Het Agrarische vraagstuk Gevaarlijke toestand in Sianfoe Cijfers en feiten rondom den Spaanschen luchtoorlog in de Vereenigde Staten Oe Bilt seint Japansche Kabinet afgetreden Marktberichten Uit onze Omgeving Alkmaarschc Kaasmarkt Predikbeurten Heeft Amerika weer hoop Zuid-Afrikaansche studenten te Alkmaar Kaas voor Duitschland BREEZAND. Rijwiel ontvreemd. Eén van de onlangs naar hier gekomen Duitsche R.K. zusters, de verpleegster, die haar fiets, een nieuwe Gazelle, even onbe heerd bij het R.K. Vereenigingsgebouw liet staan, merkte tot haar schrik, dat het rijwiel verdwenen was. De politie, direct gewaarschuwd, nam vlug haar maatregelen voor hier en de omgeving, maar het gelukte niet den dief te vatten. Ver. van Oudleerlingen T.C. De vereeniging van oudleerlingen van den tuinbouwcursus vergaderde bij den lieer Jb. Borst. Na een kort openingswoord van den heer C. van der Linden en goedkeuring van de, door den heer J. Romar samengestelde, no tulen. volgde een overzicht van den staat der financiën. De ontvangsten bedroegen, met inbegrip van een voordeelig saldo, f 119.86, de uitgaven f 20.23. Besloten werd gezamenlijk poters van ..Noordelingen" te koopen en de heer Hooi- meijer nam op zich, de vroege koolplanten, slaplanten en uien te leveren, waarvoor de leden bestellingen opgaven en nog kun nen ongeven bii den heer Romar. De heer D. de Jong stelde zich weer be schikbaar voor het bespuiten der vrucht- boomen en de heer Schilderman kreeg vrij mandaat voor het aanschaffen van <ie daarvoor benoodigde carholeum. Bij de rondvraag stelde de heer Van der Linden voor, de vereeniging iets te doen bijdragen in de kosten van omrastering van den bij het Oranjefeest geplaatsten herinne ringsboom. De heer Hooimeijer deelde mede, dat er voor die omrastering drie plannen zijn pn dat 't waarschijnlijk wel een eenvoudig hek zal worden. Met algemeene stemmen besloot m,en, dat de vereeniging dan de daarbij behoorende heesterbeplanting voor haar rekening zal nemen. Hierna volgde sluiting. WIETtlNCEN Stempelregeling. Zeer ten gerieve van de werkloozen in deze gemeente heeft de Minister van Sociale Zaken een uitbreiding van het aantal stem pellokalen goedgevonden. De werkloozen in Oosterland en Den Oever stempelen nu reeds eenige dagen in de Jeugdherberg en de werkloozen om de West onder de toren te Westerland. Personalia. De heer L. Niemeijer te Bellingwolde is aangesteld in de plaats van den heer Van Ringen, dienstgeleider der Belastingen alhier die naar Eindhoven vertrekt. Onderwijzend personeel. Ter vervanging van den heer J. J. R. Groos aan wien ziekteverlof is verleend, is tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School te Hippolytushoef benoemd, de heer N. H. Bier steker te Den Helder. Burgerlijke Stand. (Van 15 tot en met 19 Januari 1937). Geboren: Anna Klazina, d. v. N. J. Schreur en A. M. de Vries; Anna Antonie, d. v. J. Bijpost en A. M. Schmidt; Pieter, z. v. J. Dijkstra en Th' Dijk; Jan Jacob, z. v. H. Smit en J. Kossen. Overleden: Jac. Bakker, 67 jaar, man van N. Smit; G. Bakker, 81 jaar, weduwe J. Smid. Belangrijke circulaire voor ge dupeerde Zuiderzeevisschers. Onder de belanghebbenden, die bezig zijn hun op de Zuiderzeevisscherij gegrond be drijf te vervormen en welke, ten einde deze vervorming tot een goed einde te brengen, in het genot zijn van een bedrijfstoeslag ingevolge art. 6 van de Zuiderzeesteunwet, zijn er verscheidenen, die hulp ter verkrij ging van werk hebben aangevraagd ook voor plaatsing bij de Zuiderzeewerken (N.O. Polder). Het is niet uitgesloten, dat, als straks de Zuiderzeewerken na den winter met kracht worden voortgezet, aan meerderen hunner werk zal kunnen worden aangeboden en dat door deze dan dit werk zal worden aanvaard Tegen tewerkstelling van deze belangheb benden bij de Zuiderzeewerken bestaat uiter aard in het algemeen geen bezwaar. De aandacht wordt er echter op gevestigd, dat tewerkstelling bij de Zuiderzeewerken moet worden beschouwd als een opgeven van het voornemen om in het IJsselmeervisscherij bedrijf in de toekomst een volledig bestaan te vinden. Immers alleen dan zal een der gelijk streven met succes kunnen worden bekroond, indien onafgebroken wordt ge tracht dit bedrijf op de meest intensieve wijze uit te oefenen, vooral in de seizoen maanden, wanneer de uitoefening van de visscherij met loonende resultaten moge lijk is. Wanneer derhalve de tewerkstelling bij de Zuiderzeewerken in den loop van het jaar eindigt en betrokkenen alsdan het plan zouden hebben opnieuw weer aan de vis scherij te gaan deelnemen, dan zou niet kun nen worden aangenomen, dat het onder die omstandigheden ter hand nemen van het IJsselmeervisscherijbedrijf gunstig perspec tief opent. Belanghebbenden zouden althans niet in aanmerking kunnen komen voor toe lating tot een der toeslagregelingen, gegrond op art. 6 der Zuiderzeesteunwet en ook niet voor een kostelooze vergunning tot uitoefe ning van de visscherij op de afgesloten Zui derzee. Hunne eventueele aanspraken op tege moetkoming ingevolge art. 13 van de Zuider zeesteunwet zullen zij evenwel onverkort kunnen handhaven. Het verdient dus geen aanbeveling dat belanghebbenden, die in de uitoefening van het IJsselmeervisscherijbedrijf een toekom stig bestaansmiddel kunnen vinden, dit be drijf in den steek laten telkens wanneer door bepaalde omstandigheden tijdelijk elders hoogere verdiensten kunnen worden verkre gen. Zoo handelende zouden zij een beletsel vormen voor anderen, die geheel werkloos zijn, om een plaats bij de Zuiderzeewerken te verkrijgen, terwijl hun eigen belangen daarmede op den duur evenmin zouden wor den gediend. De aanvoer was vrijwel onveran derd. Al spoedig werd voor een stapel 121.betaald, waarop het even wat stugger werd. Weldra vonden de partijen elkaar en werd de aanvoer vlot verkocht. Voor ste vige soorten werd f 17.a f 18. betaald, de goede consumptiesoorten maakten f 16.Waarmee de gang iets minder was dan de vorige week. Aan de beurs waren wederom ze ven a acht fabrieken versohenen. De hoogste noteering was met 119.wel lager dan die aan de markt, waarbij men echter mag overwegen, dat de f 21.die aan de markt werden betaald niet als norm kunnen gelden. De verkoop leek ons op de beurs ditmaal niet veel te verschillen van die op de markt. Verwachting; Matige tot zwakke Zuidwes telijke tot Zuidelijke wind. afnemende bewolking, aanvankelijk nog eenige kans op regen, later kouder. Verdere vooruitzichten; Waarschijnlijk da lende temperatuur. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 767. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 7 gr. C. is 45 gr. F. ZONDAG 24 JANUARI. Nederl. Herv. Gemeente. Oosterland, voorin. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, 's av. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen. Callantsoog. voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poel. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uu^, Cand. J. Verhave. Nam. 2.30 uur, Cand. J. Verhave. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer J. Kits, van Leeuwarden. Maandagavond 7 uur. eveneens de heer J. Kits. Oud-Geref. Gemeente. Breezand, Dinsdagavond half acht, Ds. v. d. Kraats, van Den Helder, in o. 1. school II. TOKIO, 22 Jan. (Reuter). Het Japansche kabinet heeft besloten af te treden. Communisten geheel de baas. Z.II.E. mgr. Pacifico G. Vanni, OF.M., apostolisch vicaris van Sian Foe en titulair- bisschop van Zapara, is, volgens Stefani, met vijftien leden van de missies te Sian Foe in Lovang aangekomen. Zij zijn uit Sian Foe weggevlucht, nadat hun missiestaties door de muiters waren bezet. In de provincie Sjensi vertoeven nog enkele Italiaansche missionnarissen. De missie van San Joean is eveneens door de rebellen bezet. De missie te Toeng Tsjan schijnt geen enkel gevaar te loopen. De correspondent van de „Times" te Shanghai, heeft van Europeesche vluchte lingen uit Sjensi vernomen, dat de commu nisten een „vriendschappelijke" houding aannemen tegenover de vreemdelingen en de Chineezen. Het aantal communisten in Sjensi wordt op 80000 geschat. Zij verklaar den, „de vreemdelingen geen kwaad te willen doen". Alleen verlangen zij een front tegen Japan te vormen. Sommige vluchtelingen reisden met auto bussen van Tsjang Woe naar Sian Foe en passeerden verscheidene troepen rooden, zonder te zijn aangehouden of lastig ge vallen. De communistische troepen zijn uitmun tend gewapend en dragen een donkere uni form met zwarte pet, waarop een roode ster is aangebracht. Generaal Jang Hoe Tsjeng, die de opstan dige troepen commandeert, verklaarde geen roode aspiraties te hebben, doch wel sym pathiseert hij met de communistische wen- schen inzake een eenheidsfront tegen Japan. De communisten houden Sien Jang, King Jang en San Juan ten Noorden van de Wei rivier bezet. Hun methode van actie is zeer doeltreffend: Wanneer zij een stad bezetten, nemen zij bijdragen van de rijken en werven vrijwilligers onder de armen. Interessante mededeelingen van den Amerikaanschen vlieger Acos- ta Buitenlandsche toestellen be- heerschen het veld. De beroemde Amerikaanschc vlieger Bert Acosta, die zooals bekend een maand in dienst is geweest bij de luchtvloot van de Spaansche regeering, geeft in de Parijsche pers interessan te bijzonderheden over de sa menstellingen de krachtsverhou ding der vijandelijke luchtvlo ten. Zijn cijfermateriaal heeft betrekking op de tweede week van Januari, waarin zijn con tract met de Spaansche regee ring afliep. De regeeringstroepen beschikken op het oogenblik over ongeveer 200 Russische mi litaire vliegtuigen, waarvan er zich On geveer 100 aan de fronten en de rest in re serve bevinden. Bovendien bezitten zij ver der iets meer dan 200 vliegtuigen van Spaanschen, Franschen, Mexicaanschen en anderen oorsprong, die bijna allen actief zijn. Het leger van Franco beschikt over bijna 500 eenheden, deels Fiatjagers en Caproni- bommenwerpers, deels jagers van de nieuw ste Duitsche productie (Heinckel) en Jun- kers-bommenwerpers. De belooning. Acosta en drie andere Amerikaansche pi loten kregen hun contracten eind October door bemiddeling van den Spaanschen consul in New York en wel onder de vol gende voorwaarden: Een salaris van 200 Engelsche ponden per maand; Een bijzondere premie van 100 Engelsche ponden voor elk neergeschoten vijandelijk vliegtuig; Een garantiesom van 300 Engelsche pon den voor het vliegtuig. Het slechte materiaal. Acosta beklaagt zich bitter over het door de Spaansche regeering geleverde slechte materiaal. Zijn eskader bestond buiten zijn eigen Amerikaansche toestel enkel en alleen uit civiele vliegtuigen van aller lei soort, die niet eens met machinegeweren waren uitgerust. De bommen werden in een geïmproviseerde bergruimte medegeno men, die onder de romp van het vlieg tuig was bevestigd. Een van zijn kamaraden, Fred Lord, start te op den eersten dag met een oud Fransch nassagiersvliegtuig. Op 150 meter hoogte brak één-van de draagvlakken hij kon echter dalen, zonder daarbij lichamelijk letsel op te loopen. Het vliegtuig was eenige da gen tevoren door machinegeweervuur be schadigd en men had nog geen tijd gehad om het te repareeren. De Russen. De Russische machines zijn daarentegen uitstekend. Piloten en mechaniciens zijn in overvloed aanwezig. De Russen, goed ge disciplineerd en uiterst strijdlustig, zijn in geen enkel opzicht de minderen van hun Duitsche en Italiaansche tegenstanders. Zij hebben alles medegebracht, wat zij noodig hebben en nemen van de Spanjaarden niets anders aan dan onderdak. Overigens zonde ren zij zich volkomen af. Alles om hen heen is Russisch, behalve de grond, waarboven zij vliegen en waarop zij slapen. In de eerste week van. Januari startte in Valencia een eskader van vijf bommenwer pers, gevolgd door een aantal Russische ja gers. Zij stegen tot een hoogte van 2600 me ter en kwamen onopgemerkt boven een na tionalistisch vliegveld. Toen een der vlie gers, de Engelsche piloot George Holland, Het rassenvraagstuk der Ver eenigde Staten. Washington, Januari 1937. Op onzen tocht door het Amerikaansche continent is ons het rassenprobleem, waar mede de Vereenigde Staten te kampen heb ben, duidelijker en duidelijker geworden. Of wij ons nu in New York door den stroom der menschen laten meedrijven dan wel, of in Midden-Westen een negerjongen on zen schoenen een nieuwen glans verleent, steeds weer krijgt men het gevoel, dat het rassenvraagstuk van groote beteekenis voor Noord-Amerika moet zijn. Wil men de eigenaardigheden van het maatschappelijke en politieke leven, de vele spanningen en de onevenwichtigheid van de Nieuwe Wereld begrijpen, dan kan men zulks inderdaad niet doen, zonder zich ook bezig te houden met de elementen, waaruit in den beroem den „smeltkroes" de nieuwe Amerikaansche mensch geschapen zou worden. Zeker, de onevenwichtigheid in het Amerikaansche leven is ten deele een gevolg van de al te snelle ontwikkeling maar zij is toch ook toe te schrijven aan de verschillen tnsschen de in de staten levende menschen. Men kan zon der overdrijving zeggen: de smeltkroes heeft niet dat gebracht, wat men er van verwachtte. Het is gedurende de laatste 50 jaren niet gelukt, de immigranten die tot den dag van de immigratie-beperking in het jaar 1093 in steeds grooter omvang uit In bijgaand artikel wijdt onze V.P.B.-correspondent een zeer interessante beschou wing aan het bevolkings vraagstuk der Vereenigde Jtaten, dat in zeer na ver band staat met de ontwikke ling der bodembewerking. Oost- en Zuidoost-Europa naar Amerika kwamen, op de gewenschte wijze in het Amerikaansche leven in te schakelen. De smeltkroes functioneerde slechts, zoolang het meerendeel der immigranten uit Noord en West-Europa kwam. Hij begon echter te falen, toen de verschillen tusschen de nieu we immigranten en de oude Amerikanen te groot werden. Vooral in de industrieele centra ontstonden talrijke vreemdelingen- wijken, waarvan de bewoners, hoewel zij zich uiterlijk sterk geamerikaniseerd heb ben, door de oude Amerikaansche geslach ten niet als hunsgelijken werden beschouwd. Krijgt Amerika een ander karakter In Noord-Amerika speelt dus niet slechts het vraagstuk der negers een rol, maar ook door de blanke bevolking loopen scheidings lijnen, die slechts zeer moeilijk zullen zijn uit te wissen. Voor 1923 was de immigra tie uit Oost- en Zuidoost-Europa zoo groot, dat het volstrekt mogelijk "Scheen, dat de Verenigde Staten hun Angel-Sasisch ka rakter zouden verliezen. Nadat thans de stroom der immigratie bijna geheel tot stilstand gebracht is, hangt de verdere ontwikkeling van Noord-Ame rika in dit opzicht voor het grootste ge deelte af van het aantal geboorten in de verschillende bevolkingsdeelen. De negers, die ongeveer 10% van de totale bevolking uitmaken, hebben zich tot nog toe, ondanks een hoog geboortecijfer, slechts weinig ver meerderd, wijl de sterfte groot was. Gelukt het den negers, door toepassing van de moderne hygiene het sterftecijfer te ver lagen, dan kunnen zij hun aandeel in de totale bevolking verhoogen. Van de blanke bevolking hebben de nieuwe immigranten in vergelijking met de West en Noord-Euro peanen een hoog geboortecijfer. Een voort duren van dezen toestand zou beteekenen, dat de U.S.A. tenslotte hun Angel-Saksisch karakter zouden verliezen. Nu zijn echter de immigranten van de laatste tientallen jaren hoofdzakelijk in de groote industri eele centra blijven zitten, waar zij een groot bestanddeel van het Amerikaansche prole tariaat uitn*ken. Zij leven daar onder vrij ongunsnge levensvoorwaarden, zoodat te verwachten is, dat in de toekomst het geboortecijfer onder hen aanzienlijk zal da len. De kracht van de Angel-Saksische Ame rikanen, waarmede b.v. ook de Amerika nen van Nederlandsche afstamming ver want zijn, berust in ieder geval meer op het land dan in de stad. Dit is voor ons een reden, om de plattelandsbevolking van de Vereenigde Staten nog eens wat nader on der de loupe te nemen. Beslissend voor de toekomst van het land. Zeer in het algemeen kan men zeggen, dat het pionierswerk in Noord-Amerika is verricht door menschen van West- en Noord Europeesche afkomst.. De enorme prestatie uit een wildernis in ongelooflijk korten tijd een van de grootste agrarische productie centra van de wereld te maken, is hoofd zakelijk door F.ngelschen. Nederlanders, Franschen,Scandinaviers en Duitscherver richt. Italianen, Polen Balkanneezen, enz. kwamen eerst later, toen het continent, voor zoover voor den landbouw geschikt, reeds in bezit genomen was. Zij maakten de industrialiseering van het nieuwe wereld deel mogelijk. Ondanks vele veranderingen, valt ook op het oogenblik nog het Angel saksische karakterop het platteland scher per waar te nemen dan in de steden. Dit geldt in het bijzonder voor het midden-wes ten. In de gespecialiseerde groenten- en fruitbedrijven van het Oosten werken in- tusschen veel menschen van Zuid-Euronee- sche afkomst. In de kuststreek van den Stil len Oceaan kan men overigens ook veel Ja panners en Chineezen aantreffen. Een zeer bijzondere toestand heerscht in het zuid-oosten van de Unie. Daar werden door het invoeren van negers uit Afrika en de stichting van kapitalistische katoenplan tages hiina koloniale verhoudingen gescha pen. Dat had tengevolge, dat de latere Europeesche immigratie afgezien van eenige uitzonderingen het zuiden meed. Men kon moeiliik met, de negers in concur rentie treden. Ook de z.g. bevrijding van de negers door den burgeroorlog heeft eigenlijk weinig verandering in den toe stand gebracht. De sterke negerbevolking dwong tot het behoud van meer aristocra tische maatschappelijke vormen. Voor de toekomst bestaat de mogelijkheid van een nieuwe verandering in het Ameri kaansche volkskarakter, indien n.1. de. im migranten uit de laatste tientallen jaren langzamerhand in het volkslichaam wor den opgenomen. Of het beeld der blanke be volking daardoor sterk zal veranderen, hangt af van de geboortecijfers der ver schillende bevolkingsdeelen. Van welke zijde men ook dieper in de Amerikaansche pro blemen tracht door te dringen, steeds stuit men op dit rassenvraagstuk, dat beslissend voor de toekomst van het land kan zijn. echter zijn bommen neerwierp, werd hij om singeld door e enzestal Duitsche toestel- len, die hem hevig beschoten, zoodat het toestel binnen weinige minuten neerstortte. Acosta, die aan den strijd deelnam, kwam er zonder ongelukken af. De Russische ja gers grepen in, de Duitschers ruimden het veld en de Sovjets dekten Acosta's aftocht. De wolken. Een zeer belangrijke, soms beslissenden rol in den strijd spelen de wolken. Op zekeren dag steeg Acosta, slechts ver gezeld door een waarnemer, op, om de juiste standplaats van een tusschen de heuvels ten westen van Vittoria opgesteld kanon, der Franco-troepen vast te stellen. De he mel was zwart van de wolken en de in den omtrek cirkelden Russische jagers ver loren Acosta al spoedig uit het oog. De te genstanders bemerkten hem echter en be gonnen hem onmiddellijk te achtervolgen. Acosta's vliegtuig „Miles Falcon" was echter snel genoeg, om binnen weinige se conden het beschermenden wolkendek te be reiken. De Duitschers gaven daarop de achtervolging op, wijl zij vreesden, in de diepe duisternis door de Russen omsingeld te worden. Vermoeid! Toen het contract langzamerhand afliep, stonden de Amerikanen voor de vraag van opzegging of verlenging van de overeen komst. Zij hadden in de afgeloopen vier we ken 20 bomaanvallen en een groot aantal observatievluchten uitgevoerd en „dank zij veel geluk en de Russen', zooals Acosta zegt, slechts één verlies te betreuren. Maar hun strijdlust was desondanks gestild, zoodat twee van hen van de verlenging van hun contract afzagen. De beide anderen willen na eenigen tijd rust in Parijs te hebben genoten naar het front terugkeeren. Ook de Zuiderzeewerken bezocht. De Zuid-Afrikaansche studenten, die thans in Nederland vertoeven, hebben gister een bezoek aan Alkmaar gebracht. Onder leiding van burgemeester Jhr. van Kinschot werd allereerst de kaasmarkt bezocht en de han del op deze markt met belangstelling gade geslagen. Daarna bezichtigde het gezelschap eenige oude gebouwen, o.a. het hof van Sonoy. De trip werd vervolgens voortgezet naar de Zuiderzeewerken, waarna men via Volendam naar Amsterdam terugkeerde. De Zuid-Afrikanen komen over eenige da gen weer in Alkmaar terug en zullen dan te Bergen (N.H.) een tooneelstuk opvoeren voor den kunstkring „Het Schouwspel". Een millioen gulden besteed volgens plan-Deterding. De inkoop van kaas voor Duitschland, welke ter uitvoering van het plan van Sir Henrv Deterding aan „De Producent" te Gouda was opgedragen, is volgens de Msb. beëindigd. In totaal is een hoeveelheid van twee millioen kilogram ingekocht, waarme de een totaal bedrag van circa een millioen gulden was gemoeid. De soorten zijn Goud- sche volvet en diverse soorten 40 plus. De levering van de kaas is in vollen gang. De verzending van de Goudsche vol vette boerenkaas uit Zuidholland en Utrecht geschiedt via de pakhuizen van „De Produ cent" te Gouda. Per dag worden 70.000 kg. verpakt en verzonden. „De Producent" ver zorgt ongeveer de helft van de totale hoe veelheid, dus een millioen kilogram. De an dere helft wordt rechtstreeks geëxporteerd uit Leeuwarden, Sneek, Alkmaar, Hoorn, Edam, Zaandam, Haarlem en enkele tus- schengelegen plaatsen. De laatste partij zal op 3 Februari worden verzonden. ALKMAAR, 22 Januari 1937. Aangevoerd 33 stapels, zijnde 51.000 k.g. Fabriekskaas kleine f 21; Boerenkaas klei ne f 18. Handel matig. ALKMAAR, 22 Januari. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren in totaal 917 H.L.'s aangevoerd, waar van soort en prijzen als volgt: 56 HL vocr- tarwe 7—8.25; 10 HL rogge 9.10; 256 HL gerst 7.50—9.30; 367 HL haver 7.50—8.40; 157 HL boonen, w.o.; paarde- 7.253.25, bruine 1015. citroen- 18—23, duiven- 6.75 —21; 3 HL karwijzaad 24.20 68 HL erwten w.o.; kleine groene 0—11, groote groene 20 —24. grauwe 20—28.50 en vale erwten 19; Zaaihaver 9.50 en Zaaigerst f 10. Alles per 100 Kg. Handel goed. ALKMAAR. 23 Januari'. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 7833 stuks, verkocht 4533 stuks, midden prijs f 1717.50, hoogste prijs f 19; Com missie 40 plus, aangevoerd en verkocht 180 stuks, prijs f 16.50. Ed. kruid, aangevoerd 200 stuks. Totaal: aangevoerd 8213 stuks, verkocht 4713 stuks. Aanwezig 7 fabrie ken. Handel goed. WARMENHUIZEN. .22 Januari. Roode kool, 1.40—2.20, gele kool 1.20. D. witte kool 1.—, drielingen 1.60—1.70. uien 1—1.40. grove uien 1.30, peen 1.40—1.60. Aanvoer: 34000 Kg. roode kool, 20625 Kg. gele kool, 27025 Kg. Deensche witte kool, 3925 Kg. uien, 1450 Kg. peen. ALKMAAR, 22 Januari. Andijvie 5—16. appelen 7—13. Bloemen daler knol 2.505 boerenkool 0.80—2.40, bie ten 1.60, gele kool 1.201 80. groene knol 1.204. knnlselderie 23.20. peren 712, prei 1.502.40, peterselie 1.502.50, rabar ber f 16.roode kool 1.40—4.60. selderie 0.501.80, spruiten 2.505.50. uien 12, wortelen 2—5.50, witlof I 4—5.50, II 1.50-r3-

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 10