VERVOLG SPORT. Het voorloopig programma voor a*s» Zondag. Wielrennen Schaatsen IJshockey Hockey Go Ahead wederom kampioen. P+S*V* voor de zesde maal kampioen van het zuiden Xerxes~D*F*C* 7-2 Berger Sportvereeniging Nieuwe Niedorp II verspeelt haar kans Dc wereldkampioenschappen te Oslo Zware nederlaag der Blue Six Proefwedstrijd Nederlandsche Dames Hockey-Bond De K.N.M.V.- Sportkalender Voor de 15e maal. Voor de vijftiende maal sedert, haar bestaan heeft Go Ahead, de club van den „Leeuw van Deventer", gisteren het Oostelijk kampioen schap gewonnen. Reeds in 1911 kwam Go Ahead in de eerste klasse uit. Aanvankelijk moesten de Devente- naren in deze hooge sferen een beetje „accli- matiseeren", maar in 1916 kwam toch het eerste kampioenschap en de Oosterlingen bleken nu meteen den smaak te pakken te hebben. Immers, het jaar daarop eischte Go Ahead wederom de hoogste eer in het Oosten op en in één moeite door stevende het elftal af op het landskampioenschap, dat tot groote vreugde van het Oosten des lands ook behaald werd. Met de regelmaat van een goed werkende klok haalde de Deventerclub tot en met 1923 den Oostelijken eerepalm binnen, waarbij in 1922 voor de tweede maal het Neder landsch kampioenschap werd behaald. Go Ahead gestadig vooruit, Het „Ajax van het Oosten" kreeg toen een inzinking, die een natuurlijke terugslag op de bijna eentonige kampioenschappenreeks kon worden genoemd. Maar lang duurde het niet. In 1927 reeds stak een energiek en ver jongd Go Ahead den kop op en wederom werd den Engelschen naam alle eer aan gedaan. Maar in deze tweede periode van voorspoed ging het niet meer zoo gemakkelijk. Twee maal eischten andere clubs de eer op Enschede onderbrak het eerst de tweede serie kampioenschappen en in 1934 veroverde Heracles den titel van het Oosten. Oe overige malen eindigde Go Ahead weer op de eerste plaats, terwijl in 1930 en 1933 de kampioens competitie weer op de meest roemvolle wijze beëindigd werd. En gisteren is de vijftiende parel aan het schitterende kampioenscollier geregen door een alleszins verwachte overwinning op Tubantia, dat weliswaar, de kampioenen ont ving, maar daarmede geen nederlaag kon verhinderen. Met 13 gewonnen wedstrijden van de 17 gaat- de Deventerploeg aan het hoofd. Zelfs het beste paard struikelt wel eens. Tweemaal is Go Ahead gestruikeld. Twee wedstrijden leverden verder een gelijk spel op. Huldiging. Weer werden Leo Halle, Gebrs. Koopman, Jan Halle, De Vries, om de meest promi nente spelers te noemen, gisteravond door een enthousiaste schare van het station ge haald, telegrammen en bloemen stroomden uit het geheele land toe en glundere ge zichten en ontelbare gelukwenschen zetten dit kampioenschap weer bijzonderen luister bij. En dan nog een competitiewedstrijd tegen Wageningen op eigen veld, waarna weer ijverig en ernstig getraind moet worden voor de kampioenscompetitie, die reeds voor de deur staat. Nu Ajax, Go-Ahead en Be Quick dit seizoen hun zooveelste kampioenschap hebben be haald, kon en mocht de Philips Sportvereeni- ging niet achterblijven. En inderdaad hebben de Zuidelijke favorieten den kampioenstitel weer veroverd, thans voor de zesde maal. En alle factoren, die het behalen van dit kam pioenschap juist gisteren mogelijk moesten maken, werkten daartoe eendrachtig mee. NOAD moest verliezen, BW mocht nog net gelijk spelen en PSV zelf moest natuurlijk winnen, wilde de Eindhovensche club kam pioene worden. En NOAD verloor met 34 van MVV, BW speelde niet gelijk, maar ver loor eveneens van LONGA met 1—3 en PSV boekte een 31 overwinning op eigen veld tegen Roermond. In 1911 werd PSV opgericht. De eerste jaren van de „baby" in de Zuidelijke afdee- ling waren allerminst fortuinlijk. Vele kin derziekten moesten worden doorgemaakt, al vorens PSV in 1915 zijn intrede kon maken in de derde klasse van den toenmaligen Ne- derlandschen Voetbal Bond. Maar eenmaal hier aangeland, ging het voorspoedig. In 1921 promoveerden de Eindhovenaren naar de le klasse, om daaruit in 1926 weer te verdwij nen naar de 2de klasse. Maar een jaar later speelde een herboren PSV zoo goed in de tweede klasse, dat direct weer promotie naar het „eldorado" der voetballers, i.c. de eerste klasse volgde. En dat het den Philips-men- schen ernst was, bleek toen men in 1929 het afdeelingskampioenschap veroverde om daar maar meteen het landskampioenschap aan vast te knoopen. En PSV's ster ging niet meer onder, in 1930 moest de Zuidelijke titel wel aan Willem II worden overgelaten, maar een jaar later was het weer PSV, dat de hoogste eer in de Zuidelijke afdeeling op- eischte en dat bleef zoo doorgaan tot 1934, toen Willem II voor de afwisseling weer eens kampioen werd. In 1935 werd PSV voor de vijfde maal Zuidelijk kampioen, doch het vorige seizoen wist NAC op dezen titel be slag te leggen. Gisteren kon PSV zich even wel weer met een lauwertak kronen. Uit 17 wedstrijden 24 punten is lang geen slecht resultaat. BW als naaste concurrent heeft uit hetzelfde aantal wedstrijden vier punten minder behaald. Van Run, jarenlang achterspeler van het Nederlandsch elftal, aanvoerder van het kra nige Eindhovensche elftal, zal weer heel wat gelukwenschen voor zijn elftal in ontvangst hebben te nemen gehad! Beide ploegen zijn volledig en de publieke belangstelling is vrij groot. De thuisclub is van stonde af aan in de meerderheid, maar haar voorhoede drijft het spel vaak te ver door, waardoor de Gebrs. Litz in de DFC-ver- dediging telkens kunnen ingrijpen. Na verloop van 14 minuten begaat Fluymert een over treding binnen de beruchte lijnen, hetgeen DFC op een strafschop komt te staan. Het is daaruit dat Van der Vaart Xerxes de leiding verschaft (10). De vreugde in het Zebra- kamp is maar van korten duur, want reeds vier minuten later ziet W. Mjjnders kans de partijen op gelijken voet te brengen (11). DFC komt dan even fel opzetten, zoodat de Xerxes-verdediging druk werk krijgt. De Jong zorgt eenige malen met snelle rennen voor op luchting. Na ruim een half uur, werkt Xerxes zich weer los, en dan gaat het op het DFC- doel af. Lagendaal loopt er doorheen om met een schitterend schot, dat doel treft, te be sluiten (21). Nog voor de rust passeert La gendaal heel mooi naar Kok, die er 31 van maakt. Ook na de rust heeft Xerxes over het vol gende gedeelte het beste spel. Toch zijn de aanvallen van DFC door hun snel en verrassend optreden niet van gevaar ontbloot. De gebrs. Litz en doelman Kasteel verdedigen knap en zoo duurt het nog gerui- men tijd voordat Van der Vaart met een mooi schot den voorsprong vergroot (41). Direct daarna maakte Schut een fout, waarvan W. Mqnders dankbaar profiteert om den achter stand te verkleinen (42). Maar eerst dan komt Xerxes goed los. Als Kasteel over den bal heen maait, heeft Lagendaal geen moeite er 52 van te maken. Acht minuten voor het einde brengt Kok uit een voorzet van De Jong met een daverend schot den stand op 62. Een minuut later loopt Lagendaal langs eenige tegenstanders om Kasteel met een hard schot daarna niet de minste kans te geven (72). Daarbij blijft het. Het eerste elftal verricht fraai werk door een sterk team uit Oostzaan te kloppen. BSV weer aan den kop. De reserves verloren in Alkmaar van MEVO 2. Het was gistermiddag een zeer emotioneelen wedstrijd aan den Kerkedijk in Bergen, welke het groote aantal toeschouwers van den be ginne tot het einde in groote spanning heeft gehouden. B.S.V. handhaafde haar ongeslagen record op eigen terrein en wist met 21 van een sterk O.S.V. te winnen. Maar het heeft van de Berger-jongens de alleruiterste krachtsinspan ning gevergd en ze hebben nu eens kunnen er varen wat een geregelde serieuze training ver mag. Want, terwijl de Oostzaners in het laat ste half uur van den strijd absoluut waren uit gespeeld, bleven de Bergenaren tot aan het einde toe hard doorwerken en juist achttien minuten voor tijd kwam het tweede doelpunt van Koster, dat den wedstrijd besliste. Met den stand 21 voor Bergen was O.S.V. een ge slagen elftal, al deden de blauw-zwarten dan ook nog hun uiterste best om den gelijkmaker te forceeren. We hebben wel twee zeer verschillende B.S.V.-elftallen in het veld gezien. Voor de rust met wind tegen spelende (O.S.V had den toss gewonnen) brachten de in het wit gestoken Bergenaren er bitter weinig van terecht. In de voorhoede zat niet het minste verband en trok bovendien steeds teveel terug de spil Hoogvorst kon maar geen vat krijgen op het korte samenspel van het Oostzaansche binnentrio en indien de beide backs en doelman Halff niet in een zoo uitmuntende conditie waren geweest, dan zou het er in die eerste helft voor B.S.V. slecht hebben uitgezien. Elk oogenblik verwachtten we een doelpunt van O.S.V., maar steeds weer wisten Beeldman en Tuyn te redden, terwijl in uiterste instantie keeper Halff resoluut ingreep. De wijze waarop hy een kogel van den O.S.V.-middenvoor stopte was inderdaad subliem. En juist in deze periode toen O.S.V. stukken beter en vooral rusti ger speelde dan de thuisclub, nam B.S.V, de leiding. In snellen ren ging ineens Jan Peet oom er van door, zette fraai op doel, waar de keeper inplaats van uit te loopen om het leer te vangen, den bal voor zich uitsloeg. Jac. de Groot was er toen als de kippen bij om deze fout af te straffen en onder luid gejuich van het talrijke publiek, lag de bal achter den doelman. Wie gedacht had dat B.S.V. hierdoor beter zou gaan spelen, had mis gedacht. De voor hoede kon er maar niet inkomen en zoo werd de druk op het doel der Bergenaren steeds grooter. De gelijkmaker kon dan ook niet uit blijven en die kwam dan ook, toen uit een hoekschap de bal onberispelijk voor het doel werd geplaatst en door den linksbinnen fraai werd ingekopt (11). Zoo bleef het tot de rust welke met een ge- flatteerden stand voor B.S.V. inging. In de pauze werden de„ Berger-jongens nog eens extra door trainer Hartland onder han den genomen en met de leuze: „Nu of nooit!" betraden de spelers het veld om aan de tweede helft te beginnen. En ziet, het was of een herboren ploeg van B.S.V. daar plotseling aan het werk ging. Het spel der Bergenaren bleek vooral beter, dat het zeker een klasse beter was dan voor de rust. Spil Hoogvorst kwam er ineens in en speelde een sublieme partij en ook de voorhoede trok telkens weer fraai combineerend met mooi open spel op het O.S.V.-doel af. Tot tweemaal toe ontsnapte het doel der gasten aan een zekere doorboring. Eerst was het een kogel van Peetoom welke tegen de bovenlat afketste, daarna kwam een hard schot van Fillet tegen den onderkant van de lat en sprong vandaar het veld weer in. B.S.V. werd steeds sterker en elk oogenblik werd de winnende goal ver wacht. Toch duurde het nog tot 18 minuten voor het einde, totdat eindelijk B.S.V. de lei ding voor de tweede maal veroverde. Jan Lud- ding, die een fraaien wedstrijd speelde, gaf mooi door aan Koster, die snel om een der backs heendraaide en toen met een vervaarlij ken kogel in den linker-benedenhoek den keeper geen schijn van kans gaf (21). Het enthousiasme in en buiten de lijnen was geweldig; de adspiranten dansten een ronde dans, de meer bezadigden juichten dit fraaie doelpunt van harte toe. In den nog resteerenden tijd bleef B.S.V. de meerdere, al werd O.S.V. nu en dan nog ge vaarlijk genoeg. En toen eindelijk scheids rechter Lasage die uitstekend leidde voor de laatste maal floot, had B.S.V. door haar kranig spel in de tweede helft zich door deze overwinning wederom aan den kop geplaatst. Bravo jongens, nu vasthouden! Uitblinkers noemen we niet, omdat het ge heele elftal tot dit succes heeft bijgedragen en na de pauze een fraai partijtje voetbal speelde. In de morgenuren speelden de reserves te Alkmaar tegen M.E.V.O. op een terrein, dat voor voetbal totaal ongeschikt was. De Ber genaren verloren met 41, hetgeen de verhou ding niet weergeeft. Een 21-overwinning voor M.E.V.O. ware juister geweest. Oppassen voor de laatste plaats, jongens! Hoogkarspel I wint met groot verschil. Het zag er het eerste kwartier niet naar uit, dat N. Niedorp n een gedecideerde nederlaag zou krijgen te slikken, toen toch was ze geens zins de mindere der blauwen. Zelfs had N. N. II de leiding genomen, uit een door Chattelin afgeschoten vuurpijl. Dat was na ongeveer 10 min. spelens. Het eerste halfuur heeft N.N. de kansen gehad een flinken voorsprong te nemen. Het met veel enthousiasme spelende Hoogkar- spel heeft dit-echter weten te voorkomen, deels door eigen bekwaamheid, doch grootendeels door slecht schieten bij N.N. II. Toen Hoog- karspel die aanvalsstooten eenmaal met succes had doorstaan, begonnen die aanvallen allengs minder te worden. N. Niedorp's spelpeil zakte zienderoogen en Hoogkarspel kreeg de gelegen heid het offensief over te nemen. Toen kwam ook al spoedig de kwetsbare plek naar voren. Kuiper moge dan al in duel een lastige tegen stander zijn, de linksbuiten Van der Oord van Hoogkarspel was dermate gevaarlijk, dat Kui per geen moment bij dezen speler had mogen wijken. Nu hij dit verzuimde, beteekende elke uitval over links een groot gevaar wat doel punten zou kosten. Voor de rust was de stand reeds gelijk geworden door Van der Oord. Na de rust was het definitief met N. Niedorp ge daan. En alsof het al niet mooi genoeg was, ging men tot overmaat van ramp het elftal grondig door elkaar slingeren. Als Hoogkar spel weer eens een doelpunt maakte, verander de bij spoorslag de opstelling. Slechts doelman Blokker heeft op dezelfde plaats gespeeld. De E.C. maakte zich Donderdags nog veel zorgen over de juiste opstelling, doch kan zich deze moeite in den vervolge besparen door een elf tal spelers onder elkaar op te schrijven, dan kunnen de heeren het naar believen uitzoeken. Het is eigenlijk wel een gekke verhouding waaraan toch eens een einde dient te komen! Al deze veranderingen bleken even zoovele mislukkingen te zijn, zoodat hoe langer hoe meer Hoogkarspel het spel in handen kon nemen en den stand wist op te voeren tot 51, daarmede aan alle N.N.kampioensillusies een einde makende. Scheidsrechter Van der Horst geraakte er door van streek. Hij nam bijwijlen de grappig ste beslissingen, zoo liet hij eenmaal het tal rijke publiek gieren door een voor het Hoogkar spel doel gedane overtreding door N. Niedorp op de middellijn te laten nemen. Van partijdig heid was echter geen sprake. De onderlinge verstandhouding was zeer sportief, we zien Hoogkarspel hier gaarne nog eens weer! HEMWEST-FRISIA 4 1—1. ontmoedigen en weet door eenige enthousiaste goed opgezette aanvallen het spel zoodanig te verplaatsen, dat het haar gelukt door mid del van een penalty den achterstand te ver kleinen. Het spel gaat nu meer gelijk op met Sport iets meer in den aanval, maar voor de rust komt het niet meer tot doelpunten. Na de thee komt Hollandia zoo vinnig opzetten, dat het Sportdoel eenige malen aan een groot gevaar ontsnapt. Na tien minuten spelens weet Hollandia uit een corner de gelijkmaker te scoren. Sport valt nu met man en macht aan en bljjft gedurende het verdere verloop van den wedstrijd in de meerderheid. Het spel werd dermate ruw, dat de arbiter zich genoodzaakt zaf eenige spelers van Hollandia uit het veld te zenden. Zeven minuten voor het einde weet Sport door een hard schot te doelpunten, terwijl Sport in de laatste minuten uit legio kansen haar overwinning met nog twee doelpunten wist te consolideeren. (52). K.N.V.B. De KennemersH.R.C. A.F.C.Alcmaria. HelderKinheim. SuccesBeverwijk. Alkmaarsche BoysPurmersteijn. Alkmaar—Zaandijk. SchagenTexel. D.T.S.B.K.C. WatervogelsNieuwe Niedorp. M.F.C.—Andijk. N.H.V.B. AtlasPetten. Helder IIIZeemacht I. OudesluisWieringerwaard. J.V.C.Heldersche Boys. H.R.C. 4Schoorl 1. Schagen 2Hem 1. Oudendijk 1Sport 1. B.K.C. 2—Oudeschild 1. Succes 2H.R.C. 5. Helder 4—M.L.D. 1. Helder 5Watervogels 2. BUYSSEBII.LIET WINNEN TE PARIJS. De drie-uurs koppelwedstrijd te Parijs waaraan de beste Europeesche renners deel namen, is gewonnen door het Belgische koppel BuysseBilliet met 88 punten. Pijnenburg Slaats eindigden als tweede met 39 punten. Het Fransche koppel IgnatDidot werd derde met een ronde achterstand op de beide voren genoemde paren. Het eindresultaat van dezen drie-uur koppel wedstrijd was: 1. Buysse-Billiet, 88 punten, afstand 139.425 km; 2. Pijnenburg-Slaats, 39 punten. Met een ronde achterstand: 3. Ignat-Diot, 45 punten. 4. Schoen-Pellenaers 28 punten. Met twee ronden achterstand: 5. Guerra-Olmo, 38 punten. 3. Aerts-de Bruycker, 14 punten. Met drie ronden achterstand: 7. Bini-di Paco, 47 punten. 8. Le Tourneur-Guimbretiere, 19 punten. 9. Zims-Kuester, 12 punten. Hem verloor den toss en speelde tegen wind. Dadelijk zetten zij er een goed tempo in. Spoedig weet Eilander met een keurig scherp schot in den hoek te scoren (10). De geel- roode West-Friezen zitten echter niet stil en trachten keer op keer de Hem-veste te nade ren. Door goed werk van de H.-achterhoede komen er tot nog toe geen doelpunten. De Hem-voorhoede kan echter na het eerste suc ces den goeden weg niet meer vinden. In het veld zijn ze de meerderen van West-Frisia, maar zoo gauw komen ze op schotsafstand of het is gedaan. Als na talrijke H.-aanval len de achterhoede teveel is mee opgetrokken, weet de West-Frisia-aanvalslinie daarvan dankbaar gebruik te maken en plotseling een snellen aanval te ondernemen. Voordat de H.-verdediging is teruggekomen, heeft de W.- rechtsbinnen op uitnemende wijze den gelijk maker in het net gedeponeerd. (11). Na de rust hetzelfde spelbeeld. Steeds weer een aan vallend Hem, dat maar geen doelpunten kan maken. Het Hem-overwicht na de rust komt het beste tot uiting als men bedenkt, dat de keeper slechts twee ballen heeft gehad en dat nog wel van zeer grooten afstand. De voor hoede was echter machteloos. Hem behoudt niettemin de derde plaats, doordat Sijbekar- spel van Oudendijk verloor. OUDENDIJK—SIJBEKARSPEL 3—2. Een gelijk spel de verhouding. In een spannenden wedstrijd is het Ouden dijk gelukt een eenigszins geflatteerde over winning te behalen. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Sijbekarspel speelde technisch beter voetbal dan Oudendijk en was dan ook voor de rust het meest in den aanval. Er werd in deze periode zoo goed ge speeld, dat ze te veel van haar krachten vergde. Oudendijk profiteerde hiervan en heeft hier dan ook hoofdzakelijk haar over winning aan te danken. wint den toss en verkiest met den wind mee te spelen. Reeds dadelijk na het begin zet S. er een flink tempo in en weet na 10 minuten spelens na een handige manoeuvre door den linksbuiten de leiding te nemen (01). Het duurt echter geen minuut of Knol weet voor Oudendijk den gelijkmaker in het net te deponeeren. (11). Het spelpeil van S. zakt nu geweldig. Hierdoor kan O. het laatste kwartier voor de rust het spel in han den nemen. P. Knol zorgt, dat O. nog voor de rust de leiding neemt. (2—1). Na de her vatting dringt O. op en weet na een licht overwicht na een mooien aanval van rechts den voorsprong te vergrooten. (31). Hierna gaat het spel geruimen tijd op en neer met iets meer in den aanval. Dit weet zij uit te drukken in een fraai doelpunt van den rechtsbinnen. De laatste minuten zijn voor Sijbekarspel, doch doelpunten weet ze niet meer te scoren. Staksrud leidt na den eersten dag. Oslo, 13 Febr. (A.N.P.). In het Frogner- stadion zijn heden de wereldkampioenschappen in het hardrijden op de schaats aangevangen, waarvoor groote belangstelling bestond. Onder de aanwezigen bevond zich kroonprins Olav van Noorwegen. De weersomstandigheden waren uitstekend, er was weinig wind, het vroor drie graden, In totaal verschenen, zoowel op de 500 als op de 5000 meter 18 rijders aan den start, waar onder onze beide landgenooten Langedijk en Koops. Op de 500 meter maakte de Noor Krog een schitterende tijd van 42.9 sec. Geen der an dere rijders slaagde er in beneden de 43 sec. te komen. Langedijk eindigde als 16e met een tijd van 46.7 sec., en Koops als 17e in 47.7 sec. Op de 5000 meter maakte de Oostenrijker Stiepel den besten tijd. Hij legde dezen af stand af in 8 minuten 28.6 sec. en liet daar bij den Europeeschen kampioen Staksrud ach ter zich. Langedijk werd nu achtste in 8 min. 42.3 sec., Koops 16e in 8 minuten 59.4 sec. Langedijk sloeg in zijn rit den Fin Blomqvist royaal. Het was opmerkelijk, dat Ballangrud, de drievoudige Olympische kampioen, die niet had deelgenomen aan de Europeesche kam pioenschappen te Davos, ook thans niet aan den start verscheen. Na den eersten dag heeft de Europeesche kampioen Michael Staksrud de leiding in het klassement met slechts een kleinen voor sprong op Birger Vasenius (Finland) en Hans Engnestangen (Noorwegen). SPORT—HOLLANDIA 4 5—2. Sport behoudt de leiding in 2 kl. E. De in Hoorn met veel spanning verbeide voetbalwedstrijd tusschen de twee plaatselijke elftallen is geëindigd in een fraaie 52 over winning voor Sport. Deze overwinning werd pas in de laatste vijf minuten een feit. Sport werd gehandicapt door uitvallen van Reuve- kampGille, terwijl Hollandia voltallig in 't veld kwam. Hollandia zette dezen middag alles op alles, om Sport de overwinning te laten ontgaan, hetgeen haar dan ook bijna gelukt was, indien Sport de laatste minuten niet zoo overweldigend was komen opzetten en in een oogenblik drie goals maakte. Reeds dadelijk na het begin neemt Sport het spel in handen en weet reeds na drie minuten spelens uit een goed genomen corner door middel van Van Berkel fraai de leiding te nemen. Aangemoedigd door dit succes valt Sport sterk aan en weet een goede serie aan vallen op te bouwen, waaruit talrijke corners voortkomen. Sports moeite wordt echter na tien minuten beloond als na mooi samenspel Van Berkel met een hoog diagonaal schot dit overwicht in een doelpunt weet uit te druk ken. Hollandia laat zich echter hierdoor niet De Canadeezen wonnen den twee den wedstrijd met 120. In de tweede ontmoeting tusschen de Cana- deesche kampioenen, de Kimberley Dynami- ters en de Blue Six hebben de gasten opnieuw hun meesterschap in het spel met stok en schijf getoond: met een dozijn doelpunten bewezen zij hun meerderheid, waartegenover de Blue Six, wederom versterkt met enkele Belgische „Canadeezen", zelfs niet de eer konden redden. Evenals Donderdagavond volg de een talrijk publiek deze demonstratie van perfect ijshockey met de grootste aandacht. Het was de laatste ontmoeting der Kimberley Dynamiters van hun Europeesche tournee naar men weet vertrekken de Canadeezen thans naar Londen in verband met het op 17 Februari a.s. aanvangende tournooi om het wereldkampioenschap en het leek er veel op of men voor de laatste maal nog eens wilde laten zien, tot welk een hoogte het team het spel kan opvoeren. Wederom kon de toeschouwer genieten van die voor treffelijke rijkunst, het fraaie samenspel, het faire optreden dezer spelers, die zonder dat een hunner als „ster" kan worden beschouwd, tezamen een homogene ploeg vormen, waar tegen het uiterst moeilijk is een voor de tegen partij eervol resultaat te behalen. Vooral in het eerste en derde spelgedeelte hadden de Canadeezen er zin in. Alleen in den tweeden speeltijd wisten 'de Blue Six de score blank te houden; overigens een verdienstelijke prestatie op zich zelf. Met 50 werd het eerste gedeelte beëindigd en in de laatste periode werden er nog „slechts" 7 doelpun ten aan toegevoegd. Toch hebben de Blue Six niet onverdienstelijk gespeeld, maar voor dit overwicht van techniek en spellcwaliteiten moest men het hoofd buigen. Ongetwijfeld zullen onze spelers weer veel van hun tegenstanders geleerd hebben. Valt slechts te hopen, dat zjj het geleerde in de aanstaande ontmoeting tegen de Belgen ook in practyk zullen brengen. Het Nederlandsch elftal samengesteld. Zaterdagmiddag had de Nederlandsche Dames Hockey Bond nogmaals een proef wedstrijd georganiseerd, ten einde een zoo sterk mogelijk elftal te kunnen samenstellen voor den komenden landenwedstrijd Duitsch- landNederland, welke op 21 Februari te Frankfurt gespeeld zal worden. Aangekomen op het BMHC-veld te Bloe- mendaal, bleek dit veld onbespeelbaar. Men verhuisde nu maar naar het Gemeente lijk Sportterrein aan den Zeeweg te Overveen, welk veld uitstekend bespeelbaar bleek. Als tegenpartij fungeerde een heeren-elftal van BMHC, hetwelk iets minder sterk was samen gesteld dan dat waartegen het voorloopige dames A-elftal vorige week te Overveen uit kwam Van de door den Bond uitgeschreven speel sters ontbrak mej. Rollin Couquerque. Zij werd uitstekend vervangen door mej. Meevers (BDHC). Voor rust zagen wij de navolgende opstellingen. Dames-elftal. Doel: Andreas (BDHC). Achter: Vreede (RW) en Meevers (BDHC). Midden: De Vletter (BDHC), Van der Velde (HOC) en Broese van Groenau (Kieviten). Voor: Leeuwenberg (Rood-Wit), Terwindt (Amsterdam), Van Bueren (BDHC), Teilegen (HHYC) en De Ruiter—Hofland (Gooi). M.H.C.-Heeren elftal. Doel: Van Rossum. Achter: Goetink en Reus. Midden: Ruis, Stalling en Van Olphen. Voor: Breitenstein, Portor, Oei N.N. en De Jong. Voor rust was het een vooral door de dames vlot gespeelde party. Er werd aardig gecombi neerd in de voorhoede,terwijl, de verdediging zich dapper weerde. Vooral mevr. de Ruiter Hofland bleek zeer productief. Van de voor rust gescoorde vier doelpunten nam zij er drie voor haar rekening, tweemaal uit een straf- corner, en eens, na een snelle doorbraak. Mej. Terwindt doelpuntte eenmaal. De heeren stel den er twee doelpunten tegenover, beiden ge maakt door Oei. In de middenlinie der dames blonk vooral Mej. de Vletter uit, zoowel aanvallend als ver dedigend. Van de beide verdedigsters viel vooral Mej. Meevers op door haar stugge werken. Het was de Keuze-Commissie blijkbaar vooral te doen om de bezetting van de middenvoorplaats en rechtervleugel. Na rust werd hier resp. al dus gespeeld: Van Bueren, Terwindt, Bosch en Van Bueren, Bosch, Leeuwenberg. In deze tweede helft waren de heeren in de meerderheid. De dames verdedigden echter uitstekend. Mej. Andreas kreeg nu druk werk, hetgeen haar goed af ging. Weer vond Mevr. De RuiterHofland het net, terwijl voor de heeren Breitenstein fabrikant van een doel punt werd. Het einde kwam met een 52 overwinning voor het dames-elftal. Als geheel speelde de damesploeg ongetwij feld beter dan de vorige week, vooral met meer geestdrift. Het verband tusschen de linies was goed. Na afloop werd het Nederlandsche Dames- hockey-elftal dat op 21 Februari a.s. te Frank furt tegen Duitschland zal uitkomen, als volgt samengesteld: Doel: Mej. Andreas (B.D.H.C.). Achter: Mej. Rollin Couquerque (H.O.C.) en Mej. H. Vreede (Rood Wit). Midden: Mej. Broese van Groenou (Kievi ten), Mej. Van der Velde (H.O.C.) en Mej. De Vletter (B.D.H.C.). Voor: Mevr. De RuiterHofland (Gooi), Mej. Tellegen (H.H.Y.C.), Mej. Van Bueren (B.D.H.C.), Mej. Terwindt (Amsterdam) en Mej. Leeuwenberg (Rood Wit). K.N.M.V.-kampioenschappen op 22 en 23 October. 's-Gravenhage, 13 Februari. De Sportcom- missie van de K.N.M.V., die vanmiddag in het gebouw „Seinpost" te Scheveningen met de provinciale besturen van de K.N.M.V. bij eenkwam, heeft de sportkalender 1937 als volgt vastgesteld: Februari: 28 Terreinrit M.C. Leiden en Omstreken. Maart: 7 Jubileumrit Haagsche M.C. (betrouw- baarheidsrit). Puzzle openingsrit M.C. Die Haghe. Betrouwbaarheidsrit en Reünie Prov. best. Overijssel. Openingsrit M.C. Rotterd. en Omstreken V.V.V. Voorjaarsreunie M.C. Assen en Omstr. April: 4 Voorjaarsrit Afd. Noord-Holland. 4 Terreinrit Duynrell 3 M.N. Wassenaar en Omstreken. 11 Voorjaarsreunie K.N.M.V. (plaats zal na der worden bekend gemaakt). 17/18 Harzrit Noord. Ned. M.C. 17/18 Nachtrit 3 M.C. Leiden en Omstr. 25 Lente-prestatie-rit Haagsche M.C. 25 Openingsrit M.S.V. De Arend (Gooi). 14 21 21 29

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 12