Door eeo militairen vlieger te laag gevlogen De Sterrit naar Monte Carlo Zege der regeerings- troepen bij Aranjuez Binnenland De vorstelijke familie in het buitenland Marktberichten SPANjE De weduwe van Lenin gearresteerd Nog geen rust in China Een tour de France op het IJsselmeer Het ijs bracht uitkomst Uit onze Omgeving Zeer veel uitvallers. 63 deelne mers zonder straipunten. Zaterdagavond gewerd ons door bemiddd- ling van de KNAC het volgende uit Monaco: Onder een warm stralende zon en een prachtig blauwen hemel heeft het vorstendom den deelnemers van den sterrit naar Monte Carlo Zater dag een waardige ontvangst bereid. Uit het feit, dat hun aantal tot op 81 is geslonken volgt direct, dat ook de laatste stadia van den dit jaar wel zeer zwaren sterrit nog vrij veel uit vallers hebben geëischt. Vooral op de Palermo-route is de slach ting groot geweest, slechts zeven van de 22 rijders zijn te Monte Carlo aangekomen. Tot de vijf straf punt vrije equipes uit Pa- lermo behooren behalve de Roemeensche sterritwinnaars van verleden jaar, die nu gescheiden rijden, Cristed met Ford en Zam- firescu met Hotchkiss, onze langenoot van der Hoek en zijn tochtgenooten (onder wie de Schager automobilist Kees Kruit). Het aantal van 18 aankomenden uit 30 ge starte deelnemers geeft aan, dat ook het Slavanger parcours ditmaal bijzonder moei lijk is geweest, maar de Nederlandsche equipes van Beeck Calkoen-Ton-Lamberts Hurrelbrinck en Jacobs-de Boer hebben ook na Venlo zonder strafpunten gereden. De voorloopige uitslag. De Franschen Le BegueQuinlin vermoedelijke winnaars. Ja cobsde Boer op de vijfde plaats Zooals algemeen werd verwacht bleek gistermorgen, dat in den regelmatigheids- rit van eergisteren tusschen Le Muy en Monte Carlo geen enkele deelnemer zonder strafpunten is gebleven. De minste tijdsafwij king aan de twee controles bedroeg in totaal drie seconden. Vermoedelijke winnaar is de Fransche Delahaye equipe Le Begue-Quinlin. Vijfde zijn waarschijnlijk onze landgenooten Ja cobsde Boer met Buick, eveneens uit Sta- vanger met de Boer als eenige bestuurder. Dit is een zeer fraaie prestatie van onze landgenooten en een volkomen verdiende vijfde prijs. Maar het is wel buitengewoon jammer, dat de Boer door een beschadigd spatbord, dat niet meer geheel aan de regle mentsvoorschriften bleek te beantwoorden, twee strafpunten kreeg en hem daardoor de derde plaats in het algemeen klassement, welke hij moreel.zeker verdiend had, is ont gaan. Onze landgenooten van Beeck—Calkoen en van Strien met hun Fords, resp. in Sta- vanger en Tallinn gestart, komen op de elf de en twaalfde plaats, terwijl verder Van der Hoek met Packard rut Palermo le zeven tiende, Habnit met Ford uit Utnea de ne gentiende, Gatsonides met Hillman uit Umea de twintigste, Bakker, Schut met Lincoln Zephyr uit Umea de 25ste en Cornelius met D.K.W., eveneens uit Umea de 28ste plaats in het algemeen klassement bezetten. t De opstandelingen laten een dui zendtal dooden op het slagveld achter. Volgens de jongste berichten hebben de troepen van generaal Franco in de strijd bij Aranjuez het onderspit gedolven en zich moeten terugtrekken, waarbij zij een dui zendtal dooden achterlieten. Hoewel de actie van de regeeringstroe- pen geheim wordt gehouden toonde een kort bezoek aan het front, dat de verde digingskracht aan dit gedeelte van het front even sterk is als ten westen van Ma drid. In Aranjuez zelf is het leven normaal. Weinig activiteit aan het Ma- drileensche front. Aan dit front van Madrid was het gister rustig. Het slechte weer belemmert de acti viteit der strijdenden. Het klooster Virgen dela Cabe za "wordt nog steeds belegerd. Uit Andujar wordt gemeld, dat gister ochtend een tiental vliegtuigen van de opstandelingen paketten hebben omlaag ge worpen boven het klooster „Virgen dela Cabeza", waar sedert het begin van den opstand een aantal manschappen van de Guardi Civil met hun vrouwen en kinderen worden belegerd door de regeeringstroepen. Twee van deze vliegtuigen zijn verongelukt. He piloot van een caproni-vliegtuig, een jeugdig Italiaan, sprong met zijn para chute omlaag en werd door de regeerings troepen gevangen genomen. In Polen wederom communisten in hechtenis genomen. He Poolsche politie heeft in den afgeloo- Pen nacht een vijftiental communisten ge arresteerd, die in de laatste jaren in bov- jet Rusland een speciale opleiding hebben «enoten-. Op hen werden cijfertelegrammen, bevelen en instructies van de Komintern gevonden, evenals een nauwkeurig stenogram over het beloop van het dezer dagen te Moskou ge voerde proces. De wed. van Lenin gearresteerd De Ate meldt, dat te Moskou het gerucht in omloop is, dat ook de weduwe van Le nin is gearresteerd. Voorts is de vrouw van Pyatakof gearresteerd. Deze geruchten zijn volgens het D.N.B. tot nu toe nog niet door de officieele in stanties tegengesproken. Ook zouden nog verscheiden familieleden zijn gearresteerd van beschuldigden in het pi'oces tegen het parallele centrum. Nieuwe geldelijke eischen van de opstandelingen. Thans wordt uit Nanking bevestigd, dat generaal Jang Hoe Tsjen en de overige ,ei- ders van het oude Noordelijke leger het uit voeren van de bevelen van Nanking Inzake het terugtrekken en gedeeltelijk demobili seerden van hun troepen afhankelijk hebben gesteld van het inwilligen van nieuwe fi nancieele eischen. Bovendien eischen zij. dat maarschalk- Tsjang Soe Liang persoon lijk zijn troepen zal toespreken alvorens zij terugtrekken. De troepen van de Nanking- regeering volgen met aandacht de ontwikke ling van den toestand. Het Prinselijk Paar naar Krakau. Wa r s c h a u H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard zijn Zaterdag, na verscheidene tochten in de omgeving van Zakopane, naar Krakau vertrokken, waar zij twee dagen zullen blijven. Waar schijnlijk zal het Prinselijk Paar daarna weer naar Krynica gaan. Te Krakau aangekomen. Nader wordt uit Warschau gemeld, dat het Prinselijk Paar te Krakau is aangeko men. Te hunner eere heeft het gemeentebestuur een illuminatie laten aanbrengen aan de voornaamste monumenten der vroegere Poolsche hoofdstad. De Koningin in Zeil aangekomen. 's-Gravenhage Naar wij vernemen is H. M. de Koningin Zaterdagmiddag te onge veer half vijf in goede gezondheid per auto in Zeil am See aangekomen na een mooien rit over de met hard bevroren sneeuw be dekte wegen. Amsterdam, 30 Jan. In „De Waterkam pioen" oppert de heer G. H. W. Douwes Dek ker het denkbeeld een „Tour de France" op het IJsselmeer te organiseeren, dit om het zeilen op „groot water" te stimuleeren. Een jaarlijksche étappewedstrijd op het IJs selmeer zou b.v. kunnen bestaan uit Amster damMarkenHoorn op den eersten dag, Hoorn—Enkhuizen—Lemmer op den twee den dag. LemmerUrk op den derden dag en Urk—Amsterdam op den vierden dag. Bij elke étappe kunnen punten worden toe gekend, het totaal puntenklassement wijst den winnaar in de verschillende klassen aan. Hieraan kunnen booten als de Pampus- klasse, de draken, regenbogen, enz., deel nemen, terwijl ook een handicapklasse, juist op deze lange route met wisselende weerkan- gen, van het 16— m2-type en grooter, zeker opgang maken. Een dergelijke IJsselmeer- week zou ongetwijfeld stimuleerend werken op het zeiltourisme en kan, mits van boven geleid, uitgroeien tot een steeds terugkee- rend nationaal gebeuren. Inbrekers slaan hun slag in een vleeschwarenfabriek. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heb ben onsenoode gasten zich toegang verschaft tot de fabriek van Tonnema's vleeschwaren- hedrijf, aan de Leidschekade te Leidschen- dam. Toen het personeel Zaterdagochtend aan de fabriek kwam, bemerkte het dat de deur geforceerd was, terwijl rondom de fabriek zich talrijke voetstappen in de sneeuw af- teekenden. Bij het onderzoek bleek dat ontvreemd was een partij spek. gestempeld door de keu ringsdienst te Rorculo. hammen en verschil lende soorten worst, ter gezamenlijke waarde van ruim tweehonderd gulden. Het vermoeden bestaat dat alles is ver voerd in manden of zakken over het ijs van een langs het complex loonende sloot, aan gezien vervoer aan de voorzijde niet mogeliit was, daar den geheelen nacht personeel van de provinciale waterstaat aanwezig is. De rijkspolitie beeft direct een uitgebreid onderzoek ingsteld. HET INTERNATIONAAL EXPOSEEREN VAN RAS-KLEINVEE. Een Nederlandsch comité opgericht. Als gevolg van de resultaten en ervaringen der internationale deelneming op verschil lende tentoonstellingen, is een dezer dagen opgericht een Nederlandsch comité ter be vordering van het internationaal exposeeren van raskleinvee. De bedoeling hiervan is om binnen het ka der van de doelstellingen der bestaande na tionale- en internationale organisaties het in ternationaal karakter der tentoonstellingen, in het belang der raskleinveeteelt, practisch te bevorderen. Leden van het comité zijn: J. B. W. A. Giesbens, C. S. Th. van Gink, P. Korsten, E. Ostermann en R. J. Templeton. Het comité heeft zich gewend tot den raad van beheer en toezicht op het gebied der pluimvee-, vogel-, konijnen-, cavia, en pels- diercnteelt, met verzoek om zijn* erkenning te willen verleenen aan het door het comité beoogde doel. Het secretariaat van het comité is geves tigd: Heerengracht 408, Amsterdam, C. De le-luitenant-vliegenier van de Lucht- vaart-afdeeling Soesterberg, P. J. E. J., is door den krijgsraad te 's-Hertogenbosch, we gens overtreding van het luchtvaart-regle ment veroordeeld tot een geldboete van f20.subs. 10 dagen, zoowel de auditeur-mi litair, als de beklaagde waren van dit von nis in hooger beroep gekomen. Volgens de ten lastelegging zou beklaagde op 3 Augustus in de gemeente Steenwijker- wold met een door hem bestuurd vliegtuig, genummerd 320, op een hoogte van ongeveer 15 meter hebben gevlogen, terwijl het lucht vaartreglement een minimum hoogte van 400 meter voorschrijft. Getuigen hadden ver klaard, dat beklaagde zoo laag vloog, dat hij af en toe moest stijgen om boom en of boer derijen te passeeren. Voorts waren landbou wers, die in het open veld bezig waren met rogge maaien, bij het naderen van het toestel op de vlucht gegaan, evenals de paarden van de maaimachine, welke tengevolge daarvan beschadigd werd. Beklaagde ontkende zoo laag te hebben ge vlogen als door getuigen was verklaard. Vol gens zijn waarnemingen zou hij op onge veer 50 meter hoogte hebben gevlogen en wel omdat hij volgens de voorschriften, ter wille van de veiligheid steeds op ongeveer 100 me ter beneden het wolkendek moet blijven. Er hing een zg. nimbuswolk en beklaagde was genoodzaakt om laag te vliegen. De president wees er op, dat verschillende getuigen in hun verklaringen, pertinent wa ren en dat deze mede verklaard hebben dat het op dat tijdstip helder weer was. De weer berichten van de Bilt stemden met deze ver klaringen overeen. De eerste-luitenant-vliegenier J. de Vries, getuige a decharge, heeft als passagier met beklaagde medegevlogen. Ook getuige achtte de waarnemingen van de getuigen a charge niet juist. Er is op sommige punten wel laag gevlogen en ook heeft de bestuurder af en toe moeten stijgen, maar hij deed dat om dat hij dan boven een bebouwde kom of bo ven een straatweg kwam. De advocaat-fiscaal Mr. L. J. B. Vermeu len, achtte.het onwaarschijnlijk, dat ver schillende getuigen, zoo unaniem in hun verklaringen, allen in hun waarnemingen zouden hebben gefaald, terwijl ook niet ge bleken is ,dat de weersomstandigheden vlie gen op zulk een laagte noodzakelijk maak ten. Bovendien is de minimum-hoogte 400 meter en niet 50 meter. Beklaagde heeft degelijk de veiligheid in gevaar gebracht en terecht is in ePrste instantie tegen hem 'ri hoogere straf geëischt waarmee spr. zich kon vereenigen. Mitsdien vroeg hij verhoo ging van de boete tot f 50 subs 50 dagen. Mr. Krijgsman, de verdediging voerend, betwistte, dat beklaagde de veiligheid ver stoord of in gevaar had gebracht. Zoowel uit een oogpunt van naleving der voor schriften voor militaire vliegers als voor persoonlijke veiligheid van bestuurder en passagier was op sommige gedeelten van de vlucht laag vliegen geboden. Beklaagde? die gehuwd is en kinderen heeft, heeft geen risico willen nemen en pleiter betwistte, dat de waarnemingen van de getuigen als juist moeten worden aangemerkt, Mitsdien concludeerde hij tot vrijspraak. Het Hof zal later uitspraak doen. ANNA PAHLOWNA Dammen D.O.S.D.A.P, Comp. wedstrijd van „Het Noorden" tus schen D.O.S., Breezand en D.A.P. te Anna Paulowna. Groep I: Ant. HuibertsJ. Meijer 1—1; KI. Hoogschagen—W. P. Alkemade 02: C. v. d. Linden H. Huijbens 1—1; J. J. v. d. Berg Jz.W. Meijer 20; G. Berbee Bz.— O. 1—1; J. Robben—A. v. d. Voort 20: P. LeijenW: Th. Alkemade 02: N. Huijg—N. O. 2—0: C. v. d. Zon—J. v. Nu land 20; H. van den Berg Mz.W. A. Alkemade 02. Uitslag 11—9 voor D.O.S. Groep II: W. DuinhovenA. Kapitein 20; A. Raven—C. Oudenaarde 02; Th. Duinhoven—Tr. v. d. Hoek 02; Joh. Koo- men—G. Philipsen 2—0; J. v. d. Zon—E. Kerkhof 02; J. Berbee Az.—H Elfring 02; P. Alders—J. v. Kessel Jr. 02; J. v. Kam pen—Joh. Huiberts 20; L. PijnackerC. Alkemade 20; W. Weijers—P. Huijbens 2—0. Uitslag dus gelijk spel 10—10. VERGADERING N.T.B. De heer W. Hoep opende de jaarverga dering der afd. van den Ned. Tuinders Bond die in de Vlas- en Korenbeurs werd gehou den, met de opmerking, dat 1936 niet heeft gebracht, was men gehoopt heeft. Wat kwa liteit en hoeveelheid aangaat, was de oogst bij den groententeelt goed, maar 't was weer mis met de besomming. De ontvangen minimumprijs was meestal net voldoen de om de transportkosten te dekken en voor andijvie zelfs daarvoor nog niet toereikend. De fijnzaadtclers zullen 1936 met een zwarte kool aanteekenen. De opbrengst van verschillende zaden was be neden normaal, soms zelfs maar 50% daar van. De prijzen waren niettemin laag en veldsla, voor velen een hoofdproduct, on verkoopbaar. De burgemeester heeft ook bij de regecring getracht voor dit artikel steun te krijgen. De bollenteelt, hoewel niet best, had menigeen nog op de been kunnen houden, als de beperking dat niet belet had. Op de kleine bedrijven is ook daarin geen bestaan meer te vinden, zelfs al zijn de prijzen loonend, de te betelen oppervlakte is te gering. Spr. drong daarom juist bij de bezitters van kleine bedrijven aan, lid te worden van den N.T.B. om gezamenlijk voor hun belangen op te kunnen komen. Notulen en jaarverslag van den heer Mosk werden goedgekeurd. Het bestuur vergader de 10 maal, er is vier maal een ledenverga dering gehouden en het ledental is, door opheffing van bedrijven, iets teruggeloopen, vermeldde het verslag. De controle-commissie rapporteerde de rekening van den penningmeester, welke met een klein nadeelig saldo sloot, in orde te hebben bevonden en toen deze rekening met dank aan penningmeester en commissie was vastgesteld, volgde herkiezing van het aftredende bestuurslid, den heer P. Mosk. Tot afgevaardigde ter districts- en lan delijke vergadering werd de heer W. Hoep aangewezen en tot z'n plaatsvervanger de heer P. Mosk waarna het bestuur voorstelde bij de districtsvergadering een paar voor stellen in te dienen. Zij, die veldboonen te veld lieten schatten kregen minder steun dan zij, die onder con trole hebben gedorscht, zelfs al gebeurde het dorschen op denzelfden datum. Men wil aandringen om te trachten daarin gelijk stelling te krijgen. Voorts verlangt men, dat de N.T.B. pro beert bij de bevoegde instanties gedaan te krijgen, dat een eind gemaakt wordt aan den strijd tusschen de keuringsdiensten N. A.K. en B.K.Z. Deze tijd is al allerminst ge schikt voor onderling geharrewar. Vele zaadhandelaars hebben bekend gemaakt, uitsluitend zaden te koopen, welke onder controle van B.K.Z. gekeurd zijn, zoodat den telers die jaren lang hebben geteeld onder controle van den N.A.K., dit nu bij na onmogelijk gemaakt wordt. De voorstellen werden aangenomen en na dat bij de rondvraag nog medegedeeld was, dat het orgaan van den bond een paar maal onder niet-leden verspreid zal worden volgde sluiting. BREEZAND. Christ.-Democratische Unie. De heer Sanders opende de vergadering van de C. D. U„ die in de zaal van den heer Borst werd gehouden, met gebed. Na een ge deelte uit den bijbel gelezen te hebben, sprak hij een inleidend woord, waarin hij opmerk te, dat dit de eerste maal was, dat de Chr. Dem. Unie in Breezand liet hooren wat haar beginselen zijn. Twee sprekers, de heeren Wolkers, lid der Prov. Staten in Noordholland, en Neering. gemeenteraadslid van Ouder-Amstel, namen die taak op zich. We vatten beide redevoerin gen maar samen in één resumé. Voorop werd gesteld: De Chr. Dem. Unie is een positief christelijk getuigende partij en al zijn het vooral de bladen der groote chr. partijen, die het hun in dé schoenen schuiven de C.D.U.-ers zijn geen „socialis ten met een christelijk tintje", menisten of communisten. Het socialisme en communis me is gebaseerd op hef historisch materialis me, de C..D.U. heeft tot richtsnoer Gods Woord. Zij tracht te handelen naar: Heb God lief bovenal en uw naasten als uzelven, en verwijt de andere chr. partijen, dat men dit gebod alleen met den mond, maar niet met de daad belijdt en daardoor veel menschen van de kerk heeft vervreemd. Het maken van winst is de drijfkracht voor de tegenwoordige maatschappij en in onze liberalistische samenleving geldt het: ieder voor zich. Daar moet ieder Christen zijn critiek tegen laten hooren, want het is in strijd met Gods woord, dat immers verant woordelijkheid voor elkaar voorschrijft. De Mozaïsche wetgeving verbood opeenstape ling van eigendom (en eigendom was toen niet eens absoluut) en een deel van de oogst moest beschikbaar gesteld worden voor de armen. Men verwijt nu Van Houten (het C.D.U.- Kamerhd): „Hij noemt zich christen maar stemt met de rooden mee." Moest hij dan met de andere chr. partijen meestemmen, die sa- menstemmen met Liberalen en V.D. en de re geering steunen, die de crisislasten onbillijk verdeelde, die men christelijk noemt, maar liberaal is? Men behoort te staan aan den kant van de werkloozen en crisisslachtoffers, zooals Jezus naast de armen stoiffl en niet de rijken zocht. De C.D.U. verdedigt Staatspensioen, om dat ip de praktijk niets of weinig terecht komt van verzorging der oude werkers door particulieren en voor de kerk is die taak te zwaar. Het is daarom gemeenschapsplicht te zorgen voor hen, die toch hun diensten ga ven aan die gemeenschap. De C.D.U. verfoeit den oorlog als middel tot beslechting van internationale geschil len. Is er één chr. beginsel te noemen, waarmee de oorlog van 19141918 is te ver dedigen? 't Ging niet om geestelijke goede ren, maar om materieele belangen, zooals "t bij de meeste oorlogen gaat om olie, katoen, enz. Men verschilt mot socialisten en commu nisten van levensbeschouwing, en wil niets van de N.S.B. weten, omdat men als eenigst leider slechts Christus erkent en fas cisme de vrijheid van het geweten, van woord en vergadering aantast. N.S.B. en communisme hadden geen kans als werke lijk het Evangelie van Christus in praktijk werd gebracht, i Debat. De heer Van Bostelen (A.R.) vroeg o.a.: Eischt de Schrift de huidige samenleving, die niet goed is, geheel af te wijzen? Deed Mozes dal tegenover de samenleving van zijn tijd? Zijn wetgeving paste zich aan bij de zeden van dien tijd en zoo wil de A.R. partij ook reformistisch op het bestaande inwer ken. Waar zijn billijker regelingen voor werkloozen, vraagt de debater en staats pensioen acht hij niets met sociale recht vaardigheid te maken te hebben, vindt het een barmhartigheid met de hand in de por- temonnaie van een ander. Een principieel verschil tusschen A.R. en C.D.U. ligt bij het gebod: gij zult niet begccren het goed van uw naaste. De heer Ilooimcijer (A.R.) wees er o.a. op, dat de regeering hij crisismaatregelen en be lastingheffing ook had te denken aan kapi- taalvlucht, wees op de progressie bij de in komstenbelasting en stelde de vermindering van inkomen en vermogen en vermeerde ring van uitgaven tegenover de cijfers van een der sprekers over toename der indirec te belastingen (die naar verhouding de ar men zwaarder drukken dan de rijken) Wat den oorlog aangaat, vroeg hij: Wat heeft de meeste waarde, recht of leven? De sprekers antwoordend, merkten nog op: Men maakt te veel scheiding tusschen het stoffelijk en geestelijk leven, men mag wel onderscheid maken, maar geen scheiding, want de mcnsch is naar lichaam en ziel geschapen naar Gods beeld. W e begeeren niet wat van onze naaste, maar wat gerech tigheid is en Christus zcide wel zeker: neen, tegen de samenleving en legde de bijl aan de wortel van het kwaad. Het gaat, betoog den ze nogmaals, in den oorlog niet om recht en wat de ontwapening aangaat, staat men op het standpunt: Wij moeten God meer gehoorzamen dan de menschen. Waar de maatschappij tekort schiet, heeft, vol gens de souvereiniteitsleer, de overheid een taak; dat geldt ook voor Staatspensioen. Na een opwekking om de C.D.U. te ver» sterken, werd met gebed gesloten. WIERINGEN Theosopbie, de religie van den nuchteren mensch, door De Vries nit Bussum. Zaterdagavond gaf het Theosophisch Ge nootschap, waarvan te Den Oever een cen trum is gevestigd, een lezing over bovenge noemd onderwerp, in hotel De Haan te Hip- polytushoef. De nuchtere mensch, zag de spreker als de waarheidszoeker, die grijpt naar het recht van ieder mensch, om zelfstandig naar de waarheid te zoeken. De mensch is in dezen kosmos geen vreemdeling, hij heeft er ac tief deel aan, is met de kosmos zelf alles, is onverbrekelijk met al het andere verbon den. Alles leeft uiteindelijk voor het andere. Een ieder weet intuitief dat alles door een mystieke kracht wordt bestuurd, die strikt rechtvaardig, onpartijdig en onfeilbaar is. Het is ons meest dringende levenspro bleem, deze rechtvaardigheid der Hoögore Wet ook te leeren zien in de practijk van het leven. Dit probleem blijft onoplosbaar tot men zich ter inzicht- heeft veroverd, dat oók de mensch als al dat leeft aan cle kosmische wet is onderworpen. We zien alle dagen in de natuur om ons heen, dat het leven is een rhythmisch een cyclisch proces van activi teit en van rust. In een enkel aardsch leven geschiedt de mensch g(~-:i gerechtigheid. Kosmisch gezien is dit slechts een flits een veel te kort bestek om de betrekkingen tusschen de door den mensch zelf opgeroe pen oorzaken en hare gevolgen tot een uit drukking te doen komen. Zoo komt het, dat vele bittere ervaringen die we in dit leven mochten doormaken, het gevolg zijn van ons denken en doen in een vorig leven. En zoo zullen vele van de daden, die we in dit leven bedrijven, hare gevolgen dragen. Aldus bouwt de mensch vandaag - aan zijn toekomstig leven. Wat hij vandaag is, is zijn eigen werk in het verleden. IJSCLUB „WESTERLAND". Zondagmiddag j.1. had op de ijsbaan/van de Westerlander IJsclub een hardrijderij voor mannen plaats. Waarvan :de uitslag is, als volgt: le prijs S. Lont Gz., f 15. 2e prijs E. Stubbe f 10. 3e prijs P. Dekker Jbz., f 5. 4e prijs A. van Goor f 2.50 Er bestond voor deze hardrijderij flinke publieke belangstelling. Het ijs was door de dooi in slechte conditie. Dit -was zeer jammer omreden het weer nu prachtig me dewerkte. Zaterdagavond was nog gelegenheid te schaatsenrijden in de Wielerbaan, welke voor dit doel was verlicht. Hier was het aardig druk, doch de ijzige regen maakte het ook niet tot een eldorado. DEN OEVER UITVOERING „OEVERSCHE ORKEST VEREEN IG.ÏNG:" Zaterdagavond gaf bovengenoemde ver- eeniging ter gelegenheid van haar eenjarig bestaan haar eerste uitvoering. Het weer werkte al bijzonder tegen en toen de Voorzitter van de „O.O.V." de heer van Vrede, deze feestavond waaraan de humo rist de heer Louis Contran medewerkte, met een woord van welkom opende moest hij tot zijn groote spijt constateeren dat de zaal slechts voor een klein gedeelte bezet was. Doch men liet zich niet uit het veld slaan en met frisschen moed werd begon nen. Eerst kregen we „O.O.V." te hooren, dat een viertal muzieknummers ten beste gaf. Gezien het hartelijk applaüs dat na elk nummer volgde, bleek dat het gebodene zeer in den smaak viel. Hierna trad de heer Contran vergezeld van zijn pianist voor het voetlicht. Deze zeer goede humorist had er dra de stem ming in en hield de aanwezigen geruimen tijd bezig met zijn praatjes en liedjes. Vervolgens komt „O.O.V." weer aan de beurt. Nadat de heer Contran weer aan het woord geweest is wordt deze avond die ondanks het geringe bezoek uitstekend ge slaagd mag heeten, met een gezellig bal besloten. BROEK OP LANGENDIJK. 1 Februari. Uien f 1.601.80. grove f 1.501.70, roode kool 1.603.10, gele kool 1.20—1.30, Deensche wite kool f 1.40. NOORDSCHARWOUDE, 1 Februari. Aanvoer: 32000 Kg. roode kool f 1.403.40, 1700 Kg. gele kool f 1.30, 4300 Kg. Deensche witte kool f 11.10. WARMENHUIZF.N, 30 Januari. Roode kool f 1.80—3.70, Deensche witte kool f 1. Aanvoer: 46300 Kg. roode kool, 500 Kg. Deensche witte kool. ALKMAAR. 30 Januari. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwar tier. Aangevoerd: 180.000 kipeieren: 5658 Kg. f3.35—3.55. 58—60 Kg. f3.40—3.60. 60— 62 Kg. f 3.503.70, 62—64 Kg. f 3.55—3.85, 64 —66 Kg. f 3.70—4. per 100 stuks. ALKMAAR. 30 Januari. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: kleinhandel 85S0 cent en groothandel TiV-x80 cent. Handel goed. Vaten niet genoteerd. Kipeieren (groothan del) f 33.80. Handel goed. Eendeieren geen ALKMAAR. 1 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 74 vette koeien 130250, 3 vette kalvercntO —7.50, 96 nuchter kalveren salcht 515, 16 vette schapen f 24^-28, 257 vette varkens 43 —46 ct.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3