WINNEN sp' of VERLIEZEN? Kruiswoordraadsel K.N.V.B. N.H.V.B. Handhaaft H.R.C. haar reputatie van „champion-killer"Lastige uitwedstrijden voor Succes, Helder en Schagen. N.H.V.B.: Wieringerwaard naar Helder III Nadat Zondag j.1. de competities van K.N.V.B. en N.H.V.B. hebben stilgelegen, deels vanwege den internationalen wed strijd DuitschlandNederland, deels van wege de vorst, wordt morgen de draad van het verhaal weer opgevat. Een volle dig programma is ter afwerking vast gesteld. AFDEELING I. Eerste klasse. Behalve de strijd om de laatste, verdient die om de tweede plaats, achter de kampioen Ajax, onze belangstelling, want er zijn twee clubs, die daar nog al gebrand op zijn. Dat zijn Xerxes en Blauw-Wit, die beiden een moeilijken uitwedstrijd spelen. Eerstgenoem de heeft tegen Ajax alleen een kansje, als de roodwitten het op hun slofjes zullen doen (hetgeen met het oog op de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland nog zoo gek niet zou zijn). Blauw-Wit daarentegen ontmoet RCH en ofschoon deze precies de te genovergestelde positie van Ajax inneemt, kon het best zijn, dat de Zebra's het moeilijker hadden dan hun Rotterdamsche kleurgenoo- ten. De Racers hebben nog een heel klein kansje om te ontsnappen, maar dan zouden ze persé dit partijtje moeten winnen, hetgeen hun hoogstwaarschijnlijk niet lukken zal. Excelsior staat nog niet heelemaal veilig, evenmin als A.D.O. Eerstgenoemde speelt in Dordrecht tegen DFC, de laatste is vrij. DHC en Stormvogels zullen een interessant partijtje ten beste geven, alhoewel het resultaat er weinig meer toe doet. De Vogels, die er lan gen tjjd zoo slecht voor hebben gestaan, zijn veilig te achten met hun 14 punten, welk aan tal RCH, in het voor haar gunstigste geval, niet eens meer kan overtreffen. Tweede klasse A. Wordt Zeeburgia uitgeschakeld? Het heeft er veel van, dat morgen het aan tal kampioenscandidaten in deze afdeeling in krimpen zal tot 2, n.1. tot Hilversum en Velox. Wat toch wil het geval? Hilversum, dat met 1 punt voorsprong op Velox en met 3 punten op Zeeburgia aan het hoofd gaat, ontvangt OVVO, dat welhaast gedoemd is tot het spelen van degradatiewedstrijden. Men mag veilig aannemen, dat Huizinga c.s. zich niet zullen laten verrassen. Ook Velox heeft het niet bijster moeilijk, welke meening West Frisia ons maar niet euvel moet duiden. Voor ons staat n.1. een Utrechtsche overwinning vast. MaarZeeburgia, die krijgt het niet zoo eenvoudig in Culemborg. Geen punt mo gen de whites meer verliezen en dat is 't 'm nu juist, we zijn er lang niet zeker van, dat zij met den vollen buit in Mokum zullen weer- keeren. Vandaar, dat we veronderstelden, dat er morgenmiddag wel eens 2 kampioenscandi daten overgebleven konden zijn. De beide overige wedstrijden hebben weinig om het lijf. Het zijn ZVVOSV en Hercules WFC. Tweede klasse B. Mooie wedstrijd in Den Helder. De Heldersche voetballiefhebbers hebben weer wat goeds in het vet. N.1. de wedstrijd HRC't Gooi, welke morgen op het Tuindorp gespeeld wordt. Bezien wij de scorelijst van de tegenstanders, dan blijkt, dat beiden 15 wedstrijden gespeeld hebben, waaruit de Hil versummers 22 punten en de Racers 17 pun ten verzamelden. De clubs nemen resp. de eerste en derde plaats in. Overwegen we thans de kansen, dan willen we direct zeg gen, dat die voor de roodjakken niet slecht staan. In de eerste plaats is er de opgaande lijn van hun spel, waarvan verwacht mag worden, dat zij voortgezet zal worden. Ten tweede verkeeren de gasten in de ongunstige omstandigheid, dat zij beslist winnen moe ten. Immers E.D.O. volgt hen op den voet met 2 punten minder en de Gooiers zouden hun mooien voorsprong kwijt zijn, als zij in Den Helder sneuvelden. Die wetenschap zal haar stempel op hun spel drukken, dat wel licht geagiteerd, althans verre van rustig, zal zijn. Daarvan kunnen de Racers, die eigenlijk niets te winnen of te verliezen hebben, pro- fiteeren. Bereiken zij b.v. den vorm, waar mede HFC in Haarlem geslagen werd, dan is de mogelijkheid al heel groot, dat de leiders hun derde nederlaag te slikken krijgen. Maar ook onder andere omstandigheden gelooven we, dat de kracht van de beide ploegen niet veel zal verschillen, want er is veel veran derd sinds de Racers in Hilversum met 26 verloren! Alles wijst er op, dat het een in teressante, wellicht emotioneele wedstrijd zal worden, waarvan we den uitslag ten aanzien van de thuisclub met vertrouwen tegemoet zien. Nu eens zien, wat de club, die direct be lang heeft bij bovengenoemden wedstrijd, mor gen gaat doen. Zij is betrokken in de derby tegen het door HRC uitgeschakelde HFC. Dat is ook nog lang geen winst, want de EDO-ers verkeeren toch in hetzelfde geval als 't Gooi: zij mogen geen punt meer verliezen. En waar hun tegenpartij een stadgenoote is, die geen last van zenuwen zal hebben vanwege een nog aanwezige kampioenskans, kon ook hier wel eens een verrassende uitslag geboren worden! Wat Alcmaria betreft, haar taak benijden we niet. Nog steeds is het lot van Bloemen- daal niet bezegeld en zoolang dat niet het geval is, is het terdege oppassen voor een ieder, die tegen haar in het veld moet. Voor al nu De Bock, na 4 wedstrijden van gedwon gen afwezigheid, weer van de partij zal zijn. We hebben dan ook niet al te veel fiducie in den goeden afloop voor de Alkmaarders. Op gepast, withemden. het gevaar is nog niet heelemaal geweken! Voorts wordt nog gespeeld AFCDe Ken- nemers, welke wedstrijd door de thuisclub gewonnen zal worden, en De Spartaan BFC, welke geleid zal worden door onzen oud-stad genoot E. H. Crabbendam. We houden het ook in dit geval op de thuisclub. Derde klasse A. KinheiroZ aandak. De belangrijkste ontmoeting in deze afdee ling is ongetwijfeld KinheimZaandijk. Zoo als men zich zal herinneren, hebben beiden evenveel verliespunten, maar de Dijkers heb ben de leiding, omdat zij een wedstrijd meer gespeeld hebben. In het eerste treffen wist Z. na spannenden strijd met klein verschil te winnen; wellicht, dat de geelzwarten op eigen terrein revanche en daarmede de leiding ne men. (Prettige leiding, scheidsrechter Mol!). Wat onze eigen clubs aangaat, wel, die staan beiden voor een heet zware taak. Hun eenige troost is, dat zij het beiden even moei lijk hebben, want of je nu bij Beverwijk of bij Hollandia op bezoek gaat, dat is lood om oud ijzer. Helder gaat met hetzelfde elftal, dat tegen Hollandia gelijk speelde, naar Bever wijk. De thuisclub heeft nog een miniem kansje, dat haar tot krachtig optreden zal in spireeren, maar van Helder zagen we 2 we ken terug weer een uitstekend gespeelde eerste helft. Als ditmaal niet tegen de tak tiek gezondigd wordt en de heeren 90 inplaats van 45 minuten het goede spelpeil, dat zij be wezen hebben nog te kunnen bereiken, hand haven, dan achten we een Heldersch succesje niet uitgesloten. Succes heeft in Hoorn een eervolle traditie op te houden, n.1. die, dat Hollandia niet van haar kan winnen. Daar Schmitt weer van de partij zal zijn, kan de Wieringsche ploeg dus in haar vrijwel sterkste formatie aantreden en dus mogen we verwachten, dat de schoone traditie gehandhaafd blijft. In dien geest schrijvende, willen we dan ook een kleine S. overwinning of in een minder gunstig geval een gelijk spel voorspellen. Alkmaar heeft een derde klasse-derby, die zeker groote belangstelling zal genieten, mede aangezien de uitslag niet te voorspellen is Mocht Alkmaar verliezen en Purmersteijn op eigen veld van Assendelft winnen, dan wordt het nog geducht „knijpen" voor de jongste derde klasser! Vierde klasse A. Voor ons gevoel zijn er nog steeds interes sante kwesties aan de orde in 4 A. Hoe zal Texel haar laatste wedstrijden opnemen? Zal het haar gelukken haar doelpuntenmachine tijdig te perfectionneeren En... wie zal op de tweede plaats eindigen? Het zal duidelijk zijn, dat met inachtneming van deze visie, de wedstrijd TexelDTS inder daad niet van belang ontbloot is. De groote vraag is, met hoeveel zal Texel winnen? We wachten het met gespannen aan dacht af. Nieuwe NiedorpAndijk is van weinig be lang meer. Toch zal het er N.N. wel wat aan gelegen zijn voor revanche te zorgen voor de destijds in Andijk geleden nederlaag. Zoo be schouwd kan er wellicht nog een spannend partijtje in Nieuwe Niedorp plaats vinden, waarbij we de thuisclub de beste kans geven. Watervogels gaat de verre reis naar Strand vogels maken, die de mannen van Bosch niet moeten onderschatten. Ze mogen kennis nemen van de ervaring, die alle andere bezoekers van Broekershaven hebben opgedaan: de ploeg van Karemaker is thuis ontzettend lastig te over winnen. We achten de Watervolgels wel in staat een revanche te voorkomen, maar 50, zooals in Den Helder, zal het niet worden. Niettegenstaande de goede prestaties van de Schagenaars in de laatste weken, moet men de kansen van Schagen, dat op bezoek gaat bij MFC, niet te hoog aanslaan. Indien de geel zwarten met een gelijk spel thuiskomen, zullen we dat als een goed resultaat opnemen. BKC is vrij. Reserve tweede klasse A. HRC II naar de nieuwe leiders. Zooals men weet, heeft deze afdeeling sinds den laatsten competitie-Zondag een nieuwe leider, n.1. AFC II, dat zoowaar Ajax III van haar troon gestooten heeft. De reserves van HRC gaan morgen een visite bij die kop- houder afleggen en zullen, tenzij er weer eens een golf van enthousiasme over hen vaardig wordt, het loodje moeten leggen. Wil Alcmaria II den degradatie-dans alsnog ontspringen, dan moet zjj per sé op eigen veld van WFC II winnen. We kennen de withem den een klein kansje toe. Het overige pro gramma luidt: HFC II—Ajax III. DWV II—KFC II. Reserve derde klasse A. Opgepast HRC m. We kunnen ons voorstellen, dat het derde elftal van HRC in Enkhuizen tegen West- Frisia II nog eens extra van leer gaat trek ken. Immers als het de twee wedstrijden, die het op Helder II ten achter is, wint, dan staat het precies gelijk met de withemden. De vraag is nu maar of de ploeg morgen inder daad wint. We zijn daar niet zoo heel zeker van, al geeft beider positie op de ranglijst nog al verschil ten gunste van de Racers te zien. Alcmaria III gaat bij WFC's derde op bezoek en de reserves van de Boy3 ontvangen KFC III. AFDEELING H. Eerste klasse. ZFC's lot morgen bezegeld? Morgen zal over het lot van ZFC beslist kunnen worden. Hoe kranig de roodwitten zich in vele wedstrijden ook geweerd hebben, het is er somberder en somberder voor hen gaan uitzien en hun positie is thans hope loos te achten. Feyyenoord is morgen de gast- vrouwe van de Zaandammers en zal haar kans niet te grabbel gooien door een gelijk spel of nederlaag. Neen, dat wordt een Rotterdam sche zege. En KFC behoeft dan ook eigen veld slechts gelijk te spelen tegen Haarlem om het lot van haar streekgenooten te bezegelen. We vreezen, dat het zoover zal komen. VSV ontvangt DWS en zal er prijs op stellen om de kampioenscandidate een of beide punten te ontnemen. We verwachten echter, dat de Amsterdammers de eer geheel alleen voor zich zullen opeischen. Voorts worden nog gespeeld: Sparta—HDVS en HBS—VUC. AFDEELING HL Eerste klasse. De Enschedesche Boys aan den rand van den afgrond. Alhoewel er morgen zoowel wat het kam pioenschap als de definitieve bezetting van de laatste plaats betreft een beslissing kan vallen, gelooven we toch niet, dat het zoover zal komen. Go Ahead zal op eigen veld zeer waarschijnlijk wel op PEC revanche nemen maar evenzeer is het te verwachten, dat Heracles de overwinning op het bezoekende Tubantia behaalt. En dan wordt het kam pioenschap van de Deventenaren nog een weekje uitgesteld. Slechts als de Heracliden zich door Tubantia zouden laten verrassen, zouden de Koekstadmenschen morgen reeds de kampioensvlag kunnen hijschen. De kans, dat degene, die degradatiewedstrijden moet spelen, aangewezen wordt, is grooter. ZAC ontvangt n.1. Wageningen, waarvan zij zeker kan winnen, terwijl de Enschedesche Boys het in Nijmegen tegen NEC moeten zien te kla ren. Verliezen de Boys dan zijn zij onherroe pelijk verloren. Ook wordt nog gespeeld: EnschedeAGOVV. AFDEELING IV. Eerste fctasse. Inhaaldag. Het Zuiden gaat morgen „inhalen": slechts 3 wedstrijden vermeldt het programma. Het zijn: NO ADRoermond (de thuisclub wint), EindhovenJuliana (belangrijk voor de laat ste plaats) en NACBleyerheide. AFDEELING V. Eerste klasse. FrieslandHoogezand. FrieslandHoogezand is in het Noorden de „big-match". Dit is begrijpelijk als men de cijfers beziet, waarmede beiden onderaan de ranglijst staan: Hoogezand 15 3 3 9 23—37 9 Friesland 15 4 1 10 2461 9 De verliezer zal het spelen van degradatie wedstrijden wel niet ontloopen. Be Quick speelt de eerste van de 3 oefen partijen tegen het bezoekende Leeuwarden, dat natuurlijk geen punt in ruil voor de té offreeren bloemetje krijgt. Sneek—Veendam is voor de bezoekers, terwijl VelocitasAchil- les sterk aan een draw doet denken. Eerste klasse D. Atlas heeft a.s. Zondagmorgen 10 uur een thuiswedstrijd tegen Held. Boys, tegen welke ploeg veel oplettendheid geboden is, omdat de Boys zich er terdege rekenschap van moeten geven, dat ze midden in den strijd om de laat ste plaats zijn aangeland. Niet zonder moeite zal Atlas dan ook de punten vergaren. Wieringerwaard speelt om 2 uur in Den Helder tegen Helder 3. Sinds eenige weken maakt de witjakkenploeg den indruk, dat ze niet meer meetelt. Maar zou de ware strijd lust tegen Wieringerwaard niet weer eens aanwezig kunnen zijn? Het lijkt ons niet zonder gevaar als W. dezen wedstrijd als ge makkelijk zou opvatten. Zeemacht—HRC 4 (12.30) is van groote beteekenis voor de laatste plaats. Wanneer Z. haar goede elftal op den been weet te brengen, vreezen we voor de Racers. Petten ontvangt JVC (2 uur). De Pettemers zullen niet op slappen tegenstand stuiten. Tigchelaar c.s. komen naar Petten met ware punten-honger. Een zoo energiek mogelijk spelend Petten lijkt ons dan ook vereischt om de punten aan de Hondsbossche te houden. SchoorlOudesluis (2 uur) is voor de thuisclub, die ook nog niet heelemaal veilig staat, wel van zooveel gewicht, dat we DOSKO niet zonder meer in staat achten een revanche te bewerkstelligen van de indertijd geleden 64 nederlaag aan de spoorhalte. We ge looven niet, dat Geurts c.s. de Oudesluizers daarvoor de gelegenheid geven. Tweede klasse F. HRC 5BKC 2 (10 uur) voorspelt niet veel goeds voor de Poldersche ploeg, vooral omdat de Racers best weten dat ze geen punt mogen verliezen. Helder 5Succes 2 wordt om 2 uur op het Succes-terrein gespeeld, als straf voor Helder 5, dat destijds niet opkwam tegen de Wieringers. Dat S. wint is aan geen twijfel onderhevig. Helder 4 moet al vroeg spelen n.1. half tien tegen Oudeschild. Deze Texelsche ploeg moet echter nog veel vroeger uit de veeren, want zij moet eerst per boot over. Of deze vroege tocht beloond wordt met een zege is niet onwaarschijnlijk. Derde Klasse F. De wedstrijd HRC 6—Zeemacht 2 (12.30) lijkt ons net een partijtje tusschen twee nage noeg gelijke krachten. BKC 3 ontvangt Helder 6 (2 uur). Helder 6 wacht nog op haar eerste winstpunt en zal dus wel verliezen. Vierde klasse G. OosterendTexel 3 is hier de eenige wed strijd. We aarzelen niet de Oosterenders in dit duel als de a.s. winnaars aan te wijzen (2 uur). Junioren A. We weten niet wat we nu met Helder a aan moeten, na de zware nederlaag tegen OSV a. Thans komt het sterke ZVV a naar Nieuwediep (12 uur). We wachten het maar eens rustig af. OSV a zal Alcmaria a in Oostzaan ook wel baas kunnen blijven, terwijl we KFC a aan het langste eind zien trekken tegen Zaandijk a. Adspiranten. In afd. K ontvangt Bergen a, Alkm. Boys b (10 uur). Schoorl a heeft het zwaarder. Die krijgt Alkm. Boys a thuis (12.30). Evenmin gemakkelijk heeft DTS a het, dat om 12 uur Alcmaria a bij zich ziet verschijnen. In afd. O pakt VCL a thuis aan tegen Sybekarspel a (12.30). In afd. R. wint Schagen a thuis (10 uur) van HRC b. terwijl Succes a het op eigen terrein niet zal klaren tegen Helder b (10 u.). Adsp. S. heeft allereerst een spannend par tijtje aan HRC c—Helder c (12 uur) en ten tweede aan JVC aAtlas a (12 uur). Na deze wedstrijden kunnen we een heel wat scherper beeld van de krachtsverhoudingen tegemoet zien. Succes b zal thuis de punten aan Helder d moeten meegeven (11.15). 't Is maar te hopen, dat de Successers thans 11 man in het veld kunnen brengen. Adsp. T. HRC e ziet uit naar revanche op Callantsoog a, dat om 2.30 naar Tuindorp komt. Helder e wint natuurlijk van Helder f (2 uur), terwijl Oudesluis a thuis wint van Schagen b (2 uur). Op Texel in afd. U wint Texel a van b (12 uur)e terwijl Tex. Boys a—Cocksdorp a (2 uur) waarschijnlijk in het voordeel van de thuisclub zal eindigen. Ditmaal plaatsen we een raadsel van een onzer abonné's, den heer W. Th. W. Dikwijls werd ons gevraagd: „Wanneer komt er nu eens een spannend, ouderwetsch raadsel"? Welnu, hier is een raadsel, dat aan alle eischen, die een puzzelaar-van-klasse maar stellen kan, voldoet. Het Fransche woord voor „ezels" is „anes" (het teeken op de eerste letter is weggelaten). We vermelden dit woord, omdat de abonné's, die geen talen kennen, hierdoor gehandicapt zouden worden. Wat de opgave van deze week betreft, het waren vooral de presennings, die de moeilijk heid ,om tot een goed eind te komen, vormden. „Belsennings" (zoo hoor je 't woord vaak door takelaars en zeesjouwers verbasteren), presunnings, prezinnings, waren enkele der voorkomende verminkingen. De andere woor den waren wel te vinden, alleen Goya bleek aan enkele onbekend te zijn. De prijs werd door den heer H. LASTDRAGER, Tuinstraat 24, gewonnen. Het beroep van mevr. Th. Kastein Asse poester is apothekers-assistente. Heel veel in zenders hadden: assistent-apothekers inge vuld, wat echter niet hetzelfde is. Een apothe kers- assistent(e) is iemand, die krachtens een met goed gevolg afgelegd examen, in een apotheek werkzaam mag zijn. Maar met een assistent-apotheker bedoelt men doorgaans een apotheker, die geen eigen zaak heeft, maar bij een ander werkt. Zoo is ons 'n geval bekend van een drogist, die op z'n winkelraam „ass.- apoth." had laten schilderen, 'n Paar dagen later kreeg hij bericht, om zo snel mogelijk het opschrift in „apoth.-assist. te veranderen, daar hij anders kans maakt, 'n boete op te loopen. Prijswinnaar Schagen: Oplossing kruiswoordpuzzle vorige week: Horizontaal 1 Pesennings. 11 Laveren. 12 V.O.C. 13. Adonis. 15 Oh. 16 N.S. 17 Parsi. 19 VoVa. 21 Dieppe. 22 Opa. 23 Zeel. 24 Em. 25 E.O. 26 Keel. 27 S.N.A. 28 Tsaren. 30 Penn.. 31 Widor. 32 Peris. 33 Atap. 34 Göring. 35 Kollega 36 He. 37 Gila. 38 Dolf. 40 Ne. 41 Vayo. 42 Kot. 44 Hova 45 Hanau. 47 Mei. 48 Polders. 50 Ultraviolet. Verticaal: 1 Platvoetwacht. 2 Radiopositie. 3. Evo. 4. Senna. 5 Eris. 6 Nes. 7 N.N. 8 N.V. 9 Goos- penningen. 10 Schiemansgaren. 14 Tael. 17 Piel. 18 R.P. 20 Va. 21 Deen. 23 Zeer. 26 Krop. 27 Series. 29 Adat. 30 Perl. 32 Pola. 34 Golf. 35 Kilo. 37 Goya. 38 Davit. 39 Hondo. 41 Voel. 42 Kali. 43 Tael. 44. Hmu. (Hum). 45 H.O.V. 46 Ure. 48 P.A. 49 S.T, Horizontaal: 42. van tandbeen. 44. handelen, volbrengen (vorm van 't gevr, woord). 46. dwingeland. 49. twee klinkers. 51. in het tegenwoordig jaar. 52. Fransch soldaat. 54. Vereeniging tot bestrijding van het alco* holisme en snelverkeer. 55. verbolgen, boos (komt alleen in 'n staan* de uitdrukking voor). 56. een boom. 58. oud-Hollandsch voor „of". 60. klimop. 62. Spanje's ex-koningin. 63. stiefzoon van Thor. 64. onderdeel van een fuik. 65. bekende tentoonstelling. 66. Europeaan in Indië. 67. ankertand. 68. naald van 'n balans. 71. palmmeel. 73. plaats in Gelderland. 74. voorzetsel. 75. haspel. 76. klein oog. 79. grootmoeder. 81. daar. 82. belemmerend bedwang. 84. rivier in Midden-Europa. 85. geplooide gordijnstrook. 87. suikerpalm. 88. koorhemd. 89. uit elkaar (Grieksch) (tweede il letter 90. IJ* meisjesnaam. 1. 5. 11. 15. 17. 18. 19. 21. 22. 24. 25. 28. 29. 30. 32. 35. 36. 38. 39. 40. rivier in midden-Europa, halve pint. uitgestootene. oud-Hollandsch woord voor: onkosten. overste van koning David (deze naam wordt ook dikwijls zonder de vijfde letter geschreven. Peruviaansch schaap. secretaris. ratelpopulier. vaatwerk voor gepelde gerst. Gewapende bende. meisjesnaam. verlaagde toon. overgebleven stuk. groote houten hamer. overjas. zwakke plaats in weefsels. ten jare. jongensnaam. uitspraak van „eene" in 't Vlaamsch. een kleur. Vertikaal. 1. weerbarstig. 2. kettingloos rijwiel. 3. vroeger Nederlandsch handelslichaam. 4. stad in de Po-vlakte. 6. Chineesche lengtemaat. 7. dorschvloer. 8. bespotting. 9. hoofddeksel. 10. verlaagde toon. 11. vuuraanbidder. 12. handeling. 13. koorhemd van koorknapen. 14. eend. 16. spits, smal uitloopend uiteinde. 18. salpeterachtige uitslag van de kalk. 20. wapen der Patagoniërs. 23. ezels (Fransch). 26. eiland in 't IJselmeer. 27. god in de Noorsche mythologie. 31. lade voor het incasseeren van geld. 33. walgvogel. 34. kan. 35. weidegewas. 37. ter gelegener tijd. 40. steenen grafmonument. 41. vrouwelijk dier. 43. stuk grond achter 't huis. 45. nakroost. 47. motorrijwielmerk (ook: Engelsch voojJ „klimop"). 48. werktuigen om te kraken. 50. vlindersoort. 52. Hongaarsche munt. 53. Russisch bevelschrift. 55. positieve eleotrode. 57. luchtvaartonderneming. 59. tandvormig bovendeel van een kasteel* muur. 61. meisjesnaam. 62. voedsel nemen (vorm van 't gevr. woord)» 69. nakroost. 70. bevelhebber. 72. Portugeesche kolonie in Azië. 75. smart. 77. Benedictijner orde (afk.). 78. Meester in beide rechten (afk.). 80. visch. 82. kreutzer. 83. welaan. 85. Egyptische zonnegod. 86. ten laatste.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 16