ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. VROUW, I.SCRtfBBcM WAT VOOR NIEUWE SNUFJES BRENGT DE MODE ONS? Zelfs de kleinste stofresten kunnen tot allerlei aardige dingen verwerkt worden met een weinig nadenken. Wij geven hier allerlei op deze wijze gemaakte voorwerpen weer en laten daarnaast nog een groote ruimte voor de fantasie en het initiatief van handige werksters. Kleine restjes laken, zijde, cretonne, gebloemd, gestreept, geruit, gemoesd katoen of linnen, fluweel en alle mogelijke denkbare andere materialen kunnen in aanmerking komen zelfs reepjes bont, die langs schoentjes van wit of rood vilt, afkomstig van een oude hoed gewerkt zijn. Is het modelletje van de kindermuts niet alleraardigst Het vraagt niet meer dan een lapje laken of fluweel en wordt met een lichtere kleur aan een der zijden afgewerkt, desnoods niet enkele motieven gebor duurd. Andere lapjes b.v. van wit laken worden met kleu rige steekjes in afgeronden vorm verbonden; in het mid den komen van binnen enkele belletjes, terwijl een lang of korter koord met beenen ringetje dient om het aan het kleed der wieg te bevestigen; de minste beweging doet de belletjes zachtjes rinke len. Van vilten hoeden worden rechte en afgeronde beursjes gemaakt met trekslui- ting, of naaldenboekjes, pannenlapjes, aan- vatters e.d. practische, handige voorwerpen Sleutelzakjes, eveneens met treksluiting worden van restjes leer gemaakt en des noods met een sleutelketting in de hand- tasch gehecht. Voor de kinderkamer wor den kleedjes van geruit materiaal gemaakt met applicatie van witte en gekleurde dierenmotieven, die de kinderen veel vreugde zullen bereiden. MODEGRILLEN. Ook het kapsel is voortdurend aan wisse lingen onderhevig en thans ziet men nog overwegend veel krullen en rollen. De ondulaties vallen in breede golven en het haar wordt meest naar achteren gekamd. Voor feestelijke gelegenheden laat men zich meestal extra kappen en worden de ONS STRIJKPATROON. No. STP 310. De ware grootte van elk motief is 5 X 6 c.M. Op elk vel zitten meerdere motieven. Vóór het gebruik moet men alle motieven losknippen, ook de zich op het vel bevindende nummers wegknippen. Daarna op de stof spelden, met de was- teekening op de stof. Met een niet te heet lokken dikwijls in rollen gelegd, die de zij- en achterkanten van het hoofd bedek ken. Wie hare afgeknipte lokken zuinig bewaard heeft, kan deze laten prepareeren door een kapper en er een vlecht van laten maken, die boven over het hoofd gedragen wordt. Zulks geldt voornamelijk als kapsel bij avondjaponnen, waarbij het haar dan verder laag in den hals in een rol wordt gelegd. Lang niet altijd zijn deze vlechten van eigen haar, want zeer vaak worden deze losse vlechten door den kapper geleverd. (Bovèn). Zoowel even boven de ooren als midden op het voorhoofd worden clipsen in het haai bevestigd, nu eens in den vorm van een half maantje, dan weer als vlinder of in andere vormen. Bloemen worden even eens in het haar gedragen, evenals ban- deaux en parures. HEB JE DAT SCHATTIGE KIND GEZIEN? Hebt ge dat zelf wel eens hooren zeg gen van Uw peuter? Of zijt ge zelf wel eens jaloersch geweest op het kind van een ander, dat er zóó alleraardigst gekleed uit zag, dat ge U afvroeg, waar de moeder die kleertjes had gekocht? Tien tegen één, dat het iemand was, die gebruik maakte van onze modepremie! Zij loopt er niet mee te koop, dat ze haar kinderen zelf kleedt. Maar zij is er niette min trotsch op, dat men ze met bewon dering nakijkt. Vraagt U ook eens deze modepremie aan. Deze wordt U gaarne kosteloos toe gezonden op aanvraag per brief onder bij- sluiting van twaalf cent aan postzegels bij „Het Practisch Modeblad", Postbus 36 Den Haag. Of gireer even twaalf cent op Post rekening 203203 van „Het Practisch Mode blad". Deze modepremie zal een nieuwe wereld voor U openen. In afbeeldingen, modellen en tekst vindt U een massa ideeën en wen- ken voor het kleeden van Uzelf en Uw kinderen. strijkijzer strijken, zonder erop te drukken. Dan bestaat de kans, dat U het motief nog eens kunt gebruiken. Dit strijkpatroon is te bestellen bij „Het Practisch Modeblad", Postbus 36, Den Haag, (Giro 203203) tegen vergoeding van 18 cent in postzegels, per postwissel of per giro. JAPONNEN VOOR A.S. MOEDERS. Men spreekt over de mode steeds in alge- meene zin en er wordt weinig rekening gehouden met bijzondere gevallen als klee- ding voor a.s. moeders. De oplossing van dit punt is altijd moeilijker dan die voor normale gevallen. Toch kunnen jonge vrouwen, die een baby verwachten er eveneens goed gekleed uitzien, het kost alleen wat meer overleg en de verandering der lichaamsproporties moet door juist ge kozen japonnen zoo min mogelijk tot uit drukking komen. Een eerste vereischte is, dat a.s. moeders goed passende min of meer ruime modellen dragen, zonder knellende banden. Aangesloten modellen zijn gedurende de laatste maanden van de zwangerschap uitgesloten, aangezien deze de vormen te veel doen uitkomen. Ongeveer vanaf de vierde of vijfde maand af zal men de modellen van japonnen moeten gaan wijzi gen en deze bij voorkeur in banen in de lengte geknipt gaan dragen. Het zou te onaesthetisch staan indien de taillelij n ge- handhaaft bleef en over de verbindings naad van rok en taille een breede ceintuur volgens de thans geldende mode ge dragen werd. HUISKLEEDING. Overalls en gewone huis- houdschorten hebben zich de laatste jaren, nu de huis vrouw zooveel meer zelf moet doen, een plaats weten te heroveren. Het model is afhankelijk van de bezigheden, waarbij het al dan niet gewenscht zal zijn een deel van de japon te bedekken, ook de mouwen. Het eerste model heeft een opgeknipt voorstuk en is evenals de onderkant en de banden van effen materiaal, terwijl het schort zelf van be drukt katoen of cretonne is. Het laatste materiaal is bij zonder aangenaam in het dragen, houdt zich na het wasschen ook buitengewoon goed en heeft een groote ver scheidenheid van motieven en kleuren. Het schort er naast kan van effen katoen ge maakt word n b.v. met revers, kraag, zakken en onderrand van gestreept of gebloemd materiaal. Het is een z.gn. Amerikaansch model met banden aan de beide voor panden gestikt, die op den rug sluiten. Inplaats van schorten geven vele dames de voorkeur aan het dragen van huisjaponnen van waschbaar mate riaal, die b.v. met effen weefsels worden Zeer goed voor dit doel leenen zich modellen, die aan de Empire-mode ont leend zijn en een verhoogde taillelijn niet t e overdreven hebben, terwijl de rokdeelen in plooiengroepen worden ge werkt, die gemakkelijk uitgelegd worden. De Casaque-modellen zijn eveneens zeer geschikt, waarbij de rok bij wijze van over- gooier wordt gewerkt en gedeeltelijk uit voering, b.v. goedkoope kunstzijde, bestaat. Aan de voorbaan komt een diepe binnen- waartsche plooi, die later uitgelegd wordt, naarmate de omvang zulks vereischt. De casaque krijgt een flinke onderwijdte en valt ruim over den rok-zonder-ceintuur. Het meest practisch is om de japonnen aan de voorzijde dicht te knoopen, waar door men ze gemakkelijk uit kan trekken en later bij het voeden van het kindje veel minder bezwaren opleveren, dan andere modellen. Wat de kleuren betreft, bepale men de keus op donkere, weinig opvallende weef sels, effen of gemêleerd, doch geen impri- mé's. Yersey- en tricotweefsels zijn niet op hun plaats, aangezien ze rekken en teveel de lichaamsvormen aannemen. ROZEN OP 30 GRADEN KOU. In de Canadeesche staat Manitoba heeft men op een farm bijzonder succes gehad op het gebied der rozencultuur. Na jaren lange proefnemingen om in het koude Canadeesche Noorden bloemen te kunnen kweeken, die aan deze lage temperatuur weerstand bieden, heeft men tenslotte een roos getrokken, die ondanks een koude van 30 graden Celsius overblijft. Het is een kruising van een Canadeesche prairieroos en een uit Europa ingevoerde struik. Dezelfde farmer, die dit succes na moeitevolle pogingen heeft weten te berei ken, is thans met proeven bezig om in dit klimaat ook vruchtboomen te kweeken. STIKSELS. Dé tegenwoordige mode is rijk aan stik sels met kralen en soutache, die de meest smaakvolle garneeringen geven op min of meer gekleede japonnen. Men kan door de toepassing hiervan een bijzonder apart effect verkrijgen, zelfs zeer persoon lijk indien men de motieven zelf ontwerpt in de gebruikelijke grillige vormen. OUDE KLEEDING OPKNAPPEN. De vraag rijst dikwijls op, hoe een japon, die kenbare teekenen van gedragen te zijn vertoont en toch nog geens zins „op" is, op de beste wijze opgeknapt kan worden. Zijn alleen de mouwen en het gedeelte onder de armen versleten, welnu dan worden eenvoudig raglan-mouwen in gezet van hetzelfde of van bijpassend materiaal. Prac tisch is altijd om bij het koo- pen van stof voor een japon y2 M. extra te koopen en te reserveeren voor eventueele reparaties. De uitgave, die voor de benoodigde stof ge daan moet worden, verhoogt schijnbaar de aanschaffings- kosten, doch later pas zal men bemerken, dat het inderdaad voordeel op heeft geleverd. Heeft men nu deze mouwen aangebracht, laten we zeggen op een effen zijden japon, dan kan men b.v. gebloemd mate riaal voor de mouwen koopen en tegelijkertijd een smal schootje om de taillelij n stikken. De japon in het midden, die weinig modern meer was en van gebloemde of op andere wijze bedrukte zijde is gemaakt, krijgt nieuwe mouwen met bovenruimte, een puntig toeloopend opgestikt voorstuk en een staand kraagje, terwijl Model No. 3 (rechts) van een japon gemaakt is, die te kort was en ouderwet- sche mouwen had en over het algemeen ook te nauw geworden was. Hij wordt aan de voorzijde verwijd door tamelijk breed tres, terwijl de bovenmouwen gedeeltelijk vernieuwd en in puntvorm opgestikt wor den. De rok, die gedeeltelijk van voering is, wordt voor zoover deze zichtbaar is van fluweel gemaakt. SCHOONHEIDSVERZORGING. Gekleede avondjaponnen, zooals b.v. rechts een mooi model in fluweel is aan gegeven met schouderstukken en ceintuur van opgewerkte gitjes of andere kralen, zijn zeer apart. Nieuw is de gedrapeerde lijn, die gedeeltelijk strak de bovenarm omsluit, terwijl de halslijn eveneens ge drapeerd is. De casaque met ruime boven mouwen is bewerkt met een middenstuk, smal opstaand kraagje en manchetten van soutache. Men kan deze garneering kleur op kleur nemen of wel geheel afstekend. De casaque sluit midden voor met een split en slanke figuren kunnen er een breede ceintuur op dragen, die echter vervalt of slechts zeer smal mag zijn voor meer ge zette dames. afgezet, zooals het model rechts aangeeft en dat uiterst eenvoudig van snit is. Geeft Uw gelaat geen opval lend aanzien. Meer en meer aandacht wordt besteed aan de verzorging van huid en gelaat. Mas kers van verschillende preparaten, stoom baden, massage e.a. behandeling, alle zeer eenvoudig en gemakkelijk uit te voeren, maken de poriën der huid schoon en geven haar een rose en gezond aanzien. Onder het „opmaken" van het gelaat verstaat men geenszins het in het oog vallende „verven" van wangen, lippen en teekenen van wenk brauwen! Het bestaat uit een alleen voor ingewijden zichtbaar opmaken, waarbij aan de huid een mooie, donzige teint verleend wordt. Heeft men wild groeiende wenk brauwen, dan is er geen bezwaar deze door den kapper in mooie vorm bij te laten scheren, echter niet zóó, dat er slechts een onnatuurlijke fijne of in het geheel niet meer wat aan wenkbrauwen herin nerd overblijft. Het geeft vele dames een geheel andere, onnatuurlijke, laten we het zacht uitdrukken, ietwat onnoozele uit drukking, wanneer zij de plaats der wenk brauwen aanduiden door een willekeurig geteekende boog. Mariene Dietrich heeft de matte teint in de wereld gebracht en vele slaafsche vol gelingen hebben deze perlemoerachtig aan doende gelaatskleur overgenomen, waarbij, schrik niet, knalroode lippen behooren! Om deze helle roode kleur nog sterker te doen uitkomen, wordt over het spreken de rood een laagje witte lippenpomade ge legd. De nagels worden door vele vrouwen bloedrood gemaakt, hetgeen vaak een weerzinwekkenden indruk maakt. Inplaats dat men nagenoeg ongekleurd vernis ge bruikt, worden enkele laagjes roode ver nis over elkander op de nagels gebracht of wel over dieprood nog een laag blanke vernis. Zelfs oogleden en wimpers onder gaan behandelingen, die hen meer uit doen komen, alhoewel de donkerblauwe tint voor de oogleden gelukkig geheel op den achtergrond is geraakt. Over het verven der haren zijn de mee ningen zeer verdeeld en het platina- en Albinoblond is reeds meer van het tooneel verdwenen om plaats te maken voor andere tinten, waarvoor men ook reeds koperkleur genoemd heeft. Wanneer zullen vrouwen eindelijk wijs worden en niet dadelijk aan al deze in het oog loopende extravagante modes mede doen en kleur bekennen? Indien jonge meisjes zich nog' eens een weinig te sprekend opmaken zou men dit nog kunnen begrijpen, alhoewel zij met hare jeugdige frissche teint geenszins noo- dig hebben. Hoe vaak zien wij echter geen vrouwen op rijperen leeftijd, die zich op opvallende wijze „schminken"? Wisten zij slechts hoe belachelijk zij zich hierdoor maken, dan zouden zij het zeker wel achterwege laten! Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent -t- 5 ct. voor ver zend- en administratiekosten, post zegels (liefst van 1 Va. 3 of 6 ct.) aan „Het Practisch Modeblad" Postbus 36, Den Haag, (Giro 2U32U3), schitterende patronen frahco toegezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend tngesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kennissen die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant Diedt, te genieten. GEKLEEDE JAPON VOOR A.S. MOEDERS. Succespatroon VKK 1808. Prijs per patroon 0.25 -f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Gedurende de maanden, dat a.s. moeders een japon van bijzondere coupe moeten dragen, is een gekleed model zeer zeker welkom. Het ontwerp, dat hier gegeven wordt heeft een diepen onderslag en kan gemakkelijk wijder gemaakt worden door het verzetten der knoopen. Later worden deze weer naar den zijkant teruggebracht en figuurnaden aan voor- en achterzijde op taillehoogte aangebracht. Het model, dat doorgaande banen heeft kan van fluweel of stof gemaakt worden en heeft wit cloqué of satijnen volants. Patronen verkrijgbaar in de maten 44— 46—48—50. MIDDAGJAPON. (Zeer geschikt model voor werkende vrouwen). Succespatroon VKK 2073. Prijs per patroon 0.25 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Donker groene wollen stof met een gar neering van rood velvet in de halsuitsnij ding en knoopen lijkt wellicht ietwat gewaagd in combinatie, doch is bijzonder apart. Een andere mogelijkheid is de japon als geheel in bruin met velours sjaaltje en knoopen in groen of brique. Vele andere combinaties doen het goed en mogen ge rust ietwat „gewaagd" lijken op het eerste gezicht. De garneering in den hals is een voudig en bestaat uit een langwerpige sjaal, die over elkander geslagen en met sierspeld bijeen gehouden wordt. De taille is ietwat ruim aan de rok gezet. Deze laatste bestaat uit één achterbaan en twee- deelige voorbaan, die eveneens enkele knoopen en knoopsgaten heeft; verder op gestikt wordt, naar verkiezing met klein split =fc 15 c.M. van zoom af. Moderne mouw. Patronen in de maten 404244 46. f

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7