Politieke moord op Russisch journalist? Buitenland Binnenland Acfic voor goedkoop brood De herverdeeling van grondstoffen Duitschland en dc rede van Blum Het Sansjak krijgt zelfbestuur De Duitsche Bisschoppen naar Hitier Oe Bilt seint Marktberichten Voorrangswegen binnen bebouwde kommen Nieuw zwemrecord Uit onze omgeving Demonstratieavond der firma Scheltis. Een basis voor Engelsch-Ameri- kaansche handelsbesprekingen vastgesteld. Roosevelt en Runciman zijn het vrijwel eens geworden. De Engelsche minister van handel, Runci man, die zooals men weet op het oogenblik te IV ashington vertoeft, heeft gisteren mede gedeeld, dat Roosevelt en hij het vrijwel eens zijn geworden over de basis, waarop Enge land en de ereenigde Staten over een han delsverdrag kunnen onderhandelen. Runci man voegde hier aan toe, dat zijn besprekin gen met Roosevelt o.a. betrekking hadden op de kwestie van de levering van grond stoffen aan bepaalde landen, waarbij hij uiteenzette dat noch Engeland, noch de Ver. Staten aan wien dan ook het recht wilden ontzeggen grondstoffen te koopen. Maar, zoo voegde hij hier met groo- ien nadruk aan toe, de herverdeeling van deze grondstoffen kan uitslui tend geschieden door middel van handelsverdragen en niet door een toewijzing van koloniën van anderen. Runciman heeft den naam van Duitsch- land hier niet bij ter sprake gebracht, doch volgens goedingelichte kringen, hebben Roosevelt en hij zeer langdurig over den toestand van Duitschland gesproken. Runci man verklaarde dat naar zijn meening de mogelijkheid om te betalen, een kardinaal punt vormt, bij de oplossing van de kwestie der grondstoffen. Wij hebben de algemeene basis van een Engelsch-Amerikaansch handelsverdrag vast gesteld, zeide Runciman, doch hebben nog geen gelegenheid gevonden in détails te treden. Runciman zal nog tot Woensdag te Wash ington blijven, waar hij zijn besprekingen met den Amerikaanschen staatssecretaris voor buitenlandsche zaken, Huil, zal voort zetten om vervolgens naar New-York te ver trekken. Runciman heeft ten slotte nog verklaard, dat het Britsche Rijk op het oogenblik bezig Is aan een algemeen onderzoek naar de grondstoffen, waarover de wereld beschikt om te kunnen uitmaken welke hoeveelheden beschikbaar zijn in geval van oorlog. Frankrijks woorden in strijd met zijn daden. Een Europeesche regeling van den vrede is weinig kansrijk. Over de rede, welke de Fransche minister president Blum gisteren heeft gehouden, schrijft de „Deutsche Diplomatisch-Politi- sche Korrespondenz" onder meer: „Erkend moet worden, dat Blum bij de be spreking van het Fransch-Duitsche vraag stuk een methode gevolgd heeft, waaruit de wil blijkt Duitschland niet te na te komen, maar men mag niettemin niet vergeten, dat tusschen Frankrijk en Duitschland nog een zeer aanzienlijk verschil van meening be staat over de doelmatigheid der methoden, die zouden moeten leiden tot vrede en wel vaart. De door Blum verkondigde stel ling schijnt ook in zekeren zin in tegenspraak te zijn met de Fransche practijk. Men zal moeilijk kunnen beweren, dat Frankrijk met alle Sta ten slechts langs collectieven weg betrekkingen onderhoudt. Ontelbaar zijn de tweezijdige onderhandelin gen en overeenkomsten van zeer tast baren aard, die Frankrijk heeft ge voerd of gesloten of althans getracht heeft te voeren of te sluiten. Men zal ook zeker niet kunnen zeggen, dat de Fransche overeenkomsten nooit tegen een anderen staat gericht zijn, hetgeen bij de Duitsche verdragen wel het geval is. Zoo onbaatzuchtig kan de Fransche methode dus niet genoemd worden. Het zou betreurens waardig zijn, indien vanuit de rede van Blum alleen de conclusie werd getrokken, dat voor de regeling der DuitschFransche betrek kingen een bijzondere werkwijze in aanmer king komt, en dat Frankrijk zou mogen be palen, welke methode voor de verschillende landen geschikt is. Een verband tusschen het FranschDuitsche vraagstuk en een alge meen Europeesche regeling met dien ver stande, dat alle staten daarbij betrokken zouden moeten zijn, lijkt naar de (foor Duitschland opgedane ervaringen weinig kansrijk. Indien het Blum echter ernst is, dat hij zonder bijgedachte met, Duitschland wil onderhandelen en indien hij zou kunnen afzien van zijn algemeene methode in dit geval, zou een vertrouwelijke samenwerking wellicht niet meer zoo moeilijk zijn. Zoo een samenwerking aldus besluit het blad zou ook niets anders dan een nieuwe en be langrijke stap op den weg naar „den ge- meenschappeiijken vrede" zijn." Het Fransch-Turksche accoord inzake Alexandrette. Krachtens het Fransch-Turksche verdrag betreffende Alexandrette blijft het Sansjak deel uitmaken van den Svrischen staat, doch het gaat er in zooverre op vooruit, dat het een onafhankelijke bestuurseenheid wordt. De Fransche hoage commissaris van den Volkenbond zal toezicht uitoefenen op het functioneeren van deze autonomie, waarvan het statuut door den Volkenbond zal wor den gewaarborgd. De territoriale integriteit san net Sansjak zal aan den anderen kant gezamenlijk door Frankrijk en Turkije wor den gewaarborgd. Een driezijdig verdrag tus schen Frankrijk, Syrië en Turkije zal de borgen «renzen van Syrië waar- De Turken, die in het Sansjak in de min derheid zijn, eischen dat het Turksch als otricieele taal wordt erkend. Hieromtrent is eenter nog geen overeenstemming bereikt. Kleine ongeregeldheden te Damascns In politieke kringen neemt men een ge reserveerde houding aan ten aanzien van de rransch-Turksche overeenkomst' in de aan gelegenheid van Alexandrette. Men is van meening, dat de onderstreeping van de auto nomie van het Sansjak in strijd zou zijn met de belangen van Syrië. Gisterenmorgen heb ben groepen studenten een betooging ge houden. Zij wilden zich naar het Turksche consulaat begeven, doch werden door de politie tegengehouden en verspreid. Een memorandum, van het Va- ticaan te wachten. Onder het vereischte voorbehoud geeft de Msb. een Un. Press telegram uit Berlijn meldende dat midden Februari vermoedelijk 14 Duitsche bisschoppen te Berlijn zullen bij eenkomen om overleg te plegen over den door hen te verrichten stap bij de Duitsche regeering, die ten doel zou hebben, de Ka tholieke bezwaren tot uiting te brengen tegen de politiek der nationaal socalisten ten opzichte van de kerk. Men neemt aan, dat de bisschoppen om een audiëntie bij Hitier zullen verzoeken. Het onderwerp der besprekingen zou op de eerste plaats zijn de confessioneele school en de rijksjeugdwet, in welke wet de kerk een schending van de vrijheid van gods dienst ziet. Deze actie zou worden ingeleid door een memorandum van het Va- ticaan, dat binnenkort aan de Duit sche regeering zou overhandigd worden en waarin uitvoerig alle thans tusschen de kerk en het rijk hangende kwesties zouden behan deld worden. Deze actie zou in verband staan met de jongste bezoeken der vijf Duitsche kerk vorsten bij Z. H. den Paus en Kardinaal Pacelli. Er wordt gesproken over de mogelijkheid eener kardinaalsbenoeming van den Berlijn- schen bisschop, mgr. graaf Konraad von Preysing. Deze zou de directe onderhandelingen met de rijksregeerig hoogstwaarschijnlijk te voeren hebben. Geen nadere aanwijzingen. Gisterenmorgen heeft men in het Bois de Boulogne het lijk gevonden van Dimitri Navachine, journalist en staathuishoudkun dige, lid van de Sovjet-Russische kolonie te Parijs.. De vermoorde was 30 Augustus 1889 te Moskou geboren. Nadere berichten hieromtrent melden, dat Navachine volgens een ooggetuige overvallen werd door een individu, toen hij zijn gebrui kelijke wandelingen met zijn twee honden maakte. De aanvaller sloeg op de vlucht. Navachine viel met het gelaat op den grond. De getuige liep op hem toe en zag, dat hij door twee revolverschoten doodelijk gewond was. De man waarschuwde een boschwach ter en onmiddellijk daarna verscheen de po litie ter plaatse. Het onderzoek wordt actief voortgezet, doch de beschikbare gegevens stellen nog niet in staat na te gaan, welke de beweegredenen tot de daad zijn geweest. Men helt echter over, tot de veronderstelling, dat het hier een politieke misdaad betreft. ',,Le Temps" schrijft verder, dat Navachine een intiem vriend was van de beide betrok kenen bij het groote politieke proces, dat op het oogenblik te Moskou gevoerd wordt. Piatakoff en Sokolnikoff Men beweert aldus voegt het genoemde blad er aan toe, dat Navachine bijzonder goed op de hoogte was van deze zaak. Voor de te Parijs wonende Russen is het een uitgemaakte zaak, dat het hier een politieke misdaad betreft. Dimitri Navachine woonde sinds vijf jaar in een aardig huisje in de straat Michelage bij het Bois de Boulogne, tezamen met zijn vrouw en een dochtertje. Hij leidde een rus tig leven, dat naar men zegt, uitsluitend gewijd was aan de bestudeering van econo mische vraagstukken en aan eenig mona- dine en politieke relaties. Hij was finan cieel raadsman van verscheidene maat schappijen en schreef ook artikelen in Fransche dagbladen. Minister Spinasse, heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan het commissariaat. Hij legde geen verklaringen af. Na hem arri veerde de Monzie, oudminister, met dc vrouw van het slachtoffer. Zij herhaalde, dat zij niets wist van vijanden van haar man. De Monzie verklaarde,'Navachine was mijn vriend, evenals van Paul Reynaud en Char les Spinasse. Hij was de zoon van een leeraar in de botanica en een groot econoom. In 1932 heeft hij een opmerkelijk boek ge publiceerd: „De crisis en Europa in econo misch opzicht". De Monzie weigerde ver onderstellingen over de misdaad te uiten. Zij, die met het onderzoek belast zijn, blijven de mogelijkheid van een politieke misdaad onder het oog zien. Het onderzoek blijkt echter moeilijk te zijn, aangezien er slechts één getuige is geweest, die een sig nalement van den moordenaar heeft kun nen geven, Verwachting: Aanvankelijk meest krach tige, in het Noorden nog stormach tige, later afnemend wind uit Ooste lijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, met kans op sneeuw in het Noorden en natte sneeuw in het Zui den, strenge tot matige vorst in het het Noorden, in het Zuiden matige tot lichte vorst. Verdere vooruitzichten: Waarschijnlijk nog vriezend weer. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 752. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 4 gr. onder het vriespunt, 25 gr. F. De graanrechten moeten gelei delijk worden verlaagd. Namens het comité voor goedkoop brood heeft gisterenavond Prof. mr. C. W. de Vries in café „Centraal" aan het Hofplein de hui dige situatie in het bakkersbedrijf belicht en het standpunt van het comité ten aan zien van wat-wenschejijk-en-mogelijk-is uit eengezet. Formeel-juridisch is volgens spr. het Tarwe-crisisbesluit verantwoord en de re geering zal zeker redeneerkundig kunnen uitleggen, dat dit besluit in de tegenwoordi ge buitengewone omstandigheden bijzondere maatregelen treft, „in het belang van den landbouw", zooals dit door de Landbouw- crisiswet wordt beoogd. De bevolking van Nederland moet echter zegt spr. weten dat blijkens deskundige rap porten het bakkersbedrijf in Nederland is vastgeloopen. Er moet spoedig hulp worden geboden. Nederland kan toch den crisistijd niet beëindigen met een belasting van bij na 3 cent, op elk broodje van 8 ons. De An- ti-Corn-Law League moet opnieuw worden opgericht. De zaak is ingewikkelder dan eenvoudig de monopolieheffing verlagen. Er moet een zeker verband worden gezocht tusschen broodprijsverhooging en verlaging van de monopolieheffing. Er moet als het ware een tegenwicht zijn. Dat kan alleen door veel overleg met elkander tot stand worden ge bracht. Spr. zou willen komen tot geleidelijke ver laging van de monopolierechten op buiten- landsch graan. Niet vergeten moet worden dat elke broodprijsverhooging ertoe leidt, dat men gaat omzien naar vervangende voe dingsmiddelen. Gemeenten dienen bij de Rijks- en Provinciale aanduidingen aan te sluiten. Volgens de bepalingen van het gewijzigde motor- en rijwielreglement, waarbij de in stelling van woorrangswegen wordt gere geld, geschiedt de aanwijzing van deze we gen binnen de bebouwde kommen, althans voor zoover zij niet op de Rijks- of Provin ciale wegenplannen staan, door den ge meenteraad. Kruisen deze wegen rijks- of Provinciale wegen, dan is daarbij goedkeu ring van de betreffende autoriteiten ver- eischt. Wil de practische invoering van voor rangswegen zoo veilig mogelijk geschieden, dan dient deze volgens den A.N.W.B. zich eerst zoo veel mogelijk tot de groote we gen voor doorgaand verkeer te beperken, en wel over geheel het land tegelijk, eenerzijds krijgt men dan een logische aanpassing aan het begrip voorrangsweg, omdat vele weg gebruikers ook nu reeds uit zichzelf voor rang aan het verkeer op de groote ver keerswegen geven. Daarnaast kan het ge- heele verkeer zich of meer gelijktijdig aan de beteekenis van den omgekeerden drie hoek met rooden rand, welke de nadering van een voorrangsweg aangeeft, wennen. Daar dit systeem ernstig schade zou kun nen ondervinden, indien tevens plaatselijk reeds voorrangswegen werden aangewezen heeft de A.N.W.B. mede in verhand met verschillende aanvragen, om advies, welke den bond bereikten, in een circulaire aan de besturen der grootere gemeenten verzocht geen voorrangswegen in hun bebouwde kommen aan te wijzen, alvorens het Rijk en de provincies in dit opzicht vóór waren gegaan. Hierdoor wordt tenslotte ook een logische ontwikkeling van het Nederland- sche voorrangswegenstelsel, als één geheel beschouwd, bevorderd. Piet Stam, de zwemmer, die ook aan de Olympische Spelen heeft deelgenomen, ver beterde gisteren te Bandoeng het record voor 400 meter rugslag, zoowel voor Ned. Indië als voor Nederland, en bracht dit op 5 minuten 34,6 sec. HILVERSUMSCHE INBREKERS TE ZUNDERT AANGEHOUDEN Te Zundert is een tweetal te Hilversum wonende mannen aangehouden, als ver dacht van inbraak, de vorige week in een antiquiteitenhandel te Hilversum gepleegd. De politie denkt een goede vangst te hebben gedaan, daar er aanwijzingen be staan, dat de aangehoudenen zich ook nog aan eenige andere in den laatsten tijd te Hilversum gepleegde inbraken hebben schuldig gemaakt. CALLANTSOOd RECTIFICATIE Men gelieve voor den naam van het in 'de courant van gisteren opgenomen bericht omtrent het slagen van den Rijksveldwach ter te lezen A. van Iperen. ANNA PAULOWNA De ijzel. Door de sterke ijzelafzetting op de draden, hebben eenige palen van het lichtnet en de radiodistributie in Breezand het begeven. Ook enkele draden van het telefoonnet knap ten door, raakten soms het lichtnet, maar veroorzaakten gelukkig geen onheil. Huiselijke ziekenverpleging. Voor den cursus voor huiselijke zieken verpleging, uitgaande van het Witte Kruis, was zooveel belangstelling, dat besloten is den cursus zoowel aan de Kleine Sluis als in Breezand te houden. De cursus, die Maan dag a.s. aanvangt, wordt te Kleine Sluis in School I gehouden en" geleid door zuster J. v. d. LansRoos, van Den Helder, terwijl te Breezand in School II, de leidster zal zijn zuster Smits, eveneens van Den Helder. Films, voordrachten en muziek. Wij vestigen de aandacht op een in dit nummer voorkomende advertentie van de firma L. Scheltis te Den Helder, de bekende radio-zaak, waarin deze bekend maakt dat morgenavond ïr. café Kossen om 8 uur een demonstratie gegeven zal worden. O.a. zijn daar films over radio, televisie, electrisch licht etc. Voorts hoopt men te ge ven eenige gekleurde humoristische teëken- films, voordracht, muziek, zoodat er afwisse ling in voldoende mate zal zijn. De entrée is gratis. BREEZAND. Voorzien in vacature. In de vacature F. C. de Geus aan de School met den Bijbel is voorzien door de benoeming tegen 1 April van den heer R. Kramer thans tijdelijk onderwijzer aan de „Insingerschool" te IJmuiden, die deze be noeming aannam. Terwijl de politie hier Zondagnacht sur veilleerde, ontmoette zij de politie van Wie- ringerwaard, die hier op zoek was naar een aldaar verdwenen rijwiel. Men verdacht een jongmensch, dat de zaak, waar een uitvoe ring werd gegeven, en waarbij vandaan het rijwiel was weggenomen, vroegtijdig had verlaten en men wist dat de jongeling hier thuis hoorde. Met medewerking van onze veldwachters Hoexum en Van Herpen was men spoedig aan de woning van P. v. D., en vond in de schuur het vermiste rijwiel. Eerst wilde de jongeling het doen voorko men, of hij de fiets gevonden had, later be kende hij eerst op z'n eigen rijwiel naar Den Helder te zijn gegaan, daar z'n fiets te heb ben laten staan om met een paar personen met een auto naar Wieririgerwaard mee te rijden, en toen daar een fiets weggenomen te hebben. Hij is toen weer naar Den Hel der getrapt, heeft z'n eigen fiets opgehaald en met beide rijwielen naar Breezand ge gaan. Z'n bedoeling was, de weggenomen fiets den volgenden morgen als gevonden aan te geven. Zou de rechter het bewuste rijwiel ook als een gevonden voorwerp willen beschouwen? WIERINGF.N Politie. Aankomen vliegen een postduif, gemerkt Holland 202289, met afbeelding duif. Verloren- een roode boodschappentasch. Inlichtingen bij den gemeentebode. V.I.O.S. De tooneelvereeniging „V.I.O.S.", gaf j.1. Zondagavond een goed geslaagde feestavond in het eigen gebouw. Mej. Rops opende met welkom, waarna werd opgevoerd een tooneelstuk in één be drijf: „Een kwitantie en O.L.H. beestje", en een klucht in één bedrijf: „Het Hipper' tje". Ongeveer 70 personen waren aanwezig. Gezellig bal besloot den avond. Paarden op hol. Twee paarden, gespannen voor een platte wagen en bestuurd door den boerenknecht van den veehouder W. M. uit de Elft, ge raakten op hol, doordat zij schrikten van een hond. De knecht ging van zijn zitplaats af, en op het midden van den wagen zitten om zoo te trachten de paarden te bedwingen. Zijn opzet gelukte niet. Al hollende door de Elft, bleef de wagen in gedeelten langs den weg liggen. Bij den betonweg gekomen, sloeg het onderstel om, door de korte bocht, welke de dieren moesten nemen. De knecht kwam er nog best af, een spier in de rechter heup was beschadigd en hij zal eenigen tijd rust moeten houden, Bij het omslaan van den wagen werd deze zwaar beschadigd. De paarden namen het daarna nogal rustig op, want zij bleven uit eigen beweging staan en liepen geen ver wondingen op. Gelukkig konden zij, die juist op den weg waren, zich bijtijds uit de voeten maken. Voor M. Is het een aardig schadepostje. OPENBARE VERKOOPING Zaterdagavond j.1. 8 uur had in hotel Centraal van den heer S. Kaan een open bare verkooping plaats voor de erven van wijlen de echtelieden Jan Dirks en Trijntje Lont, Aangeboden werd een woonhuis met aanbehooren en aangelegen bouw- en wei land te Oosterkieft, kad sectie C. nrs. 2389, 2390 en 3105 totaal groot 67 aren, 23,45 sn. Hoogste bod D van Duinf 1030.- Kooper Br. Kat f 1000.- WIELERCLUB „WIERINGEN" Zondag j.1. wederom een koppeltrainings- rit gehouden. De koppels na loting als volgt samengesteld en in dezelfde volgorde ge start. 1. F. ZoonsP. J. Kaptein. 2 S. LontH. Meyer. 3 M. KevkesJb. Glim. 4. C. Kors- huizeJ. Verbiest. 5 N. BakkerC. Oost- dijk. De koppels hebben allen een spannende wedstrijd gereden, zoowel tegen de felle wind en koude als onderling om deze kop- pelrit te winnen. F. Zoons en P. J. Kaptein hebben een mooie wedstrijd gewonnen, doch geen gemakkelijke. Het koppel S. LontH. Meyer kreeg een lekke band wat voor hen de genadeslag was, nadat ze 5 ronden aan de leiding wa ren geweest. N. Bakker was de gevolgen van de griep nog niet te boven en gaf na 6 ronden waarna C. Oostdijk een taaie doch hopelooze strijd voerde tegen de an dere koppels. Uitslag: 1 F. ZoonsP. J. Kaptien 1.17.8 2. M.Deykes—Jb. Glim 1.18.2 3. C. KorshuizeJ. Verbiest 1.48.47 4. S. Lont—H. Mever 1.20.3 5. C. Oostdijk 1.22.46 Er werd gereden over 41 km. 10 ronden van 4.1 km. KUNST NA ARBEID Zaterdag j.1. werd in Concordia door de arbeidersmuziekvereeniging „Kunst na Arbeid dir. Th. Pruim, een gezellige avond gegeven waarbij tevens de trekking der ver loting plaats vond. Verder trad het bekende duo Kooy op met voordrachten tooneel enz. Een gezellig bal met oude dansen zooals de Duitsche Polka Spaansche Wals enz. onder leiding van den heer J. Hof, sloot de avond. De dansmuziek werd verzorgd door Ri- Ja-Ro, onder leiding van D. Kooy. AMSTERDAM, 25 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 388 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 64—70 ct„ 2e kw. 56—62 ct.. 3e kw. 50—55 ct. per Kg. slachtgewicht; 81 melk en kalfkoeien f 140210 per stuk, 56_vette kalveren, 2e kw. 5660 ct., 3e kw. 5054 ct., per Kg. levend gewicht; 57 nuchtere kalveren f711 per stuk, 485 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 52—53 ct., enkele hooger, zware varkens 51 52 ct., vette varkens 5051 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd: 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Markt- overzicht: Runderen korte aanvoer, handel zeer stug met vaste prijzen. Er werden een aantal runderen voor rekening van Sir Henry Deterding gekocht. Vette kalveren weinig aanvoer, zeer trage handel, doch prijshoudend. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel kalm, willige prijzen. Var kens korte aanvoer, handel sleepend en stijf prijshoudend. AMSTERDAM. 25 Januari. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten en blauwen f2.20—2.40, bonten poters fl.501-70, blau wen poters f 1.501.60, Zeeuwsche eigen heimers f2.20—2.30, Z. blauwen eigenhei mers f22.20, Anna Paulowna zandaardap- pelen f2.502.80, Hillegommer en Katwijker zandaardappelen f2.60—2.80, Flakk. eigen heimers f 2.202.40, Spuisehe eigenheimers f 2.202.40, dito drielingen f 1.501.70, N.- Holl. blauwen f 1.801.90, N.-H. bonten f 1.90 —2. IJpolder en Haarlemmermeer Bevelan ders f 1.60—1.70. Verder per 100 kilo: Drent- sche en Overijsselsche Zandaardappelen f3 --3.20. Zelfde soort drielingen grove maat f2.80, bonken f2.60—2.80. PURMF.REND, 26 Januari. Veemarkt. Koeien totaal 320 stuks: 180 vette koieen 45—64 ct. per Kg., geldekoeien f 80160 melkkoeien f 110225. stieren 45 55 ct. per Kg. 16 paarden 60130 per stuk, 40 vette kalveren 3060 ct. 230 Nuchtere kalveren v. d. slacht 515; 200 Vette Varkens 0.400.45; 45 Magere 16 24; 275 Biggen 812; 350 Schapen 1530. ALKMAAR. 25 Januari. Andijvie f 9—17, appelen f 712.50. Bloe mendaler kool f 2.50—4.50, boerenkool f 1.50 —2.40, bieten f 1.10, gele kool f 1.20—1.40, groene kool f 1.20—3.50 knol selderie f 2— 3.60. prei f 1.503.50, roode kool f 1.402.50, selderie f 0.70—1.80, schorseneeren f 2.50 3.50, spruiten f 25. uien f 0.901.80, wor telen f 24.50, witlof I f 5—6.50, II f 24. WARMENHUIZEN. 25 Januari. Roode kool f 1.40—2.20, gele kool f 1.20, Deensche witte kool f 1. Aanvoer: 1500 Kg. roode kool, 3950 Kg. gele kool, 2900 Kg. D. witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Januari. Aanvoer: 8000 Kg. uien f0.70120, drie lingen fl1.10, grove fl1.30, gele nep f5.70, 8000 Kg. breekpeen f 1.20—1.50, 28.000 Kg. roode kool f 1.40—1.60, 70.000 Kg. gele kool f 1.20—1.30, 28.000 Kg. Deensche witte kool fl1.10. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Januari. Uien 0.80—1.40. drielingen 1.grove 1.20—1.40, gele nep 6.70, peen 1.80, groene kool 1.302.80. - rammenas 2.10, kroten 180, 1 80, roode kool 1.40—2.80. gele kool 1.20— 1.50. D witte kool 11.10. NOORDSCHARWOUDE. 26 Januari. Blauwe eigenheimers 2.40, uien 1.20—1.40, drielingen 0.90—1.20. grove 1.30—1.60, gele nep 5.40, peen 1.70, kroten 0.60—1.30, roode kool 1.503.20, gele kool 1.20, Deensche witte kool 11.30.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7