Texel KONING KONING diversen" gevraagd: TE HUUR TE HUUR Betrekkingen Nieuw verhaal van Piepneus en Bibbersnoet I Vertrokken personen* Uit het politierapport Marktoverzicht. Dc D 16 van het Vliegkamp „De Kooy" brengt 't eerste bezoek aan 't Texelsche Vliegveld. aarvergadering V.LO.D. f 1.70 M UBELEN A. DE WAART TE koop GEVRAAGD aangeboden gevraagd aangeboden Jonge dame gezocht EENIGE DAMES, DIE B E R E I D ZIJN ZICH TE LATEN DOORZAGEN PERMANENT WAVE TH. v. DEUTEKOM, Marineberichten Stoomvaartberichten J toogde voorts, dat het in de eerste plaats tot de taak van de Burgerwacht behoort om onder leiding van den burgemeester de plaat selijke politie bij te staan, zoodra dit ge wenscht is. „Sluit U aan," zoo roept spr. den jongeren toe, om tenslotte een ernstig beroep te doen op de ouderen, om de bur gerwacht... financieel te steunen. De rede van den heer Ritmeester ontlokte een stormachtig applaus, waarna de heer Gomes den magistraat met eenige welgeko zen woorden dankzegde. Hiermede was het „officieele" voorbij en waren we aan het „feestelijke" gedeelte van de bijeenkomst gekomen. Eerst maakten we kennis met den heer H. Keet, in zijn kwali teit van voorzitter-feestcommissie-conferen cier, die mevrouw Bakker, echtgenoote van den commandant van de Burgerwacht bloe men aanbood, waarna hij even later terug kwam in zijn reeds lang populair geworden créatie van professor Melorini. Naast eenige bekende trucs verraste de „professor" ons met een paar splinternieuwe, die geweldig in sloegen. Trouwens zijn geheele optreden met uitzondering van het laatste grapje wel licht was een groot succes voor hem. Van burgerzin en burgertrouw De heer Ph. Polak had voor deze gelegen heid weer eens naar de pen gegrepen en, aan de hand van de notulen der Heldersche Bur gerwacht, een revue, „Van burgerzin en bur gertrouw", geschreven, welke uitstekend in elkaar zat. Maar om zoo'n revue, die in eenige tafereelen de oprichting, de ups en downs en de huidige stand van zaken bij de Helder sche burgerwacht geeft, geheel te doen slagen, moeten in de eerste plaats de medewerkenden zich wel zeer behoorlijk van hun taak kwijten. En het spijt ons het te moeten zeggen daar mankeerde nog wel eens wat aan, al wil len we gaarne voor oogen houden, dat we hier over het algemeen met „debutanten" te en T. Zwolsman, die zeer goed de rijmen ge- tolksters van de Nederlandsche en de Hel dersche Maagd, resp, de dames L. Horsman en T. Zwolsman, die uitstekend de rijmen ge zegd hebben. Een speciale vermelding ver dient ook het carré-geweer, dat door den luit. Van Rijn en sergeant der mariniers Geradt zoo uitstekend werd ingestudeerd. Ook willen we hier nog aan de vergetelheid ont rukken het aardige liedje, dat een „Ode aan den Burgemeester" bleek te zijn en dat een open doekje kreeg. De revue werd besloten met het zingen van het Wilhelmus, waaraan natuurlijk door alle aanwezigen deelgenomen werd. Het was de heer Keet, die den medewer kers aan deze revue met eenige hartelijke woorden huldigde, waarbij hij de dames een tuiltje bloemen overhandigde. Met dat al was het al vrij laat geworden en toen de pauze inging, tijdens dewelke ijverig chocolade-reepen-met-nummertjes ver kocht werden, was het al over elven. Daarna heeft men zich nog uitstekend geamuseerd met het tweede optreden van professor Melorini, die ditmaal vergezeld was van de al even populaire „Greetje" en met het tooneel- stukje van de tooneelver. T.A.L.E.N.T.O., „Het was een grap". Na de verloting en het sluitingswoord ging een ieder voldaan zijns weegs. We twijfelen er niet aan, of deze propa- ganda-feestavond zal, evenals die, waarvan de heer Gomes in den aanvang gewaagde, zijn nuttig effect zeker sorteeren. J. A. van Scheijen, naar Amsterdam, Singel 147. W. O. F. Rombaut, naar Amsterdam, Gilles van Ledenberghstraat 36 III-hoog. Sara L. Krokké, naar Winkel, A 118. G. IJ. Schaap en gezin, naar Rotterdam, Groene Hilledjjk 244a. Johanna J. Rijk, naar Texel, Den Burg, Waalderstraat 25. P. Pool, naar Amsterdam, aan boord Sleep boot van de N.V. Reederij v.h. Gebr.s Goed koop. P. A. Mooij, naar Utrecht, Oudegracht 129. K. Strous en gezin, naar Schiedam, Prof. Kamerlingh Onneslaan 32a. A. Winkel, naar 's-Gravenhage, v. d. Broek straat 13. A. Mooij en gezin, naar Amsterdam, Bosch en Lommerweg 145 I-hoog. L. A. Schorsij en gezin, naar Oost en West Souburg, Dijkstraat 24. H. Timm en echtg., naar Duitschland. J. Otter en gezin, naar Amsterdam, Resedastraat 39 I-hoog. A. R. Zandstra, naar Curagao, Emmastad, Cura. Scheepsv.-Maatschappij. Bertha ter Steege, naar Amsterdam, le Schenkelstraat 15 huis. J. L. Ramp, naar Batavia. Johanna P. Bosch, naar Amsterdam, Am- bonplein 5 I-hoog. T. Conijn, naar Woerden, Steenbuiten 71. Wed. C. C. C. J. Selderbeekde Wolf, naar Woerden, Steenbuiten 71. Anna M. van der Aart, naar Amsterdam, Damrak 1. Wed. G. KürtenLaufenberg, naar Duitsch land. Antje N. Zuidema, naar Texel, de Co^ks- dorp. C. Ursem, naar Nieuwe Niedorp, Terdiek. F. W. Ouwerling en gezin, naar Amster dam, Zilverschoonstraat 28 I-hoog. Maria A. Maier, naar Duitschland. B. B. de Boer, naar Ambt-Hardenberg, Slagharen R 34. F. van Breda, naar Zuid-Afrika, Johannes- burg. C. van LokvenBakker, naar Amsterdam (W.), Ph. van Almondestraat 29 II-hoog. T. C. de Koning en gezin, naar Wieringen, Oosterland, Achter de Kerk 8. Wed. J. M. Jansje Wiebusvan der Hout en zoon, naar Amsterdam, Brederodestraat 86 ni-hoog. J. de Vrij, naar Enkhuizen, Bierkade 2. Anna A. van den Berg, naar Anna-Pau- lowna, Breezand, Middenweg 37. Het zooveelste Bjj de politie werd gisteren aangifte ge daan door een wielrijder, dat men hem zijn rrjwielbelastingmerk ontvreemd had. Winkellade gelicht. Door een winkelier werd aangifte gedaan, dat tusschen 5 en 6 uur zijn lade gelicht was voor een bedrag van 11. Ondanks de, door de gladheid bijna onbe gaanbare wegen, was het marktbezoek Maan dag vrij groot; de veeaanvoer echter niet. Er werd slechts een tweetal koeien aangevoerd, prjjzen pl.m. 160.en 180.Verder en kele nuchtere kalveren, die gemiddeld 9.- per stuk deden. De varkens op de boerderij doen een goeden prijs, pl.m. 23 cent p. pond. Biggen brachten op de markt ongeveer 9.op. Kippen golden op de markt ten hoogste een gulden per stuk. Aan de Eierenveiling was, niettegenstaande de vorst der laatste week, de aanvoer van kippeneieren nog groot. De prijzen waren ge middeld 20 cent per 100 hooger dan de vo rige week. Gistermorgen omstreeks kwart over tien heeft het vliegtuig D. 16 van het Vliegkamp ,De Koojj", een noodlanding gemaakt op het in aanleg zijnde Texelsche vliegveld op de hof stede „De Vlijt". De landing had een vlot ver loop. Een ooggetuige van dit eerste bezoek aan ons Texelsch vliegveld deelt ons hieromtrent het volgende mede: Omstreeks tien uur be vond ik mij hedenmorgen op de landerijen van de hofstede „Padang" toen mij een vliegtuig passeerde, dat zich op zoo geringe hoogte be vond, dat wel bleek dat een geschikt lan dingsterrein werd gezocht. Dat de vliegenier blijkbaar spoedig daarna gevonden had, want even later streek het vliegtuig op geheel nor male wijze op het in aanleg zijnde vliegveld neder. Het bleek een militair vliegtuig van De Kooij" te zijn, bemand door twee per sonen. De mechaniciën die zich bij mrjn aan komst op het vliegveld alleen bij de D. 16 bevond (de bestuurder had zich verwijderd om op te bellen voor toezending van benzine) deelde mede, dat deze noodlanding had moe ten geschieden in verband met den zwaren mist. Het was de vliegeniers niet gemakke lijk gevallen het toekomstige landingsterrein te vinden, vooral ook omdat er voor vlieg tuigen nog geen enkele aanwijzing is ge plaatst. Wanneer benzine was ingenomen, meende de piloot op geheel normale wijze ook weder te kunnen vertrekken. Hoewel een noodlanding nu gewoonlijk geen pretje is, vonden de beide inzittenden het nu toch wel interessant, dat ze de eerste bezoekers van het Texelsche vliegveld zijn geweest. Om 2 uur vertrok het toestel weder en was reeds binnen 50 meter los van den grond. TEXEL, 1 Febr. 2 Koeien 160180; 7 kalveren 812; 7 biggen 8.10, 45 kippen 0.701.00. Eierenveiling. Aangevoerd 48,202 eieren: 5056 kg 2.90 —3.30, 58—62 kg 3.30—3.60, 62—66 kg 3.50—3.80, 66—70 kg 3.70—4.00, alles per 100 stuks. Gisterenavond werd in Hotel „De Linde boom" de Jaarvergadering van de Vereeni- ging tot Uitkeering bij Overlijden V.I.O.D. (het z.g. Groote Fonds) gehouden. De bijeenkomst viel geen groot bezoek ten deel. De voorzitter, de héér IJ. Brouwer, deelde bij opening mede, dat 1936 voor de Ver. een moeilijk jaar is geweest, althans het bestuur heeft zeer veel werk moeten verzetten. De financieele toestand van V.I.O.D. is niet on gunstig te noemen. Er zal weder een behoor lek bedrag aan de reserve kunnen worden toegevoegd. Hierna las de secretaris, de heer P. Lieuwen de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. Na lezing nam de voorzitter het woord en deelde mede, dat de heer Lieuwen op 19 Fe bruari a.s. den dag herdenkt, dat hij voor 40 jaar als secretaris van V.I.O.D. is geko zen. In het kort schetste de voorzitter, wat de heer Lieuwen voor de Vereeniging is ge weest. In den langen tijd dat hij deze Be stuursfunctie heeft vervult heeft hij de Ver eeniging groot zien worden, in 't bijzonder wees de voorzitter op den grooten steun, die hjj als voorzitter van z(jn kundigen secretaris ondervindt. Het ligt in het voornemen van het bestuur om dezen dag voor den jubilaris niet onopgemerkt te doen voorbijgaan. Hierna voerde de heer Lieuwen even het woord. Spr. dankte den voorzitter voor zijn hartelijke woorden en deelde mede dat hij aanvankelijk voornemens was geweest om nu de vereeniging, waaraan h(j een groot deel van zijn leven heeft gewijd en waarmede hij als 't ware is samengegroeid, als bestuurs lid te verlaten. Zijn gezondheid is echter van dien aard, dat hij, toen zijn mandaat op de jongste bestuursvergadering werd vernieuwd, besloot nog zitting in het bestuur te blijven houden. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat bij candidaatstelling een lijst was ingekomen B. X. YV. PLANKEN en MARY KRAAN hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Dinsdag, 16 Februari a.s., v.m. 10.30 uur. Kerk. inzegening in de Hersteld Evang. Luth. Kerk, Weezen- straat, te 2 uur n.m., door den Weleerw. Heer Ds. W. J. F. MEINERS. Den Helder, 3 Febr. 1937. Badhuisstraat 112, Loodsgracht 18. Receptie: 16 Febr. van 3.30 u. tot 5.30 u. Hotel Bellevue (tuin- ingang). Gelieve GEEN GELD of GOE DEREN af te geven op mijn naam, daar door mij niets wordt betaald. A. LUCAS, Kleermaker a t) Hr. Mr. „Wachtschip". HUISDUINEN. Prijsopgave gevraagd voor het huren van een gemeubileerd Huisje in de 2de helft van Juni. Brieven onder No. 45, aan het Bureau van dit blad. Wees wakker, Koop Aardappelen bij Bakker. Bakker's Aardappelhuis, Molen- str. le huis vanaf de Keizerstr. altijd goedkooper Pracht Kogelspruitjes p.p. 6 of 8 Het allermooiste Lof p.p. 6 of 8 Prima gezouten Spercieboontjes, p.p. TO 1 pond Busspinazie 10 5, 6 of 7 pracht Jaffa's 25 15,12 of 10 Sinaasappelen 25 Piet Heinstraaf 38 Telefoon 291 naast Albert Heijn, Van Gdlenstraat Paar den straat 12. Tel .566 Pracht Rabarber Schorseneeren 10 X 1 kilo Blikgroenten (snijboontjes, spercieboontjei andijvie) in het betere genre Keizersgracht 81 Amsterdam Tel. 43 54 Slaapk., mahonie of eiken met 3 deurs kast, f 125. Eng. of eiken woonk. f 115, 135, 180. Salon, 4 clubs, tafel met riet, f 120. Be taling desgew. maand. Te koop gevraagd ARIEL D. K. YV. of i. d. Adres: JOH. SPAN JA ART, Oudkarspel. YERLOREN Actetaach met gympak inteekeniyst. Terug te bez. bij: H. KETNER. DjjkstraaW>2^^^^^^^^^^^^ Te huur een VOORKAMER p. w. 1.60, le Vroonstraat 70, water vrij. Adres: Emmastraat 88. Te huur het flinke nette WOONHUIS, 2e Vroonstr. 38, p. w. 5.water vrij, electr. aanw. Adres: Emmastraat 88. Te huur gevraagd ruime YVoning met Pakhuis, waarin plaats voor Auto, omgeving Spoorstraat. Br. met opgaaf van huurprijs onder No. 44, aan het Bureau van dit blad. Gevr. ZIT-SLAAPKAMER voor echtpaar, met pension, geen be roepskosthuis. Brieven onder No. 48, aan het Bureau van dit blad. Een net MEISJE van 16 tot 18 jaar gevraagd tot 3 uur,, aanm. hedenavond tot 8 uur. Adres: Hoofdgr. 43. Zich aanm. in „CASINO" voor den Goochelaar Prof. DUDLAI. AANMELDEN BIJ PROF. DUDLAI TOOVER-REVUE SCHOUWBURG CASINO Ons nieuwste preparaat veor is buitengewoon en is een enorm succes! Dames- en Heerenkapper, Koningstr. 49 Tel. 555 door G. Th.. ROTMAN. 7. We lopen met onze schaatsen in de hand naar de ijsbaan. „Mogen we meedoen?" vraag ik den mijnheer, die bij het prij zen tafeltje staat. „Natuurlijk", zegt hij, ,,'t is feest vandaag en iedereen mag meedoen. Zorg maar. dat je wint!" Met drie andere muizen moesten we in een rij gaan staan. 8. Een muizemijnheer blaast nu op een fluitje, en hup, wij er allemaal vandoor. Kolossaal wat gaat het hard! Maar de jon gen, die naast me rijdt, is erg ruw. Telkens komt hij vlak bij me. Hij kan zeker niet velen, dat ik het win. Als hij maar niets kwaads van plan is... waardoor de heer Jb. Bakker Adrz. als com missaris was herkozen. Hierna volgde rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer F. van Heerw. Hieruit bleek, dat het jaar 1936 een batig saldo had opgeleverd van 3465.91. De ontvangsten hadden bedragen 9475,65. Hier van aan rente 3174.77 (van hypotheken), 810.22 (van effecten) en 36.93 van de Postspaarbank in totaal aan rente 4021.92. Aan premies was ontvangen 5199.47. De uitgaven hadden in totaal bedragen 6009.74, waarvan aan uitkeeringen 3687.50. Met bijvoeging van het batig saldo 1936 steeg de Generale kas tot 89391.02 de gel den zijn belegd als volgt 62090.00 aan hy potheken, 23.000.— aan effecten 3258.64 op de Bank, 680.45 aan het Pensioenfonds, kas saldo 361.93. De rekening was nagezien door de heeren H. Smit Jz., Joh. Kikkert en N. Ran en in orde bevonden. De voorzitter deelde mede, dat in den loop van het afgeloopen jaar een hoofd-commies van de Verzekeringskamer, de heer Stem, 14 dagen ten huize van den penningmeester heeft vertoefd voor het nazien van de rekening en daarbij zijn volle tevredenheid over diens werk heeft betuigd. De penningmeester lichtte met enkele woor den de Rekening iets nader toe. Spr. wees daarbij op het zeer hooge bedrag aan uitkee ringen in het afgeloopen jaar. Er was bijna 1500 meer uitgekeerd dan in 1935. Ook wees hij op den drang van de Verzekeringskamer om de gelden te beleggen in 3% pet. Effecten, hetgeen eveneens een ongunstigen invloed op de financiën had gehad, omdat Hypotheken 5 pet. geven. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris, waaruit wij ontleenen, dat in 1936 41 uitkeeringen van 87.50 2 van 35 en vijf van 5 hebben plaatsgehad. Het ledental is van 3632 gedaald op 3630. Verder deelde de secreatris mede, dat het bestuur er ernstig naar streeft om de uit keeringen van 87.50 op te voeren tot 100. Daartoe heeft men zich ook dit jaar weder gericht tot den wiskundig-adviseur, den heer Breemer, die evenwel in een uitvoerig schrij ven had medegedeeld, dat men daartoe met het oog op de lagere inkomsten van rente uit effecten nog niet over kon gaan. In een vorig schrijven had de wiskund. adviseur medegedeeld, dat men voor deze verhooging een werkelijke reserve van 15.000 moest hebben; toen was de reserve 10.000, doch nu naderen wij dicht de vereischte reserve, zoodat wij over eenigen tijd deze verhooging wel kunnen verwachten. Bij de rondvraag werd gewezen op de scheeve verhouding tegenover de hypotheek houders, nu alleen in effecten geld mag wor den belegd. De voorzitter deelde mede, dat men van de Verzekeringskamer nu zal trachten verlof te krijgen om opnieuw gelden voor hypotheken beschikbaar te mogen stellen omdat reeds zulk een hoog bedrag aan effecten is ge plaatst. De voorzitter wees er daarbij tevens op, dat de hypoth. belegging hier zeer goed is geweest, met enkele aflossingen is het in en kele gevallen moeilijk gegaan, doch de rente wordt vrijwel van alle hypotheken op tijd be taald. De heer N. Ran gaf het bestuur nog in overweging om den penningm. schadeloos te stellen voor het vele tijdsverlies, dat de con- tróle van de Verzekeringskamer hem heeft gegeven. Hierna werd de vergadering gesloten. Luitenant ter zee der 2 kl. P. Schotel wordt 15 Februari overgeplaatst van Hr. Ms. tor pedo-instructieschip Schorpioen te Nieuwediep bij de marinekazerne te Willemsoord. Stoomvaart M(j. Nederland. Bintang, t., 1 Febr. v. Algiers. Tarakan, t., 1 Febr. te Suez. Simaloer, t., 31 Jan. v. Padang. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Agamemnon, 2 Febr. v. Izmir. Berenice, 23 Jan. v. Puerto Barrios. Bennekom, 2 Febr. v. A'dam. Boskoop, t., 31 Jan. v. Curagao. Deucalion, 2 Febr. v. Hamburg. F. H. Fisser, pass. 2 Febr. B'koog. Ganymedes, 1 Febr. v. Rotterdam. Hercules, 1 Febr. v. Algiers. Hermes, 1 Febr. v. Algiers. Oberon, 1 Febr. te Valencia. Saturnus, pass. 2 Febr. Dungeness. Stella, 1 Fbr. v. Candia. Telamon, 1 Febr. v. Rotterdam. Theseus, 30 Jan. te Vigo. Tiberius, 1 Febr. v. Gibraltar. Titus, 1 Febr. v. Catania. Trajanus, 2 Febr. v. Hamburg. Triton, 1 Febr. v. Oran. Vulcanus, 31 Jan. te Jerakini. Kon. Paketvaart-Maatsohappjj. Beemsterdijk, 1 Febr. te New-York. Bontekoe, 31 Jan. te Kohsichang. Houtman, 31 Jan. v. Tamatave. Maetsuycker, pass. 1 Febr. Gibraltar. Stagen, 30 Jan. v. Port Natal. Tasman, 1 Febr. v. Lorenzo Marqués. Rotterdamsche Lloyd. Bhtar, u„ pass. 2 Febr. Sagres. Kedoe, t., 2 Febr. v. Port Said. Kertosono, t„ 2 Febr. v. Genua. Kertosono, t„ 31 Jan. te Genua. Palembang, u., pass. 2 Febr. Land's End. Sibajak, u., 2 Febr. v. Port Said. Sitoebondo, t„ pass. 2 Febr. Ouessant. S'amat, t„ pass. 1 Febr. Perim. öoekaboemi, u., pass. 2 Febr. Dover. Rotterdam—Zuid-Amerika Ltfn. P erat, t., 30 Jan. v. Montevideo.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6