DE WEEK: Marineberichten V isscherij Fa. J. BEEMSTERBOER Rialto-Theater Nog eens de Boltha Tivoli'Theater Kolster's Ansjovis-pastei, Nogsteeds is een GEMBERBROODJE collectie MODERNE BAROMETERS vraagt Uw belangstelling, prijzen vanaff 4,25 ..Ruggles dient twee heeren", een pracht film van Charles Laughton „Ruggles of Red Cap", dat is de titel van de o.i verreweg belangrijkste film die de^ week in Rialto draait, een film, die zooveel. - u„o .„co, uitstekende kwaliteiten in zich vereenigt, dat in de vorige eeuw en wel omstreeks zh van de eerst* tnt g- 1848, het jaar waarin Mexico door de „Ame- ricanos" overgenomen" werd. De vogelvrij- verklaarde is de Mexicaan, die, als jong en T.eZ?». wordt ^nö^kondigd als „humo- eerbaar farmer, van zijn land beroofd werd ariObn" Art uit - vi!«l. despelenden zich van hun taak kweten. We noemden al den naam van de charmante Magda Schneider, die van de Eva een groote mate van bekoring weet te doen uitgaan. Als wij de cast de revue laten passeeren, dan komen ons voorts de creaties in de her- inering van een Adèle Sandrock als de groot mama, van een Hans Moser als de koddige „prokuristen", van een Heinz Rühmann als de kooper-die-nooit-betaalt, enz. De dialoog is dikwijls gevat en geestig en de regie is voor een niet gering deel verantwoordelijk voor de constante vreugde, die men bij het zien en hooren van deze vroolijke rolprent, beleeft. Een waardig product in het licht verteerbare genre is deze U.F.A.-Eva! We hadden het hierboven over een tegen stelling. Wel een grootere als die tusschen deze door en door Duitsche Eva en de Amerikaan- sche „Robin Hood" kan men zich moeilijk in denken, althans op cinematografisch gebiéd n'?.V, --Robin Hood" of beter gezegd „Vogel vrij", hetgeen we een betere naam voor deze film vinden, want van den historischen Robin Hood uit den tijd van „Richard the Lion- hearted" heeft, vertelt dit werk ons niets, zó' van de eerste tot de laatste meter voor den I Jaar waarin Mexico door de „Ame- waren liefhebber een filmische delicatesse ge- noemd kan worden. 6 ristisch en uit ervaring weet men zoo lang- n'e' a"een, maar wiens jonge vrouw door de zamerhand, dat het dan geraden is op z'n ^we bandieten, die hem van zijn eigendom tellen te passen. Doorgaans verstaat men stootten, vermoord werd. Wie maar iets van onder humoristische producten films, waarin mentaliteit van den Mexicaan weet, zooals de oppervlakkigheid, de leegheid en de onzin I1' geworden is door de ruwheid van het leven om den voorrang vechten en blijkt de humor 'n ^ie woestenijen aan den overkant van den A a ar»Viiii1ck*"i iv-> - rioonnn f,i- .1 j. i_ i -. Als U ziet, wat op de Boltha Al zoo is geëxposeerd En de artistieke wijze Waarop 't is gearrangeerd. Vraagt U zeker bij U zelve: Wie heeft dit zoo knap gedaan? Want die njjv're werkers hebben Nog niet in de krant gestaan. 't Was een dame en zes heeren! Die 't tot stand hebben gebracht; Na veel uren naarstig werken Tot ver over middernacht. Laat ik U hun namen noemen! Zoo dat leder aanstonds weet: Wie behalve onze kweekers Nu het meeste werk wel deed. Eerst mejuffrouw Ali Dijkshoorn! Dames komen eerst aan 't woord! Dan de ziel van 't kleine clubje: De heer S. van Amesfoort. Dan de heeren Adriaanse, Kok, Heydanus en Van Veen! En ten slotte de heer Damen! Hier is 't zevental bijeen. Nu is hen de eer gegeven Die ze toekomt! Alle zeven. PH. B. POLAK. te schuilen in een aaneenschakeling van inhoudslooze grappen. CHA'RLES LAUGHTON, die in Ruggles of Red Cap" een onvergetelijke creatie schept. Van volkomen ander kaliber is deze „Rugg les of Red Cap", een film, waarin de hoofdrol vertolkt wordt door Charles Laughton, een speler van wereldformaat, dezelfde die zijn opmerkelijkeprestaties leverde in werken als „Muiterij of de Bounty", „Rembrandt" en „Hendrik VIII. Het scenario van deze film is buitengewoon origineel en boeit van begin tot eind. Het is een merkwaardige story. Het ver haal van dezen, klassieken butler, het erfstuk van een volbloed Engelschen hertog. Deze butler is Laughton en het is een genot hem de rol te zien uitbeelden. Hoe deze hem waar lijk op het lijf geschreven is. Laughton, als de man die de incarnatie geeft van de serviliteit, Laughton met zijn nederigheid, waarachter men den gentleman every inch voelt en ziet. En tenslotte: Laughton, de filmer met een geniaal uitbeeldingsvermogen, die ons hier een type niet alleen laat zien, maar het doet beleven. Een creatie, zonder meer. Het is allemaal prachtig van vinding, door en door gezond en met een geestigen inslag, zooals men die maar al te zelden op het zwart en wit ziet afgebeeld. Wil men een proefje van 18-karaat Engel- sche humor, van humor met een fijn aethetisch cachethij verzuime deze „Ruggles of Red Cap" niet Chevalier. De tweede film die het programma biedt staat eveneens in het teeken der vroolijkeheid en vermoedelijk zal deze ook het doorsnee- bioscooppubliek meer liggen. Het is de film „De Geliefde Vagebonden", waarin men Cheva lier, Frankrijks meest prominenten zanger van het levenslied, kan gadeslaan in een wonder lijk blijspel, Chevalier, nog steeds het mauvais garqon, met den gepronnenceerden onderlip, zijn scheeve hoedje en zijn ongelooflijk flux de bouche: het type van den jongen van Mont- parnasse. Het is een luchthartig verhaaltje, weinig origineel en misschien nog minder waarschijn lijk. Maar dat doet er au fond niet zoo heel veel toe. Het gaat er tenslotte maar om, dat men Chevallier de wereld ziet doorboemelen, hier zingend, daar grappen verkoopend. Cheva lier, Don Juan, doch tevens een persoonlijk heid, die iets kan. Er zal van deze film genoten worden en nog meer gelachen. Ook hier ontmoet men de humor in de vuurlinie en deze ligt er zelfs dik boven op. Maar van een zóó fijn en zóó edel Tegenstellingen. Voor de liefhebbers (sters) van tegenstellin gen biedt de Tivoli deze week een uitermate geschikt programma. Voor de pauze draait een Duitsch filmwerk, dat een zeer goed geslaagde bewerking mag heeten van de bekende operette „Eva". De mogelijkhedden van de film zijn nu eenmaal grooter dan die van het tooneel, en zoo kan het mogelijk zijn, dat de film beter is dan de beste vertolking, die „Eva" ooit op het tooneef zal hebben ondergaan. „Eva" (Magda Schneider), zij is het grap pige, jonge meisje, dat van kinds af aan op de porceleinfabriek van de Hochheimers en van de 300 menschen, die op genoemde fabriek emplooi vinden, onbetwist de meest populaire en meest beminde is. Het lot wil, dat het met de fabriek bergaf gaat en dat „grootmama met de aandeelen ten einde raad, haar klein zoon uit de wereld van de racesport haalt en en hem de leiding van de fabriek opdraagt. Deze kleinzoon, Georg, komt niet in de fabriek als directeur, doch als handwerksman, die zich het mooie vak van A. tot Z. door de lief tallige Eva laat onderrichten. Van het een komt het ander, moeten we nog verder ver tellen? Neen, men begrijpt de rest van het verhaal Zooals men ziet, het gegeven is niet bepaald origineel, maar wat de film zoo bijzonder amusant maakt, dat is de uitstekende bezet ting en de voorbeeldige wjjze, waarop de me- oceaan, begrijpt, dat onze held (Warner Bax ter) van bovengenoemd noodlottig oogenblik af, slechts één gedachte kent, n.1. zich te wre ken op de onverlaten, die hem van zijn geluk beroofden. In alle schrilheid en bitterheid wordt ons de uitoefening van die wraak voor oogen geschilderd. Nauwelijks acht hij zijn rekening vereffend of opnieuw wordt de Mexi caan op gruwzame wijze door de gehate goud zoekers gekweld. Thans besluit hij, zich aan het hoofd te stellen van een troep desperado's, die niet dooden om gerechtigheid te zoeken, doch om in het bezit te komen van de eigen dommen van anderenDe strijd tusschen de Amerikanen en de bandieten ontbrandt op diverse fronten, lang schijnt het alsof de ban dieten de overhand zullen hebben, doch tegen de overmacht kunnen zij niet op. Het is een „harde" film, waarin het ge trappel van honderden paarden overstemd wordt door de droge knallen van de revolver schoten. Daar zijn knappe ruiterstaaltjes, ge paard aan spannende momenten, waarin met ware doodsverachting gestreden wordt. Af en toe een stukje sentimentailiteit, wat overge voeligheid, doet de film geen goed, die echter afgezien daarvan sensatie van de eerste soort biedt. Warner Baxter speelt op ongeëvenaarde wijze den vogelverklaarden Mexicaan. Van de overige rollen noemen we speciaal die van Ann Loring. Vermelden we nog, dat de film een be werking is van het bekende boek van Walter Noble Burns. Wjj ontvingen een tube ansjovis-pastei, die door Kolster's Vischhandel, te IJmuiden, in den handel wordt gebracht. Het ls een zeer smakelijke delicatesse, die Kolster hiermede in den handel brengt. De pastei, op koele plaats bewaard, behoudt zijn pittigen smaak. De pastei is voordeelig in het gebruik, daar ze slechts zeer dun gesmeerd behoeft te worden. In iederen.goeden delicatessenhandel is de lekkernij verkrijgbaar. VERSLAG VAN DE GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS DEN HELDER OVER DE MAAND JANUARI 1937. Mannen. Aanbiedingen kwamen in van: 6 bakkers (2 ben. 18 jr.1 bakschipper, 3 bankwerkers, 1 boekbinder, 1 bollenarbeider, 11 chauffeurs, 10 electriciens (2 ben. 18 jr.), 29 grondwerkers, 4 huisknechts, 3 incasseer ders, 1 kraandrijver, 6 kantoorbed. (1 ben. 18 jr.), 5 kappers (4 ben. 18 j.), 3 kellners, 1 kleermaker, 2 kooplieden, 36 landarbeiders (1 ben. 18 jr.), 3 letterzetters, 3 loodgieters, 4 loopknechts ben. 18 jr., 1 magazijnbediende, 1 matroos, 3 meubelmakers, 26 metselaars (1 ben. 18 jr.), 4 monteurs (3 ben. 18 jr.), 1 musicus, 5 opperlieden, 24 schilders (2 ben. 18 jr.), 1 schipper, 2 schoenmakers, 1 slager, 2 smeden, 1 steenzetter, 2 stokers, 5 straat makers (1 ben. 18 jr.), 37 timmerlieden (3 ben. 18 jr.), 23 transportarbeiders, 4 tuin lieden, 1 verpleger, 6 visschers, 62 werklieden (3 ben. 18 jr.), 1 winkelbediende. Totaal: 345 personen. Aanvragen kwamen in om: 6 bankwerkers, 1 conciërge, 1 electricien, 4 grondwerkers, 2 huisknechts, 2 kantoorbed., 1 kapper ben. 18 jr., 1 kellner, 1 kleermaker, 1 landarbeider, 1 loopknecht ben. 18 jr., 1 metselaar, 1 meubelmaker, 1 motordrijver, 2 schilders (1 ben. 18 jaar), 1 stoffeerder, 1 terreinknecht, 6 timmerlieden (1 ben. 18 jr.), 81 transportarbeiders, 3 tuinlieden, 19 werk lieden. Totaal: 137 personen. Geplaatst werden: 6 bankwerkers, 1 conciërge. 4 grondwer kers, 2 huisknechts, 2 kantoorbed., 1 kapper ben. 18 jr., 1 loopknecht ben. 18 jr„ 1 metse laar, 1 meubelmaker, 1 motordrijver, 2 schil ders (1 ben. 18 jr.), 1 terreinknecht, 6 timmer lieden (1 ben. 18 jr.), 81 transportarbeiders, 3 tuinlieden, 19 werklieden. Totaal 131 personen. Op het einde der verslagmaand stonden ingeschreven: 1 architect, 4 bakschippers, 16 banket bakkers (3 ben. 18 jr.), 38 bankwerkers (4 ben. 18 jr.), 2 bed. gr. vaart, 6 betonwerkers, 1 boekbinder, 1 boekdrukker, 15 bollenarbei- ders (1 ben. 18 jr.), 1 brugwachter, 60 chauf feurs, 1 colporteur, 6 conciërges, 19 electri ciens (3 ben. 18 jr.), 1 emballeur, 114 grond werkers, 2 handelaars, 4 huisknechts, 11 incas seerders, 35 kantoorbedienden (3 ben. 18 jr.), 6 kappers (3 ben. 18 jr.), 12 kellners, 13 kleermakers, 3 koks, 1 koperslager, 1 kraan drijver, 183 landarbeiders 4 ben. 18 jr.), 9 letterzetters, 12 loodgieters (1 ben. 18 jr.), 39 loopknechts (30 ben. 18 jr.). 1 maaier, 8 machinisten, 5 magazijnbedienden (1 ben. 18 jr.), 1 matroos, 51 metselaars (2 ben. 18 jr.), 1 meubelmaker, 1 molenaar, 15 monteurs (3 ben. 18 jr.), 1 musicus, 36 opperlieden, 5 op zichters, 4 reizigers, 1 rijwielhersteller, 1 scheepmaker, 90 schilders (7 ben. 18 jr.), 1 schipper, 5 schoenmakers, 9 slagers (1 ben. 18 jr.). 9 smeden, 3 steenzetters. 4 stoffeer ders. 13 stokers. 12 straatmakers. 9 stuca- doors, 1 stuurman. 1 teekenaar. 129 timmer lieden (8 ben. 18 jr.), 1 touwslager, 151 trans portarbeiders, 13 tuinlieden (1 ben. 18 jr.), 1 uurwerkmaker, 1 verpleger, 7 visschers, 1 vischknecht, 1 vrachtrijder, 372 werklieden (22 ben. 18 jr.), 9 winkelbedienden. Totaal: 1591 personen. Vrouwen. Aanbiedingen kwamen in van: 1 aardappelschilster, 31 dagmeisjes, 16 dag dienstboden, 5 dienstboden intern, 1 huishoud ster, 2 hulpen in den huishouding, 4 kantoor bed., (2 ben. 18 jr.1 kapster, 3 naaisters, pakster ben. 18 jr„ 5 verkoopsters (3 ben. 18 jr), 2 verpleegsters, 8 werksters. Totaal: 80 personen. Aanvragen kwamen in om: 24 dagmeisjes, 14 dagdienstboden, 8 dienst boden, 2 hulpen in de huishouding, 1 kamer meisje, 2 keukenwerkmeisjes, 1 noodh. dienst bode, 1 noodh. dagmeisje, 1 pakster ben. 18 jr„ 1 verpleegster, 10 verkoopsters, 7 werksters. Totaal: 72 personen. Geplaatst werden: 19 dagmeisjes, 12 dagdienstboden, 1 dienst bode intern, 1 hulp in de huishouding, 1 keu kenwerkmeisje, 1 noodh. dienstbode, 1 pakster ben. 18 jr., 7 werksters. Totaal: 43 personen. Op het einde der verslagmaand stonden ingeschreven: 6 aardappelschilsters, 16 dagmeisjes, 4 dag dienstboden, 3 dienstboden intern, 1 dienstbode ben. 18 jr„ 2 huishoudsters, 1 hulp in de huis houding, 7 kantoorbed. (4 ben. 18 jr.), 1 kap ster, 4 naaisters. 1 noodh. dienstbode, 9 ver koopsters, (5 ben. 18 jr.), 1 verpleegster, 12 werksters. Totaal: 68 personen. er de meeste vraag naar is; en Paschen valt dit jaar vroeg, zoodat de goede kansen voor den afzet ook spoedig zijn verdwenen. Want na Paschen is er in den regel een groote inzinking in de prijzen. Koelhuis voor haring te Katwyk. Met groote meerderheid van stemmen werd In de deze week gehouden gemeenteraadsver gadering te Katwijk besloten om een koelhuis voor haring te bouwen. We vermelden dit, omdat het is gebleken, dat in zoo'n koelhuis de haring in uitsteken den staat is te houden, zoodat ze, ten tijde, dat de maatjes niet is te krijgen, dan aan de consumenten kan worden gebracht en van een zelfde kwaliteit nog is als de pas gevangen haring. Men heeft er dan een goeden prijs voor over en ze vinden gretig aftrek. Zoo is er van deze haring goeden afzet naar Amerika. De kosten van bewaring komen er dan ruimschoots uit. Het is de vraag echter nog of het gemeente raadsbesluit door hoogere instantie zal worden goedgekeurd, omdat er indertijd een verzoek schrift naar den Minister is gegaan door de bestaande koelhuishouders om het aantal dezer inrichtingen niet meer te doen uitbreiden, omdat de bestaande al een moeilijk bestaan hadden. Waar het hier niet geldt een specifiek particulier belang, maar ook een groot ge meentebelang, mag goedkeuring waarschijnlijk wel worden verwacht. Katwijk zou dan weer, zoo werd gezegd, in de gelegenheid zijn zelf zijn haring te ver handelen. Nu immers werd deze haring, hetzij te IJmuiden, hetzij elders, in het koelhuis op geslagen. De kosten ervan worden begroot op 62.500, zoodat het voor een dergelijke ge meente een belangrijke post op de begrooting vormt. Katwijk streeft er al meer naar zelf zijn visscherij bedrijf in eigen gemeente te ver zorgen. Eerst dan dit koelhuis, terwijl er ook pogin gen gedaan worden om er een haven te krijgen. Inderdaad zou er voor deze plaats dan meer werkgelegenheid komen en mag dus worden aangerekend als een groot plaatselijk belang. Maar het heeft ook deze beteekenis, dat er voor visch in het algemeen met een koelhuis iets is te bereiken. Men kan de visch langer houdbaar maken, zoodat er zooals van vele zijden al is betoogd een mogelijkheid ont staat, dat er wat stabiliteit in de prijzen komt. PRIJS VAN LEVENDE GARNALEN. Deze prijs is te Amsterdam sterk ge daald en kwam Vrijdag van 1.25 tot 2.75 per lit van 15 kilo, terwijl deze prijs Donder dag nog ,4 bedroeg. IN FEITEN EN FA NTASIEËN van Cor Krigée iets aparts Buitengewoon smakelijk! f 0.25 Van Galenstraat 71 Tel. 39 9 Lage tongprjj/.en. Het is met de tongprijzen totaal mis. Don derdag liepen de prijzen te IJmuiden terug tot ten hoogste 64 cent per kilo. Dat zijn prij zen, die maar zelden voorkomen en het is een geweldigen terugslag op de hooge prij zen van nog maar een paar weken geleden. Men wil het toeschrijven aan den groote ren aanvoer van rondvisch, zoodat daarvoor meer belangstelling bestaat, maar dat komt ons onjuist voor, daar, hoewel zeer laag, toch de tong nog een te duur artikel blijft voor den man met een niet al te best ge spekte beurs. Er zullen dus wel andere om standigheden zijn, die deze prijsdaling hebben bewerkt. Waarschijnlijk, dat het met den ex port weer niet zoo bijster in orde is. De meeste trawlers bleven Donderdag on der de tweeduizend gulden, slechts één kwam er boven de drieduizend gulden. Van de log gers was er nu geen enkele die tot de duizend gulden toekwam, terwijl b.v. verleden week er nog verscheidene waren, die daar ver bo venuit kwamen. Een stoombeuger, die Donderdag aan de IJmuider markt was, kon nog geen vijf honderd gulden halen. De besommingen blij ven voor deze visscherij dus beneden het loo- nende. De scholprijzen, vooral die van zetschol en kleine school handhaafden zich goed. Ook schar weet zich op prijs te houden. Schelvisch houdt ook nog wel goeden prijs, maar kabeljauw is buitengewoon laag in prijs, deze kwam ten hoogste op 27.—- per 125 kilo. Prjjs levende garnalen. De prijs der levende garnalen liep aan de Amsterdamsche markt op tot 4.per lit van 15 kilo. Dat is een wel hooge prijs, die door geringen aanvoer veroorzaakt wordt. Waddenzee-haring. In de N. R. Crt. troffen we een bericht aan over de komende voorjaarsharingvisscherij, waarin gezegd werd, dat men zich ook in het IJselmeer klaar maakte voor deze visscherij. Weliswaar is deze visch voor het grootste deel verdwenen uit het IJselmeer, zoo dit be richt, maar er komen toch altijd nog harin gen elk voorjaar voor. Hoe dat te verkla ren is. weet men niet, ook niet van weten schappelijke zijde. Tot zoover dit bericht, maar de haring- visscherij zal toch van geen beteekenis kun nen zijn in dat watergebied. Er mogen dan misschien enkele exemplaren in het noordelijk gedeelte van dit meer voorkomen, maar om van haringvisscherij in het IJselmeer te spre ken, lijkt ons wel wat door een vergrootglas gezien. Dat er visschers zullen zijn van het IJsel meer, die hun netten buiten den Afsluitdijk zullen uitzetten, of gaan kuilen, lijkt ons waarschijnlijker. De vangst bepaalt zich tot dusver nog tot enkele haringen en de groote trek is er nog niet. Het is te hopen, dat de haring spoedig zal mogen verschijnen, omdat in den Vastentijd Overplaatsing. Sergt. monteur E. Zevenbergen, van W.s. W.'oord naar de Kooij, 15 Febr. 1937. Sergeanten-konstabels E. Wallert en J.J. Heij stek, bevolen overplaatsing op 15 Febr. 1937 naar de Mar. Kazerne te W'oord ingetrokken Schipper H. Kloosterman van W.s. W'oord naar Kaz. W'oord, 1 Maart 1937. Majoor-vltmr.(H) D. Schraa van de Mok naar afd. Mar. R'dam, 15 Febr. 1937, tewerk gesteld bij N. V. vliegtuigenfabr. Koolhoven, Kwartiermeester A. v. d. Linden, van W.s. W'oord naar Kaz. W'oord, 15 Febr. 1937. Korporaals-konstabel H. U. v. d. Beek en G. Verwoert van W.s. W'oord naar Kaz. W' oord, 16 Febr. 1937. Korp. ziekenverpleger A. Geerlings van Hospitaal naar Wachtschip W'oord, 1 Mrt. '37 Marn. Ie kl. J. C. de Vree, van de Kooi) naar O.Z.D., 15 Febr. 1937. Stoker 3e kl. L. Wesling, van v. Speyk naar W.s. W'oord, 15 Febr. 1937. Matr. der le kl. L. E. de Haas, van O.Z.D. naar W.s. W'oord, 15 Febr. 1937, Matr. der 3e kl. A. Meesen en W. Scheele, van W.s. Vliss. naar Friso, 17 Febr. 1937. Matr. der le kl. L. M .Looijinga, van W.s. W'oord naar J. v. Brakel, 24 Febr. 1937. Matr.. der le kl. P. J. van Lier, van J. v. Brakel naar W.s. W'oord, 24 Febr. 1937. Matr. der le kl: H. C. Bergmans, van J. v. Brakel naar W.s. W'oord, 19 Febr. 1937. Matr. der le kl. R. Hoogvorst, van W.s. W'oord naar O. Z.D., 19 Febr. 1937. Matr. der le kl. K. J. Dronkers, van W.s. W'oord naar J. v. Brakel, 19 Februari 1937. Geslaagd examen voor hoogeren rang: Korp. telegrafist I. Israël, 6 Febr. 1937 voor sergt. telegrafist. Biet ontslag uit den Zeedienst. Matroos der 2e kl. D. H. Hammer. 8 April Overleden in het Marine Hospitaal. Matr. der 3e kl. M. de Jongh, 14 Febr. 1937. Aangewezen voor thuisvaren: Maj. vltmr. (M) C. Baas, 7 April '37 per m.s. „J. V: Oldenbarnevelt". Sergt. vltmr. (M) W. A. de Bruyn, 14 April 1937 per m.s. „Baloeran". Sergt. maj. d. marns. W. de Bruyn, 14 April 1937 per m.s. „Baloeran." Marn. der le kl. F. H. Heeres, 14 April 1937 per m.s. „Baloeran". Adj. 0.0. der marns. C J. F. v. Leeuwen. 28 April per m.s. ,,J. de Witt". Ondervolgende schepelingen zjjn den lOden Februari 1937 per m.s. „J. de Witt" uit Oost- Indië teruggekeerd: Schipper J. de Smit; bootslieden L. C. Keijn, A. J. M. v. d. Vorst, J. G. Rozendaal; kwartiermeesters B. Aardewijn, J. H. Simo- nis; majoor-konstabel T. A. M. Voets; korpo raals-konstabel P. T. den Haan, P. J. de Heide, A. M. J. v. Mourik; sergeant-telegr. G. Heinekamp; korporaals-telegrafist F. A. Collignon, W. Oomen; matroos le kl. H. de Jong; matroos 2e kl. D. R. Hammer; sergean- ten-torpmkr. J. Oderkerk, P. W. Bom; kor- poraals-torpmkr. J. B. Hilker, G. J. v. Sjjle- kom, E. J. v. d. Markt, J. C. Mosterdijk; ser geanten-machinist E. J. J. J. C. Albers. G. J. Balkema, J, Hujjssoon, B. P. Luitjes; korpo raals-machinist N. Bakkum. N. v. d. Berge; ROZEN EN KATTEN. We hebben dus eindelijk weer eens een echte heusche tentoonstelling. Een expositie, waar we trots op kunnen zijn en die dan ook met de verplichte ceremonieën, die der Tentoon stelling zijn, geopend is. Daar waren de dames der authoriteiten en genoodigden in stemmig zwart en daar waren meergenoemde autori teiten en genoodigden zelve, eveneens gedra- pereerd met gekleede jassen en „wit-voor", hetgeen deftig is en „staat". Het was een gefeliciteer, en een gecompll- menteer, en de heeren pleegden glimlachen en de dames trokken pruimenmonden, en men was groots op elkaar en klopte eikanderen op de ruggen. De stemming was perfect en hoe zou dat ook anders mogelijk geweest zijn in zulk een prettige omgeving, b(j de 20.000 „kinderen Flora's zooals de poëet het opmerkt. Een der hoogtepunten van het openingsfeest was de eer, welke mevrouw Ritmeester te beurt gevallen was. Een der zeldzaamste variëteiten van een roode tulp is naar haar vernoemd en zal voortaan als „Mevrouw Rit meester" de catalogi der ex- en importeurs sieren. Een vriendelijke geste, alhoewel men zou mogen aannemen dat de echtgenoote onzes burgervaders meer gesteld geweest ware op een oranje-tulp. In ieder geval, rood of oranje... het gebaar is prijzenswaardig. Donderdag is het voor het 't laatst dat het koppel Westhoeve op de Heldersche planken paradeert en... het is jammer, in genoemd kop pel verliest tooneellievend Nieuwediep in het algemeen en TAVENU in het bijzonder een tweetal beoefenaars van Thalia's conste, die er noode zullen missen. Voor het dilettantisme in Den Helder, waren het de goede voorbeelden. Voorbeelden die bewezen dat dilettantisme niet beteekent: er- een-pot je-van-maken. Ook van deze plaats een hardgrondig au revoir. In ieder geval zijn ze er in Utrecht weer goed mee. Waar voor het overige over gesproken wordt, dat zijn de gemepte katten, welke deze week in grooten getale op het veld van eer hun leven lieten, en wier huidjes over luttele maanden wederom zullen komen als bontgar- neeringen van dames-mantels. Toegegeven dat het van weinig piëteit getuigt deze dieren als grondstof van luxe damesartikelen te misbrui ken, mogen wij ons anderzijds nog gelukkig prijzen dat het poesenvleesch niet als konijnen bout door onze plaatselijke poeliers in den handel gebracht wordt. Er zit wellicht een goede zjjde aan deze katten-mepperij vast. Misschien dat de poesengarde door deze brute slachting zoodanig van streek gebracht is, dat zij dit jaar vergeet haar Maartsch carnaval te vieren, waardoor het mogelijk zou kunnen zijn dat men het genot des slaaps ook in de Maart- sche nachten deelachtig wordt. Waaruit weer blijkt dat ieder kwaad ding ook zijn goede zijde heeft. Luitenant tert zee der le kl. A. H. I. Kra mers, wien vergund is uit Oost-Indië naar Nederland terug te keeren, is 10 Februari met het m.s. Indrapoera van BMatavia vertrokken. Officier van gezondheid der le kl. van de zeemacht dr. C. W. Bottema, onlangs uit Oost- Indië gerepatrieerd, wordt 8 Maart geplaatst bij het marinehospitaal te Willemsoord. AANVULLENDE MARINEBEGROOTINGEN. Aangenomen. Batavia. De Volksraad heeft zonder hoof delijke stemming verschillende aanvullende be grootingen voor marine aangenomen, o.a. voor versterkingen van personeel en materieel. De nationalistische fractie wenschte geacht te worden te hebben tegengestemd. (Aneta.) Hr. Ms. „HERTOG HENDRIK" HAVEN VAN TIRAEUS BINNENGESLEEPT. Een Lloyds-telegram meldt, dat Hr. Ms. .Hertog Hendrik" heden door het bergings vaartuig „Giking" van een Deensche Bergings- Mij. de haven van Piraeus is binnengesleept. BRITSCH VLOOTBEZOEK. Aan Belawan (Deli). Medan. De Britsche oorlogsschepen Cumber- land en Falmouth, met vice-admiraal Charles Little, commandant van de vloot in China, aan boord, zijn gistermorgen om half negen te Belawan aangekomen voor een niet-officieel bezoek van vier dagen. Zij zijn van Singapore gekomen, waar zij aan de vlootmanoeuvres hebben deelgenomen, en zullen vermoedelijk Maandag van Belawan naar Hongkong ver trekken. (Aneta). PRIJZEN VAN VARKENS BOVEN HET ZOUTERSGEWICHT. De Nederlandsche Veehouderij-centrale maakt bekend, dat in de week van 2227 Februari 1937 varkens boven het zouters- gewicht zullen worden afgenomen, deels be stemd om levend te worden uitgevoerd en deels bestemd om voor uitvoer te worden ge slacht. De prjjs van de varkens, welke bestemd zijn voor levenden uitvoer is vastgesteld op 46 cent per kg levend gewicht, zonder eenige korting volgens plaatselijk gebruik. Bij de uit betaling zullen z.g. fondsgelden niet worden afgetrokken. De varkens moeten b(j levering in goede conditie verkeeren. Zij moeten gezond en goed toer been zijn en gedurende ten minste 12 uren vóór de levering gevast hebben. Alle varkens, welke naar de meening van de Cen trale. op de leveringsplaatsen niet in goede conditie verkeeren of niet het vereischte ge wicht hebben, zullen worden geweigerd. Voor de varkens boven het zoutersgewicht, welke bestemd zullen worden om voor uitvoer, anders dan als bacon, te worden geslacht, zijn de volgende prijzen vastgesteld: tot 125 kg geslacht kwaliteit A 59 cent kwaliteit B 57 cent kwaliteit C 55 cent van 126150 kg geslacht 56 cent van 151 kg geslacht en 55 cent daarboven alels per kg geslacht gewicht. De prijzen van de varkens, welke als zou- pMjocn vciu vaiKCHB, WeiKE 3.15 ZC L. P. A. Elshof; stokers-olieman H. Blazer, ters worden geleverd, blijven ongewijzigd. H. J. Buurman, J (Adv.)

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7