Buitenland Visscherij Het feest op de boerderij Terreur in Ierland Wijziging in de Duitsche regeering Duitschlands koloniale eischen STWfER Di lilt seint De sprinkhanenplaag Moet Mont Saint Michel weer eiland worden? Marktberichten Russisch gewroet in Frankrijk Duitschers in den vreemde Het vaticaan protesteert Het water wast niet langer Postvluchten naar en van Indië Louis Davids aan gevaar ontkomen KORT VERHAAL Het Iersche Republikeinsche le ger voert een schrikbewind. De „Daily Herald" hangt volgens 't Hsbl een schril beeld op van de terreur, die vol gens bet blad in de hoodstad van Noord- Ierland, Belfast, een stad van meer dan 4(10.000 inwoners, wordt uitgeoefend door de I.R.A. de Irish Bepublican Armv, het Iersche republikeinsche leger, waartegen de Koyal Ulster Constabulary als het ware een guerrilla voert, met gebruikmaking zelfs van pantserauto's. De „Coroner" van Belfast deelde Maandag bij de lijkschouwing van een man die op straat was neergeschoten, mede, dat hij in vier jaar een onderzoek had ingesteld naar 18 van zulke moorden, die nooit tot klaar heid waren gebracht. De I.R.A. die zoowel in Noord-Ier- land als in den Ierschen Vrijstaat onwettig is verklaard, heeft in Bel fast „gangster"-metboden ingevoerd die aan Amerika doen denken. Hun jongste slachtoffer, een gemeente werkman, was lid van de I.R.A. Hij begon oud te worden en wilde, daar hij genoeg had van geweld, met de beweging breken. Hij lichtte de poli tie in; vijf schoten waren zijn „loon". De mannen van de I.R.A. treden wel zeer brutaal op, aldus de Daily Herald" verder. Daglicht noch de aanwezigheid van publiek schrikt hen af. Onlangs werd een man op klaarlichten dag op straat doodgeschoten. De moordenaars werden door tal van men- schen herkend; zij deden geen moeite zich te vermommen. Zij wachtten in een straat waardoor naar zij wisten, de man moest komen. Toen een uitkijkpost zijn nadering bad gemeld, ontruimden zij de straat, door de omstanders met hun revolvers te dreigen en schoten hun slachtoffers dood, waarna zij met een auto wegreden. De menschen die achter deuren en ramen den moord hadden gadegeslagen, omringden den vermoorden man in afwachting van de politie. Op de vragen of zij iets gezien had den van de daders, of zij ze herkenden en signalementen konden opgeven, was bet antwoord een aarzelend „neen". Aan hun voeten lag de aanschouwelijke les van wat hun lot zou zijn als zij inlichtingen gaven. Soms ook dringen de moordenaars brutaal de woning van hun slachtoffers binnen en dooden hein in zijn slaap. Tedereen in de buurt kent. hen, maar iedereen zwijgt. De politie beeft krachtige maatregelen genomen, een mobiele brigade ingesteld met snelrijdende auto's, maar zij staat voor de moeilijkheid hoe de trees van het publiek te overwinnen welke maakt dat de moorde naars steeds ongestraft weten te ontkomen. Dr. Dorpmueler en dr. Ohnesorge in de regeering opgenomen. Baron von Eltz-Ruebenach afge treden. De Führer en Rijkskanselier heeft bepaald, dat nu de Duitsche rijksspoorwegen onder de souvereiniteit der Rijksregeering zijn ge plaatst de personeele unie in de leiding van bet rijksministerie van verkeerswezen en het rijksministerie van posterijen kan wor den opgeheven en de beide ministeries weer, evenals vroeger, apart kunnen wor den beheerd. De Führer en Rijkskanselier heeft den di recteur-generaal der Duitsche rijksspoorwe gen, Dr. Dorpsmueller, benoemd tot rijksmi nister van verkeerswezen en den secretaris generaal van het rijksministerie van poste rijen, Dr. Ohnesorge, tot rijksminister van posterijen. De Rijkskanselier heeft den aftredenden rijksminister van verkeerswezen, baron von Eltz Ruebenach schriftelijk dank gebracht voor de bewezen diensten. Een communistisch strijdcorps te Parijs. Gisterenmiddag interpelleerde in den Se naat de links-republikeinsche afgevaardigde Gautherot over een communistisch complot tegen de veiligheid van den staat, waar door het verdrag van Frankrijk met Rus land wordt geschonden. Volgens inlichtin gen, welke deze afgevaardigde heeft ont vangen, zouden de communisten te Parijs een strijdcorps hebben gevormd De minister van binnenlandsche zaken in terrumpeerde en verklaarde eveneens ken- nis te hebben genomen van deze inlichtin gen. Gautherot verklaarde vervolgens wel over tuigd te zijn, dat de regeering gewapend is tegen een dergelijk optreden doch het is een schending van het Fransch-Russisch verdrag, waarbij de partijen overeenkwa men zich niet te mengen in de binnenland sche toestanden van de andere partij, wan neer de communistische bladen iederen oei tend op aansporing van Moskou de reg fine laken of loven. Minister President Blum vcrklaaide betrokken documenten te kennen. Ze zijn op congressen van de socialisten hespro De minister-president vroeg of de orde is verstoord en antwoordde hierop ontkennend De openbare meening is gerust OSSIETZKY UITGENOODIGD VOOR EEN BEZOEK AAN NOORWEGEN. Ossietzkv, de winnaar van den ïiobelprijs voor vrede, Ls door een aantal No<>rsr£e ve lenigingen, die zioh niet met politi houden, uitgenoodigd, een bezoek aai - wegen te brengen. Alle vroegere kolonlln moeten worden teruggeven. Berlijn be reid tot onderhandelen. Te Berlijn gaat het gerucht, dat von Rib- tft'trop. die gisteravond naar Londen is ver trokken, een gedetailleerd memorandum bij zich heeft inzake de Duitsche koloniale eischen en dat hij tot taak zou hebben, deze ■gestie direct na zijn aankomst met de En- gelsche regeering te bespreken. Volgens de in Duitsche politieke kringen verkregen inlichtingen, verlangt Duitschland teruggave van de koloniën, die het bij het verdrag van Versailles ontnomen en tóege wezen zijn aan Engeland en zijn dominions, frankrijk en Japan. Men geeft evenwel te kennen, dat Duitschland bereid is over de koloniale kwestie te onderhandelen. De Rijksregeering waakt voor hnn belangen. Het D.N.B. meldt uit Berlijn, dat Hitier op 30 Januari een „chef voor de organisatie van de Duitschers in het buitenland" be noemd heeft. Zijn taak zal het zijn te waken voor de belangen van de Duitsche onderda nen in den vreemde, en te zorgen dat hun aangelegenheden ter kennis komen van het ministerie van buitenlandsche zaken. Daar om is deze chef onmiddellijk ondergeschikt aan den minister van buitenlandsche zaken. Gouwleider Bohle, de chef van de buiten landsche organisatie van de N.S.D.A.P. is tot deze nieuwe functie benoemd. Voor zoover de besprekingen met zijn werkkring in ver band staan, zal hij deelnemen aan de zit tingen van den ministerraad. Wegens schending van het con cordaat. De Berlijnsche correspondent van de „Neue Zürcber Zeitung" seint aan zijn blad, dat het V aticaan een uitvoerig memorandum aan de Duitsche rijksregeering heeft doen toekomen, waarin onder verwijzing naar het nog geldende concordaat ernstige bedenkin gen worden geopperd tegen de oprichting van de rijks jeugdorganisaties en tegen de maatregelen betreffende het bijzonder onder wijs. Duitsche regeeringsbeambten zouden reeds bezig zijn aan het voorbereiden van het ont werp voor een antwoordnota op het memo randum van het Vaticaan, waarin de bezwa ren die door de Duitsche kerkvorsten in Rome naar voren werden gebracht, zijn sa mengevat. Men hoopt Cairo te behouden. In de overstroomde gebieden is het ein delijk weer eens beter geworden. Het peil van de Ohio te Cairo schijnt thans het zelfde te blijven, hetgeen doet hopen, dat deze stad gespaard zal blijven. De leden van de federale commissie voor de overstroomingen verklaren, dat 956.000 personen hun woonsteden hebben moeten verlaten. ARABISCHE DELEGATIE NAAR LONDEN Het opperste Arabische comité heeft be sloten een delegatie naar Londen te zenden, welker taak het zal zijn te waken voor de uitvoering door de Engelsche regeering van elke aanbeveling, die de Koninklijke com missie voor Palestina, ten gunste der Ara bieren zal uitsureken. Er zal een campagne op touw gezet worden teneinde de noodige gelden bijeen te brengen, welke voor het zen den van deze delegatie noodig zijn. Voorts is overwogen, te Londen een Arabisch pro- pagandabureau te openen. PROTEST VAN MANDSJOEKWO TEGEN SOVJET-RUSLAND. Het ministerie van buitenlandsche zaken van Mandsjoekwo zal binnenkort bij de Sovjetregeering laten protesteeren tegen den nieuwen inval van Sovjettroepen op Mandsjoekwo-gebied. Deze inval zou bij Mandsjoeli zijn gedaan. Ongeveer 20 cava leristen zijn ,naar gemeld wordt, in den middag van Donderdag 28 Januari de grens overgestoken. Zij vielen een Mandsjoekwo- patrouille aan, doch werden teruggeslagen. Een eenkennige vlieg, waarop Zuid-Alrika's hoop is gevestigd. De correspondent van de N. R. Crt. te Kaapstad schrijft: Hoeveel millioenen onze regeering de laat ste tien jaar ook uitgegeven heeft om de „voetgangers" te vergiftigen met een arseni cumoplossing, of de wolken vliegende pest te bespuiten uit vliegtuigen de plaag is er nog. En heel wat compensatie is betaald aan boeren, wier vee in vergiftigd weiveld ,ge- vrekhet" doodgegaan is, terwijl ook honder den der mooie ooievaars (uitEuropa) sprink haanvogels" genoemd hier, hetzelfde lot on dergingen. Nu is deze week uit Rhodesia een verras send en uiterst moedgevend bericht geko men, n.1. van de ontdekking te Vrijheid van een vlieg, wier larven op sprinkhaaneieren leven. Het Entomologisch Departement van Zuid Rhodesia heeft reeds in zijn laboratoria deze vlieg op uitgebreide schaal aange kweekt, doch het insect schijnt, erg ecn- kenning en alleen in Z.-R. te aarden en zeer gevoelig voor weer en ziekten. Begin Jan. is de eierlegtijd in Z.-R. en het departement wil nu op verschillende „farms" proeven nemen met deze vliegen. Ieder hoopt van harte, dat ze mogen slagen. In de „Groote Litanie" der kerk hadden ze genist na: t.Van Pest, Hongersnood en Oorlog(verlos ons heer) Sprinkhanen kunnen laten volgen Verwachting: Krachtige tot matige Zuidelij ke tot Zuidwestelijke wind, zwaar be wolkt tot betrokken met kans op re gen. weinig verandering in tempera tuur. Verdere vooruitzichten: Tijdelijk opklarend. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 757. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 8 gr. C. is 47 gr. F. De „Perkoetoet" heeft gisteren op de uit reis Rome, de „Edelvalk" op de thuisreis Bagdad bereikt. Heden, vijfminuten over half acht is het K.L.M.-vliegtuig „Djalak" van Schiphol ver trokken voor den tocht naar Indië. Aan boord zijn vier passagiers, t.w.: twee voor Calcutta, »n voor Batavia en een voor Alexandri* Medegenomen is 302 kg. briefpost, 37 kg. pakketpost en 277 kg. vracht. Artist lag bewusteloos in de kleedkamer. Hij had te zwaar „gestoomd". Eerst gisteren is naar de N.R.Crt. zegt, be kend geworden in welk een groot gevaar de bekende zahgé'r-confèr'è'ncYer-hümorist Louis Davids dezer dagen heeft verkeerd. Vrijdagavond werd te Steenwijk de revue De Groote Polonaise vertoond. Daar Davids vóór den aanvang der voorstelling erg veel last van keelpijn had. trok hij zich in zijn kamer terug om te „stoomen" en zoodoende zijn stem weer op 'peil te brengen. Hij bleef echter zeer lang weg en toen men eindelijk ongerust geworden, ging kijken, vond een der leden van het gezelschap Davids bewus teloos in de kamer. Er werd direct genees kundige hulp gehaald, waarop dr. Brons constateerde, dat de artist, doordat zijn lon gen oververzadigd waren met heete lucht, buiten kennis was geraakt. Slechts langzaam keerde het bewustzijn weder, toen de arts den patiënt behandelde. De voorstelling is gegeven, waarbij Louis Davids even op het tooneel is verschenen om zijn verontschuldi ging aan te bieden, zonder dat hierbij bleek welke ernstige reden er voor zijn niet op treden bestond. Het dreigt zijn schilderachtig uiterlijk te verliezen. Een van de architectonische wonderen der wereld, de gothische eilandstad Mont Saint Michel, gelegen voor de Bretonsche kust, zegt onze V.P.B. correspondent, loopt gevaar, haar schilderachtig insulair karak ter door aanslibbing te verliezen. Over de oorzaken daarvan is men het nog niet geheel eens, maar de algemeen heer- schende meening is toch, dat de 57 jaren geleden aangelegde dam tusschen het vaste land en het eiland, dfe in het belang van de reizigers het langzame veer verving, deze aanslibbing veroorzaakt. De Fransche commissie voor natuurmonu menten heeft daarom het plan opgevat, de zen dijk te verwijderen, zoodat het eiland zijn pittoresgue karakter kan bewaren. In- tusschen vreest men tegelijkertijd, dat daar door het aantal reizigers, dat de stad be zoekt, achteruit zal gaan. In het afgeloopen jaar hebben meer dan 4 miïlióen menschen Mont Saint Michel bezocht en het meeren- deel van deze touristen bestond uit auto mobilisten. En ook de 200 inwoners van het kleine stadje met zijn schitterende kerk en prachtig klooster zullen van deze maatregel hinder ondervinden. Verder schat men de kosten van den dij kaf braak op ongeveer 10 millioen francs. Op het oogenblik werkt een ingenieur van den Waterstaat een 'uitvoe rig rapport uit, dat waarschijnlijk voor den al of niet doorbraak van den dijk beslissend zal zijn Volgens een oude legende was Mont Saint Michel, toendertijd een Druidenvesting, het tooneel van de verschijning van den heili gen Michel. Zoo komt hét plaatsje ook aan zijn naam. In het jaar 966 werd het den zetel van een groot Benedictyner klooster, half kérk, half vesting. De gothische kerk, die een goed deel van den roem van Mont Saint Michel uitmaakt, bezit een bewogen verleden: Brand en vernieling zijn haar niet bespaard gebleven, De Fransche revo lutie maakte het klooster in 1792 tot een gevangenis, wat het tot 1863 ook bleef. Ten slotte, in 1874 werd het geheele eiland als natuurmonument onder bescherming gesteld en voor de restauratie van kathedraal, klooster en vesting werden groote sommen uitgegeven. Het eerste deel van de kerk werd in 1020 gebouwd, maar het grootste gedeelte stamt toch uit de 16e eeuw. Beroemd is de opkomende vloed. De zee, die bij eb eenige kilometers van de rotsen verwijderd is, stort zich als een galoppee- rend paard over de zandplaten heen en nauwelijks een kwartier later is Mont Saint door een hooge zee omgeven. Naast den his- torischen roem speelt ook een cullinaire roep een zekere rol op Mont Saint Michel. Hier kunnen fijnproevers van de beste ome- lette ter wereld genieten, namelijk „les om- lettes de la mére Poulard". Maandag waren er te IJmuiden veel schepen aan de markt, zoowel trawlers als loggers, van de laatste groep zooveel, dat ze in dubbele rjj aan den afslag lagen. Niettegenstaande dezen toevoer, waren de prijzen der visch hoog. Wel zakte, vergeleken bij Zaterdag de prijs van tong en tarbot van f 2.10 tot resp. f 1.90 en f 1.85 per kilo, maar de scholprijzen en die van schar hielden zich uitstekend, terwijl van de eerstgenoemde soor ten toch de prijs hoog kan worden genoemd. Eén der trawlers, de „Adelante", die nogal averij door den storm had opgeloopen, maakte met een vangst van 360 manden een besom ming van f 4200. Verschillende loggers hadden besommingen van ver over de duizend gulden. Ook een Deensche kotter, die juist weer op de eerste der maand aan den afslag kwam, had een goed resultaat. Alleen de haring was heel laag in prijs, maar deze visscherij loopt op haar eind zoodat dit niet zooveel gewicht in de schaal legt. Aantal varende trawlers. Het aantal trawlers dat aan de visscherij deelneemt, komt niet hooger dan een 80-tal. Daarmee schijnt de grens te zijn bereikt, om er rendabiliteit mee te behalen. Er waren in bedrijf 45 Noordzeebooten en 35 kustbooten. Vischopbrengst te IJmuiden. In Januari was de opbrengst aan den afslag te IJmuiden f 501.749, hetgeen f 41.636 min der is dan verleden jaar in Januari. Garnalenvisscherjj. De visschers van Ouddorp hebben verleden week maar één dag kunnen visschen, zoodat de vangst en uitkomsten pover zijn geweest. De zeilers brachten van 12 tot 15 kilo aan en de motorvaartuigen het dubbele ongeveer. En dat, berekend tegen 14 cent per kilo, dan is het de moeite van het uitvaren niet waard. De Stellendammers vischten nog drie dagen, maar ook deze hadden schamele vangsten en in totaal werden daar slechts 5800 kilo con sumptiegarnalen aangevoerd, eveneens tegen 14 cent per kilo. Eenige duizenden kilo's drogerijgarnalen, tegen 2 cent per kilo, wer den nog aangebracht, maar dat spijkert zoo weinig op, dat die geen zoden aan den djjk kunnen zetten. Geringe vischaanvoer. Hoe hoog de prijzen zijn te IJmuiden, wegens- den geringen aanvoer, moge blijken uit de besommingen die de trawlers maakten voor een gering aantal manden visch. Er was er één, die met 50 manden visch een opbrengst maakte van f 1248.een ander bekwam voor 115 manden visch een besom ming van f 2006.en een derde trawler voor 60 manden een bedrag van f 1729. Woensdag wordt er weer weinig aanvoer verwacht. Dinsdag liep de prijs van tarbot en tong toch nog eenigszins terug; tarbot tot f 1.60 per kilo en tong tot f 1.80. Inderdaad evenwel nog een zeer hooge prijs. Schol houdt voor alle soorten ook een hooge prijs en bot en scharprijzen toonen eveneens een uitstekend beeld; kabeljauw daarentegen heeft een sterk verlaagden inslag. Nu het weer zijn onstuimigheid nog niet schijnt te hebben verloren, verwacht men nog blijvend goede prijzen voor de visch. langs dén spoorweg nog niet gerooid? Waar om moet ik zoo'n schande ondergaan? Mor gen is het Oogstdag, en de korenzakken zijn nauwelijks klaar, de aardappelen zijn nog niet binnen Toch hield de boerin het niet langer uit. „Omdat jij met niemand kunt opschieten!" zegt ze bitter en beschuldigend. „Omdat jij met niemand vrede kunt houden! Daarom wil niemand je meer helpen en daarom zijn de aardappelen nog niet gerooid!" „Hou je mond!", schreeuwde de boer, „Als jij haar niet hielp, dan zou Jannie met dien Frans trouwen, 'en dan zouden we hier een flinke jongeman hebben om te helpen!" „Maar ze vindt hem immers niet aardig", zei de moeder kalmeerend. „Niet aardig! Niet aardig! En ik vind het niet aardig, dat mijn dochter nog niet ge trouwd is, terwijl zij tien jongens aan elkén vinger kan krijgen!". „Ze wil immers ook wel trouwen", zei de boerin, „maar maar Jan „Praat me niet van dien jongen. Ik mag hem niet en daarmee uit! Zoo'n stadsjon- gen!" Jannie begon te huilen. „Je kent hem nauwelijks, en al is hij nu een stadsjongen, daarpm kan hij toch wel een goeden boer worden!" „Zwijg!" zegt de boer. „Ik wil zijn naam niet hooren!" „En als hij nu morgen zelf eens kwam, om „O, is het daarom zei de boer lang zaam, en zijn blik ging naar de koeken. Zijn oogen puilden uit, de tabakszak viel hem uit de hand. „Toe, wees toch niet zoo koppig", pleitte de vrouw, „Liesjé van hiernaast heeft toch ook een stadsjongen! En morgen is het Oogst feest, op dien dag gebeuren er altijd wonde ren." „Wonderen?" De boer lachte grimmig. Toen sloeg hij met zijn vuist op tafel, dat alle borden in de kast rammelden. „Genoeg, zeg ik! Genoeg! En wee dengene, die mij..." De deur sloeg achter hem dicht. Huilend zat het meisje bij haar moeder. Maar buiten sloop een vlugge schaduw langs het venster. „Kameraden, nu opschieten", zei de scha duw. En geluidloos trok een heele groep jonge mannen langs den weg, naar het stuk je land langs den spoorweg. Stemmen gaan heen en weer. Lichamen bukken zich naar den grond, lange rijen aardappelen liggen reeds naast de rooiers, ze werken als paar den! Dan werden de zakken gevuld, de manden, de wagens En ze reden naar de boerderij terug, toen de dageraad den hori zon had gekleurd en de Oogstdag was aan gebroken Boos kwam de boer naar bui ten, om te zien wat dat lawaai beteekende, maar hij bleef vol verbazing staan. Toen kwam er een der jonge mannen naar voren, en zeide: „We hebben de aardappels gerooid, kunnen we ze nu opbergen?" De boer ver trok zijn gezicht, en men wist niet of het boosheid of blijdschap was. Toen de laat ste zak was opgeborgen, klonken de trompet ten, die den Oogstdag aankondigden, ze va ren net op tijd klaar! En taen pas was de boer bekomen van zijn verbazing. „Kerels zijn jullie, kerels!" zei hij en duwde Jan naar binnen; de anderen voigden. Binnen stond Jannie met een hoogroode kleur en glanzen de'oogen. En-haar moeder was druk bezig, om iedër te voorzien van koeken. En in 't voorbijgaan fluisterde ze den boer in: „Het is toch maar goed, dat ik er zooveel gebak ken heb!" door MAUD MACLEOD. Nauwelijks had de boerin gevraagd, waar de boér bleef, of daar hoorde men hem reeds buiten schelden óp fiude Marie. „Het wordt steeds erger met vader", zei Jannie.. Verder kwam ze niet, want de boer kwam binnen en groette met een knorrig gezicht. De boerin stootte opzettelijk hard tegen de stoelen, die voor het venster stonden, opdat de boer er heen zou kijken, want op de stoelen lag een houten blad, waarop de heer lijke vruchtenkoeken lagen opgestapeld, die de vrouw had gebakken, omdat het den vol genden dag oogstfeest zou zijn. De boer ging dan ook naar de stoelen toe, maar indien de boerin gedacht had, dat hij daardoor in een betere stemming zou ko men, dan vergiste zij zich. „De helft zou ook genoeg geweest zijn!" zei de boer. knorrig. „Vroeger heb je immers ook nooit zooveel gebakken, al dat feestvieren ook!" „Och kom, je moet niet zoo vallen over die dingen!" zei de boerin. „Vrouwenpraat! Vrouwenpraat! alles gaat hier verkeerd! De satan is in het huis ge varen. De hagel in het gerst.veld en het proces en het ongeluk met die koe „Ook het ongeluk heeft zijn beteekenis". zei de vrouw, „wij begrijpen het alleen niet altijd." Maar die woorden ergerden den man nog meer. Woedend raasde hij verder en schold: „Waarom zijn de aardappelen van het land ren WARMENLIUIZEN. 2 Februari. Roode kool f 1.603.20. gele kool f 1.40— 1.50, Deensche witte kool f 1.20, uien f 1.30 140, grove uien f 1.60, peen f 1.802Aan voer; 19300 Kg. roode kool, 2350 Kg. gele kool, 1000 Kg. Deensche witte kool, 1450 Kg. uien, 1400 Kg. peen. BROEK OP LANGENDIJK. 3 Februari. Uien fl1.50 drielingen 0.90—1.10. grove 1.101.50. peen 1.401.60, kroten 0.70—1.60, roode kool 1.50—2.90. gele kool 1.201.70 Deensche witte kool 11.20. NOORDSCHARWOUDE, 3 Februari. Uien 0.90—1.50, drielingen 1.10, grove 1.50 —1.60, neen 1.90, kleine peen 60 ct., roode kool 1.401.80. gele kool 1.201.50, Deensche witte kool 1—1.20. PITRMEREND. 2 Februari. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 par tijen. wegende 42.000 K.G. Handel matig, hoogste prijs f20. 6 stapels kleine Boeren- kaasf 17.50; 184 Kg. boter f 1.611.63 per Kg. Runderen, totaal 386 stuks. 210 vette koeien 62—70 ct. per Kg., vlug; 91 gelde koeien f80 160 per stuk, matig; 75 melkkoeien f 110 —225 per Kg., matig; 10 stieren 45—55 ct. per kilo. matig; 14 paarden f 60—130 per stuk, stug; 50 vette kalveren 30—60 ct, per kilo. matig; 510 nuchtere kalveren voor da slacht f 5—12 per stuk, vlug; idem voor de fok f 1015 per stuk, vlug; 266 vette var kens voor de slacht 4146 ct. per kilo, vlug 5? magere varkens f 1624 per stuk, matig; 271 biggen f 915 per stuk, matig; 783 scha pen f 1531 per stuk, matig; 16 bokken f 5 15 per stuk, matig; kipeieren f 3.253.65 per 100 st., eendeiernn f 2.60 per 100 stuks, piepkuikens 674/275 ct. per kilo, oude kip pen enh anen 3542% ct. per kilo. konijnen f 0.401.60 per stuk, eenden 30—60 ct. per stuk, duiven 40 ct. p. paar; 4536 eendeieren A f 3.30-3.60. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer: 90.000 eendeieren f 2.70—2.*75, 80.000 kipeièren: 70—80 Kg. f 4—5.80, 65—66 Kg. f3.50—.3.60, 63—64 Kg. f 3.25—3.45. 60—62 Kg. f3.15—3.30. 58—59 Kg. f 3.10-3.25, 56—57 Kg. f 3—3.20, 53—55 Kg. f 2.90-3.10, 50—52 Kg. f 2.80-2.90. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 2 Februari Berlijn! Van ochtend, is dooiweer, \yat een iets le vendiger handel" veroorzaakte. In Savoye- en witte kool werd meer verkocht, maar roode kool was zonder belangstelling. Kool rapen worden gezocht. Van de Ilollandsche producten was nieuwe, aanvoer van sprui ten maar ook niet veel; 2.325 p. 50 Kg. Holl. schórsèneeren en Holl. uien worden van de voorraden óp de markt verkocht te gen onveranderde prijzen. Bloemkool is al leen üit Italië hier; 18er 4.25—4.50 15er 4.25 4 50. Vandaag werden Belgische appelen aangeboden tegen 22 p. 50 Kg. Hamburg: Buitenl. prod.: bloemkool 22.5040 p. 100 stuks bij uitzondering 50; Canarische toma ten 3840 p. 50 Kg. Breslau: Buiten], bloem kool 33.30 en 26.10 p. 100 stuks. Frankfort a. M.: Ttel. bloemkool 3.40—4.00 p. 12 stuks; Belgisch witlof 2.25—2.75 per .50 Kg.; Holl. roode kool 5.00 p. 5 Kg.; Holl. schorsenee- 20—22 p. 50 Kg,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3