ASPIBIN Texel Visscherij Tableau! Uit het politierapport Jaarvergadering der Tex. Tuinbouw- en Pluimvee-vereen. Marineberichten Een advertentie in dit blad treft doel! Stoomvaartberichten Visscherijberichten Zoojuist nog zon. Xu weer regen. Straks mis schien sneeuw. Echt weer om kou te vatten. Neem bij de eerste verkoudheids- verschijnselen Brandje op de Marine-werf. Naar wij vernemen, is gistermiddag, nabij het Torpedo-atelier op 's Rijks Werf in een ton met teer, die stond te koken, de vlam geslagen. Het brandje werd snel met eigen middelen gebluscht. De gestolen portefeuille met f 500,— er in. Gisteravond besloten een drietal heeren en een tweetal dames om den avond eens ge zellig met elkander door te brengen. Zij gin gen dus wat men noemt „op stap" en wat aan een dergelijke escapade meestal onver brekelijk verbonden is, ontbrak ook hier niet: de drank. Het vijftal heeft waarschijnlijk, meer dan goed voor hen is, van het geestrijke vocht, waarvan de bakermat in Schiedam ge legen is, tot zich genomen. Dit mogen we ge rust concludeeren, gezien de hier volgende episode van het uitstapje. In het holst van den nacht stopte voor het Hoofdbureau van Politie een auto, waarin het fuivende gezelschap gezeten was. Den wacht- doenden brigadier werd het onstellende ver haal opgehangen, dat een van hen zijn por tefeuille, welke niet minder dan een bedrag van ongeveer 500 gulden bevatte, ontstolen was. De brigadier keek het gezelschap eens aan en alvorens een verhoor af te nemen, wat tot de aanhouding van den eventueelen dief zou kunnen leiden, ging hij de auto eens aan een nader onderzoek onderwerpen. Slechts even zocht hijtoen toonde hij het gezel schap het vermiste voorwerp, dat nog steeds de 500 pegulanten bevatte! Het gezelschap in auto af! Verkeerd geparkeerd. Tegen een automobilist is proces-verbaal opgemaakt, omdat hij zijn auto gisteren aan den verkeerden kant van de Spoorstraat ge parkeerd had. HET INRIJDEN VAN DE KEIZERSTRAAT. In de richting van de Keizersbrug ook voor driewielers verboden. Zooals men weet, althans behoort te weten, is het inrijden van de Keizerstraat in de rich ting van de Keizersbrug verboden voor alle rij- en voertuigen. Nochtans komt het nog al eens voor, dat bekeuringen wegens overtre dingen van deze verbodsbepaling moeten wor den gemaakt. Gisteren was een berijder van een driewieler, een z.g. bakfiets, het slacht offer. Er zij bij dezen nog eens de aandacht op gevestigd, dat onder „rij- en voertuigen" ook bakfietsen worden verstaan, zoodat het inrijden van de Keizerstraat in de bovenge noemde richting daarmee verboden is. Het einde van de looddiefstallen? De politie heeft 2 personen aangehouden, die verdacht werden de looddiefstallen te heb ben gepleegd, waarvan wij een paar maal melding gemaakt hebben. Een hoeveelheid lood, welke zich reeds in handen van opkoo- pers bevond, kon in beslag genomen worden. Nog la-g» vischprijzen. Steeds nog hebexi de vischprijzen niet het niveau bereikt, waarop ze redelijkerwijze zouden moeten staan. Zoo kon de tong v- Dinsdag nog met hooger halen dan 65 cent per kilo, hetgeen als een buitengewoon 'aKe Prtis kan worden beschouwd. Doch ook de sch.o prijzen maken nog een slecht figuur. En het is dan ook zeer merkbaar aan de besommingen, die «te trawlers maken, dat het met de prijzen in dalende lijn is gegaan. Garnalenprijzen. Om de Zuid zijn de resultaten met de garnalenvisscherjj. evenals hier in den om trek, zeer onvoldoende. Wel zijn de vangsten ruimer dan in onze omgeving, maar belem mering door het ongestadige weer en beper king van aanvoer doordien de pellerijen niet meer kunnen opnemen, drukt het resultaat dezer visscherij ook voor de Zuiderzeevisschers. Zoo konden de Ouddorpers verleden week slechts 3 dagen viaso'nen; de zeilers konden per dag 50 kg., de motoren 100 kg. aan brengen en, tegen 14 cent per kilo, vertegen woordigt dat een schrale opbrengst. Deze kon ook niet goedgemaakt worden door de 14.000 kg., welke voor de drogerijen werden aange bracht en waarvoor Per kilo 2 cent wordt gemaakt. Levende garnalen maakten aan den afslag een beteren prijs. Dinsdag b.v. werd er van 3.50— 3.75 per lit van 15 kilo besteed. Deze hooge prijzen zijn het gevolg van het ongestadige weer. Nu het weer was is „afgeslecht zullen de aanvoeren vanuit IJmuiden zich wel ver- grooten en is daling der prijzen voor levende garnalen wel te verwachten. Voorjaarsharing. Er komt wat meer teekening in de vangsten van de Waddenharing. Niet dat deze van groote beteekems reeds is, maar het aantal tallen, hetwelk wordt aan gevoerd, neemt toe. De trekkers beproeven het bg Onrust, de komvisschers langs den wal en die bg den afsluitdijk, terwijl ook meerdere motorvaar tuigen, die anders treilen op de Noordzee, nu het in de Waddenzee met haringkuilen gaan probeeren. De prijzen, die nog tusschen 7 en 8 per tal lagen, zullen waarschijnlijk dan ook gauw wat naar omlaag gaan. Als nu de wind niet te veel gaat oostelijken, kan er wel wat haring worden verwacht. De TTrker Noordzeevloot. Verleden week nam de Urker vloot door het ongestadige weer maar enkele dagen aan de Noordzeetreilvisscherij deel. De uitkomsten waren mede door de zeer verhoogde vischprijzen dan O®*4 n'e' bij zonder groot. Die vischten tusschen IJmuiden en Scheve- ningen, besomden gemiddeld 60; die noorde- lyker vischten (de grootere vaartuigen) on geveer het dubbele. De garnalenvisschers, vis- schende bij IJmuiden, besomden ook ongeveer 60 k 70. Wulken. Veel vangst van wulken is er dit seizoen niet, al was het de laatste dagen met de vangst wat ruimer. Er worden nog goede prijzen betaald, al liggen die thans weer beneden de twintig gul den per baal. Alikruikenaanvoer beteekent nog steeds weinig. Het verdwijnen van het zeegras heeft den stand der alikruiken geweldig achteruit gezet. De levensvoorwaarden voor dit schelpdier zijn daardoor sterk verminderd. Het ziet er nog in 't geheel niet naar uit, dat er wier herstel zal komen in de Waddenzee, zoodat er van alikruiken-toename vooreerst weinig sprake zal zijn. Haven van Nieuwediep 24 Febr. 1937. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s „Fauvette". Rectificatie. In het nummer van gisteren is een fout ge slopen in het bericht over voorkoop van lam meren te De Waal. Er werd 12 gulden per stuk geboden voor 100 lammeren in voorkoop. De heer Posthuma heeft ontslag aangevraagd Met ingang van 1 Juli a.s. heeft de heer Posthuma, directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Den Burg, eervol ontslag aangevraagd. De heer Posthuma is slechts enkele jaren te Den Burg werkzaam geweest, doch heeft zich door zijn zeer welwillend op treden vele vrienden verworven; zijn heen gaan zal dan ook door velen betreurd wor den. De jaarvergadering van bovengenoemde ver- eeniging, die gisteravond in hotel „De Linde boom" werd gehouden, viel geen best bezoek ten deel. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer J. S. Dijt, die mede deelde, dat hij voor deze vergadering geen groote opkomst had verwacht, omdat de zaken van de eierenveiling een vlot verloop hebben. De secretaris, de heer Jac. Keijser Dz., las hierna de notulen, die onveranderd werden vastgesteld, waarna het jaarverslag van den directeur, den heer P. Sluijsman, volgde. Hier aan ontleenen wij, dat de prijzen der eieren over het afgeloopen jaar pl.m. 40 cent hooger waren dan in 1935. De aanvoer der eieren liep door inkrimping van den pluimveestapel wederom terug. De graanprijzen en die der grondstoffen benoodigd voor ochtendvoer liepen sterk naar boven, de eieren daarmee helaas niet in even redigheid. Dit beteekende voor de pluimvee houders nog mindere inkomsten. De krachtige pogingen om de graanrechten voor het pluim- veebedrijf op te heffen, leden tot heden schip breuk; mocht het evenwel zoo ver komen dan beteekent dit een belangrijke verbetering voor de pluimveehouders. Er werden in 1936 in totaal aan de veiling 2.966.907 eieren geveild, dit is ongeveer 500.000 eieren minder dan in 1936. Het aantal leden bedraagt nu 282, vorig jaar 286. Evenals vorig jaar was de afzet van eieren moeilijk, vooral in de groote steden is de concurrentie zwaar. Het verzenden naar elders gaat steeds met kosten gepaard (naar Amsterdam zijn de kosten 10 ct. per 100 stuks, naar Den Haag 15 ct.). Aan de depothouders wordt voor het plaatsen der eieren 10 ct. per 100 stuks betaald. Gelukkig zijn echter over het algemeen de Texelsche eieren zeer gewild. De aanvoer van pluimvee bedroeg over 1936 3600 kippen en 116 konijnen. De afzet van ochtendvoer, gemengd graan, opfokvoer enz. was over het afgeloopen jaar niet onbeduidend. Vooral het ochtendvoer N. P. F. gaat in stijgende lijn. De directeur drong er in zijn jaarverslag nog eens extra op aan, dat de leden hun pluimveebenoodigdheden via de vereeniging betrekken. Met het kalken der eieren werd een behoor lijke winst gemaakt; er werden 36.000 eieren gekalkt, waaraan 150 werd verdiend. Ook dit jaar wil men hiermee doorgaan. Aan kis- tenhuur en vrachten kwam eveneens dit jaar een mooi bedrag binnen. Ten slotte ontleenen wij aan het jaarverslag, dat via de vereeniging door den dierenarts, den heer Frederiks, in 1936 ruim 6400 kippen zijn ingeënt. Hierna volgde overlegging balans en verlies- en winstrekening, (de cijfers gaven wij reeds in een vorig nummer). De voorzitter wees er nog eens op, dat de financieele toestand der vereeniging' gunstig is en ruime afschrijvin gen mogelijk zijn. Spr. wees op het groote aandeel, dat de directeur in deze gezonde posi tie der eierenveiling heeft. Namens de com missie van rekening-opnemers adviseerde de heer Jb. Bakker Adrz. tot goedkeuring van de rekening. Niemand verlangde hierover verder het woord. Tot lid van het bestuur werd met zoo goed als algemeene stemmen herkozen de heer Jn. Bakker Cz. Tot lid van de commissie v. reke ning-opnemers werd in de plaats van den heer Jb. Roeper Johz. (niet herkiesbaar) met alge meene stemmen gekozen de heer S. Krijnen Bij de rondvraag gaf de heer D. Bakker Gz. het bestuur in overweging om bij gelegenheid een pluimvee-tentoonstelling te houden. Het bestuur zal deze zaak op de eerstvolgende be stuursvergadering nader bespreken. De voorzitter deelde nog mede, dat in deze vergadering het veilingspercentage en de con tributie moesten worden vastgesteld. Beide punten zijn op de bestuursvergadering niet in bespreking geweest, omdat hierin voorloopig wel geen verandering is te brengen. Men hoopt evenwel na eenigen tijd het veilingspercentage nog te verlagen. De voorzitter stelde ten slotte voor, om een bedrag van 5.uit te trekken voor dona- teursgelden voor de Lagere Landbouwschool, die door ernstige bezuiniging van de Regee ring er financieel steeds minder goed voor komt te staan. Uit de vergadering kwam even wel het voorstel om dit bedrag te verhoogen tot 10.vooral ook omdat aan deze school een pluimveecursus wordt gegeven, die gunsti ge resultaten afwerpt. Dit voorstel werd met algemeene stemmen goedgekeurd, waarna de vergadering werd gesloten. VISCHAFSLAG OUDESCHILD. 22 Febr. 2311 kg wulken k 20 ct. per kilo. 23 Febr. Geen aanvoer. 24 Febr. 1787 kg van 20.8021.10 per 100 kg. Bij beschikking van den minister van staat, minister van defensie a.i. is de iuit. ter zee der 2e kl. bij de Kon. Marinereserve R. W. van der Giessen den 1 Maart 1937 geplaatst bij de Marinekazerne te Amsterdam. VERZENDING BRIEVENMALEN VOOR Hr. Ms. PANTSERSCHIP „HERTOG HENDRIK" Brieven en andere stukken voor opvarenden moeten worden gefrankeerd volgens het tarief voor het buitenland. Om in de eerstvolgende zending te worden opgenomen, moeten bedoelde stukken ter post worden gebracht op de tijdstippen, op bijgaande staat vermeld en als plaats van bestemming vermeld de daar aangegeven aanlegplaats. De tijdstippen van buslichting gelden voor de bus aan het hoofdkantoor. Aanlegplaats: datum en uur laatste buslichting Dubrovnik 28 Febr 6.15 1, 2, 3, 4, 5 Mrt. 20.55 Bordeaux 20 20.55 22, 23, 24, 25, 26, 27 16.15 27 20.55 „De koddige avonturen van Boffie" is de titel van een verbazend aardige uitgave, die ieder kind graag in bezit zal hebben. In geestigen en kinderlijken vorm geeft dit boekje de gebeurtenissen en avonturen weer van „Boffie met Albert Heijn's Koffie", die in zoo'n korten tijd bij jong en oud, door geheel Nederland zoo populair is geworden. Eigenlijk heet Boffie, Henkie de Bok, een Zaandamsch jongetje, die reeds vanaf zijn derde jaar ge regeld bofte en daardoor van z'n vader den naam van „Boffie" kreeg. Wat een bof toen hij in betrekking kwam bij Albert Heijn, want vanaf dien tijd begonnen de groote avonturen van Boffie. Onze jeugd lacht gaarne en daar om zullen de vele avonturen, die Boffie be- leefdp, wanneer hij o.m. een zwemwedstrijd, een trouwstoet en een militaire wandeling verstoort, hun doen schaterlachen. Het boekje bevat vele leuke penteekeningen, de 16 bekende teeekeningen in fraaie origineele kleuren uitgevoerd en de muziek en tekst van het Boffielied. Druk en uitvoering getuigen van smaak en soliditeit. Ongetwijfeld zal dit keurig uitgevoerd boek-je in hooge mate de belangstelling trekken van de jeugd. Het is verkrijgbaar gesteld voor den prijs van 25 ct. in alle Albert Heijn's Filialen. Kon. Ned. Stoomboot Mfl. Achilles 24 Febr. te Triest. Alkmaar, t„ 23 Febr. 250 mijl N. van rw res< Baarn, 23 Febr. v. Curagao. Breda 24 Febr. van Antwerpen. Ceres 24 Febr. van Algiers. Crijnssen, t„ 23 Febr. Azoren gep. Deucalion 23 Febr. te Piraeus. Euterpe, 24 Febr. te Amsterdam. Ganymedes 24 Febr. te Istanboul. Hermes 23 Febr. te Limni. v juno 23 Febr. te Catania. Mars, 24 Febr. v. Amsterdam. Odysseus 23 Febr. van Oporto. Orpheus 23 Febr. te Kopenhagen. Telamon 23 Febr. van Haifa. Theseus 24 Febr. te Amsterdam. Venus 24 Febr. te Venetië. Vesta 23 Febr. te Kopenhagen. Vulcanus 24 Febr. te Amsterdam. Kon. Holl. Lloyd. Salland, u., 23 Febr. te B. Ayres. Koninklijke Paketvaart-Maatschappij. Bantam 22 Febr. van Manila. Maetsuyker 23 Febr. 's midd. 12 u. op 8 gr, 7 min. Z.B. en 59 gr. 6 min. O.L. Tasman 23 Febr. van Sabang. Van Rees, 23 Febr. te Sydney. HollandAmerika Lijn. Beemsterdijk, 24 Febr. te Rotterdam. Binnendijk, 23 Febr. 100 m. W. v. Land's End. Blommersdijk, pass. 23 Febr. Bevezier. Damsterdijk, 24 Febr. v. Londen. Drechtdijk 22 Febr. te Bermuda. Lochgoil, 22 Febr. v. Liverpool. Lochmonar, 20 Febr. v. San Francisco. Lochkatrine, 22 Febr. v. Los Angeles. Maasdam 23 Febr. te New York. Veendam 23 Febr. te New York. Volendam, 24 Febr. te New-York. HollandWest-Afrika I_i<n. Maaskerk 24 Febr. van Amsterdam. Reggestroqm 24 Febr. van Amsterdam. JavaNew-York Lijn. Maron 23 Febr. van Belawan. JavaChinaJapan Ljjn. Tjinegara 23 Febr. van Macassar. Tjisaroea 21 Febr. van Manila. Rotterdamsehe Lloyd. Dempo, u., 24 Febr. v. Suez. Kertosono, t„ 24 Febr. v. Lissabon. Kota Radja, t., pass. 24 Febr. Point de Galle. Kota Nopan, 24 Febr. v. Rotterdam. Palembang, u., pass. 24 Febr. Finisterre. Sitoebondo, u., 23 Febr. v. Suez. Stoomvaart Mfl. Oceaan. Cyclops, 24 Febr. v. Singapore. Diomed, 23 Febr. v. Kobe. Silver JavaPacific Lijn. Bengalen 22 Febr. te Manila. Hoegh Silverlight, 22 Febr. van Penang. Silvercedar, 22 Febrvte N. Orleans. Silverwillow, 20 Febr. te Manila. Tosari, 22 Febr. te Singapore. Emzetco Lijn. Jonge Johanna, 23 Febr. v. Gandia. HollandAfrika Lijn. Algorab, t„ 24 Febr. v. Marseille. Boschfontein, t., 23 Febr. v. Dakas. HollandAustralië Ljjn. Aludra, u., 24 Febr. te Bhavnagar. HollandOost-Azië Lijn. Meerkerk, u., pass. 17 Febr. Perim. Serooskerk, u., 23 Febr. v. Antwerpen. Zuiderkerk, 25 Febr. te Amsterdam. Stoomvaart M\j. Nederland. Johan v. Oldenbarnevelt, 24 Febr. v. Amster dam. Marnix v. St. Aldegonde, 24 Febr. v. Batavia. Poelau Laut, u., 24 Febr. te Sabang. p. kist 24 Februari. Aangebracht door korders: Tongen p. kg Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar Wijting Door haringvisschers: Haring Door garnalenvisschers: Gekookte garnalen 070—0.62 0.56—0.42 9.00—7.50 5.60—4.80 4.30—3.60 2.80—2.10 p. tal 9.60-10.00 p. kg 0.180.21 De brief ging een poosje in denzelfden, overredenden, smeekende toon door. Julian gaf, toen hij klaar was met lezen, de blaadjes aan Amabel terug. „En?" vroeg ze. Hij keek heel ernstig, lgede beide handen op haar schouders en zag haar aan met een vas ten blik. „Ik wou dat je deed wat je zuster vraagt. Ga zoo gauw mogelijk hier vandaan." Amabel beefde een weinig, maar om haar lippen bleef een glimlach. „Wil je me zoo graag kwijt, Julian?" Hij liet haar los en keerde zich af. „Ja", zei hij. Er volgde een stilte, die Amabel eindelijk verbrak: „Wat zou dat allemaal beteekenen, Julian?" „Ik weet het niet", antwoordde hij lang zaam. Toen, met wat meer levendigheid in zijn stem: „Het beteekent natuurlijk, dat de een of ander je hier met alle geweld wil weg hebben. Maar wie, of waarom, dat zou ik je niet kunnen zeggen..." „En jij raadt me toe te geven, te gaan?" „Je moet gaan. Ik wil niet dat je aan, de hemel mag weten wat voor een gevaar, blootgesteld bent George kan naar de pomp loopen met zijn mooie villa. Jij gaat!" Ze schudde het hoofd. „Neen, Julian." „Maar kindlief, je kunt niet blijven; het is onmogelijk!" „Het is niet onmogelijk. Ik zal doorzetten." Ze keek hem aan met een angstige uitdruk king in haar oogen. „Julian, ik moet het vol houden. Ik heb het geld nu eenmaal geaccep teerd..." „Als dat alles is..." begon hij. Ze liet hem niet uitspreken. „O jawel, ik begrijp wel waar je heen wilt. Leenen is geen kunst, maar dat doe ik niet als ik het niet kan teruggeven. Ik heb hel geld aangenomen en ik wil het verdienen". „Maar je hebt het toch niet uitgegeven? Stort het terug en laat ik je vandaag nog ergens anders heenbrengen." Haar oogen stonden nu vol met tranen. „Ik kan het niet teruggeven, het was voor Daphne, ik had het noodig voor Daphne..." Julian had moeite een allesbehalve vriende lijke opmerking aan het adres van de af wezige Daphne binnen te houden. Inplaats daarvan zei hij heel rustig: „Je bent een dwaas kind, Amabel, en als je eerlijk bent tegenover jezelf, zul je moeten toegeven, dat ik gelijk heb." Amabel zuchtte. „Het is voor Daphne", herhaalde ze, „daarom moet ik blijven." Julian kwam naast haar zitten en legde zijn hand op de hare. „Je denkt toch zeker niet, dat ik voor m'n pleizier blijf?" voegde ze er nog bij. „Zou Daphne willen, dat je hier bleef, als ze alles wist?" vroeg hij. „Neen, neen, natuurlijk niet", antwoordde ze haastig. Maar iets onzekers in haar stem en blik deed hem begrijpen, dat ze niet met volle overtuiging sprak. Zijn hand sloot zich om de hare. Amabel bloosde en trok haar hand terug, sprong op en liep naar de schrijftafel. „Ik zal het heusch wel stellen", zei ze nu met iets van koppigen trots in haar toon. „Maak je maar niet bezorgd. Hoe dan ook ik blijf!" Julian voelde zich gekwetst èn, zooals- hij zichzelf met schaamte bekennen moest, jaloersch op Daphne. Twintig jaar geleden had ze zich precies zoo gedragen als nu, met dienzelfden overgang van teederen zacht heid naar stug voet-bij-stuk houden, was er datzelfde onwrikbare „ik moet" geweest, de taaie vastberadenheid van een onverzettelijke en onwankelbare wil. Als jongeman had het een razernij in Julian ontketend nu, gerijpt in jaren en levenservaring, had hij zichzelf beter in bedwang. Hij dacht nu méér aan haar en minder aan zichzelf. „Goed, als je dan persé blijven wilt, kan ik je niet dwingen te gaan", berustte hij. „Maar jft moet met toestaan de noodige maatregelen te nemen voor je veiligheid. Miss Miller moet vandaag nog de deur uit, maar je kunt hier ook niet alleen blijven... Zeg, moet je je eigenlijk iedere minuut van die zes maanden hier bevinden?" „Ik mag acht en veertig uur afwezig zijn." „Moor, dat is al een heeleboel. Jij gaat naar jezuster of naar de Berkeley's en ik haal een paar detectives hierheen, als butler en als kamenier. Als die er zijn, kun je terug komen." Hij las teleurstelling op haar gezicht. „Dat gaat niet, Julian. Het was conditie, dat ik geen politie of detectives in huis bracht." Julian kon zich niet langer inhouden. Hij veroorloofde zich een aantal kwalificaties met betrekking tot zijn broer, die den heer George Forsham zeker hooglijk verbaasd zouden hebben, indien hij ze had gehoord. Amabel's gezicht verhelderde. Het was een prettige sensatie, dat Julian zich ter wille van haar zoo boos maakte. Toen hij voldoende lucht had gegeven aan zijn opgekropte gevoelens, legde ze een hand op zijn arm en zei: „Laten we ons niet verder opwinden, Julian. maar liever trachten een plan te bedenken. Ik heb al gedacht..." Ze aarzelde en viel zich zelf toen in de rede: „Neen, eerlijk gezegd, ik zou niet meer kunnen slapen in die kamer, geloof ik." „Dat hoeft ook niet. Je kunt naar het oude gedeelte verhuizen. Miss Miller moet in vredesnaam vannacht hier nog maar blijven, anders moet ik ook weg. Gaan jullie in de twee kamers in de andere gang, tegenover den salon en de eetkamer. Dan zal ik den nacht eens in de tegenwoordige slaapkamer slaapkamer doorbrengen, ik benieuwd hoe het dan gaat." „Ik was er allang vandaan gegaan", bekende Amabel, „als het niet om de telefoon was." Opnieuw zweeg ze even. Toen, met een trilling in haar stem: „Je bent toch niet boos, Julian? We zijn toch vrienden?" Zijn gezicht verzachtte heelemaal en hij kwam dichter op haar toe. Amabel deed juist bijtijds een stap achter uit.. De deur ging open en Anne Miller kwam binnen. HOOFDSTUK XXV. In den middag ging Julian naar zijn huisje om zich aan zijn correspondentie te wijden. Een van zijn brieven was gericht aan zijn neef, Sir Charles le Mesurier, chef van de centrale recherche. Een erg formeele brief was het niet. Hij luidde: „Beste Charley, Zou je een van je schandere lui willen op dragen al 't mogelijk te ontdekken omtrent een zekere mevrouw Thompson, een medium, wonende Halkindale Road No. 13? Speciaal zou ik willen weten, of zij in de laatste dagen in ter locaal is opgebeld uit dit hoekje van de wereld. Ik kom overmorgen even binnen vallen. Dan mondeling meer. Groeten aan Isobel en de kinders. Julian. P.S. Hoe gaat het met de valsche bank- biljetjes? Ik hoop maar, dat je tenminste tot overmorgen in functie blijft!' Het ging niet aan die geschiedenis met dat medium maar te laten, zooals Agaath haar gelsten had. Hij zou Charley in vertrouwen nemen, er moest toch iets gebeuren! Maar heel voorzichtig, Amabel moest haar twee honderd pond hebben, en hij moest ook aan de oude Brownie denken voor het geval dat Annie er iets mee te maken had. Dus Anita King had Agaath naar dat medium gestuurd! Zijn gevoelens ten opzichte van Anita waren met bijster vriendelijk... Toen hij klaar was mee zijn post, was de lucht zoo zwaar be wolkt, dat hij het licht aan moest doen. Kort daarna hoorde hg voetstappen en werd er ge jaagd aan zijn deur geklopt. Hij herkende in het donker niet aanstonds de vrouw, die daar stond. Toen zei ze zijn naam „mijnheer Forsham" en aan de stem en de trillende „r's" herkende hg mademoiselle Lemoine. „Neemt u me niet kwalijk," ging ze voort met het hijgende geluid van iemand, die hard geloopen heeft. „Ik stoor u toch niet? Ik ben in 't dorp opgehouden en nu begint het te onweerenen ik ben zóó vreeselijk bang voor onweer (Wordt vervolgd.) 4

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6