Abonneert II op dit blad Helder-Succes 3-7 5 4 8 i Alcm-~Victrix-R-C.H* 4-4 H.R.C. III-Alcmaria Victrix III 4-5 Wieringerw--Atlas 3-3 Heldersche Boys I- Helder III 6-2 Strand vogelsII-Schagen II 2-5. De uitslag van Dirkshom 2N. Nledorp 3 is niet tydig in ons bezit gekomen. Succes 2Oudesluis 2 is niet gespeeld. De stand is: Petten n 9 7 e s 53—14 14 Callantsoog IO 7 e 3 46—19 14 Wieringerw. n 7 5 s 35—«9 IO Schagen in 9 O 37—33 10 Oudesluis II II 4 I 6 38-66 9 DIrkshorn n 9 4 O 5 2228 8 N. Niedorp m 9 a I 6 25—50 5 Succes IV e 7 17-41 2 Adspiranten. In afd. R. is de wedstrijd tusschen Succes a en HRC b niet doorgegaan. In afd. S bleek Helder d voor JVC a te sterk. In afd. T heeft Helder e zich afdoende de meerdere getoond over HRC e (80). Wie was die kleine rechtsbinnen van Helder? We hebben met genoegen naar hem gekeken. Oudesluis a won maar op het nippertje van Helder f. Cocksdorp a heeft de traditie in afd. U niet weten te handhaven. Texel b won aan de Noordpunt met 30. De standen luiden: J.V.C. a 9 4 3 a 17— 8 II Helder d 8 4 3 t 17—14 IO Helder e 6 3 3 16— 3 9 H.R.C. e 8 4 1 3 18IO 9 Atlas a 6 3 1 3 12— 9 7 H.R.C. d 7 0 s 5 3—20 2 Succes b 4 O e 4 219 0 Callantsoog a 7 5 I I 267 11 Oudesluis a 8 5 I 3 31—16 11 Helder e 6 5 O I 32— 8 IO H.R.C. e 8 5 3 2119 IO Helder f 7 0 I 6 2-33 I Schagen b 8 e I 7 6—35 I Texel a 6 6 0 O 39- 1 12 Tex. Boys a 7 4 1 3 13—10 9 Texel b 9 3 I 5 1016 7 Cocksdorp a 8 1 O 7 3-38 2 Succes wint verdiend. Zwak spel van de Helder-verdediging. HelderSucces is een gedeeltelijk mislukte wedstrijd geweest. Het was geen ruwe wed strijd. Er werd weliswaar behoorlijk forsch gespeeld, maar men bleef binnen de perken. Helder vormde geen geheel, maar elf spelers, waarvan er 3 waren die boven de anderen uit kwamen. In de voorhoede was één speler die begrip van zijn taak toonde, binnenspelers wier kort passenspel van zoodanigen opzet was, dat het Succes was dat daar steeds van wist te profiteeren; vleugelspelers, die het inzicht mis ten zich vrij te spelen en zelden tot een goeden voorzet kwamen. De middenlinie voldeed wel in haar verdedigende taak, maar haar afgeven en plaatsen liet veel te wenschen over. Ten eerste talmde men te veel en de pass was meestal te kort of zoo geplaatst, dat de Wie- ringers daar de vruchten van plukten. Het achtertrio was nog minder dan de andere linies, al deed de linksachter zoo af en toe wel eens iets verdienstelijks. De doel verdedigerhij was de slechtste Ook Succes heeft betere wedstrijden gespeeld dan dezen, maar het werd haar nogal gemak kelijk gemaakt door het tegenspel. De Wierin- gers toonden zich meesters in het afstraffen van fouten der tegenpartij en zij waren sneller en bewegelijker en durfden doorloopen. Hun speelwijze was stug en in dit geval doeltref fend. Posthumus heeft niet heel veel te doen gehad, maar de weinige keeren dat hij belaagd werd, toonde hij zich een keeper van klasse, die alleszins voor zijn taak berekend is. Over het spelverloop het volgende. Op een zwaar veld is het Schmitt, die den bal aan het rollen brengt. Helder heeft den wind tegen, waardoor de blauw-zwarten bijna de geheele eerste helft een licht overwicht hebben gehad; Succes speelt vuriger en doortastender, direct van stonde aan, en dank zij flink doorzetten, elke keer als de bal in het doelgebied komt, zijn hun attaques steeds gevaarlijk. Hier tegen over wist Helder geen afdoende maatregelen te nemen. Ongeveer 40 minuten lang zagen we een frisch en hardwerkend Succes wel eens te driftig spelen tegen een ploeg, waarin maar weinig gelukte en waarvan we soms domme dingen zagen. Dat moest doel punten kosten. Het duurde echter nog tien minuten. Eerst genoot Vermeulen de eer den eersten corner van den wedstrijd te nemen, waarna de bal uit een vrijen schop van Kiese- wetter door den keeper goed gestopt werd. Kenter is een doelman die van wandelen houdt, een keer vliegt de bal hem voorbij juist naast. Een strubbeling voor het H.-doel daarna en over den „zwemmenden" keeper kogelt Kuiper hard in (01). Vjjf minuten later faalt Lont door in goede positie het doel te hoog te zoeken. Na 20 minuten spelen krijgt de witte middenvoor zijn kans, handig speelt hg den bal vrij, lokt den keeper uit zijn doel en schiet dan in, maar het is een back, die den bal op het laatste nippertje door een fermen trap uit het verlaten doel weet te houden. Ook de S.-middenvoor schiets eens goed in, en nu krijgt de H.-keeper den bal klemvast. Als H.'s linksback, die veel te veel waagde, eens leelijk mist, was een S.-speler er al3 de kippen bij om deze fout afdoende af te straffen (02). 25 minuten was het spel oud. Verandering in de spelverhouding komt er niet, Succes heeft de beste papieren en houdt het spel vooral op de breedte. Men speelt echter te veel op den middenvoor, wat Helder tenslotte ook inzag en daardoor meer aandacht aan dezen speler besteedde. Maar de witte voorhoede bleef verre beneden de verwachtingen, geen goede voorzet zagen we en „binnen" klopte het niet. Tot ongeveer 10 minuten voor den intervaltoen het plots veel beter ging. De spil ging meer naar voren en hg en den rechtshalf begonnen meer werk van hun voedende taak te maken. Het ware vuur was plotseling in het team ge varen; Vermeulen en Wieren wisten plotseling wat voorzetten was. Nu pas was voor Succes uitkijken geboden. Reeds uit den eersten den besten aanval, geleid door den rechtsbuiten, ontstaat verwarring, er wordt een paar keer misgetrapt, tenslotte belandde de bal bg Wie ren, die ineens en onhoudbaar inschoot (12) Dat gaf den burger moed, H. bleef dominee- ren, maar toen er achter weer eens geknoeid werd, was het bijna 13 geworden. Vermeu len werkt er zich aardig doorheen en waagde zelf een kansje. Doch hoe lastig het schot ook was, de Wieringer keeper kon er toch nog bjj en wist nog weg te werken ook. Weer zooiets van dezen speler, maar nu zet hij voor, de wel goed opgestelde Boslooper kopte echter mis. Een duel tusschen Kenter en Schmitt, waaruit den Helder-doelman als over winnaar te voorschijn komt, besluit de eerste helft. De tweede helft was nauwelijks één minuut oud, toen via Wieren de bal bij Beekhoven kwam, een „hakje" naar Boslooper en de stand was gelijk (22). Burger is een onbe rekenbare speler, soms ongenaakbaar, om onmiddellijk daarna op een makkelijken bal te falen; eens redde hij in een vrijwel hopeloos geval. Succes had er onmiddellijk een schepje opgegooid en het duurde niet lang of ze had na precies 11 minuten spelen den 22 stand in een 4—2 leiding omgezet! Het eerste doel punt, een gevolg van knoeien in de achter hoede, het tweede door veel te ver uitloopen van den keeper. Dat was wel een snelle omme^ keer! Niet lang daarna verviel Helder weer in haar spel van voor de rust; we willen niet beweren dat de withemden niet hun best deden, maar er zat geen systeem in hun spel, We zagen geen opbouwen en afwerken, waar door het overwicht wat Helder zeker had geen effect kreeg. Wel wist Boslooper na 25 minuten spelen nog eens te scoren, maar dat geschiedde na een felle worsteling voor het S.-doel. Onmiddellijk was de stand bijna ge- lqk geworden, ware Posthumus niet zoo'n fameuse doelman geweest, want de kogel die Vermeulen loste, was zoo geweldig hard, dat algemeen op een doelpunt gerekend werd Maar hij wist het leder nog te keeren Wat nog te vertellen van de laatste 10 minuten, toen Succes nog 3 doelpunten fabri ceerde? De naam „wedstrijd" verdiende de vertooning nauwelijks meer, eerder was het een drama. Drie doelpunten die cadeau ge< daan werden, door de achterhoede die een va-banque-spel speelde en door den keeper, die geen enkele poging deed het leder te keeren. Aldus kwam het einde met een smadelijke nederlaag voor Helder. (Vriendschappelijk) Alcmaria speelde een vriendschappelijken wedstrijd tegen de eerste-klasser RCH. Het resultaat in aanmerking nemende, mag men zeggen, dat Alcmaria heeft bewezen een goede tweede klasser te zijn. Want de uitslag geeft vrij wel de verhouding in het veld weer en aan gezien RCH nu eenmaal behoort tot de groep, die in de eerste klasse de hekkesluiters zal op leveren, zou men kunnen concludeeren, dat het team onzer withemden nog wel wat zwak is om in de hoogste regionen een rol van eenige beteekenis te kunnen spelen. Er werden door Alcmaria enkele proefne mingen gedaan, die ten deele bevredigd uit vielen. In Verweel, die de plaats innam van Bijlsma, gelooven we wel den back van het volgend jaar te kunnen begroeten. Hij zal zich nog wel wat meer moeten inspelen, maar toch wat hq te zien gaf, kon er in menig opzicht goed bg door. Hamstra, wiens schorsing is opgeheven, be vond zich weer in de gelederen en deed goede dingen. Alleen speelde hij te veel exhibition, wat meestal zeer onproductief is. Van de nieuwelingen Rampe, Schaper en De Jong waren de laatsten de besten, ze hadden goede momenten, jammer genoeg echter nog te veel zwakke. De Alkmaarsche half-linie was voortreffe- ïgk.. Het begin van den wedstrijd was sensatio neel. Na twee minuten spelen scoort Alcmaria. Van het midden bracht de RCH voorhoede daarop den bal naar voren en meteen was de stand 11. Brouwer verrichte buitengewoon goed werk af en toe, geleideigk echter liet het spel van de RCH-voorhoede na, het werd korter, h,et schieten werd minder. De goals bleven met de grootst denkbare regelmaat aan weerskanten vallen. Vier maal leidde Alcmaria, vier maal maakten de Haar lemmers gelijk. Het leek ons toe of bij iederen voorsprong de withemden de zaak wat rustiger opnamen, toen vlak voor het eind Schaper er echter 43 van maakte, leek de wedstrijd voor Alc maria gewonnen. Het eind was echter even sensationeel als het begin: in de laatste minuut wisten de be zoekers uit een waarlijk prachtigen aanval den geigkmaker te scoren. ALKMAARSCHE BOYS—TEXEL 6—0. Ook de Boys hadden voor dezen wedstrgd- loozen Zondag een vriendschappelijke ontmoe ting weten te organiseeren. Hun tegenstanders waren de kampioenen uit de vierde klasse, de Texelaars. Als voorproefje voor de komende promotie- wedstrgden kan het treffen niet bepaald be moedigend voor de eilandbewoners worden ge noemd, aangezien ze met niet minder dan 60 het onderspit moesten delven. Het elftal der Boys was versterkt door het meespelen van Mulders, den ex-Ajaxied. Een spannende wedstrgd. In een aantrekkelijken wedstrijd, waarbij vaak door beide, felstrijdende elftallen goed spel werd gedemonstreerd, heeft HRC haar meerdere moeten erkennen in het derde van Alcmaria. HRC heeft zelfs het meerendeel van den wedstrgd den toon aangegeven. Bij haar school de groote fout echter in het non chalante schieten, vooral na de rust. Hierbg denken wg vooral aan den rechtsbuiten, die een viertal opgelegde kansen'huizenhoog over schoot. In 2 minuten 02. De strgd begon buitengewoon sensationeel. Onmlddeligk na den aanvang wist Bos, de eminente middenvoor van Alcmaria, zich meester van den bal te maken en van een misverstand in de HRC-defensie wist hg han dig te profiteeren. Nog niet bekomen van dit noodlottig mis verstand is er wederom een fout in de H— achterhoede geslopen, waardoor Bos weer een schot op 't doel kan lossen. De bal rolt echter voor het doel langs, maar de naar binnen- gezwenkte linksbuiten weet met een fraai schot te doelpunten. Het spel van de roodjes werd te kort op gezet, waardoor de Alcm. defensie steeds weer in kon grgpen. De strgd verandert van aspect. Toen na ongeveer tien minuten spelen de HRC-middenlinie inzag, dat deze spelmethode geen succes zou brengen, werden de buiten spelers eindelijk in het spel betrokken. Dit had meteen zichtbare gevolgen. Door het open vleugelspel werden de Alcmarianen van de wgs gebracht en Marsman kreeg een twee tal vrge kansen, die hg echter niet wist te benutten. Toch kon een doelpunt niet uitbig- ven en als Duvalois op handige wq'ze een toestormenden back afhoud, kan Visser onge hinderd, laag inschieten, 12. Na ongeveer 15 minuten spelen werd door door de HRC-rechtervleugel een vlotte aan val opgezet en de pass tusschen de backs door werd besloten met een fraai schot van Van Es, dat te machtig bleek voor den doel- verdediger, 22. Na ongeveer 25 minuten spelen is Van Es fraai doorgebroken en met een hard schot geeft hij HRC de leiding. Gesteund door den krachtigen, in de lengte van het veld staan- den wind blijft HRC domineeren, maar treu zelen van het binnentrio en slecht schieten, zijn oorzaak dat er in de eerste helft van den strijd niet meer gedoelpunt wordt. Na de hervatting, kreeg HRC tegen den wind in te spelen en ieder was er van overtuigd, dat men alle zeilen bij zou moeten zetten wilde men voor de gevaarlijke schoten van Bos gevrijwaard blijven. Stompedissel trok zich terug en speel de verder als derde back, terwijl de aanvals- linie een sterk offensief opende, dat ruim 20 minuten voortduurde. Onophoudelijk werd het Alcmaria-doel belegerd, maar zonder succes. De voorhoede der gasten neemt nu haast niet meer aan het spel deel en als de bal in haar richting gespeeld wordt is het leer steeds een dankbare prooi van de ver opgedrongen HRC- verdediging. Van S—2 tot 3—4. Een doelpunt „hing in de lucht" en het kwam dan ook, zg het in de andere goal. Alc maria, dat zich langzamerhand ontworsteld had aan den druk, die op haar doel uitge oefend werd, ondernam een snellen aanval; Stins krijgt den bal ongelukkig op zijn knie, waardoor de partgen weer op gelijken voet staan. Even later nam Alcmaria de leiding, toen scheidsrechter Metselaar een buitenspelgeval ontging, 34. Er is nog tien minuten te spelen. Racing trekt nu met man en macht ten aanval om te redden wat er nog te redden valt. Visser brengt den bal vlak voor het doel en als hij taktisch op zijn binnenspelers terug wil spe len zorgt een Alcm. back voor de voltooiing van het doelpunt en zoo is de stand weer geigk. De strijd wordt nu bijzonder spannend. Beide ploegen spelen vol vuur, want het eerst volgende doelpunt zal de beslissing brengen. Alcmaria is de gelukkige: een schot van rechts stuit via de deklat voor de voeten van den linksbuiten, die met een hard schot het beslissende doelpunt scoort. Wel komt HRC hierna nog in den aanval, doch het eindsignaal klinkt en dan heeft de ploeg met de productiefste voorhoede gewon nen. Spannende wedstrgd. Atlas-verde diging uitstekend met keeper als uitblinker. Het Wieringerwaarder Sportpark heeft nog nimmer een dergeigken toeloop voor een com petitievoetbalwedstrijd beleefd als Zondag middag ter gelegenheid van Wieringerwaard— Atlas, de vermoedelijke ontknooping van de nek-aan-nek-race in 1 D. De tallooze aanwe zigen hebben wel hun deel gekregen van spanning en sensatie en liefst zes doelpunten. De Atlas-menschen wisten in het veld al direct volkomen een evenwicht tot stand te brengen en de strijd had een zeer afwisselend karakter. En hierbij kwam duidelijk uit, dat de Atlas-verdediging buitengewoon hecht was en die van Wieringerwaard onzekere oogen- blikken had. Dit verschil gaf zoodanig den doorslag, dat Atlas een 31 voorsprong wist te verwerven, die W. eerst kort voor rust tot 32 wist terug te brengen. In de tweede helft is W. veel en veel ster ker geweest. Zij heeft met verwoede kracht epoogd de verdediging van A. stuk te spe len. Dit is haar niet gelukt. Veertien minuten voor het eindsignaal kon W. uit een corner pas den gelijkmaker scoren. Verder kon W. niet komen. En dat zij niet verder kwam on danks de tallooze aanvallen, dat is te danken aan Mieldijk, Beijer en De Ruijter. Vooral de laatste, de keeper der Helderschen, heeft zoo enorm gespeeld en zich met zoo'n onvervaarde moed in den dikwijls heeten strijd in den modderigen doelmond geworpen, dat we niet aarzelen te verklaren, dat hij verreweg de beste doelman in 1 D is. Twee en een halve minuut voor tqd heeft hg zijn club voor een nederlaag behoed! Schenk gaf een meester lijke through-pass naar Hazeloop, deze schoot naar voren om den bal in het net te jagen. Doch voor hij daartoe kans kreeg had De Ruijter zich als een kat op den bal geworpen, daarmee Hazeloop een zekere kans ontne mend. De wedstryd. Om even over tweeën stelden de volgende volledige elftallen zich op, nadat W. den toss had gewonnen. W.W. Rezelman Saai Hermans Van Balen Blanken. M. Schenk van Ham Blaauboer K. Schenk Hazeloop Rob Jansen Scheidsrechter J. M. v. Duijse, Zaandam. Riedeman De Boer G. Wgker A. Bakker J. Wgker Bakker Bugs H. Schenk Mieldgk Beger De Rugter Atlas. De eerste aanvallen zijn voor Wieringer waard. Al dadehjk toont De Rugter zgn ta lenten op een vrgen schop van M. Schenk. Na een tweeden vrijen schop en missen van Rob breekt Atlas met een snellen aanval over links door en Rezelman moet Riedeman's schot vallende redden. A. komt gaandeweg opzet ten. Haar veldspel staat niet beneden dat van W. en als het op aanvallen aankomt is de heele voorhoede gevaarigk, terwijl het bg W. kenneigk hoofdzakelijk van K. Schenk en Ha zeloop moet komen. De A.-verdediging heeft zich hierop ingesteld en maakt met groote vaardigheid schoon schip. Na 14 min. krggt A. een corner te nemen op rechts. De linksbinnen schiet in, de bal wordt gestopt, doch voor W.W. den stillig genden bal weg kan krggen heeft G. wgker al ingeschoten (01). Rob drong door de verdediging, maar juist op het oogenblik van schieten werd hij ge haakt. Er was maar een straf mogehjk: pe nalty. K. Schenk benutte de strafschop met een zuiver schot in den rechterbenedenhoek (1—1). Nu wordt de match feller en het publiek komt los. De spelers werken als paarden. Op en neer gaat het spel. A. weert de aanvallers resoluter af dan W. Na 27 min. komt dit tot uiting in een doelpunt. Saai kon den bal niet wegkrggen. Atlas werkt het spel meteen naar den rechter vleugel, een voorzet van dien kant volgt en de ijlings teruggesnelde Saai schiet het leder vol effect... in eigen doel (1—2). Het is niet te ontkennen dat Atlas een ge- duchten moreelen steun aan dit succesje had, dat haar wel een beetje in den schoot viel. In het verdere verloop had A. dan ook een klein voordeel van kansen door vlugger rea- geeren en feller op den bal zitten. Reeds zes minuten na de tweede goal voerde Atlas den stand zelfs tot 31 op. Een schot van rechts kon Rezelman slechts stoppen door zich schuin voorwaarts te laten vallen. Maar meer dan stoppen kon hg niet, zoodat de toege snelde Riedeman den bal meteen in de goal joeg (1—3). Men moet niet meenen, dat W. het er bg liet zitten. Integendeel. Maar wie geen onbe kende is in D 1 weet, dat haar doelpunten- fabricatie hoofdzakeüjk berust op de z.g.n. „snij-methoden" van de sprinters Schenk en Hazeloop. Toen Hazeloop aan Schenk een through-pass gaf, was er voor den uitvallenden A.-keeper geen redden aan en van Schenk's voet vloog de bal onder De Ruyter door in 't net (23). De tweede helft. Met vollen moed werd van beide zijden her vat. Deze tweede helft is ongetwgfeld in het voordeel van Wieringerwaard geweest. Welis waar vermoeden we, dat Atlas' taktiek aan de meerderheid van W. meehielp (de Atlanters trokken hun spil en binnenspelers wat terug), ze waren daartoe ook gedwongen. Want Saai en Hermans, die in een minder vetten doel mond hadden te verdedigen, waren aanmerke lijk beter dan voor rust en konden vaak tot de middenlijn opdringen. Maar... we zijn het langzamerhand wel verleerd om veldmeerder- heid om te rekenen in doelpunten. M.a.w. aan het feit, dat het spel zich overwegend op een bepaalde helft beweegt, knoopen we niet meer de conclusie, dat de zoo (schijnbaar) terugge drongen ploeg nu ook een stuk of wat doel punten tegen zich zou „verdienen". Het spel zelf op die helft is beslissend voor ons oordeel. En dat spel was heusch niet zoo, dat A. met kunst en vliegwerk den gelijkmaker voor kwam, maar zóó, dat hoe langer hoe meer de erkenning zich opdrong, dat W. er nooit door zou komen. Het verdedigingsblok van A. het zij hier nog maar eens gezegd was een voudig onpasseerbaar. Hoeveel aanvallen van W. er niet op zijn gestrand, is niet te tellen. Uit de teruggetrokken stelling heeft A. nog kans gezien heel wat tegenaanvallen te onder nemen, dank zg uitstekend veldwerk. Dat deze nu niet meer dat effect sorteerden als voor rust, komt op rekening van het betere spel van Saai en Hermans. Het is tenslotte toch gelijk geworden, maar door een corner, 14 min. voor tijd. K. Schenk nam deze uitstekend, Rob sprong hoog op en kopte den bal met een boog in den onbe- schermden bovenhoek. Drie Atlassers inclusief de keeper doken er achter aan, maar kwamen met bal en al in het net terecht (33). Het bleef 33, een resultaat, waarin beiden loon naar werken kregen. Over de spelers. Laat ons beginnen met Atlas een compli ment te brengen en hun uitstekene capacitei ten eens in het licht te stellen. Van haar gaat zoo vaak nog de mare rond van een „rausch- ploeg", die van voetballen niet veel kan en door Overrompeling haar slag slaat. Hoe keu rig hebben de Atlanters gevoetbald Zondag middag. Wel stevig, maar niet ruw en gemeen. En behalve stevig is Atlas' spel ook technisch behoorlijk verzorgd. Niet ontkend mag wor den, dat de achterhoede de rots is waar het elftal op steunt; wat daar voor in het veld staat is wel van een dergelijk gehalte, dat de hooge plaats op de ranglijst ten volle gerecht vaardigd is. Niettemin zoekt men spelers als M. en K. Schenk, Hazeloop en de vooral na rust zoo uitstekenden linksbuiten Jansen bij Atlas te vergeefs. Hierdoor is de middenlinie en voor hoede van W. als geheel sterker dan die van A. Daartegenover stond echter, dat de ver dediging van A. positief beter was dan die van de roodbroeken. Op grond hiervan kwamen wij tot de conclusie, dat de uitslag beide par tgen haar deel gegeven heeft. Laat ons besluiten met een woord van lof voor scheisrechter Van Duijse uit Zaandam en er onze voldoening over uit te spreken, dat de wedstrgd tusschen deze twee met zenuwen geladen elftallen, in goede verstandhouding is gespeeld. Goed spel der Boys-voorhoede. Na vier achtereenvolgende uitwedstrijden hadden de Boys eindelijk weer een thuiswed- strgd; de laatste wedstrijd op eigen terrein is die geweest tegen Schoorl op 13 December van het vorige jaar. Deze gang van zaken is nu niet direct bevorderlik voor een goed en juist verloop der competitie, en het is te hopen, dat de bond in het vervolg hierin beter voorziet. Wat den wedstrgd betreft, de thuisclub heeft een paar kostbare punten uit het vuur ge sleept, en is hierdoor weer een paar plaatsen op de ranglijst gestegen. De Boys, welke zich goed van het hun dreigende gevaar bewust waren, hebben zich zonder uitzondering allen stuk voor stuk kranig geweerd en geheel gegeven om dit fraaie resultaat te bereiken. Vooral de nieuwe samenstelling der voorhoede heeft goed voldaan, deze linie speelde een vlug en open spel en de beide buitenspelers werden herhaal- deigk in het spel betrokken, terwijl het samen spel op den rechtervleugel af was. Zoowel Jelle als Cor gooiden de ballen steeds schitterend voor het Helder-doel, en dan stond de Boys linksbuiten dikwgis klaar om het leder tus schen de palen te deponeeren. Japie nam dan ook liefst vgf van de zes goals voor zgn reke ning, doch ook Jack en Piet lieten zich niet onbetuigd en speelden den bal steeds keurig vrij voor hun medespelers, terwijl laatstge noemde het genoegen smaakte om het eerste doelpunt voor zgn elftal te scoren. De halflinie en achterhoede wisten zich na een slecht begin goed te herstellen, vooral de voedende taak van e.g. liet in het begin veel te wenschen over, waardoor de gasten in het begin van den wed- strgd een licht overwicht hadden. Frans heeft zgn doel wederom goed verdedigd en, hem treft geen schuld van de twee door Helder gescoorde goals. Van de withemden konden de spil Hoebe de midvoor MUller en de linkshalf Smit ons het meest bekoren, vooral e.g. speelde een goede partg, terwijl doelman Meijer geen schuld heeft aan de zes tegen hem gemaakte doelpunten, daar deze allen van dichtbij werden gescoord. Over het verloop van den wedstrgd nog slechts het volgende: Daar de withemden den toss hebben gewon» nen, brengt Piet den bal aan het rollen, en een mooie aanval van rechts brengt al direct ge vaar voor het Helder-doel. Dan komen de be zoekers in den aanval en nadat de thuisclub zich 10 minuten staande heeft kunnen houden, weet Müller uit een corner met een kopbal zijn elftal de leiding te geven. Lang hebben de wit- hemden hiervan geen plezier, want Piet weet na goed doorzetten gelijk te maken. Als eerst nog een doelpunt van Japie wegens het buiten, spel is geannuleerd, plaatst Jelle den bal keu. rig voor het doel en met een mooien kopbal geeft de linksbuiten den Helder-doelman geen schijn van kans. Met een nuttigen 41-voor- sprong voor de Boys breekt de rust aan. Vol goeden moed wordt aan de tweede helft be. gonnen en zijn beide partijen om beurten in den aanval. Nadat de thuisclub er eerst 51 van heeft gemaakt, is het wederom Müller welks den achterstand voor de withemden verkleint, terwijl Japie het half dozg'n voor de Boys vol maakt. Een minuut voor het einde mist de thuisclub nog een strafschop. De wedstrgd werd in zeer vriendschappelijke verhouding ge- speeld. Schagen 2 omzeilt een gevaarityken klip. We begrijpen niet, dat Strandvogels 2 op de laatste plaats staat. Het vertoonde spel van gistermiddag slaan we stukken hooger aan, dan dat van Oudendijk. Schagen 2 speelde het eerste kwartier van den wedstrijd en het eerste kwartier na de rust bijzonder slecht. Iedereen, behoudens kee- per Bijpost, liep naar zijn vorm te zoeken. Het spel werd in deze periodes veel te kort gehouden, waardoor de zeer enthousiaste, maar faire Strandvogels-achterhoede steeds kon ingrijpen. Schagens achterhoede was er niet in dezen middag. We hebben Ab de Wit wel eens beter gezien. Pé Boon speelde weer een goed partijtje en was steeds een geducht struikelblok voor de Strandv. stormlinie. De halflinie was goed. Toch moeten we even wijzen op de fout, dat de kanthalfs steeds den buitenman vrij lieten. De voorhoede was goed. Van 1. n. r. Grootes was aardig op dreef, doch hij wachtte zich om trucjes te gebruiken, die niet geoorloofd zijn. Siemans speelde be» neden zijn kunnen. Hij was wat lui, wat niet wegneemt, dat hij perioden had, dat hij uit. stekend voldeed. Middenvoor Bremer was uit- stekend op dreef. Piet de Vries speelde indi vidueel goed, doch hij vergete niet het spel open te houden en zijn vleugelspeler te hel pen. Koch speelde goed, maar hij dient te be- denken, dat hij vleugelspeler is en zgn lijn moet houden, indien het spel zich op het mid denveld ophoudt. De wedstrgd ving om even over twee aan onder den K.N.V.B.- referee Hakhoff. Direct neemt Schagen 2 het spel in handen en talrijke aan vallen volgen op het Strandv. doel. Doordat vele aanvallen van Schagen geen succes opleveren, werd er begonnen met kor- ter spel wat den Strandvogels menschen zoo bijzonder goed lag, dat zij een oogenblik zeer gevaarlijk konden zijn. Er volgt een goede pass van den Strandv.- spil naar den rechtsbuiten. Een prima voor- zet en de linksbinnen scoort onhoudbaar. 0—1. Twee goals in V/2 minuut. scoorde Schagen na dezen achterstand. Het ging zoo vlug in zgn werk, dat we ternauwer nood konden nadenken over het eerste doel- punt. Koch zet goed voor. Even een heen en weer getrap, waaraan De Vries een eind maakt en resultaat den gelijkmaker in het net deponeert. Zoo van den aftrap krggt Grootes den bal van Boontjes. Een voorzet en weergaloos zui ver schiet Bremer den bal precies in den an deren hoek van het doel dan waar de Strand vogel-keeper verwachtte. 12. Het ijs is nu gebroken. Schagen komt los en behoudt nu het beste van het spel. en voor de rust zou zij den stand nog op 31 bren gen. Grootes ontvangt vrij op den vleugel den bal en scoort netjes. Na de rust begint Schagen 2 weer precies als in den aanvang van den strijd. Eerst een goed offensief om daarna af te zakken tot het spelpeil minder is dan dat van Strand vogels. Nadat een hard schot van den Strnadvogel- middenvoor tegen de lat afgeketst was, be gint Schagen weer goed te spelen. Koch speelt zich vrij. Zijn voorzet krijgt Bremer voor de voeten. Kalm legt hij eerst den bal goed om vervolgens in den uitersten hoek van het doel te schieten. 14. Weer even een verslapping in de Schagen gelederen en het is 24. Dan is het ook uit. Voor het verdere van den strijd is Schagen 2 stukken sterker. Siemons scoort Schagens vgfde doelpunt. 25, waarmede het einde komt. SCHAGEN 3—WIERINGERWAARD 2 Indien Schagen 3 nog een klein kansje had voor het kampioenschap van haar afdeeling, dan is dit door deze nederlaag geheel ver dwenen. Deze nederlaag heeft S. aan zichzelf te wijten. Er werd somwijlen erbarmeigk ge prutst. We vonden de drie oude rotten de besten van het veld. De rust ging in met 21 voor Schagen OT, het einde kwam met 34 voor Wieringer waard .H, die hiermede een verdiende over winning behaalde. FLEVO ITWISK I 3—2. Onze ploeg heeft zich Zondag op eigen ter rein kranig gehouden. De Twisker gasten wer den geslagen en met een 32-overwinning, in het voordeel van Flevo, naar huis gezonden. Zoo doorgaan Flevo!

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 10