Tweede Kamer Texel De Zesdaagsche Pijnlijke situatie voor den Britschen Kroon te Antwerpen Marktberichten Uit onze Omgeving Persilavond tc Den Burg. Tragisch ongeval. Balans en rekening T.E.S.O» De teruggaaf der Duitsche koloniën De Italiaansche vrijwilligers Ook Wals staakt den strijd Uit het politierapport Marineberichten Stoomvaartberichten De Indische begrooting, gecom bineerd met andere ontwerpen, aan de orde. - Van pessimisme tot gematigd optimisme. Den Haag, 10 Februari '37. Van West- naar Oost-Indië is slechts een klem stapje, tenminstevoor de I(J®° der Tweede Kamer! Heden kwam aansÏÏds aan de oide de Indische begrooting, en de algemeene beschouwingen zouden tevens omvatten besprekingen over enkele andere Indische ontwerpen, namelijk die betreffen de de herberekening der Indische pensi oenen; de verleening van een financieele tegemoe koming aan Indië, voor bijzondere welvaartszorg; instelling van een rubber fonds en heffing van een tijdelijk extra uitvoerrecht, benevens de conclusie' van het verslag der commissie omtrent inlichtingen op het adres van den volksraad aangaande een verzoek tot het bevorderen van een wii- ziging van art. 09 der Ind. Staatsregeling Deze laatste kwestie houdt verband met het door de Regeering geven van inlichtin gen aan den Volksraad. Er was vanmiddag dus genoeg „stof" om over te hoornen, maar buitengewoon belang rijk werden de bespiegelingen niet. Mis schien dat de zitting van hedenavond wat meer „kleur en afwisseling" vermag te brengen! In de middagvergadering kwamen aan het woord de leden Cramer (SD.A.P Van Boetzelaer (C.H.) Effendi (Comm.) en Van Kempen, (V.B.) Men behoeft nu niet be paald „politiek geschoold" te zijn om nu reeds bij voorbaat te kunnen uitmaken, van welken kant de scherpste critiek los kwam! In dit opzicht gaven de leden Cramer en Effendi elkaar eigenlijk niet veel toe, het geen dan beteekent, dat de Communistische afgevaardigde heel wat „tammer" bleek te zijn dan voorheen, ofschoon de heer Effen di meestal wat aan den gematigden kant is gebleken, gematigd dan voor een Sovjet bewonderaar. Zoo verzekerde hij heden middag, dat zijn partij het bekende „Indië los van Holland-nu" eenigermate heeft, ver zacht, door dat „nu" meer of.minder naar den achtergrond te dringen en wel, omdat men het schoone land nimmer aan „de fascistische roovers" in handen zou willen spelen. Evenwel had hij op het Nederlandsche bestuur natuurlijk niets dan critiek, en hij hoopte, dat het Colijnregime spoedig de wijk zal moeten nemen voor een meer democra tisch georiënteerd dito. De heeren Van Boetzelaer en Van Kem pen waren de zeer „behoudensgezinderj". Bei de afgevaardigden wezen er op, dat reeds vóór de devaluatie van 1936 Indië teekenen gaf van een naderende opleving. Men drong er op aan, dat de lessen van de harde slagen der laatste jaren ter harte zullen worden ge nomen. De heer Van Kempen drong speciaal aan op het doen van pogingen om tot een vrijer handelsverkeer te komen, hoewel hij toegaf, dat men zich zeker niet moet overgeven aan droombeelden. De heer Van Kempen vond verder, dat de Regeering wel wat meer hoopgevende klan ken had kunnen doen hooren bij haar be schouwingen over de financieele vooruitzich ten; een en ander kon hij zich niet goed be grijpen van een minister, die steeds ener giek genoeg is gebleken Avondvergadering. Het sprekerslijstje werd des avonds rustig verder afgewerkt. Mr. Westerman opende het avondlijke de bat en het ligt wel voor de hand dat 't meest de aandacht trok hetgeen hij zei over de houding der Regeering tegenover de N.S.B. Hij roemde de houding in deze van den afgetreden G.G., die zoo zei hij toonde te beseffen, dat de nieuwe volksbe weging geen vernietiging, maar volksver heffing beoogt, en de afgevaardigde begreep niet, hoe men kan twijfelen aan de legali teit van de N.S.B.-leiders. Aanstonds kwam Mr. Joekes (V.D.) met een weerslag op bovengenoemd betoog voor den dag. Wat oud G. G. De Jonge betreft, de afgevaardigde had wel critiek. En zoo kwam hij tot het bezoek van Ir. Mussert, die aldus Mr. Joekes steeds het idee propageert, alsof het Indische gezag een ander is dan dat in Nederland. De heer Mussert schijnt niet goed te beseffen, dat de G.G. absoluut afhankelijk is van het Neder landsche gezag en daaraan dan ook in alle opzichten verantwoording moet afleggen. De Indische pensioenen. De her-berekening der Indische pensioe nen bracht den afgevaardigde tot ernstige critiek, erop wijzend, dat de oorspronkelijke korting alleen werd toegestaan hoor den nood van de Indische schatkist, doch de be- grootingspositie achtte spr. thans zeer ten gunste gekeerd, terwijl z.i. ook niet verge ten mag worden, dat de koopkracht van den gulden daalde. De heer Van Poll (R K.) was van oordeel, dat de Indische Regeering allereerst de ge zonde nationale krachten moet versterken en steunen. De afgevaardigde was het met Mr. Joekes niet eens, dat den Volksraad het recht tot interpolleeren toekomt, waar oe heer Van Poll daarvan ongewenschtc ver warringen vreesde. De muntdepreciatie besprekend, zei de af gevaardigde, dat alles momenteel nog op losse schroeven staat. Wel bepleitte hij hooging van het extra invoerrecht van 2 op 4 pet. en onderbrenging der egalisatie- kwestie in een afzonderlijk ontwerp. Do door de Nederlandsche Regeering verstrekte f 23 millioen achtte de afgevaardigde een aanwijzing dat de Regeering eigenlijk er kent. dat zij met het bezuinigingswerk te ver is gegaan. Dr. Bierema (V.B.) kwam voor zijn frac tie, de bezwaren tegen de her-berekening van pensioenen uiteenzetten, welke in vee overeenkwamen met die van Mr. Joekes. De heer Sneevliet (RSAP) die zich gedu- rondo enkele weken in de Kamer niet he hooren, sloot de rij sprekers van hedenavond zoodat juist het middernachtelijk uur kon worden bereikt. Zijn woord was echter met minder bitter-sarcastisch dan anders. Nog diverse afgevaardigden staan op het sprekcrslijstje. JULIANADORP. Huisvrouwenvereen. Julianadorp. W oensdagmorgen hebben een 25-tal dames oer Huisvrouwen-vereeniging te Juliana- uorp een bezoek gebracht aan de Coöpera tieve Stoomzui vel fabriek „de Vooruitgang" alhier. Het bedrijf werd door de dames, in volle werking bezichtigd en met veel aan dacht werden de verschillende afdeelingcn Dekekeii. Begonnen werd met de boterma KenJ. daarna het ontroomen en het koelen yan de room. De vergaarbakken en de inpakafdeelinjz: enz. Dan komt men in de kaasmakerij, alles was prima in orde. En niet te vergeten de machinekamer, de pompinstallatie en de nieuwe bussenboenmachine werd eens extra bekeken. Nadat het gezelschap op choco lademelk en koek was getracteerd, ver- ('ames ecn paar uur later hoogst voldaan over al het geziene, dit goed ge outilleerde bedrijf. CALLANTSOOG Arbeiders, die lid zijn van een organisa tie, waaraan een vverkloozenkas is verbon den, kunnen uit die kas niet trekken wan neer zij een oppervlakte grond voor eigen rekening in gebruik hebben, grooter dan door den Minister van Sociale Zaken is bepaald. Voor Callantsoog zijn de maximum oppervlakten vastgesteld op: voor arbeiders zonder inwonende kinderen h.A.; voor arbeiders met inwonende kinderen, per inwonend kind van 14 jaar of ouder, mits regelmatig op het land van den vader werkzaam 2/7 H.A. meer, met als maximum 2 H.A. Overtreding Vuurwapen wet. In vervolg op ons bericht in het Dinsdag nummer betreffende de in beslagname van twee geweren door den gemeente-veldwach ter, kunnen we mededeelen, dat tegen S. L. en C. v. B., beiden te 't Zand proces-ver baal is opgemaakt wegens overtreding van de vuurwapenwet. De overhaaste vlucht heeft de heeren niet kunnen dekken. ANNA PAÜLOWNA BREEZAND. Gezellige bijeenkomst Moderne Landarbeiders. De goede naam die het Modern Amster damsch Kleinkunst Ensemble zich hier bij vorige gelegenheden verwierf, trok ruim 400 bezoekers naar de zaal van den heer Borst, waar de afd. Anna Paulowna van den Ned. Bond van Arbeiders in het I.andb.-, Tuinb.- en Veeteeltbedrijf Dinsdag avond een gezellige bijeenkomst organi seerde. De heer D. Burger sprak namens de Fe deratie Noord-Holl. Noorderkwartier een kort openingswoord en dadelijk daarop bracht het bovengenoemde Ensemble den proloog en het eerste bedrijf van de revue: Wij- brengen U! Waaruit die revue bestond? We zouden U de 18 'tafereëlen kunnen noemen, maar volstaan met wat het en semble er van zei: Zang en woord, ecn muzikaal akkoord; wij brengen U strijdlust en levensvreugd! De propaganda voor den bond nam er een ruime plaats in. Meer in het bijzonder was die propagan da toevertrouwd aan het hoofdbestuurslid van den bond, den heer J. Hilgenga, die nog voor de pauze een rede hield, waarin hij opwekte ojr dezen avond van vroolijk heid en gezelligheid ook de plicht tot ver sterking van de organisatie te gedenken, deel té nemen aan den strijd van de ar beidersbeweging, om allen voor verderen achteruitgang te behoeden en de belofte van trouw en kameraadschap af te leggen om samen te vechten voor een nieuwe, be tere wereld. Na de pauze volgde het tweede bedrijf van de revue en alle medewerkenden oogstten ook nu weer stuk voor stuk en herhaaldelijk, een welverdiend applaus. Vermelden we nog. dat ook decors en verlichting uitstekend verzorgd waren en dat de band van den Sportbond op dezen mooien avond voor muziek in de pauze zorgde, dan willen we besluiten met een pluim voor het zoo talrijke publiek: be houdens, een zeer enkele uitzondering na de pauze, steeg' er den geheelen avond geen rookwolkje omhoog! Schaken. De schaakwedstrijd tusschen de r.k. ver- eeniging D.O.S. en de chr. veTeeniging Ex celsior had het volgende resultaat: P. Suii- kerlandA. Sas 1—0; H. de GrootP. Blaau V?.Vi\ J- MulderJb. Pieterse 10; C. ZandbergenN. Glasbergen 10; J. Suij kerlandL. Pieterse 10; A. CapteinD. v. d. Walle 1-0; Herm. Ruijsenaars L. Witte 0 1; P. HeinsbergenJ. Herder 10; E. v. d. Kwaak—J. Glasberg 10; N. v. d. Gulik— L. van Dijk 1—0, D.O.S. won dus met 8V2 tegen 1 van Excelsior. C. D. U. Als resultaat van de onlangs gehouden vergadering met twee sprekers van de Chr. Democratische Unie. is hier thans een af deeling van deze politieke partij opgericht met aanvankelijk 12 leden. Meerderen wil den het toetreden tot de afd. nog even in beraad houden. Tot secretaris werd be noemd de heer E. Sanders. WIEPINGEN Politie. Gevonden: Een reserve-autoband met vel ling. Inlichtingen bij den gem.-bode. Simultaan-séance. Dinsdagavond jl. heeft de heer J. Navis, lid der Wieringer Schaakclub, een simultaan- séance gespeeld tegen 12 leden van de Oe- versche Schaakclub D.O.S. De heer Navis heeft aan 10 borden gewon nen en aan 2 verloren. Voor den heer Navis- een succes vol resul taat. Heden- (Donderdagavond) te half acht, zal in de zaal van den heer Pen te Den Burg, een Persil-avond worden gegeven voor de dames. De toegang is gratis, doch personen beneden 16 jaren hebben geen toegang. TEXEL-NIEUWS. Zondag 14 Februari a.s. zal Texel I een vriendschappelijxen wedstrijd spelen te Alk maar tegen Alkmaarsche Boys I des middags te 2.30 u. Woensdag begaf de heer P. de Ruyter, van Den Burg, zich tegen den avond op weg ten einde zjjn vee, nabij den Hallerweg te voederen. Waarschijnlijk gevoelde de heer De R. zich plot seling onwel en wilde toen weer naar huis terug keeren. Op den weg zeeg de ongelukkige ech ter ineen en werd gevonden door den heer Kik kert, die daar in de nabijheid woont. Deze haal de direct hulp. Een geneesheer die werd ont boden, kon slechts den dood constateeren. Waarschijnlijk had een hartverlamming plotse ling den dood veroorzaakt. Op 3 Maart a.s. zal in Hötel „Texel" te Den Burg de jaarlijksche vergadering van aandeel houders van de N.V. T.E.S.O. gehouden wor den. De Balans en Verlies- en Winstrekening, die hierin overlegd worden, luiden als volgt: BALANS. Activa. Ongeplaatste aandeelen 23.945. Kassa 1.239.35 s.s. „Dr. Wagemaker" 30.103.95 s.s. „Marsdiep" 4.510.70 Gebouwen 13.423.52 Kantoorinventaris 1. Postvervoer 1.000. Personen- en rij wielen vervoer 81.50 Goederenvervoer 181.95 Steenkolen 279.60 Suppletiewater 16.50 Machinekamer- en dekbehoeften 529.29 Assurantiepremies 1.180.62 Premie ongevallen, ziekte en invaliditeit 406. Dienstkleeding 500. Drukwerk en kantoorbehoeften 372.40 Huis- en pakhuishuur 95. Rotterd. Bankvereeniging 34.028.58 Hypotheek o. d. Jeugdherberg 14.112. Debiteuren 484.23 Passiva. Aandeelenkapitaal Crediteuren Dividenden Pensioenfonds Winstsaldo 1936 f 126.491.19 100.000.— 4.309.82 1.184.30 2.342.35 18.654.72 126.491.19 Verdeeling Winstsaldo. Aandeelhouders 5 f 3.802.75 Tantièmes (Dir. en Pers.) 1.242.o0 Aandeelh. 40 tot 6 760.55 Reservefonds 12.848.82 18.654.72 VERLIES- EN WINSTREKENING. Verlies. Steenkolen Suppletiewater Machinekamer- en dekbehoeften Onderhoudskosten Arbeidsloon en salaris Assurantiepremies Premie ongevallen, ziekte, enz. Belasting en havengeld Premies pensioenfonds Vervoer goederen Den Burg Dienstkleeding Drukwerk, cour., kantoorbeh. Onkosten Onkosten bij ijsgang Boothuur Schadevergoeding Afschr ij vingen: s.s. „Dr. Wagemaker" s.s. „Marsdiep" 5 Gebouwen 5 Winstsaldo Winst. Postvervoer Personen- en rijwielenvervoer Goederenvervoer Veevervoer Vischvervoer Huis- en pakhuishuur Ontvangen boothuur Interest 5% 12.631.97 729.20 1.705.87 9.670.71 27.013.11 2.731.82 2.192.37 645.57 3.386.45 489.05 684.30 1.151.57 6.708.32 20.— 269.20 4.73 7.724.53 6.489.30 1.576.48 18.654.72 104.479.27 4.000.— 66.061.86 30.130.22 1.066.12 970.34 951.40 795.50 503.83 104.479.27 Zooals uit deze rekening blijkt, bedraagt het winstsaldo 18.654.72. In 1935 was dit 16.261.99 en in 1934 17.768.52. Was in 1935 een vermindering der winst, 1936 heeft dezen achterstand niet alleen ingehaald, doch het winstsaldo was 886.20 meer dan in 1934. „Lever den buit uit, dien gij ons ontstolen hebt." Gisteravond heeft een onbekende spreker voor de radio van München een hartstoch telijk pleidooi gehouden voor teruggaaf van de voormalige Duitsche koloniën. „Van nu af zal de kreet niet, ophouden', zeide de spieker, „lever den buit dien gij ons ontstolen hebt weer uit". Er is geen kwestie van eenig recht behalve het on vervreemdbare Duitsche recht op gestolen goed. De laatste schijn van recht dien de tegenstanders nog zouden doen gelden, met ecn beroe|} op artikel 11 van het Vredesver drag bestaat niet meer, nu de Führer in zijn laatste rede de handteekening van het Duitsche volk onder het verdrag van Ver- sailles, en speciaal van de schuldparagraaf, waarop artikel 11 zijdelings berustte, heeft opgeheven. Wij zullen niet ophouden ons recht te eischen. Duitschland moet en zal zijn koloniën terug hebben." Nog verder gaande eischen. Ook de reparatie-betalingen moeten terugbetaald worden. Dat Duitschland. zelfs dcor de teruggave van zijn koloniën, nog niet bevredigd zou zijn, mag blijken uit een artikel in de Nachtausgabe van de band van den lieer Kriegk, van wien beweerd wordt dat hij in goede betrekking staat tot bet ministerie van propaganda. In dit artikel wijst Kriegk de mogendheden, die door middel van de teruggaat van koloniën Duitschland tot con cessies op ander gebied zouden willen no pen, er op, dat dit land nadat de hand teekening onder Versailles teruggetrokken is c.q. eischen zou kunnen gaan stellen tot terugbetaling van sommen, welke het op grond van art. 231 van het verdrag heeft gepresteerd. Vragen in het Lagerhuis. In het Lagerhuis zijn gisteren eerst eenigc vragen gesteld naar aanleiding van het logerbericht der Spaansche regeering over deelneming van Italiaansche troepen aan de verovering van Malaga en de hulp door Italiaansche kruisers verleend om de bat terijen der regeeringstroepen van een bij zonder doel af te leiden. Minister Cranborne zeide dat er onge twijfeld Italiaansche troepen aan den strijd liadden deelgenomen maar men kan niet bewijzen dat het geen vrijwilligers waren. De Italiaansche regeering had toegezegd ook van vrijwilligers te willen beletten als andere staten hetzelfde deden en het wach ten was nu slechts op overeenstemming in de non-interventie commissie die dien zelfden dag bijeen gekomen was. Kapitein Ramsav vroeg daarop of de re geering er nota van genomen had dat de Russische vertegenwoordigers in deze com missie geweigerd had voorstellen nopens de bestemming van het goud van de Bank van Spanje aan zijn regeering over te brengen en of de regeering nu niet zelf die voorstellen te Moskou ter sprake zou brengen? Lord Cranborne antwoordde dat de be raadslagingen in de non-interventie com missie geheim waren, zoodat de regeering officieel niet wist van het door kapitein Ramsav aangehaald geval. Ramsay: Wil de minister daarmee zeg gen dat de Russische vertegenwoordiger soms geen moeilijkheden in de commissie maakt? Cranborne: Ik verzoek het geachte lid uit mijn woorden geen dingen aan te halen die ik niet gezegd heb. Afgev. Sandys: Begrijpt de minister niet, dat het met onzen handel met Spanje ge daan zal zijn als het Spaansche goud niet door de Russische regeering uitgeleverd zou worden? Ou deze vraag gaf de minister geen ant woord meer. Labour zal zich verzetten tegen een toelage aan den Hertog van Windsor. De Engelsche Labour-partij heeft besloten zich te verzetten tegen iedere toelage aan den Hertog van Windsor bij de bespreking van de civiele lijst van den Koning in het het parlement. Dit besluit zal eveneens geen ernstige moeilijkheden opleveren, want indien de koning j>ersoonlijk een toelage wenscht te geven aan zijn broeder, kan hij dit afnemen van het bedrag, dat het par lement hem zal toestaan. Vermoedelijk zal de civiele lijst van den Koning verhoogd worden, om hem in staat te stellen den Her tog van Windsor een toelage te geven. WIELRENNEN. GISTEREN EEN SENSATIONEELS DAG. EEN ERNSTIGE VALPAR TIJ VERSTOORDE DEN SPORTIE- VEN STRIJD. HEDEN DE LAAT STE DAG. Het is gister een sensationeele dag geworden, deze voorlaatste van de Antwerpsche Zesdaagsche. In de vroege middaguren staakten De- kuyscher en Aerts den strijd. Maar in den vooravond, nog voor 6 uur gaf ook Wals op, volgens zijn zeg gen, omdat lnj veel hinder onder vond van een knieblessure, bij een valpartij oiigcloopcn. Aanvankelijk liet het zich niet zoo ern stig aanzien met onzen landgenoot en na eenigen tijd kwam hij dan ook weer in de baan terug, om daar met Roasse kranig werk te laten zien. Doch tenslotte bleek hij te veel hinder van een knieverwonding te hebben om verder tc kunnen rijden. In de avonduren was het weer vol in het Antwerpsche Sportpaleis. Deneef was het, die de jachten inleidde én hij en Loncke bleken onvermoeid te zijn, 'otdat Pijnenburg Slaats het tegenoffensief inzetten en de jachten weer fel en vol spanning werden. Ook Charlier geeft op. De groote koppels leverden nu ecn verbe ten strijd; zij hielden elkaar goed in de ga ten. Om half tien kwam het bericht, dat Charlier wegens ziekte ojigaf. De sprints van negen uur moesten worden uitgesteld in verband met de voortdurende jachten. Ernstige valpartij. En op dat moment kwam een ernstige valpartij den sjxirtieven strijd totaal ver storen. Bij het aflossen haakten Van Schijndel. Van den Broek en Pellenaars in elkaar Alle drie renners kwamen ten va! en oogcnschijnlijk zag het er ernstig uit. De koers moest geneutraliseerd worden, de strijd was voorloopig ten einde. Van Schijn del—Van den Broek kresen een kwartier neutralisatie en ook Pellenaars behoef de niet direct in de baan terug te komen. Doch ook thans had het zich ernstiger ia- ten aanzien, dan het in werkelijkheid was geweest. Te elf uur keerde de rust weer. Antwerpen, 11 Februari. (A.N.P. Na de bewogen uren aan het einde van den vijf den en het begin van den zesden dag, keerde omstreeks elf uur de rust weer te rug en zelfs uitgeloofde premies vermochten niet den strijd te doen herleven. Alleen tijdens de sprints van middernacht brach ten Buvsse en Billiet er even wat leven in door er plotseling tusschenuit te gaan, een ronde te nemen en zich daardoor in gezel schap van de leiders te voegen. Ook Schön—Pellenaars wisten een ronde van hun achterstand in te loopen. Pijnenburg en Slaats ondernamen daarop nog een schijnbeweging, doch hierbij bleef het dan ook. Den geheelen nacht is het verder rus tig gebleven. Om zes uur in den morgen van den laat- sten dag was de stand aan den kop als volgt: 1. BilietBuysse. 135 pnt. 2. PijnenburgSlaats 120 pnt. 3. RonsseDepauw, 39 pnt. Na 128 uur rijden was afgelegd een af stand van 2887 K.M. Ruitentikker. Een bewoner van de Van Galenstraat deed aangifte, dat bij hem een ruit was stukge gooid. Rialto-ruit vernield. Telefonisch werd kennis gegeven dat een ruit van het Rialto-theater door een jeugdig persoon was ingegooid. De jongen werd vast gehouden totdat de politie arriveerde. Nummero 3 Een bewoner van de Keizersgracht deed aangifte aan een surveilleerend agent, dat in een woning aan genoemde gracht een ruit was vernield. Even later verscheen bedoelde per soon en gezien het feit dat hij zich in den bekenden kennelijken staat bevond werd hij in bewaring gesteld ter ontnuchtering. Het menu van den dag. Wederom werden verkeersovertredingen ge noteerd en zullen de overtreders dit eerst daags aan hun portemonnaie merken. Zoo werd gezondigd tegen de verplichting op zijn spatbord een reflector te hebben, terwijl wij ei voorts de aandacht op vestigen dat het m de Keizerstraat verboden is met bakfietsen te rijden. Ook hiertegen wordt nogal eens gezon digd. Hoofdofficier van den M.S.D. der 2e kl. D, W. Kwak, chef van het bureau van den marine- stoomvaartdienst bij het commandement der marine te Willemsoord, wordt 1 Maart overge plaatst bij het departement van defensie. Hoofdofficier van den marinestoomvaart dienst der 2e klasse C. B. Eenhoorn wordt 15 Februari belast met de betrekking van hoofd officier van den dienst, toegevoegd aan den commandant der marine te Willemsoord. Stoomvaart Mij. Nederland. Bintang, t„ 9 Febr. v. Liverpool. Chr. Huygens, u., 9 Febr. v. Algiers. Johan de Wit, 10 Febr. te Amsterdam. Poelau Laut, u„ 10 Febr. te Port Saia. Kon. Paketvaart-Maatschappij. Bantam, 8 Febr. te Singapore. Berenice, 10 Febr. v. Amsterdam Japara, 9 Febr. v. Tamatave. Nieu wZeeland, 8 Febr. te Batavia. Rantanpandjang, 8 Febr. te Port Natal. Roggeveen, 7 Febr. v. Shanghai. Sawahloento, 9 Febr. te Port Louis (Maur.). Tasman, 8 Febr. te Zanzibar. Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera, 10 Febr. v. Batavia. Kedoe, t., 9 Febr. v. Marseille. Slamat, t., 9 Febr. te Marseille. Slitar, u., 9 Febr. v. Suez. HollandAmerika Lijn. Boschdijk, 10 Febr. te Antwerpen. Damsterdijk, 9 Febr .te Londen. Lochmonar, 6 Febr. v. Vancouver. Maasdam, pass. 9 Febr. Dungeness. HollandAfrika Lijn. Heemskerk, u., 9 Febr. v. Port Soedan. Randfontein, t„ 10 Febr. v. Lourenzo Marqués. Springfontein, 10 Febr. te Antwerpen. SCHAGEN, 11 Februari. 6 Paarden f 200350. 25 vette koeien 16Q —£45, 15 kalfkoeien f 170—270, 1S9 nuch tere kalveren f 112, 40 vette schapen f27 tot f 36. 148 overhouders f 1624, 8 varkens (mag.) f 1622, 19 idem (vette) p. Kg. 4547 cent, 136 biggen f 8.50—14, konijnen f 0.702, kippen f 0.400.80. AMSTERDAM, 10 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 217 vette kalveren, le kw. 5762 ct., 2e kw. 5056 ct., 3e kw. 4248 ct. per Kg. levend gewicht; 57 nuchtere kalveren f6 9.30 per stuk, 248 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 5455 ct., zware varkens 5354 ct., vette varkens 5253 ct., per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2wagons geslachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Vette kalveren, behoorlijke aanvoer, handel williger en prijshoudend, varkens matige aanvoer, handel sleepend met lage re prijzen. WARMENHUIZEN. 10 Februari. Roode kool f 1.402.90, gele kool f 1.20— 1.40, Deensche witte kool f 1, peen f 1.60. Aanvoer: 50.300 Kg. roode. kool, 25.600 Kg. gele kool. 27500 Kg. Deensche witte kool, 675 Kg. peen. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 10 Februari. Berlijn* Nederlandsche producten: savove kool 5— 8.50. roode kool 5.506 00. Mnnchen: Holl. producten: roode kool S.00—7.00. witte kool 6.00, Hongaarscbe uien f 7.50—8.00. Leipzig: Holl. spruiten 23.00. Frankfort a M.: Holl. schorsenaeren 80.0022.00 Hamburg: Holl. producten: witlof 36—45, spruiten 19—25, veldsla 40—80, schorsnceren 15—26.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3