Sport V isscherij Texel Maandag 25 Januari 1937 Heldersche Courant Samenwerking tusschen den postcheque- en girodienst in Nederland en de postspaarbank in Nederlandsch-Indië. Vertrokken personen» Haven van Nieuwediep Ingekomen personen H.R.C. II-H.F.C. II 5-1. Helder II behaalt een verdiende 2-1 overwinniug op Hollandia II Waterpolo 's-Gravenhage, 23 Jan. De directeur van den postcheque- en girodienst brengt ter kennis van belanghebbenden, dat pp 1 Februari a.s. de hierna volgende regeling in werking treedt. Overschrijvingen naar Nederland. van Ned.-Indië Inleggers bij de Postspaarbank in Ned.-Indië die tevens eene postrekening in Nederland aan houden, kunnen bedragen van hun Indische spaarbankboekje op hunne Nederlandsche postrekening doen overschrijven. Voor deze overschrijvingen wordt door ge noemde spaarbank een recht geheven van 0.10 voor elke 500.of gedeelte daarvan, welk recht wordt vermeerderd met 0.30 voor portikosten en vergoeding, door de spaarbank aan den P.T.T.dienst in Ned.-Indië te betalen Wordt verzending der overschrijving naar Ne derland per luchtpost verlangd, dan worden de kosten 0.30 hooger. Verzoeken tot het doen van overschrijvingen als bovenbedoeld moeten, door gebruikmaking van een bij de agentschappen der Postspaar bank en bij de P.T.T.-kantoren in Ned.-Indië kosteloos verkrijgbaar formulier, worden ge richt aan den agent der Postspaarbank, bij wien het betreffende spaarbankboekje in ad ministratie is. Het boekje moet daarbij worden overgelegd. Het maximum-bedrag, dat op deze wijze door een inlegger per kalandermaand in totaal kan worden overgeschreven, is vastgesteld op 1000.—. Het aangevraagde bedrag, verhoogd met bovengenoemde onkosten, wordt door het be treffende agentschap der Postspaarbank van het boekje afgeschreven, waarna door den agent het noodige wordt verricht om het be drag van de te zijnen name bij den Nederland- schen postcheque- en girodienst geopende post rekening op de postrekening van den inlegger te doen overschreven. Het boekje wordt vervol gens aan den betrokkene teruggezonden. De afdoening van een aanvrage tot over schrijving als bovenbedoeld kan worden be spoedigd door deze met het boekje aan het loket van het betreffende Postspaarbankagent schap in te dienen. Men kan dan zijn boekje dadelijk weder medenemen, terwijl de onkosten in dat geval 0.15 lager zijn. Deze wijze van handelen verdient derhalve, wanneer daartoe gelegenheid bestaat, aanbeveling. In verband met het bovenstaande zijn de vol gende postrekeningen geopend: Postspaarbank in Ned.-Indië, agentschap Batavia-centrum nr. 211900; Postspaarbank in Ned.-Indië, agentschap Makassar, nr. 211910; Postspaarbank in Ned.-Indië, agentschap Medan, nr. 211920; Postspaarbank in Nede.-Indië, agentschap Soerabaja, nr. 211930. Overschrijvingen van Nederland naar Ned.-Indië. Ten behoeve van de inleggers bij de Post spaarbank in Ned.-Indië kunnen in Nederland door iedereen door storting of overschrijving op een der bovengenoemde postrekeningen be dragen worden ingelegd. Op de kennisgeving van storting of bijschrijving van de betrek kelijke stortings- resp. girobiljetten moeten het agentschap van de postspaarbank of post kantoor van uitgifte in Ned.-Indië, de naam van den inlegger, alsmede het nummer en de serie van het betrekkelijke spaarbankboekje worden vermeld. Voor hen, die op het punt staan naar Ned.- Indie te vertrekken en die nog geen Indisch spaarbankboekje bezitten, bestaat de moge lijkheid door storting of overschrijving op een der bovenbedoelde postrekeningen bedragen te doen inleggen op een nieuw na hun aan komst in Ned.-Indië aan hen aldaar uit te reiken Indisch spaarbankboekje. Zij moeten zich te dien einde na aankomst in Indië mel den bij het agentschap van de postspaarbank, op welks postrekening het bedrag in Neder land is gestort of overgeschreven. Bij de storting of overschrijving in Neder land moet op de kennisgeving van storting resp. bijschrijving in dat geval worden ver meld: „Nieuw spaarbankboekje ten name..." Overigens gelden voor de stortingen en overschrijvingen ten gunste van de bovenge noemde postrekeningen de gewone betalingen. Ingeval het bedrag ingeschreven moet wor den op een reeds bestaand Indisch spaar- banboekje, zendt het agentschap der post spaarbank, na ontvangst van het bericht van de desbetreffende overschrijving op zijne post rekening een kennisgeving aan den inlegger met het verzoek zich met zijn spaarbank boekje te vervoegen bij het plaatselijk post kantoor of bij het agentschap, waar het be drag dan. in het boekje wordt ingeschreven, onder aftrek van 0.25 portikosten. Inzending van het spaarbankboekje aan het girokantoor in 's-Gravenhage mag niet plaats vinden. De aandacht wordt er op' gevestigd, dat de postrekeningen nos. 211900, 211910, 211920 en 211930 alleen zijn bestemd voor de bovenbe doelde stortingen en overschrijvingen, zoodat daarop geen andere betalingen mogen worden gedaan. P. A. Taal, G.K., banketbakker, naar 's-Gravenhage, Fahrenheitstraat 453. J. B. Eversen, G.K., naar Amersfoort, Nar cisstraat 41. S. Radelaar, geen, schoenmaker, naar Leeu warden, Bleekerstraat 55. Antje Marie, Iven, geen, kantoorbediende naar Bergen (N.-H.), Kerkedijk 7. R. J. KuhlemannTingen en zoon, N.H. naar Soerabaja. K. Tuinstraat, geen dienstbode, naar Smal- Iingerland, Drachten, Zuiderdwarsvaart B 97. H. J. Steenbergen, N.H., adv. en proc., naar Avereest, Wijk I no. 42. J. M. DoornbosDieterich, H., naar Noord- dijk, Ooste Hoogenberg 124a. A. van Anraat, H., kruideniersbediende, naar Texel, Oudeschild, Singel, (Coöperatie) H. Bodenstaff en gezin, geen, zonder, naar Hilversum, Irisstraat 41. D. J. Mak, R.K. dienstbode, naar Schagen, Nieuwstraat A 131. C. WagenaarVeenendaal en gezin, geen zonder beroep, naar Amsterdam, Ternatestr. 24 III. C. P. Voogt en gezin, N.H., bootsman, naar Soerabaja. M. J. Louwerse en echtgenoote, G.K., ma troos le kl. en Maria A. van Loenen, naar Soerabaja. B. Gaumann, dienstbode, naar Seelbach (D'land), Freudenbergstratsze 24. P. Zaal, N.H., bankwerker, naar Muiden, Amsterdamschestraat C 1. H. RomijnSprong H.A., zonder, en doch ter, geen, naar Leiden, Jan Willem Friso- straat 27. IJtje ReijersWolvers, N.H., en kinderen, zonder, naar Oudorp, Kievitstraat 3. M. C. van Winden, N.H. zonder beroep, naar Texel,Oudeschild, Singel, (Coöperatie). J. J. WagemakersKooij en zoon, R.K naar Wieringen, Westerland. L. J. Pols, R.K., schoenmaker, naar Aanna Paulowna, Stoomweg 7. A. T. Gorrebeek, R.K. onbekend, zonder, naar Amsterdam, le Jan van der Heijdenstr. 87 II. S. WoudaVermaas en kinderen N.H., zon der, naar Rotterdam, Wolpheartstraat 33. P. A. M. Hoekman. Ev. L., dienstbode, naar Amsterdam, Makasserstraat 44 II. M. MarkesteijnDrijver en dochter, N.H., zonder, naar Dordrecht, le Dijkstraat 16. T. Toonstra, G.K., zonder, naar Dordrecht, Wambijstraat 21. C. Koopmanvan der Vis, N.H., naar Am sterdam, Heliotroopstraat 19 hs. K. van den BrinkVerboom, geen, zonder, naar Haarlemmermeer, Badhoevedorp, Ek sterstraat 5. N. Verfaille, N.H., naar Amsterdam, Emma Kinderziekenhuis, Sarphatiestraat. M. H. MantjesBostelaar en dochter, N.H., naar Beverwijk, Rijksstraatweg 295. J. J. van der Laan en echtgen., N.H., zon der beroep, naar Oost- en West-Souburg, Kanaalstraat 46. H. L. ten Cate en echtgenoote, geen, off. M.S.D., naar Soerabaja. M. L. HaversBrits en kinderen, geen, naar Amsterdam, Sumatrastraat 186. C. J. GlimmerveenDomselaar en zoon, geen, naar Dordrecht, Mariënbornstraat 38. 23 Jan. 1937. Aangekomen van Ha^lingen en vertrokken naar Wormerveer het Ned. m.s. „Animo". Aangekomen van Groningen en vertrokken naar Londen het Ned. m.s. „Mado", C. I. MengedéJohannsen, zonder beroep, de Wetstraat 15. J. A. van der Vuurst, filiaalhouder, Java- straat 48. G. Scheffers, dienstbode, Vijzelstraat 62. M. G. KlapemeijerHaring, Ooievaarstraat 137. W. Arenz, tandtechniker, Boerhaavestr. 45. P. Henke, caféhouder, Kanaalweg 168. B. Rensink, leider Internaat Zeevaartschool Ankerpark 18. T. Kater, dienstbode, Zanddijk 5. T. BloemenRasch, zonder beroep, West straat 22. J. LastFrank, zonder beroep, Tuinstr. 87. M. C. OpzitterStrootman, zonder beroep, Florastraat 20. J. van Zandwijk, chauffeur, Molenstr. 151. P. Schoenmaker, winkelier, Spoorstraat 56. N. Brogholter, H. Treubstraat 60. M. C. GuiotHerman, zonder beroep, Weststraat 31. D. J. de Vries, waterbouwkundige, Dijk straat 63. D. Pleijsier, leeraar Ambachtsschool, Mid denstraat 145. J. F. C. van Amersfort, arbeider, Visch- straat 112. K. Feenstra, groentenventer, Dahliastr. 1. B. Groen, machinist ter koopvaardij, Ruijghweg 188.. A. Leen, onderwijzer, Parallelweg 68. A. Winkel, winkelbediende, Keizerstraat 97. C. Buter, kleermaker, Dahliastraat 142. Gerarda Boot, zonder beroep, Singel 20. Wed. Biersteker, le Schagendw.straat 20. A. Holtman, kapper, Krugerstraat 39. E. Vlaming, dienstbode, 2e Vroonstraat 2. H. C. Prins, kapper, Polderweg 35. J. W. Haksteen, huishoudster, Parallel weg 24. B. BuursinkBeunk, zonder beroep, B. Houwingsingel 68. A. G. Koridon, loswerkman, Torenstraat 23. G. Doornhouwer, verkoopster, Fabrieks- gracht 13. E. van der Holst, verkoopster, Begonia straat 3. J. Vos, dienstbode, Hoofdgracht 3. K. C. van Leeuwen, matroos le kl. Boots- mansteeg 6. J. H. de Jong, timmerman inst. Joubert- straat 32. J. W. de Bie, matroos le kl. Tuinstraat 42. A. Klootwijk, matroos le kl. Asterstraat 29. Vischdistributie voor werkloozen. Naar aanleiding van een onderhoud, dat „Het Volk" heeft gehad met den heer Van der Hoeven, die belast is met de regeling van deze vischverstrekking, over het resultaat der distributie en waarin genoemde ambtenaar zich gunstig daarover heeft uitgelaten, heeft het Dagblad voor IJmuiden een beschouwing van een zijner medewerkers, die een wat ander geluid laat hooren. Dat de heer Van der Hoeven zich zoo te vreden betoont, acht men alleszins begrijpelijk, omdat de regeering met deze vischvoorziening niet met de moeilijkheden heeft te kampen, die de handel wel heeft, omdat er allerlei instanties worden ingeschakeld, waarover de handel niet kan beschikken. Bovendien is het geld safe, omdat van te voren geweten wordt over hoeveel bonnen men kan beschikken. Daarom zegt deze medewerker, dat in dit geval de regeering niet optreedt als een ge woon zakenman. Over het verstrekken van gebakken visch aan de werkloozen wordt ook minder geest driftig geoordeeld, want, zoo zegt deze mede werker van genoemd blad, dan zou een kilo visch ongeveer komen op 50 cent, welke prijs voor de werkloozen in het algemeen te duur zal zijn. Tenslotte wordt nogmaals aangedrongen op inschakeling van den handel in deze distri butie, omdat bewezen is, dat de handel er veel schade van ondervindt. We laten verder het oordeel van dien mede werker voor wat het is, maar willen wijzen op de bedoeling van de regeering om visch in ge bakken toestand te verstrekken. Toen we het eerste bericht over de distri butie publiceerden, hebben we reeds gemeld, dat er toen reeds overwogen werd om de dus nu zeer waarschijnlijk tot uitvoering visch in bepaalde centra te bakken. Dit zal komen. Bovendien heeft men nu ook gedacht aan de Waddenzeeharing, zoodat het denkbeeld van den heer Stevenson, die het verleden jaar reeds in overweging gaf aan de overheid, tot uitvoering zal worden gebracht. Voor de haringvisscherij stellen we ons daarvan veel voor, want we meenen, dat de gebakken panharing, die helaas maar door weinigen in den lande wordt gekend, er in zal gaan als koek. Misschien komt men er toe de gebakken haring in twee prijzen beschikbaar te stellen; ten eerste tegen verminderden prijs aan de werkloozen en ten tweede tegen den kostprijs met daar boven een reëele winstmarge voor hen, die er maar gebruik van willen maken. In elk geval zou dan daarbij de kleinhandel kunnen worden ingeschakeld. Met wat goed opgezette propaganda zou men dan een grooten afzet kunnen verwach ten, zoodat het haast ondenkbaar zal kunnen worden geacht, dat dé haring zóó in prijs zal dalen, dat ze naar de vischmeelfabricage zal moeten worden gebracht. Het is toch de onbekendheid met het product en de moeilijkheid om de versche haring ter plaatse in te slaan, die den afzet altijd heeft belemmerd. En wanneer men dan bovendien nog ontslagen is om ze zelf te bakken, dan meenen we, dat er groote vraag naar de pan haring zal komen. Afgescheiden van alles, zal dan kunnen worden gezegd, dat de vischdistributie van regeeringswege er toe heeft bijgedragen om het gebruik van visch te doen toenemen. Dit is reeds een factor, die voor de visscherij van beteekenis kan worden genoemd. Voor de haringvisscherij zien we nog een klein lichtpunt hierin, dat de vleeschprijzen sterk stijgende zijn, zoodat er ook weer be langstelling zal ontstaan naar voedingsmid delen, die in prijs daarvan niet zoo heel veel afwijken en welk voedsel men voor afwisse ling wel gewenscht acht. Nu geldt dit laatste ook natuurlijk voor de prijzen der andere vischsoorten, zoodat we ook daarvoor, om dezelfde reden, weer meer afzet mogelijkheid zien. Weliswaar zijn thans de vischprijzen zeer hoog, zooals ook Zaterdag weer aan den ^afslag te IJmuiden bleek, maar als er wat meer vis scherij komt, zal ook daarin weer een wending komen. Zaterdag liep de prijs van tarbot tot 1.60 per klo en die van tong op 1.50. Ook de scholprijzen waren hoog. Zetschol b.v. tot 39 per 50 kilo, kleine schol tot 29.bot tot 10.schar tot 13.braad schelvisch tot 22.— Zeer hooge prijzen alzoo. Een gevolg van de kleine aanvoeren tengevolge van het slechte weer op zee. Maar de schepen profiteerden ervan, vooral enkele loggers hadden weer heel goede be sommingen. Deze hooge vischprijzen zijn dus niet bijzon der geschikt voor de meer smalle beurzen, zoodat men vergelijkingen met vleeschprijzen dan niet mag maken, maar wanneer er groo- tere aanvoeren komen, zal het toch blijken, dat deze verhoogde vleeschprijzen weerslag zullen geven op de vischprijzen. De uitvoering van de Schepenwet. De heer Stevenson heeft een droevig beeld getoond van de uitwerking der toepassing van de Schepenwet op de kustvaartuigen. Het is een voortzetting van diens beschou wing op de vergadering van den Ned. Vis- schersbond, toen er nog niet zulke ernstige feiten konden worden geconstateerd, maar die men toch wel zag komen, hetgeen door de feiten nu tot een treurige werkelijkheid is ge worden. In deze rubriek hebben we ook verschil lende malen op deze dingen gewezen. We doen het nogmaals ender aanhaling van hetgeen men, blijkens het onderhoud, dat een medewerker van De Telegraaf te Oslo heeft gehad met een hoogen ambtenaar op vlssche- rijgebied en hetwelk we al eerder citeerden. In deze correspondentie wordt ook meege deeld, dat de kustvisschers in Noorwegen in hun bedrijf worden gesteund, ook voor her stellingen aan hun vaartuigen. Steun wordt ook hier te lande voor enkele dingen gegeven, maar voor het herstellen van het vaartuig, dat, door de toepassing van de Schepenwet niet meer kan uitvaren, heeft men de noodige fondsen ter beschikking ge steld. Nu het principe van bedrijfssteun is vast gelegd, kan er dus een stap verder worden gedaan en het meest rationeele zooals ook de heer Stevenson heeft geschreven zou zijn een credietfonds, waaruit tegen gemak kelijke voorwaarden van rente en aflossing, kan worden geput. Het is niet slechts een zaak van belang voor de visschers maar voor de geheele ge meenschap, want, door te blijven eischen is er een mogelijkheid, dat de menschen, althans voor een gedeelte, in eigen onderhoud zullen kunnen blijven voorzien, terwijl bij stilliggen, het levensonderhoud komt voor rekening van die gemeenschap. En dan de sneeuwbal, die aan het rollen is geraakt, en die vele neven- bedrijven in deze dalende richting met zich meesleept, zoodat het aanstonds niet in cijfers zal zijn uit te drukken, hoeveel schade er aan de gemeenschap is toegebracht. Als men zóó dit vraagstuk wil gaan be schouwen, zal de bedenking tot het oprichten van een crediefonds een heel ander aspect gaan vertoonen. Maar daarom dienen ook alle krachten te worden ingespannen om de overheid te over tuigen, dat het „efficiënt" is een dergelijk cre dietfonds tot stand tr brengen. Maar men late deze kwestie niet alleen over aan de visschers, doch deze dienen gesteund te worden door instanties, welke misschien meer invloed kunnen hebben. Dat mede alle neringdoenden in de kust plaatsen zich daarvoor mogen inspannen! Een verdiende overwinning. Als de scheidsrechter de elftallen in het veld blaast, blijkt het HRC-elftal door ziekte danig gehavend te zijn. De diverse spelers zijn nog niet volkomen op elkaar ingespeeld en het is HFC dat daarvan profiteert door een sterk offensief in te zetten, dat echter door pech en slecht schieten niet in doelpunten uit gedrukt kan worden. De watervlugge linksbuiten der gasten schept voortdurend gevaarlijke situaties voor het doel, en na ongeveer 25 minuten spelen weet de naar binnen gezwenkte rechtsbuiten op schitterende wijze een van zijn voorzetten in een doelpunt om te zetten. 01. HRC gooit er nu een schepje op, maar de buitenspelval wordt haar voorhoede steeds weer nootlottig. De wit-zwarte gasten spelen ondertusschen kalm hun spelletje en als Prins reeds gepasseerd is, hebben zij waarlijk pech als de tot driemaal ingeschoten bal op HRC- beenen het veld weer instuit. HRC zou voor de rust nog gelijk maken als het lage schot van Bruinsma den doelman te machtig blijkt. 1—1. Na de rust. In de tweede speelhelft vertoont het spel een heel ander aspect. De HRC-ploeg speelt een enthousiast spel, waartegen HFC niet be stand is. In de voorhoede vlot het nu beter, waardoor Kuilman al dadelijk een through- pass in moeilijke positie hoog inschiet. 21. Het HRC-elftal domineert over alle linies. Hoogendijk vergroot weldra den voorsprong en na twintig minuten spelen is het wederom Hoogendijk, die een hooge voorzet van Visser op onberispelijke wijze inkopt, 41. Ondanks een deprimeerenden achterstand blijft HFC toch volhouden en we denken reeds een tegengoal geboren maar de beenen van Zwigtman brengen redding, terwijl even later een hard schot van rechts op de bovenlat te recht komt. Doch HRC heeft pech als een HFC-back een schot van Visser achter de doellijn stopt en de scheidsrechter geen doel punt had kunnen constateeren, doordat hij zich te ver van het doel af bevond. Vlak hier na is het wederom Visser, die een doelpunt maakt, maar doordat Kuilman op hinderlijke wijze in het doel lag werd dit terecht ge annuleerd. Steeds weer is HRC in den aanval, waarbij de halflinie op goede wijze steeds mee naar voren trekt. HFC komt er zoo goed als niet aan te pas. De tallooze schoten treffen echter geen doel. Tien minuten voor het einde weet Visser met een lang schot den keeper voor de vijfde maal te passeeren, (51), in welken stand geen verandering meer komt. Fraai spel van de withemden in de 2de helft. Na een spannenden wedstrijd zijn de Heider- reserves er Zondag in geslaagd een gevaar lijke klip te omzeilen en daarna de traditie te breken, dat Helder niet in Hoorn kan winnen. Zooals boven gezegd, is het een verdiende overwinning geworden. Alle spelers hebben even hard gewerkt en dit is ook met succes bekroond. Voor de rust zag het er niet naar uit. De withemden konden niet weg op het zware veld; gevolg was dan ook, dat Hollandia met.l0 de leiding nam en het is aan het goede wer ken van Kubbe, De Jongh en Ran te danken, dat deze achterstand niet grooter is gewor den. Hoe geheel anders ging het in de tweede helft. De middenlinie, aangevoerd door Van Steenbergen, trok goed met de voorhoede, waarin de gebroeders De Boer het meest op vielen, mee. We zagen nu een Helder-elftal, dat zeer goed speelde. De bal ging van voet tot voet en geen Horinees kwam er aan te pas. Zoo werd de 01 achterstand in een voorsprong omgezet en deze zou zeker nog grooter zijn geworden, als de Hollandia- keeper niet zoo goed op dreef was geweest. In deze periode waren de Hollandia-aanvallen zeldzaam. Het spelverloop. De eerste aanvallen zijn voor Hollandia en na acht min. krijgen ze den eersten corner te nemen, maar deze levert niets op. Even later een Hollandia-doorbraak, de mid denvoor staat alleen voor Kubbe, maar schiet precies in zijn handen. Het Hollandia-offensief wordt een oogenblik onderbroken, het schot van B. de Boer laat de keeper bijna door. Maar dan is het woord weer aan de gastheeren, een snelle doorbraak, Kubbe loopt uit, maar Ran kopt den bal net voor zijn handen weg naar den linksbinnen, die niet aarzelt en zijn club de lei ding geeft, 10. Dit gebeurt na 12 minuten spelen. Eenige schoten van B. de Boer worden door den Hollandia-keeper op fraaie wijze gestopt. Dan is het Bakker, die alleen doorbreekt, maar weer is het de keeper, die hem het scoren be let. Ook een schot van H. de Boer belandt in des keepers handen. Een fraaie kopbal van Lastdrager uit een voorzet van Veen gaat net naast. Er is nu een half uur gespeeld en Helder i3 sterk in de meerderheid, maar het spel wordt nog te kort gehouden, waardoor de Holl.-ach- terhoede steeds weer met succes kan ingrij pen. Langzamerhand verslapt het spel van Hollandia. Toch slaagt Helder er, ondanks haar veldoverwicht, niet in den gelijkmaker te scoren en met denzelfden stand breekt de rust aan. De tweede helft. De gelijkmaker. De withemden beginnen direct met een hevig offensief op het Holl.-doel, wat na een kwartier spelen met een doelpunt wordt be kroond. Uit een goeden voorzet van Veen be landt de bal bij Lastdrager, die doorgeeft naar B. de Boer. Deze omspeelt de Holl.-backs en brengt dan met een onhoudbaar schot de par tijen op gelijken voet. Een fraai doelpunt. Helder laat nu een prachtig open spel zien en de Hollandianen loopen van het kastje naar den muur. Dan wordt na 21 minuten spelen een Helder-doelpunt wegens vermeend buitenspel geannuleerd. Het wordt 21 voor Helder. Als er nog vijf minuten gespeeld moeten worden, volgt een prachtige omhaal van Last drager naar Bakker, die een pass geeft naar het midden. Lastdrager loopt door en met een onhoudbaar schot geeft hij Helder de leiding en daarmede de overwinning. Nog eenige kee- ren komt het Hollandia-doel in groot gevaar, maar in den stand komt geen verandering meer en heeft Helder 2 een kleine, maar ver diende overwinning behaald. H.Z.V.'s SLECHTSTE WEDSTRIJD VAN HET SEIZOEN. Moest de polo-ploeg der Bruinvisschen vorige week in Amsterdam tegen Forel uit Woerden een nederlaag boeken wegens haar numerieke minderheid, ditmaal was men vol tallig, doch vertoonde een spel, dat op zeer slecht pijl stond. Al direct was D.A.W. Alk maar in de meerderheid en of het kwam door dat H.Z.V. direct overspeeld werd of dat enkele spelers werkelijk niet in de gewenschte conditie verkeerden, een feit was het, dat alle verband zoek was. De Heldersche spelers dwarrelden voor het meerendeel door het bad heen of zij geen flauw begrip hadden van posietie-kiezen of afdekken. De H.Z.V. achter- onmogelijk den druk, door D.A.W.'s spelers hoede had zoodoende de zwaarste taak en kon uitgeoefend, weerstaan. Daar kwam nog bij, dat ook de keeper in slechteren vorm was dan gewoonlijk en reeds kort na den aanvang regende het doelpunten. De rust ging in met 70 voor D.A.W., zonder dat H.Z.V. in staat was geweest iets tegen te presteeren. Na de rust werden enkele aanvallen door H.Z.V. op gebouwd, die op het Alkmaarsche doel dood liepen, terwijl D.A.W. nog 2 maal scoorde, stukken beter spelen. Wij hopen, dat het een Hoe dan ook, wij zagen H.Z.V. soorheen leering voor onze spelers geweest is en een prikkel, waarop zij zullen reageeren met meer activiteit en betere spelverdeeling. TENTOONSTELLING SLAGERS ORGANISATIE. Op 26, 27 en 28 Januari a.s. zal in hötel „Texel" te Den Burg een Slagersvaktentoon- stelling worden gehouden. Hierop zullen o. m. te bezichtigen zijn de werkstukken der leer lingen van den cursus, die hier door den heer Ph. H. v. Westen dezen winter is gegeven. Er wordt een gering entrée geheven. TEXELSCH FANFARECORPS. Naar men ons mededeelt, wordt hedenavond een vergadering van leden van „Texelsch Fan farecorps" gehouden, waarin ernstige pogin gen zullen worden aangewend om een oplos sing te vinden voor de moeilijke situatie, waarin het corps door het uittreden van vele goede krachten is gekomen. De uitgetredenen hebben zich bereid verklaard om deze bijeen komst bij te wonen. Wij hopen van harte, dat een gunstige oplossing zal worden gevonden, 't Zou ons spijten, wanneer door oneenigheid het muziekcorps, dat overal een goeden naam heeft verworven, zich niet meer op het door zooveel inspanning veroverd peil zou kunnen handhaven. DE EERSTE VOORJAARSBODE. Verschillende personen hebben hier reeds den Leeuwerik hooren zingen. Zouden we den winter reeds gehad hebben? De Leeuwerik, die op Texel in het voorjaar zoo opvallend veel voorkomt, wordt hier steeds als de eerste lentebode begroet. Op 't oogenblik ziet het er echter nog niet uit naar lente, doch misschien verandert het weder snel en zullen de leeuwe riken in dezen hun goeden naam nog kunnen behouden. IJZEL. Door den ijzel werd het autoverkeer van morgen zeer bemoeilijkt. Het was op verschil lende plaatsen uiterst gevaarlijk rijden. Oudeschild. VISCHAFSLAG. Aanvoer 21 Januari: 820 kg wulken, 16—16.30 per 100 kg. Aanvoer 22 Januari: 590 kg wulken, 16.— per 100 kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6