Onze luchtverbinding met Palestina Binnenland Drama in een logement Een onwettige ministrieele beschikking Federatie van Wielerclubs in N* H, boven het IJ Van ccn ponsmachine en een breimachine Alkmaarsche Kaasmarkt Een nieuw apparaat tegen zeeziekte Mevr. Braun zal zwem' onderricht geven in Den Haag Overleg der Oslo- mogendheden Na de ramp van de „Van der Wijck" Man doodt zijn vrouw. Opening van het vliegveld Lydda beteekent een groote verbetering Snelle verbinding met het hart des lands. In de luchtverbinding per K.L.M. van ons land naar Palestina is een belangrijke verbetering gekomen als gevolg van de indienststelling van het nieuwe vliegveld L\ dda, luchthaven voor de steden Jeruzalem Jaffa en Tel Aviv. .sedei t. geruimen tijd doen de Indi-vlieg- tuigen der K.L.M. in beide richtingen het vliegveld Gaza aan, eigendom van de Im- perial Airways, van welke onderneming de K.L.M. verscheidene jaren groote gastvrij heid heeft ondervonden. Gaza is gelegen in het Zuidelijkste deel van Palestina in een niet zeer welvarende streek en op meer dan een halve dagreis van het centrum des lands, zoodat zich daarbij steeds het oude probleem van de verbinding met de vliegvelden voordeed. De K.L.M. heeft dan ook niet geaarzeld, om ondanks de groote erkentelijkheid voor de door de Imperial Airways geboden mede werking, gebruik te maken van de mogelijk heid, die het nieuwe vliegveld biedt en ïn- plaats van Gaza voortaan Lydda in te lasschen als Palestijnsche landingsplaats in de Indië-route. Het vliegveld Lydda is per auto langs een goeden weg van de bloei ende nieuwe havenstad Tel. Aviv slechts 20 minuten verwijderd, van Jeruzalem slechts drie kwartier. Be luchthaven is uitgerust met de mo dernste hulpmiddelen op het gebied van accomodatie, radioinstallatie enz. Het terrein bevindt zich in goe de conditie en heeft een vijftal ver harde startbanen. Door het aandoen van Lydda is thans een uiterst snelle en comfortabele verbinding tusschen ons land en het hart van Palesti na ontstaan, wat van beteekenis kan wor den geacht zoowel voor het Post- als 'voor het passagiersvervoer. In Juni 1933 kreeg de K.L.M.. opnieuw vergunning om post van en naar Palestina te vervoeren. Het vliegveld Lydda wordt behalve door de K.L.M. o.a. ook nog aangedaan door de M.I.S.R.-Airways de Egyptische luchtvaart maatschappij, die een luchtlijn Cairo-Lydda- Haifa onderhoudt. Door dit alles is de toekomst van het vliegveld Zaza eenigszins twijfelachtig ge worden, temeer waar de Imperial Airways, die het thans eveneens als tusschenlandings plaats voor haar Indië-vliegtuigen gebruikt, voornemens is, haar Indië-lijn met vlieg- booten te gaan bevliegen. OVER DE VERANDA GESLAGEN. In een woning op het J. J. Cremerplein te Amsterdam is gistermorgen een ernstig on geluk gebeurd. Een man van 85 jaar stond op een trap op de veranda. De trap kantelde en de oude man is over de balustrade van de veranda naar beneden geslagen. In zeer ern- Stigen toestand is hij naar het Wilhelmina- gasthuis vervoerd. ZONDAG 7 FEBRUARI 1937. Hilversum I. 8.35 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VPRO, 5.30 VARA, 6.30 VPRO, 8.00 AVRO. 8.55 Garmofoonplaten. 9.00 Sportnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.20 Toespraak „Mensch en Arbeid 9.35 Gramofoonplaten. 10.15 Natuurhistorische lezing. 10.30 Het Utrechtsch Strijkkwartet. 11.15 „Van staat en maatschappij", causerie. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Orgelspel. 12.10 Gramofoonplaten. 12.30 „Wat Indië in de laatste 11 dagen be roerde", causerie. 12.50 Het Omroeporkest. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Concertgebouw-orkest. 4 00 Gramofoonplaten. 4.10 Rotte's Gem. Koor. 4.30 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportnieuws A.N.P. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Sportcauserie. 6.15 Sportnieuws A.N.P. 6.20 Gramofoonplaten. 6.30 „Waar de zee ruisch en denne> c; waaien", causerie. 7 00 Remonstrantsche Kerkdienst. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Gevar. concert en radio tooneel. (dn 9.10—9.25 Radio-journaal). In den vorigen nacht heeft zich in een lo- aan de Anna Paulownastraat te lilburg, een drama afgespeeld, waarvan de fi-jarige vrouw M. P. de W. het slachtoffer is geworden. De vrouw, die vroeger met haar man, P., in de Anna Paulownastraat had gewoond, had, toen haar man in Breda hechtenisstraf onderging, alle huisraad verkocht en was naar Eindhoven getrokken. I oen hij uit Breda terugkwam, is de vrouw weer naar Tilburg gekomen en heeft zij met haar echtgenoot haar intrek genomen in het genoemde logement, waar ook zekere B. woonde. Met dezen heeft de vrouw eenigen tijd relaties gehad. In den afgeloopen nacht omstreeks half een kwam P. dronken thuis. Hij vond zijn vrouw niet op haar kamer, en toog naar de kamer van B., waar hij zijn echtgenoote aan trof. P. sleurde de vrouw naar het portaal en bracht haar eenige messteken toe aan den hals. Inmiddels had ook B. zich in het ge val gemengd. Hij geraakte in gevecht met P., die hem eenige steken aan hoofd en bee- nen toebracht. Niettemin wist B. een einde aan de worsteling te maken, door P. be wusteloos te slaan. De vrouw was naar benedefi gestrompeld, waar zij hevig bloedend ineenzeeg. Dadelijk werd een geneesheer te hulp geroepen, die de vrouw verbond en naar het Sint Elisa- beth-ziekenhuis liet transporteeren. Hier is de vrouw in den loop van den nacht over leden. P. is door de politie gearresteerd. Hij zal naar Breda worden overgebracht en ter be schikking worden gesteld van de justitie aldaar. De Crisis-Zuivelcentrale contra de firma Jamin. Op grond van het voorhanden hebben van bepaalde spijsvetten, heeft de Crisis-Zuivel- centrale van de firma Jamin gevorderd een bedrag van f14.420,Deze vordering had plaats in verband met de beschikking van den Minister van Economische Zaken en Ar beid van 14 October 1932. De firma Jamin oordeelde, dat er geen rechtsgeldig voor schrift bestond als grondslag voor gemel de beschikking. De Centrale daarentegen deed een beroep op lid 2 van art. 5 van het Crisis-zuivelbesluit II, 1932, zooals dit was gewijzigd bij besluit van 27 Augustus 1932. De rechtbank te Rotterdam heeft aan genoemd artikel verbindende kracht ont zegd, daarmede beslissende, dat aan ge melde ministerieele beschikkingen haar wettelijke grondslag ontvalt. De rechtbank verklaarde de vordering niet ontvankelijk. Het Hagsche gerechtshof heeft dit von nis bekrachtigd, waarop de Crisis-zuivel- centrale in cassatie ging. Gisteren arrest wijzende in deze zaak, heeft de Hooge Raad overwogen dat noch artikel 8 der Crisiszuivelwet 1932, noch eenige andere wetsbepaling over ,niet ver pakte andere spijsvetten", waarom het hier gaat, spreekt, weshalve noch de Koningin bij algemeepe maatregel van bestuur, noch ook de Minister van economische zaken en arbeid bevoegd was het voorhanden hebben van dergelijke spijsvetten te verbieden of voorwaardelijk toe te staan. De Hooge Raad heeft aldus het cassatie beroep verworpen. 11.00 Berichten A.N.P. Hierna tot 12.00 A.V.R.O.-Dansorkest en gramofoonplaten. Hilversum n. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NCRV, 7.4511.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. muziek (gr.pl.). 9.30 Gewijde muziek (gr.platen). 9.50 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna gewijde 12.15 Gramofoonplaten. 12.25 De KRO-Melodisten. 1.00 Dickens-herdenking. 1.20 Flitsen van het 33ste Intern. Euch. Con gres te Manilla. 2.00 Vragenhalfuur. 2.30 KRO-Orkest m.m.v. solisten. 4.30 Ziekenhalfuur. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gewijde muziek. 5.20 Geref. Kerkdienst. Hiema: Dubbclman- nenkwartet „Excelsior", m.m.v. solist. 7.45 Sportnieuws. 7.50 Ethnologische causerie. 8.10 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.20 De KRO-Melodisten. 8.35 Xylofoon en piano. 8.45 Vervolg KRO-Melodisten. 9.00 Xylofoon en piano. 9.10 Declamatie. 9.30 KRO-Symphonie-orkest. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Epiloog. -1 00 11.30 Esperanto-uitzending. WIELRENNEN. De vaststelling van het werk. programma. Een definitief Bestnur samengesteld. Een belangrijke vergadering voor de wielersport in Noord-Holland. Woensdag werd te Alkmaar een vergade ring gehouden van de F.W.N.H. boven 't IJ, welke een onderdeel uitmaakt van de Fede ratie van Wielerclubs te Amsterdam. Op de laatst gehouden vergadering op 28 De cember 1936 werd een voorloopig Bestuur benoemd, dat opdracht kreeg een nieuw programma samen te stellen en de oude zaken af te handelen, welke door het vorige Bestuur erg verwaasloosd waren, zoodat zelfs eenige schuld was ontstaan. De Voorzitter van het Voorloopig Bestuur opent de vergadering, en uit den wensch, dat deze dat zal brengen, hetgeen men er van verwacht en ook dat hier alle aanwe zigen de belangen van de wielersport in het algemeen zullen dienen met voorbijzien van persoonlijk belang. .De notulen worden voorgelezen en goed gekeurd. De secretaris verklaart aan alle wieler clubs het werkprogramma te hebben ge zonden en aan de R. en T.-vereen. West- Friesland te Schagen het besluit van de vorige vergadering. West-Friesland heeft echter niets van zich laten hooren. Besloten wordt, zoolang niet aan den den wensch van de Federatie wordt vol daan, West-Friesland niet als lid te be schouwen. Het volgende werkprogramma werd sa mengesteld: In de allereerste plaats zal een wegkampioenschap voor alle licentie-hou ders der N.W.U. worden verreden, terwijl getracht zal worden, om ook voor de niet- licentiehouders, de juniores, toestemming te krijgen voor het verrijden van enkele wed- Tegen zwendelaar twee en een half jaar geeischt. Een bekende Amsterdamsche zwendelaar die zich beurtelings „journalist", en „koop man" noemt, de 41-jarige J. P. S., stond gisteren voor de vierde kamer der recht bank terecht, verdacht van oplichting. Bij de centrale-recherche is een legio aan tal klachten tegen dezen man binnengeko men. Ditmaal was een eenvoudig man zijn spaarduitjes f 6Ö00 a f 7000 kwijt geraakt. Op voorstel van verdachte had hij met hem een handelsvereeniging opgericht, voor verkoop van losse letternaamplaatjes. Voor dat bedrijf was een ponsmachine noodig. Verdachte Wist raad: In Antwerpen kon hij een dergelijke machine heel goed koop krijgen. Hij toog naar Antwerpen en eenige tijd later arriveerde per beurtvaar- der een groote kist: de ponsmachine. Het slachtoffer stortte zijn aandeel, de kist werd geopend en de firmanten kwamen tot de ontdekking;, dat er heel iets anders in zat: "een breimachine en een heete lucht- motor. Verdachte begreep er niets van, 't Zou wel een vergissing zijn. Weer wist hij bedragen van zijn firmant los te krijgen, om het remboursement te betalen. Ook moest er cautie worden gestort en weer gaf de compagnon een deel van zijn spaarduit jes af. Toen de zaak eenmaal draaide kwam verd. met 'n nieuw verhaal: Hij had rela- MAANDAG 8 FEBRUARI. Hilversum I. Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 „Winterpotpourri", m. m. v. Omroep orkest, AVRO-Dansorkest, -Revue-koor en solisten. 11.45 Cantabilé-orkest en gramofoonplaten. 2.00 Omroeporkest. In de pauze: declamatie en zang. 4.30 Muzikale causerie met gram.platen. 5.30 Orgel en zang. 6.15 Het AVRO-Dansorkest. Het Grinke-trio. 7.30 Geschiedkundige causerie. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonplaten. 8.40 Declamatie. 9.00 Het Concertgebouw-orkest. 10.00 Gramofoonplaten. 10.20 Music-hall-programma (gr.platen). 11.00 Berichten A.N.P. Hierna tot 12.00 Lajos Kiss en Neville Bishop met hun orkesten. Hilversum H. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek Cgramof oonplaten 8.309.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoohplaten. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelconcert. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonplaten. 3.00 Wenken voor de keuken. 3.303.45 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 „De Gooilanders", en Gramcfoo">platen. 6.30 Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Vragenuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Gramofoonplaten. 9.00 Medische lezing. 9.30 Dubbel Gem. Kwartet, met orgelbegel. (Om 10.00 Berichten A.N.P.). 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hierna schrift lezing. strijden en wel omdat Hoorn en Enkhuizen geen of weinig licentiehouders hebben. Wanneer met de betreffende baandirec- ties van Wieringen en Alkmaar overeen stemming bereikt kan worden, zullen ook baankampioenschappen, korten en langen afstand, verreden worden. De licentiehou ders zulizn evenals op den weg in catego rieën gesplitst worden. Tevens zal er een peletonwedstrijd wor den gehouden voor het clubkampioenschap. Het home trainer-kampioenschap zal niet door de Federatie worden georganiseerd, doch dit kan door de wielerclubs worden aangevraagd. Op 11 April wordt een trainingspeleton- race gehouden, welke bedoeld is als training voor het kampioenschap van de F.W.N.H. Een voorstel van het Voorloopig Bestuur om de contributie te stellen op f 2.50 per vereeniging, naast een hoofdelijke omslag van 25 cent per lid per jaar, door de leden te voldoen, komt nu in bespreking. Na eenige discussie's wordt op voorstel van DTS té Zaandam en Wieringen de oude contributie gehandhaafd en wel op f 7.50 per vereeniging per jaar. Het Reglement wordt in die voege gewij zigd dat ook het Bestuur der federatie op verzoek uitspraak mag doen in protest- en sohorsingsgevallen. Vereenigingen, welke open wedstrijden of ritten uitschrijven moeten dit vier weken voor den aanvangsdatum aan het secreta riaat der Federatie bekend maken. De uitgesproken sohorsing van eenige le den van A.S.V. Victrix te Alkmaar wordt op voorstel van het Bestuur opgeheven. Na de bespreking van het werkprogramma wordt het nieuwe Bestuur als volgt samengesteld: J. J. Cornelissen, Zaandam, Voorzitter. C. Rijnsent, Medemblik, Secretaris. Joh. Renaud, Zuid-Scharwoude, Penningm. J. W. J. Cornelese en V. Ris, commissaris sen (eerstgenoemde van Wieringen, de laat ste van Assendelft). Bij de rondvraag dankt de nieuwe Voorzit ter voor het in hem gestelde vertrouwen. De heer J. W. J. Cornelese, Wieringen, doet het voorstel om de te houden veldrit van Wieringen onder auspiciën der Federatie te laten verrijden. Dit voorstel wordt onder dankzegging aangenomen. Hierna volgt slui ting van de zeer geanimeerde vergadering. ties aangeknoopt met een meneer van den Bergh te Rotterdam. Een prachtreiziger, die al heel gauw groote posten plaatste en die belangrijke bedragen aan provisie in de. Van den Bergh bestond slechts in de fantasie van verd. Zelf schreef hij brieven eninde provisie voor posten, die evenmin bestonden. Zoo raakte gët. aan dezen zwendelaar 6 a f 7000 kwijt. Verdachte legde een beken tenis af. Hij is reeds vier maal veroordeeld wegens oplichting en verduistering. In specteur H. Dijkstra verklaarde, dat hij verd. reèds 6 jaar kent. Hij heeft nooit an ders dan zwendelzaken gedreven. Hij wist echter veelal door de mazen van 't net te glippen. Requisitoir. De Qtficier van Justitie M{\Deblecourt, ,-Z.ei{Je.iri ,zijnrrequisitfiirv dat .verdachte hem een .uitvqerig geschrift 'heeft gestuurd, -waarmee hij wilde aantoonen, dat hij eigen lijk moest oplichten. Er zijn inderdaad vele klachten tegen hem ingekomen en thans is hij, dank zij het doortastend optreden van de politie te gen den lamp geloopen. Het wordt tijd, dat hij voor geruimen tijd uit de maatschappij wordt verwijderd, want wanneer hij vrij komt begint hij onmiddellijk weer met zijn oplichterspractijken. Spr. requireerde tegen dezen recidivist een gevangenisstraf van twee en een half jaar. De verdediger Mr. E. W. K. Cox, pleitte clementie. Vonnis 19 Februari. Als chef-instructrice verbonden aan hel Nieuwe Boschbad te 's-Gravenhage. Van dé directie van het Nieuwe Boschbad aan de Amalia van SoLmsstraat te 's-Gra venhage, vernemen wij, dat de loopende geruchten, als zou Mevrouw Braun bij dit nieuwe bad als zwemleerares worden aan gesteld, inderdaad juist zijn. Met Mevrouw Braun is een overeenkomst getroffen, waarbij zij voorloopig voor een tijd van drie maanden als chef-instructrice. zal worden aangesteld.. Zij zal de leiding van het zwemonder- richt aan ongeoefenden op zich nemen. Het is dus niet de bedoeling dat mevrouw Braun speciaal als wedstrijdtrainster zal op treden. Dit sluit echter niet uit, dat Mevrouw Braun, waar noodig of gewenscht, de be zoekers in' de verschillende zwemslagen zal instrueeren. UITNOODIGINGEN TOT EEN CONFERENTIE IN DEN HAAG VERZONDEN. De Nederlandsche regeering heeft tot de regeering der Scandinavische landen, Bel gië en Luxemburg, de uitnoodiging gericht, experts te zenden naar eene omstreeks het eind van deze maand te 's-Gravenhage te houden informeele samenkomst ten einde met elkander de mogelijkheden te onder zoeken van een nauwere economische sa menwerking tusschen de dusgenaamde Os- lo-staten en te overleggen, in hoeverre in verband hiermede een programma ont worpen Zou kunnen worden voor een eventueel ter zake te houden conferentie. DRIE INBREKERS TE ARNHEM AANGEHOUDEN De Arnhemsche politie heeft drie perso nen gearresteerd, die zich schuldig hebben gemaakt aan een reeks diefstallen in kan toren en magazijnen, waar zij o.m. gepoogd hebben de brandkasten te forceeren. Zij zijn De aanvoer was gering, naar taxa tie ongeveer 30.000 K.G. Een der gelijk verschijnsel is vaak kenmer kend voor oen vlugge markt. Eener- zijds wellicht omdat het aanbod dan uit den aard der zaak gering is, anderzijds omdat het dikwijls het gevolg is van de omstandigheid, dat in den loop van de week thuis aan de fabriek vrij veel is ver kocht. Zooiets was ook ditmaal het geval geweest. Aan oen hernieuwd afvloeien naar de beurs van ver schillende markters was het niet toe te schrijven. Integendeel, het om gekeerde had weer plaats gehad. De hoogste prijs bedroeg f 22.50. Deze werd vrij spoedig gegeven en dit remde den handel een oogen- blik. Toen echter de doorsneeprijs ongeveer vaststond, was het kleine kwantum spoedig verkocht. Voor goede consumptiekaas werd ge maakt f 17,k 117.50. Kaas, ge schikt voor export, waaronder dan de vastere soorten zijn te verstaan, bracht gemiddeld ongeveer 119,a f 19.50 op. hierin evenwel, doordat zij blijkbaar piet over het goede gereedschap beschikten piet geslaagd. Wel is komen vast. te staan,.dat zij bij een smid betere werktuigen hadden besteld Nog voordat zij deze te hunner beschikking had den, werden zij ingerekend. Men neemt aan, dat thans alle deelnemers aan de in 1937, in Arnhem gepleegde inbraken thans in hech tenis zijn genomen. Uitvinding van dr. G. P. Unter- möhlen. ■1 Zeeziekte bestaat, sinds er wordt geva ren en ondanks vele experimenten is men er tot nu toe niet volkomen in geslaagd om een afdoend middel tegen deze kwaal ta vinden. Gisterenmorgen werd ons echter een nieuw toestel gedemonstreerd, uitgevonden door Dr. G. P. Untermöhlen, geneeskundig ad viseur der N.V. Stoomvaart Mij. „Neder land" dat in den handel wordt gebracht door de N.V. „Sogedis" te 's-Gravenhage- en dat volgens verscheidene attesten van me dici het probleem van de zeeziekte op de juiste wijze oplost. Het toestel bestaat uit een luchtkussen met spiraal-veeren in een speciaal gecon- strueerden standaard opgehangen en moet het hoofdkussen van den patiënt vervangen. De oorzaak n.L van de zeeziekte-verschijn selen moet worden toegeschreven aan eert abnormale prikkeling van het binnen-oor, het z.g. Labvrinth. Zijn de invloeden van buiten, zooals bij aanwezigheid op een slingerend -en stampend schip groot genoeg om deze ab normale prikkels op te wekken, dan ont staan er, doordat de inwerking ervan ook op het centrale zenuwstelsel te sterk-wordt, de bekende verschijnselen van de zeeziekte. Zoodra het schip stil ligt, houden deze verschijnselen vrij spoedig op. Dit is de mo dernste theorie omtrent de zeeziekte zooals Prof. Buix te Utrecht ze heeft verklaard. Het lag nu op den weg van degenen, die voorstanders van deze beschouwing waren, om na te gaan of op mechanische wijze de versnellingen en vertragingen, die bij de veelvuldige herwegingen van een schip optreden ten opzichte van het hoofd -=- dén zetel van den hoofdschakel kunnen wor den getemperd. Mén heeft nu met dit apparaat een hoofd steun geconstrueerd, welke de bewegingen van het schip neutraliseert. De resultaten, met dit toestel bereikt, zijn, blijkens .ver schillende rapporten van scheepsgenees- heeren en patiënten, zeer goed. Hun bezwaren verdwenen bijna onmid dellijk bij gebruik van het apparaat. Er zullen dus menschen zijn, die met dit toestel niet meer tegen een langere of kor tere zeereis behoeven op te zien. Het apparaat van Nederlandsche vin ding zal geheel in Nederland worden ge fabriceerd. Nederlandsch octrooi is verkre gen en ook in het buitenland is octrooi aan gevraagd. Vooral in Engeland schijnt groo te belangstelling voor het apparaat te be staan. Voor particulieren, die veel zeereizen ma ken en zich zulk een apparaat willen aan schaffen, zal een speciale hoes of koffer worden bijgeleverd, terwijl bij voldoende belangstelling eventueel een opklapbaar toestel zal worden geconstrueerd. In Nederland zal het in den ha-ndel worden gebracht onder den naam: Dr. Untermöhlens toestel tegen zeeziekte", ter wijl het internationaal bekend zal worden onder den naam A.S.A. (Anti Seasickness Apparatus). Rest ons tenslotte nog te vermelden, dat het toestel ook tegen luchtziekte aangewend kan worden. Bij de demonstratie was dan ook een vertegenwoordiger van de K.L.M. tegenwoordig. Vierde stuurman der K.P.M. over leden. De vierde stuurman der K.P.M. de heer J. F. Stada, die sinds de ramp met de „Van der Wijck" in het Darmo-ziekenhuis te Soerabaja wordt verpleegd, is Donderdag middag aldaar na een been-amputatie, waar toe na consult met drie doktoren toch moest worden besloten, overleden. Wijlen de heer Stada was een zoon van een oud- hoofdwerktuigkundige vari de K.P.M. en-was eerst korten tijd in Indië. In verband met dit droevig verscheiden woei van het K.P.M.-gebouw, van alle schepen van de K.P.M. en van het gebouw van de vereeniging voor gezagvoerders eri stuurlie den de vlag halfstok.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 11