Oe Rilt seint De kwestie der koloniën De watersnood in Amerika Gruwelijke vondsten in in Zuid-Frankrijk De sluiting van het Het huwelijk van den Hertog van Windsor Ie Alkmaar. Marktberichten Uit onze Omgeving Eucharistisch congres Satoh, Japansch minister van buitenlandsche zaken? Protestdemonstraties in Duitschland 1 WIERINGEN Ouderavond In de Chr. school te Den Oever. Een goed geslaagde ouderavond werd ge houden, waar ruim honderd belangstellen de ouders aanwezig waren. Ie ruim half acht opende de voorzitter van het schoolbestuur, de heer O. Deen, deze bijeenkomst door te laten zingen Ps. 08 10 en jgebed. Daarna sprak de voorzitter naar aanleiding van een gedeelte uit Markus 10 yefrs 13 tm. 16, enkele woorden. Mej. de Boer, onderwijzeres, hield daarna een inleiding over het onderwerp: Gehoor zaamheid in de opvoeding. Volgens inleid- ster is geen goede opvoeding denkbaar zon der gehoorzaamheid. Gehoorzaamheid is eigen verkeerden wil gevangen geven aan een beteren. Toch zal ook hij die gehoor zaamheid vraagt van anderen, zelf aan dien eisch moeten voldoen. Hoe ver is men hier- ,van echter dikwijls af. Volledig gehoorzaam was Jezus doordat in hem was de volmaak te liefde. Over dit onderwerp volgde een bespreking, waaraan deelnamen de heeren Stulp, Terp stra, en Branderhorst. De pauze, welke hierop volgde, werd benut om het werk der leerlingen te bezichtigen. Daarna was het woord aan den heer Slik, onderwijzer, die een bijdrage gaf over het onderwerp: „Krullenjongen". Deze term, gebruikelijk bij het timmervak, kan ook van toepassing zijn op iemand die onderwijzer wordt, wat door den heer Slik wordt aange toond. Het krullenjongen zijn heeft een scha duwzijde, maar toch ook een lichtzijde en is moodig voor een goede vorming. Van de geboden gelegenheid aan de ouders om over zaken betreffende het onderwijs het woord te voeren of vragen te stellen, werd geen gebruik gemaakt, waarna de heer Wiersma voordroeg het gedicht: „Het lichtje voor het raam'. Tot slot bracht de heer Deen dank aan allen voor de medewerking waarna de Eerw. heer Van Eerden dezen avond met dankgebed sloot. Witte Kruiszuster gepensionneerd. Gisterenavond had in Concordia een alge- meene vergadering plaats van „Het Witte Kruis", afd. Wieringen. Er waren 61 perso nen aanwezig. In zijn openingsrede deelde de Edelacht bare heer burgemeester Kolff, die de verga dering leidde, mede dat de voorzitter, de heer P. Kaan Cz. wegens ongesteldheid verhin derd was aanwezig te zijn, terwijl van Kaan een schrijven was ingekomen, waarin hij mededeelde, dat hij daar hij verkiesbaar was een eventueele herbenoeming niet zou aan nemen. Spr. zegt. daar de heer Kaan reeds 39 jaar een actief bestuurslid is geweest, hij voorstelt Kaan te benoemen als eere-voorzit ter. Dit werd onder luid applaus aangeno men. Burgem. (2e voorz.) zeide tevens, dat in de vorige vergadering Kalsbeek wegens ver trek naar elders uit het Bestuur is getreden. Spr. stelt voor, den heer Kalsbeek, die zich ook zeer verdienstelijk voor het Witte Kruis heeft gemaakt te benoemen als eere-lid. Ook dit voorstel werd onder groot bijval aange nomen. De notulen die hierna werden voorgelezen, zijn zonder op- of aanmerkingen onder dank zegging goedgekeurd. Hierna werd het jaarverslag op duidelijke en vlotte wijze voorgelezen, waarvoor de 2e voorz. dank bracht aan de secretaris. Naar aanleiding van dit verslag werden door den heer L. Klaver eenige vragen gesteld, die door den 2en voorz. en Ds. van Beek beantwoord werden. Door den heer J. C. de Haan werd het .verslag uitgebracht der commissie van het nazien der boeken. Spr. zeide alles in keu rige orde bevonden te hebben (applaus). Financieel verslag. De T.B.C.-bestrijding had een nadeelig sal do van f, 17.10. De wijkverpleging een batig van f 176.85. De contributie liep terug met i 35.(er zijn thans 1160 leden). Het kas geld bedraagt f 70.14. Uitzending naar Heide- heuvel iets wat nog niet voorkwam had een nadeelig saldo van f 61.De post verster kende middelen is door de gemeente overge nomen. In '34 en '35 heeft geen afschrijving der ziekenauto plaats gehad, toen heeft de auto een winst van f 408.opgebracht, thans heeft het bestuur gemeend aan afschrijving te moeten beginnen, daarom is de f 408 te ruggeboekt, terwijl er nog f 200.is toege kend voor afschrijving. Inplaats van f 270.winst dit jaar is er dus f 70.winst. De auto komt thans op de balans voor f 1389.44. De totale ontvangsten bedroegen f 6557.10 Uitgaven f 6486.86. Alzoo een batig saldo van f 70.14. Door den 2en voorzitter werd aan den penningmeester dank gebracht voor de duidelijke uiteenzetting (applaus). Mevr. de Haan-Bosker, presidente Huis verzorging, zegt dat zij niet met het verslag harer vereeniging kan komen, daar de pen- ningmeesteresse reeds eenige weken ziek is, zoo spoedig mogelijk zal dit verslag echter aan het bestuur worden overhandigd. Wordt goedgevonden. Verkiezing. Aftredende waren: Dr. J. Beeker, L. C. Kolff en P. C. Kaan. De 2e Voorzitter zegt dat daar de heer Kaan niet meer herkies baar is, hij voorstelt diens zoon N. Kaan te benoemen. T r Benoemd werden: Dr. J. Beeker, E. E. Kolff en N. Kaan Pz. Allen namen hunne benoemingen aan. Het stembureau werd gevormd door de heeren. O. J. Bosker, J. C. de Haan en J. Do- v6s Sz Door' den heer J. C. de Haan werd daarna op oen zeer duidelijke en begri.ipeli.ike wijze het verslag der algemeene vergadering te Amsterdam voorgelezen. Aan het einde weerklonk een welverdiend applaus. Pensionneering van de Wijk verpleegster. Het bestuur heeft besloten aan de wijkver plee-ster per 1 Juli 1937 eervol ontslag te geven wegens vergevorderde lee t6 e^ ia'^ dan een pensioen van f 300 per jaar un ws koeren met vrij wonen met de ve^,lc,1,11£ echter de goederen af te geven en in de vacantie der andere wijkverpleegster deze '°dV hVeMleuzebroek vraagt: waarom moet de zuster er uit, zij kan. toch best nog paar jaar mee. De heer Klaver vraagt: hoelang is zuster hier werkzaam 7 De 2e voorzitter antwoordt: 15 jaar hier. in totaal heeft zij 30 jaar de lijdende mensch- heid geholpen. De heer Klaver vindt dat zuster, indien '■0 tenminste zelf wil, nog wel blijven kan, het bestuur had met dit voorstel toch nog wel wat kunnen wachten. Mevrouw de Haan zegt het met de heer Klaver eens te zijn. De heer Br. Kat zou het wenschelijk vin den het jiensioen ieder jaar vast te stellen, zijn de financiën beter, dan meer, zijn ze slechter, dan minder. De heer O. J. Bosker is vol lof over zuster en als het Witte Kruis dan dus achteruit gaat, zou zuster aan de gratie overgeleverd zijn; spr. protesteert hiertegen en vindt, als het bestuur dit doet, het een schandaal. De stemming in de zaal is er niet beter op geworden; het wordt rumoerig en door som- mige personen worden hatelijke persoonlijk heden geroepen, waartegen wordt geprotes teerd. Het is de heer D. Minnes die de ge moederen eenigszins kalmeert. De 2e voorzitter zegt: dit voorstel was ook zeer zwaar voor het bestuur, maar zij meen de hiermee naar voren te moeten komen, gezien de leeftijd van de zuster en de uitge strektheid van Wieringen. Mevr. de Haan: Zijn er soms klachten over de zuster binnengekomen? Voorzitter zegt deze vraag niet in een openbare vergadering te beantwoorden. Mevr. de Haan zegt: als er klachten zijn ingekomen is hierover dan al met de zuster gesproken, want men kan iemand o zoo licht betichten. Voorzitter zegt: het bestuur komt alleen met dit voorstel omdat de zuster 63 jaar is. Mevr. de Haan: kunnen we dan nog geen 2 jaar wachten dan heeft zij ouderdomsrente erbij. De heer O. J. Bosker komt hierna met het geniale voorstel de zuster totdat zij haar onderdomsrente krijgt, f 450 per jaar te ge ven en dan f 300. Dit werd bij acclamatie aangenomen. Rondvraag. De heer Klaver vraagt een beschrijvings brief van de algemeene vergadering ook voor de leden op verzoek beschikbaar te stellen. Wordt besloten. De heer O. J. Bosker zegt: Er heerscht in onze gemeente groote onrust, dit bleek ook vanavond alweer, er is haat en tweestrijd, spr. wil geen namen noemen, maar zegt toch zeker namens de meeste leden te spreken, dat de partijen moeten trachten tot elkaar te komen, dit zou heel wat prettiger zijn en 't algemeen belang zou hier zeker mee ge diend zijn. De burgemeester zegt: Bosker U heeft een lans voor me gebroken. Het is ook mijn wensch dat deze dokterskwestie, laat ik hem maar bij den naam noemen, tot het verleden behoort en niet zooals het de laat ste tijd gebeurt, dat zij scherper tegenover elkaar komen te staan, het moet juist an dersom, daar zou de geheele bevolking mee gediend zijn. Dr. de Groot zegt: deze kwestie is door de patiënten zelf in het leven geroepen; de doctoren zelf kunnen daar niets aan doen, want als ik wegging en er kwam een an dere dokter, dan zou er weer een dokters kwestie zijn. Wieringen is gedoemd dit steeds te behouden. Mevr. de Haan is het hiermede niet eens. Dr. Beeker zegt: er wordt gezegd, dat er tweedracht is in dit bestuur; dit is geheel onjuist er zijn wel eens meeningsverschlllen maar die zijn overal, de dokterskvvestie kan voor mij voorbij zijn. Voorzitter zegt nu de vergadering te slui ten dan hoopvol de toekomst tegemoet te zien. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Zaterdag j.1. vergaderde in Hotel „Cen traal" de afd. Wieringen van de Holl. Mij. van Landbouw. Te ruim acht uur opent de heer O. J. Bosker de vergadering. Spr. zegt dat deze vergadering in hoofdzaak is belegd om te komen tot het exploiteeren van een dekstation. Eerder is hier reeds iets dergelijks geprobeerd. Toen is er ech ter niets van gekomen. Nu heeft de heer Parlevliet de zaak echter weer aan het rollen gebracht. Wat de Ruilverkaveling aangaat, zegt spreker dat de heer Van Erven, die de Grondverbeterings- en Ontginnings-Maat- schappij N. V. vertegenwoordigt, en mede aanwezig is, een verzoek van de directie heeft gekregen om een onderzoek in te stellen naar de belangstelling welke voor de ruilverkaveling op Wieringen bestaat en wel in opdracht van den heer Mesu. Ter toelichting voor hen die niet aanwe zig waren, zij vermeld dat de N.V. Grond- Mij. uit Zwolle sedert een vijftal jaren het kantoor op Wieringen gevestigd heeft en zich belast met de uitvoering van wer ken in werkverschaffing, zoowel in de Wieringermeer als eenige omliggende ge meenten. Ook in onze gemeente is zij in dat opzicht werkzaam, gezien b.v. de be planting langs den betonweg. Het grondonderzoek is nog niet begon nen, wel hebben we reeds monsters, maar er moeten er feitelijk nog wat bij om tot een geheel, een z.g. kaderonderzoek te ko men. Spreker verzoekt daarom nog zoo veel mogelijk monsters te zenden en liefst zoo spoedig mogelijk, daar natuurlijk de tijd alweer opschiet Spreker geeft hierna het woord aan den heer Parlevliet om eenige inlichtingen over een dekstation te geven. De heer Parlevliet zet dan de wensche- lijkheid uiteen om hier een hengst te sta tionneeren, terwijl de heer Bosker opmerkt dat er natuurlijk wel eenige offers gebracht moeten worden, want de één is voor licht, de ander voor zwaar, voor koud- of warm bloed. maar we moeten toch tot overeen stemming komen door een commissie te vor men van paardenkenners. Een twintigtal personen gevoelen voor het stichten van een dekstation en deze zu"en straks een nabe spreking houden. Hierna geeft de voorzitter het woord aan den heer van Erven, vert. der N.V. Grond Mij., ter bespreking van de ruilverkaveling. Algemeen gaat men ermee accoord dat 't Bestuur zijn medewerking verleent bij de voorbereidingen van deze zaak. De voorzitter doet hierna de mededeeling dat Wieringen niet meer als keuringsplaats voor paarden in aanmerking komt; mochten er echter boeren zijn die evengoed aan de premiekeuringen wenschen deel te nemen, dan zullen zij naar de keuring te Schagcn moeten. Hierna verkrijgt Dr. Hoedemaker het woord om zijn lezing over „Verborgen (koop vernieligende) gebreken bij dieren te hou den, een onderwerp dat altijd de belang stelling van de landbouwers heeft en waar over wij reeds meerdere malen mededeelin- gen in dit blad deden. Den inleider werd dank gebracht. Het dekstation. Bij de nabespreking over dit onderwerp wordt een commissie van 5 personen, nl. de heeren Parlevliet, Jb. Dekker Pz., D. Jac. Mulder, Ant. Keijzer en J. Veerdig gekozen, welke commissie naar de keuring te Gro ningen zal gaan, teneinde daarna een hengst te huren. Onder dankzegging sloot de heer Bosker ook deze vergadering. Harmonie.. Zaterdag j.1. werd in Concordia door de muziekvereen. „Harmonie", dir. de heer P. Kreijger, een ledenuitvoering voor ongehuw- den gegeven, welke flink was bezocht. Te ruim acht uur sprak de voorzitter de heer C. J. Bosker het openingswoord uit. Spr. deelde mede dat de heer J. Mol door familieomstandigheden verhinderd was me de te spelen en dat diens rol nu door den heer C. Metselaar Pz. vertolkt zou worden. De heer S. de Vries speelde eveneens niet mee, waarvoor inviel de heer D. Oden. Spr. gaf een korte toelichting over het op te voe ren stuk, waarna hij allen een gezelligen avond wenschte. Hierna kregen we te hooren een vijftal nummers van „Harmonie" en wel: Feestmarsch van J. R. v. d. Glas: Ouver ture Tancréde van Rossini; Domino Noir van Auber; Si J' Etais Roi van Adam en tot slot de finale. Deze nummers verwierven allen een welverdiend applaus. Het tooneelstuk, dat daarna werd opge voerd, heette „De spion van den Prins", ro mantisch historisch tooneelspel in 4 bedrij ven, door J. van Randwijk. Dit stuk was met recht iets zeer bijzon ders. Niet alleen door de schitterende cos- tumes, welke aan het spel veel luister bij zetten, maar vooral door het stuk historie uit de roemruchtige tijd van een De Ruyter, Tromp, Piet Hein, de Wit, enz., dat voor ons tot een stuk leven werd gemaakt. Voor lief hebbers van historie was het een genotvol len avond. De rollen werden allen uitstekend ver tolkt. Een gezellig bal besloot dezen zoo goed geslaagden avond. Diefstallen. Vrijdag jl. kwam men bij de firma O. J. Bosker door een toeval tot de ontdekking dat reeds sinds eenigen tijd voorwerpen van het werkterrein dezer firma ontvreemd werden. Dit kwam aan het licht doordat een der dieven betrapt werd en toen de anderen verraadde. Deze heeren, drie in getal, en in woners onzer gemeente, verkochten het ge- stolene aan een handelaar te Den Helder. De politie, die de zaak in handen heeft, maakte proces-verbaal op. Alle drie hebben bekend zich aan diefstal te hebben schul dig gemaakt. Burg. Stand van 24 Januari hm. 5 Februari 1937. Geboren: Greta, dochter van H. Martens en G. Ottens; Jitske Bregtje, dochter van S. van der Velde en C. Groot; Johanna Ma ria, d. v. J Geers en C. Timmermans; Aaltje, d. v. D. Dokter en E. de Jonge; Petronella Alida, dochter van H. v. d. Velde en J. An- sink; Clasina Hendrika, dochter van J. W. Ras en A. H. C. Serano; Jan, zoon van S. de Jongh en G. Koorn; Teunis, zoon van P. Nieman en V. Baas; Derk Hendrik, zoon van H. de Vries en W. Jansen; Cornelis An- thonius, zoon van C. Maulus en J. I. van Eekelen. Ondertrouwd: M. Nieuwland en A. Kooij; W. F. A. Zoons en S. Lont. Gehuwd: geene. Overleden: M. Ruijter, vr., 83 jaar, wed. v. J. Rotgans. ANNA PAULOWNA Gecostumeerd bal. De amusementsvereeniging K.N.A.L. orga niseerde in Veerburg een gemaskerd bal. Behalve de gecostumeerden vulden ook vele andere danslustigen en toeschouwers de zaal. Zoowel vóór als na het demasqué was de stemming opperbest. De jury, bestaande uit de dames Kaan, Keijzer, Liefhebber en Wissekerke, deed de volgende uitspraak: Enkelingen: mooiste costum: 1. Dame uit Frankrijk, Mej. E. Ozinga, van Sneek; 2. Fantasie Dirndl Kleid, mej. P. Polet; 3. Len te, mej. A. de Graaf; 4. Haremdame, mej. M. v. Hecke; 5. Fantasie matroos, mej. J. Geerligs. Enkelingen: koddig en origineel costuum: 1. Juffrouw de Bonk, Daan Kaan; 2. Suiker- zoetjongetje, Mar. Wissekerke; 3. Éénper soons bruidspaar, Mej. M. Zeeman van Wie- ringerwaard. Paren: 1. Holl. keuken, dames Groenveld en Prins van Sohagen; 2. Confetti en Ser pentines, dames M. Weststrate en A. v. d. Goes; 3. Leve de Zwemsport, dames N. de Leeuw en A. M. de Beurs; 4. Straatmuzikan ten, A. J. van Duuren en N. Keijzer. Juffrouw de Bonk, Daan Kaan, won met 45 van 98 uitgebrachte stemmen den pu blieksprijs. Hebben zich voor den boekhoudcursus van de H. Mij. v. L. 27 leerlingen opgegeven, aan den cursus voor aardappelselectie ne men niet minder dan 75 leerlingen deel. De ze laatste cursus is daarom gesplitst in een middag- en avondcursus. De groote toeloop heeft gemaakt, dat men verdere aanvragen om deel te nemen aan deze cursussen, moet weigeren. Verwa hting: Matige tot krachtige, oos telijke tot zuidelijke wind, betrokken met regen, iets zachter. Verdere vooruitzicten: tijdelijke opklaring. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 716. Temperatuur: 4 gr. C. is 40 gr. F. Gaat Von Ribbentrop hierover onderhandelen? Het Duitsche Nieuwsbureau publiceert het volgende bericht uit Londen: Naar wij verne men zal von Ribbentrop zeer binnenkort met de Britsche regeering onderhandelingen aanknoopen over de teruggave der vroegere Duitsche koloniën, Men veronderstelt, dat von Ribbentrop zich de volgende week tot Lord Halifax, den plaatsvervanger van Eden, zal wenden om over deze kwestie te spreken. Von Ribbentrop, zoo vervolgt het Duitsche Nieuwsbureau, zat in de eerste plaats trach ten de Britsche regeering tot de erkenning te brengen van het beginsel dat Duitsch- lands koloniale eischen gegrond zijn. In Engelsche kringen, zoo verzekert het D.N.B., acht men het heel natuurlijk, dat na de redevoering van Hitier de koloniale kwestie ter sprake wordt gebracht. Van zelfsprekend heeft von Ribbentrop nauwkeu rig omschreven instructies inzake de kolo niën mede naar Londen genomen. Echter zom hij niet in het bezit zijn van een eigenlijk Duitsch memorandum, om aan de Britsche regeering te overhandigen. Wel meent men, dat de Duitsche ambassadeur voorzien is van nieuwe instructies over het westelijk pact. Het Q.N.B. herinnert er aan, dat van Ribbentrop reeds voor Kerstmis de aan dacht van Eden gevestigd heeft op de te dien opzichte ontstane moeilijkheden door het sluiten van het pact tusschen Frank rijk en SovjetRusland. Thans overstroomingen in Zuid- Californië. De Misslssippi ls binnen de dijken gebleven. De overstroomingen hebben zich thans tot Zuid-Californië uitgebreid, zoodat eenige honderden personen met booten uit hun huizen moesten worden gehaald. Te Mern- phis in Tennessee is dysenterie uitgebroken. De Mississippi is binnen de dijken gebleven, hoewel zij te St. Louis 40 c.M. is gestegen. Voor zoover thans bekend, zijn 415 personen als gevolg van de overstroomingen om het leven gekomen. Het Roode Kruis heeft 16.755.000 dollar bijeengebracht voor hulp verleening. Verminkten en gebonden lijken spoelen aan. Aan de kust van Vendee worden gruwelij ke vondsten gedaan. Sinds enkele dagen spoelen daar lijken aan, waarvan meestal armen en beenen door touwen zijn vastgebonden, terwijl de stoffelijke overblijfselen soms teekenen van ernstige mishandeling toonen. Men veronderstelt dat het hier lijken be treft van Spanjaarden die aan de Fransche kust aanspoelen. Te Prefailles, een klein badplaatsje tusschen Pornic en Saint Na- zaire is een zesde lijk gevonden. Hoewel men thans de nationaliteit der slachtoffers kent, weet men nog niet onder welke omstandigheden zij in zee geworpen zijn. Men veronderstelt, dat 't Spanjaarden betreft, die zich ingescheept hadden naar Frankrijk op die geheimzinnige vaartui gen, welke eenige maanden geleden in de haven van Saint Nazaire zijn aangekomen en dat zij op zee zijn geexecuteerd en in het water geworpen. Dat zij op verschillen de punten van de kust aanspoelen is al teen een gevolg van de stroomwisseling. Wederom een lijk aangespoeld. Gisterochtend is aan de kust van Vendee, nabij la Tranche sur Mer wederom een lijk aangespoeld, het zevende. Ook in dit geval waren de armen en beenen gebonden. Nader wordt gemeld, dat een van de lijken, welke drie dagen geleden zijn aan gespoeld, gekleed was in een trui. waarop „Le Rigane Cadix" stond. In een van de zakken zaten drie bankbiljetten van 100 peseta en een van- 500 peseta. Op de lijken zal een lijkschouwing worden verricht om te onderzoeken of de slachtoffers levend in zee werden geworpen. De sluitings-processie van het Eucharis tisch Congres werd geopend door vrouwen, witgesluicrd met vanen in de pauselijke kleuren. In den vallenden avond trok de processie voort onder het zingen van hymnen. Het altaar was schitterend verlicht. Alleen de groep der reguliere geestelijkheid trok door den middengang, welke voor de processie was opengehouden. Men schatte het aantal personen dat in het Lunetapark was verza meld, op 500.000. De processie der mannen naderde van de zijde der oude stad voorafgegaan door cadet ten te paard. De studenten defileerden met Pauselijke, Amerikaansche en Phiiippijnsche vlaggen. Slechts langzaam kon de processie door de menigte heen trekken. Na de vrou wen volgden de delegaties van 34 verschillen de landen met hun vaandels. De vaandels werden aan weerszijden van het altaar ge plaatst. Schilderachtig waren vooral de de legaties der Annamieten in nationaal costuum en de Igorots en Uoranen van de Philippijnen. Voor de geestelijkheid reed in de processie generaal Valdes, de souschef van den generalen staf van het leger der Philippijnen, met verscheidene officieren van den staf. Hierna volgden opnieuw vaandels, o.a. de vlag van de Spaansche monarchie, de nauselijke kleuren en de vlaggen van de Ver- eenigde Staten en de Philippijnen. Ook deze vaandels werden bij het altaar geplaatst. Na de Fransche delegatie volgde de Duit sche, welke een groote hakenkruisvlag mee droeg. Hierachter volgden de delegaties van Japan, de Yerecnigde Staten en Argentinië. De „Ochi Shimbum" bericht, dat minis terpresident Hayashi, na expresident Hi- rota en den vroegen minister van buiten landsche zaken, Arita, te hebben geraad pleegd, den Japanschen ambassadeur te Parijs Natotake Satoh zal verzoeken de portefeuille van buitenlandsche zaken te aanvaarden. Satoh is op het oogenblik op weg naar het vaderland om hier zijn vacantie door te brengen en wordt 2 Maart a s. te 5 okoha- ma verwacht. Men verwacht algemeen, dat hij het aanbod van Hayashi zal aannemen. Wegens uitzending van vrij willigers naar Spanje. Er zou. in eenige steden betoogd zijn. De „Daily Herald" publiceert een bericht, dat volgens het blad uit onverdachte bron afkomstig is, en meldt, dat in Dusseldorf samenscholingen zouden zijn ontstaan, waarbij zou zijn geschreeuwd: „Geeft ons onze zonen terug, die in Spanje zijn De po litie zou charges hebben uitgevoerd en tal rijke arrestaties hebben verricht. Gelijke incidenten zouden zich hebben voorgedaan te Berlijn en Muenchen. De „Daily Express" meldt, dat het huwe lijk van den hertog van Windsor met mrs. Simpson eind April op het kasteel Enzesfeld voltrokken zal worden. zitting van Vrijdag 5 Februari. Den Helder. INTERLOCALE VERWIKKELINGEN. De secretarie-ambtenaar L. H. N. de R. uit Den Helder reed op 4 October in zijn super de luxe wagen op den ongunstig bekenden Heerenweg onder Oudorp, de steen des aanstoots, van alle machinale weg gebruikers en geraakte alstoen in moei lijkheden met een aantal wielrijders uit I-ieerhugowaard, die niet genoeg acht gaven op de signalen van den Helderschen auto mobilist om ruimte geven. Het gevolg was dat zekere Piet Borst 'n opstopper kreeg van het spatbord en tegen zijn medewiel- rijder en dorpsgenoot Henk Overtoom, uit Heerhugowaard aan tuimelde en beiden weldra den grond zochten. De conversatie die wederzijdsche partijen voerden, was uiteraard niet al te vriendelijk en werd heden voortgezet via den kantonrechter in meer beleefden vorm. De automobilist gafde schuld aan de fietsers en de fietsers kaat sten het balletje weer behoorlijk terug, tot ten slotte de mijnheer uit Den Helder werd veroordeeld tot f 12 boete of 8 dagen, bene vens uit te betalen aan den heer Henk Overtoom het bedrag ad f2.50 voor de schade aan het rijwiel, wat de schade door Piet Borst aan.zijn opknapperspakje geleden daar moest de vader v. Piet die nog min derjarig is, voor op komen en zal dus bui ten het proces moeten worden geregeld. ALKMAAR. 6 Februari. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwar tier. Aanvoer: 175.000 kipeieren: 5658 Kg. f2.90—3.05, 58—60 Kg. f3—3.15, 60—62 Kg. f3.05—3.25, 6264 Kg. f 3.15—3.30, 64—66 Kg. f 3.303.55 per 100 stuks. ALKMAAR, 6 Februari. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 77%80 cent en kleinhandel 80—85 cent. Vaten geen notee ring. Handel goed. Kipeieren (groothandel)' f 2.75—3.50. Handel matig. Eendeieren geen. MEDEMBLIK. 6 Februari. D. witte kool fl. roode kool f 1.402.10, gele kool f 1.20, per 100 Kg. Bloemkool f 4.60 per 100 stuks, uien 55 ct. p. 100 Kg. WARMENHUTZF.N. 6 Februari. Roode kool f 1.4-02.70, gele kool f 1.20 130. Deensche witte kool fl, drielingen SÖ ct„ uien fl.201.50, grove uien f 1.60. Aan voer; 87.800 Kg. roode kool, 56.200 Kg. gele kool, 61.300 Kg. Deensche witte kool, 3725 Kg. uien. NOORDSCHARWOUDE, 8 Februari. Uien f 1.20—1.30, grove f 1.30—1.50, peen 1.101.50, kleine peen 60 ct„ roode kool 1.40—3. gele kool 1.20. D. witte kool 1. ALKMAAR. 8 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd1? 95 vette koeien f 145—245, 2 vette kalveren f 4085, per Kg. 50SI ct., 102 nuchtere kalveren per stuk f 414 18 Vette Schapen 2428; 325 Vette Varkens 0.420.46 DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 6 Februari Berlijn; De aanvoer is voldoende. De handel is kalm. De nrijzen toonen weinig verandering. Bui- tenl. prod.: Holl. roode kool is er niet meer; Ral. bloemkool 20—35 n. 100 stuks; Holl. spruiten 1822 p. 50 Kg.: Holl. schorse- neeren 1822 p. 50 Kg.: Gnnarische toma ten 8.50—10.50 p. knip; Belgisch witlof 30— 35 p. 50 Kg. Hamburg; Bdc-sch witlof 35— 40 p. Kg.; huitenl. spruiten 225025 p. 50 Kg.; Canarischc tomaten ?gv, p. 50 Kg. Frankfort a. Af.: Holl. srhorseneeren 20— 22 p. 50 Kg.; Gansriarhe tomaten 10—11 p. 10 Kg. Dresder,Buiten!, prod.: bloemkool 3.504.75 p. 9/lSer; bulten!, uien 7.50 per 50 Kg. 1

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3