Labour en de Engelsche communisten De visscherij te Weg van Guyana- en wat dan Geen burgeroorlog in China Voetbal D*W,S* Haarlem 3—2 De Bilt seint Marktberichten Uit onze Omgeving Wieringen in 1936 I JULIANADORP. »j Julia na dorp Vooruit". Vrijdagavond hield bovengenoemde ver eenigmg hare jaarvergadering in het cafe „Prins Hendrik". Aanwezig 9 pe™ Zt t 5Pe1In,K door d™ voorzitter d^n heer L. ligchelaar, worden de notulen door den secretaris, den heer T Speur Te lezen en goedgekeurd. speur, ge- X&™JeeSt deZ?lfde het Jaarverslag over ?°.r' waaruit wij vermelden, dat de vereeniging thans 38 leden telt, en waadn voorts de bereikte resultaten zijn vastge den6 heekrenfmKTnnVailn den Penningmeestcr, o11,711 OV6r 1986, wordt door de heeren A. Speur en N. Hoornsman na fe2G0 56 ?ip °"tvanRSten bedroegen totaal m48'het b«- Bij de bestuursverkiezing wordt de aftre- men herkozen M gingen z.jn die hetzelfde doel beoogen, de arriritllt T- dezelfde vrager gaarne meer activiteit gezien van Julianadorp Vooruit ter gelegenheid van de plaatsgehad heb bende festifiteiten. 6 «JS®* d? Yoorz!tter brenRt de a s- Floralia- tentoonstelling in bespreking en hoopt dat ook deze weer goed mag slagen. Voorts zou hij ook een boomplanting willen organi- seeren en heeft daarbij het oog laten vallen op de Parkstraat. De vergadering gaat hier mede accoord. Hierna sluiting. Dat de visscherij in Wieringen toch al tijd nog een zeer belangrijke bron van in komsten is moge blijken uit het feit dat in 1935 de omzet aan de afslag te Den Oever bijna een half millioen gulden bedroeg. En, noemden wij ondanks dat de uitkomsten van de visscherij schaars, helaas was 1936 niet veel beter. Ja, op sommige artikelen bleven de uit komsten ver beneden die van vorig jaar terwijl vrijwel geen enkel artikel de uit komsten van het voorgaande jaar overtrof. Har ing. Reeds op den len Januari (en ook daar voor) werd haring aan den afslag te Den Oever aangevoerd. De uitkomsten waren zeer goed. Er werd voor de eerste zg. Zuider zeeharing toen wel 12 a 13 gulden per tal besomd. Eenige weken later was de prijs al gehalveerd. Allengs werden de vangsten beter en er kwamen dagen voor b. v. den 2en Paasch- dag dat de vangsten zoo overvloedig waren dat men kisten tekort kwam. Er is dan ook over het geheel genomen een flinke hoeveel heid gevangen. De goede prijzen werden ook lang gehandhaafd en wel i.v.m. de late Paasch (vasten). Opvallend was dat bijna alle aanvoer bo ven de vastgestelde minimumprijs van f 0.70 per tal kon worden afgeleverd. Er ging veel minder haring naar de vischmeelfaorie ken dan andere jaren. Alzoo een goed haringjaar. Er namen ongeveer 60 vaartuigen aan de vangsten deel. Geep. Slechts een klein kwantum is aange voerd. Veel en veel minder dan andere ja ren. De prijzen waren middelmatig. 'Ansjovis. Deze tak van visscherij dreigt hier helaas te verdwijnen. Ieder jaar werden de vang sten minder, maar zoo laag als thans is het nog nooit geweest. Er was bijna geen aanvoer. De prijs was wel bevredigend. Bot. Ook de botvangsten waren schraal. Zeer weinig aanvoer. Nog niet 't vierde deel van vorig jaar toen bijna 60.000 pond aan den afslag werd gebracht. Er werd door 15 a 20 visschers aan de vangsten deelgenomen. Een gelukkige om standigheid was echter dat er voor bot zeer hooge prijzen werden gemaakt. Er ging dit jaar bot van den afslag voor 40—42 cent per pond. Geweldig hoog indien men be denkt dat de prijzen normaal 13 a 15 cent per. pond is. Kuilaal. Er kwamen p. m. 10 aalkuilders in de vaart. De vangsten waren schraal, althans niet loonend. De prijzen waren wel behoor lijk. 'Alikruiken De alikruiken visscherij is hier afgeloo- pen. Wel worden nog alikruiken verhandeld doch deze zijn geraapt, waardoor de aan voer natuurlijk gering is. Een 25 personen kan hiermede een karig loontje verdienen. De alikruiken deden f 4.- a f 6.- per mud. Paling. Door een 50-tal vaartuigen werd met fuiken op paling gevischt. De paling was dit jaar wel loonend Allen konden van de vangsten profiteeren. Andere jaren kwam het wel voor dat enkele visschers fantasti sche hoeveelheden aanvoerden terwijl an deren niets vingen. Nu was het een meer gelijke visscherij. Over het geheel genomen was de palingvangst redelijk goed. Er werden prijzen gemaakt van 26—40 cent per pond. Mosselen» Een 15-tal motorvaartuigen vischte het heele jaar op eendenmosselen. Dit was loonend. De aanvoer was steeds al naar gelang er aanvraag was. Van Oct.—April visschen een 6-tal motor vaartuigen op consumptiemosselen. Hierin is tot dusver weinig te verdienen. Deze vis scherij is niet loonend. De aanvoer was ge ring en de kwaliteit zeer slecht. Dit komt omdat de moeselenbanken veel van de vele stormen hebben te lijden gehad. Door de slechte kwaliteit is er bijna geen aanvraag uit het buitenland zoodat ook de handel zeer slecht is. Spiering. In het najaar werd door een 15-tal vaar tuigen op spiering gevischt (met netten en BELANGRIJKE effecten diefstal. s Gravenhage 25 Jan. Vrijdagavond laat is ten huize van den familie J. R. aan de Van Aerssenstraat no. 34 tijdens korte afwe zigheid van de bewoners ingebroken. Toen de heer R. omstreeks half twaalf dien avond thuis kwam bemerkte hij dat iemand door verbreking van een ruitje uit de voordeur zich den toegang tot het huis moest hebben verschaft (de deur was dien avond niet op het nachtslot geweest) en dat op de slaap kamer op de eerste verdieping een kast was doorzocht. Bij nader onderzoek bleek hem dat een trommeltje met effecten ter waarde \an ongeveer f 18.000 werd vermist. Boven dien was voor ongeveer f 1000.— aan sie raden (ringen, juweelen, broches en een col lier) gestolen. Onmiddellijk werd aangifte gedaan bij de politie, die direct daarop haar onderzoek in stelde, hoewel van een en ander nog geen spoor sindsdien te vinden is, wijst toch wel alles er op, dat men te doen heeft met een geval waarbij de inbreker getoond heeft in zijn „vak" ervaring te bezitten. met kamers) De vangst was bevredigend, eveneens de prijs. Sardien. In December is getracht sardien te van gen hetgeen ook nu nog wel wordt gepro beerd door de kuilders. Er werd echter geen sardien gevangen. Wulken. Wulken werden in het najaar door een 30-tal visschers aangevoerd. De vangsten alsmede de prijzen waren bevredigend. Najaarsharing. Is evenmin aangevoerd. Wel hebben de kuilders het geprobeerd maar de vangst was nihil. Poerlomp. Niet aangevoerd. Zalm. Af en toe werden eenige zalmen aange voerd. Voor de visschers een buitenkansje daar steeds flinke prijzen werden gemaakt. (p.m. F 1.— p. p.) Opgemerkt dient nog dat de zeilvisschers veel ongerief ondervonden van windstilte. De motorvaartuigen konden dan een goed weekgeld besommen. DEN OEVER. Vischafslag. 21 Januari aangevoerd: 2 tal haring f 12.30 per tal. 22 Januari: 4% tal haring f9.15 per tal. 23 Januari: 1 tal haring f9.30 per tal; 1350 K.G. wulken f 17.35—f 19.55 per 100 K.G. ANNA PAULOWNA R.K. VOLKSBOND. De afdeelingsvergadering van den R.K. Volksbond, gehouden in de zaal van den heer W. Kossen, werd door den heer Van der Ploeg geopend met den Chr. groet. Na de vaststelling der notulen, volgde een gebed voor de overleden leden A. Bakker en R. David. Medegedeeld werd, dat in 1941 een reis naar Rome georganiseerd zal worden. Van wie mee wil, wordt 4 jaar lang per week f 0.50 geïnd. Het gespaarde geld blijft eigen dom van de spaarders en wordt tegen 3 pet. rente op de Centrale Volksbank geplaatst. De volgende mededeeling behelsde: wegens te geringe belangstelling komt er voortaan maar één feestavond. Die te Breezand ver valt. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Kortekaas, gewaagde van goede samen werking bij de levensverzekering en vroeg een offer voor „Herwonnen Levenskracht". De heer J. Zandvliet bracht als penning meester verslag uit over den stand der financiën. Goedkeuring der rekening volgde, na het rapport van den heer L. de Winter, waarin gezegd was, dat alles in de beste orde was bevonden. De inkomsten werden vervolgens begroot op f 730; de uitgaven op f 722.20. De heer C. van Diepen bracht een paar verslagen uit. „Herwonnen Levenskracht": Opbrengst speldjesdag f 44.871/2; opbrengst stuivers actie en zegelverkoop f 20. Inkomsten f 1 «4.021/2. Uitgaven f 148.41. Saldo f 35.611/?. Verzekering: er zijn 94 nersonen verzekerd tot een bedrag van f 11.350. Hierna volgde bestuursverkiezing. De hee ren Kortekaas en Elfring werden bij accla matie herkozen. In de plaats van de niet- herkiesbare bestuursleden, de heeren Van der Ploeg, Kramer en Van der Park. kwamen de heeren W. Alkemade (voorz.), P. Stroper en J. Rotte. Bij de rondvraag dankten de heeren Elfring en Van Diepen den heer Van dei- Ploeg voor hetgeen hij voor de afdeeling deed. Deze dankte op zijn beurt voor de ont vangen medewerking. Volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. Uitvoering „Kunst en Eer". Op de uitvoering van de mandolineclub „Kunst en Eer", die deze vereeniging Zon dagavond in Veerburg gaf, verleende „Or- menio" haar medewerking en het wel komstwoord van mej. P. Rezelman was dan ook in het bijzonder tot deze tooneelvereeni- ging gericht. „Kunst en Eer" speelde een vijftal num mers en opende met den vlot gespeelden marsch .„Friedensgriihe". Bij het tweede nummer „Gondolier", een wals met aardige passages, werd goed op crescendo en dé- crescendo gelet en het behoorde dan ook met het vierde, de ouverture „La Festa Splendora" tot het beste, wat het kleine clubje liet hooren. Met „Auf sanften Wo gen" was men minder gelukkig, misschien doordat 't iets te moeilijk was, maar ook doordat een der eerste mandolines er „net tegen aan" speelde. Het laatste nummer, een Russische volksliederen-potpourri, ging echter ook weer goed en vooral het gedeelte de „Wolgasleepers" wprd heel goed ten ge- hoore gebracht. Het clubje dat, om het ge luid, vooral bij de lagere partijen wat vol ler te krijgen, versterking behoeft, verdient deze dan ook alleszins. Ormenio had voor dezen avond „De Plm netenjuffrouw" in studie genomen, een vrij lange éénacter en van een ander genre dan de tooneelstukken. welke de vereeniging doorgaans speelt. Behalve mej. P. Rezelman, die de planetenjuffrouw uitstekend speelde, mevr. Liefhebber-Speets en de heeren Re zelman en W. Kaan, die natuurlijk ook iets goeds van hun rol maakten, al zien we den laatste liever in een, die met meer bravour gespeeld kan worden, behalve deze „oude DE ARBEIDERSPARTIJ MAAKT ZICH ONGERUST OVER DE ONT WIKKELING DER VOLKSFRONT IDEE. EEN WAARSCHUWING AAN HAAR RADICALE LEDEN. (Van onzen V.P.B.-corre^pondent). De Engelsche communisten vormen naar hun getalsterkte weliswaar slechts een on- beteekenende groep maar zij trachten deson danks steeds weer, in het politieke leven van Engeland onrust te zaaien en tot op zekere hoogte is hun dat in den laatsten tijd ook gelukt. Vooral hun politieken buur man, de Labourpartij. maken zij het leven zuur. Hun eerste tactische overwinning op de Labour-menschen behaalden de Engelsche communisten door het tot stand brengen van het „Volksfront" met de Onafhanke lijke Labourpartij en de Socialistische Liga van sir Stafford Cripps. Nu is het waar, dat deze nieuwe partijgroepeering slechts in het geheel 20.000 verklaarde aanhangers telt en slechts zes afgevaardigden naar bet Lagerhuis zendt: communisten 1, Onaf hankelijke Labourparty 4 en de Socialis tische Liga 1. maar de deelname van c'e met de Labourparty nauw verbonden So cialistische Liga aan dit bloc beteekent voor Labour een groot verlies aan prestige. Want de politiek der Labourparty wijst ieder eenheidsfront of een andere samen werking met de communisten strikt van de hand. Nog kort geleden heeft de partij leiding in een dringende boodschap aan de „getrouwen van de partij" het streven naar een Volksfront met den meesten na druk veroordeeld, ongetwijfeld om aan de onmiddellijk daarna vergaderde Socialis tische Liga een laatste waarschuwing te geven. Maar dit heeft niet meer mogen baten. Hoewel zij eigenlijk aan de richt lijnen van de Labourpolitiek gebonden is, heeft de Socialistische Liga zooals bekend besloten tot de samenwerking met de communisten. De vrees van de Labourparty. Nu zal de Labourparty hierop wel met het losmaken van de verbinding met de Socialistische Liga en het royeeren van sir Stafford Cripps antwoorden, om den ge matigden vleugel van de arbeiderspartij tevreden te stellen. Men was daar in den laatsten tijd toch al niet zeer te spreken ovet een radicalen politicius en zijn nog radicalere uitvallen. Anderzijds bezit sir Stafford als de schitterende redenaar, die hij is, ook ver buiten de grenzen van de Socialistische Liga vele aanhangers in de Labourpaty zelf, zoodat zijn royement, dat wellicht niet voor het Labourcongres in October kan worden uitgesproken, een gevoelige verzwakking van de partij met zich zou kunnen brengen. De communisten en de gemeente- raads-verkiezingen. De communisten zullen zeker alles doen, om voordeel uit hun overwinning op de Nu tusschen communisten en de linkervleugel van de socialisten een volksfront is gevormd, wordt Labour met ondermijning van zijn gezag bedreigd. Onze V.P.B.corres- pondent geelt in bijgaand artikel interessante bijzonderheden over de te verwachten communistische verkiezingsmanoeuvres. Labour Party te halen. Klaarblijkelijk berei den zij reeds een nieuwen zet voor, waartoe de komende verkiezingen voor het commu nale parlement van Groot-Londen een wel kome gelegenheid bieden. In deze verkie zingsstrijd staan de candidaten van de Labour Party, die in de laatste drie jaar voor de eerste maal over de meerderheid in Londen beschikt, in alle 124 kiesdistricten tegenover conservatieve candidaten. Daar genoemde meerderheid slechts 14 zetels om vat, is de positie van de Labour Party in Londen geenszins zeer sterk en zij moet alles doen, om de middenstanders, die haal bij de vorige verkiezing hun steun gegeven hebben, te behouden en zoo mogelijk nog nieuwe aanhangers te winnen. Wil de partij dit echter, dan mag zij in geen geval door den schijn van een meer radicaal streven ge compromitteerd worden. En dat is het juist, wat de communisten klaarblijkelijk willen doen. Zij hebben besloten, met alle beschik bare middelen te streven naar een nieuwe meerderheid van links in den Londenschen gemeenteraad. Zulks echter niet door het stellen van eigen candidaten, maar door het verleenen van steun aan de Labour-afge- vaardigden. Niets kan de Labour Party min der welkom zijn, want juist tegen een der gelijke ondersteuning heeft zij zich bij alle verkiezingen steeds te weer gesteld, omdat zij terecht inzag, dat een radicaliseering haar elke mogelijkheid om de regeerings- macht nog eens in handen te krijgen, ont nemen zou. Indien de communisten hun plan uitvoe ren en als schijnbare bondgenooten van de Labour-menschen hun intrede in den ver kiezingsstrijd doen met leuzen van dezen soort: „Verovert Londen, om Madrid te red den", dan zal de Labour Party ongetwijfeld een groot aantal van haar kiezers uit den middenstand verliezen. En daar de commu nisten haar» daarvoor in de plaats slechts met een betrekkelijk gering aantal kiezers kunnen steunen, behoort een flinke neder laag der Labour Party in dat geval geens zins tot de onmogelijkheden. En een derge lijke nederlaag zou den communisten zeer naar den zin zijn, want een nieuw verlies aan prestige der Labour Party zou hun een <»oede kans geven zichzelf sterker te maken. (Nadruk verboden). WAT MOET ER MET DE GE VANGENEN VAN HET „DUI VELSEILAND" GEBEUREN? (Van onzen V.P.B.-correspondent.) PARIJS. 21 Januari 1937. Wanneer Frankrijk in den komenden lente ophoudt, Fransch-Guyana, het z.g. Duivels eiland, als strafkolonie te gebruiken, zal over twee problemen in de kamer gedebatteerd moeten worden. Eerstens moet men zich af vragen, wat er met de gevangenen moet ge beuren en in de tweede plaats, en dat is misschien de belangrijkste vraag welke economische gevolgen vloeien voort uit de overplaatsing van de gevangenen en de nieu we strafvoltrekking? 6000 gevangenen moeten in Frankrijk zelf ondergebracht, bewaakt, en bezig gehouden worden. Dit zal in de eerste jaren aanzien lijke onkosten met zich medebrengen, daar er nieuwe gevangenissen zullen moeten wor den gebouwd. Doch tenslotte, zoo rekent men uit, zal de bewaking van de gevange nen minder dan de helft van het bedrag be dragen, dat op het Duivelseiland werd uit gegeven. Daar produceerden de gevangenen niets, zij leefden op kosten van den staat, die per gevangene ongeveer 15 franc per dag moest uitgeven. In Frankrijk zelve zullen voor dit doel echter slechts 4 4 5 frs. noodig zijn, want de gevangenen werken hier, waardoor zij gedeeltelijk in hun eigen onderhoud voorzien. Het nieuwe wetsvoorstel, dat binnenkort behandeld wordt, eischt een algeheele ver andering in de levenswijze van de gevange nen, die van Guvana naar Frankrijk terug- keeren. Zij worden in afdeelingen van 200 4 300 man over het land verdeeld en onder gebracht. Het ondergaan van de straf zal ook in Frankrijk niet bepaald een pretje zijn. Gedurende de eerste periode, hoogstens echter drie jaren lang, worden de gevan genen cellulair bewaard, zonder dat zij ie mand anders mogen zien of spreken. De volgende 5, 10 of 15 jaren worden in de ge- vangenisbedrijven doorgebracht. Voor dezen tijd geldt- een absoluut spreekverbod. Wan neer nu de veroordeelde tenslotte teekenen van verbetering vertoont, zal hij langzamer hand op zijn vrijheid en de wederinscha- keling in het burgerlijk leven worden voorbe reid. De regeering heeft reeds uit eenige depar tementen protesten ontvangen tegen den bouw van een gevangenis in hun gebied, daar zij voor den goeden naam der omgeving vreesden. Anderzijds hebben eenige distric ten, waar vroeger gevangenissen bestonden, zich tot de regeering gewend, met het ver zoek, de gevangenissen daar te bouwen, wijl de locale leveranciers hiervan voordeel heb ben. Van andere zijde werd er weer tegen ge protesteerd, dat men de gevangenen goede ren zou laten produceeren, waarmede men de burgerlijke bedrijven zou kunnen becon- curreeren. Daarom heeft de regeering reeds besloten, dat in de toekomst geen gevange nis zijn producten op de markt mag bren gen. De staat zelf, in het bijzonder het le ger, zullen de afnemers van deze producten zijn. Opstandelingen aanvaarden eischen van Nanking. Behoudens onvoorziene gebeurtenissen zou het gevaar van een burgeroorlog in China afgewend zijn. Uit goede bron wordt vernomen, dat de opstandelingen tenslotte besloten zouden heb ben tot aanvaarding der eischen, welke Nan king had gesteld. De provinciale troepen van Sjensi, die onder bevel staan van generaal Jang Hoe Tjen, zouden zich ten noorden van de rivier de Wei terugtrekken. Het leger van gene raal Tsjang Soe Liang zou zich in Kwansi terugtrekken. Ook de roode troepen, waarvan de effec tieven in Sjensi niet zoo belangrijk zijn als sommige berichten het wel zouden willen doen voorkomen, zouden zich terugtrekken. De regeeringstroepen zouden de geheele belangrijke zóne van den Loenghai-spoorweg van Toenghoean tot de grens van Sjensi en Honan, tot aan Pingliang in de provincie Kansoe, bezetten. De generaals Jang Hoe Tsjen en Joeh Sueh Tsjoeng zouden in hun onderscheidenlijke functies van verzoenings commissaris van Sjensi en gouverneur van Kansos gehandhaafd blijven. Wederom op het nippertje. Een 2—0 achterstand ingehaald. Smit als spil.... In den wedstrijd tegen D.W.S. ontwikkel de Haarlem een vlot spel, in hoog tempo uitgevoerd, waarbij Kick Smit op de spilplaats een uitstekende partij vertolkte. In de voorhoede was Effern de gevaarlijke man. Hij stelde zch goed op, schoot enkele malen keurig in en bleek bovendien een doortastend speler te zijn, waaraan Calden hove en Van Stokken de handen vol had den. Do wind speelde in deze ontmoeting een niet onbelangrijke rol. In de eerste helft had Haarlem den wind pal in den rug en dit feit droeg er natuurlijk toe bij, dat de bezoekers een zwaren druk op het D.W.S.- doel konden uitoefenen. Reeds na vijf minu ten had Haarlem succes, toen een kopbal van Effern, door doelverdediger Heekelaar wel gestopt, maar niet weggewerkt kon wor den. Via paal en doelman schoot van Pola- nen in jO—1), Verwachting: In het Noorden stormachtige, in het Zuiden krachtige, later afne mende Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind. zwaar bewolkt met kans op re gen in het Zuidwesten, later opklarend Temperatuur om het vriespunt in t Noordoosten, in het Zuidwesten zelf de temperatuur. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 753. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 1 gr. C. is 34 gr. F. De druk op het D.W.S.-doel bleef aanhou den, maar eerst na een half uur kon Van. der Hulst met een formidabel schot den voorsprong zijner vereeniging tot 20 op voeren. Slot ging toen midvoor spelen en Mol rechtsbinnen. Het lag in de lijn der verwachting, dat na de rust D.W.S.gesteund door den sterken wind, een ernstige poging zou doen den ach terstand in te loopen. Met groot enthousias me wierp men zich in den strijd,zoo groot was soms die geestdrift, dat het spelpeil er onder leed. Maar het leder zwierf vrijwel voortdurend op de Haarlem-helft. Daar werd, evenals voor de rust door Caldenhove en Van Stokken, door de de defensie uitstekend gewerkt, met invaller Th. van Duyn aan het hoofd. Na een kwartier voerde een mooi staaltje voetbal tot een doelpunt. Van Slot ging de bal keurig langs den grond naar Van Stokken, deze plaatste onmiddellijk voor en ditmaal aarzelde Mol niet en schoot on houdbaar in (12). De druk op het Haarlem-doel werd nog grooter en vijf minuten later schoot Huys- man onhoudbaar in (22). Nog weken de Amsterdammers niet, al wist Haarlem zich langzaam maar zeker aan den druk te ontworstelen. Van Polanen had pech met een schot tegen de lat. Tien minuten voor het einde gaf B. van Stokken een afgemeten voorzet, listig trapte Slot langs keeper Mulder in het net, 3—2. In dezen stand kwam geen wijziging meer. Rectificatie. VOETBALWEDSTRIJD OUDESLUIS— H.R.C. 4. In de Sportrubriek van dit nummer berust de daarin vèrwerkte uitslag, 41 voor H.R.C. 4 op onjuiste inlichtingen aan onzen uitslagendienst. De uitslag is n.1. 44, gelijk, spel geweest. NOORDSCHARWOUDE. 23 Januari. Uien f 0.80—1.20.. drielingen f 0.801.40, grove f 1—1.30, peen f 1.50—1.70, kleine peen 80 ct., kroten f 0.601.20, roode kool f 1.40 2.70, gele kool f 1.20, D. witte kool 1—1.10. BROEK OP LANGENDIJK. 23 Januari. Uien f 1—1.40, drielingen 0.90—1, grove 1—1.30. gele nep f 6. peen f 1.20—1.70. groe ne kool f 1.20—2, kroten f 0.90—1.60, roode kool f 1.40—2.30, gele kool f 1.20, D. witte kool f 1—1.10, bloemkool f 5. Aanvoer: 40.000 Kg. uien, 7200 Kg. peen, 900 Kg. groene kool, 4200 Kg. kroten, 30.000 Kg roode kool, 1S0.000 Kg. gele kool, 40.000 Kg. D. witte kool, 50 stuks bloemkool. ALKMAAR, 23 Januari. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 8077% en klein handel 8580 cent. Handel goed. Vaten niet genoteerd. Kipeieren (groothandel) f 33.50. Handel goed. Eendeieren geen. ALKMAAR, 23 Januari. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 5 paarden f 150350 en 1 nuchter kalf (slacht) f 12. ALKMAAR. 23 Januari. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwar tier. Aanvoer: 190.000 kipeieren: 56—58 Kg. f 3.15—3.25. 5860 Kg. f 3.20-3.40, 60—62 Kg. f 3.25—3.50. 62—64 Kg. f 3.30—3.50. 64—66 Kg. f 3.403.75, kleine eieren f 2.953.15, per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 23 Januari. Roode kool f 1.402.60. gele kool f 1.20 1.40, Deensche witte kool fl.drielingen f 1.40, uien f 11.30, grove uien f 1.20—1.40, peen f 1.40. Aanvoer: 60.300 Kg. roode kool, 34.100 Kg. gele kool, 44.800 Kg. Deensche witte kool, 3475 Kg. uien, 1425 Kg. peen. MEDEMBL1K. 23 Januari. Schotsche muizen f 1, borgers 75 ct. per 50 Kg., Deensche witte kool f 11.10, roode kool f 1.401.68, gele kool f 1.20—1.21, per 100 Kg., bloemkool f 5.205.70, 2ë soort f2.30 —3 per 100 stuks, uien 0.55—0.60, gele nep f 1.852 per 50 Kg., kroten f 1.18 per 100 Kg Witlof f 6.60, II f 3.10 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE. 25 Januari. Uien f 1.10—1.20, dreilingen 1.30, grove 1.30, kroten 0.70—1, roode kool 1.40—2.20, gele kool 1.20—1.30. D. witte kool 11.10. ALKMAAR, 25 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 78 vette koeien f 140260, 5 vette kalveren f 5070, 53 nuchtere kalveren: (slacht) 4—14; 45 Vette Schapen 2029; 286 Vette Varkens .4245 handel vlug. HEFFING OP BOTER. De hefing op boter is voor de week van 24 tot en met 30 Januari vastgesteld op 85 ct. per kilogram, behoudens tusschentijdsche wijzigingen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3