van opstelling zeker een woord van lof toekomt. Tal van leden liepen reeds speurend de kooien langs en wezen elkaar op de vele goede eigenschappen, die duiven, bij een voorspoedi- gen kweek, kunnen bezitten. De duiven zelf bleken het voorts, gehoord hun tevreden ge- koer, zeer naar haar zin te hebben, Hoe kon dat ook anders1 Nadat burgemeester Ritmeester gearriveerd was, nam de voorzitter, de heer H. J. Bok, het woord voor het uitspreken van een korte rede, waaraan wij het volgende ontleenen: Spr. heet allereerst de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder burgemeester Rit meester, die zich bereid verklaarde deze eerste kringtentoonstelling te openen. Bericht van verhindering is ingekomen van den Vice-Admi- raal en notaris Engelmann. Verheugend is ditmaal het feit, aldus zegt spr., dat nog nimmer te voren uitsluitend op postduivengebied zoo'n groote collectie voor een expositie hier ter plaatse bijeen is gebracht. Voorheen waren er wel eens specifieke postdui- vententoonstellingen, maar thans, nu er zoo eendrachtig wordt samengewerkt, is hier in Hollands Noorderkwartier iets moois tot stand gekomen. „Eendracht is macht" zegt het spreekwoord en spr. gelooft namens alle expo santen te spreken, dat zij door het inzenden op deze show de daad bij het woord hebben wil len voegen. De postduivensport wordt in ons land sedert een 100-tal jaren beoefend; hier ter plaatse heeft zjj in georganiseerd verband het eerst haar in trede gedaan in het jaar 1909. De postduivenbeweging heeft volgens een globale telling zich in Nederland georganiseerd in een duizendtal vereenigingen, die gezamen lijk een 15 20.000 leden tellen. Dat deze be weging zoo gegroeid is, komt, omdat zij iets goeds en gezonds heeft, dat overeenstemt met èn gelegenheid geeft aan een drang naar iets, dat diep in de menschelijke natuur ligt n.1. den wedijver. Voor deze tentoonstelling hebben alle lief hebbers vol moed ingeschreven. Bijna ieder ver wacht er het beste van. De nederlagen zullen talrijker zijn dan de overwinningen, doch spr. hoopt echter, dat de winnaars en de verliezers het resultaat zullen dragen. Na deze woorden van den voorzitter is het de burgemeester die het podium betreedt. Spr. vestigt er de aandacht op, dat de geschiedenis van de postduif wel even oud is als de geschie denis van den mensch. Men leest reeds van dezen vogel o.a. in de Grieksche geschiedenis van 300 jaar voor Christus. Eveneens wordt zij genoemd ten tijde van Diocletianus en voorts o.a. ook in Holland reeds in de 3e en 4e eeuw. Behalve dat de postduif over een merkwaar dige aanhankelijkheid voor zijn woning beschikt zijn daar de beide op den voorgrond tredende eigenschappen: orlënteeringsvermogen en snel heid. Het is een merkwaardige sport, het kweeken van deze duiven; een sport, die een groote mate van liefhebberij vereischt en het moge onge twijfeld tot verheugenis stemmen, dat de hier aanwezige kweekers het tot zulk een gunstig resultaat mochten brengen. Het typeert het feit, op welke wijze men de postduif kan ont wikkelen. Burgemeester Ritmeester wenscht voorts het bestuur geluk met het succes, dat men tot nu toe reeds mocht boeken en spreekt de hoop uit, dat ook in <je toekomst deze kweek nog be vorderd mag worden. Met de noodige kennis en beleid zal dit ongetwijfeld lukken. Spr. wy'st er nog op, dat het inzicht in deze sport met het versterken van den onderlingen band zonder twijfel zal toenemen en hoopt, dat de show in ieder opzicht zal slagen, ook finan cieel, opdat men ook het volgend jaar wederom met een dergelijke tentoonstelling zal kunnen komen. Met deze woorden verklaart de burgemees ter deze eerste show voor geopend. Na deze rede, die met applaus van de aan wezigen onderstreept werd, werden de deuren van de bovenzaal van het Alg. Mil. Tehuis ge opend en maakte een groot aantal belangstel lenden van de gelegenheid gebruik, duiven te zien, de op voortreffelijke wijze gekweekt wa ren. De houders van steunbon no. 170, 81, 350, 186, 85, 300, 250, 333, 128, gekocht tijdens de show, kunnen de daarop gevallen prijzen af halen bij den beheerder Mil. Tehuis, Spoorstr., tot 1 Febr. a.s. a.s. Donderdagavond. Wij vestigen er de aandacht op, dat de plaatsbespreking voor de abonnementsvoor stelling van as. Vrijdag („Het Voorste Legioen") zal gehouden worden Donderdag avond daarvoor, van 79 uur. Voor bijzonderheden hieromtrent verwijzen wij naar de desbetreffende advertentie in ons blad van morgen en Woensdag. Bij beschikking van den Minister van Staat, Minister van Defensie a.i., is de off. van gez. der 2e kl. H. F. Hamelberg den 18 Januari 1937 geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord. NOMINATIEVE STAAT VAN DE BEMAN NING VAN Hr. Ms. „DE RUYTER", welke kruiser op 12 Januari 1937 naar Nederlandsch-ïndië is vertrokken. Kapt. ter zee A. C. van der Sande Lacoste, commandant. Kapt.-luit. ter zee H. G. de Bruijne, le off. Luits. ter zee lé kl. A. W. Kruk, F. J. v. d. Poll en J. J. L. Willinge. Luits. ter zee 2e kl. P. G. de Back, H. D. Claus, E. J. Gallas. A. P. L. de Gelder, G. P. Kullèr, A. v. Miert, Luits. ter zee 3e kl. S. H. de Boer, J. v. Dapperen, J. L. Dencher, W. Langeraar, N. J. A. C. Swellengrebel. Off.-vlieger 2e kl. E. Bakker. Off. M.S.D. le kl. M. de Vries. Officieren M.S.D. 2e kl. W. P. J. Brunet de Rochebrune, A. Everaars, Ir. N. J. C. Smit, T. J .Spangenberg, L. Stam. Off. M.S.D. 3e kl. J. Ehrenburg, E. Eilers, K. Metz, W. Morée. le luit. der marns. J. G. M. Nass. Off. v. Gez. le kl. P. C. Broekhoff. Off. v. Gez. 2e kl. H. J. E. J. de Ruijter de Wildt. Off. v. Adm. le kl. A. J. Poll. Officieren van Adm. 3e kl. F. A. Bouman en C. v. d. Stad. Opperschipper J. H. A. Goedknegt. Bootslieden A. D. Lutterlof, W. M. K. F. Meurer, P. Snel, B. Stougje en C. P. Voogt. Kwartiermeesters M. Glimmerveen, H. v. d. Graaf, A. A. Grimmelijkhuizen, H. J. v. Horik, M. Vermeule. Matrozen le kl. J. J. den Bakker, J. Bim- mel, D. Bol, J. v. d. Boom, J. Borking, P. H. Cappetijn, J. Dekker, P. J. v. Deurzen, A. Diesveld, J. T. Furer, H. Heidekamp, W. F. Heisterkamp, B. Heuft, C. v. Kruiningen, C. M. de Lange, N. Lasage, P. J. C. Leefiang, M. J. Louwerse, J. LugLenburg, A. J. v. Luyk, H. J. Maes, A. v. d. Meer, J. v .d. Meer, A. W. Nebbeling, P. de Nooijer, C. J. N. Oostdam, F. N. M. v. Reijsen, M. Rozenberg, J. C. Ruigendijk, J. P. Schmidt, J. Spijkerman, A. F. L. van der Steen, M. H. v. Steenbrugge, H. Tamerius, T. J. v. Tol, A. Versluis, P. Weijdert, J. D. G. de Wilde, C. L. Zewald. Matrozen 2e kl. P. P. M. Appel, J. Bakker, C. v. Beelen, M. Biesbroek, W. K. v. d. Blom, D. H. J. Born, W. v. d. Bosch, C. v. d. Bree- vaart, F. v. d. Breggen, W. H. ten Brink, J. Bron, A. D. de Buck, A. G. de Cocq, G. A. Dekker, G. J. Delorme, A. Dieleman, P. Dour- lijn, N. H. v. Draanen, F. v. d. Dungen, G. Dijkstra,' J. Eckhardt, P. G. Eekman, J. Euser, C. J. Fossen, J-. v. Gelder, J. Gerritsen, A. G. Glastra, A. Goedegebuure, C. H. Herm- kens, H. F. v. d. Hilst, C. A. Hoebeke, N. A. Hoek, B. v. 't Hof, M. Hollering, J. G. Homan, F. v. d. Horst, F. Hovenkamp, P. Hupkens, G. Jansen, P. v. Katwijk, H. Keizer, W. F. Keur, W. F. v. Klaveren, H. Kok, A. v. d. Meulen, B. Nater, A. Nieuwland, J. Piersma, W. Post, J. F. Reus, S. Rijnhout, K. H. Rijp- stra, J. C. Sanner, H. A. R. J. Schenkel, C. A. Schilperoord, L. Schotanus, G. Schut, B. Stadtman, A. A. Struijk, J. T. Tool, C. A. Valkhof, H. J. Velthaak, J. T. Walon, T. E. Wiggers, W. J. F. Wildenburg, T. W. Wilstra, L. Zwart, R. Zjj lstra. Majoors-konstabel K. Prins en J. Tukke. Sergeanten-konstabel J. Dijkers, J. G. C. Rammers, P. J. v. Wijk, J. A. v. d. Zande. Korporaals-konstabel W. Brasser, J. T. J. Coopmans, T. Dam, J. Koger, F. N. v. Mil, A. L. v. Seist, W. M. Thijssen. Konstabelmaats A. v. d. Brink, W. v. Gent, A. J. Hasebos, D. W. Hoogvliet, C. Hubregtse, L. Nottelman, A. Pronk, T. Ruiten, A. C. Schilthuizen, P. Schotman, A. J. v. d. Voort, A. Wondergem. Sergt.-monteur (d.d. vlieger) C. v. Dijk. Majoor-telegr. J. Reppel. Sergeanten-telegr. P. A. v .d. Born, C. H. A. Dreves, C. A. J. Erkens, P. Markestejjn, M. Noorlander. Korporaals-telegr. W. P. J. Duijn, M. L. de Keizer, B. Kooij, F. A. F. v. Lokven, J. H. v. Noppen, G. v. Oosten, G. de Priester, P. Rol, C. J. Verhagen, G. P. C. de Vree. Matrozen-telegr. M. Bolk, D. v. d. Monde, W. Taekema, P. Wielard. Matroos le kl. (geëx. korpl.-telegr.) M. de Majoors-macht. A. Cupido, J. Doezie, A. de Heer, C. Leeuw. Sergeanten-macht. G. Brouwer, J. D. Coone, A. Darphorn, P. A. Garama, J. Jongschaap, J. v. d. Kooij, J. G. A. v. Kordelaar, E. M. H. Krauth, J. Last, W. W. Last. Korporaals-macht. B. J. v. d. Aa, J. H. Blazer, P. T. L. Born, A. Grollé, C. P. Koorn, J. Krüizinga, J. C. Legemate, J. v. Linge, J. M. Moeliker, M. Mulder, J. H. Pfaltzgraff, P, J. v. d. Putten, F. C. Robert, G. Rook- hüijzen, W. Rijsdijk L. Schölgens. C. Siersma, T. Steinhorst, A. Tevel, H. de Weert. Stoker-olieman W. H. Ankringa, F. M. v. Bale, J. J. de Beer, J. Boekei, J. N. Broeders, R. C. Bruin, C. A. Damen, P. M. Doornbos, J. A. Eiff, J. Fransen, G. J. Heikamp, G. W. Hüfken, G. Kalkema, C. Kater, J. v. d. Kerk, G. A. Kuijs, T. J. N. v. d. Lee, J. M. Schuurman, F. A. Sturk, B. C. Vermeulen, C. A. Vermeulen, A. J. Wagemakers, C. L. J. Wanst. Stokers le kl. B. H. Altena, J. J. Arnts, A. C. Bakker, T. Boetje, D. Brouwer, H. J. Brouwer, P. J. v. Dierendonck, H. M. Elders, H. Essenberg, A. W. H. Eijpe, H. J. Heidt, A. Kesteloo, K. J. T. Klaus, J. J. M. Kok, H. Kolder, E. Kost, D. Kraft, J, Kriek, J. Kummu, H. J. v. Leerdam, G. H. P. Michels, H. W. N. v. Opijnen, F. W. Poelakker, C. Rohnström, C. Schenk, W. v. d. Schleij, L. v. Seventer, N. Sluimer, J. A. v. d. Stel, J. H. Tax, C. Verboom, N. Verhoef, J. v. d. Vlies, J. J. S. Witsiers, H. v. Zuiden. Stoker 2e kl. P. W. J. Berben, K. Beuken kamp, L. Bogert, C. Dirkzwager, J. v. Don kelaar, H. Eggink, F. Gerrits, W. v. Iterson, J. L. Jansoon, A. H. W. v. d. Kley, G. v. d. Kolk, J. M. A. Kreekels, J. T. Martens, F. J. Rosier, S. A. Schliekelmann, D. Snijders, M. Verhoeven, J. Visser, L. Vijfvinkel, D. Wichard. Sergt.-timmerman B. G. Willms. Sergt.-geschutmaker M. W. Treffers. Korp.-geschutmaker W. A. Jongepier. Oppermonteur C. K. Bognetteau. Sergeanten-monteur J. A. A. Cambier, L. Drijver, H. M. G. Terhaar, H. de Vries. Korporaals-monteur A. van Berkum, A. J. v. d. Burg, A. P. v. Eiswijk, W. v. Erk, G. Garson, D. v. Heteren, H. S. Letema, J. P. Lobbes, C. B. Niël, A. Nijwening, T. Rienstra, W. J. F. H. Verhoef, K. Wagenaar. Sergt.-vliegtm. (M) J. Huiden. Korporaals-vliegtm. (M) A. Bussen, J. H. Vet. Majoor-bottelier R. Reijers. Sergt-bottelier J. Jansen. Korp.-bottelier G. Kiekebos. Sergt.-ziekenverpl. P. P. C. de Brurjn. Korp.-ziekenverpl. C. E. Cabret, K. Huijbens, H. de Jongh. Majoor-schrijver A. v. Heijningen. Sergt.-schrijver J. P. Philipse. Korporaals-schrijver M. C. W. Akkermans, R. Dijksterhuis, J. J. C. P. Vos. Sergeanten-hofmeester G. J. L. Kenis, T. J. A. Lubke. Korporaals-hofmeester J. M. T. Kleef, P. J. Louws, L. v. d. Wal. Sergeanten-kok A. C. Stubert, L. J. A. v. Vliet. Korporaals-kok P. Dubbeld, A. Emmelot, J. P. C. v. Hout, G. P. Soonius, J. J. Voers. Koksmaat C. v. Langeraad. Kleermaker H. Posthuma. Schoenmaker J. C. Reijers. Barbier D. J. Koopal. Sergt.-maj. der marns. A. v. Brummelen. Sergt. der mams. C. Vijlbrief. Korporaals der mams. A. Dourlein, J. S. de Jong, J. v. d. Mast, L. J. v. Til. Mariniers le kl. W. Artz, A. Benink, C. J. Biesing, C. Bravenboer, A. Bruil, J. S. Carton, M. v. Colmjon, C. Disse, G. Dorland, W. v. d. Driest, H. v. Dijk, T. J. Dijkstra, J. J. Eppes, H. F. J. v. Galen, J. v. Garsel, F. P. Greefkes, M. J. Heiligers, J. G. H. Hendrix, J. J. v. Hengst, A. J. J. Janssen, A. Klootwijk, J. Landzaad, J. C. Lausberg, J. B. M. Logt, C. J. Maliepaard, A. v. Maurik, K. Meijer, J. C. Mol, M. J. Oosenbrug, H. v. Ooste, W. J. v. Osch, E. Reijnoudt, P. Savelkouls, J. Schaap, G. Schreuder, J. Schreuder, W. J. Slagmolen, W. Smoorenburg, W. Soeters, J. v. Strater, J. Timmerman, M. v. d. Velde, G. de Vries, C. de Wit, W. de Wolf, E. A. Wortel, D. v. d. Wijk, M. v. Zweeden. Mariniers 2e kl. H. Huizinga, B. P. de Wit. Mariniers 3e kl. H. G. Hermans, A. J. Pfennings, C. J. Schots, J. A. Schrama, J. A. v. d. Sluijs, P. Smit, L. J. C. v. Soest, H. v. d. Steen, G. Temme, A. Verbaan, C. P. Verhage, J. P. Verloop, J. W. Vermeer, J. A. P. v. d. Voort, J. C. Wassink, J. Weemstra, J. Wilde- boer. Tamboers le kl. P. H. J. Knufman, J. de Romijn. Pijper le kl. G. J. Boesjes. PRIJZEN VARKENS, BESTEMD VOOR UITVOER. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijs voor de varkens welke boven het zoutersgewicht worden afgenomen en bestemd zyn om levend te worden uitge voerd, voor de week van 1823 Januari 1937 vastgesteld is op 44 cent per kg levend gewicht. Dit gewicht zal worden vastgesteld volgens plaatselijk gebruik, dus met inachtneming van de ter plaatse gebruikelijke korting. Z.g. Fonds gelden zullen bij de uitbetaling niet worden afgetrokken. De varkens moeten bij levering in goede conditie verkeeren. Zij moeten gezond en goed ter been zijn en gedurende ten minste 12 uur voor de levering gevast hebben. De Nederlandsche Veehouderijcentrale zal alle varkens, welke naar haar meening op de leveringsplaats niet in goede conditie verkee ren of niet het vereischte gewicht hebben, wei geren. (Adv.). PRIJZEN- VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 18 Januari a.s. aan haar te leveren varkens, bestemd voor baconbereiding, ver hoogd zijn met 3 cent per kg geslacht gewicht. Deze prijzen zyn tot wederopzegging als volgt: Prijs per kg geslacht gewicht in centen. Kwaliteit. Beneden Van Van Van Van Van 50 54 58 67 76 50 kg tot tot tot tot tot 53 57 66 75 85 kg kg kg kg kg IA naar 58 61 63 61 59 IB IIA kwali- 56 59 61 59 57 IC IIB IIIA teit 54 57 59 57 55 IIC IIIB max. 52 55 57 55 53 IIIC 47 50 53 55 53 51 CC cent 48 51 53 51 49 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koud gewicht na slachting (d.i. het warm ge wicht verminderd met 2 Deze prijzen worden verlaagd met 2 cent per kg wanneer de varkens als nood- en spoedge vallen zijn aangeboden; met 5 cent per kg wanneer het spek der varkens na slachting zacht blijkt te zijn en wanneer het varken na slachting strepen, vlekken of onderhuidsche bloeduitstortingen vertoont, waarvan de aan wezigheid reeds bij de afname door den kring zaakvoerder is geconstateerd. Voor varkens, welke voor het risico van den leverancier zijn afgenomen, worden deze prijzen alleen dan uit betaald, wanneer deze varkens na slachting in goede conditie zijn. Is zulks niet het geval dan wordt de werkelijke waarde nè. slachting ver goed. Zeugen, beeren of binnenbeeren mogen niet geleverd worden. Blijkt het varken na slachting toch een binnenbeer te zijn dan geschiedt de betaling op basis van 60 der genoemde prij zen, tenzij de kringzaakvoerder reeds bij de ontvangst de meening heeft geuit, dat het var ken vermoedelijk een binnenbeer is, in welk geval niet meer dan de werkelijke waarde na slachting wordt vergoed. Deze prijzen gelden niet voor de varkens, welke bestemd zijn om levend te worden uitgevoerd. (Adv.). STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatu reerd in het tijdvak 4 Januari 1937 tot en met 9 Januari 1937 1.30 per 100 kg zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatureerde groene erwten van de laagste klasse en andere erwten is de steunvergoeding bepaald op 0.80 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen welke volgens de dateering van het dorschbriefje zijn gedorscht in het tijdvak 4 Januari 1937 tot en met 9 Januari 1937 zal 1.75 per 100 kg be dragen. (Adv.). INLEVERING VAN VERSCH SPEK. De Nederlandsche Veehouderijcentrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met in gang van Maandag 18 Januari 1937 de ge meenten IJmuiden en Hoek van Holland door haar zyn aangewezen als centrale ontvang- plaats van versch spek. De inlevering van spek te IJmuiden zal op Dinsdag en Donderdag van iedere week kunnen geschieden aan het Koèlhuis „Frigo" van de N.V. Vereenigde Ijsfabrieken IJmuiden, ter wijl te Hoek van Holland op Maandag en Woensdag van iedere week zal worden ontvan gen bij de N.V. Maatschappij Hoek van Holland. De inlevering zal op deze dagen kunnen ge schieden van 912 uur en van 25 uur. (Adv.). Een 20 overwinning. Na een lange, ongewilde voetbalrust hebben we Zondagmiddag eindelijk weer eens de derde kampioenscandidaat in I D aan het werk gezien. We schreven „derde", maar deze, Hel der 3, kan zich met 4 punten achterstand wel als uitgeschakeld beschouwen. Het werd de Atlas-spelers niet al te moeilijk gemaakt. Immers, Helder 3 verscheen door ziekte met een 4-tal invallers. Zoo ontbraken o. a. Ran, Beekhoven, Bakker. Deze werden op lang niet onverdienstelijke wijze vervangen door eenige juniores, die voor de toekomst wellicht goede voetballers zijn, echter voor dezen zware- wedstrijd in tempo en doorzet tingsvermogen te kort schoten om het Atlas gevaarlijk te maken. Zoodoende zijn de Atlas- sers vrijwel den geheelen wedstrijd .sterker geweest en het is enkel aan het fanatieke ver dedigen der witjakken te danken, dat het zoo'n lage uitslag is geworden. Toch was Helder qua spel lang niet de mindere, maar op beslissende oogenblikken ontbrak hen het zoo noodige doorzettingsvermogen. Alleen tegen het einde vermochten de wit- hemden zich iets los te werken, doch verder dan enkele gevaarlijke aanvallen, die echter allen op het degelijke Atlas-backstel dood liepen, brachten ze het niet. In de eerste helft bleef het spelpeil af en toe ver beneden A.P. Hieraan was niet alleen de lauwe strijdlust debet, doch ook het natte hondeweer, dat het voetbalveld tot een onaangename verblijf plaats maakte. Aanvankelijk was Helder ster ker, maar al spoedig nam Atlas het spel in handen. Een misverstand tusschen Johannisse en keeper Meijer veroorzaakte bijna een doel punt, doch eerstgenoemde herstelde zich op het laatste nippertje. Ook een vrije schop vanaf den rand van het strafschopgebied vond bij Mejjer geen genade. Een open kans wordt dan door Riedeman keihard, doch recht in de handen van den Helder-kecper geschoten. De witjakken weten zich echter staande te hou den en met de pauze is de stand nog steeds dubbelblank.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6