De samenkomst der Oslostaten Marineberichten Texel De Bilt seint Japan bereid tot redelijke ontwapening Arrondissements rechtbank te Alkmaar Marktberichten SVIIR Recte van Dn Colijn Duitschland protesteert bij het Vaticaan Voetbal Uit onze Omgeving Verhooging salaris keuringsveearts Verkoop Bouwterrein H. d. S. Oosterend Landarbeidersplaatsje Texclsch Fanfarencorps CALLANTSOOG ANNA PAÜWWNA Massamoord in Addis Abeba Zoo juist zijn de experts der Oslo staten In de Treveszaal In het Depar tement van Waterstaat bijeengeko men. De openingsrede werd gehouden door Dr Colijn, die allereerst namens de Nederland- sche regcering dank uitsprak jegens die der deelnemende staten, 0111 aan de uitnoodiging tot bespreking van de handelsbetrekkingen tusschen de z.g.n. Oslostaten gehoor te ge- yen. Spreker zeide er zich van bewust te zijn, dat deze groep van landen geen vraagstuk ken van wereldbeteekenis kan oplossen, maar zij kan bijdragen tot een uitbreiding ,van den omvang van het internationaal han del et keer en daardoor tot vermindering .van bestaande politieke spanningen. liet is niet zoo gemakkelijk de ware oor zaken der mislukking v'an de kruistochten voor een vrijer handelsverkeer op het spoor te komen Gedeeltelijk is deze mislukking zon der twijfel toe te schrijven aan de kortzich tigheid vaja hen die zich niet genoegzaam rekenschap ervan geven, van welk belang de internalionale handel is met betrekking tot hun welvaart Men zal echter ook in re kening hebben te brengen den wensch der regeeringen 0111 zorg te dragen voor een meer in evaftiwicht gebrachte nationale economie, vermVts door tal van oorzaken het evenwicht der wereldeconomie van voor den oorlog is Verstoord. Tal van denkbeelden zijn reeds geopperd waarvan een der radicaalste is om de quo ta s af te schaffen en te vervangen door ta rieven met beperking van de percentages tot een maximum. Ook andere middelen zijn genoemd. Ik kan mij er toe bepalen u te verzoeken alle mogelijkheden te onderzoeken, welke voeren tot datgene wat wij allen wenschen, te weten 0111 zooveel mogelijk van de boeien welke den handel kluisteren te slaken. Ik besef ten volle dat er geen groot resul taat te verwachten valt van deze uwe eerste samenkomst. Gij zult van gedachten wisse len, gij zult eventueele mogelijkheden on derzoeken, dan zult gij naar uwe landen te- rugkeeren ten einde datgene wat gij gevon den hebt te vergelijken met het oordeel van verantwoordelijke ministers, en dan, zoo vertrouw ik, zult gij terugkomen om aan uw werk de laatste hand te leggen. Doch aangenomen dat gunstige resultaten zouden worden bereikt, dan is nog slechts liet kleinste deel van het werk gedaan, om dat vooral de meestbegunstigingscausule, hoe heilzaam ook in vele opzichten, toch een beletsel vormt voor het wegnemen van handeisslagboomen tusschen landen, die zulks wenschen. Het zal daarom noodzakelijk zijn de mogelijkheden te onderzoeken voor een nieuwe interpretatie der meestbegunstigingsclausule. Men moet er zich echter bewust van blij ven, dat in dit opzicht niets tastbaars kan worden gedaan, zonder de volledige instem ming van die landen, waarmede wij ver dragen hebben. Ons gemeenschappelijk han delsverkeer is volstrekt geen te verwaar- loozon factor, doch het handelsverkeer van elk onzer met sommige der andere landen is belangrijker dan dat van één onzer met alle andere leden onzer groep tezamen. Bijgevolg komt het mij wenschelijk voor 11a te gaan hoe men tot het ontwerpen van zekere vooretellen zal kunnen komen waar mede wij andere mogendheden, kunnen be naderen en wel in het bijzonder de groo- te mogendheden die genegen zijn om naar onze denkbeelden te luisteren. Het is zelfs denkbaar dat gij aan het ein de van uwe eerste vergadering tot het re sultaat zult komen dat het wensche lijk ware een tweede vergadering reeds door afgevaardigden van andere mogendhe den te doen bijwonen, wijl immers één en kel voorstel waartoe gij kunt komen in staat zal zijn resultaten af te werpen in overeenstemming met de beoogde doeleinden. Er is overvloed van goederen in de wereld en toch lijdt een aanzienlijk deel der bevol king van de aarde aan ondervoeding, terwij! soms voedsel vernietigd wordt, als gevolg van de op de spits gevoerde agrarische protectie. Dit alles is zeer ontmoedigend, doch dit mag geen reden zijn ons aan moedeloosheid over te geven. Integendeel, nu er een glimp van hoop daagt, moeten wij het probleem op nieuw aanpakken zonder te letten op de ryis- lukking in het verleden. Daarom dienen we de vraagstukken aan te vatten niet den fer- men wil om iets te doen. Gij zijt, eindigde de minister, vertegenwoordigers der kleinere landen, doch wij beschikken over het enor me voordeel dat wij onderling geen politieke strijdbijlen te wetten hebben. Wij wenschen slechts wat meer welvaart en anders niets. Alleen kunnen wij weinig of niets, teza men zullen wij misschien gehoord worden. Laten wij zoeken naar middelen om de Volkeren meer welvaart te verschaffen. Om op een van deze middelen te wijzen, vestig ik b.v. de aandacht op de mogelijk heid van een meer geordend stolsel van ex port en prijsvorming dan bet huidige. De minister besloot met de conferentie 'n vruchtdragende werkzaamheid toe te wen schen. P groote schaal werden uitgedeeld, zijn gioepen Zwarthemden en ltaliaanscht arbei- res door de woonwijken van de inboorlin gen geloopen, iedere man, vrouw of kind oodend, die zij tegenkwamen. Anderen, die met vlammenwerpers en blikken petroleum gewapend waren, staken de hutten in brand en schoten allen dood, die trachtten te ont snappen. PT1*16"!* n®dat de bom naar maar- ■j. alk Graziani was geworpen hebben Ita- 'u,anSC- 'roePcn het terrein omsingeld en en inlander die zich binnen het ter rein bevond, doodgeschoten Andere troepen werden er op uitgestuurd om wapenzoekin- gen te doen en verdachten te arresteeren. /.oals reeds gemeld, zijn ongeveer 2000 in boorlingen bij die gelegenheid gearresteerd, waarvan het meerendeel is doodgeschoten, het aantal slachtoffers bij dezen massalen moord bedraagt ongeveer 6000. De Japansche minister van marine, Yonai, heeft gisterenmiddag in de sub-commissie voor de marinebegroo- ting van het Huis van Afgevaardig den verklaard, dat de Japansche ma rine bereid is te allen tijd mede te doen aan een eerlijke en redelijke ontwapening, doch dat zij niet de bedoeling heeft het initiatief tot ont wapening te nemen, tenzij de vooruit zichten op succes verzekerd zijn. De minister geloofde, dat het luchtwapen slechts een hulpwapen van de zeestrijdkrach ten is en hij zag geen reden het derde aan- vullingsprogram, dat gebaseerd is op de ver dragen van Washington en Londen te wijzi gen, hoewel de Vereenigde Staten slagsche pen laten bouwen en Groot-Brittannië een herbewapeningsprogram heeft opgesteld. De minister zette vervolgens in comité-generaal zijn vlootplannen uiteen. Naar Un. Press aan zijn bladen meldt, heeft het Duitsche departement van buiten- landsche zaken een nota tot het Vaticaan gericht, waarin gepresteerd wordt tegen de predicatie, welke Z. H. Lm. kardinaal Faul- haber gehouden heeft bij gelegenheid van 's Pausen kroningsfeest en waarin, zooals men weet, de kardinaal het rijk schending van het concordaat verweet. Naar het heet, is de toon der nota hoffe lijk maar beslist. Het departement van bui- tenlandsche zaken komt er voornamelijk tegen op, dat de kansel wordt gebruikt voor klachten, betreffende niet-naleving van het concordaat Genoemd departement is van oordeel, dat dergelijke klachten beter langs den norma len weg van diplomatieke besprekingen kunnen worden ter sprake gebracht en ge regeld. Opmerkelijk is, dat in de Duitsche nota niet ontkend wordt, dat inderdaad het door de nationaal-socialistische regeering plech tig aanvaarde en bekrachtigde concordaat door diezelfde regcering wordt geschonden. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 1 Maart. DE BLAUWE KNOOP MOET ER AAN TE PAS KOMEN. J. H. W, visscher te Den Helder, heeft bij den Ailkmaarschen Politierechter een niet al te zunstisen naam, want diverse malen hebben wij zijn Herculische gestalte in de Rechtszaal kunnen bewonderen. J. H. W. is een mannetje dat een beetje te vee' van innemen houdt en wanneer hij dan. om 't populair uit te drukken, flink in de olie is. wordt hij lastig, zéér lastig zelfs en verbeeldt zicli dan dat iedereen door hem gemikt en gebroken kan worden. Op den 3en Januari verkeerde Jan Hendrik weer in kennelijke» staat en moest iederen voorbijganrer minder aangenaam ervaren, hoe hard zijn mokerslagen aankwamen, tot dat een agent hem zou overhrengen naar het beruchte lokaaltje. Jan beging nu de groote domheid van verzet en geweld te plegen, waarvoor hii nu 't zondaarsbankje mocht stofeeren. 't Eigenaardigste was wel. dat de krachtpatser nu hij zoo mak was als een pasgeboren lammetje, vooral toen de Officier een maand gev.straf vroeg. De Politierechter vroeg toen aan Jan, of hij zich wilde bekeeren, door bijv. lid te worden van een geheelonthoudersvereeni- ginz. Jan voelde toen zijn kans aan en be loofde voortaan water te drinken, inplaats van Barbus-brouwsel. Toen werd besloten de zaak ie schorsen tot 12 April, wanneer de heer Wiggers met 'n rapport zal komen DE TEADITIONEEEE ZWIJNTJES- Verwachting: Meest matige wind uit zuide lijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig ver andering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 757. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 1 gr. C. is 34 gr. F. reclasseeringsambtenaar in verbinding ge steld en deze had hem geadviseerd een voorw. straf te vragen. Nu, de Politierech ter. die vandaag weer bijzonder goed op dreef was en rake en geestige opmerkin gen de zaal inslingerde, schorste het onder zoek tot 19 April, teneinde nog de persoon lijke meening te kunnen hooren van den heer Wiggers. EEN SCHEI.E, EN BARON EN EEN KLAP. De volgende scène speelde zich af op den fsten dag van 't jaar 1937 in de Keizer straat te Den Helder. Eerste toonecl de Keizerstraat met al haar vertier, 2e tooneel. de hoofdpersonen vertoonen zich, en wel II. S. 26 jaar, werkman van beroep en de schildersknccht J. K., oud 19 jaar; 3e too neel de schildérsknecht voelt een voorwerp op zijn besten bolhoed nederdalen en hoort zich aangesproken met „Ah, die Baron van Münchhausenl". 4e Tooneel: 't Schilders- knechtje draait zich hoos om en zegt tot don arbeider: „zoo, deed jij dat!", waarop de arbeider van repliek dient en de schil dereknecht een kaakslag toedient. 5o Too neel: de terechtzitting voor den Politie rechter. De met S. aangesprokene fungeert als verdachte. K.. alias de Baron von Miinchhausen, kreeg de rol van getuige toe gewezen en hoewel zijn optreden baron- achtig was, in werkelijkheid staat hij als schildersknechtje ingeschreven. Direct gooit de schildersknccht alias de Baron onge vraagd zijn mond wijd open en verscheurt alzoo de plechtige stilte; 't leukste was echter dat hij later ontkende iets gezegd te hebben. Toen nam de Politierechter weer de touw tjes in handen en zoo kregen wij 't bovjm omschreven verhaal met al zijn humor te hooren, zeer tot genoegen van 't ook nu weer talrijk opgekomen auditorium. De 'Of ficier, die dapper had meegedaan aan 't gelach, dat telkens op de tribune weer klonk, hield een oer-geestig requisitoir en kwam tot de conclusie, dat de Baron geen baron was en vond tenslotte vooi de kaak- slaf f5 of 3 dagen genoeg. Tntusschen doet de baron voor t' laatst in deze zaak nog van zich hooren, door als een tallat over eind te staan en wederom een ongevraagd en bovendien onbeleefde interruptie in des Officier's requisitoir te werpen. Doch een dreigend tandengesis van diverse kanten deed hem zwijgen. Uitspraak conform don eisch. Toen verdween H. S. door de link- srhe 011 de valschelijk betichte baron, die geen baron was, door den rerhteruitgang, nagestaard door een glunderende zaal. EEN KNOKPARTIJTJE TUSSCHEN AANNEMER EN GRONDWERKER. Den grondwerker Jan P., die te Zijpe werkzaam was aan wegenaanleg, had op 26 Aug. in opdracht een walletje op te hoogen en scheen dien arbeid niet te ver richten naar genoegen van den aannemer D. J. B. De aanmerkingen die B. daarover maakte, vonden evenwel ook geen behagen bij den grondwerker en deze nam toen zijn schop ter hand. om dat den heer B eens afdoende duidelijk te maken. Een formeele knokpartij ontstond, waarbij werkgever en werknemer weinig ordelievend over den grond rolden. Ook de opzichter A. mengde zich mede in den strijd, die werd bij gewoond door den inmiddels noodlottig om het leven gekomen arbeider D. Spaans. De grondwerker P. compareerde thans ter zake bet hem ten laslo gelegde molest van oen aannemer ter zitting en gaf blijk geen geboren diplomaat te zijn, doch ten slotte kwam hij er, gelet op hetgeen hem was ten laste gelegd, nog hijzonder genadig met f 15 boete of 10 dagen af. Bij Kon. besluit van 27 Februari is met ingang van den datum van dit besluit, be vorderd tot luitenant ter zee der 2de klasse luitenant ter zee der 3de klasse H. C. van de Stadt; tot officier van den marine-stoomvaart dienst der 2de klasse officier van den marine stoomvaartdienst der 3de klasse V. H. baron van La wiek; tot luitenant ter zee der 1ste klasse bij de Kon. marine-reserve luitenant ter zee der 2de klasse bij die reserve W. H. de Graafftot luitenant ter zee der 2de klasse bij de Kon. marine-reserve de luitenant ter zee der 3de klasse bij die reserve F. Heijman. Bij Kon. besluit van 27 Februari zijn be noemd en aangesteld, bij het reservepersoneel der landmacht, by den geneeskundigen dienst der landmacht, tot reserve-officier van ge zondheid der 2de klasse de dienstplichtige vaandrigs van de 1ste compagnie geneeskun dige troepen H. Brouwer, C. F. Geest en J. H. van Roon, allen arts. Bij Kon. besluit is met ingang van 13 Maart a.s. bevorderd tot officier van den marine stoomvaartdienst 2e klasse officier van den marinestoomvaartdienst 3e klasse W. J. de Jong; is aan den hoofdofficier van den marine stoomvaartdienst 1ste klasse A. C. van der Haagen, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1937 eervol ontslag uit den zeedienst ver leend wegens langdurigen dienst, onder dank betuiging voor de langdurige en zeer goede diensten, door hem aan den lande bewezen. Overplaatsing. Overgeplaatst van Hr. Ms. Flores naar de marinekazerne Oedjong de luitenant ter zee der 2e klasse jhr. A. van Geen. État-major Hr. Ms. kruiser „Java". De état-major van Hr. Ms. kruiseifc „Java", bestemd uit Oost-Indië naar Nederland terug te keeren, die 6 Maart van Tandjong-Priok zal vertrekken, bestaat uit: kapitein-luitenant ter zee J. A. v. Staveren, commandant: lui tenant ter zee der le kl. P. Kronenberg, le officier, luitenants ter zee le kl. J. F. P. Op- wyrda en E. C. Wessels; luitenants ter zee der 2e kl. A. J. Quanjer, G. Koudijs, B. J. C. Schokking, E. H. Vorsten, A. M. Valkenburg en C. W. Krabbe; officieren van den marine stoomvaartdienst der le kl. J. Kooijman, J. A. Steernberg en W. M. Zietse; officieren van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse J. W. van Wingerden. J. Langerveld, J. H. Schuitema, A. H. Geudeker, F. A. Tours en C. J. L. Rooseboom: officier van gezondheid der le kl. O. Uffen, zoomede officier van ad ministratie der le kl. J. Oosterhuis en officier van administratie der 2e kl. H. C. van 't Hof. TEXEL'S CONCURRENTEN. Zondag j.1. zijn de concurrenten van Texel, voor een plaats in de derde klasse, bekend ge worden. Zooals wij reeds Maandag mededeel den zal Alkmaar haar derdeklasseschap, dat zij één jaar geleden veroverde, moeten verde digen. In de vierde klasse B heeft het Wor- merveersche QSC den kampioenstitel behaald met slechts 1 punt voorsprong op KW, dat vorig seizoen het derdeklasseschap aan Alk maar verloor. De strijd zal dus gaan tusschen Texel, QSC en Alkmaar. Het hoeft wel geen nader betoog, dat de groenzwarten uiterst lastig werk tegen hun concurrenten zullen hebben. Trouwens zij hebben de kracht van QSC nog kort geleden aan den lijve ondervon den, want in een vriendschappelijken wedstrijd werd op eigen terrein met liefst 05 van de Wormerveersche kampioenen verloren. Flink trainen in de nog resteerende weken, Texel! BESLISSINGSWEDSTRIJD TUSSCHEN ALCMARIA II EN HFG H. Daar HFC II Zondag j.1. op eigen terrein van WFC II verloren heeft (met 24), is zij, even als Alcmaria II, met 9 punten geëindigd. Er zal thans in een beslissingswedstrijd tusschen deze twee moeten worden uitgemaakt, wie degradatiewedstrijden zal moeten spelen. In de res. tweede klasst A werd ook nog gespeeld: AFC IIBlauw Wit III, welke wed strijd eindigde in een gelijk spel. (11). Aangezien de keuringsdienst in deze ge meente in de laatste jaren veel drukker is geworden (het aantal keuringen steeg van 1100 tot 1800), wordt in de raadsvergadering van heden voorgesteld het salaris van den keuringsveearts te verhoogen. Het bedraagt f 2000.waaronder inbegrepen een bedrag van f 400.voor autovergoeding. Voorgesteld wordt het te brengen op f 2600.waaronder f 500.autovergoeding en f 100.vergoeding voor kantoor. Wordt bovenstaand voorstel aangenomen, dan zullen de vleeschkeuringsrechten in deze gemeente gewijzigd dienen te worden, en wor den als volgt: Voor gezond geslacht vee: voor paarden en runderen van f 2.50 op f 3.25 kalveren 2.1.50 nuchtere kalveren 1.50 0.75 varkens 1.2. schapen 1.0.75 geiten 1.0.75 Voor in nood geslacht vee: voor groot vee van f 1.op f 1.50 klein vee 1-0-5° B. en W. zullen in den Raad van heden voorstellen om aan A. E. Stiggelbout Jr. te Den Burg te verkoopen voor f 750.een per ceel grond, groot 262i,j m2, gelegen aan de Emmalaan ten Zuidwesten van het perceel van den heer G. J. Garritsen. Het perceel is 35 m diep en breed 7J/j m. De gegadigde is voor nemens op het terrein een woning te bouwen van pl.m. f 2500. In de raadsvergadering van heden zal de benoeming plaats hebben van een Hoofd der O.L. School te Oosterend. De voordracht hier voor luidt als volgt: 1. F. J. Schmit, Den Haag. 2. L. J. Pieterse, Kattendyke. 3. C. Geurts, Schoorl. De landarbeider Abram Blom, heeft een aanvraag ingediend, om ingevolge de Land- arbeiderswet te zijner beschikking te stellen een bedrag van f 2150.voor het verkrijgen van een plaatsje; hij kan in eigendom krijgen een halve ha bouwland, gelgen aan den Wage- ningschenweg in Eierland, eigendom van den heer W. J. Jannes, voor f 450. De bouwkosten voor het huis zijn geraamd op f 2100. B. en W. adviseeren tot goedkeuring van deze aanvrage. Heden houdt „Texelsch Fanfarecorps" een muzikalen rondgang door Den Burg. Na af loop hiervan zullen de ingevulde formulieren voor de bijdragen voor de muziekinstrumenten worden opgehaald. Den Burg. Mejuffrouw E. Keyser, onderwijzeres te Den Burg aan de O. L. School, heeft met ingang van 1 April a.s. als zoodanig eervol ontslag aangevraagd. Statistiek arbeidsbemiddeling over 1937. Ingeschreven stonden op 1 Februari 1937 58 werklooze arbeiders. Ingeschreven werden gedurende deze maand 11 arbeiders; ge plaatst daarvan 12 en afgevoerd 24 arbei ders, zoodat einde Februari nog 33 arbeiders stonden ingeschreven. Hiervan zijn er 7 uit de bouwbedrijven en 26 uit de landbouwbe drijven. Herhalingsoefeningen. De dienstplichtigen W. Jimmink, C. J. Os kam en J. Veeter van de lichtingen 1932 en 1933 zijn voor herhalingsoefeningen onder de wapenen geroepen voor den tijd van 17 da gen bij het 21e Regt. Infanterie te Amers foort. BURGERLIJKE STAND Februari 1937 Geboren: Elisabeth Dorothea Maria, doch ter van W. P. Strooper en E. Veken. Overleden: Spaans, Dirk, oud 31 iaar. Gehuwd: G. Boeschoten,, oud 26 jaar Amb. b. d. Rijkswaterstaat en M. Bijvoet, oud 24 jaar. P. Groet, oud 23 jaar chauf feur en A. Zeeman, oud 23 jaar. Ingekomen: M. J. van Leeuwen, van Den Helder, Gr. Keeten B. 27; Vertrokken: T. Lamberts naar Winkel (Lutjewinkel); W. J. Amels naar Den Hel der (Julianadorp) Jubileum. Maandag 1 Maart was de heer J. den Das 25 jaar op het bedrijf van den heer C. D. Rezelman werkzaam. Vijf en twintig jaren trouwen dienst, zij wijzen wel op een uit stekende^ verhouding tusschen werknemer en werkgever. BREEZAND. De heer A. den Broeder, onderwijzer aan de o. 1. school alhier, is in gelijke functie benoemd aan de 0. 1. school no. 5 (oplei dingsschool), te Den Helder. PURMEREND. 2 Maart. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 25.000 Kg. Handel goed. Hoogste prijs f 23.—. 4 stapels kleine boerenkaas f 20, handel vlug. 321 Kg. boter f 1.551.58, weiboter f 1 1.27 per kilo. Runderen, totaal 499 stuks, 225 vette koeien 626S ct. per kg., stug; 145 geldekoeien f 80—175 per stuk, stug; 130 melkkoeien f 110—240 per stuk, stug; 19 stieren 45—55 ct. per kilo, matig; 10 paarden f 60110 per stuk, stug; 22 vette kalveren 3060 ct. per kilo, matig; 1035 nuchtere kalveren: voor de slacht f 412, voor de fok f 1014 per stuk, vlug; 212 vette varkens voor de slacht 4347 ct. per kilo, vlug; 31 magere varkens f 1826 per stuk, vlug; 366 biggen f 915 per stuk, vlug; 580 schapen f 1430 per stuk, ma tig: 21 bokken f 414 per stuk, matig. Kin eieren f 3.004.10, eendeieren f 2.75 per 100 stuks, piepkuikens 8595 ct. per kilo, oude kippen en hanen 4050 ct. per kilo, konij nen f 0.401.75 per stuk, eenden 30—60 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar. 166 eend eieren A f 2.70, 4677 kipeieren A 3.904.40. C-oop. Centrale F.ierveiling Purmerend. Aanvoer: 90.000 eendeieren f 2.802.00', 90 000 kipeieren: 65—66 Kg. 4.164.30, 63 61 Kg. 4.05—4.20, 60—62 Kg. 3.95—4.10. 58— 59 Kg. 3.85—4, 56—57 Kg. 3.80—3.95, 53—55 Kg. 3.75—3.90, 50—52 Kg. 3.70—3.80. WARMENHUIZEN, 2 Maart 1937. Boode kool f 1.402.50. gele kool f 1.20— 1.30, Deensche witte kool f 1.uien 60 90 ct., grove uien 8090 ct. Aanvoer: 112200 Kg. roorle kool. 26500 Kg. gele kool, 61100 Kg. Deensche witte kool, 6325 Kg. uien. BROEK OP LANGENDIJK. 3 Maart. Uien 60—70 ct., drielingen 60 ctgrove 60 ct., drielingen 60—70 ct., peen f 1.101.70 6500 Kg. uien f 2.50. 6000 Kg. kroten f 0.60 1.20, 35500 Kg. roode kool f 1.402.10, 4000 Kg. gr. kool f 1.204.10. 80000 Kg. gele kool f 1.20—1.40, G0000 Kg. D. witte kool f 1. NOORDSCHARWOUDE. 3 Maart. BI. eigenheimers f 2, uien 6080 ct., drie lingen 60 ct., grove 6080 ct., gele nep 3.—. peen f 1.20, kroten f 0.80, roode kool f 1.40 2.30, gele kool f 1.201.40, D. witte kool f 1. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 2 Maart. Berlijn: De markt toont weinig verandering. Uit Holland waren nu weer spruiten op de markt, die 17—20 p. 50 Kg. noteeren en re gelmatig verkocht worden. In het alge meen zijn de aanvoeren voldoende en te gen onveranderde prijzen is de markt kalm. Genoteerd wordt: Ital. bloemkool 26 —42 p. 100 stuks; Canarische tomaten 8 10 p. kuip; Holl. uien 5.507.00 p. 50 Kg.; Ital. uien 67 p. 50 Kg.; Ital. spinazie 19 2i p. 50 Kg. en Belgisch witlof 2832 p. 50 Kg. Holl. fruit is niet op de markt. Bres- lau: Buitenlandschc producten: bloemkool 30.55— 41.33 p. 100 stuks; roode kool 78 p 50 Kg.; savove kool 6—8 p. 50 Kg.; an dijvie 8.33 p. 100 stuks: Ital. tomaten 50--60 p. 50 Kg.; uien 7.50 p. 50 Kg. LONDENSCHE WOLVEILINGEN. LONDEN, 2 Maart. Heden werd de eerste veiling gehouden der nieuwe serie wolveilingen. Aangeboden werden 6311 ba len, waarvan 5539 verkocht werden. Voor de zeer goede sorteering bestond levendige vraag en een zeer groot gedeelte van het aanbod werd geplaatst. In verge lijking met de vorige serie bleven de prijzen over het algemeen onveranderd. De Italianen zouden 6000 inlan ders hebben gedood. Berichten, die door de meest be voegde zijden bevestigd worden, meiden niet alleen in Frankrijk, maar ook elders, dat de Italiaansche represailles te Addis Abeba na den aanslag op maarschalk Graziani zijn uitgevoerd op afschuwelijke wijze. Drie dagen lang na den aanslag zijn vol gens het Ilsbl. alle weerbare Italianen te Addis Abeba aangemoedigd om inboorlin gen om het leven te brengen, zooveel zij maar wilden en op welke wijze zij dat maar wilden. Gewapend met geweren, re volvers, bommen, messen en knotsen, die JAGER? Op Zondag 24 Januari bevond de Hel- dersche landarbeider P. van D. zich te Wierineerwaard, toen 't plots bij hem op kwam da: hij iets had vergeten. Goede raad bleelc duur te zijn. P. pakte een on beheerd rijwiel en peddelde weg. zeer tot ongemak van den 17 jarigen P. K., die nu kon loopen en zich voor de keuze gesteld zag, een nieuw karretje te koopen of altijd per beeneuwagen door 't leven te gaan. Maar gelukkig voor hem, kon hii zich vaag een denkbeeld vormen omtrent den dader er. dit vage beeld werd alras dooi de Heldersehe politie omgewerkt in een groot sucio.s, door den dader 2 uur na de verdwijning op te sporen. P. van D. diende nu een aardig verhaaltje op. wat bier op neer kwam, dat hij 't karretje heelemanl niet wilde houden, maar enkel ongevraagd in bruikleen had genomen. De Offieier. die in den man nog geen volleerden booswicht zag. eis 'e tenslotte 7 dagen gev.straf. De verdachte, die de bui bad voelen aan komen, had zich van te voren met den

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3