Binnenland Buitenland Auto-ongeluk te Renswoude Het Lutine-drama ten einde Het plan-Deterding Internationale economische conferentie op til De vrijwilligersinvasie in Spanje Het neutraliteits-vraagstuk voor Amerika In- en uitvoer spinazie- en radijszaad Waarom zagen de Duitschers de breuk wel? Nederlandsch initiatief voor vrijhandel? Nederlandsche IJshockeyploeg niet naar Polen Aanbesteding Zuiderzeewerken Rijwieldief en heler geknipt Ronselarij in Limburg? De onrust in Palestina Nieuw wereldrecord 5000 meter dames Duitschland en de grondstoffen Geen Duitsche waarborgen voor België Zoon van Jouhaux gearresteerd De oogst in Californië bedreigd Invoerverbod voor eieren in Engeland Drie menschen op slag gedood. Gisterenavond te omstreeks tien uur, is op den Rijksstraatweg tusschen Renswoude en de Klomp een zeer ernstig auto-ongeluk ge beurd, waarbij drie dooden zijn te betreuren. Een tweepersoons auto, gemerkt M 48614, is vermoedelijk in volle vaart door een treiler geraakt en daarna tegen een boom te plet ter gereden. De twee inzittenden, een dame en een heer, moeten op slag zijn gedood. Het eigenaar dige van het geval is, dat langs den berm van den weg aan den overkant nog een ver minkt lichaam van een manspersoon werd aangetroffen, bij wien eveneens de dood werd geconstateerd. De auto is totaal vernield. De politie te Renswoude heeft zich onmiddellijk telefo nisch in verbinding gesteld met de politie te Arnhem, met het verzoek de vrachtauto, welke was doorgereden, aan te houden. De verongelukte wagen was waarschijnlijk te Arnhem gehuurd. Omtrent het auto-ongeluk te Renswoude vernemen wij nader, dat de verongelukte twoseater drie personen vervoerde, den heer Nieuwenhuis uit Haarlem, dien heer C. D. van de Garde uit Utrecht en een da- ime, van Lieshout genaamd. Merkwaardig is, dat op dezen druk bere den weg, de hoofdverbinding Utrecht Arnhem, niemand het ongeluk heeft zien gebeuren. Het geschiedde op een recht stuk, nabij de hoeve „Wolfshaar". Uit de kracht waarmede de auto te pletter is ge vlogen, maakt men op, dat met zeer groote snelheid moet zijn gereden. De auto was door een der inzittenden, den heer Nieuwenhuis, die vertegenwoor diger was van de firma Bruijnzeel te Zaan dam, gehuurd van de firma Riemer te Arnhem. Dr. de Waard uit de Klomp constateerde Ibij de drie personen den dood, als gevolg van een schedelbasisfractuur. Het eerste onderzoek in deze zaak werd ingesteld door de marechaussee te Veen en daal, die weldra geassisteerd werd door de commissaris van politie te Ede, aange zien het ongeluk slechts op enkele meters van de grens van Ede was geschied. Kort daarna heeft de commissaris van politie het verder onderzoek overgedragen aan de gemeentepolitie te Renswoude. Vastgesteld is, dat de auto niet tegen een hoorn is gereden. Er was op dit stuk geen boom beschadigd en de auto werd half op den weg, half op den berm aangetroffen, Omstreeks het tijdstip dat het ongeluk moet zijn geschied, is een vrachtauto bij de plaats van het onheil gezien, Men vermoedt, dat deze in aanrijding is geweest met de tweezitter. De politie te Eede en Arnhem is langs dien weg geposteerd om dezen wagon aan te houden. De politie van Renswoude heeft de lijken der slachtoffers in beslag genomen, en naar het lijkenhuisje te Renswoude overgebracht Ook de resten van de auto zijn in beslag genomen. Be toren van Beckers in zee verdwenen. Dezer dagen heeft de Zuidwesterstorm een einde gemaakt aan het Lutine-drama. De hooge toren van Beckers, welk ingenieus bouwsel enkele meters boven de zee uitstak en menigen storm heeft overleefd, is ten slotte omgekanteld en in zee verdwenen. Dit beteekent, dat het Lutine-drama zijn einde heeft gevonden. Een roemloos einde, aldus meldt het „N. v. h. N." Een viertal jaren terug kwamen de goud zoekers in actie. De Limburgsche uitvinder Beckers, te zamen met een paar reederijen, zetten hun onderneming op. Beckers was overtuigd, dat, zoodra zijn toren op het Lu- tinewrak geplaatst was, hij prompt het goud naar boven zou halen. Men nam aan, dat de goudschat daar nog altijd voor het grijpen lag. Het sprookje van de Lutine werd graag geloofd. Er kwam vrij plotseling een „hausse" en overal heen volgen de Lutine-aandeeltjes van tien, twintig gulden en hooger. Men ging met grooten lust en prijzenswaardige voortvarendheid aan het goud zoeken. lederen zomer was het resultaat nihil. Soms kwam er een gouden spijker van het Lutine-wrak boven en dat werd dan ook grif bekend. De hoop bleef leven. Andermaal en te derden maal togen de goudzoekers aan het werk: drie zomers achtereen werkten zij op de plaats van het wrak en meer dan eens werd de toren ver plaatst en werd weer een nieuwe kaart ge maakt van de ligging van het wrak. Ook dezen zomer was heengegaan met resultaat gelijk nihil. Daarom voeren op zekeren morgen eenige bergingsbooten de haven van Terschelling uit om den toren zoo mogelijk te lichten. Doch dat gelukte niet. En men voer heen en liet den toren staan, prijsge geven aan de woeste zeeën. Dezer dagen is het einde gekomen. De Lutine heeft geen baken meer. De toren is onhervindbaar verdwenen. En het goud van het legendarisch schip is weer verder dan ooit van ons verwijderd. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal binnen afzienbaren tijd het bestaande monopolie van spinazie- en radijszaad worden ingetrokken. In afwachting daar van wordt met ingang van 25 Februari 1937 het prijsverschil bij invoer en het daarmede correspondeerende prijsverschil bij uitvoer gesteld op nihil, terwijl de voor schriften. welke bij uitvoer golden, in zoo verre zullen worden herzien, dat ook de controle door den Plantenziektenkundigcn dienst vervalt. Wel dient bij invoer, resp. uitvoer nog een monopolie-overeenkomst te worden afgesloten met de Nederlandsche Akkerbouwcentrale, Van de zijde der officieele instan ties wordt alle medewerking bij de uitvoering verleend. Naar aanleiding van het gisteren door ons uit het Utrechtsch Dagblad overgenomen be richt inzake het plan-Deterding, verneemt de N.R.Ct., dat van de zijde der Nederland sche officieele instanties, dat wil zeggen zoo wel de regeering als de verkooporganisaties, het plan van den heer Deterding met de meest mogelijke welwillendheid is behan deld en dat er bij die instanties voldoening bestaat over het feit, dat de heer Deterding het mogelijk gemaakt heeft groote partijen weg te werken. Dit beteekent dus, dat de officieele instanties alle mogelijke medewer king verleenen bij de uitvoering, wat ech ter uit den aard der zaak niet belet, dat om trent sommige uitvoeringsmaatregelen wel eens besprekingen moeten plaats hebben, welke echter tot dusver steeds het karakter van aangenaam overleg hebben gehad. Het Utrechtsch Dagblad wist gisterenoch tend te melden, in aansluiting op het door ons geciteerde bericht, dat de heer Deterding, ontstemd over verschillende min of meer scherpe uitlatingen tegen zijn plan in de pers, gezegd heeft: „Laat men wel beseffen dat, als men alleen een pro-Duitsche be weegreden in mijne handelingen wil zien, ik mijne bestellingen evengoed in Denemar ken of elders kan doen." De heer Deterding zal echter slechts, zoo verneemt het Utrechtsch Dagblad, niet dan in het uiterste geval tot een zoodanige af wijking van zijn oorspronkelijke plannen be sluiten, daar er, naar hij meent, teveel groo te vaderlandsche belangen in het geding zijn. Het salonrijtuig, waarmee H.M. de Koningin naar Innsbruck reisde. Het Tweede Kamerlid, de heer Vos heeft de volgende vragen aan den minister van Waterstaat gesteld: Wil de minister mededeelen, hoe het te verklaren is, dat de breuk in de veer van het salonrijtuig, waarmede H.M. de Ko ningin op 16 Januari jl. naar Innsbruck reisde, welke breuk volgens een openbaar gemaakte mededeeling van de Nederland sche Spoorwegen niet kon worden gezien, daar deze door een tuimelplaat verborgen werd, nochtans niet aan de aandacht van het üuitsche personeel is ontsnapt? Is er in het voorgevallene aanleiding ge vonden om de controle op den toestand dier spoorwegwegrijtuigen te verscherpen? Wil de minister mededeelen, of ook het toezicht op het andere spoorwegmateriaal met voldoende scherpte wordt toegepast? .ij: oiSSJangiiisj wam. .r .v; cc.itfj.tt t De reis der Nederlandsche mi nisters naar Scandinavië. De Nederlandsche Ministers Prof. Gelissen en Mr. Dr. Deckers, hebben tegenover pers vertegenwoordigers verklaard, dat hun be zoek aan Noorwegen en Zweden uitsluitend als studiereis bedoeld is. Op de vraag of als gevolg van dit bezoek 'n handelsovereenkomst tusschen Nederland en Zweden kan worden verwacht, wees mi nister Gelissen er op, dat de leden der Neder landsche regeering nimmer rechtstreeksche onderhandelingen voeren. „Dagens Nyheter" schrijft, dat men on danks de reserve, welke de Nederlandsche gasten in acht nemen, kan verwachten, dat iets op til is. Vooral is volgens „Svendska Dagbladet" het streven van Nederland er op gericht den passieven handelsbalans in een actieve om te zetten en voorts om de actie der kleine mogendheden ten gunste van vrijhandel niet slechts een gebaar te laten zijn. Polen naar Amsterdam uitgenoodigd Nar wij vernemen heeft het bestuur van den Nederlandschen IJshockey bond beslo ten de uitnoodiging van de Poolsche regee ring, een ijshockeyploeg naar Polen te zenden voor het spelen van enkele wedstrij den o.m. te Krycia tegen het vertegenwoor digende team, niet te aanvaarden. Volgens de meening van het bestuur van den N. Y. B. zou de tournee een t e offici eel karakter dragen, hetgeen men in ver band met het feit, dat H.K.H. Prinses Juli- ana en Z.K.H. Prins Bernhard momenteel incognito te Krynica vertoeven, minder wenschelijk achtte. Daar kwam nog bij, dat enkele spelers als van der Stok en Dupon zeer waarschijnlijk geen militair verlof voor deze reis zouden hebben kunnen krijgen, zoodat men met een verzwakte ploeg naar Polen had moeten gaan. Daar de Nederlandsche IJskockey bond de uitnoodiging van Polen op hoogen prijs stelde doch om bovenvermelde redenen hiervan geen gebruik kon maken, heeft men daar het zeer op prijs zou worden gesteld de relaties met dit land aan te knoopen. verzocht of het officieele Poolsche team naar Nederland zou kunnen komen voor het spelen van een wedstrijd op 2 Maart op de kunstijsbaan te Amsterdam. Bespre kingen hierover zijn nog gaande. VEERBOOT AAN DEN GROND. Gistermiddag omstreeks vijf uur is ten gevolge van den lagen waterstand de rijks veerboot „Brakzand.", kort na het verlaten van Schirmonnikoog aan de grond geloopen Pogingen om het vaartuig vlot te brengen faalden, zoodat het hooge water van heden ochtend half vijf moest worden afgewacht De tien passagiers zijn per vlet naar het eiland teruggekeerd. Op Woensdag 24 Februari 1937, des voor middags te 11 uur, zal, onder goedkeuring van den Minister van Waterstaat, door of vanwege den waarnemend directeur-gene raal der Zuiderzeewerken, in de Statenzaal van het Departement van Waterstaat te Den Haag, worden aanbesteed: het maken van deelen van den Meerdijk van den Noord-Oostelijken Polder, met bij komende werken, in perceelen en combina ties daarvan. De recherche van het bureau Adelaarsweg te Amsterdam heeft gisteren een 18-jarigen jongen en een 28-jarigen opkooper gearres teerd, die resp. van diefstal en heling van een rijwiel werden verdacht. Donderdagmiddag had de jongeman van het terrein van de Draka-fabrieken aan de Hamerstraat op z.i. handige wijze een rij wiel gestolen. Hij meldde zich onder werk tijd ziek en verdween met medeneming van een rijwiel uit de stalling, terwijl hij zijn eigen karretje liet staan. Toen hij gisteren morgen weer op de fabriek kwam en bleek, dat het achtergelaten karretje zijn eigendom was, werd hij ondervraagd Eerst na tallooze vragen gaf de jongen toe, dat hij het ver dwenen rijwiel had gestolen en op het Waterlooplein had verkocht voor twee gul den. De heler werd eenige uren later aan gehouden en in arrest gesteld. Hij bekende het rijwiel voor dit geringe bedrag van den jongen te hebben gekocht. Twee gymnasiasten vermist. Sinds Donderdagmorgen worden in de ouderlijke woning te Kerkrade twee jongens vermist. Het betreft hier een zekeren V. uit Kerkrade en diens vriend D. uit Bleijerheide Deze jongelieden, ongeveer 18 jaar oud, be zoeken het gymnasium te Heerlen en zitten in de vijfde klas. Donderdagmorgen hadden De buitenlandsche politiek der Vereenigde Staten. Deelna me aan besprekingen te Ge- nève. 0 In de jongste redevoeringen van Roose- velt heeft hij niet gesproken over de buiten-: landsche politiek, Wélke hij denkt te volgen. In politieke kringen verklaart men dit door er op te wijzen dat de regeering onder de hui dige omstandigheden geen nauwkeurige in lichtingen kan geven over de buitenlandsche politiek, aangezien het congres zich niet heeft uitgesproken over de kwestie der neutraliteit en aangezien in Europa en het Verre Oosten de toestand zeer verward is. Het congres zal de kwestie der neutraliteit in de komende week behandelen. De /voorzitters van de com missies van buitenlandsche zaken in beide huizen zullen moties indienen, waarin wordt uiteengezet, wat Roosevelt in de buitenland sche politiek verlangt. Op het oogenblik houdt vooral de Europee- sche toestand de Amerikaansche diplomaten bezig. Een vooraanstaand Amerikaansch di plomaat zeide gisteren: „De FranschBritsche overeen stemming belooft het hoofd te bie den aan de Duitsche bluf en bereidt ter zelf der tijd het terrein voor tot een economische samenwerking van alle landen." Deze opvatting wordt door alle Amerikaan sche kringen gedeeld. Dezelfde diplomaat is van meening, dat het zeer wel mogelijk is, dat een internationale economische conferentie binnen enkele maanden bijeen komt en in officieele krin gen verheelt men niet, dat bij de voorberei ding tot deze conferentie op de regeering van de Vereenigde Staten kan worden gerekend. De eerste stap zou zijn het deelnemen van Amerika aan de besprekingen over de grond stoffen, welke te Genève zullen worden ge voerd. Aanslag op den burgemeester van Haifa. Gisterochtend is een aantal schoten gelost op den burgemeester van Haifa, Bey Shukri, op het oogenblik dat hij zijn bureau binnen ging. De burgemeester werd niet getroffen. Men vermoedt, dat deze aanslag is ge pleegd omdat Bey Shukri niet mee heeft willen doen aan de jongste ongeregeldheden. De politie beschikt over het signalement van den dader, die ontsnapte na een ver woede jacht. De burgemeester heeft gisterenmiddag met den hooge-commissaris die op het oogen blik te Haifa vertoeft, geluncht. In een wedstrijd over 5000 meter tusschen de bekende Noorsche rijdsters Synoeve Lie en Laila Schou Nilsen verbeterde Synoeve Lie het wereldrecord over dezen afstand door een tijd te noteeren van 9 minuten 58 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van mej. Verne Lesche (Finland) met een tijd van 10 minuten 15,3 sec. gevestigd op 2 Februari 1936 te Stockholm. Ook Laila Schou Nilsen bleef nog aan zienlijk beneden het oude wereldrecord, met een tijd van 9 minuten 58,6 sec. zij, zooals gewoonlijk, de ouderlijke woning verlaten om zich per tram naar Heerlen begeven. Aan de gebruikelijke halte Molen berg zijn zij niet afgestapt, maar naar .ater is gebleken, zijn zij doorgereden naar het station in Heerlen. Op school werd hun af wezigheid weliswaar geconstateerd maar bepaalde vermoedens rezen niet op. In den avond, toen de leerlingen niet thuis gekomen waren, stelden de ouders zich telefonisch met de school in verbinding Hoewel men aanvankelijk meende, dat een tooneelrepetitie de jongens in Heerlen had doen blijven, kwam toen vast te staan, dat zij op school niet waren geweest. De ouders hebben zich daarop in verbin ding gesteld met de politie in Kerkrade. Spoedig kwam vast te staan, dat de jon gens 's morgens het huis hadden verlaten, voorzien van een dubbel stel kleeren, terwijl V. bovendien over de som van f 80 beschikte Ook is gebleken dat zij zich op het station voorzien hebben van spoorkaartjes naar Luik. Het vermoeden is gerezen dat zij op weg zijn naar Spanje, teneinde dienst te nemen in het leger der regeering aldaar. Hier zou weer sprake zijn van ronselarij. Een onderzoek op groote schaal is inge steld zoowel in Nederland als in andere landen, waardoor hun tocht zou moeten leiden. RIJKSAMBTENAAR AAN GEVOLGEN VAN AANRIJDING OVERLEDEN. De rijksambtenaar J. Lap, die Donderdag avond op den weg naar Gemmenich (België) door een auto, geladen met gesmokkelde boter, werd overreden, waarbij hij ernstig werd gewond, is in het ziekenhuis te Heer len overleden. De politie is er in geslaagd de vier man nen, die bij deze smokkelaffaire betrokken zijn geweest, nog denzelfden avond aan te houden. Twee hunner zijn te Vaals, en twee te Aken aangehouden. De mannen, vier Neder landers, zijn uit de mijnstreek afkomstig. Gebleken is nog, dat de rijksambtenaar een zgn. „voorrijder" van de auto met smok kelwaar wilde controleeren. Op het oogen blik, dat hij tot de controle wilde overgaan werd hij door den smokkelenden wagen overreden. kan het evenwicht in West- Europa verbreken. Rede van Azana. Azana heeft ten gemeentehuize een rede voering uitgesproken, waarvan het belang rijkste deel gewijd was aan den internatio nalen toestand, welke door den opstand is te weeg gebracht. Hij. ..verklaarde in de eerste plaats, dat Spanje Vastbesloten is zoo lang te vechten als noodig is voor het welzijn der republiek, Ten aanzien van de Marokkaansche kwes tie betoogde Azana, dat „Marokko ons slechts zorgen heeft gebaard: vroeger was het de dictatuur, nu de militaire opstand. Het zou evenwel vergeefsch zijn te veronderstellen, dat het vraagstuk eeuwig zonder oplossing zou blijven en dat de Spaansche republiek, welke rechten op Marokko heeft en over deze rechten kan beschikken, tenslotte geen beslissing zou kunnen nemen, welke tevre den zal stellen". AZANA. De kwestie der inmenging. De kwestie der inrhenging van zekere bui tenlandsche mogendheden besprekende ver klaarde Azana, „dat wij tegenover een bui tenlandsche invasie staan. Niet alleen het politieke regiem staat op het spel, maar de onafhankelijkheid des lands. Het gevaar voor een niet verklaarden algemeenen oor log bestaat, daar de invasie in Spanje en de strijd om zijn bezit gelijk staan met het ver breken van het evenwicht ia het stelsel van West-Europa. Deze breuk zou ten nadeele zijn van de mogendheden, welke thans ver trouwen hebben in de vriendschap, van ons land en tot dusverre zonder bezwaar den toestand in West-Europa konden gadeslaan". Hij zette vervolgens uiteen, dat de reden voor de tegenwoordigheid van Spanje in Marokko uitsluitend was andere mogend heden te verhinderen en zich te nestelen. De Spaansche aanwezigheid diende voorts om dit evenwicht te bewaren, dat juist nu ieder oogenblik dreigt te worden verstoord. Azana vervolgde: „zij die tot taak hebben het lot van Europa te bestieren^ zullen er zich rekenschap van moeten geven, dat de loyaliteit ten aanzien van de ontwapening van Spanje een zekere waarde heeft. Zij moeten er zich evenwel ook rekenschap van geven, dat een herbewapening van Spanje ook haar waarde zou hebben"! Indien het gevaar voor oorlog bestaat in het feit, dat andere mogendheden, die hun legers naar Spanje overbrengen met de be doeling 't kader der Spaansche aangelegen heid te overschrijden, bezitten wij geen materieele middelen deze te voorkomen. Het is aan de anderen den oorlog te beperken en den eerbied voor het op schandalige wijze geschonden internationale recht te herstel len. Om den oorlog te beperken, heeft de regeering der republiek reeds ingestemd met het opofferen van rechten. Zij aanvaardt ook de controle op de wa- pens. Doch noch om den oorlog te beperken noch om den oorlog te staken zijn wij bereid toe te staan, dat aan het gezag der repu. bliek, aan de wettigheid, van zijn regiem aan de souvereiniteit der regeering, welke haar personifieert, wordt getornd. Wij gaan liever ten onder". Berlijn wil niet praten, Duitsdhland heeft definitief de uitnoodi. ging van de hand gewezen, deel te nemen aan het comité, dat binnenkort door den Volkenbondsraad ter bestudeering van een betere verdeeling der grondstoffen, zal worden geinstalleerd. De Berlijnsche correspondent van de „Na- tion Beige", publiceert het volgende dementi ten aanzien van de geruchten, volgens welke Hitier België Duitsche waarborgen zou aan bieden gelijk aan die, welke door Frankrijk en Engeland gegeven zijn: „Het ministerie van propaganda, waartoe wij ons gewend hebben, spreekt formeel alle in de buitenlandsche pers gepubliceerde be richten tegen, volgens welke Hitier zou heb ben aangeboden of zou aanbieden met Bel gië een niet-aanvalspact te sluiten, waarin al of niet voorzien zou worden in een Duit sche interventie ten gunste van België in ge val België zou worden aangevallen. Geen en kel voorstel van welken aard ook is gedaan of zal gedaan worden aan België of aan eeni- ge andere natie. De Duitsche regeering her innert er aan, dat Hitier in zijn redevoering van zeven Maart zijn wil uitgesproken heeft de grenzen van alle aangrenzende staten te eerbiedigen. Hieraan wordt toegevoegd, dat er geen sprake is van een verder gaan daa deze uitspraak." Ontwerp eener blijvende regeling. De voorzitter van de Senaats-commissie van buitenlandsche zaken, Pittman, heeft medegedeeld, dat hij den minister van bui tenlandsche zaken, Huil, binnen enkele da gen het ontwerp zou voorleggen eener blij vende neutraliteitswet, ter vervanging van de tegenwoordige wet, die 1 Mei 1937 afloopt. Volgens Pittman zou de nieuwe wet den president in staat stellen, ook voor andere producten dan oorlogsmateriaal een embar go af -te kondigen. Zij zou het vervoer met Amerikaansche schepen verbieden van pro ducten, vallende onder het embargo op den uitvoer naar oorlogvoerende landen of neu trale landen, vanwaar zij naar belligerenten zouden kunnen worden gereëxpedieerd. De nieuwe wet zou tevens den uitvoer verbie den naar landen, waar burgeroorlog woedt, teneinde te verhinderen, dat deze exporten den vrede der Vereenigde Staten bedreigen. Wegens clandestiene aankoop van wapenen. In verband met clandestiene aankoopen van voor Spanje bestemde wapenen is, naar thans bevestigd wordt, Paul Jouhaux, de zoon van don secretaris-generaal der Fran- sche C.G.T., in arrest gesteld. Tegelijkertijd zijn gearresteerd een Span jaard, een Franeaise en een Parijzenaar. Na door den rechter van instructie te zijn onder vraagd, zijn Jouhaux, de Franqaise en de Parijzenaar in de gevangenis Saint Leonard opgesloten. De meteorologische bureaux voorspellen een buitengewoon lage temperatuur, zoodat men vreest voor den oogst van Zuid-Cali- fornië. Vermoedelijk zal de schade 112 mil- lioen dollar bedragen. Ook in het Westen der Vereenigde Staten is de temperatuur abnormaal laag: in Nevada vriest het 49 graden, in Cordova 38 en in San Francisco 34 graden. De nationale raad voor de pluimveeteelt heeft in zijn vergadering te Londen een mo tie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat de raad onmiddellijk een nationale actie tegen den invoer van alle eieren voor den duur van ten minste drie maanden moet op touw zet ten. PUIN VAN VERMIST VLIEGTUIG GEVONDEN. De expeditie, welke op zoek was naar het op 11 Januari op de lijn MexicoMerida ver miste vliegtuig, heeft het puin van dit toe stel ten Z.W. van Vera Cruz in Mexico aan getroffen. Zij bevestigen, dat het vliegtuig geheel door brand was verwoest en verklaren, dat het on mogelijk is de negen geheel verkoolde lijken te laten overbrengen. HET GRAF VAN SIR BASIL ZAHAROFf GESCHONDEN. Het parket van Pontoise stelt een onder zoek in naar een schending van het graf van Sir Basil Znharoff op het terrein van bet kasteel Ralincourt. Men veronderstelt, dat de onverlaten het voorzien hadden op de sieraden, waarmede de vrouw van Zaharoff was begraven.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2