MADRID Texel omsingeld De strijd bij Tweede Kamer De aanval in Zuid-Spanje wordt doorgezet „General Motors" Marktberichten Gemeenteraad van Den Helder* SPAN)E Uit het politierapport Opnieuw terrorisme in Palestina De Maginot linie Autobus bij Manilla verongelukt Uit onze omgeving Huisvrouwenavond (Vervolg van pag. 3 van dit blad.) Ook de Burgemeester heeft over deze kwestie het woord gevoerd. Hij was er van overtuigd, dat het drukwerk niet in Den Helder zou blijven als de Raad be sloot er voortaan vrij op te laten inschrijven. Immers er zijn bedrijven, die geheel gespe cialiseerd zijn in het vervaardigen van ge meentedrukwerk en het spreekt vanzelf, dat die het veel goedkooper zouden kunnen doen. Dat het aannemen van het voorstel een ont slag van 3 menschen met zich zou brengen acht spr. nog niet bewezen. Spr. erkent de waarde van het bedrijf voor Den Helder; de gemeente zal echter lang niet de voornaamste klant zijn. Integendeel, zij is een slap, klein klantje. Des te meer stemt het spr. tot genoe gen, dat de firma zich zulk een moeite ge troost om dat kleine klantje te behouden. Spr. bestrijdt de uitdrukking: de gemeente Becon curreert het particulier bedrijf, dat is sterk overdreven! Het gaat hier om een voordeeltje en dat moet de gemeente niet laten loopen. Het is steeds onze bedoeling geweest om de belasting niet te verhoogen. Mocht het nog eens tot saneering van de gemeente komen, dan zal het drukken van de raadsverslagen zonder meer afgeschaft moeten worden. Dan zal de Raad wel mee moeten gaan. Tweede instantie. In tweede instantie hebben opnieuw eenige heeren het woord gevoerd. De heer S c h o e f- felenberger (Opp.) voelt er absoluut niets voor om de inschrijvingen voor het druk werk landelijk inplaats van stedelijk te maken. Men moet toch rekening houden met de plaat selijke standaardloonen, die soms zeer uiteen- loopen. De heer S. zal tegenstemmen. Mr. Muller (A.R.) is niet overtuigd ge worden door het betoog van den wethouder en dat van den burgemeester. De bijlage van het bestuur heeft wel zeer de suggestie ge wekt als zou al het gemeentedrukwerk op de Multilith-machine vervaardigd worden. Daar was het betoog in eerste instantie op ge baseerd! B. en W. geven thans een heel ande ren kijk op de zaak. Spr. heeft echter nog geen cijfers gehoord, waaruit het financieel voordeel voor de gemeente uit dit voorstel zou blijken. Dr. Feenstra Kuiper (Gem. Belang) sluit zich aan bij het betoog van den heer Mulder. Uit een schrijven, dat hij voorleest, blijkt duidelijk, dat de Firma de Boer een offerte gemaakt heeft van f 1340.Dit be drag wordt nergens in de stukken genoemd. Spr. onthult dan, dat hij het raadslid geweest is, dat de cijfers had verstrekt, die Zaterdag in de H. C. gestaan hadden. Destijds heeft spr. van het College toestem ming gekregen om deze cijfers te publiceeren. Die cijfers zijn nagenoeg niet door den heer v. d. Vaart bestreden, spr. wijst dus de qualificatie „blamage" naar den wethouder terug. Spr. erkent een foutief cijfer gegeven te heb ben, maar er zijn in het afgeloopen jaar 10 wijzigingsbegrootingen ingediend: het College komt dus ook wel eens met onjuiste gegevens voor den dag! Spr. zal tegen het voorstel stemmen. Ook de heer Uithol (Nat. Herstel) is niet overtuigd van de bezuiniging en zal eveneens tegen stemmen. Namens de s.-d. fractie verklaart de heer Van der Heide, dat de levering van het gemeentelijke drukwerk niet aan een groep dient te worden gebonden. Na het betoog van den wethouder is de bestrijding van het voor stel minder sterk geworden. Immers, de con clusie kan worden getrokken, dat de Multilith de oude cyclostylemachine gaat vervangen en dat aan de werkzaamheden eenige uitbreiding zal worden gegeven doordat er speciaal ge- eigend werk op gemaakt zal worden. Als het College nu de toezegging wil doen, dat het specifieke drukwerk naar de grafische bedrij ven zal blijven gaan, dan heeft de s.d. fractie een heel ander inzicht in deze aangelegenheid gekregen. De heer Van der Heide noemt dan nog eenige bezwaren van de Multilith op, en her innert er tenslotte nog aan, dat het gemeente bestuur desnoods een consumentenraad zou kunnen benoemen. De heer Van Loo verzucht: „Had alles maar in de bijlage gestaan". Nu blijkt, dat het niet zeker is, dat 3 man ontslagen zullen worden en alleen het drukwerk, dat er zich speciaal voor leent, op de nieuwe machine vervaardigd zal worden. De heer Van Loo sluit zich bij het betoog van den heer Van der Heide aan. Van het gemeentebestuur komen de bur gemeester en de wethouder Van der Vaart tenslotte nog even aan het woord. Eerstgenoemde erkent, dat de heer Koning hem mondeling een offerte van 1340 ge maakt heeft, maar genoemde heer had er aan toegevoegd, dat het werk dan als stopwerk beschouwd zou worden. Op deze basis wilde spr. echter geen zaken doen; hij beschouwde dit zuiver als een lokmiddel. De heer Van der Vaart heeft o.m. ge zegd, dat het College geen cijfers kon geven. Het College kan zich voorts niet binden inzake datgene, wat door enkele raadsleden werd ge vraagd. Spr. is bereid om mee te gaan met de mee ning van den Raad, dat de begrooting bjj drukkerij De Boer zal gedrukt blijven worden. In ieder geval tot na 1938, want dan expireert de overeenkomst tusschen het gemeentebe stuur en Drukkerij De Boer. Spr. verbindt hier echter de voorwaarde aan, dat dan ook prijs opgave zal gevraagd worden van drukkers buiten deze stad. Tenslotte richtte de heer Van der Vaart zich nog even tot den heer Feenstra Kuiper, met de mededeeling, dat hjj de qualificatie „bla mage" handhaaft, daar proefondervindelijk is gebleken, dat de cijfers onjuist waren. De stemming. Over het voorstel wordt in tweeën gestemd. Eerst werd in stemming gebracht het voor- Stel om het jaarverslag 1935 niet op de Mul- Een speciale correspondent van Havas meldt: Voor Madrid is de weg naar Valen- cla afgesneden door de opstandelin gen, die den weg bezetten even boven de samenvloeiing van de Jarama en de Manzanares. De regeeringstroepen hebben thans geen enkele weg meer voor de evacu atie. Alle groote wegen worden van nabij of van verre door de opstande lingen beheerscht. De gevolgen hier van zijn zonder weerga in de geschie denis van het beleg der hoofdstad. Zeven groote wegen leiden uit Madrid. Geen enkele is meer in han den van de regeeringstroepen, zoo dat een vrije verbinding met het oosten des lands niet meer aanwe zig is. De weg van Madrid naar Avi- la, richting la Coruna, is afgesneden onmiddellijk buiten de hoofdstad. De weg van Madrid naar Burgos is afge sneden te Lozoyuela in de Siërra. De weg van Aragon is afgesneden voor Siguenza. Ook de weg naar Valencia is sinds heden voor Arganda afgesne den. De drie overige wegen naar Aranjuez, Toledo en Maqueda zijn ge heel bezet door de rechtschen. Wanneer het opperbevel der regeerings troepen het besluit zou nemen zich niet te laten opsluiten in Madrid als in .een fort en het gevaar te loopen van hongersnood en ge brek aan munitie, is er thans voor de evacu atie nog slechts een oplossing: uit Madrid trekken naar Guadalajara, vandaar den weg nemen van Cuenca tot Valencia. Een lange, moeilijke en netelige weg. In officieele kringen hier is men van mee ning, dat het nieuwe offensief der recht schen nog slechts in het begin is en dat het zonder het minste oponthoud voortgezet zal worden. De achtervolging der vluchtende miliciens bij Malaga. De hertog van Sevilla, die tot dusver mi litair commandant van Algeciras was, is, volgens Un. Press, door generaal Franco benoemd tot gouverneur van Malaga. Na de bezetting der stad en van haar naaste omgeving zijn de witte troepen thans bezig, de ten Oosten van Malaga ge legen heuvelketens van de roode militie- tilith te laten drukken, doch in de drukkerij te geven. Dit voorstel werd aangenomen met 17 tegen 3 stemmen. Tegen stemden wethou ders v. d. Vaart (S.D.) en Smits (R.-K.) en de heer Van Loo (V.-D.). Daarop werd het bestuursvoorstel in stem ming gebracht. Het werd aangenomen met 14 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren Schoeffelenberger (opp.), Boogaard (s.d.), Uithol (Nat. Herstel), Feenstra Kuiper (Gem. Belang), Bot (Chr.-dem.) en Terra (r.k.). Ontvreemding. Door een bewoner van de Vischstraat is aan gifte gedaan, dat 4 postduiven, die zich in een hok op zijn erf bevonden, zijn ontvreemd. Mishandeling. Een bewoonster van de Oostslootstraat deed aangifte wegens mishandeling van haar zoon. De steeds weer dagelijks terugkeerende overtredingen. Diverse personen werden bekeurd ten gevol ge van het rijden op een rijwiel zonder licht, zonder belastingmerk, het rijden in de Spoor straat tusschen 7 en 10 uur en het links nemen van een bocht. Be directie blijft zich tegen be zetting der fabriek verzetten. Onderhandelingen afgebroken De van den kant der „General Motors" opgeworpen kwestie van de verantwoorde lijkheid der regeering voor de bescher ming der eigendommen en de bescherming van de belangen der arbeiders tegen de maatregelen van de minderheid der stakers welke beoogen, zich vóór het aanknoopen der onderhandelingen in het bezit van de eigendommen der andere partij te stellen, heeft, volgens Un. Press., de langdurige onderhandelingen tusschen Knudsen (van de General Motors), Murphy, den gouver neur en Lewis, den vertegenwoordiger der stakers, tot een verstrekkende principe kwestie gemaakt. Het gaat er om, de regeering verantwoor delijk te stellen voor de onaantastbaarheid van particuliere eigendommen tegen directe handelingen van revolutionairen aard. De stakingstoestand zelf is zoo goed als onveranderd. Beide partijen hebben ver klaringen gepubliceerd, die als definitief ge kwalificeerd worden en die van geen toe nadering hliik geven. Terzelfdertijd komen uit andere deelen des lands berichten binnen over de uitbrei ding der stakingsbeweging tot andere indu- afdeelingen, die zich daar nog verborgen houden, te zuiveren .terwijl zij tegelijker tijd op den weg van Malaga naar Montril de achtervolging van den vluchtenden vij and voortzetten. Volgens te Sevilla ontvangen berichten, zijn in het verloop van deze achtervolgings actie, waaraan ook het luchtwapen deel neemt, reeds tal van roode militie-mannen gevangen genomen. De opmarsch in Zuid-Spanje wordt met groot elan voortge zet, daar de leiders der opstandelingen willen profiteeren van de inzinking in de rijen der regeeringstroepen. De civiele gouver neur van Malaga verklaarde aan den cor respondent van Havas dat Zaterdag en Zondag 500 auto's met 25X100 personen de stad hebben verlaten. Hij voegde hieraan toe dat de wegen over een afstand van 30 kilo meter gevuld waren met vluchtelingen, welker aantal hij op 150.000 schatte. Velen hadden meegenomen, wat voor hen het meeste waarde had, n.1. kleeren en bedden. Deze menigte vluchtelingen, welke voorna melijk uit vrouwen, kinderen en grijsaards bestond, maakte op den gouverneur een in druk, welke hij, naar hij zeide, nooit zal vergeten. 5000 dooden en gewonden aan regeeringszijde? Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat de verliezen der regeeringstroepen, die Malaga hebben verdedigd 5000 dooden en gewonden bedragen, terwijl aan de zijde der opstandelingen 350 man gedood of ge wond zijn. Generaal Kleber gevangen ge nomen? „Le Matin" drukt een uit Londen ontvan gen telegram af, dat als volgt luidt: „Uit Gibraltar wordt geseind, dat oorlogs schepen der rechtschen een Spaansch re- geeringsschip zouden hebben gepraaid, aan boord waarvan verscheidene communisti sche leiders trachten uit Malaga te vluchten. Onder hen zou zich de communistische generaal Kleber bevinden, die kortgeleden uit Madrid was vertrokken om de leiding van de defensie van Malaga op zich te ne men. Troostelooze aanblik van Malaga. Over den toestand te Malaga meldt de radiozender Teneriffe, dat de stad een troosteloozen aanblik biedt. In alle straten van het stadscentrum-staan de huizen in lichte laaie. Het ergst is het stadsdeel eraan toe, waarin de kathedraal zich bevindt. Het kerkgebouw, zelf heeft zwaar geleden. De kerkschatten heeft de vijand meegenomen. In de stad liggen over al lijken van burgers en de linksche troepen hebben talrijke gijzelaars gemaakt. De verovering van Malaga is voor den op marsch der rechtsche troepen, zoo meldt de zender verder, van het grootste belang, daar de kortste verbinding met Spaansch Marokko hiermede is hersteld. Van politiek standpunt bekeken, beteekent de verovering voor de rechtschen een groot succes, omdat hiermede de eenige Spaansche stad geval len is, waarin de communisten de alleen heerschappij voerden. In alle andere onder de macht der linkschen staande steden, hebben nl. de anarchisten de overmacht. sfrieën. Een van de belangrijkste nieuwe stakingen is die te Joliet (Illinois) waar de helft der arbeiders van de papierfabriek, de grootste van het land, werkloos is, wijl 200 arbeiders een staking met gekruiste armen zijn begonnen, met den eisch: 40 pet. loons- verhooging en 40-urige werkweek. De spanning te Flint. De vierduizend manschappen van de na tionale garde, die de bewakingsdienst on derhouden bij de fabrieken van de Gene ral Motors te Flint. hebben hun waak zaamheid verdubbeld, met het oog op de berichten uit Detroit, welke mislukking der onderhandelingen tusschen de beide par tijen melden. De garde staat gereed te be letten. dat relletjes ontstaan tusschen aan hangers en tegenstanders der stakingsbewe ging. De 165.000 inwoners van Flint, waar van een kwart zonder werkzaamheden is tengevolge van de staking, volgen met groote aandacht de ontwikkeling van de besprekingen met Detroit. De gemeenteraad van Flint heeft op grond van den gespannen toestand den burgemeester der stad gemachtigd het be vel op zich te nemen van alle politietroepen. Het terrorisme neemt in Palestina weder toe. Te Saint Jean d' Acre is een vereeni- ging opgericht van Mohammedanen en Christenen onder het advies „Christus en Mohammed" teneinde de uitbreiding van het Judaisme en de Zionistische politiek te bestrijden. Tegenover het Arabische co mité heeft de Britsche hooge commissaris uiting gegeven aan de bezorgdheid der Britsche regeering over de handhaving van de orde. Het Arabische blad „Adifa" is verboden. Voorts zijn aan de Noordelijke grens twaalf Joden wegens onwettige im migratie gearresteerd. De Arabische pro testbeweging breidt zich uit. Een aantal voormannen dezer beweging heeft zich aan eengesloten om v. d. gouverneur van Haifa de vrijlating te eischen van de politieke gevangenen, die in verband met de laatste aanslagen zijn opgesloten. Verlenging zal 150 a 200 milli- oen francs kosten. Naar de „United Press" verneemt, zal de voorgenomen uitbreiding en verlenging van de Maginot-linie 150 tot 200 millioen francs kosten en zich over een lengte van 35 kilo meter tusschen Fiertz en Raedersdorf uit strekken. Het moeilijkste probleem, waarmede de Franschen in dit verhand hadden rekening te houden, was te voorkomen dat 't Fransch Zwitserseh verdrag zou worden geschon den, volgens hetwelk, zooals bekend, beide signataire mogendheden zich verplichtten, in het gebeid rond Hueningen een twaalf kilometer breede niet-verdedigde zone op beide oevers van den Rijn vrij te laten. De nieuw aan te leggen forten zullen buiten deze zone liggen en zich over i dor pen in den Elzas verdeelen. De deskundigen van de Franschen gene- ralen staf zijn momenteel bezig, het ter rein te bestudeeren, teneinde eerlang een beslissing te kunnen nemen over het type fort, dat zal moeten worden gebouwd. Er bestaat een keuze tusschen een klein getal machtige forten en een veel grootor aantal kleinere verdedigingswerken In het laatste geval zal dit gedeelte van de Magi not-linie een diepte van ongeveer tien ki lometer verkrijgen. Naar nog nader wordt vernomen, heeft het laatste plan de grootste kans, te worden verwezenlijkt. Op een bergweg in de buurt van de stad Beguic (ongeveer 220 k.m. ten noorden van Manilla), is een autobus in een 70 meter diepe ravijn gestort. De 23 inzittenden, allen Philippijnen, kwamen om het leven. De bergkloof is zeer ontoegankelijk, zoo dat men met de bergingswerkzaamheden groote moeilijkheden ondervindt. STEMMING-PERIKELEN. De Surinaamsche begrooting af gedaan. Den Haag, 9 Febr. 1937. Bij den aanvang der vergadering van a.s. Donderdag zullen de eindstemmingen wor den gehouden over de diverse wetsontwer pen nopens herziening van de Grondwet. Het zijn er een achttal. Maar heden werd moeite gedaan om het aantal stemmingen sterk uit te breiden. Ir. Albarda (S.D.A.P.) was heden de „gangmaker" voor dat stre ven., omdat diverse wetsontwerpen paragra fen inhouden, welke geheel verschillende onderwerpen behandelen, zooals: de benoe ming van Staatssecretarissen, de uitsluiting van verkiesbaarheid van wegens ernstige misdrijven veroordeelden, de gedeeltelijke opheffing der strafrechtelijke immuniteit van volksvertegenwoordigers, enz. Genoem de afgevaardigde vreesde nu onzuivere stemmingen, als men genoodzaakt wordt, over één wetsontwerp te stemmen, dat al de genoemde zaken omvat. Daarom wilde hij (ie verschillende onderwerpen in afzonder lijke wetsontwerpen ondergebracht zien, maar dat zou in technischen zin heel wat werk veroorzaken, zoozeer, dat het ge- heele herzieningswerk erdoor, in gevaar kan worden gebracht, naar minister De Wilde heden verzekerde. Natuurlijk moet de Eer ste Kamer de gansche procedure nog aan vatten, terwijl een en ander in elk geval vóór de verkiezingen in kannen en kruiken zal dienen te zijn. Over deze aangelegenheid heeft men van middag een poos gedebatteerd en de bijna hartstochtelijke wijze, waarop de S.D. frac tie-leider voor zijn denkbeeld opkwam wek te nu en dan zelfs eenige broering. Nu voerde de minister ook nog aan, dat bij vorige gelegenheden nimmer is afgewe ken van de normale methode, dat men altijd het vóór en tegen der diverse in een wets ontwerp geregelde zaken had af te wegen, doch de ander achtte de huidige revisie blijk baar belangrijk genoeg om een uitzondering te maken. Nu waren er zeer zeker leden, die voor de argumenten van den heer Albarda voel den, de heeren Joekes (V.D.) en Wendelaar (V.B.) gaven daarvan dan ook blijk, doch het verzet van de regeeringstafel bracht hen ertoe, niet verder aan te dringen, omdat zij van oordeel waren, dat tenslotte de Regee ring moet weten, wat er in deze gebeuren moet. Ir. Albarda liet niet af en diende een mo tie in om het gevoelen der Kamer tot uiting te brengen, doch bij voorbaat stond vast ten eerste, dat de Kamer de motie zou afwijzen en vervolgens, dat eventueel de Regeering zich niet aan. deze uitspraak zou storen. Maar zoover kwam het niet; de motie dui kelde met 2748 stemmen, hetgeen dus niet beteekent, dat niet een aantal tegenstem mers aangenaam hadden gevonden, als de Regeering wél tot splitsing ware overgegaan, doch zij wilden eenvoudig niet meedoen aan een nutteloozen „slag in de lucht". Minister De Wilde had ook nog opgemerkt, dat ir. Albarda nu plotseling met zijn split sing-denkbeeld op de proppen was gekomen, omdat hij in veel zijn zin niet heeft gekre gen wat ook sloeg op de bij den aanvang der vergadering afgewezen amend.-Albarda nopens het mobilisatie-hevel en het onder de wapenen roepen van vrijwilligers, doch 't is de vraag of deze opmerking wel heelemaal billijk was. De rest van den middag heeft men be steed aan de afdoening der Surinaamsche begrooting, wat beteekent: een volkomen emotieloos debat, gelijk aan vorige jaren. Negen sprekers lieten hun licht schijnen over het „oude zorgenkind" van Vadertje Staat en de welbekende onderwerpen pas seerden de revue: de proefnemingen met verschillende cultures, de hygiënische toe standen, de kolonisatie-mogelijkheden. Ook had men nogal critiek op de gestie van den gouverneur, die zich wat al te weinig aan de Koloniale Staten gelegen zou laten liggen. Vooral ook het „plan Brandon" (rijstcultuur) had veler belangstelling. Minister Colijn slaagde er in, de negen afgevaardigden, t.w. de leden Van Boetze- laar van Dubbeldam (C.H.), Van Poll (R. K.), Joekes (V.D.) IJzerman (S.D.) De Vries -Bruins (S.D.) Westerman (ex-N.H.) Van Kempen (V.B.) Wendelaar (V.B.) en Van Dijk (A.R.) in een korte antwoord-rede ver duidelijking te brengen. Z. E. verzekerde dat de Regeering alles zal blijven doen wat mogelijk is om de cultures en de proefne mingen daarmee te steunen, doch zij wil nu eenmaal geen te groote risico's loopen. Zoo bestaat bij haar twijfel omtrent de plannen- Brandon, hoewel de Regeering zeker nog niet besloten heeft, van het verder verlee- nen van steun af te zien. Het denkbeeld, de kolonisatie te bevorderen, iets, waarvoor de heer Wendelaar had gepleit, wees minister Colijn categorisch af; hij zag geenerlei pers pectieven. En wat de hygiënische toestan den hetreft, ook die hebben de blijvende aan dacht der Overheid, wat reeds gunstige resultaten heeft opgeleverd. Zonder stemming werd de begrooting aanvaard. Morgen beginnen we dan dade lijk aan de „groote Indisc%"! Oudeschild. Getuige de toeloop van een 120-tal vrouwen naar het Eigen Gebouw, waar een lezing met demonstraties over het zelfwerkende wasch» middel Persil werd gehouden, blijkt er onder deze Oudeschilder huismoeders een groote drang te bestaan, hun kennis van de wasch- behandeling uit te breiden. In elk geval was hier vanavond de gelegenheid om het gezegde betreffende kraakzindelijke-wasch-hebbende- Hollandsche huisvrouw, practisch te bevea» tigen. Een en ander ging met leerzame en duide. lijke demonstraties gepaard, terwijl de gezel» ligheid nog verhoogd werd door het schenken van thee en koffie met „wat er bij". Daar er behalve reclame voor het wasch. middel ook vele practische wenken in het be» lang van een goede waschverzorging werden gegeven, zal daarvan door velen een nuttig gebruik gemaakt kunnen worden. In de beste stemming met bovendien nog een aardige verrassing, keerde men dan ook na afloop huiswaarts. VISCHAFSLAG. 9 Februari. Aangebracht door wulkenvischers 473 kg f 19.55—f 19.90 per 100 kg, CALLANTSOOG EEN GELUKKIGE WINNAAR Op een der loten, verkocht door den heer Visser alhier aan een ingezetene, is een deel (twintigste) van de 50.000 gevallen. HERHALINGSOEFENINGEN De dienstplichtige A. Zeeman van de lich ting 1931 is voor 17 dagen herhalingsoefe ningen onder de wapenen geroepen bij het le Regt. Veldartillerie te Amersfoort. GEVONDEN VOORWERPEN 1 Portemonnaie met inhoud, inl. ter secre tarie. ANNA PAULOWNA Bij beschikking van den Minister van Financiën is de ontvanger der directe be- lastingen, enz., J. J. Kloprogge verplaatst van het kantoor Anna Paulowna naar het kantoor Lekkerkerk. WIERINGEN. „Helpt Elkander", Vergadering van de Onderlinge Vee- en Paardenverzekering „Helpt Elkander", in café Scheltus te Hippolytushoef. De secretaris-penningmeester, de heer O. J. Bosker, heet de aanwezigen welkom. Spr. betreurt het dat niet een der andere bestuursleden en commissarissen aanwe zig is. De aanwezige leden betreuren dit evenzeer. De notulen worden gelezen en onveran derd goedgekeurd. De heeren J. Heijblok en W. Mostert. Sr., zijnde de commissie tot het nazien der re kening, hebben alles in orde bevonden en rapporteeren, dat bij de afd. Paardenverze- kering een nadeelig saldo is van f 15.40, terwijl bij de afd. Rundvee een voordeelig saldo is van f 115.57. Na nog enkele besprekingen van huis- houdelijken aard sluit de heer Bosker deze vergadering, welke een vlot verloop had. HELDER IIB.K.C. I. Naar wij vernemen spelen Helder II ea B.K.C. I Zondagmorgen half elf een oefen wedstrijd op het Helder-terrein. PURMEREND. 9 Februari. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 par tijen, wegende 26.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 18.50. 4 stapels kleine Boe renkaas f 18, 1 stapel Commissiekaas f 21, 1 stapel Goudsche kaas f 19. 202 Kg. boter f 1.53—1.61, weiboter f 1.431.53 per kilo, Runderen, totaal 440 stuks: 195 vette koeien 6468 ct. per kilo, matig; 115 gelde koeien f 80160 per stuk, matig; 118 melkkoeien f 110225 per stuk, matig; 12 stieren 45— 55 ct. per kilo, matig; 18 paarden f60—130 per stuk, stug; 64 vette kalveren 30—60 ct, per kilo, stug; 709 nuchtere kalveren: voor de slacht f 5—12 per stuk, vlug; voor da fok f 1015 per stuk, vlug; 227 vette var kens voor de zouterij 42—46 ct. per kilo, vlug; 27 magere varkens f15—23 per stuk, matig; 369 biggen f 813 per stuk, matig; 650 schapen f 1530 per stuk, matig; 21 bokken f 415 per stuk, matig; kipeieren f33.50. eendeieren f2.50 per 100 stuks, piepkuikens 67%77% ct. per kilo, ouda kippen en hanen 32%40 ct. per kilo, ko nijnen f 0.401.66 per stuk, eenden 3060 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar; 3911 kipeieren A f 34.70. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A, Aanvoer: 60.000 eendeieren f2.552.60, 67 schouwkipeieren f2.20, 75.000 kipeieren: 70 —80 Kg. f4—6, 05-66 Kc. f3.50—3.70, 63— 04 Kg., f 3.30^3.40, 60—62 Kg. f3.10—3.36, 5859 Kg. f3—3.25, 56—57 Kg. f3—3.15, 53— 55 Kg. f2.953.10 NOORDSCHARWOUDE, 10 Februari. Uien f 11.40. drielingen 11.24, grova 1.40. gele nep 4peen 2—2.10. kroten f 0.60—1.10, roode kool f 1.40—3.10, gele kool f 1.20—1,30, D. witte kool f 1. BROEK OP LANGENDIJK. 10 Februari. Uien 1.10—1.30, drielingen 0.701.20, gro ve f 1.20—1.40, peen f 1.80—2.10. 1000 kg. groene kool f 1.202.5Ö, 2500 kg. kroten f 0. 061.50, 50.000 Kg. roode kool f 1.40—2.50, 175000 Kg. gele kool f 1.20, 100.000 Kg. D. witte kool f 1. WARMENHUIZEN. 9 Februari 1937. Roode kool f 1.402,50. gele kool f 1.20. D. witte kool f 1, nep f 3.80. drielingen f 0.80 1.10, uien f 1.101.20, grove uien f 1.40, peen f 1.90. idem kleine 70ct. Aanvoer; 35800 Kg. roode kool, 20700 Kg. gele kool, 38600 Kg. D. witte kool, 125 Kg. nep, 4025 Kg. uien 1425 Kg. .peen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8