Zullen de wapenen beslissen Buitenland Binnenland Zullen de revolutionnaire volksvertegenwoordigers worden geweerd? De regeling der ziekenfondsen De ijsgang De komende ontwapenings conferentie Kinderhuwelijken in de Vereenigde Staten Tweede Kamer Dood langs den weg gevonden De export van varkens Is Mevrouw Litwinoff gearresteerd Internationaal Eucharistisch congres Honger moet de stakers doen capituleeren een vierling geroren. De kansen daarop zijn niet groot. Den Haag, 3 Februari '37 Heden werd voortgegaan met de behan deling der wetsvoorstellen nopens de Grondwetsherziening en aan de beurt kwam het wetsontwerp om leden van vertegen woordigende lichamen, die een streven tot uiting brengen, gericht op verandering van de bestaande rechtsorde met toepassing of bevordering van onwettige middelen, van hun lidmaatschap vervallen te verklaren. M. a. w. om revolutionnaire volksverte genwoordigers te weren. De discussie, welke zich vanmiddag in verband met deze kwestie ontwikkelde heeft wel aangetoond, dat het vinden van een oplossing in deze nog zoo heel eenvou dig niet is, althans, wil men het pad des rechts blijven bewandelen. F.r kwam heden van een aantal kanten sterke critiek op liet gebodene naar voren en als de zaken blijven zooals ze nu staan kan men er wel veilig op rekenen, dat de voorstellen nim mer de eindpaal zullen bereiken. Niet dat ze veel gevaar loopen, thans te worden verwor pen, aangezien momenteel nog slechts de volstrekte meerderheid wordt vereischt, doch na de Kamerontbinding, als de ver kiezingen achter den rug zullen zijn en het „nieuwe bloed" er is zal immers een 2/3 meerderheid noodig zijn, en die mag op zijn zachtst gezegd! problematisch worden genoemd. Tegen de beoogde herzie ning spraken zich heden uit de Sociaal-De mocraten, de Vrijzinnig-Democraten, de Communisten en de heer Westerman, ter wijl ook de Staatsk. Gereformeerden zeer vermoedelijk afwijzend zullen stemmen. Na tuurlijk stemt een lid als de heer Sneevliet (R.S.A.P.), die zich bij de huidige discussie echter niet laat zien, ten slotte ook tegen. Telt men al deze stemmen bijeen, dan is er van een 2/3 meerderheid al geen spra ke meer. Nu weet men inderdaad nog niet, hoe de nieuwe Kamer eruit zal zien, maar dat de groepen der voorstanders zeer ver sterkt zullen worden is lang niet zeker. Voorts moet men rekening houden met het feit, dat niet alle voorstanders van het we ren van revol. vertegenwoordigers met liet Regeeringsvoorstel, zooals 't adar ligt, kun nen instemmen. Onvoorwaardelijk hebben steun toegezegd de Roomsch-Katholieken en de Anti-Revolu tionnairen. De heei Schouten betoogde, dat niemand het recht heeft om onwettige mid delen aan te prijzen of toe te passen, teneinde té komen tot wijziging in de rechtsorde. Mr. Goseling (R.K.) was van meening, dat de verkeerdheden in de natie niet behoeven te worden vertegenwoordigd. Hij oordeelde 't ook juist dat het vertegenwoordigende college-zelf de rechtspraak toepast, want de Raad van State wordt door de Kroon be noemd en de llooge Raad (ook genoemd als rechtsprekende instantie) moet buiten de po litiek blijven. De afgevaardigde zag in het gebodene geen aanranding der geestelijke vrijheid. Tegenover al deze min of meer met de Re geering meegaande woorden was er een stroom van critiek. Ir. Albarda (S.D.) opende de rij opposanten. Hij vreesde allerlei wille keur, wees zelfs op Duitschland, waar de Nazi-partij de Communisten uit den Rijksdag hebben gebannen om maar aan de vereischte meerderheid te komen. Zijn partijgenoot Donker kwam de critiek van zijn fractie-leider nog wat onderstreepen, betoogend, dat, waar dé democratie, de open baarheid en 't vrije wöord faalden, bijzon dere internationale factoren in het spel wa ren. .Maar wat de aanhangige voorsteilen betreft, de afgevaardigde was van meening, dat de Regeering doelbewust den weg van de rechtszekerheid verlaat. De derde opposant was mr. Joekes (V.D.), die hét voorstel onjuist noemde. Hii erkende dat het aanprijzen van onwettige middelen ontoelaatbaar moet zijn, doch de afgevaar digde zocht een oplossing elders. Hij wees erop(, dat volksvertegenwoordigers ten slotte ook geheel aan den strafrechter zijn onder worpen, doch slechts door de immuniteit worden gedekt wat hun optreden in de col leges betreft. Nu bestaat er tegen opruiing reeds een zware straf, met een bijkomende straf: verlies van kiesrecht. In de vertegen woordigingen is de handhaving der orde in de handen van den voorzitter gelegd. Twee opposanten, die in het voorgestelde hoegenaamd niets goeds zagen waren de heeren De Visser en Westerman. Zij ont moetten elkaar op wonderlijke wijze! De Communist riep uit, dat niets hét voor stel billijkt, dat men wil trachten, van „las- ige elementen" af te komen, dat de Kamer voorzitter reeds de uoodige maatregelen kan nemen. Hij kwam tot de vermakelijke con clusie, dat zelfs een man als wijlen dr. Kuy- per na de vermaarde „paneelzagerij" niet meer als lid der Kamer zou kunnen worden geduld, als de nieuwe bepaling wet zou worden... Ten slotte voegde de heer Vliegen zich bij hot koor der tegenstanders, allerlei inlich tingen vragend, zooals, wie het delict con stateert en wie het initiatief daaroe neemt? De afgevaardigde noemde het voorgestelde een „papieren dam", welke toch niet baat. De laatste spreker was de heer Van Dis (S.P.G.), die bezwaren had, doch niet, om dat hij geen revolutionpairen geweerd wilde zien, verre van dat, maar wijl hij vreesde, dat de voorgestelde methode ook op hen zgl worden toegepast, waarvoor zij niet ontwor pen werd. Men ziet, de oppositie is zeer beduidend en zal uiteindelijk nog wel worden versterkt, als de Regeering niet meegaat met inge diende amendementen, die den Raad van State of den I-Ioogen Raad willen inschake len. Eerst krijgen we morgen'de rede van minister De Wilde. MEMORIE VAN ANTWOORD VERSCHENEN. UITBREIDING DER STAATSBE- den gebracht, is, het reeds te laat, is het on heil reeds geschied. De bedoeling van de spe ciale wettelijke regeling is juist om preven tief te werken. De minister kan niet instemmen met het betoog van de leden der commissie, dat de kleine fondsen veelal bij gelijke premie een niet minder goede verzorging bieden dan de groote. Hij wenscht daarbij, om misverstand te voorkomen, te verklaren, dat hetgeen de ze kleine fondsen verstrekken, ook naar zijn overtuiging in den regel niet minder goed zal zijn en zeker niet behoeft te zijn dan het geen men van de groote fondsen ontvangt. Maar zijn bezwaar betreft vooral hetgeen deze kleine fondsen veelal niet verstrekken Het is de bedoeling in de voorbereiding der uitvoeringsmaatregelen den centralen raad te liooren en zoo de belanghebbenden te be trekken in de totstandkoming van de uitvoe ringsvoorschriften. Voorts is bet inderdaad de bedoeling bij het vaststellen van de weistandsgrens reke ning te hoüdcn met het verschil in levens standaard tusschen groote en kleine gemeen ten en met de samenstelling van de gezin nen. Het isolement van onze eilan den. Nog een tocht over het ijs naar Marken? Voor het eiland Marken is het er na den dooi niet beter op geworden. Maandag ochtend heeft een groep Markers voor de laatste maal de tocht over het ijs naar Monnikendam gemaakt en de post bene vens een kleinen voorraad levenmiddelen naar het eiland overgebracht. De reis kostte toen reeds bovenmensche- iijkn inspanning en was zeer gevaarlijk. Het ijs is pracfisch niet meer begaanbaar en de verbinding met het vasteland is thans weer geheel verbroken. Op het eiland doet gebrek aan diverse le vensmiddelen zich reeds gevoelen. Verschil lende artikelen, waaraan absoluut behoefte bestaat, liggen te Monnikendam gereed om overgebracht te worden. Ondanks het feit, dat de tocht met levensgevaar gepaard zal gaan, heeft de particuliere vrachtschip per de Groot, die ook in de voor gaande ijstochten een belangrijk aandeel had, in samenwerking met den heer J. Bouwmeester te Mon nikendam, het plan opgevat om heden toch nog te trachten over het ijs het eiland te bereiken. In geen geval zal men echter de reis in de haven van Monnikendam kunnen aan vangen. De levensmiddelen zullen daarom in den Noordhoek van het Monnikendam mergat nabij Katwoude op de slede gela den worden. De bevolking van Marken hoopt, dat een stevige wind spoedig een einde aan haar isolement zal maken door voortstuwing van de onbetrouwbare ijslaag naar de Friesche kust. Ook Ameland nog niet bereikt. Tengevolge van het ijs kon de reserve.- postboot „Ameland", die gisterenmiddag vlot was gekomen, den vasten wal niet béreiken, De Postboot „Waddenzee" welke sinds Woensdag 27 Januari in het ijs te Holwerd zat opgesloten, is gisterenmiddag los geko men en vlot aan de pier te Holwerd geland. Na de post en drie passagiers aan boord te hebben genomen, is de boot om een uur van Holwerd vertrokken. Er was geen ijs rond den steiger en er stond een flinke hoeveelheid water. De „Waddenzee", welke in normale omstandig heden den overtocht in een uur maakt, was gisterenavond nog niet op Ameland aan gekomen, zoodat het schip waarschijnlijk weer in het ijs zit en den nacht op het wad zou moeten blijven. Ten Zuiden van het eiland zit zeer veel ijs. De „Brakzand" kan Schiermon nikoog niet bereiken. De Rijksveerpont „Brankzand" varende van Oostmahorn naar Schiermonnikoog, welke gisterenmorgen te ruim elf uur, na enkele dagen geen dienst te hebben gedaan in verband met de enorme ijsmassa's, van Oostmahorn was vertrokken, heeft Schier monnikoog niet kunnen bereiken, De „Brak- zand" heeft zich tusschen het ijs geen weg kunnen banen en keerde onvemchterzake te Oostmahorn terug. Gisterenmiddag is langs den weg te Beet- sterzwaag in bewusteloozen toestand een man gevonden, die vermoedelijk door de tram is aangereden. De man werd naar het ziekenhuis overge bracht waar hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is overleden. De Burgemeester van Opsterland stelt een onderzoek in naar de oorzaak en verzoekt hen die inlichtingen kunnen verstrekken, deze hem te willen mededeelen. De Nederlandsche Bond van Varkenshan delaren heeft den Minister van Landbouw en Visscherij telegrafisch medegedeeld van zeer vele kanten klachten te hebben ont vangen, dat de veehouderijcentrale levende varkens boven zouter-gewicht laat aankoo- pen voor den export voor het Plan-Deterding Het gevolgde svsteem wijkt af van dat be treffende den export van runderen en levert een groot nadeel op aan de varkenshande laren. De Bond verzoekt den minister dan ook vanaf heden de aankoopen voor export via den vrijen varkenshandel over de varkens- markten te doen plaats hebben. EEN ZEND-INSTALLATIE IN DE DUITSCHE AMBASSADE? I.onden, 2 Februari. De „Dailv Herald" meldt, dat er in officieele kringen nog al .wat verrassing is gewekt door mededeelin- gon, volgens welke in de Duitsche ambas sade een draadlooze zendinstallatie zou worden aangebracht. Van dat voornemen aldus het blad heeft men noch het ministerie van buiten lnndsche zaken noch de directie der poste rijen i» kennis gesteld. Volgens de Britsche wet wordt zendvergunning alleen aan ama teurs of wetenschappelijke onderzoekers ver- lephd. Men acht hét niet onwaarschijnlijk, dat von Ribbont fop "eert beroep zal doen op de immuniteit van het ambassadegebouw. DE GEZANT IJLINGS UIT GENèVE NAAR MOSKOU VERTROKKEN. Naar een der persagentschappen van D.N.B. meldt, verluidt in politieke kringen te Mos kou, dat de verhaaste terugkeer van Litwi noff uit Genève in verhand moet worden gebracht met de mogelijke arrestatie van mevrouw Litwinoff, die in nauwe betrekking stond tot Radek en Sokolnikof. LITWINOFF. Volgens andere geruchten weer, zou de Gepeoe documenten in handen hebben ge kregen die er op wijzen, dat Litwinoff in het buitenland meer dan eens vertrouwens lieden van Trotzki heeft ontvangen. Bericht tegengesproken. Mevrouw Litwinoff heeft gisterenavond de berichten volgens welke zij zou zijn gear resteerd gedementeerd. Toen de correspondent der „United Press" de echt.genoote van den Russischen volks commissaris van buitenlandsche zaken, die Engelsche van geboorte is, opbelde en haar mededeeling deed van het bericht uit War schau, volgens hetwelk zij zou zijn gearres teerd, antwoordde mevrouw Litwinoff slechts lachend: „Het ziet er heelemaal niet naar uit wel?" Aankomst van kardinaal-legaat Kardinaal Doughertv, de pauselijke le gaat bij het' internationale Eucharistische congres, dat te Manilla gehouden wordt, is Maandag aan boord van de „Conté Rosso 3" aangekomen. Hem werd een schitterende ontvangst bereid in het paleis „Malacanan" toebehoorende aan President Manuel Que- zon, dat tot officieele woning van den le gaat zal dienen, Een enorm aantal deelne mers aan het congres is reeds in Manilla aangekomen. Heden heeft Kardinaal Dougherty zich begeven naar het heiligdom van „Onze Lie ve Vrouw voor den Vrede en Goede Reizen" gelegen te Antipolo op 27 km. van Manil la. Het duurde bijna twee uur, voor dat de auto van den iegaat de plaats van be stemming had bereikt, daar langs den weg de geloovigen in dichte rijen stonden opge steld en den kardinaal om zijn zegen vroe gen. Alle dorpen waren in vlaggentooi en zelfs waren eerebogen opgericht. De Kardinaal knielde neer voor het Miraculeuse beeld en gaf na een plechtig gezongen „Salvo Regi- na" den Pauselijken zegen aan de menigte om vervolgens naar Manilla terug te kee- ren. Duitschland is nog niet uitge- noodigd. In welingelichte kringen te Berlijn worden de in het buitenland in verband met de a.s. bijeenkomst van het presidium der Ontwa peningsconferentie verspreide vermoedens omtrent het al dan niet deelnemen van Duitschland aan de werkzaamheden der con ferentie, voorloopig volkomen ongegrond ge noemd, daar deze kwestie nog op geen en kele wijze aan Duitschland is voorgelegd. Dat Duitschland steeds prijs heeft gesteld op een eerlijke bewapeningsbeperking, welke rekening houdt met de veiligheid van allen is bekend. Anderzijds heeft juist de ontwapeningscon ferentie tot nu toe niet het bewijs geleverd dat zij doeltreffend zou kunnen bijdragen tot een vermindering der bewapening, welke de bevestiging van den Europeeschen vrede zou kunnen bevorderen. De „Daily Telcgraph" van gisteren publi ceert van zijn correspondent in New York het volgende bericht: Er wordt een beweging georganiseerd met het doel een verbod te verkrijgen van kin derhuwelijken in Kentuckv. Deze beweging vindt baar oorsprong in de omstandigheid, dat aan bet licht is gekomen, dat een 22- larige man in bet huwelijk is getreden met een O-jarig meisje. Zij werden in het hu- wehik verbonden door een rondreizend pre dikant die hierover verklaarde- „Zij haal den mij in onderweg en zeiden, dat zij in het huwelijk -wilden treden. Ik heb ze toen in den echt verbonden". VERSCHERPING VAN DE VER- HOUDINGEN BIJ DE STAKING IN DE AUTOINDUSTRIE. De geheele politiedienst in het sta- kingsgebied wordt, naar Un. Press meldt, thans waargenomen door de nationale garde, die met stalen hel men en de bajonet op het geweer af en aan marcheert en de orde hand haaft. Gisteren zou dan begonnen wor den met de poging, de 3250 stakers, die twee fabrieken bezet houden, door honger en omsingeling te dwin gen, deze gebouwen te ontruimen. In antwoord op het voornemen der autoriteiten, om den warmte-toevoer van de lokalen, waar de stakers zich ophouden, af te snijden, hebben de stakers gedreigd, brandbaar mate riaal in de fabrieken aan te steken. Gouverneur Murphy heeft den comman danten der nationale garde machtiging ge geven, overal waar noodig is geweld te ge bruiken, om eventueele onlusten en opstan- digheden te onderdrukken. Heel het stakingsgebied is door militairen afgezet, zoodat toevoer van levensmiddelen voor de stakers volkomen uitgesloten is. De stakingsleiders geven toe, dat de mondvoorraad, waarover de bezetting der fa brieken beschikt, niet bijster groot is, of schoon voor het oogenblik nog geen gebrek heerscht. Zij hebben zich telefonisch met Murphy in verbinding gesteld, teneinde als nog verlof te bekomen, de manschappen in de fabrieken van voeding te mogen voorzien. Een gelijk luidend verzoek richtten zij tot den commandant der nationale garde. Zij ontvingen evenwel geen antwoord. Op de hoogten, aan beide zijden van het dal, waarin het conflict zich afspeelt, zijn machinegeweer-afdeel- Iingen in stelling gebracht, waarme de men de omgeving der fabrieken volkomen beheerscht. Van gezaghebbende zijde verluidt, dat gou verneur Murphy voornemens is, onverwijld den staat van beleg af te-kondigen. De stakingsleiders reizen heel de streek per auto af, om tot volhouden aan te sporen. Zij verklaren, dat de stakers zullen trachten alle Chevroletfabrieken in het geheele bonds- gebied tot sluiten te dwingen. Zooals reeds gemeld, hebben de vrouwen der stakers een „nood-brigade" gevormd. Zij hebben bovendien verklaard, dat zij, indien er onlusten uitbreken, van de partij zullen zijn. Pessimisme te Washington. Naar uit Washington wordt gemeld, heeft president Roosevelt een langdurig onderhoud gehad met mevr. Perkins, minister van ar beid, over de kritieke situatie in het sta kingsgebied. Roosevelt liet zich uitvoerig in lichten over de jongste ontwikkeling van het conflict en het stadium der vredeson derhandelingen. Van de zijde van het Witte Huis wordt uit drukkelijk verklaard, dat niets er op wijst, dat Roosevelt voornemens zou zijn, persoon lijk in het conflict in te grijpen. Naar verder vernomen wordt, is mrs. Per kins zeer pessimistisch gestemd en ziet zij geenerlci mogelijkheid op een spoedige bij legging van het conflict. Stormaanval op de Chevroletfa brieken. Gewapend met traangashommen, de bajo net op het geweer heeft de nationale garde gister voor het eerst een stormaanval onder nomen op de Chevrolet-fabriek no. 4 van de General Motors, waarvoor zich 3000 stakers hadden verschanst. De wachthuizen der sta- kingsposten werden door nationale troepen met bijlen stukgeslagen Talrijke vrachtauto's van de vakvereeniging werden in beslag genomen en vier stakingsleiders werden in arrest genomen, onder beschuldiging, de ar beiders tot verzet tegen de openbare macht te hebben opgehitst. In verband met den ernst van den toestand heeft de leider der vakvereenigingen, Le- wis, besloten, Washington te verlaten en zich naar Detroit te begeven, om, naar het heet, onmiddellijk, wanneer de onlusten uitbre ken, te kunnen ingrijpen. Ontruiming van bezette automo bielfabrieken gelast. Krachtens een gerechtelijke uitspraak moeten de twee door stakers bezette fabrie ken van de General Motors binnen 24 uur worden ontruimd. De rechter heeft eveneens verboden dat de stakers in de fabrieken le-* ten posten. De nationale garden hebben voor de Che- vrolet-fabriek waar gisteren relletjes ziin uitgebroken midden op straat mnchinegcice ren in stelling gebracht Zij hebben met de najonet op het geweer talrijke postende r.;?v?*Prs vcrsPreid en twee arrestaties ver- Boekarest, 2 Februari. - Tn het doiT t atalagelp, district Boezau, heeft 'n boerin rie'^ VIPr|,Rff het leven geschonken. De kin- i en genieten een uitstekende gezondheid. Daar de ouders het arm hebben, verleent de staat financieelcn steun. MOEIING TEN AANZIEN DER ZIE- KENHUISVERPLEGING. In de Memorie van Antwoord betreffende het wetsontwerp tot regeling der ziekenver zorging, verklaart de Minister van Sociale Zaken, dat ook naar zijn meening aan de al- geheele omwerking van wetsontwerp en me morie van toelichting tot geheel nieuwe stuk ken voordeelen zouden verbonden zijn ge weest. Het daaraan verbonden tijdverlies, dat de mogelijkheid om dit ontwerp nog in het loopende zittingjaar in openbare behan deling te brengen ernstig zou hebben ver kleind, heeft hem evenwel van deze omwer king doen afzien. Van de noodzakelijkheid en de urgentie van een algeheele wettelijke regeling van het ziekenverzorgingswezen is de minister steeds meer overtuigd geworden. Het is niet zijn bedoeling den in druk te vestigen, dat op groote schaal misstanden bij de ziekenfondsen voorkomen. Het is hem te goed be kend, hoe voortreffelijk het beheer bij veie ziekenfondsen wordt gevoerd en welke uitnemende verzorging de zie ken bij vele fondsen ontvangen. Dit neemt evenwel niet weg, dat naar hem gebleken is bij een aantal, in den regel bij de kleinere ziekenfond sen/misstanden op verschillend ge bied worden aangetroffen. De Minister heeft in de eerste plaats op het oog de misstanden, die zich voordoen bij het benoemen van onbekwame of op anderen grond niet volwaardige artsen aan enkele ziekenfondsen, die geen vrije artsenkeuze kennen. Een tweede groep van misstanden heeft het beheer. Het is den minister gebleken, dat er aan het financieel beheer op verschil lende plaatsen nogal iets gehaperd heeft. Naast gevallen van fraude en onjuist be heer kwamen in de laatste jaren tot zijn kennis minder gewenschte handelingen van enkele bestuurders, zooals het bedingen van provisie bij levering van geneesmiddelen. Stelt men nu de vraag, of tegen dergelijke misstanden niet anders dan krachtens een speciale wettelijke regeling kan worden op getreden, dan is liet antwoord van den mi nister daarop, dat dit inderdaad op andere wijze niet afdoende kan geschieden. Wel kan in sommige gevallen hij financieele mis standen door den strafrechter en bij minder juist gedrag van artsen door het medisch tuchtcollege worden opgetreden, doch in de meeste gevallen is dit niet mogelijk. Boven dien, indien de zaken voor den rechter wor en wat toch voor een behoorlijke ziekenver. zorging van het grootste belang is. Hij denkt daarbij in de eerste plaats aan verloskundige en specialistische hulp. Het is ook geenszins zijn bedoeling om, zooals de genoemde leden schijnen aan te nemen, het voortbestaan van de kleinere fondsen, voor zoover het geen dwergfondsen zijn, onmogelijk te maken. Wanneer de fondsen slechts behoorlijk wer ken, behoeft men er geen bezwaar tegen te hebben, dat zè klein zijn. Maar de omstan digheid, dat ze klein zijn, maakt de kans groot, dat er aan de mogelijkheid om de zie kenverzorging behoorlijk te doen geschieden, iets ontbreekt. Van een streven om het ziekenfondswezen in een nauw kcurslijt te knellen is bij den minister geen spr ake. Voor gelijkschakeling voelt hij niets. Hij kent en eerbiedigt de veelvormigheid van het maatschappelijk le ven, zooals dat ook bij het ziekenfondswezen tot uitdrukking komt. Naast het stellen on der toezicht dal in het geheel niet behoeft Ie knellen beoogt hij alleen het brengen van eenheid in de regelingen, voor zoover dit in het belang van de volksgezondheid absoluut noodzakelijk is. Bij liet vraagstuk van de ziekenhuisver- pieging, waarvan de regeling in het onderha vige wetsontwerp aanleiding gaf tot ernsti ge bedenkingen, eischen twee vragen beant woording: 1. is het noodzakelijk de verzekering van de ziekenhuisverpleging wettelijk te rege len? en 2. is het wenschelijk die regeling op te nemen in een wet betreffende de ziekenver zorging? Wat de eerste vraag betreft, wijst de mi nister er op, dat de verzekering tegen de kosten van ziekenhuisverpleging voor steeds grootere groepen der bevolking een nood zakelijkheid is geworden. Wanbeheer Van hier uit financieel oogpunt nog tot veel ernstiger gevolgen leiden dan bij de ziekenfondsen. Een streng toezicht op de instellingen, die zich met de zieken huisverpleging bezighouden, is daarom ge boden. Wat de tweede vraag betreft moet de -minister de juistheid erkennen van het bezwaar, dat de ziekenhuis verpleging in bet ontwerp wat erg beknopt was geregeld en zeer veel aan een algemeenen maatregel van bestuur was overgelaten. Hij heeft in verband hiermede de bij de artike len 20 en 21 nader toe te lichten wij zigingen aangebracht.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2