WINNEN of VERLIEZEN Kruiswoordraadsel K.N.V-B. N.H.V.B. Het ziet er op het moment, dat wij ons gebruikelijk overzicht gaan schrijven, niet best uit met de voetballerij voor Zon dag a.s. Reeds eenigen tijd siepelt de regen uit het grijs-grauwe firmament en de vel den hebben alle moeite om dat overvloe dige regenwater te verwerken. Tot nu toe is dat aardig gelukt, maar zoo heel veel moet er niet meer vallen, want anders kon er van het voetbalprogramma wel eens niet veel terecht komen. AFDEELING I. Eerste klasse. Nu de „strijd" om de eereplaats hier is be slist, heeft alleen die om de laatste plaats te ontgaan, nog onze aandacht. Zooals men weet staat RCH uit Haarlem er het slechtste voor: zij heeft n.1. 4 punten achterstand op niet min- dre dan 3 clubs, n.1. Excelsior, ADO en Storm vogels. Nu geven wij de Racers wel een kans, dat zij iets van hun achterstand op tenminste één van de concurrenten zullen inloopen. Zij spelen n.1. op eigen terrein tegen CVV, waar van met goeden wil, en die zal aanwezig zijn, wel gewonnen kan worden. Van de concurren ten heeft Excelsior het zeer moeilijk: kam pioen Ajax komt n.1. op haar terrein een eere rondje maken. Verder gaat ADO een bezoek afsteken bij Xerxes, dat heden ten dage zelfs op de tweede plaats prijkt zoodat er voor de Hagineezen niet veel winst in zit. Stormvogels zal zich veilig kunnen stellen door op eigen terrein beslag te leggen op minstens één punt tegen DFC. Het programma van deze afdeeling vermeidt tenslotte nog Blauw-WitDHC, welke door de Amsterdammers, die hun vorm voor een goed deel teruggevonden hebben, gewonnen wordt. Tweede klasse A. ZeeburgiaVelox. Al vele weken duurt de nek-aan-nek race tusschen Hilversum, Velox en Zeeburgia en nog steeds heeft geen van hen zich door de anderen laten afschudden. Nog slechts 4 wed strijden zijn er te spelen, zoodat het op het spelen van beslissingswedstrijden dreigde uit te loopen, als... de rivalen elkaar zélf niet nog eens een keertje moesten bekampen. Morgen komen in Amsterdam Zeeburgia en Velox tegenover elkaar te staan, uit welk treffen de roodkragen beslist als overwinnaar te voor schijn moeten treden, want zij hebben 2 ver- liespunten meer dan de 2 anderen. Gezien het uitstekende resultaat, dat Van Wijk c.s. in Oostzaan bewerkstelligden, en de moeite, die Velox met OVVO had, ligt een kleine over winning van de thuisclub in de lijn der ver wachtingen. Zou deze voorspelling uitkomen, dan kon het wel eens zijn, dat Zeeburgia tegelijkertijd haar achterstand op Hilversum inliep, want deze laatste zal het zwaar te verantwoorden krij gen in Wormerveer tegen WFC Men ziet zelfs, dat wij rekening houden met een ver rassing, n.1. met een nederlaag voor de leiders. West-Frisia is bijna door haar thuis-pro- gramma heen, als zij morgen OSV op visite gehad heeft. Het kan geen kwaad als de beide puntjes in Enkhuizen blijven, geel-rooden! Als jelui winnen en OVVO verliest van Vrienden schaar, dan kan in het allergunstigste geval OVVO alleen nog maar gelijk met jelui ko men. Hetgeen natuurlijk geen sterveling ver wacht. HerculesZVV biedt de thuisclub de beste vooruitzichten. Tweede klasse B. Weerstaat H.R.C. dG stormloop van H.FC. naar de bovenste plaats? HRC gaat op bezoek bij de club, wier pres taties den laatsten tijd zeer de aandacht trek ken in het Westen. N.1. bij HFC, U weet wel, dat vrij zwakke elftal, dat destijds op Tuindorp met 42 ten onder ging. Dat was nog in de dagen, dat het onderaan stond en al als de gene, die degradatiewedstrijden moest spelen, gedoodverfd was. Wij hebben al meer dan eens op de plotseling ingetreden verandering in de HFC-gelederen gewezen en de laatste weken niet anders dan van uitstekende overwinnin gen hunnerzijds gewag kunnen maken. Thans staat 't aan HRC, om die serie zegepralen te stuiten. Met de beste voornemens bezield gaan de roodjes naar Haarlem, moreel ge steund door de fraaie overwinning van Zon dag j.1. en gewapend met de uitstekende spel- capaciteiten, die zij momenteel rijk zijn. Van daar dat wij een zeer aantrekkelijken wed strijd in Haarlem verwachten, waarin de par ten volkomen aan elkaar gewaagd zullen zijn en die, wat de uitslag betreft, volkomen „open" is. In Alkmaar gaat AlcmariaDe Spartaan, een wedstrijd tusschen 2 ploegen dus, die eventueel nog door Bloemendaal gepasseerd zouden kunnen worden. De thuisclub zal de handen meer dan vol hebben aan de roodbroe- ken, die tegen Bloemendaal nog duidelijk hebben laten zien, dat zjj het nog wel kunnen, als het beslist moet. De Kennemers zouden voor de „verrassing van den dag" kunnen zorgen, door 't Gooi in Hilversum te kloppen, maar wij gelooven niet, dat het daartoe ko men zal. Een tikje moeilijker werk heeft EDO in Bussum, maar de Haarlemmers kun nen met klein verschil de meerderen blijven en daardoor hun kans behouden. Bloemen daalAFC geeft de thuisclub vrijwel de laat ste kans om zich nog te redden, maar die kans is wél klein! Derde klasse A. Komt Kinhelm weer aan den kop? Helder en Succes zullen na hun succesvol optreden in Purmerend, resp. in Alkmaar, thans weer eens onder de oogen van den eigen aanhang spelen. Eerstgenoemde gaat een spannenden wedstrijd tegen Hollandia, dat zoo onverwacht nog een geducht kampioenscan- didaat geworden is, tegemoet. De wedstrijden tusschen Helder en Hollandia zijn altijd van uitstekend gehalte geweest, terwijl 't aan spanning nooit ontbroken heeft. Ook thans zal dat zoo zijn. Van den uitslag valt uiteraard weinig te zeggen, want we verkeeren in het onzekere, of Helders zege in Purmerend een terugkeer van haar goeden vorm van het be gin van het seizoen beteekende. We gelooven echter wel, dat de kampioenskans van de Horineezen gevaar loopt! Succes heeft het lang niet zoo moeilijk want zij krijgt Purmersteyn, dat hopeloos on deraan staat, op bezoek. Wij moeten de Wie ringers ernstig waarschuwen voor onder schatting van de tegenpartij, want juist dan zijn de bruin-witten bijzonder gevaarlijk Leggen de Wieringers echter het volle ge wicht van hun grootere kracht in de schaal, dan zal de vijfde overwinning genoteerd kun nen worden. Wij hebben er zoo'n idee van, dat Zaandijk de leiding aan Kinheim gaat verliezen. Zij ontvangt n.1. Beverwijk, dat mans genoeg is om Yff c.s. een nederlaag te bezorgen, terwijl Kinheim als gastvrouwe voor Alkmaar gaat fungeeren. Met alle respect voor den goeden wil van de groenwitten, gelooven we toch niet, dat zij het tegen de ex-tweede klassers zullen klaren. De Boys zullen in Assendelft niet alleen tegen een lastig tegenstander te kam pen hebben, maar ook tegen de terreinsom standigheden, die daar verre van ideaal zijn We zijn dan ook niet heelemaal ge^jpst over den goeden afloop ten aanzien van de gasten Vierde klasse A. Er hangt Zondag weer een bijzondere spanning in 4A. Evenals vorige week bestaat er namelijk de mogelijkheid, dat Texel kampioen wordt. Maar dit keer is de ploeg van Ran geheel „lijdend voorwerp", want de vervulling van de voorwaarden, die den Texelaars het kampioenschap in handen zullen moeten spelen, staat nu geheel aan an deren. Intusschen lgkt de mogelijkheid ons grooter toe dan vorige week. Wie zich den stand nog goed herinnert, zal weten dat BKC twee punten en DTS één punt moet verspelen om de vlag op Texel Zondagavond omhoog te krijgen. WatervogelsBKC en DTSSchagen staan op de agenda en menigeen zal met ons van meening zijn, dat de door Texel zoozeer ge- wenschte samenloop van omstandigheden geenszins phantastisch is. Watervogels heeft Zondag uitstekend partij gegeven op het eiland en moest slechts met 21 tegen de a.s. titelhouders het onderspit delven. Zij heeft het voordeel van eigen ter rein: zij beschikt weer over haar eminenten spil Leo Bosch, wat Zondag ook al best merk baar was en bovendien heeft zij wat goed te maken tegen BKC, dat haar destijds in den Polder aan Fortuna's hand met 5—2 klop gaf. Nu heeft BKC j.1 Zondag wel met 73 van Andijk gewonnen, maar men verlieze nooit uit het oog, dat de tegenstand vaak den doorslag geeft. Tegen Andijk ging het gesmeerd, Blok bijv. was buitengewoon productief. Maar ge beurt zooiets wel eens tweemaal achter elkaar? We willen hiermee BKC haar zelf vertrouwen niet ontnemen. Toch lijkt het ons gewenscht, dat zij zich hiervan goed reken schap geeft en er van overtuigd is, dat zij de 52 op Watervogels en de 73 op Andijk uitde gedachten moet bannen, wil haar geen teleursteling bereid worden. We verwachten een spannenden strijd op het Watervogels-ter- rin met als normalen uitslag een gelijk spel. Wellicht speelt ook thans de geluksfactor weer een rol. Dan is de uitslag niet te voor zien en kan bijv. in het voordeel van de Vo gels, en... van Texel uitvallen. DTS krijgt Schagen thuis en de vraag is hier: zal DTS al of niet het puntje willen verliezen, dat de club van Ran kampioen kan maken. Ook hier is een bevestigende beant woording niet uitgesloten. DTS mankeert het niet aan verdedigingstalenten maar wel aan schotvaardigheid. Dat is den laatsten tijd wel duidelijk gebleken en weerspiegelt zich ook duidelijk in de doelcijfers: 1513. Wanneer Schagen nu weer eens een goeden wedstrijd zou spelen, achten we haar wel in staat een gelijk spel op Kuiper c.s. te veroveren. Nieuwe Niedorp ontvangt MFC. We behoe ven De Weerd c.s. heusch niet te vertellen, dat MFC een lastig te kloppen tegenstander is. Ze weten daarvan genoeg. Wat was het niet een toer destijds om met 21 in Medemblik te winnen! Trouwens, de wedstrijden tusschen deze twee zijn rijk aan historie; dat is een der oorzaken, waarom er immer van zoo hevigen strijd sprake is, ondanks eventueel ranglijst- verschil. 't Zal er nu ook wel weer om span nen al dichten we het beter-spelende N. Nie dorp de grootste winstkans toe. Andijk zal thuis revanche nemen op Strand vogels van de in Broekerhaven geleden 53 nederlaag. Reserve tweede klasse A. HRC n ontvangt HFC II en zal misschien nu eens niet teleur stellen. Alcmaria II is in Amsterdam tegen DWV II vrijwel kansloos. Verder wordt gespeeld: Blauw Wit III—WFC II. KFC II—AFC II. Reserve derde klasse A. II De kampioenskans van Helder In gevaar. Als wjj hierboven zetten „De kampioens kans van Helder II in gevaar", dan doen wij dat, omdat de wit-zwarte reserves een bezoek moeten afleggen bij Hollandia II, dat bij een eventueele overwinning zelf nog een uitste kende kans op den eeretitel krijgt. Wij stellen het geheel wat somber voor, om de withemden tot een uiterste krachtsinspanning te bewe gen. Want alleen als zij daartoe bereid zijn, kan deze zware wedstrijd in een overwinning omgezet worden. De reserves van de Boys hebben op 't eigen veld in eigen handen om WFC III met een ne derlaag hiuswaarts te sturen. Verder wordt gespeeld: KFC III—West-Frisia II, AFDEELING H. Eerste klasse. Laatste kans van Z.F.C. Met den thuiswedstrijd tegen H.B.S krijgt Z.F.C. o.i. de laatste kans om zich nog van het zoo dreigende gevaar te redden. Wordt deze gelegenheid niet volledig benut, dan zal niets de Zaandammers meer kunnen behoeden voor het spelen van degradatiewedstrijden, ook de thuiswedstrijd tegen V.U.C. niet. Deze laat ste krijgt anders een mooie gelegenheid om weer wat winst op te doen, daar Sparta bij haar op bezoek komt. Ook K.F.C. behoort tot de clubs, die nog niet veilig staan, als Z.F.C. mocht winnen. Zij speelt echter in Rotterdam tegen Feijenoord en dus ziet 't er niet naar uit, dat de Koogers in hun puntenaantal verande ring zullen kunnen aanbrengen. De andere kampioenscandidaat, D.W.S., heeft het op papier niet zoo moeilijk tegen het bezoekende Haarlem, maar een feit is, dat de wisselvallig spelende roodbroeken den Amsterdammers wel eens het vuur na aan de schenen konden leg gen. V.S.V. zien we een kleine nederlaag in Schie dam tegen Hermes D.V.S. tegemoet gaan. AFDEELING III. Eerste klasse. Allereerst een rectificatie. Doordat we een foutieven uitslag opkregen, is er een fout in ons overzicht van j.1. Maandag geslopen. Z.A.C, heeft n.1. niet met 13 van haar stadgenoote P.E.C. verloren, doch met 43 gewonnen. De Z.A.C.-ers hebben dus momenteel 10 punten en de Enschedesche Boys 7. Morgen gaan de beide concurrenten een verre van gemakkelijken uit-wedstrijd spelen Enschedesche Boys zien we tegen Wagenin- gen optornen en Z.A.C. tegen Tubantia. In beide gevallen is een succes voor de gasten zeer twijfelachtig. Go-Ahead kan-morgen kampioen zijn, maar daarvoor is heel wat noodig. Dat dat even wel geen beletsel behoeft te zijn, hebben we Zondag j.1. met Ajax' kampioenschap gezien. Go Ahead dan moet in de eerste plaats in Apeldoorn van A.G.O.V.V. winnen, hetgeen natuurlijk niet zonder slag of stoot zal geluk ken. Maar in de tweede plaats moet Heracles van P.E.C. verliezen. Nu zijn deze Zwollenaren de laatste weken heelemaal niet meer op dreef, zoodat een overwinning van de Heracliden eigenlijk het meest voor de hand ligt. Maar... een voetbal kan rare sprongen maken! EnschedeN.E.C. zal door de thuisclub in haar voordeel beslist worden. AFDEELING IV. Eerste Klasse. De taak om bovenaan het ranglijstje te blij ven, lijkt ons voor P.S.V. best te volbrengen. Zij ontvangt n.1. Bleyerheide en zal deze zeker met een nederlaag huiswaarts sturen. Als B.V.V. in Roermond mocht verliezen, hetgeen zeer wel mogelijk is, dan is zij tevens uitgeschakeld, want zij zal het aantal van 23 punten, dat P.S.V. na haar overwinning op Bleyerheide bezit, dan niet meer kunnen halen. Er blijft dan alleen nog N.O.A.D. als concur rent voor P.S.V. over, doch deze Tilburgsche ploeg komt morgen niet in het veld. M.V.V. zal tegen de club van Pellikaan alles op haren en snaren zetten om van de laatste plaats te tomen: misschien dat het lukt. Af gewacht dient dan te Worden of N.A.C. nog wel zooveel energie aan den dag zal leggen, dat zij Juliana in Spekholzerheide zal kunnen slaan. We twijfelen daar wel een beetje aan. AFDEELING V. Eerste klasse. Be Quick morgen kampioen? Nog slechts één puntje heeft Be Quick noo dig, om zich wederom kampioen van afdeeling V te mogen noemen. Dat eene puntje gaan de withemden morgen op eigen veld tegen hun stadgenooten G.V.A.V. behalen, tenminste als de laatsten geen roet in het gereedstaande kampioensdiner gooien. Achilles krijgt opnieuw een mooie gelegen heid om beslag te leggen op 2 kostbare punten, n.1. tegen Friesland, dat op bezoek komt. Win nen de Assenaren ook dit stevige partijtje, dan is er voor hen vrijwel ge kou meer aan de lucht. Sneek kan ook nog best een paar pun ten gebruiken, maar meer dan één zien we toch niet in den thuiswedstrijd tegen Velocitas. LeeuwardenVeendam heeft alleen nog maar beteekenis voor de thuisclub, die de punten nog best hebben kan. Eerste Klasse D. Niet minder dan vijf wedstrijden zijn er uitgeschreven, maar schokkende gebeurtenis sen liggen toch niet in de lijn. Of het moest zijn, dat de strijd om de laatste plaats mis schien 'n ander aspect zou kunnen krijgen. Atlas ontvangt Zeemacht (2 uur). Tenzfl Z. door een of andere omstandigheid 'n aantal uitstekende spelers ter beschikking kreeg kunnen we vast op een Atlas-overwinning rekenen, Wieringerwaard krijgt Schoorl (2 uur). Wanneer de plicht tot winnen vanwege de kampioenskans nog niet sterk was dan zou de revanchegedachte de roodbroeken wel voldoende onder stoom brengen. Schoorl was de eenige tot dusverre die W.W. klopte! We kunnen thans reeds mededeelen, dat de big-match WieringerwaardAtlas op Zondag 31 Januari, des morgens te elf uur wordt gespeeld. Wanneer beide er in sla gen hun a.s. Zondag gestelde opgave te vervullen, belooft dit inderdaad een tref fen van bijzonder belang te worden. Helder 3JVC (10 uur) is alleen nog maar belangrijk omdat het puntental van de Ju- lianadorpers nog niet van dien aard is, dat men zich veilig kan achten, 't Is echter de vraag of Helder zich verder nog kampioens candidaat rekent of niet. Blijkens de elftal opstellingen zijn nu Hoebe en W. Wieren na Beekhoven en Ran naar hoogere sfeeren ver huisd, wat toch ontegenzeggelijk bewijst dat Helder niet meer alles over heeft voor haar derde, maar geheel zinspeelt op een kampioen schap van haar tweede elftal. Weliswaar heeft Helder nog genoeg geschoolde voetballers over, voor een enthousiast JVC is hier onge twijfeld een kansje aanwezig. HRC 4 gaat naar Oudesluis. De recente overwinning op Helder 3 was niet mis. Een zelfde élan tegen DOSKO aan de Spoorhalte en het is lang niet uitgesloten, dat de zwartjes tot afstand van 'n punt gedwongen kunnen worden. Zoo men ziet, bestaat er kans dat JVC en HRC 4 zich ten koste van Zeemacht opwerken. Petten—Held. Boys is van weinig belang, 'n Gelijk spel is niet onmogelijk. Tweede Klasse E. Schagen 2 is vrij. Sporters krijgt West- Frisia 4 thuis, teneinde in wedstrü dental met de Schagers gelijk te komen. Sporters zal daarbij wel geen misstap begaan. HemOKB is zonder belang. Tweede Klasse F. BKC 2 ontvangt Oudeschild (2 uur) en ge zien de wijze, waarop deze heeren door Succes 2 werden verpletterd, moet BKC het tegen hen kunnen bolwerken. Omstreeks een gelijk spel zien we deze partij eindigen. HRC 5MLD (10 uur) kon voor de Racers nog wel niet meevallen. De Luchtvaarders zijn tenslote nog niet heelemaa ulitgeschakeld voor de tweede plaats en wellicht zijn ze van oor deel, dat men voor het verwerven niet beter kan doer dan de beziter ervan zelf trachten te kloppen. We vertrouwen niettemin in HRC 5. Derde Klasse F. Zeemacht 2Atlas 2 (12.30) zal evenals de strijd tusschen de eerste elftallen een Atlas zege opleveren. Succes 3 lijkt ons te sterk voor BKC 3, dat haar komt opzoeken (10 u.). Vierde Klasse G. Tex. Boys 2 zal het nu tegen Oosterend gaan probeeren. O. lijkt ons als de griep haar gelederen verlaten heeft, te sterk om zich door het reserve-team der Boys te laten slaan. Watervogels 3 speelt om half tien reeds tegen Texel 3 in Den Helder. Hiervan zal niet veel komen, vreezen we, want Watervogels 1— BKC 1 is om half elf uitgeschreven. Junioren A. Helder a moet naar OSV a (12 uur), 'n las tige tegenstander. We zullen maar weer op Helders voorspoed, tot dusverre gebleken, rekenen. ZVV a ontvangt Alcmaria a, waarbij Alcmaria Helder wel eens een dienst kon be wijzen door de Zaandammers te kloppen, ZVV zal dat wel niet toelaten. Adspiranten. In Afd. K gaat Schoorl a naar Alcmaria b (10 uur); Alkm. Boys a krijgt DTS a op be zoek (11.15). In Afd. M komt Alcmaria d naar DTS bi (12 uur). Atlas aHRC c (11 uur) wordt in Afd. S gespeeld. Afd. T heeft er 3 op het programma staan. Schagen b delft het onderspit om 12.30 u. thuis tegen het sterkere Callantsoog a. Oudesluis a moet thuis Helder e baas kunnen blijven (12.30 u.). HRC eHelder f (10 u.) draait op een zege voor de roodjes uit. Op Texel wordt voor Afd. U tenslotte ge speeld Texel bTex. Boys a. De meeste inzenders vonden het raadsel van deze week vrij gemakeljjk, en toch was in geen maanden het aantal foutieve oplossingen zoo hoog al dezen keer. Voor het woord „felp" voor „fluweel" hadden zeer velen het meer gangbare „fulp" ingevuld, met als gevolg, dat Robespierre's vierde letter in een „u" ver anderde. En dan het woord „spij", voor bout of wig. Ettelijke puzzelaars lieten zich ver leiden, om daar „spi" voor in te vullen, in plaats van spij. Het andere woord moet trou wens als „spie" geschreven worden. Maar al met al hebben we uit den stortvloed van inzen dingen nog zeer veel goede oplosser.- -vischt, waarvan de heer W. A. HUISKEN, Breewaterstraat 73, de gelukkige winnaar werd Oplossing kruiswoordraadsel vorige week: Horizontaal: 1 Ru, 3 An, 5 Merinos, 8 Kidnapper, 10 Bode, 11 Eros, 13 Milan, 15 Nabob, 17 Poos, 18 Bak, 20 Felp, 21 K.S.M., 22 Meran, 24 Som, 25 Bo- terdiep, 26 Spij, 28 Stier, 29 Iep, 32 Hond, 34 Sen, 35 Zerp, 36 Eton, 38 Hars, 39 Sjok, 40 V.A.R.A., 41 Tel, 42 Net. Verticaal: 1 Reden, 2 Urn, 3 A.N.P., 4 Nopen, 5 Midas, 6 Ia, 7 Seraf, 8 Kolombijntje, 9 Robespierre, 10 Bios, 12 Solo, 13 M.P.K., 14 Carrière, 16 B.P.M., 18 Beets, 19 Kaden, 22 M.T.S.; 23 U.I.R., 26. S.H„ 27 Poesta, 30 Ersatz, 31 P.P., 33 Dool, 35 Zaan, 37 N.K., 38 H.V. Horizontaal. 53. Arabisch opperbevelhebber. 54. Afk. voor kilogrammeter. 56. Eng. minister van buiten-I. zaken. 58. Zuilengang in het oude Athene. 61. Een bloem (meerv.). 62. Afk., welke eveneens dikwijls op autonummerbord voorkomt. 64. Gelijk. 66. Vlaktemaat. 67. Kolenwagen. 68 Deel van een boom. een Verticaal. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 11. 14.' 16. 17. 18. 20. 21. 23. 24. 25. 26. ,1 Af 1. 4. 8. 10. 12. 13. 15. 17. 18. 19. 22. 24. 25. 27. 28. 30. 32. 34. 36. 37. 38. 30. 40. 42. 45. 47. 49. 51. Vorm van het w.w. tellen. Woonplaats (meerv.). Niet raak. Werkelijk. Windstreek. Epische poëzie. Geestigheid. Woonplaats. Deel van een etmaal. Moordzuchtige razernij in de tropen. Soli Deo gloria (afk.), Bijbelsche vrouwennaam. Schiereiland in Azië. Ik (lat.). Dat, wat door een vulkaan wordt uit geworpen. Weg met boomen. Pers. v.n.w. Zwaarlijvige vogel met gebogen snavel. Zangnoot. Afk. van United States. Voorvoegsel dat „binnen" beteekent. Pers. v.n.w. Antilope in Z.-Afrika. Bewoners van een Eur. staat. Roem. Spreken. Aurora. Vorm van het w.w. doen. Voorvoegsel,1 dat „drie" beteekent. Aardrijkskundige benaming voor rivier.1 Wettelijk. Soort groente. Voegwoord. Meisjesnaam (afk.). Gestrikt werk. In tweeën verdeeld. Sneeuwschaats. Zeer. Schrede. Front maken. Beoefenaars van een wintersport. Lidwoord. Familielid. Rivier in Azië. Gouverneur Generaal. Strandmeer met eilandjes. Algemeene Vergadering. Bekende afkorting. 27A. Plotseling. 29. Bekende bunkerstad in Azië. 31. Schip der Argonauten. 33. Zomerlekkernij. 34A. Omgekeerde van 12 horizontaal. 35. Afk. die bij een dagteekening wordt ge bruikt. 36. Reichswehr (afk.). 40. Jong groen. 41. Voorzetsel. 44. Erflating. 46. Jongensnaam (afk.). 48. Afk. van Anno Mundi. 50. Voorzetsel. 52. Plaats in Gelderland. 54. Middeleeuwsch schip. 55. Tijdperk. 57. Loot. 59. Voorzetsel. 60. Ieder. 62. Anoniem. 63. Afk. luchtvaart dienst. 65. Bekend riviertje in Ned. CORRESPONDENTIE. J. H. M. K. Over twee drie weken hopen we met 'n raadsel voor den dag te komen, voor de oplossing waarvan u gerust 'n paar vrije dagen kunt nemen! d. M. We kunnen ons oest indenken, dat uw geduld langzamerhand opraakt. Maar daar uw raadsel nogal corpulent is, hadden we tot nog toe geen ruimte, om het te plaatsen. Maar andere maand hopen we onze belofte te ver vullen!

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 16