De moord in een auto Binnenland Gecompliceerde aanrijding Knoeier ij met margarine Het versche kadetje Toscanini in Den Haag aangekomen Brandstichting te Bathmen De Italianen naar Nederland «SUSST, Vanaf 1 Maart keuring van kropsla, tomaten en komkommers Ambtenaren van den Centrale Controle dienst zijn er, in samenwerking met den crisisdienst, van de Rotterdamsche politie, in geslaagd een 46-jarigen boterhandelaar uit Zevenhuizen, die ervan verdacht werd reeds geruimen tijd knoeierijen niet marga rine te heben gepleegd, aan te houden. De argwaan, welke men tegen den man had, bleek gerechtvaardigd te zijn: in zijn bezit werd een hoeveelheid clandestien vervaar digde margarine aangetroffen. Tegen den hoicrhandelaar is proces-verhaal opgemaakt, de bmargarine, alsmede de auto, waarmede de waai werd vervoerd, zijn in beslag ge nomen. Ongeveer drie jaar geleden is de boter handelaar L. de J., ook reeds aangehouden. De politie heeft toenmaals zijn auto met niet minder dan ruizend kilogram boter in beslag genomen. Sinsdien had men den man niet uit het oog verloren en Zater dagmorgen, toen de boterhandelaar een twee tal pakjes margarine afleverde achtten de ambtenaren het oogenblik gekomen, om an- dermaa.1 in te grijpen, Een voorloopig on derzoek bracht aan het licht, dat de mar garine zetmeel bevatte en vervaardigd was van zoogenaamd zacht bakkersvet. De bo terhandelaar vervoerde zijn waren in een luxe-auto en de politie stelde onmiddellijk eer. nauwgezet onderzoek in. Men kon even wel geen andere contrabande meer vin den. Het leek direct zeer onwaarschijnlijk dat de J. slechts twee pakjes clandestien vervaardigde margarine bij zich zou hebben en zoo werden zoowel de handelaar als zijn auto naar het hoofdbureau van politie te Rotterdam overgebracht. Drie jaar geleden hadden de ambtenaren, die den wagen van de J. onderzochten, ge constateerd, dat de destijds gebruikte een dubbelen bodem had, zoodat men thans wel wist met een gewieksten klant te doen te hebben. Hoe scherp men den luxe-wagen, waaruit de kussens waren verwijderd, ook onderzocht, het resultaat bleef nihil De po litie gaf het evenwel niet spoedig op en zoo werd den geheelen inhoud van den wagen gecontroleerd: alle kisten en doozen werden geledigd en toen bleek eindelijk, dat de J. het dubbele-bodem-systeem nog niet had opgegeven. Alle eierkisten bleken niet zoo diep te zijn aan de binnenzijde als de buitenkant wel deed vermoeden en inderdaad had De J. alle kisten voorzien van dubbele bodems. Ee»ige doozen margarine, welke de J. vervoerdp, ble ken bij nauwkeurige controle heel voorzich tig te zijn opengemaakt, zonder dat de ban derolles verbroken of beschadigd waren, niet minder dan zestig kilogram frau 'ulens vervaardigde margarine kwam thans voor den dag. Een deel van deze hakkersvet- boter was verpakt in wikkelpapier van een bekende bonafide margarinefabriek, een an der deel was verpaüt in zoogenaamde blan co-wikkels. De auto en de inhoud werden in beslag genomen. Tegen den boterhandelaar is pro ces-verbaal opgemaakt, waarna hij op vrije voeten is gesteld. Een onderzoek ten huize van de J. heeft verschillend bewijsmateriaal opgeleverd. Er werden eenige partijen zacht bakkersvet en andere ingrediënten, welke bij de bereiding van clandestien vervaardigde margarine wor den gebruikt, aangetroffen. De politie be schikt over bewijzen, dat de J. al meer dan een jaar met margarine fraudeert. Proef met behoud van de be staande arbeidstijd. Naar de „Standaard" verneemt, hebben de conferenties, die de minister van Sociale Zaken mr. Slingenberg gehouden heeft met de centrale van de werkgevers, de vier bak- kerspatroonsvereenigingen, de drie organi saties van de werknemers in de bakkersbe drijven en de centrale werknemersorganisa ties niet geleid tot een eenstemmig advies. De vereeniging van werkgevers in het bakkersbedrijf, de chr. bakkerspatroonsver- eeniging, en de drie bakkersgezellenorgani- saties staan afwijzend tegenover een even- lueele wijziging van de arbeidswet, waar door de tijdstippen, waarop begonnen mag worden met het vervoeren, resp. het ver- koopen en afleveren van versch brood, ver vroegd zouden worden. De R.K. bakkerspa- troonsvereeniging daarentegen is evenals de drie centrale werkgeversorganisaties, daar voor. De tegenstanders van de vervroeging van het afleveringsuur zijn van opvatting, dat het onmogelijk is het aanvangsuur van den arbeid in de bakkerijen op vijf uur 's mor gens te handhaven. Men vreest alzoo een terugkeer tot den nachtarbeid. De indruk is evenwel verkregen, dat de minister er toe neigt om niette min een proef te nemen met ver krijgbaarstelling van versch brood in de ochtenduren, in dien zin echter, dat de bestaande arbeidsregeling in het bakkersbedrijf zal worden ge handhaafd. De organisaties, die een afwijzend stand punt innemen, zijn van oordeel, dat dit ab soluut onmogelijk moet worden geacht, ten zij een grooter personeel wordt ingescha keld. wat, met het oog op den toestand in de bakkersbedrijven, zal moeten leiden tot verhooging van den broodprijs. De beroemde dirigent Toscanini is gister ochtend aan het Hollandsche Spoor Station in de Residentie aangekomen. Hij werd op het perron verwelkomd door het bestuur van het Residentie-orkest en door den gast- dirigent van dit orkest, den heer Issay Do- browen, die mevrouw Toscanini bloemen aanbood. De heer en mevrouw Toscanini hebben zich daarna begeven naar Hotel Vieux Doelen, waar zij voor de komende dagen intrek hebben genomen. Geen persoonlijke ongelukken. Op den 's-Gravenweg onder Rotterdam is gisteren een melkwagen in botsing gekomen met een uit de tegenovergestelde richting komende auto. De melkwagen werd totaal vernield. De auto sloeg over den kop. Won der boven wonder zijn er geen persoonlijke ongelukken gebeurd en oók het op hol ge slagen paard kon, zonder dat het ongeluk ken had veroorzaakt, worden opgevangen. De melkwagen, bespannen met één paard en bestuurd door den 37-jarigen A. de R. verliet een der erven op den 's-Gravenweg en draaide de Rijstraat op in de richting Rotterdam. Uit tegenovergestelde richting naderde een auto, bestuurd door den 29- jarigen P. H. K. uit Moordrecht, die naar huis terugkeerde. Wat de oorzaak is ge weest kon nog niet worden vastgesteld, doch op een gegeven moment botsten de beide voertuigen met zulk een hevigheid op el kaar, dat de auto over den kop sloeg en aan den rechterkant van den weg terecht kwam. De voerman van den melkwagen en zijn echtgenoote, die bij hem op den bok had plaats genomen, werden van den bok geslingerd en tegen de straat gesmakt. Dixir den schok raakte het paard van den melkrijder los en sloeg op hol Het dier rende den 's-Gravenweg af, de Hoflaan door en via den Oostzeedijk belandde het op den Honingerdijk, waar men er in slaagde het verschrikte dier op te vangen. Het mag een wonder genoemd worden, dat de gevolgen van deze aanrijding nog zoo onschuldig zijn geweest De melkrijder kreeg enkele kleine wondjes aan het been zijn echtgenoote liep lichte verwondingen in het gezicht op en de bestuuder van de over den kop geslagen auto kreeg lichte kwetsuren aan de bandon. De auto werd zwaar beschadigd en is later door een kraanwagen weggesleept. De melkwagen werd vrijwel geheel vernield, terwijl de inhoud van de melkbussen, waar van er eenige in den sloot terecht kwamen, verloren ging. ln den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 2 uur ontstond onder verdachte omstandigheden brand in een dubbel woon huis in de kom van het dorp Bathmen. Hel perceel brandde geheel uit. Hét eene gedeelte werd bewoond door den ongehuw- den, ongeveer oO-jarigon eigenaar J. Didde- rink, die daar samen woont met den even eens ongehuwden S. van der Werf. In de andere helft woonde de wed. Beekhof. De woningen met inboedel waren verzekerd. Als verdacht van brandstichting werden de beide mannelijke bewoners van het per ceel door den gemeente veldwachter van Bathmen en de marechaussee van Deven ter in verhoor genomen, v. d. W. heeft vrij spoedig bekend don brand te hebben aan gestoken. Hij Zal naar Zutphen op trans port worden gesteld. Ook D. heeft tenslotte hekend. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat nog een derde persoon bij deze brand stichting is betrokken. 31. ATHOS EN ZIJN SECONDANTEN. Atlios en d'Artagnan verschenen op den vastgesteldcn tijd achter het klooster der Carmelieten. Zij begroetten elkaar zeer beleefd. Athos was nog alleen, hij wachtte op zijn secondanten. d'Artagnan veront schuldigde zich dat hij. geen secondanten had meegebracht, daar hij niemand in de stad kende. Tot zijn verbazing verschenen even later Porthos en Aramis op het too- neel. „Wat moet dat beteekenen? Met dezen Jongeman hier zou ik immers duelleeren!" zeide Porthos verbaasd. „Zeker, zeker! Maar pas om 1 uur", ant woordde d'Artagnan. „En ik heb hem Ook uitgedaagd!" riep Aramis. „Om twee uur pas!" gaf de jonge Gascog- ner kalm ten antwoord, daarbij de heeren verzoekende, hem te verontschuldigen, dat hij hen niet allen een gelijke kans kon bieden. Athos had echter het eerste recht om hem te dooden. DINSDAG 2 MAART 1987. Hilversum I. AVRO-uitzending. 11.9011.80 v.m. en 8.80 —7.00 RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gêwijde muziek. 10.30 Orgelspel. 11.00 Lezing. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.15 Gramofoonplaten. 1.00 Omroeporkest. 1.45 Gramofoonplaten. 2.00 Omroeporkest en solisten. 3.00 Kniples. 4.00 Zang en piano. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.05 Kinderhalfuur. 5.35 Omroeporkest. 6.30 Psychologische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonplaten. 8.30 De Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Renova-kwintet. Het slachtoffer in het achter hoofd geschoten. Reeds een arrestatie. Omtrent het misdrijf dat Vrijdagavond laat op den Bezuidenhoutscheweg te Den Ilaag is gepleegd, en waarvan wij nog in liet grootste gedeelte van onze oplaag van Zaterdag j.1. konden melding maken, ver nemen wij nog de volgende bijzonderheden. Te kwart over elf ontving de politie be richt, dat men op het Bezuidenhout, even voorbij het voormalige „Kleine Loo", tegen over het Windhondenterrein, een stilstaan- den auto met brandende lampen had aange troffen, in welken wagen iemand lag, die vermoedelijk reeds was overleden. Onmiddellijk reed de recherche van het hoofdbureau derwaarts en zij trof daar toen bij den auto twee mahnen aan, die ver klaarden op weg naar huis het geval te heb ben waargenomen. Eén hunner interes seerde zich voor het merk en was toen tot de ontdekking gekomen, dat in den wagen iemand in de kussens weggedoken zat. Eén van de beide mannen had toen, veronder stellende met een beschonkene te doen te hebben, het portier geopend en ontdekt, dat de passagier of bewusteloos of dood was. Intusschen passeerde toevallig een dok ter met zijn auto en deze geneesheer wiens hulp werd ingeroepen kon slechts den dood constateeren. Het bleek dat de passagier met een hard voorwerp op het hoofd was getroffen, De aanvankelijke mee ning, dat de man was doodgeschoten, vond geen bevestiging. De auto droeg het nummer G 25332. Het verdere onderzoek heeft uitgewezen, dat de eigenaar van den wagen, iemand uit Haarlem, aan twee personen had opgedra gen, te trachten den auto op de Vrijdag- avondmarkt bij het. Spui in Den Plaag te verkoopen. De wagen verkeerde nog in zeer goeden staat. De twee personen, die zich daarop met den auto naar Den Haag hebben begeven, waren de 45-jarige garagehouder P. H. en zekere J. Eenigen tijd nadat men op de autobeurs was aangekomen, meldden zich twee gega digden voor den wagen aan. Na eenig onder handelen werd te half elf tot een proefrit besloten. Hieraan namen P. H. en de beide gegadigden deel, inmiddels zou J. in de om geving van de autobeurs achterblijven tot men den proefrit zou hebben volbracht. Plet duurde evenwel een half uur, drie kwartier en langer, doch J. vernam niets meer van don auto en de inzittenden. Ilij heeft tenslotte aangifte hij de politie gedaan en is daarna met een anderen auto medegereden naar Plaarlem. J. kon slechts een vaag signalement opgeven van de „ge gadigden", die naar alle waarschijnlijkheid den moord hebben gepleegd. Bij de sectie op liet lijk is gebleken, dat de garagehouder toch door een revolverschot in liet achterhoofd is gedood. Bij de reconstructie van de misdaad is ge bleken, dat men moet aannemen, dat een der misdadigers naast het slachtoffer heeft gezeten en de eigenlijke moordenaar op de achterzitplaats is gaan zitten. Toen de auto in de Stille Bezuidenhout was aangekomen, heeft deze laatste den be stuurder met een revolver van klein kaliber in het achterhoofd geschoten, terwijl de an dere handiet de auto tot stilstand heeft ge bracht. Het slachtoffer dat onmiddellijk dood moet zijn geweest, is daarna van zijn geld beroofd en van de voorzitplaats over de leuning heen naar de achterbank getrokken, waar een jas over het lijk is gelegd. Een arrestatie. Naar wij vernemen heeft de politie Za terdagmiddag een man gearresteerd, in wien zij een der daders van den moord in den auto, welke Vrijdagavond op den Bezuiden houtscheweg is gepleegd, meent te hebben. Omstanders, die op de automarkt getuige zijn geweest van de besprekingen over den verkoop der auto, hebben naar van poli tiezijde wordt medegedeeld den arres tant herkend als een van de. twee adspiranl-' koopers, die, met II. in gesprek waren. In het belang van het onderzoek konden echter nog geen nadere mededeelingen wor den gedaan. 11.00 Berichten ANP. AVRO-Dansorkest. H.4 512.00 Gramofoonplaten. Hilversum II. KRO-Uitzending. g oo—9.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten. I.00 Gramofoonplaten. I.15 KRO-Orkest. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 KRO-orkest. 4.50 Gramofoonplaten. 5.05 De KRO-Melodisten. (Om 5.45 Felicitatie- bezoek). 6.40 Esperantocursus. v 7.00 Berichten. 7.15 „Aanpassing bij het missioneeren", causerie. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonplaten. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Gramofoonplaten. 9.30 KRO-symphonie-orkest. II.1512.00 Gramofoonplaten. Op de luchtlijn naar Rome. De K.L.M. meldt thans nadere bijzonder heden over haar samenwerking met de Avio Linee op de lijn Amsterdam—Frank fortMilaan—Rome. Deze iuchtverbinding zal in samenwerking met de Deutsche Luft hansa en de Italiaansche maatschappij wor den uitgevoerd. Het vorige jaar vloog men nog via Keulen, doch om een snellere ver binding tot stand te brengen, zal dezen zomer rechtstreeks van Amsterdam naar Frankfort worden gevlogen. Hoewel Keulen op deze lijn niet meer wordt aangedaan, zal Amsterdam toch nog een dagelijksche verbinding met deze stad onderhouden. De Italianen zuilen met ingang van Maart enkele voorbereidende vluchten tusschen Amsterdam en Milaan maken, alvorens daadwerkelijk deel te nemen aan het ver keer tusschen Nederland, Duitschland en [talie. Zij zijn ervaren „Alpenvliegers". Reeds geruimen tijd vlogen zij dagelijks tus schen Venetië en Munchen. De Avio Linee heeft een luchtvloot sa mengesteld uit Savoia Marchetti, Fiat, Dou- glas en (één) Fokker-vliegtuigen. Naar Amsterdam zal zij vliegen met Sa voia Marchetti's van het type S 73, waar mee o.a. de Belgische maatschappij Sabena reeds jaren vliegt. Het vorige jaar nog tus schen AmsterdamBrussel en Parijs, en Fiat G 18. Deze Fiat-vliegtuigen uiterlijk eenigszins op de Douglas gelijkend, zijn uitgerust met 2 Ilornet-motorcn van 1000 P.K. elk welke motoren ook het K.L.M.- toestel Toekan heeft. Dit zeer snelle toestel het vorige jaar door de Avio Linee reeds in gebruik gesteld, biedt plaats aan 18 pas sagiers. Naar medegedeeld wordt, is in voorberei ding een regeling voor de controle op den uitvoer van kropsla, tomaten en komkom mers, aan de hand van de landbouw-crisis- wet 1929, waarvan de invoering is vastge steld op 1 Maart 1937 en waarvan de uit, voering zal worden opgedragen aan het uit- voer-controle bureau voor groenten te 's-Gra- venhage. De uitvoer van bovengenoemde producten zal van 1 Maart af alleen kunnen geschie den, indien de zendingen zijn vergezeld van een „certificaat", waaruit blijkt dat de pro ducten aan onderstaande eischen voldoen: a) „gezond" vrij van plantaardige- en dierlijke aantasting en van andere teeltge breken. b) „gaaf" vrij van hagel en vastbeschadi- ging. c) „zuiver" vrij van aangewende ziekte- bestrijdingsmiddelen en verontreinigingen. d) „rijp" in een zoodanige graad van rijp heid verkeerend, dat liet in goeden toestand ter plaatse van bestemming aankomen rede lijkerwijze mag worden verwacht. e) „versch" in een zoodanige staat van verschheid verkeerend als met het oog ep het product en de bestemming wenschelijk is. BEEN AFGEKNELD. Een schipper, die bij het vastmaken van oen Rijnaak aan de Houtmankade te Am sterdam Zaterdagmiddag een tros liet vie ren, geraakte met zijn been in een lus van den stalen kabel bekneld. Het been werd af geknepen. De man is naar het Wilhelinins- gasthuis vervoerd. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN- 1 ijdens het vrij hevige onweer, dat. *e~ paard met zwaren regenval, Zaterdagavond ten Zuiden van Utrecht woedde, is de blik" seiy.. '"geslagen in het woonhuis slaand® nabij het gemaal in de buurt van 'e Heemstede onder de gemeente Vreeswijk- De bliksem sloeg alle ruiten van de wo ning stuk en richtte ook binnenshuis scba- ue aan. De vrouw des huizes liep door oorj ïksem vrij ernstige brandwonden aan ba gelaat op en moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen. DE DRIE MUSKETIERS 32. EEN ONVERWACHTE ONDER BREKING. Met het zwierigste gebaar trok d'Ar tagnan den degen, maar de twee rapieren hadden nog nauwelijks tegen elkaar ge klikt. toen er een patrouille onder leiding van een zekeren Jussac verscheen. „Opgepast! De waeht van den kardinaal!" riepen Porihos en Aramis als uit één mond. „Degens opsteken, heeren!" Het was echter reeds te laat. De beide tegenstanders waren gezien in een houding, welke geen twijfel liet omtrent hun bedoe lingen. „Zoo!" riep Jussac, „de hoeren muske tiers bevechten elkaar hier dus, zonder dat er met de strenge verordeningen rekening wordt gehouden. Mijne heeren. U is ge arresteerd! Volgt ons zonder tegenstand of wij gebruiken geweld!" „Ze zijn met hun vijven en wij slechts met ons drieën!" mompelde Athos. „We zullen het onderspit delven. Mij blijft niet anders over dan me op den dood voor te bereiden, want ik kan niet nogmaals over wonnen voor den commandant verschijnen."

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2