Kleine Advertentiën Rietsalon 5e ku,u» 5e hoop P. GOVERS, Spoorgracht 24 De schaatsen in 't vet. r"v MEUBELEN WOLLEN j DEKENS Adverteeren doet verkoopen. Nieuw verhaal van Piepneus en Bibbersnoet Advertentiën HARMONIEKAPEL JNKUBST" de ETALEUR Bekendmaking* A. DE WAART ff 135.- ENGELSCHE EETKAMER f 190. 10% korting MAHONIE SLAAPKAMER f 275.— Eiken met noten SLAAPKAMER 160.— MAHONIE EETKAMER ff 260.- Uitvoering Tooneelver. „Omhoog". Jaarvergadering Dorps kring „Steunt Elkaar"* Uit het politicrapport TWEEDE WINTERCONCERT K J. KOOL Haven van Nieuwediep Tijdschriften en Weekbladen V Stoomvaartberichten De heer en Mevrouw M. BRANDT CORSTIUS—SMIT betuigen, ook namens wederzijd- sche familie, hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling dezer dagen on dervonden. Burgemeester en Wethouders van Den Helder maken bekend, dat door hen is afgekondigd de door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 22 Decem ber 1936 vastgestelde Verordening tot wijziging van de Verordening op het bouwen 'Hte béworting !in dé Ifëmeentë' Den Helder, goedgekeurd doói- Gedeputeer de Staten van Noordholland bij besluit van 20 Januari 1937, no. 171. De afgekondigde verordening ligt gedurende drie maanden ter Secretarie voor een ieder ter lezing en is tegen betaling der kosten in afdruk verkrijgbaar. Den Helder, 1 Februari 1937. De juisten weg voor in het betere genre: Keizersgracht 81 - Amsterdam Tel. 43154 Slaapk., mahonie of eiken met 3 deurs kast, f 125. Eng. of eiken woonk. f 115, 135, 180. Salon, 4 clubs, tafel met riet, f 120. Be taling desgew. maand. jbiomen Vooruitbetaald; 10 ct. p. regel minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 e. HONDENLIEFHEBBERS Heden weer een prachtcollectie Rashonden ontv,, o.a. 2 mooie Duitsche Herders, zwart dek, gele aft., mooie spitse kop, staande ooren, erg waaks; 1 langh. Hazewindhond, 6 maand.; mooie Coeker Spaniel; verder diverse kleine rasjes. Billijke prijzen. Molenstraat 151. „<Kopifooop" Verkrijgbaar a f 0.35 en f O 65 p. tl., -f* omzetbel. Grootere en duurdere hebben wij niet, is ook niet noodig, het helpt altijd direct bij Hoest, Keelpijn en Verkoud heid voor Uzelf, Opa en Opoe, zoowel als Baby. aangeboden Vooruitbetaald: 10 et. p. repel minimum Niet TOorultbet: IS et. p. repel 40 en 60 e. Gevraagd EEN FLINKE JONGEN. Meubelmagazijn B. J. QUAST Zn., Weststraat. aangeboden Vooruitbetaald: 10 et. p. regel t minimum Niet veoruitbot: 15 et. p. regel 40 en 60 e. Te huur een VOORKAMER p. w. 1.60, le Vroonstraat 70, water vrij. Adres: Emmastraat 88. Groote frissche SLAAPKAMER te huur, str. water. Adres: Keizerstraat 19. Te huur het ruime BOVEN HUIS, Binnenhaven 18, bèvat- tende groote suite, 2 slaapka mers, keuken, W.C. en zolder kamertjes. AdresHet Woningbureau Weststraat 100. WONING Molenstraat 120 te huur 2.25 p. w. Adres: P. H. Laan 19. aangeboden Vooruitbetaald: 10 et. p. repel I minima Niet Tooraltbet: IS et. p. repel i 40 en 04 Wegens onverwachts vertrek te koop een notenhout SALON AMEUBLEMENT met bijbehoo- rende Kast en Bank. Spoed. Adres: Van Galenstraat 87. Te koop aangeboden een ZUIVELWDK, met of zonder overname van auto. Inlichtingen bij Makelaar BOSCH, Weststraat 100. gevraagd, te koop, te huur, enz.), v. 1 t/m 4 regels 40 ct. elke regel meer 10 ct. Aan ons Bureau te bevragen of met brieven 10 cent extra van f 195.— voor van f 230. voor met van f 375. voor van f 210. voor van f 370— voor door G. Th.. ROTMAN. 3. Ze heeft haar mantel al aan en haar hoed op, en zowaar, ook de stoffer meege bracht. Nu, wij er gauw vandoor, want we hebben een hele afstand af te leggen. Fijn zweven we voort over het gladde ijs. 't Is lek ker fris weer en de sneeuw blinkt en flonkert aan alle kanten om ons heen. berust U verder onwetend In het onvermijde lijke. Dezer dagen kwam in de haven van Oude- schild de botter T X 19, schipper F. Krijnen de haven binnen en het geheele schip was, tot halverwege de mast, met een dikke ijskorst bedekt. Bij het zien van dergelijke ijsmassa's loopen de rillingen langs je rug en onwillekeurig kroop je behaaglijk in je dikke winterjas en dacht, dan is het bij de kachel toch beter. Als we den schipper en de maats er over ondervragen, dan geven ze wel toe dat het koud was, deze reis, maar erg veel wijzer word je niet. Voor buiten staanders is het dan ook buitengewoon moeilijk om ook maar eenig idee te krijgen wat er in zoo'n geval aan boord gebeurt, terwijl ieder gewoon mensch by de kachel zit, verrichten de visschers den schier bovenmenschelijken ar beid in nacht en koude. Stoere kerels zijn het met harde verweerde koppen, onverzettelijk en vastberaden. En telkens weer varen zij uit om, indien noodig, de strijd met de zee, de onberekenbare, wispelturige zee, aan te binden. En toch, die zelfde zee, die vaak op zoo'n wreede wijze z'n offers vraagt, is hun boven alles lief, want an ders werden ze geen zeeman. Zee en man zijn onafscheidelijk aan elkaar verbonden. Hulde aan al die stoere kerels die op zoo'n onopval lende wijze hun op moeizame wijze verkregen boterham verdienen. In hotel „De Zwaan" voerde Donderdag- en Vrijdagavond de Tooneelvereeniging „Omhoog" het blijspel „Ben speelt 't klaar" op. De heer P. Graaf sprak een kort openingswoord, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder de Z.Eerw. heeren Pastoors v. d. Burg en Oudesehild en den W.Eerw. heer Kapelaan. Het deed hem genoegen, dat, ondanks de felle koude, de opkomst bevredigend mocht worden genoemd. Verder bracht hij dank aan de firma Vlessing, die voor deze opvoering verschillende benoodigdheden had beschikbaar gesteld. Over den inhoud van het stuk het volgende: De heer Godschalks (de heer M. Bakker), een rijke vrijgezel, moet op reis voor het huwelijk van zijn zuster en drukt zijn ouden huisknecht op het hart, goed op het huis te passen. Nau welijks is hij echter vertrokken of zijn neef Ben (de heer J. Nauta), een jong dokter, komt zijn oom, die voornemens is twee maanden weg te blijven, 200.— te leen vragen om een vriend uit den nood te helpen. Als de huisknecht hem vertelt, dat de oude vrijgezel zoo lang weg blijft, dwingt Ben den ouden getrouwe (de heer D. Witte), om iets te bedenken om aan geld te komen..Na veel gepraat vindt de jonge dok ter echter zelf de oplossing en wel door het verhuren van kamers. Ondanks de bezwaren van den huisknecht, komen er vier huurders en nu wordt het vrijgezellenhuis de plaats van allerlei komische verwikkelingen. Vooral als er een zeeman, om het Kamermeisje vraagt en Ben zich als zoodanig gaat vermommen. Ook treedt daarbij een hypnotiseur op en wordt de ver momde tot bekentenis gedwongen. In dit deel van het blijspel viel vooral het keurig spel van Ben op. Het publiek vermaakte zich blijkbaar daarbij kostelijk. Intusschen komt geheel onverwacht de oom thuis, hij meent dat hij in een gekkenhuis is aangeland. Om ten slotte van de lastige in dringers in zijn anders zoo rustige woning be vrijd te geraken, belooft hij om de 200 be schikbaar te stellen waardoor de zwager van Ben ingrijpt en zorgt dat de gasten verdwijnen. Naast de hiervoor genoemde hoofdrollen, werd keurig spel gegeven door de heeren Jb. Witte als Simson, C. Graaf als de zeeman, Wim Ran als Lou Brakels, Th. Kager als de hypnotiseur, F. Buisman als Vonk, J. Schrama als Anton en P. Graaf als Berger. De rolverdeeling was blijkbaar in goede handen geweest, ook aan de regie was veel zorg besteed. Een sluitings woord werd gesproken door den Z.Eerw. heer Pastoor Brinkman. beschikbare contanten en effecten, een geza menlijke waarde van 10.000.vertegen woordigen. De voorzitter brengt den secreta ris-penningmeester dank voor de verslagen. Na de pauze is de verkiezing van een com missaris in de plaats van den periodiek af tredenden heer S. Kuiper aan de orde. Na herstemming tusschen de heeren S. Smit en J. S. Dros, wordt deze laatste geko zen, die deze benoeming aanvaardt. De voorzitter brengt dank aan het aftre dende lid voor het door hem verrichte werk voor de vereeniging. In de hierop volgende rondvraag dankt de heer Kuiper het bestuur voor de aangename samenwerking, die hij altjjd met de ieden ge had heeft. Hierna volgt sluiting. 't Is afgeloopen met de pret. Lang zaam stjjgende temperatuur. Elders in dit blad hebben we al verteld van den ingevallen dooi en de „spiegelgladheid". Natuurlijk heeft menigeen zich Zaterdagmid dag verwonderd, dat, niettegenstaande de ba rometer nog ver beneden het vriespunt stond, de regen een treurmarsch tikte tegen de ruiten. De heer v. Dok, de observator, heeft ons dit mysterie verklaard. In de golf van Biscaye was een depressie opgetreden. De algemeene verwachting was, dat die zich verplaatsen zou in de richting van Frankrijk, maar wat doet ze nu, ze komt langs Engeland naar het Noor den. We krijgen hierdoor een warme boven lucht uit het Z.-Westen, die door de wrijving met de koude lucht, de oorzaak van den regen was. De temperatuur was, toen de regen viel, nog -4,2 en zelfs 's nachts, om 12 uur, was de temperatuur nog beneden het vriepunt, van daar de spiegelgladde straten. Niet alleen dat de koude uit den grond het water deed bevrie- zijen, maar ook de temperatuur zelf deed het regenwater op straat direct tot ijs worden. Kunnen we nu nog vorst verwachten? De heer v. Dok meent van niet. Vannnacht om 12 uur was de temperatuur nog even beneden het nulpunt, maar daarna is ze langzaam op- geloopen en het is niet te verwachten dat daar nog verandering in zal komen. Gelukkig voor hen, voor wie de koude „ellende" beteekent. Een teleursteling voor de scnaatsenrijaers. Men wordt geacht Ondanks het feit, dat van ieder Nederlan der verwacht wordt, dat hij de Wet kent, werd wederom tegen diverse personen een proces-verbaal opgemaakt terzake overtre ding van de Arbeidswet. Begin van brand. Zaterdagavond werd de politie er van in kennis gesteld, dat brand uitgebroken zou zijn in het perceel Hospitaalsteeg no. 1. Oogenblikkelijk spoedde zich eenig perso neel met het slangenwagentje naar de „plaats des onheils", doch al spoedig bleek, dat het geen vaart zou loopen. Eenige kleedingstuk- ken waren in het portaal gaan smeulen. Met eenige emmers water konden deze gedoofd worden. In 't café. Zondagavond werd door een caféhouder al hier, assistentie verzocht van de politie in verband met herrie in zijn café. Bij de komst van een agent bleek, dat de kastelein slaags geraakt was met een zijner clienten. Getrouwd: M. BRANDT CORSTIUS en NETTY SMIT. Batavia, 29 Januari 1937. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat plotseling, na een kortstondige ziekte, van ons is heengegaan ons lief Dochtertje. TRIJNTJE VISSER, in den nog jeugdigen leeftijd van 4 jaar. Uit aller naam, Haar diepbedroefde Ouders en Broertje, O. W. VISSER. Den Helder, 29 januari 1937. Beukenkampstraat 49. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Dinsdag 2 Febr. a.s., vertrek Beuken kampstraat 49, om 1 uur, op de Algemeene Begraaf plaats te Huisduinen. Eenige plaatselijke kennisgeving. Heden overleed tot onze groote droefheid in Huize ..Parkzicht" onze lieve Va der, Behuwd- en Grootvader, de Heer D. P. DOLMAN, Weduwnaar van Mevr. C. S. DE KOK, in den ouderdom van bijna 80 jaar. Den Helder, 30 Jan. 1937. G. M. FEIJ. C. FEIJ—DOLMAN en Kinderen. Opgericht 15 Juni 1900 DIRECTEUR H. B. SCHENKELS op Donderdag 4 Februari 1937, des avonds te 8 uur in Casino. Medewerking van den Heer Bartoes, Humorist-Conferencier uit Amster dam Gelegenheid tot een Dansje Introducties bij den Secretaris Harm. Winnubst, A. Heyblok, Gravenstr. 65 Minimum donatie f 1.per jaar. HET BESTUUR. voor moderne en verkoopsetalages Studio Modern Weststraat 80 billijk tarief Trajanus, 30 Jan. te Hamburg. Vulcanus, 29 Jan. v. Istanbul. Kon. Holl. Lloyd. Montferland, 29 Jan. te Hamburg Waterland, t., 29 Jan. v. Santos. Kon. Paketvaart-Maatschappij. Lematang, 29 Jan. v. Saigon. HollandAmerika L(jn. Beemsterdijk, pass. 28 Jan. Cape Race. Bilderdijk, 29 Jan. te Norfolk. Dinteldjjk, 29 Jan. v. Bermuda. Lochmonar, 27 Jan. v. Los Angeles. Narenta, 29 Jan. te Swansea. Rotterdam, 29 Jan. te New-York. Veendam, 29 Jan. v. Southampton. Volendam, 2 Febr. te R'dam verwacht. HollandWest-Afrika Lijn. London Exchange, u., 29 Jan. v. Winnebah. Silver JavaPacific Lijn. Saleier, 28 Jan. v. Port Naial. Silveray, 28 Jan. v. Manilla. JavaNew-York Ljjn. Madoera, (in ballast), pass. 29 Jan. Fernando Noronha. Rhexenor, 28 Jan. v. Singapore. Tapanoeli, 30 Jan. v. Sabang. Rotterdamsche Lloyd. Blitar, u., pass. 30 Jan. Ouessant. Palembang, 30 Jan. te Hamburg. Sitoebondo, t., pass. 29 Jan. Gibraltar. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alpherat, 29 Jan. v. B. Aires. Stoomvaart Mij. Oceaan. Eurybates, 29 Jan. v. Batavia. Laertes, 30 Jan. v. Sabang, HollandAfrika Hjn. Heemskerk, u., 29 Jan. v. Mars^lle. Springfontein, 30 Jan. v. Rotterdam. HollandOost-Azië Hjn. Grootekerk, u., 29 Jan. te Hongkong. Meerkerk, 30 Jan. v. R'dam. Zuiderkerk, t., 29 Jan. v. Aden. HollandAustralië Lijn. Almkerk, 30 Jan. v. Rotterdam. 30 Jan. 1937. Aangekomen van Londen met bestemming Harlingen s.s. „Mavis" (kolenladen). 31 Jan. 1937. Aangekomen van Nieuwpoort het Noorsche s.s. „Lysake 4" met kolen, bestemming Den Helder. „Panorama" van 28 Januari vangt aan met een aardig geschreven artikel over Prinses Elizabeth, het „koninginnetje der Engelsche jeugd". Interessant is eveneens in hooge mate de schets „Een kasteel voor armen", terwijl en niet ten onrechte, een tweetal pagina's ge- /^Üfv 4. Plotseling blijf ik staan. Ik ontdek, dat ik m'n portemonnaië thuis heb laten liggen en nu kan ik onderweg geen cadeau voor tante kopen, zoals mijn plan was. En we zijn al te ver van huis, om terug te gaan. Wat nu te doen? Bibbersnoet weet er ook geen raad op. reserveerd werden voor de thans verreden Rallye Monte Carlo. Diverse alleraardigste snapshots sieren dit artikel. „Stad en Land" van 30 Januari begint dit nummer met dit feest, wat momenteel in het brandpunt van veler belangstelling staat: Carnaval. Goed fotomateriaal'heeft men tus schen den tekst gemonteerd. Een schets met oude prenten leest en ziet men over Jan Pieterszoon Coen, den veroveraar van ons In- sulinde. Noemen wjj voorts een beschouwing over het laatste product van de- vaderlandsche fil- mern „Donker Amsterdam" en het vervolg op de serie „Donkere plekken in de Lichtstad". i LJ Wjj ontvingen de brochure „Curagao" the greatest Port of the Caribbean Sea". Deze „tourist-guide" ziet er uitmuntend verzorgd uit en geeft een aantal recente illustraties te zien uit dit deel yan de West. „Onze Aarde", 10e jaarg., No. 10. Uitg. Van Holkema en Warendorf te Amsterdam. Van den inhoud noemen wij: „Met de Frobeniusexpeditie door Transjor- danië" door D. C. Flox; „Het ontstaan van de Schipbeek" door G. J. Doórnink; „Zomer in Oost-Groenland" door Alwln' Pèdersen en „De grootste brug ter wereld" van de hand van H. van Meerlo. Te ruim acht uur werd door den voor zitter van het fonds, den heer C. Kaczor, het openingswoord uitgesproken in de zaal van den heer J. Bakker, „Havenzicht". Spr. betreurt het ten zeerste, dat zoo wei nig leden gehoor hebben gegeven aan de op wekking, deze vergadering hij te wonen, ge let op het groote aantal leden, dat de vereeni ging telt. Niettemin zal de slechte opkomst ten deele te wijten zijn aan de plotselinge spiegelgladde straten tengevolge van den ijsel, waardoor menigeen ervan weerhouden werd den harren tocht naar de haven te aan vaarden. De secretaris, de heer G. Blom Jz., krijgt gelegenheid de notulen der jaarvergadering voor te lezen, die onveranderd werden goed gekeurd. Uit het jaarverslag stippen we aan, dat er in het afgeloopen boekjaar 9 uitkeeringen bij overlijden plaats vonden, voor een gezamen lijk bedrag van 966. Bij de overledenen behoorde ook de heer J. P. Dros, in leven voorzitter van het fonds. De heer Dros was jarenlang eei\ actief be stuurder, en de vereeniging heeft veel aan hem te danken. De penningmeester, de heer J. Blom Fz„ doet vervolgens verslag van de financieele ge beurtenissen in 1936. Er blijkt, dat de totale ontvangsten 4628.54 bedroegen, terwijl de kas sloot met een batig saldo van 597.53. Aan contributies werd 1658.60 opgebracht. Het ledental steeg in het afgeloopen jaar biet een twintigtal. Uit de balans blijkt, dat de bezittingen der vereeniging voornamelijk bestaan uit 23.000 uitgegeven hypotheken en 4500 aan effec ten. De boeken waren door een lid van de Vei zekeringskamer gecontroleerd en in orde be vonden. Aan de hand van de bovengenoemde bezittingen wordt besloten voorloopig geen hypotheek meer te verstrekken, alvorens de „•""VU 5 1 Wv f TC 0\ 'V -2 - Te T - f .L I '.Kg, -f 0 '2 ,|ft] W" L ViAï Stoomvaart Mij. Nederland. Bintang, t„ 30 Jan. te Marseille. Benkalis, u., 30 Jan. te Batavia. Johan de Witt, 30 Jan. v. Port Said. Poelau Bras, t„ 30 Jan. v. Londen. Tajandoen, t., 29 Jan. v. Singapore. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Baarn, u., 28 Jan. te Talcahuano. Ceres, 30 Jan. v. Amsterdam. Deucalion, 30 Jan. te Hamburg. Euterpe, 30 Jan. v. A'dam. F. H. Fischer, 28 Jan. te Kopenhagen. Ganymedes, 30 Jan. v. Amsterdam, juno, 30 Jan. v. Rotterdam. Mars, 30 Jan. te R'dam. Oberon, 29 Jan. te Burriana. Oranje Nassau, 29 Jan. v. New-York. Perseus, 30 Jan. v. A'dam Poseidon, 30 Jan. te R'dam. Rhea, 30 Jan. te Amsterdam. Titus, 29 Jan. v. Vostizza.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7