Nu is het tijd Herm, de Haan Brief voor Indië LEED 3 JAAR AAN RHEUMATIEK KL00STERBALSEM Aardbevingen en het weer Predikbeurten aan uw regenkleeding te denken - Koopt dit jaar een „FALCON", de gegarandeerde regenjas EEN HEERLIJK, GOED GEVULD KRENTENBROOD VOOR f 0.30 Cor Krigée - Van Galenstraat 71 Een groote sorteering vindt u bij: Ongeval op de Rijkswerf Burgerlijke Stand van Den Helder Tooneelavond Speeltuinvereen., Afd. Tuindorp Komt U kijken?*) R,-K. reclasseerings vereeniging KON ZICH NIET BEWEGEN AKKERS ORIGINEEL TER (NZAGR Geen goud zoo goed" Verbond van Nationaal Herstel Majo Marco in Casino Zondag 21 Februari 1937 WIJ BAKKEN VOOR U Tel. 399 Koningstraat 92 FALCON ADRES t/o Witte Bioscoop een het zeewater door het Kanaal naar het noorden hebben opgejaagd, om dan op een maal als aanhoudende storm uit het noord westen de watermassa's terug te dringen? In dit geval zal zeker evengenoemd maxi mum-peil belangrijk overschreden worden en tevens de onvoldoende hoogte van den Af sluitdijk bewezen zijn. De vroegere gunstige toestand dat de Zuiderzeekom als veiligheids klep dienst deed, is immers door de afsluiting gewijzigd. De Heldersche Zeewering, de kusten der noordelijke eilanden, vooral van Texel en Ameland werden sterk aangetast, in het bij zonder de dijken der polders ten zuiden van Ameland. Men beschouwde deze reeds ver loren, toen op 't meest kritieke oogenblik de wind draaide en doorbraak werd voorkomen. Wat den Afsluitdijk betreft, ware des tijds de aanbieding voor een soliden dijk met 4 meter hooger kruin geaccepteerd, te bouwen volgens een systeem, dat gedurende den gan- schen bouw buitengewoon risico uitschakelt en daarom octrooi verkreeg, zoo zou dit kunstwerk voor de helft der kosten, die nu ruim 180 millioen gulden hebben bedragen, tot stand zijn gebracht, zulks onder veel jarige garantie. Voor Ameland zou, indien mij in 1925 de door de Regeering toegezegde concessie voor de bedijking en drooglegging van ongeveer 18000 H.A. goede gronden tusschen het eiland en de Friesche kust niet was onthouden, de landaanwinning op kleine schaal aan de zuidzijde overbodig zijn geweest en men nu bij stormweder en hoogwater niet telkenmale voor groote zorgen en enorme uitgaven staan. Intusschen hebben de stormen van November en December, de natuurmachten, ofschoon nog lang niet op z'n hevigst, gesprokenzij hebben op nieuw in 't licht gesteld de gevaarlijke situatie bij Den Helder, op Texel, aan de zuid kust van Ameland, sterker stroomingen in de zeegaten, afbrokkeling der kust, verhoogd ge vaar voor het Waddengebied, voor den Af sluitdijk en de toekomstige polders in het IJsselmeer. De meest afdoende maatregel zou zijn een doorloopende bedijking, zooveel mogelijk met gebruikmaking der duinen vanaf het noord punt van Noordholland (west) over Texel, Vlieland en Terschelling naar Ameland en van het oostpunt van dit eiland naar de Friesche kust. Het verdient overweging ook Schiermonnik oog en de Lauwerzee in deze inpoldering op te nemen, met aansluiting aan de Groning- sche kust. Werd voorheen een afdamming der noorde lijke Eilanden voor onmogelijk gehouden, we gens steeds sterkere stroomingen in de zee gaten gedurende de afdamming, deze ge varen zijn te ondervangen door kostelooze toe passing van mijn bijzonder systeem (dat voor den Afsluitdijk ten onrechte ter zijde werd gesteld), waarbij gedurende den geheelen bouw door handhaving van gelijke waterstanden ter weerszijden van het te maken dijkslichaam, de bestaande, de normale stroomsnelheden in de zeegaten niet of zeer weinig worden over schreden, zoodat de werken vlug, zeer veilig en niet te kostbaar kunnen worden uitgevoerd. (Bij den Afsluitdijk zijn door het volgen der gewone methode, zeer groote stroomsnelheden en ontgrondingen voorgekomen, zeer kritieke momenten doorleefd en de dichting is slechts gelukt dank zij het uitblijven van sterken wind en storm). 1. Voordeelen ten gevolge der af damming onzer eilanden. Absoluut veilige toestand voor Den Hel der. voor de Eilanden, voor den Afsluitdijk (die Slaperdijk wordt), voor de toekomstige polders in het IJsselmeer, voor geheel Noord holland, Friesland en Groningen. 2. Uitgebreide bodemwinning in het Wad dengebied, dat voor een groot gedeelte droog valt, dat zooals wijlen oud-Minister Lely zich uitsprak: „Op de drooglegging ligt te wachten!" 3. Lagere waterstanden ten noorden van den Afsluitdijk, vlottere afspuiing en desgewenscht lager peil van het IJsselmeer, met meer gun stige ontwatering der omliggende provincies. 4. Belangrijke Defensie-belangen. 5. Groote werkverschaffing en opleving der vaderlandsche industrie. (Er zijn nog ruim 450.000 werklooZen in Nederland). 6. Bevordering van het toerisme, o.m. in het belang van de badplaatsen en het hotel wezen. Nadoelen: 1. Het op diepte houden van den uitgang naar zee, welke kosten tegenover genoemde voordeelen, in het bijzonder wegens het ver krijgen eener moderne Marinehaven, met uit stekend dekkingsterrein tegen vijandelijk ge schut, zeer gering zijn en uit een nationaal oogpunt zeker gaarne aanvaard zullen worden. 2. Beperking der Visscherjj in het Wadden gebied. (De Visscherjj is er nu reeds, na de dichting der Zuiderzee, weinig winstgevend). Donderdagmorgen was de heer M. de Boer, een werkman uit de Stoomwerkplaats, bezig met het bedienen van een lier, toen plotse ling zijn hand uitschoot. Deze geraakte in de machine met als gevolg, dat een der vingers gebroken werd, terwijl het vleesch er geheel afgetrokken werd De heer de Boer bloedde vrfl ernstig en werd naar het Marine Hospitaal vervoerd. van 19 Februari 1937. BEVALLEN: J. SchuitenRus. z. OVERLEDEN: C. Oosthuizen, 46 jaar (m). Opvoering „Inbreker gevraagd" Donderdagavond heeft in Casino plaatsge vonden de opvoering van het tooneelstuk „Inbreker Gevraagd", welk stuk, zooals men zich nog herinneren zal, eenige maanden geleden eveneens in Casino een opvoering beleefde. Er kan niet anders gezegd worden, dan dat deze opvoering geslaagd is, en dat zoowel uit een oogpunt van belangstelling als uit die van de tooneelmatige prestaties. Moesten wij de vorige maal wijze op een te povere aankleeding van het tooneel, ditmaal was dit bezwaar volkomen uit den weg ge ruimd, doordat men middels de firma S Coltof, Kanaalweg beschikte over een aan kleeding en meubileering, die het geheel een bijzonder verzorgd cachet gaven. Deze geste der firma was geheel belangeloos. Na de voorstelling dankte de voorzitter den medespelenden en bood de dames een ruiker bloemen aan. De heer Manshanden, de regis seur, kreeg een stoffelijk blijk van waardee> ring. De tombola was ditmaal wel zeer rijkelijk voorzien. Niet minder dan 100 gelukkigen gingen met een prijs naar huis, welke even' eens door tal van gulle gevers beschikbaar gesteld waren. Een gezellig bal volgde op dezen ouder avond, waarvan w(j nog kunnen mededeelen dat de baten van dien aard waren dat zij ruimschoots aan de verwachtingen voldeden. Lezing van den Helderschen Weer- en Sterrekundigen Kring. In de benedenzaal van de Zeevaartschool aan het Ankerpark hield gisterenavond Dr. Visser uit Leersum een lezing voor den hier boven genoemden kring een lezing over Aard bevingen en het weer. Dr. Visser is, zooals overste Van Asbeck, voorzitter van den Kring, die den spr. intro duceerde, mededeelde, vele jaren in Indië werkzaam geweest onder prof. van Bemm- len, en thans werkzaam op het station te De Bilt, en dus bij uitstek bevoegd over het onderwerp te spreken. Van oudsher bestaat, zoo ving de spr. zijn betoog aan, het volksgeloof, dat er tusschen aardbevingen en de weergesteldheid verband bestaat en de wetenschap heeft zich, overwe gende dat in zoo'n oude volksovertuiging mis schien wel waarheid is, met dit veronder stelde verband beziggehouden. Dit onderzoe ken betrof weer de mogelijkheid van de aan wezigheid van bepaalde periodes tusschen de verschijnselen. Spr. had een grafiek van het aantal maandelijks geregistreerde bevingen in Indië; maar deze cijfers wijzen oppervlakkig beschouwd niet eenig verband aan. Om goed te kunnen begrijpen wat onder dergelijke periodes verstaan wordt, was eenige wiskun dige uiteenzetting noodzakelijk. Uitvoerig zette spr. uiteen wat we te verstaan hadden onder de z.g. „harmonische analyse" van Fourier, onder het „criterium van Schuster" en zijn expectans, onderwerpen, waarmede de ter Komt U kijken? Komt U kijken? Vraagt verlangend onze Jeugd, die zich weken van te voren in dit feest al heeft verheugd. Maanden lang gezwoegd, „gezweten", Uren lang hun best gedaan. Slechts „publiek" is nu nog nodig om geheel te zijn voldaan. In October of November ging een lijst rond in de klas, waarop ieder kon bestellen: zoveel maal „een bol op glas". 't Resultaat van ijvrig kweken stellen zij in school ten toon. En de bol der bollebozen krijgt als prjjs een erekroon! Meisjes hebben de produkten van een jaar lang handwerkvlljt Voor 't waarderend oog der dames (heren ook!) ten toon gespreid. Komt U eens en overtuigt U, wat elk meisje heeft geleerd. Heus! Geen stéék is er gevallen en geen draadje zit verkeerd. Jongens zochten heil in spijkers, hamers en wat stukken hout. Onder zeer beproefde leiding is er heel wat moois gebouwd: Lampen, kastjes, pijpenrekken, alles noemen gaat te ver. Maar ik kan toch heus niet zwijgen Van hun kinder-meubilair. Tekeningen laat ik rusten. Ook al zijn z'er bij de vleet. Maar van groot belang nog is het, dat U ons adres goed weet. Zoek de Vlamingstraat, U vindt er Aan 't begin van deze straat, 'n bord van blauw met gouden letters waar „COMENIUSSCHOOL" op staat! C. P. zake kundige lezer wel niet onbekend zal zijn, doch waarop wij hier niet nader kunnen in gaan. Reeds in 1860 had een Fransche onder zoeker, Perrey, aangetoond, (meende althans te kunnen aantoonen), dat in de aardbevingen een jaarlijksche periodiciteit is, dat zij n.1. des winters frequenter zijn dan des zomers. Een andere Franschman, de Montessus de Ballore, moest van de grafiek van zijn landgenoot Perrey niets hebben: maar doordat hij te veel wilde bewijzen (hij verzamelde in 25 jaar tijds gegevens betreffende 750.000 aardbevingen!) bewijst ook zijn grafiek. Weer een ander grafiekje kregen we van den Japanschen onderzoeker Omori; hieruit blijkt, dat de krachtige aardbevingen het veel vuldigst in den zomer, de lichtere in de lente voorkomen (dit betreft Japan en China). Een Amerikaan, Avison, maakte een grafiek over de aardbevingen op het noordelijk en zuidelijk halfrond. Nog andere plaatjes worden ver toond; men moet aan al deze grafieken, zegt spr., niet al te veel waarde hechten. Er zijn geen jaarlijksche periodes in de aardbevingen aangetoond; vóór de seismograaf was uitge vonden, toen men dus uitsluitend kon aan- teekenen wat men voelde, kon iemand al? Perrey eenig verband ontdekken, maar nu de seismograaf ook de geringste trilling al regi- streerd, is dat verband absoluut zoek. Nergens ter wereld wijst de seismograaf eenig verband aan. Hoe komt men dan aan de meening, dat de aardbevingen des winters frequenter zouden zijn dan des zomers? Gutenberg (Duitsch onderzoeker) schrijft dit toe aan zuiver menschelijke reactie: wij zitten meer thuis dan 's zomers en zijn voor dergelijke dingen uit den aard der zaak gevoeliger. Ook het veronderstelde verschil tusschen dag en nacht zou hiermee verband houden, de mensch is immers 's nachts gevoeliger voor dergelijke dingen dan overdag. Spr. komt nu op de pogingen, die gedaan zijn om het verband aan te toonen tusschen aardbevingen en het weer. Het is gebleken, dat de meeste aardbevingen optreden langs de randen van de continenten (grafiek van Wegener). Drukkingen door het continent uitgeoefend op den zeebodem zouden er de verklaring van zijn; ook ontstonden langs de continentale randen de hooggebergten. En na tuurlijk kunnen meteorologische invloeden medewerken. De Japanner Omori gaf een grafiek, waar in hij verband aantoonde tusschen den baro- meterdruk en het aantal aardbevingen, maar ook deze is volgens den spr. niet zeer be trouwbaar. Nergens heeft men zoo'n verband teruggevonden. Ook regenval meent men, dat verband houdt met de verschijnselen, maar naar alle waarschijnlijkheid betreft het hier slechts een samengaan van oorzaak, en geens zins wijst het op eenig verband. De Ameri kaan Taber toonde op andere wijze dit samen gaan van regenval en aardbevingen aan. Voor de steden Charleston en Panama bewees hij, dat regelmatig een maand na den regenval de aardbevingen plaatshadden. Hij waar schuwt evenwel zelf hieruit te algemeene conclusies te trekken. Samenvattend kunnen wij dus constateeren, dat heel veel duidelijke aanwijpzingen voor eenig verband niet zijn te vinden tot dusver. Tenslotte de vraag: bestaat er verband tus schen aardbevingen en zonnevlekken? Ja, zegt de Russische onderzoeker Schostako- witch, en hij trekt daarbij zeer vergaande con clusies. De Italiaan Oddone gaf een (zeer in teressante, maar volgens spr. vrij waarde- looze) reeks cijfers; bij hem was het meer Tart de grouper les chiffres (de kunst om cijfers te rangschikken), die hem parten speelde. Ook de Cech Mohorovicia zocht ver band; hij verzamelde tal van gegevens van eeuwen terug, n.1. van de oude Chineezen en de oude Egyptenaren, alsmede de jaarringen van eeuwenoude boomen in Californië. Maar ook hier blijft, bij critische beschouwing, niet veel houvast over. Samenvattend, is het positieve resultaat van al dit onderzoek vrij matig, hier en daar valt wel eenig verband aan te wijzen, maar we zijn er nog ver van af, dat we een aard beving zouden kunnen voorspellen. Een tweetal vragen werden door een der aanwezigen gesteld; van belang is wat spr. zeide over de periodiciteit van eb en vloed, vooral in Indië. De voorzitter, baron van Asbeck, dankte den spr. voor diens interessante rede. Ingezonden in vereenvoudigde spelling. Jaarverslag over 193(5 van de afd. Alkmaar. Aan het jaarverslag over 1936 van de R.K. Recl. Vereeniging, afd. Alkmaar, is het volgende ontleend: Bestuur. Voorzitter van de af deeling is de heer J. J. A. Netten, Straatweg, Heiloo, terwijl het secretariaat is gevestigd te Alkmaar, Oude gracht 261, telefonisch bereikbaar onder no. 2018 huis of onder no. 3336 kantoor. Het bestuur bestaat thans uit 2 dames-leden 8 heeren-leden plus den Aalmoezenier CJ. J. A. Netten, voorzitter, Dr. Mr. Bromberg, F. Feijen, Jos. Nijsten, H. v. d. Kamer, Dr. Hofstee, Dr. Barnhoorn. Mevr. Bakkum Velseboer, Mej. Apeldoorn, Kloet secretaris en den Aalmoezenier Pater Helling). Bureau. Het bureau houdt zijn zittingen steeds in het St. Martha-gebouw aan den Nieuwlander- singel no. 70, telefoon 2873, op den eersten en derden Woensdag van de maand van des avonds van half acht af. Er werden aan het bureau 57 bezoekers te woord gestaan, welke tezamen 183 bezoeken hebben gebracht. De bezoeken golden gevallen van: zeden-delicten, verduistering, mishandeling, diefstal-inbraak, diefstaf, diefstal-heling, in braak, oplichting, bankbreuk, brandstichting, poging tot moord, opruiing. Op het bureau werden behandeld 11 rap porten, uitgebracht door den heer Wiggers, waarvan 3 uitslagen onbekend zijn gebleven. Ooor eigen raporteurs werden uitgebracht 16 rapporten. De groep van de voorwaardelijk veroor deelden geeft ons de meeste zorg aan de ver- Beste Piet. Nou heb ik toch een licht straaltje gevonden voor je, nu je daar in de Oost zit. Dezer dagen betaalde ik mijn laatste rekeningen van het afgeloopen jaar en dan merk je eigenlijk, Piet, dat de prijzen Hol landIndië niet zoo heel veel meer uiteen loopen. Reken nu maar eens. Voor hoeveel woon jij nu in Soerabaia? Veel meer dan f 60 zal het wel niet zijn. Nu en hier zijn ver scheidene marinemenschen die hetzelfde ver wonen en wel een tikje kleiner behuisd, hoor. Als ik tenminste de ruimte in de Tjimanoek- straat, voor 50 gulden, vergelijk met mijn netelig stulpje hier in de vruchten wij k, dan hadden we toen daar in de Oost een luxe woning, en per slot is het hier maar voor iets minder huur. Als mijn vrouw hier de reke ning van de „langanan" krijgt en ze merkt dat ze voor een kilo rijst 29 cent moet be talen, dan denkt ze met weemoed terug aan de beste Java-rijst van 5 cent voor een katti (6 ons). Ik weet niet hoe het nu in Indië is, maar toen ik verleden jaar gamellechef was, betaalden wij toch voor een 5 pondsblik boter „satoe roepia stenga" bij het cee-ie-bee (centraal inkoopbureau van de marine) en hier hoorde ik dat de boter 85 cent per pond kost. Je zult wel zeggen: waar bemoeit hij zich mee, maar als straks je vrouw tegen je zegt: „Sjonge man dat is toch een voordeeltje van Indië, dat het er niet zoo veel duurder meer is dan in Holland, terwijl je toch een belangrijk hooger tractement hebt", dan weet ik zeker dat ik jou een tevreden avond heb bezorgd. Als je daar nu maar niet op reageert door morgen meteen een verzoek in te dienen om verlenging. Dat is geenszins de bedoeling en zou ik je b.v. kunnen vertellen, dat ik ge passeerde Zaterdagavond naar Buziau ben geweest in Rotterdam. Nou man als je daar zit kunnen ze me voor de boter nog driemaal zooveel laten betalen en verlang ik niets naar mijn volgende term. Zoo lach je in Indië niet, zelfs al heb je je beste vrienden op je platje op de borrel. De lente komt zoo langzamerhand weer in het land. Je kunt het aan de boomknoppen merken en het is een hoop zachter in de lucht, maarhet gaat wel ten koste van een boel regen hoor. Wij hebben den jekker verwisseld voor burnou of regenjas (allemaal plunje die in je kamferkist hebt liggen, dan wel zijn ze reeds ten prooi aan witte semoe- ten of kakkerlakken). Door al die regen is het asfalt hier op de straten voor de fietsers gevaarlijk (een ander middel van vervoer zul je toch van mij, als lid van de Ketabang- Oedjong fietsclub, niet verwachten, wel?). Bijna dagelijks passeer ik onderweg door de stad minstens één ongeluk. Kort geleden zelfs drie op één dag. Maar denk erom, hoor, dat is Den Haag, van Nieuwediep durf ik in dit opzicht niets zeggen. Wel weet ik dat het daar mistig is op het oogenblik. Het mistsein op het Wierhoofd doet weer dag en nacht zijn mistroostig geluid hooren en de sirene (hand kracht) in de wachthut, op het wachtschip, zal wel gereed staan. Hr. Ms. „Douwe Aukes" waar we onze bootjesreis als jonker op maakten, weet je Dank zij KLOOSTERBALSEM kan bij weer wandelen en fietsen .Het kwam in eens, maar 3 jaar lang was het of ik die pijn in mijn rug nooit meer kwijt zou raken. Alles was mj teveel. Men zei mij dat ik rheu- matiek had en daarvan wel nooit meet af zou komen. Toen werd ik opmerk zaam gemaakt op Kloosterbalsem, die heerlijk verzachtende zalf en werkelijk, na een behandeling van nog geen 6 weken zijn mijn pijnen verdwenen. Ik heb van niets meer last en beveel daarom iedereen dan Klooaterbalsem aan." S. SI. te H. Onovertroffen bfo' brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheunintiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 3t ct Potten: 62% ct. en 1.04 nog wel, heeft al heel ongelukkige ervaring tijdens dezen mist opgedaan; Aanvaring met de Texelsche boot. Gelukkig geen ongelukken, maar een proces-verbaal in zooveel plo, daar zal toch wel niet aan te ontkomen zijn. Uit de krant vernam ik van jou hoor ik bijna nooit meer iets daarover dat de „Emden" weer op Sumatra geweest is, o.a. in Padang. Ik herinner me nog, dat we destijds onder bevel van admiraal Jager met de „Java" ook in Padang zijn geweest en toen was de „Emden" er pas geweest en hadden we als vrijgezellen belangrijke concurrenten (Duit- sche) te overwinnen. De oud-directeur van Financiën uit on zen Indischen tijd de heer B. J. de Leeuw, is thans hier thesaurier-generaal geworden in de vacature-Ries. Wel een prachtige voortzet ting van een Indische carrière. De laatste der Indische vorsten, die het huwelijk van Prinses Juliana bijwoonden, Prins Mankoe Negoro, met vrouw en dochter, zijn gisteren uit Den Haag vertrokken. De auto, met de gouden Pajong voorop, is dus weer uit het Haagsche stadsbeeld verdwenen. Beste Piet, voor ditmaal weer genoeg, nog even de kachel voorzien (ook een post, die ju niet hebt, maar jij hebt je frigidaire weer) en dan is het weer tijd van kooien af „jonker". HENK. eeniging. Diefstal verduistering en zeden delicten zijn de grootste kwalen van dezen tijd, Lediggang als gevolg van de groote werkloos heid is hiervoor wel de grootste oorzaak, ter wijl daardoor tevens de moraal van den jongen man tamelijk diep wegzinkt. Op 1 Januari 1936 was het aantal V.V onder haar toezicht van de vereeniging 30 stuks, terwijl gedurende het jaar 17 nieuwe gevallen aan haar werden toegewezen. Hier van konden 8 gevallen, als gunstig verloopen worden afgevoerd, terwijl voor 2 gevallen tot uitvoerlegging van het voorw. vonnis werd geadviseerd, zoodat einde 1936 de vereeniging het toezicht had over 37 voorwaardelijk ver oordeelden. Met de financiën gaat het niet best. Aan het eind van het jaar was het saldo 46.35. Men behoe'ft heusch geen rekenmeester te zijn, om te weten dat dit aanstonds moet vast- loopen. Het verslag eindigt met God te danken voor Zijn zegen welke in 1936 over het werk van de vereeniging werd ontvangen en met de bede dien zegen voor 1937 weer rijkelijk over het werk, wat toch Zijn werk is, te willen geven. Het bestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel, afdeeling „Den Helder", verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op de vergade ring van Donderdag 25 Februari a.s. in het Kegelhuis, waar de heer dr. W. K. H. Feuille- tau de Bruijn, oud lid van den Volksraad van Nederlandsch-Indië, het woord zal voeren. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de advertentie in dit blad. Men schrijft ons: Door verschillende omstandigheden werd de buitenlandsche tournée van Majo Marco een maand uitgesteld en velen zullen met genoe gen hebben vernomen, dat de Casino-Directie er in is geslaagd, dit perfecte ensemble, dat ook reeds vele lauweren oogstte in Den Hel der, nog eenmaal alhier te doen optreden. Morgenmiddag en avond brengen zij weder om hun stijlvolle en prettig rhythmische mu ziek ten gehoore, welke ook door niet-dansen- den gewaardeerd wordt. RHEUMATISCHE PIJN IN ALLE GEWRICHTEN. Gezondheid thans geheel hersteld. „Ik had rheumatische pijnen in elk ge wricht. Dit duurde zoo 13 weken. Toen raadde men mij om Kruschen Salts eens te probeeren en voordat ik mijn tweede flacon op had, was ik reeds in staat om mijn dageljjksche gewone plichten te vervullen. Kruschen Salts heeft mij absoluut van de pijn afgeholpen." Mevr. I. D. Rheumatische toestanden zijn meestal een gevolg van een ophooping van urinezuur in het lichaam. Kruschen Salts heeft de kracht om het gevaarlijk urinezuur, dat zich vastzet en ondragelijke pijnen veroorzaakt, op te los sen en langs natuurlijke kanalen uit het lichaam te verwijderen. De „dagelijksche dosis" Kruschen zal Uw lichaam voor goed vrij houden van alle kwaadaardige afvalstof fen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten k 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Mij.. Am sterdam, voorkomt. (Adv.) Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat)' s Middags 3.30 u., Leekenspel: „Het visioen van Kaïn", door de V.C.J.B. (ter eere van het 3e Lustrum) Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. A. Enklaar Zang van het Herv. Kerkkoor. Onderwerp: De Kaïns-gedachte Geref. Kerk. (Julianapark). s Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meijnen Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur Ds. Meijnen s Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Ds. N. v. d. Kraats. Donderdagavond, geen dienst Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur de heer J. Rebel. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing door den heer J. Rebel. Ilerst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. K. de Bel, van Schiedam, s Avonds ZES uur, Dr. M. de Voet, van Haarlem. Gebouw Middenstraat 117. s Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur, H. Dienst, s Avonds 6.30 uur, meditatie over het lUden van Christus. - Past. Th. Moleman Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat: s Morgens 10.30 uur en 's avonds 8 uur Br. Loojj. Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Tuindorp. Verschillende sprekers. Leger des Hells. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 s Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. s Morgens 10 uur, Ds. M. van Wichea

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6