De Brabantsche Brief van Dré Een vrouw valt uit de wolken BINNEN SOMETER ULVENHOUT, 18 Jan. 1937. Amico, Als ik van den middag, 't was omtrent drie uur, m'n pijp van na den eten opgesto ken had en ef- kens, terwijl de borden nog op ta fel stonden, mee Trui wat te klasjeneeren zat, onderwijl uit te rusten van den tooht mee den groentenwagel en te bekomen in de wasemende warmte, die in den huis hing, dan ging daar langs de raam 'n zwarte gedaante. Deur de beslagen ruiten, 't was buiten vinnig, kosten we nie dalijk onder scheien wie daar was. Maar 'n telieke later stond den Jaan binnen. In 'n zwart doods- bidderscostuum en mee 'nen zwartvilten steek, dwars op z'nen bollen-bruinen kop. „Ocherm, Jaanske Klep is er aan," schrok fTrui. Ja, dat zag ze, omdat den Jaan 'n wit strikske droeg. Jaanske was „jong", ziet ge en ze lag al lang slecht. Maar Janus zee niks, geen boeh of bah, op Trui's uitroep. Hij was in de bediening van zijn ambte, dus! Dus dreunde-n-ie, daar bij de deur staand 'n aanzegging op, die hij van 'nen grooten brief-mee-rouw- rand af las. ..„vervult de familie den treurigen plicht u aan te zeggen het overlijden van Johanna, Pieternella, Ludovica Klep, in den ouderdom van zeuven-en-zestig jaren, na bediend te zijn van de leste H.H. Sakker- menten der stervenden. Plechtige uitvaart zal geschiejen overmorgen, 20 Januari, on der d'heilige Mis van negen uren." Toen zweeg den Jaan efkens. Ge kost den regen hooren tikken teugen de buitendeur. Ik maakte allemaal zond van den Jaan z'n manjefieke zwarte pak, waarteugen z'n perreplu te lekken hing. Toen had ie 'n ander pampierke opge zocht, bromde veur z'n eigen wat namen af en zee toen: „jah!" Daarop mee de dreunstem van den aan vang: „guillie wordt verzocht te komen bidden t'avond aan 't sterfhuis te zeuven uren." Waarop ie de paperassen opvouw de, z'nen steek afnam en er de druppen afzwaaide, zeggende: „Ja! Jaanske-n-is ok weer veur de pieren." Trui was er 'n bietje van ontdaan. „Zoo ziede, Janus, d'ouwen van Ulvenhout rui men zoo zachtjesaan op. Als g'efkens tijd hebt, 'k heb al heet water!" ;,'n Bakske koffie slaai ik nie af," zee Janus. „Hoe gaa-ie Jaan?" vroeg ik. ,,'k Mag nie klagen, Dré, 'pjee deinen' griep. Toontje Schraauwen haalt 't end ,van de week ok nie meer." „Ga toch zitten, Jaan!" „Jawel, maar ik maak 'n bietje zonde van m'n pak." „Lijk ge wilt, horre. 'n Sigaar?" „Sigorke slaai ik nie af, Dré." Hij dee ze in zijnen steek. „Ik kan bij de menschen nie rookende aankomen, Dré. Dat rikkemedeert nie!" „Hoezoo, Jaan?" „Hoezoo? Zoude gij zoo geren aangezeed worren bij oeuw durpelingen deur 'nen doodsbidder mee 'n sigaar in z'n pooten?" „Hoe is 't bij den Fielp?" „Gezond. Erg gezond," zee Janus 'n bietje ontevrejen. „Neeë, ik bedoel hoe is 't mee oew werk- zaamhedens bij hum?" „Gaat nog al, gaat nog al. Altij nog maar 'nen halven dag per week en hij lee nie veul uit, Dré. Vijf en zeuven tig cent mee 'nen krentenmik van 's mergens half vijf tot 's middags drie uren ollee, hij morst nie mee z'n geld, horre!" ,,'t Is meegenomen, Jaan." „Zee Tonia ok! Neeë, den mulder betaalt beter. 'Nen daalder per dag en 'n zakske blom. Jk bak nou eigens." „Maar ge hebt toch geen bakhuis?" „Neeë. Maar Tonia maakt 't beslag en dan neem ik de bussen mee naar den Help. Daar zet ik ze dan in den oven." „En hebt ge elke week werk bij den mul der?" „Meestal wel, ja. Eénen dag. In drukke tijen twee dagen. Oja! Ik heb bij den mul der ok geleerd mee 't peerd om te gaan. As gij 't iets veur me te doen hebt, in die richting?" „Watte bijvoorbeeld?" „Nou, mestrijen, eerepelrijen naar de stad, bietenrijen in 't Najaar, naar de suiker fabriek en zoo?" „Neeë, dat blijf ik eigens doen, Jaan! Da's mee rijen-alleen nie goed te praten. Ik mot bij die menschen in de stad en aan de fabriek afrekenen en dat geef ik nie uit handen, man. Ze zijn daar te veul gewend aan mijn gezicht, zal 'k maar zeggen. Maar volgende maand, over 'n dag of veertien kan k oe gebruiken in den akker." „Wat legde uit, Dré?" „Eén vijf en twintig mee den vollen kost." Toen kwam ie, lijk 'nen samenzweerder, op me toegeslopen, ik rook den kamfer van z n zwarte pak, en hij vezelde in m'n oor: .afgesproken. Maar 'k zeg aan Tonia,- 'nen gulden! Kwartje veur m'n eigen. Onthou, wen, Dré, want 't serpent is in staat om te komen informeeren. Mee den mulder heb ik ok zo'n overeenkomst! De kat komt ok n grotje toe, wa gij?" „Is Tonia zoo inhalig, Jaan?" „Sjeloers, Dré! Sjeloers! Zij koopt m'nen tabak, haalt 'n borreltje in huis, geeft me centen voor m'nen baard, veur de kerk, afijn, ik mag van heur niks in m'nen zak hebben. Ze denkt da'k dan in zeuven sloojen tegelijk loop! Piëta was nie makkelijk, maar deusTrouwens Dré, sodejuu, da doei 'k nooit meer! Ik werk me kapot veur 'n kwartje per dag; de rest gaat in Tonia d'r klep." „Pot ze?" „Weet ik 't?" „Voelt ze nooit oew zakken na?" „Altij! Maar zie, ik draag m'n centen in de voering van m'n schoenen. En in m'nen schabbelier, hier op m'n bloote borst, zit 'n briefke van tien." „Dus als gij onderweuge iets betalen mot, dan mot g'oew schoenen uittrekken of oew hemd?" „Nouje. Da redt z'n eigen wel. Maar eh .da's afgesproken, Dré?" „Da's veur den bakker, Janus! Wat levert dat dooie Jaanske Klep nou op, veur jou?" „Twee dubbeltjes en die sigaar van jou!" „En veur Tonia?" „Tweetachtig." Toen kwam Trui binnen mee den koffie. „Wat zitten guillie toch te smoezen? Ge heimen? „Ja!" zee ik. „Neeë, niks hoor, zee den stommen Jaan!" Ja, amico, „stommen Jaan!" Want den Jaan wierd nie geloofd. En ik wierd wél geloofd! Maar deur mijn „bekentenis" was veur Trui de aardigheid van 't geheim er al dalijk af Och ja, 't zit 'm in kleinigheden, ee? Den Jaan is nou twee keer getrouwd, maar als ie nou twintig keer getrouwd was gesteld dat ie film-acteur was, in plaats van „gep. gem. veldwachter?? dan zat ie al net zoo steuvig onder de twintig ste, als nou onder de tweede. Want nou hemelt ie z'n Piëta wel op en noemt ie z'n Tonia 'n serpent, maar Piëta was nie veul anders dan Tonia. De wefkes zijn op dat punt allemaal een der. Van den eersten dag van trouwen af, vechten zé om de macht en als ge ze nou geren ongelukkig en tot mispunten wilt maken, dan mot ge ze dieën strijd maar Jaten wihnerr.....i! .a oo .qisó, öi. .nsa ,t Was ondertusschnn veut donker gewor den. En 't weer veul slechter. De regen gierde mee vlagen teugen den huis. Kledderde en spetterde over de regen ton mee driftig lawijt. 't Water ruischte deur den buiten; storm loeide deur de bosschen, suisde over de velden. Trui stak de lamp aan en alle drie zwe gen we, luisterend naar 't barre weer. Tersluiks keek Trui 'ns naar den Jaan, die daar mee de leege kom in z'n handen, zat te knijpen veur z'n mooie pak. „Nounou," zee-t-ie. Wij zwegen. „Nounou," zee-t-ie weer. „Hebt ge nog veul adressen, Jaan." „Neeë, de meeste heb 'k g'ad, maar 'k mot nog heelegaar naar Notsel. „Da's ver- gimd," foeterde-n-ie toen: „die dooien heb ben altij familie aan 't andere end van de weareld." Toen- „is me da teugeswoorig 'n weer! Zijn me da winters! Ge meugt wel bagger- leerzen aan doen veur die plechtighedens, inplek van lage lakschoenen." Weer viel alles tot zwijgen. Trui begost de tafel af te nemen. Janus weer: „as 't nou nog 'n bietje donkerder is en den sturm bedaart, zou ik dan „Watte Jaan?" „Maar efkens de fiets nemen?" ,,'k Vond 't idee te aardig, om 't af te keuren! „Zóó?" lachte Trui. „Zóó mee oewen steek op?" „Ja. Waarom nie? Ik zet de fiets dan ef kens weg. Die menschen hoeven nie te weten." „Blijft dan nog 'n oogenblikske hier, Jaan' stelde-n-ik veur: „en pak dan mijn fiets maar even." „Da lap ik 'm," zee den Jaan, dee z'nen langen vierkante jas los en stond in z'nen borstrok, 't Stijve witte frontje, dat om z'nen nek hing, wipte vooruit en 't was nou juust of ie ineens 'nen spierwitten baard aan z'n kin had staan. Toen nam ie z'n pijp, die zat in z'nen broekzak en vroeg om 'n stopke tabak. Trui had nogal moeite om 't heele ge val net zoo „droog" op te vatten, als Janus dee. Ze ging naar 't achterhuis en 'k hoorde ze daar ingehouwen gibberen. „Wat ge wel mee zulk weer veur hebt," zee Janus, als z'n pijp brandde en 'n paar vonkskes op dat witte presenteerblad la gen te smeulen: „is, dat er meer van deus werk" hij wees op z'n uitrusting „aan den winkel komt. Driek Stoffers den kuster zee ok, Janus zee-t-ie, Februari is 'n goeie maand!" „Jaja," zee ik: „as 't aan jou lag, dan gingde alle Ulvenhouters aanzeggen veur twee dubbeltjes per stuk." „Drie gulden, Dré!" „Jawel, maar daar zijn maar twee dub beltjes veur jou bij." Ehjaah...!" zuchtte-n-ie. „Ik geloof, 't gaat hoe langer hoe harder regenen, geloof ik." „Geloof ik ook, geloof ik," zee ik. „Sodemearel. En die lui motten toch ok weten van dat bidden van den avond! 't Is familie!" Ik peinsde. Wist er ook geenen weg op. Of liever gezeed: ik wist er wél eenen, maardie bewaarde-n-ik veur 't lest! „Jaan, we zullen nóg 'n half uur wach ten. Regent 't dan nóg, dan veuruit dan span ik de sjees in! Maar een ding: gij helpt ze mee schoonpoetsen als we veromko- men!" „Dré, m'nen vrind, ik hoop aan jou nooit twee dubbeltjes te verdienen!" zoo viel den Jaan uit, in 'n bui von „zilveren" dank baarheid. „En doet nou oewen zwarten frak maar heelegaar uit, dan kunt ge me 'n half uur helpen. Want jou naar Notsel rijen, Bles roskammen, de sjees en 't tuig oppoetsen, dan gaan bidden om zeuven uur en ge hebt me al 'n uur opgehouwenman ik kom vandaag mee m'n werk nie gereed zoo!" Janus dee z'nen frak uit, z'n halfhemme- ke en den witten strik, gooide de spullen mee den steek over 'nen stoel bij de platte- buis en trok mee me den stal in, om de beesten uit te mesten, te melken en te voei- eren en de groentes te sorteeren veur den anderen dag. Na 'n half uur, 't goot, haalden we Bles buiten, rejen de sjees den erf en Janus ging naar binnen, om weer in 't doodsbidders- pak te springen. Maar 't costuum was nieverans te vin den!" Gek hebben we ons eigen gezocht! Ik heb den Jaan kleeren geleend (hij kon moeilijk in z'nen borstrok gaan aanzeggen dat „Jaanske Klep was overleden na bediend te zijn, enz.", en onderweuge maakte we, tus- schen wat zenuwachtige uitvallen van den Jaan, de smos klaar om daar op Notsel 'n excuus te hebben veur deuze boodschap zon der 't vereischte decorum. 't Lukte best, want de menschen schrok ken te veul om op den Jaan te letten en als we terugrejen, dan legden we veur den schrik en alle wederwaardigheden, maar efkens aan in dé „Qoiiwe Koei". En daar daar stond den Blaauwe te biljarten in 't doodsbidderspak van den Jaan! Den steek had ie verkeerd (eigenlijk goed) staan, sjuust 'nen marine-officier. Maar veur de rest trok ie evenveul qp 'nen officier van H.M. Koninklijke Marine, als den eerste den besten veugelverschrikker! Eerst groote ruzie. D.w.z. van den kant van den Jaan, want wij allemaal, wij hadden veul plazier! Daarna dee den Jaan maar mee en toen kwam Tonia 'ns kijken of ,van den Heuvel misschien in de „Gouwen Koei" zat. „Nou, hij zat er nie „misschien", hij zat er vast en zeker!" Boven op de biljart, 'n stuk in en wéér kwaad op den Blaauwe. Tonia veegde de biljart schoon, comman deerde den Blaauwe de spullen verom te geven, wat ie dee na veul gechicaneer! Hij wilde bewijzen veur 't eigendomsrecht van Tonial Bij hum kwamen de mouwen maar tot de ellebogen, den steek op z'n ooren en den jas, die 'm zoo wijd zat als 'n perreplu om den stok, kwam even tot bij z'n heupen. Düs wilde-n-ie van Tonia eigendomsbewij zen, want 't zat hum als geschilderd, vond ie. Eindelijk had Tonia den steek op en zoo liep deus plechtigheid weer op z'n Brabants af: mee 'n stukske leut. Behalve veur den Jaan. Veur hum begost nou den zwaren rouw! Maar van den avond om 8 uur, was ik eerst klaar mee de solemneels bemoeienissen veur wijlen Jaanske Klep, 'n menschke da'k nooit van m'n leven gesproken heb...! Waaruit ge weer zien kunt, dat ge malkaar toch altij noodig hebt, al is 't, dat ge 'r eigens niks meer van weet. Nou, Jaanske lag schoon in de kist, amico. En 'k heb van verschillende bidgenooten hooren zeggen, dat „ze goed af was." Dat zeggen ze hier altij bij 'nen dooie. Maar ze meenen er niks van, want geen mensch, die in zijn plek zou willen gaan liggen. Tenminste-ik nie, daarstraks! Maar allez, ik schei er af. M'n oogen val len haast toe. Trui zit te knikkebollen, dus tot de naaste week! Veul groeten van Trui en als altij geen haarke minder van oewen t.a.v. Dré. Een van de stoutmoedigste parachutespringsters van Weenen, mevrouw Anny Ho- licke, zal binnenkort een buitengewoon gevaarlijken sprong wagen van uit een vliegmachine op iOOO meter hoogte. In het onderstaande vertelt mevrouw Holicke het een en ander over haar adembenemende avonturen tusschen hemel en aarde. Mejuffrouw Inge heeft groot gelijk, wan neer zij met trots en bewondering naar haar moeder op kijkt. Dit „op" is in dit ge val niet figuurlijk bedoeld, want mevrouw tnny Holicke is van tijd tot tijd gewoon in itreken te verkeeren, die voor een gewoon sterveling onbereikbaar zijn. En wanneer juffrouw Inge met de plechtige ernst van een twaalfjarige persoonlijkheid verklaart, dat ze ook eens in moeder's voetstappen treden zal, dan kan men wel aannemen, dat ze deze belofte ook houden zal. Want de voorliefde voor luchtsprongen is in de fa milie Holicke al bijna erfelijk geworden. Toen mevrouw Anny Holicke vier jaar geleden besloot het vak van parachute springster te gaan uitoefenen, was zij reeds zeer met de problemen van het vliegen ver trouwd. Twee van haar broeders zijn na melijk beproefde oorlogspiloten en ook thans nog enthousiaste amateurvliegers. Toen mejuffrouw Anny veertien jaar ge worden was, ging haar liefste wensch in vervulling Zij mocht met een van haar broers van Kopenhagen naar Berlijn vlie gen. Daarmee had zij de luchtdoop onder gaan; sedert dien tijd is zij met hart en ziel bij de luchtsport. Haar debuut als parachutespringster was niet alleen voor de familie Holicke een fees telijke gebeurtenis. Vele honderden toe schouwers hadden zich op den dag, dat me vrouw Holicke haar examen doen moest, op het vliegveld van Aspern verzameld. Na tuurlijk waren ook de beide dochtertjes van de dappere springster aanwezig, die niet nalieten voor hun moeder te duimen. Te vens hadden ze de geheele school meege bracht, en menige kleine dame zal op dien dag wel heimelijk de gelofte afgelegd heb ben, zich in de toekomst ook alleen met parachutespringen bezig te houden. Het examen had overigens een tamelijk opwindend verloop. Over het vliegveld van Aspern waaide een krachtige storm, wind sterkte 10 tót 11, en nadat men tot de avondschemering tevergeefs op gunstiger weer gewacht had, werd de sprong toch ge waagd. Mevrouw Anny liet zich volgens de regelen der kunst in de diepte vallen en landde op het dak van de vliegtuigen hangar. De toeschouwers stonden in angst te beven, de reddingsbrigade kwam al aanrijden, maar Anny kroop heelhuids uit de parachute te voorschijn. Haar dochter tjes Inge en Annemarie hadden niet te vergeefs geduimd. Sedert dien tijd heeft Anny Holicke, die er met haar blonde haar en sportieve figuur zeer meisjesachtig uitziet, veel para chutesprongen gewaagd. Een keer was het bijna verkeerd gegaan, toen zij boven Wie ner Neustadt door het touw van de para chute bijna geworgd werd. blaar een krachtige ruk aan het touw bevrijdde haar uit deze onaangename situatie, maar eenige dagen lang had zij nog een roode striem in de hals, die haar aan dit onaan gename avontuur herinnerde. „Zulke toevallen behooren evenwel tot de zeldzame uitzonderingen", ver zekert ons mevrouw Holicke. „Ei genlijk is parachutespringen een even ongevaarlijke sport als zwem men of skiloopen, alleen nog veel mooier. Het is een onschrijflijk ge voel, hoog boven in de lucht te zwe ven en de aarde met al zijn kleine zorgen beneden zich te weten. Men heeft in het geheel niet het gevoel, dat men naar beneden valt, het lijkt alleen, of de aarde je tegemoet komt. Drie of vier seconden na het springen gevoelt men plotseling een ruk, als of men door een reuzen- hand sterk en behoedzaam opgevan gen wordt. Dan weet men het: nu is de parachute opengegaan. Men meent, werkelijk in de lucht te staan; ieder gevoel van zwaarte is verdwenen." Het enthousiasme van mevrouw Anny Ho licke voor de vliegsport is zoo groot, dat zij haar woning in de buurt van de vlieghaven opgeslagen heeft. Zij is ook werkzaam als vliegenierster, en brengt haar vrije tijd maar het liefst door temidden van machines en vliegtuighangars. De vraag, of zij hferdoor niet met haar plichten als moeder, echtge- noote en huisvrouw in conflict komt ontkent mevrouw Holicke energiek. „Ik ga natuur lijk later slapen", verklaart zij. „Het huis houden mag natuurlijk niet door de sport verwaarloosd worden." Voor de volgende maanden heeft mevrouw Anny Holicke allerlei interessante plannen in het hoofd. Onlangs kreeg zij een uitnoo- diging uit Hongarije. Boven de Hongaarsche poesta zal zij van uit een vliegmachine op een hoogte van 4000 meter een sprong wagen met e<en gesloten parachute. Eerst een paar honderd meter boven de aafde zal zij het valscherm openen. Men vroeg haar, of zij voor dit experiment niet bang was, en of het wel gelukken zou. „Maar natuurlijk. Ik ben in het geheel niet bang," verzekerde mevrouw Holicke. „Ik heb goede zenuwen en dat is de hoofdzaak. En of het scherm ppen gaat? Ik hoop vanwel. Maar daar maak ik 'me 'nie: bez'órgd over." En mét een zelfbewust lachje klonk het: „U zult zien, dat Weenen zich over zijn parachute springster niet behoeft te schamen." van een b randende straat lantaarn of op 'n officieel parkeerterrein moet uw auto staan om vrijgesteld te zijn van de plicht om licht op te hebben Planoeuvres der Fransche vloot ln de Atlantische wateren bij de Marok- kaansche kast. ZONDAG 24 JANARI 1937. Hilversum I, 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 5.30 VPRO, 8.00 AVRO. 8.55 Gramofoonplaten. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.20 Zondagmorgentoespraak. 9.35 Gramofoonplaten. 10.15 Natuur-historisch kwartiertje. 10.30 Residentie-orkest. 11.15 „Van staat en maatschappij". 11.30 Vervolg concert. 12.00 Orgelconcert. 12.10 Gramofoonplaten. 12.30 „Wat Indië de laatste 14 dagen be roerde". 12.50 Kovacs Lajos' orkest, en orgelspel. 1.30 Televisie-praatje. 1.45 Gramofoonplaten. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Concertgebouworkest en soliste. 4.00 Gramofoonplaten. I 4.10 Mannenkoor „Euterpe". t.30 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportnieuws A.N.P. 5.00 „Gesprekken met luisteraars". 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Voetbalpraatje. 6.15 Sportnieuws A.N.P. 6.20 Gramofoonplaten. 6.45 VPRO-dubbelkwartet. 7.00 Wijdingsdienst uit de Studio. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonplaten. 9.00 Radiotooneel. 9.45 Radio-journaal. 10.00 Omroeporkest en solist. 11.00 Berichten A.N.P. Hierna AVRO-Dans orkest. 11.4012.00 Orgelspel en zang. Hilversum II, 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NCRV, 7.45—11.80 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gramofoonplaten). 10.20 Doopsgez. Kerkdienst. Na afloop orgel spel. 12.15 KRO-orkest. (Om 1.00 Boekbespreking). 2.00 Vragenhalfuur. 2.30 KRO-Symphonie-orkest, en Gram.platen. 4.15 Gramofoonplaten. 4.25 Voor de zieken. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gewijde muziek (Gr.platen). 5.50 Geref. Kerkdienst Hierna gramplaten. 7.45 Sportnieuws. 7.50 Etnologische lezing. 8.10 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.20 KRO-Melodisten. 8.50 Gram.platen. 9.00 K.R.O.-orkest. 9.45 Gramofoonplaten. 10.00 KRO-orkest 10.30 Berichten A.N.P., Gramofoonplaten. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperanto-lezing. MAANDAG 25 JANUARI 1937. Hilversum I. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Kovacs Lajos' orkest. 11.00 Het Haagsche Trio. 12.00 Cantabilé-orkest en gramofoonplaten. 2.00 Zang en piano. 2.30 Omroeporkest en solist. In de pauze: De clamatie. 4.30 Muzik. causerie en pianorecital. 5.30 Kovacs Lajos's orkest en gram.platen. 7.00 Nelson Revue. 7.40 Causerie over de U.S.A. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Het omroeporkest en soliste. 9.15 „Nare karakters in de Dierenwereld", causerie. 9.45 Gramofoonplaten. 10.30 AVRO-Dansorkest. 11.00 Berichten A.N.P. Vervolg Dansmuziek 11.3012.00 Gramofoonplaten. Hilversum H. N CRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en Gewijde muziek (gr.pl.). 8.309.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst 11.00 Chr. lectuur. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Berichten. 12.15 Zang en piano. 1.00 Orgelspel. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonplaten. 3.00 Wenken voor de keuken. 3.303.45 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 De Gooilanders. 6.30 Gramofoonplaten. 7.00 Berichten. 7.15 Declamatie. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Het Gooische Symphonie c.kest. 9.00 Voor jonge menschen. 9.30 Vervolg concert (Om 10.00 Berichten A.N.P.). 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hierna Schrift lezing.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 11