11 TRIUMPH Wat 'n Triomf van Smaak l IO VIRGINIA CIGARETTES Marineberichten Waar gaan heen? Boksen Tivoli-theater* Goedkooper verzending van nieuwsbladen naar Ned. Indië. Moderne vereeniging van werkloozen* Nederlandsch vlagvertoon te Tanger. Visscherij Vogel- en Aquarium- benoodigdheden Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water Licht op voor alle voertuigen „Kapitein Storm" een sterke speelfilm. Dick Powell zingt in „Thanks a Million". Het programma, dat het Tivoli-theater deze dagen brengt, heeft ons eenige genoegelijke uurtjes bezorgd. Eerstens om de ouverture, waarin we zelfs een „comic colour" aantref fen, waartoe de beroemde avonturen van Don Quichotte de producers inspireerden! Dan is er de eerste hoofdfilm, getiteld: „Thanks a Million" (Duizend maai bedankt), een 20th Century Fox Film, waarin de hoofd rollen vervuld worden door Dick Powell, den befaamden Amerikaanschen „crooner" en de bekoorlijke Ann Dvorak. Het niet onverdien stelijke scenario, dat geschreven werd door Nunnally Johnson, is vcoor het grootste ge deelte opgebouwd rond Powell en Miss Dvorak, die voor de „romantiek" en voor de onontbeerlijke songs zorgen. Vooral Powell brengt zijn liedjes met charme en aangenaam timbre; songs als „Thanks a Million", „Fm sitting high on a hill top", „I've got a pocket full of sunshine". Zijn tegenspeelster lanceert op zeer verdienstelijke wijze, in samenwerking met de geestige Patsy Kelly, de „Sugar Plum", welker melodie haar weg naar onze lage landen reeds gevonden had. DICK POWELL zingt en speelt deze week in „TivolV'. Duizend maal bedankt" De film is zeer vroolijk van opzet, vroolijk zijn de liedjes, vroolijk de muziek (medewer king wordt o.m. verleend door het groote orkest van Paul Whiteman), vroolijk de medewerkenden, van wie we behalve Powell en Dvorak nog speciaal Fred Allen willen noemen. Fraai vioolspel wordt ten gehoore gebracht door den bekenden violist Rubinoff. „De Stormkapitein". Hoe geheel anders is de tweede film, welke de eenigszins vreemde naam van „Storm kapitein" draagt. Deze rolprent plaatst ons in het ruwe leven aan boord van een grooten trawler, de „Southern Gross", welks kapitein, Norman, op prachtige wijze gespeeld door George Bancroft. Een oogenschijnlijk onver schillige, ruwe kerel, die Norman, doch met een hart van goud. Norman is een man, die de zee liefheeft en de zee alleen. Hij is een bekwaam gezagvoerder en zijn vangsten zijn dan ook meermalen prachtig. De opvarenden hebben het grootste ontzag voor hem, vooral ook door de stevigheid, waarmede hij, indien noodig, een klap weet uit te deelen. Achter eenvolgens redt hij twee jonge menschen van een moreelen ondergang, eerst is het „Jim", die later zijn eerste stuurman op de „Southern Cross" wordt, later de lieftallige Mary, de zeemansdochter. We zullen niet het geheele verhaal weergeven, doch willen nog verklap pen, dat tusschen dat drietal een drama zich KON ARMEN NIET BOVEN HAAR HOOFD HEFFEN. Nu al ruim een jaar vrjj van pijn. Deze dame was nagenoeg hulpeloos door martelende rheumatische pijnen in haar rug, armen en beenen: „De pijn in mijn armen en beenen was wer kelijk ondragelijk, vooral in mijn armen; ik kon niet boven mijn hoofd reiken. Na twee maanden besloot ik Kruschen Salts te gaan probeeren en heb ik nu gedurende meer dan één jaar niet het minste symptoom van rheu matische pijnen gehad." Mevr. H. E. Kruschen Salts spoort de afvoerorganen, lever, nieren en ingewanden op geheel natuur lijke wijze aan tot actievere werking, zoodat de gevaarlijke afvalstoffen, als urinezuur e.d., welke maar al te vaak de oorzaak zijn van rheumatische pijnen, snel en afdoende worden weggevoerd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. afspeelt, dat door de wijze waarop het uitge beeld wordt, spreekt tot het gemoed. Norman offert zich tenslotte op voor de belde jonge menschen, die elkaar zoo innig liefhebben. Deze film moet men gaan zien, door het diep menschelijke van deze 3 figuren, welker omgeving van ruwe zeelieden en woe dende orkanen zulk een fraaien achtergrond vormt voor het spannende verhaal. De foto grafie viert in deze rolprent hoogtij, prachtig zijn de opnamen op zee en interessant die, welke betrekking hebben op de tonijnen vangst. We zijn verheugd, deze unieke film te hebben meegemaakt. Met ingang van 25 Januari wordt het port voor de nieuwsbladen, welke uit Nederland door de uitgevers rechtstreeks per landmail naar Ned.-Indië worden ver zonden, verlaagd van iy2 cent tot vy cent per 50 gram. SAMENWERKING TUSSCHEN NEDER- LANDSCHE POSTCHEQUE- EN GIRO DIENST EN INDISCHE POSTSPAARBANK. Met ingang van 1 Februari wordt de ge legenheid geopend om bedragen van Neder- landsche postrekeningen op Indische spaar bankboekjes te doen overschrijven en omge keerd. Nadere inlichtingen verstrekken de post kantoren. Men schrijft ons: Op Woensdag 20 Januari j.1. werd onder auspiciën van den Helderschen Bestuurders- bond opgericht een moderne Vereeniging van Werkloozen, waarbij zich staande de vergade ring een 15-tal bonafide ongeorganiseerde werkloozen aansloten. Deze vereeniging, welke is aangesloten bij de moderne vakbeweging, stelt zich ten doel, wat in art. 2 der Statuten is neergelegd, de stoffe lijke en zedelijke belangen harer leden in den ruimen zin te behartigen. Deze vereeniging tracht dit doel te bereiken met wettige middelen, zooals omschreven in art. 3 van de Statuten dezer vereeniging. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat deze vereeniging door zijn aansluiting bij het N.V.V. deel uitmaakt van de moderne Vakbe weging hier ter plaatse en zij aldus de 25e ver eeniging is die bij den Helderschen Bestuurders- bond is aangesloten. Reeds zijn in het land in een 100-tal andere plaatsen dergelijke vereenigingen opgericht en er kan nu reeds worden getuigd, dat op het* gebied der werkloozenzorg en alles wat daar mede verband houdt, goede resultaten zijn be reikt geworden. Eenige malen zijn de vertegenwoordigers dezer vereenigingen in een landelijke conferen tie bijeen geweest om de ervaring, opgedaan bij het werk plaatselijk, aan elkander uit te wisselen. Voor het geregeld contact wordt een goed geredigeerd orgaan uitgegeven, waarin de werkloozenzorg en de mogelijkheden op dit ge bied een punt van uitvoerige bespreking uit maken. Van het bestuur der plaatselijke vereeniging maken o.m. uit: J. N. Nieuweboer, schip Jongejan, Achter binnenhaven. J. M. v. Wolferen, Javastraat 46. C. v. Twisk, Smidstraat 39. De kruiser „De Ruyter" wordt er verwacht. Het A.N.P. meldde gisteren uit Tanger: Hr. Ms. „De Ruyter" wordt vandaag te Tanger verwacht. De oorlogsbodem is uit Lissabon vertrokken. Het schip zal tot Maan dag te Tanger blijven en dan de reis voort zetten naar Nederlandsch-Indië. Hr. Ms. gezant te Tanger, jhr. mr. F. Gerth van Wijk, zal den état-majoor van Hr. Ms. „De Ruyter", onder leiding van den comman dant, kapitein ter zee A. G. v. d. Sande Lacoste, ontvangen. Zaterdagavond zal in het gebouw van de Nederlandsche delegatie een groote ontvangst worden gegeven. Weinig aanvoer; hooge visch- pr(jzen. Zooals te verwachten was, kwam er, tenge volge van het heerschende stormweer op de Noordzee, waardoor de visscherij soms moest worden gestaakt, weinig visch aan de Vrijdag- sche markt te IJmuiden. Tarbot en tong stegen in prijs, resp. werd besteed 1.70 en 1.45, ten hoogste per kg. Er was maar één scholsoort aan de markt, n.1. kleine schol, die noteerde van 11 tot 24 per 50 kilo. Bot noteerde van 17 tot 24 en schar kwam zelfs van 8 tot 13. Haring was er weinig en daarom liep de prijs flink op; deze liep tot ten hoogste 8, welke prijs dit seizoen haast nog niet is be reikt. Haringexport. Er is, volgens „De Telegraaf", wat rumoer over de levering van haring uit Ostende naar Duitschland, omdat de export zit in handen van een consortium, dat de kleinere expor teurs zou uitschakelen. Dat geeft ontstemming onder deze laatste groep exporteurs en ook onder de visschers, die blijkbaar meenen, dat de prijzen daardoor worden gedrukt. Autoriteiten hebben gepoogd er verandering in te krijgen, maar schijnen daarin niet te zijn geslaagd. Zelfs zouden de visschers er over denken, indien geen oplossing wordt gevonden, om de haringvisscherij stop te zetten. We achten alleen voor onze visscherij dit van belang, dat hoe meer haring er uit België naar Duitschland gaat, hoe meer kans er voor onze haring elders komt voor den afzet. Weliswaar loopt de haringvisscherij, die ein digt met de kanaalharing, op zijn eind, maar misschien dat aanstonds dan de middenharing in deze een woordje kan komen meespreken. Als voedingsproduct is de waddenzeeharing zeer zeker in kwaliteit aan den top. Pr(js levende garnalen. De prijs van de levende garnalen aan den afslag te Amsterdam was Vrijdag van 3 tot 3.50 per lit van 15 kilo. Het adres voor llw is en blijft C. Koopman, Aquariumhandel - Emmastraat 103, - Tel. 626 Zie de étalage en vooral de lage prijzen - Alle soorten Vogelzaden tegen de laagst mogelijke prijzen Nergens beter en nergens goedkooper Serg.timm. J. M. Huijbens, tamb. Ie kl. G. C. Kraaijeveld, bestemd om 17 Maart '37 per m.s. J. de Witt naar Oost-Indië te worden uitge zonden. Tamb. Ie kl. J Meijerink, seinersmaat J. Zor- ge, bestemming om 17 Maart '37 per m.s. J. de Witt naar Oost-Indië te worden uitgezonden ingetrokken. Overplaatsingen. Serg.-monteur E. Zevenbergen van O.Z.D. naar Wachtschip Willemsoord, 16 Jan. '37. Bootsman G. Hijman van D. Aukes naar Wachtschip Vlissingen, 25 Jan. '37. Serg.-schrijver A. v. Houten van Wacht schip Willemsoord Kernb. Gld. naar Hospitaal, 24 Febr. '37. Serg.-schrijver M. Hartog van Wachtschip Willemsoord naar Wachtschip Willemsoord Kernb. Geld., 22 Febr. '37. Serg.-vltmr. J. C. J. Gesink van De Kooij naar Kaz. A'dam, 20 Jan. '37. Op datum ge- commiteerd naar Friedrichshafben voor toe zicht bij den bouw van vliegbooten bij de Dor- nierfabriek. Sergeanten-vltmr. F. W. Ouwerling en J. Otter van De Kooij naar Kaz. A'dam, 25 Jan. '37. Op datum tewerkgesteld bij de N.V. Ned. vliegtuigenfabriek Fokker te Amsterdam. Majoor-vltmr. E. Westerveld van De Mok naar Kaz. A'dam, 1 Febr. '37. Op datum te werkgesteld bij de K.L.M. te Schiphol. Korporaals-machinist D. Commelin, J. c. Kok, J. C. Korndörffer, R. de Leeuw, H. Rijs- tenbil, P. Schouten, H. W. Sijmons, W. Visser, van Kaz. Willemsoord naar v. Speijk, 1 Febr. '37. Korp.-machinist H. Piller van O.Z.D. naar v. Speijk, 1 Febr. '37. Korp.-ziekenverpleger J. Wagenaar van Kaz. Willemsoord naar Hospitaal, 1 Febr. '37. Korp.-vliegt.m. D. A. de Wijn van De Kooij naar Kaz. A'dam. 1 Febr. '37. Op datum tewerkgeplaatst bij de K.L.M. te Schiphol. Matroos le kl. D. A. L. Hitz van Wacht schip Willemsoord n. Kon. Inst., 18 Jan. '37. Stoker-olieman D. K. Brak van Kaz. Wil lemsoord naar v. Speijk, 1 Febr. '37. Matroos le kl. J. P. v. Dalen van Wacht schip Willemsoord naar D. Aukes, 25 Jan. '37. Vliegtm. maats G. P. J. Diderich en C. J. Hendrikse van Kaz. Willemsoord naar De Kooij, 1 Febr. '37. LI. o.off.-vlieger G. J. Evers, C. C. de Jong, J. Kruis, H. Lameij, P. J. de Ru, P. v. d. Sloot, E. J. H. Smitshuijsen, J. J. Steen van Kaz'. Willemsoord naar De Kooij, 1 Febr. '37. Stokers-olieman J. J. Dalmeijer, M. J. Ger ritsen, C. J. de Graaff, F. Gijzendorffen van Kaz. Willemsoord naar v. Speijk, 1 Febr. '37 Stoker-olieman F. Kost van Kaz. Willems oord naar Schorpioen, 1 Febr. '37. Stokers-olieman H. H. C. Olivieira, M C Ravestein, T. Regelink F. H. Sarton van Kaz. Willemsoord naar v. Speijk, 1 Febr. '37. Stdker-olieman J. A. Schouten van Kaz. Willemsoord naar Wachtschip Willemsoord 1 Febr. '37. Stoker-olieman W. H. K. Snikkers van Kaz Willemsoord naar Friso, 1 Febr. '37. Stoker-olieman B. van der Vlis van Kaz Willemsoord naar Wachtschip Willemsoord 1 Febr. '37. Timmermansmaat H. v. d. Graaf v. Kaz Willemsoord naar Hr. Ms. Wachtschip Botteliersmaat W. H. Burema van Kaz. Wil lemsoord naar Kaz. A'dam, 1 Febr. '37 Botteliersmaat K. W. den Hollander van Kaz. Willemsoord naar Wachtschip Willems oord, 1 Febr. '37. Botteliersmaats H. H. Hupkens en J. Raven van Kaz. Willemsoord naar Kaz. Willemsoord 1 Febr. '37. Schrijversmaat J. K. Bokma van Kaz Wil lemsoord naar Wachtschip Willemsoord 1 Febr. '37. Seinersmaats C. A. Edelman van Kaz Wil- Febr°°"7 WachtschiP Vlissingen, 1 Schrijversmaat G ,M. N. Edelman van Kaz Willemsoord naar Wachtschip Willemsoord 1 Febr. '37. Schrijversmaat K. Hujjdink van Kaz. Wil lemsoord naar Wachtschip Willemsoord 1 Febr. '37. Hifmeestersmaats B. F. Lam, P. G. Muller van Kaz. Willemsoord naar O.Z.D., 1 Febr. '37 ,„^°fmeestersmaat c- J- Opzitter van Kaz. w ïllemsoord naar Schorpioen, 1 Febr. '37 Koksmaats J. v. Bilderbeek, G. ten Braak van Kaz. Willemsoord naar Wachtschip Wil lemsoord, 1 Febr. '37. m. Koksmaat A. A. Kievit van Kaz. ïllems oord naar Kaz. A'dam, 1 Febr. '37. Koksmaats B. N. Peters, J. Pol van Kaz. Willemsoord naar Wachtschip Willemsoord, 1 Febr. '37. Koksmaat C. J. Razenberg van Kaz. Wil lemsoord naar O.Z.D., 1 Febr. 37. Koksmaat G. C. Romijn van Kaz. Willems oord n. Wachtschip Willemsoord, 1 Febr. '37. Koksmaat C. J. Smit van Kaz. Willems oord, 1 Febr. '37. Stokers 3e kl. W. M. Alberse, C. Bikkers, J. Bikkers, T. H. Bisselink, C. Boers, T. G. Bogers, H. Bol, G. de Boon, A. Borst, L. Breeuwsma, P. C. A. Broeders, J. M. Brouwer, F. M. Burgman, P. W. F. van Burik, W. Bijlsma, J. J. Claassen, G. de Coo, J. J. Duran, C. Edcius, H. Eimers, G. v. Geffen, M. J. Ge- lok, C. W F. Gerritsen, 0. N. de Groen, P. Ha- ringa, P. C. Hendriksen, J. van den Heuvel, J. C. Hilhorst, R. v. d. Hoeven, M. v. d. Hurk, J. A. M. Huijbers, F. L. Jansen, N. K. A. Jan sen, A. T. Janssen, H. Kanning, J. F. Kelder, P. Kikke, T. Klaassen, R. v. d. Krift, D. Krom menhoek, A. R. de Lange, S. van Leerdam, A. J. Luttenberg, B. Malkus, J. D. Markies, J. Moelker, C. Oost, J. Porsius, P. Quakernaat, T. B. H. J. Quist, P. J. Rauch, H. J. van Reek, P. Roos, W. A. Rijkers, A. Scholten, E. G. Schonoderbeek, H. vander Sluis, P. Somme- ling, D. Steen, H. Sweers, W. Tromp. J. Vos, G. van de Wetering van Kaz. Willemsoord naar v. Speijk, 1 Febr. '37. Met ontslag uit den Zeedienst. Adj.ond.off. der mariniers J. F. Bosman, bootsman J. A. Verbeek, sergeant-machinist F. C. Vos, korporaal-telegrafist W. E. F. Wil- lemse, matroos der le kl. L. G. van der Spek, mariniers der le kl. D. van der Waal, J. Mooij, L. van Guldener, marinier der 3e kl. J. J. Elscot, tamboer der 2e kl. J. Hulsebos, licht matroos C. Schults, 1 Maart 1937. Matroos der le kl. F. J. Bol, 16 Febr. 1937. Geslaagd examen voor hoogeren rang. Serg.-machinist J. van 't Hoff, 18 Jan. 1937 voor majoor. Ondervolgende schepelingen zijn bestemd om, behoudens geneeskundige geschiktbevin- ding, den 14en April 1937 met het m.s. Siba- jak'naar Oost-Indië te worden uitgezonden: Majoor-konst. C. B. Booden, M&j.-torpmkr. J. Boonstra, sergeanten-torpmkr. J. C. de Jong, M. Janssen, serg.-geschutm. A. Bakke nist, serg.-hofmeester P. C. Schut, kwartier meesters P. J. Peijnenburg, A. J. Legerstee, W. Boom, korporaals-torpmkr. M. van Offen- beek, P. Stam, C. Jongepier, P. Drewes; korp- schrijver E. Smit, schrijversmaat A. B. Pijl man, korp.-telegr. G. Wieringa, stoker le kl. J. M .Meijer, marinier le kl. J. C. de Wit, mariniers 3e kl. L. Burggraaf, B. Casemier, A. van Driel, J. L. M. Dijkgraaf, J. A. C. Brandenburg, A. van der Giezen, P. v. d. Graaf, L. Friesema, A. van Galen. Opgave van schepelingen die zijn aange wezen om met Hr. Ms. „Java" naar Nederland terug te keeren. Schipper J. J. P. v. d. Spek. Bootslieden J. Buijs, W. van Gent, J. Glas, B. Leenders, B. J, Linschoten, H. Luiting, K. Panis en W. W. H. Peeters Kwartiermeesters D. P. Bal, D. Kits, J. Reiff, H. F. v. Stee, H. M. Tebbes en B. I. Wagenaar. Matrozen le kl. F. W. Arnoldus, N. Bakker, W. Barentsen, D. J. Bartelson, L. Bergsma, K J. Beun, J. Blom, W. Boelhouwer, J. Booij, D. Briars, J. Drenth, F. den Dunnen, J. van Dijk, P. Ekkebus, L. van Eijk, I. F. Faber, A. Fidder, R. Goedhart, F. H. A. M. v. Hoek, J. Hopman, M. Jacobs, J. P. M. Kammann, P. C. Kerkhove, J. -Koldenhof, W. Kolenbrander, J. Kollaart, J, A. I. Kommers, R. Kooistra, A. C. G. Kranen burg, A. N. Krispijn, J. C. van Loon, A. C. v. d. Made, A. Marinus, T. D. Martinusse, J. Merceij, M. v. d. Meulen, J. de Meijere, J. Moleman, I. Onderdijk, W. J. J. Oort, H. J. Panis, J. van Renssen, G. Reudink, E. Rooker, P. F. Sinke C. H. Sleebos, P. A. Smets, B. Spruijt, J. D. Stapel, M. T. Stevense, J. C. Verwoert, J. C Vonk, C. F. J. de Vries, L. Wagenaar, J. L. E. v. d. Wedden, J. Weijdert, W. Zeeman, W. Zon neveld, E. Zwart, J. G. de Zwarte en W. Polak Matrozen 2e kl. T. Bijmolen, U. W. S. Dob- schutz, H. van Elten, A. M. v. d. Kaaij, J. G. Kok, K. G. Kwekkeboom en D. J. Stuivenberg. Majoors-konstabel A. W. Verouden en D. J. M. v. d. Vijver, Sergeanten-konstabel A. de Bruijn, J. Colijn, Q. G. Feg en G. D. C. Smit. Korporaals-konstabel R. Doorn, P. H. v. d. Heide, J. Klaucke, W. P. Marquenie, T. M. J. H. Meertens en A. C. Rommers. Maj.-telegrafist J. J. L. de Heij. Sergeant-telegrafist C. Bosman. Korporaals-telegrafist C. v. Beers, J. Blauw, C. J. v. d. Ende, J. P. Jacobs, W. A. Knuijt, K. Luijendijk, H. Nieuwkamp en J. Slikker Majoor-torpedomaker J. P. Weverling. Sergeant-torpedomaker E. Doornebos, H. Henning, W. Komijn, J. A. Messerschmidt en P. J. Nagelkerke. Korporaals-torpedomaker J. Aandeweg, J. C. v. Ballegooij, J. P. Bosdijk, J. C. M. C. Coe- lers, W. C. Dieleman, G. W. van Driel, J. H. W. Lafeber, H. Neles, W. Snel en J. F. J. Visser, Majoors-machinist H. Bossers, P. J. Deijl, J. C. de Ligt en R. Swanborn. Sergeanten-machinist P. H. F. Bastin, W. H. M. Gaal, A. Harder, C. Meijer, A. J. v. d. Reij- den, A. Roest, J. Smit en H. M. v. Veen. Korporaals-machinist A. C. Alderlieste, W. P. Blom, M. Bronke, E. A. M. Drijver, H. G. Eijmers, F. G. Furer, L. Geilman, J. de Groot' J. Haverman, A. K. v. d. Heuvel, G. Hoitingl C. Jelles, M. v. d. Kuijl, F. J. van Meizen, j! Mentzij, K. Moonen, A. Otte, W. J. Pluijmers J. van Rheede, D. W. Riechelman, J. Sjardijn' W. J. Sluijters, H. T. Sterenberg, G. Stins, m! Strijbosch, C. Sturk, J. Veldstra, W. Veis, T. de Vries, P. Westdijk, C. Wisse, C. de Wijn' en J. H. Zandbergen. Korpl. stoker P. Bakker. Stokers-olieman J. M. Avontuur, J. C. v. Barneveld, F. van Beek, A. M. van Bennekom, C. M. Blok, R. Koster, J. Blauen, A. J. de Bont, W. J. Cuijpers, L. Delvoije, P. Dijkema, F. G. Folcherts, J. W. Haagen, E. Hatenboer, H. Heijkoop, D. van Hoepen, J. E. K. Huizinga, B. de Kant, J. Klant, J. H. Koppel, J. Kromhout van der Meer, L. M. de Ligt, J. W. van Meer, J. Rademaker, W. Renden, J. Romp, C. P. Steenwinkel, J. Tromp, P. Verhart, H. Visser, F. E. Vos, J. van Willigenburg en P. van Wijk. Stokers le klasse J. Ansink, H. Bakker, H. J. Driesen, B. Gouma, J. J. v. Hesselingen, H. v. d. Hoff, R. J. Kapitein, H. J. Kip, P. Knip, J. Maree, L. Martijn, C. v. d. Mast, W. H. J. Mengede, L. E. Middelberg, G. Pape, F. H van Rijnswou, G. Visser, H. G. A. C. de Vos, N. de Vries, A. J. C. H. Weissenbrüch, J. W. v. Westrienen en W. L. Wieteler. Sergt.-geschutmaker C. Moerbeek. Sergt.-timmerman B. Tems. Natuurhistorisch Museum. Elke week: eiken Woensdagmiddag van 36 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur, den eersten Zondag van elke maand van 35 u. Zaterdag SS Januari. Casino, 8.30 u. Soirée „Helders Mannen koor". Musis Sacrum, Sm. Feestavond van den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren. Zondag Si Januari. R. K. Volksbond, 8.15 u. Feestavond R. K, Middenstandsvereeniging „De Hanze". Maandag 25 Januari. Casino, 8 u. Revue „Groote Polonaise". Casino (kleine zaal), Sm. Ned. Vereeniging van Huisvrouwen. Lezing Mevr. Bolding. Dinsdag 26 Januari. Evangelisatiegebouw, Palmstraat, 8.15 u. Ds. C. J. Hoekendijk. Wintertijd. Zon Jan. op: ond.: Z 24 7.54 16.30 M 25 7.54 16.30 D 26 7.54 16.30 W 27 7.54 16.30 D 28 7.54 16.30 V 29 7.54 16.30 Z 30 7.54 16.30 Hoogwater Laagwater 4.55 17.40 10.55 23.50 6.15 18.35 12.10 7.10 19.20 1.00 13.00 7.55 19-55 1.50 13.45 8.40 20.35 2.35 14.20 9.20 21.05 3.15 15.00 9.50 21.35 3.50 15.30 Zaterdag Zondag 23 Jan. 24 16.49 liur 17.00 uur Korpl.-timmerman T. J. A. de Vries. Oppermonteur T. J. G. v. Dansik. Majoor-monteur H. J. Dupuij. Sergeanten-monteur L. Dijker, R. J. v. d. Klip en G. J. ten Voorde. Korporaals-monteur H. Albers, C. F. M. Colombain, A. Freen, G. J. de Jong, J. H. Jon geling, W. H. Lagerveld, G. van Leeuwen, A. Martens, B. G. Merck, W. J. C. Mijnders, K. J. P. Rakké, A. Riedman, M. Verschiere en P. v, d. Wijk. Sergeanten vliegt.m. (M) J. W. Herter, L. J. M. Potjes, J. P. Cox en C. Frolich. Sergeanten vliegt.m. (H) J. Houtzager en J. Kampman. Korporaals vliegt.m. (H) J. Kriele, L. Okel en J. K. Waggendorff van Rijn. enSergt.-bottelier P. Schaap. Korpl.-bottelier L. Franse. Opperziekenverpl. K. J. Schmale. Korporaals-ziekenverpl. W. K. Romberg, H. T. H. Roijmans en C. M. Sturm. Sergeanten-schrijver D. Maarsen en A. Velt. Korporaals-schrijver H. Braun, J. Jacobs, G. W. Mooiman en P. J. Verheusen. Sergeanten-hofmeester A. P. C. Banning en E. v. d. Kloot. Korporaals-hofmeester C. van Tuijl en B. de Waij. Sergeanten-kok M. Ouwerkerk en J. B. Roels. Korporaals-kok J. van Bergen, W. P. Brou wer, G. Oenema, W. de Rijcke en J. C. W. P. v. d. Vliet. Barbier J. B. Nieuwenburg. Sergeant-majoors der mar. J. C. Maas. Sergt. der mar. P. C. Goebert. Korporaals der mar. A. Bimmel, F. Bogaard, J. D. Bootsma, W. A. v. d. Heijden, G. J. Lang straat, F. W. Ossenforth, F. Paardenkooper, P. J. Sierag en K. Vos. Mariniers le kl. P. J. Althuijzen, C. Arnoldus, C. van Baarle, W. Becks, A. C. van Beest, C. F. Biesheuvel, K. A. v. d. Brink, J. H. Broen- land, P. Bruijnius, C. A. de Croo, C. van Dijk, B. Haverkamp, L. Hermsen, A. Huijser, H. Karstanje, B. C. de Koning, C. J. H. Logt, H. v. Merkenstein, J. H. Nieuwenhuis, J. L. Peeks, K. G. P. Post, C. Rob, J. van Rijn, S. Smits, A. J. Sohier, P. G. Standhardt, A. M. Stoof, E. J. Stuit, M. G. van Uggelen, M. van Velzen, C. Verbrugge, J. Verweij, J. H. Vosmeer, J. v. d. Werf, L. A. de Witte, W. A. van Woerkom en H. van Zalen. Mariniers 2e kl. J. J. Bonter, W. C. de Bruin, W. J. Eising en A. H. Hoek. Korpl. tamboer L. M. Emondt. Tamboer le kl. M. Robbertsen. Tamboer 2e kl. L. L. Verdonck. Pijpers le kl. A. Klootwijk en G. C. Kunst. Departement van Marine. Overgeplaatst van Hr. Ms. „K XVni" naar Hr. Ms. „KX", de luitenant ter zee der 2de klasse F. J. A. Knoops; van den Onderzee dienst naar Hr. Ms. „KX", de luitenant ter zee der 2de klasse F. Bruijn. Bij beschikking van den minister van Staat, minister van Defensie a.i., is de officier van den marinestoomvaartdienst der le klasse H. L. ten Cate, dienende bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord, 25 Januari 1937 ter beschikking gesteld en is met dien datum de officier van den marinestoomvaartdienst der le klasse J. G. Charmes belast met de betrekking van officier-instructeur bij genoemde inrichting. Officier-vlieger der 2e kl. R. J. Huider van het vliegkamp de Kooy is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en 20 Januari met het m.s. Sibajak daarheen vertrokken. Op uitnoodiging van den Amsterdamschen Boksbond zal de Heldersche Boks-Club (H.B.C.) op 25 Januari a.s. op de te Amster dam te houden nieuwelingen-wedstrüden uit komen met de volgende leden: Vlieggewicht C. Bcon; vedergewicht J. Oost lichtgewicht R. Pietersen en P. Koks; weiter- gewicht G. Zegwaard, E. H. Röge en N. Hicke- man; middengewicht D. de Boer en J. Hicke- man.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6