Texel Visscherij Autobotsing De Bilt seint De kerkverkiezing in Duitschland Nieuw wereldrecord van Ragnhild Hveger Marktberichten Uit onze Omgeving Polen buiten den ideologischen strijd Marineberichten Hr* Ms* „O 16" heeft mooi weer Vlooteenheden in Indië en in Nederland Uitslag verloting U*D*I* Stem des Volks Dorps verfraaiing* Onderhandsche verhuring Visscherijberichten* CALLASTSOOG GUNNING Naai' we vernemen is de uitvoering van de verbouwing van het winkelhuis van den heer S. Vogelzang, alhier, gegund aan den heer P. Vos Jbz. OPGEVANGEN POSTDUIF Door den heer D. Zeeman is een postduif opgevangen geringd, Holland 36, no. 1032 ANNA PAULOWNA Kinderzang. ankenkoorts, iets waarvoor de heer Van der Kolk vreesde, toen hij Zaterdag avond voor het eerst met z'n kinderkoortje in Veerburg een uitvoering gaf, was zeker bij z'n zangeresjes en zangertjes geen spra ke. De kinderen, leerlingen van school III (Oostpolder), zongen zoo onbevangen, dat het eerder scheen of uitvoeringen geven hun dagelijksch werk was, dan we! dat het hier hun debuut op de planken gold. Vol toewij ding deden ze hun best, de aanwijzingen van meester goed op te volgen. De uitspraak was zoo duidelijk, dat we achter in de zaal woord voor woord konden verstaan, ook als er zacht gezongen werd. En dit laatste kon het koortje buitengewoon goed. Daar door behoefde niet, waar luid gezongen moest worden, de zang in geschreeuw te ontaarden (zooals maar al te vaak bij kin deren gebeurt), was er toch voldoende nu anceering en klonk het zingen nooit ruw. Natuurlijk was niet al het gebodene vlek keloos, maar de goed gevulde zaal vergat niet, dat pas een half jaar gestudeerd was, tilde niet zwaar aan de kleine foutjes, waar tegenover zooveel goeds stond en genoot van het begin tot het einde van den frisschen zang, zoowel van het koortje als van de solistjes. Drie meisjes en drie jongens voerden na de pauze een blijspelletje op: „Ludovicus knikkebol in het huis van de tooverkol", en 't werd een even groot succes als de uit voering van het koortje. Wat speelden de jongelui leuk los en wat was de aankleeding goed verzorgd. De dank van den leider aan z'n helpsters, de dames P. Rezelman en E. Vorstman en aan den heer Rezelman, die de grimage verzorgde, was dan ook welverdiend. De laatste, leider van Ormenio, heeft vast bij het optreden van de jeugdige tooneelistjes nieuwe perspectieven voor een toekomstige aanvulling van Ormenio's tableau de la troupe gezien! Hadden de kinderen het reeds tijdens de uitvoering „met bloemen gezegd", namens de ouders bracht de heer Van Balen Blan ken aan het einde van den avond, onder het aanbieden van een cadeau, dank aan den heer Van der Kolk. In zijn, van veel waardeering getuigend speechje, wees spr. er o.a. op dat bij de opvoeding niet alle-en de geestelijke en lichamelijke ontwikkeling aandacht vraagt, maar ook de kunst niet mag worden verwaarloosd. W1ERINGEN Cursus E. H. bi] ongelukken. De afd. Wieringen van de Holl. Mij. van Landbouw heeft weer een cursus georgani seerd in eerste hulp bij ongelukken. Voor dezen cursus, onder leiding van Dr. J. Bee- ker bestaat weer groote belangstelling. Ja zelfs zoo groot, dat waarschijnlijk splitsing noodzakelijk zal zijn. V.I.O.S. Door de tooneelvereeniging V.I.O.S. werd Zondagavond jl. in Het Eigen Gebouw een uitvoering gegeven. Toen te ongeveer 8 uur de heer D. Kooij het openingswoord uitsprak, was de geheele zaal gevuld. Voor de pauze werd opgevoerd een drama tische schets „Naar het Huis", en daarna het kluchtige stuk: „Een Knap Stel". De tooneelisten konden voor beide num mers een welverdiend applaus in ontvangst nemen. Een gezellig bal besloot dezen avond Mandolinevereeniging. Zondagavond j.I. werd in Concordia door de Mandolinevereeniging „Oefening Kweekt Kunst", een uitvoering gegeven. De heer N. Klomp sprak het openings- koord. Na het welkom kregen we een viertal muzieknummers te hooren en wel: „Die grosze Stunde" van Konrad Wölki; „Gold und Silber", wals, van Frans Léhar; „La Frisonette", ouverture, Joh. B. Kok; „Alte Kameraden", marsch, van C. Teike. Hierna werd opgevoerd: Polly Perkens, een spel van liefde en list. De rollen werden schitterend vervuld en het waren vooral „Polly" en „Bob" die ie ders bewondering hadden. De aan het einde gesproken dankwoorden van den heer Klomp waren dan ook zeer zeker verdiend.. Een geanimeerd bal besloot dezen zoo goedgeslaagden avond. HEER-RU GOW AARD Ernstig gewonden. Groote schade. Zondagavond ongeveer 5 uur passeerde de 5-persoons Buick, G.Z. 18538, waarin een vijftal Amsterdamsche visschers, die in het Noorden waren wezen visschen, even voorbij de hoeve Jagtrust, bewoond door den heer M. Blauw, een paar wielrijders, waarbij links werd uitgehaald. Tot hun groote ont zetting zagen dezen, dat de auto, die met zeer matige vaart, naar schatting ongeveer 40 km. reed bij het „ophalen" steeds naar rechts bleef doorgaan. Een botsing met een der wegboomen was onvermijdelijk. De schok, die precies door het midden van den radiator werd opgevangen, had ontzettende gevolgen. Als een paal bleef de auto tegen den boom staan, waarbij de inzittenden naar voren werden geslingerd. Alle ruiten werden verbrijzeld, het middenschot in de auto werd door de druk van de drie achter in zittenden als een hoepel verbogen. Een van hen slingerde over de rechts naar den cb-"ffcur zittenden persoon heen en kwam ge 'cltelijk door de voorruit te hangen. Ver moedelijk heeft de chauffeur door stutting tegen het stuurrad dat naderhand geheel bleek vast te staan, een dergelijk lot niet gedeeld, daar hij oogenschijnlijk er nog goed scheen afgekomen. Verwachting: Matige tot krachtige, in het Zuiden nog stormachtige. Zuidelijke tot Westelijke wind, toenemende be wolking, later wellicht sneeuw- of ha gelbuien, weinig verandering in tem peratuur. Verdere vooruitzichten: Nog guur en buiig. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 746. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 2 gr. C. is 36 gr. F. Allen waren door de glasscherven echter meer of minder ernstig gewond. De ontboden, spoedig ter plaatse zijnde geneesheer Zwarteveen constateerde bij een der personen een beenbreuk. Deze werd evenals een ander die mede bloedend ver wond was en ook over pijnen in den rug klaagde, naar het Cntraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Een derde persoon, bij wien een hersen schudding werd geconstateerd, werd in het vlak bij zijnde café Liefhebber binnenge dragen. Tegen het advies van den geneesheer wenschte deze met de beide anderen, die na verbonden te zijn, den terugtocht naar Amsterdam met een auto uit de garage De Groot konden aanvaarden, mede te gaan. Het karkas van de auto werd door de kraanwagen van de Groot opgehaald en voorloopig in de garage geborgen. Naar de „Dienst aus Deutschland" meldt, zou de tekst der verkiezingsbepalingen voor de evangelische kerkverkiezingen in groote lijnen reeds in het rijks-kerkministerie vast gesteld zijn. De publicatie kan in het begin van Maart verwacht worden. De belangen zullen principieel bevestigen, dat de evangelische kerkverkiezingen opge vat worden als een volstrekt eigen aangele genheid van de kerk zelf en met uitsluiting van iederen niet-kerkelijken invloed. Binnen het kader van de kerk wordt dan ook aan de afzonderlijke kerkpartijen de volledige vrijheid gewaarborgd den verkiezingsstrijd te voeren en eigen opvattingen te propa- geeren. Naar van bevoegde zijde verklaard wordt, zullen staat en partij tegenover den kerk- verkiezingsstrijd de neutraliteit in acht ne men. De taak der Algemeene Synode een nieu we kerkleiding in het leven te roepen, zal op kerkelijk terrein worden uitgevoerd, zon der eenigerlei inmenging van andere zijde. Door de uitschrijving van de kerkverkiezin gen wil men aldus wordt verder ver klaard de Evangelische kerk in Duitsch land wederom een kans geven een einde te maken aan den vernielenden kerkstrijd en zichzelf en de geloovigen een nieuwe orde ning te geven. De tendentie is onmiskenbaar, dat de staat aan de kerk een volstrekt zelfstandige ont wikkeling op haar eigen terrein wenscht te geven. Tusschen Duitschland en Rusland In de „Kunjer Warszawski" schrijft oud premier generaal Sikorski dat Polen geen deel mag nemen aan den ideologischen strijd tusschen Duitschland en Rusland. In een oorlog tusschen deze beide landen, zou Polen voor de kosten moeten opkomen. Si korski gelooft niet aan een Duitschen aan val op Rusland, aangezien de militaire krachten van beide landen ongeveer in even wicht zijn. Polen moet zich in dezen houden aan de essentieele richtlijnen van de Fransch-Poolsche alliantie. DE STROOM VAN ITALIAANSCHE VRIJ WILLIGERS VOOR SPANJE IN JANUARI. De „Manchester Guardian" beweert, dat in den loop van Januari in grooten getale Italiaansche vrijwilligers naar Spanje zijn blijven stroomen. Het blad meldt: Op 7 Januari vertrokken 8000 man uit Napels. Den veertienden werden 4500 man en 3 secties aanvalswagcns te Napels inge scheept aan boord van het mailschip „Lom- bardia". Den twee en twintigsten werden 6000 man ingescheept op de „Sannio" en de „Toscana". Op hetzelfde oogenblik werden de onderzeeërs „Pietro Micca", „Narvalo" en „Delfino", benevens een vierde, wiens naam niet bekend werd gemaakt, onken baar gemaakt, waarna zij naar Spanje ver trokken. Den zes en twintigsten vertrokken met de „Lombardia', de „Sardegna" en de „Calabria" uit Napels honderd ton kanon nen en honderd ton munitie. Te Gaeta wer den nog 2500 vrijwilligers aan boord geno- men;, O? 8 Januari waren 20.000 „vrijwilli gers" uit een andere haven verscheept. In dezelfde maand werden 2500 tot 3000 Duit- sche „vrijwilligers" te La Spezia verscheept, tegelijk met luchtafweermateriaal. Een tweede verscheping van Duitsche „vrijwilli gers" geschiedde te La Spezia tegen het einde der maand." Op de 880 yards en 1000 meter borstcrawL De Deensche zwemster Ragnhild Hveger heeft gisterenavond te Stockholm het we reldrecord 880 yards borstcrawl verbeterd en gebracht op 11 min. 16.1 sec. Het record stond tot dusverre op naam van de Ame- rikaansche zwemster Leonore Kight met 11 min. 34.4 sec., gevestigd te New York op 22 Juli 1934. Voorts bracht Mej. Hveger het wereld record 1000 meter borstcrawl, dat reeds in haar bezit was, omlaag van 14 min. 35.6 sec. tot 14 min. 12.3 sec. Het oude record had zij op 23 Augustus van het vorige jaar te Helsingfors gevestigd. Menschen. die zóóveel hoost hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaok maanden cadeau in hospitaal of huis van bewaring Nog geen stabiele vischprijzen. Zaterdag waren de vischprijzen aan den IJmuider afslag weer een weinig naar omlaag gegaan. Tong deed een dubbeltje per kilo minder, ook Tarbot ging omlaag. De schol- prijzen daarentegen beginnen zich te herstel len; ze liepen aardig omhoog. Vooral de zet- en kleine schol begint weer aardig op gang te komen; zetschol liep tot ten hoogste 25 per 50 kilo op. Natuurijs voor de visscherij. Na eenigen rusttijd in de aanvoeren van natuurijs uit Noorwegen te IJmuiden, is ver leden week weer een lading daar aangeko men. Er wordt allengs meer gebruik van dit ijs gemaakt en het schijnt uitstekend te vol doen. De bergruimte heeft men dan ook uitge breid te IJmuiden. Goede berichten van Rotterdam Wederom is men te Rotterdam over de af- geloopen week goed tevreden over den aan voer van visch. Men verheugt zich er over, dat er ook meerdere loggers aan de markt komen. Dat dit tot dusverre niet in die mate werd gedaan, schrijft men toe aan de onbe kendheid met deze markt, maar men hoopt, dat nu voortaan meer geregelde aanvoer de zer schepen zal plaats hebben. Rotterdam, zoo zegt men, heeft in de stad zelf al veel afzet en de vele randgemeenten kunnen nog veel visch opnemen. Over de besteede prijzen waren zoowel han delaars als aanvoerders tevreden. Wat wil men dus nog meer? Reeds nu omlaaggaande prjjzen voor de Waddenzeeharing. Nauwelijks is er wat aanvoer van haring of de prijzen gaan al sterk naar omlaag. Nu reeds 4.50 per tal; dat belooft voor de teelt niet veel goeds. Het zou daarom zoo gewenscht zijn, dat er voor dit artikel dadelijk een stevige pro paganda wordt gevoerd, want zeer zeker zou daarmee succes zijn te bereiken. We weten niet of de commissie voor meer vischgebruik, die haar zetel heeft te IJmui den, zich daarvoor wil spannen, maar mis schien is er door de randgemeenten van de Waddenzee wat geld los te krijgen van de Visscherij-Centrale om, naast deze commis sie deze speciale waddenharing-propaganda ter hand te nemen. Het is toch maar korten tijd, dat aan deze haring aandacht behoeft geschonken te wor den, maar voor de omwonende visschers kan de teelt van groot financieel belang worden genoemd, indien er een behoorlijke prijs voor het artikel kan worden gemaakt. Zal het voornemen van den Minister van Sociale Zak$n om de waddenharing ter be schikking te stellen van de werkloozen ook in gebakken staat, nu tot uitvoering worden gebracht? Wederom in het belang der vis schers hopen we dat, want een groote inzin king der prijzen kan daardoor waarschijnlijk worden voorkomen. Maar daarnaast verstrekking ook aan andere groepen, waarvoor dan propaganda dient te worden gemaakt. Menigeen in den lande kent de lekkernij „gebakken panharing" niet, om dat men in den regel in het binnenland er niet weet aan te komen. Er ligt te dien opzichte nog veel terrein braak. Hooge besomming van een haring- logger. De Telegraaf bericht uit Scheveningen, dat de hoogste besomming 51.200) in het af- geloopen haringseizoen werd gemaakt door de Scheveningsche logger no. 261, schipper P. den Heyer. Dat is een respectabel bedrag. De uitkomsten verleden jaar waren ook beter dan in 1935. De Russische afname heeft tot dit resultaat veel bijgedragen, omdat daar door de prijs van de kantjes goed op peil bleef. Voor het volgende seizoen verwacht men ook goede afname in Rusland. Luitenant ter zee le kl. B. J. Velderman, onlangs uit Oost-Indië gerepatrieerd, zal op 1 Maart geplaatst worden op Hr. Ms. torpedo- instructieschip Schorpioen te Nieuwediep. Officieren en bemanning enthou siast over de ontvangst te Wash ington. Blijkens een bij het departement van De fensie ontvangen draadloos telegram bevond Hr. Ms. „O 16" zich op 25 Februari, des mid dags te 12 uur, op 37 graden 20 minuten N.B. en 74 graden 13 minuten W.L, De heer W. Leen, baas-zeilmaker aan de Rijkswerf te Den Helder, vierde Zaterdag zijn 50-jarig ambts jubileum. De directeur, ir. S. Visman, spelt den jubilaris de zilve ren medaille van H.M. de Koningin voor 50-{arigen trouwen dienst op de borst. Het was fraai weer. Er was een kalme zee. Het bezoek aan Washington is in alle op zichten geslaagd. Officieren en equipage zijn schitterend ontvangen. 's-Gravenhage, 27 Febr. In haar Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijzi ging van de Dienstplichtwet dat naar men weet, in hoofdzaak inhoudt een verlenging van den eersten oefeningstijd voor dienst plichtigen der zeemacht, en vergrooting van het aantal herhalingsoefeningen deelt de regeering mede, dat de verlenging van den eersten oefeningstijd van dienstplichtigen der zeemacht nauw verband houdt met haar over tuiging dat de opleiding van het beroeps- personeel in principe hier te landen moet plaats hebben. Het gedeelte van de, in beginsel voor Indië bestemde, zeegaande vloot, dat de regeering in de toekomst in Nederland wil doen verblijven, bestaat uit 1 kruiser, 3 jagers en 4 onderzeebooten. In Indië blijft dan een operatief orgaan van 2 kruisers, 8 torpedobootjagers en 12 onder zeebooten voor onmiddellijk gebruik ge reed, waarbij nog 1 jager en 2 onderzee booten als onbemande materieel-reserve eenigszins mogelijk, ook een der twee leaders geregeld in Indië verblijven zal. Deze vlootreserve zal bemand zijn gedeelte lijk met beroepspersoneel en gedeeltelijk met personeel in opleiding, aangevuld met dienst plichtigen. Het personeel der thuisgevaren schepen dient gedeeltelijk op de vaartuigen voor cfs Nederlandsche verdediging en gedeeltelijk als kader en kern bij de vele en verschillende op leidingen. Zij vormen de bemanning van de in Nederland gestationneerde schepen van de zeegaande vloot, welke schepen noodig zijn voor voortgezette opleiding van het personeel, voor gezamenlijke oefeningen, voor vlagver toon en voor beproevingen van nieuwe instru menten en tactische methoden. Ten aanzien van haar voorstel tot ver grooting van het aantal herhalingsoefeningen, zegt de regeering, dat het bij het huidige stelsel van eersten oefentijd bepaald onver mijdelijk is. De trekking van de verloting ten voordeele van het Tex. Kleeding-comité, verbonden aan den feestavond van ,,U. d. I." heeft Zaterdag plaats gehad. De uitslag was als volgt: 25 schilderijtje (annemone); 66 blik biscuuit; 99 pannebordje; 235 aard.lepel en vorkjes; 336 busje koeken; 476 slagroomklopper; 535 boek, 562 sierhanddoek; 567 schortje (grootste); 607 presenteerblaadjes609 eierwarmer 667 sportriem; 668 sportriem; 751 cactus potje (zwart); 764 bloempotje (asbest); 777 gebord. kleedje; 867 flesch vlekkenwater (groot); 921 camisole; 951 sportriem; 955 kruik met kruikenzak; 960 sportriem; 1069 cactuspotje (zwart); 1130 roomstelletje (pla teel); 1174 bon schoenreparatie 1.50; 1227 doos met flacon en zeep; 1249 zijden kleedje; 1271 waschhandjes; 1299 schilderijtje (zwa nen); 1316 vaas; 1352 sigarenaansteker; 1372 gehaakt kleedje (wit-ovaal); 1381 kleedje (blauw gebord.); 1430 sportriem; 1472 bak oven; 1506 vaas (zwart)1548 kussen; 1565 overhemd; 1591 bloemenkan; 1605 bloempotje (geel); 1608 camisole; 1624 bonbonbakje; 1642 koektrommeltje; 1660 schilderijtje (boeren kar); 1668 sportriem; 1681 muts; J.716 twee cactuspotjes (zwart); 1730 idem (gekleurd); 1750 bloempot; 1776 roomstelletje (kristal); 1819 schilderijtje (kaketoe)1833 étui lepel tjes; 1839 rookstel; 1929 vaas (bruin glas); 1967 fruitschaal; 2156 kleedje (rond, zwart); 2157 kleedje (gehaakt, rond); 2169 pannelap (rose); 2201 theeblaadje; 2219 vaas(rood); 2227 schilderijtje (rozen); 2273 schortje; 2296 bon schoenreparatie 1.2464 stoel; 2515 fl. vlekkenwater (klein); 2584 vaas (geel en bruin); 2587 pannelappen (blauw); 2605 vaas (lila, Leerdam); 1607 camisole; 2654 compot- schalen. Oudeschild. Zondagavond vond in het Eigen Gebouw een uitvoering van „De Stem des Volks", on der leiding van den heer Plomp, plaats. Hoe wel de opkomst bevredigend mocht zijn, kon den er toch nog wel meer belangstellenden door hun aanwezgheid te kennen hebben ge geven, de uitzonderlijke prestaties, waartoe dit nog jonge koor in staat is, op prijs te stellen. Mede in verband met de ongunstige om standigheden, zooals een te kleine tooneel- ruimte en een met de vluchtige overblijfselen van brandende sigaren en sigaretten gevulde zaal, hebben de zangeressen en zangers het zeker niet gemakkelijk gehad. Dat niettemin alle liederen zonder uitzon* dering op uitmuntend wijze werden vertolkt, zal zeer zeker in nauw verband staan met da goede leiding, die het koor van den heer Plomp krijgt, waardoor een ieder zich ten volle van haar of zijn taak bewust wordt. Het zou ons te ver voeren hier alle num* mers te vermelden, en we volstaan met da mededeeling dat behalve eenige strijdliederen o.a. ook een tweetal kerkelijke liederen, n.1, „Siccut Ovis" en „Jerusalem Surge", van Pa* lestrina, gezongen werden. Tot slot het „Spin* neliedje", een liedje dat steeds in den smaalt valt door z'n pittige voordracht. Na een korte pauze werd door eenige leden van de tooneelvereeniging P.A.L.V.U. een dra* matisch één-actertje „Hel" opgevoerd en ver* volgens een vroolijk blijspelletje „Terug van de Congo". Een en ander werd met gespannen aandacht gevolgd, en zoo bij het eersta stukje de zakdoeken te pas moesten komeiv bij het laatste kon men zijn schade ruim schoots inhalen door de grappige tooneelen en verwikkelingen, welke hierin voorkwamen. Inmiddels was het „officieele" gedeelte hiermede afgeloopen en bleef men de too* nen van,de instrumenten, door de heeren Boom en Smidt hieraan ontlokt, nog geruimen ttjd vroolijk en gezellig bijeenhuppelen. Vorige week is men begonnen de verschil* lende hoopen oud ijzer, die op verschillende plaatsen in ons dorp lagen opgetast, op ta ruimen, waardoor het aanzien van het dorp op niet geringe wijze wordt verfraaid. Daar er oud-ijzer van 12 jaar is opgespaard kan men denken dat de hoopen al respectabele afmetingen begonnen aan te nemen. Reeds is een schip met 350 ton geladen, terwijl een tweede schip van 200 ton nog in lading is. VISCHAFSLAG OUDESCHILD. Deze week is voor de wulkenvisschers geen voordeelige week geweest, getuige het ge ring aantal dagen dat er gevischt is. Welis waar was de prijs iets opgeloopen, doch dit be drag was zoo gering, dat het de week niet goed kon maken. De aanvoer was 26 Febr. 626 kg van 23. tot 23.70 per 100 kg. De Waal. De oude ijsbaan bij de Waal in polder Waal- en-Burg, eigendom van de Doopsgez. Gem. alhier, groot pl.m. 3y2 H.A., is dezer dagen onderhands verhuurd aan de heeren Gebr. Broekman voor 165. 27 Febr. Aangebracht door korders: Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar Wijting p. kg 0.740.70 0.64—0.58 kist 9.507.5Ó 7.00—5.50 5.20—4.90 2.70—2.50 ALKMAAR, 27 Februari. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 melkkoe f190 en 16 nuchtere kalveren (slacht) fó-9. ALKMAAR. 27 Februari. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen voor: groothandel 80—77V2 ®n kleinhandel 8580 cent. Handel matig. Kip eieren (groothandel) f 3.754.10 en eendeie* ren f 2.75. Handel matig. ALKMAAR. 27 Februari. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwar tier. Aanvoer: 170.000 kipeieren: 5696 Kg. f 3.90—4.10, 58—60 Kg. f 4—4.15, 60-« Kg. f 4.05—4.25, 62—64- Kg. f 4.10—4.35, 64-» 66 Kg. f 4.254.55, per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 1 Maart. Aanvoer: 4500 Kg. uien 70—90 et, Sriel GO ct., grove f 1.10, 2200 Kg. peen f 0.9O-» 1.10, kleine peen 60 ct., roode kool 1.40—fl> gele kool 1.201.40, D. witte kool 1. ALKMAAR. 1 Maart Ter veemarkt waren heden aangevoeraj 73 vette koeien 135250, 305 nuchtere kap veren 414, 278 vette avrkens 4447 ot DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 27 Februari. BerlifaJ Holl. spruiten 1619. Munchen: Holl. roo<W kool 6.507.20, Holl. witte kool 5.006,00. id, savoye kool 6.50, Holl. uien 6.807.60. Bonr>l Buitenl. producten: bloemkool 3050. kom* kommers 140170. schorseneeren 20—23» kropsla 10—18, andijvie 7—20, Frankfort M.: Holl. roode kooi 5.0O—5.50, Holl. schor* seneeren 21.50—24.00. Holl. uien 6—7. F.ssenf Ruitenl. producten: bloemkool I 3045, 1» 15—25, roode kool 5.00, witte kool 4.50, vove kool 5.00, andijvie 2.00. veldsla 5.90^" 6.50, kropsla 3.50—4.00, schorseneeren 30

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 4