Ingezonden De Fransche franc opnieuw lager? Het geboortevraagstuk in Italië Breekt Oostenrijk met Mussolini De lilt seint Marktberichten Franco protesteert Schietpartij te Broek op Langendijk Musscrt lijstaanvoerder der N.S.B* Holland-Zwitserland Geruchten omtrent stabilisatie op lager niveau //vader, hoe weet u nu op tabak rijp is f heel eenvoudig JOH gen rupe tabak heeft immers een Ster op het pak Uit onze Omgeving SCHAGEN De Oslo-conferentie Inbraak bij een bejaarde weduwe te Medemblik Hollandsche kidnapper plaatsen in de gemeente bijna onmogelijk is de programma's te beluisteren. Nu is het ons bekend dat velen hier zondigen in onwetendheid, men weet niet dat de stofzuiger stoort, of men begrijpt niet dat buurman of buurvrouw wil luis teren naar iets waarvoor men zelf geen interesse heeft. Om deze redenen doen wij een beroep op den goeden wil van de Polderbewoners van alle richtingen. Controleert of 1 w apparaten storen en zoo in, laat ze storing- vrij maken door een deskundige. Is dit onmogelijk, beperkt dan het ge bruik tot de vroege morgenuren en zooveel mogelijk, a 11 e n t e g e I ij k. YVii hopen, dat dit schrijven het resul taat zal hebben dat de goedwillenden hun leven beteren. Mochten er nog kwaadwil- lenden overblijven (wat wij niet hopen) dan verzoeken wij de omwonenden hier van onverwijld aan ons afd.-bestuur ken nis te geven, opdat wij voor dezen een der maatregelen kunnen nemen, dien wij hier boven noemden, en welke reeds in meer dere gemeenten worden toegepast. Onze meening is echter, dat een goede wil hier wonderen kan verrichten. Het pa rool is dus: „Weg met storende appara ten". U, Mijnheer de Redacteur, hartelijk dan kend voor de plaatsing. Voor de VARA-afd. A. Paulowna, D. J. DEKKER, Voorzitter. X. GOUMA, Secretaresse. In zijn antwoord op de interpellatie van den heer Mendels in de Eerste Kamer, zegde Minister Van Schaik een hernieuwd onder zoek toe in de kwestie van het hooger be roep der gestrafte jongemannen. Zijn Excellentie zal zich daartoe met hun verdediger in verbinding stellen. Weber óók ziek. Wij hebben wèl pech met het samenstellen van ons elftal voor a.s. Zondag. Bakhuys en Wilders zoo goed als uitgeschakeld en op het nippertje blijkt, dat Weber, die eerst Wil ders zou remplaceeren, vérre van fit is. Hij lijdt aan pijnen in den rug. Thans vestigt men zijn laatste hoop op den Longaman van der Hoven. Het bijeenroepen van den Fran sche Ministerraad tegen hedenmor gen heeft gisteren in politieke krin gen tot de ineest uiteenloopende ge ruchten aanleiding gegeven. In de wandelgangen der Kamer verzekerden verscheidene afgevaar digden, dat de regeering voornemens zou zijn in deze bijeenkomst te be sluiten tot wettige stabilisatie van den franc. De muntwet van 1 Octo- ber 1936 machtigt de regeering bij decreet over te gaan tot vaststelling van de wettelijke waarde van den franc tusschen minstens 43 miligram ten ten hoogste 49 miligram goud. Op het oogenblik is de franc gesta biliseerd op ongeveer 46 miligram goud. Enkele parlementsleden verzeker den zelfs, dat de wettige stabilisatie van den franc met ingang van he den zou kunnen worden vastgesteld op een gehalte, dat het midden houdt tusschen het huidige en het minimum gehalte, dus b.v. op een basis van 44.5 miligram goud. NIEMEUERs STER WAK VAk5T0TI5CtRKAlF ONS JULIANADORP. Boerenleenbank. Woensdagavond werd vergadering gehou den in de zaal van het café „Prins Hen drik" van den heer A. Doorn. De Voorzitter van den Raad van Toe zicht, de heer J. Kossen heet de aanwezigen welkom. De notulen worden door den secretaris kassier, den heer J. de Vries, gelezen. Jaarverslag. Uit dit verslag vermelden wij: Het ledental vermeerderde met 10 en .verminderde met één lid. Het aantal in omloop zijnde spaarbank boekjes bedraagt 601. Aan spaargelden werd ontvangen f 2222S3.58 of ruim een halve ton meer dan het vorige jaar. Terug betaald werd f 179692.15 of f 30.000 minder dan in 1935. In omloop waren 156 voorschotboekjes. In Loopende Rekening stonden 32 personen of vereenigingen. De winst bedraagt f 3763.62, hetwelk bij het reservefonds wordt gevoegd, dat daar door stijgt tot f 26263.08. De voorzitter deelt mede, dat de rentevoet is bepaald op 3 3H en iX voor de voorschotten. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer A. Grin herkozen. Voor den Raad van Toezicht wordt her kozen de heer J. Kossen. Tot plaatsvervan gende bestuursleden de heeren K. Bregman en M. Vries. Tot commissie voor het nazien van de re kening worden benoemd de heeren G. Gort zak, C. van Bodegraven en C. Purmer. Bij de rondvraag wordt de aandacht ge vestigd op de vergoeding voor de bestuurs leden, welke thans voor allen gelijk is. nl. f 2.50 per zitting. De spreker vindt dat voor den Directeur te weinig en zou dat willen verdubbelen. Bij mondelinge stemming wordt dit voorstel aangenomen, zoodat de vergoeding voor den Directeur f 5 per zit ting zal bedragen. Een tweede vraagsteller zou het aantal kantooruren uitgebreid willen zien en stelt voor dit te doen. behalve des Dinsdags ook op Donderdag en Zaterdag. Dit voorstel wordt, omdat het geen positieve gronden heeft, meer als een mededceling beschouwd, daar de kassier altijd een zeer rekbaar spreekuur heeft en houdt. Evenwel is hij be reid om 1 maand een proef te nemen en wel, des Zaterdagsmorgens van 9—11 uur, en blijkt het dan, dat zulks overbodig is, dan wordt dit weer nagelaten. Hierna sluiting. Ouderavond van de O. L. school No. 1. Gisteravond werd in de O. L. school no. 1 te Julianadorp, de ouderavond gehouden. De gymnastiekzaal was voor deze gelegen heid weer keurig ingericht, en in een feest zaal herschapen en was tot in de uiterste hoeken gevuld. Door de ouders is dezen win ter een poppekast gemaakt, die inderdaad een keurig stukje van kunst is geworden Jan Klaassen en Katrijn spraken daar hun goed gekozen welkomstwoord, doorspekt met waarheden die de zaal met een gezonde lach vervulden. Hierna hield Dr. Nijkamp uit Den Helder 6en interessante lezing over het waarne mingsvermogen van de bijen, welke lezing door lichtbeelden werd verduidelijkt. Na de thee speelden de leerlingen van de hoogste klas een klein operettetje: ,,Het nieuwsgierige elfje.". Genoten heeft (ie zaal van het leuke spel dezer kinderen en van de fijne elfendansjes die werden te zien gegeven. In zijn slotwoord dankte de heer Schroe- vers, Dr. Nijkamp en de leden van het be stuur van de Nat. Hist. Ver., voorts de pia niste juffr. Kokelaar, en verder het perso neel voor de vele moeite, die ze zich ge troost hadden. ANNA PAULOWNA Middenstandsvereeniging. De heer C. Kaan opende de Donderdag avond in Yeerburg gehouden vergadering voor de neutrale middenstandsvereeniging, met een bijzonder woord van welkom tot den spreker Ir. N. II. IIcnket en deed ver volgens de mededeeiing, dat B. en W. be richt van verhindering hadden gezonden. Ir. Henket sprak over eleciriciteit en be gon met zich voor te stellen als ingeuieur van den Nijverheidsdienst, die voorlicnting geeft op electro-technisch gebied, een scha kel wil zijn tusschen het P.E.N. en den af nemer en die moeilijkheden, die tusschen beiden rijzen, probeert op te lossen, een adres voor inlichtingen ook voor grootge bruikers, die een contract wcnschen af te sluiten met liet P.E.N. Spr. ving z'n lezing aan met er op te wijzen, dat er gewestelijk groot verschil is in de tarieven, niet alleen wat de hoogte aangaat, maar ook wat de vormen betreft. Misschien mede daardoor zijn die tarieven nogal eens aan critiek onderworpen. Meest al wordt bij die critiek niet gedacht aan factoren, die in de eerste plaats het tarief bepalen. De directe kostprijs van electrieiteit is nl. zeer laag, ongeveer \'i ct. per K.W.U. Maar de vaste lasten, de afschrijving op gebou wen, machines, schakelinstellingen, de ge leidingen, enz. maken dat de prijs van 1p vering aanmerkelijk hooger moet liggen. Gas en water kan men in voorraad produ- ceeren, zoodat wat in uren van weinig ge bruik overblijft, beschikbaar is voor lijden, waarin de productie minder is dan het ge bruik. Die bedrijven kunnen dus over éen ge- heelen dag gelijkmatig produceeren. Elec trieiteit moet voortgebracht worden op het moment dat ze gebruikt wordt en het ge bruik loopt over de uren van e<ui dag zeer uileen. Er is dus aanleiding voor het instellen van een dag- en nachttarief, een tarief dat lagere prijzen kent voor tijden, waarin het gebruik over het geheel laag is; de vaste lasten moeten op billijke wijze verwerkt zii" in de tarieven en dus zal men een groot gebruiker goedkooper willen leveren dan een klein gebruiker, maar voor den laatste, meestal met minder inkomsten, mag de prijs niet te hoog zijn. Dan heeft men bij propageering van het gebruik van electrieiteit voor andere doeleinden dan verlichting, ook rekening te houden met concurrentie met andere krachts- en ver warmingsmiddelen. Rekening houdend met al deze en nog meer faeloren komt men tot zeer verschil lende tariefsprijzen en houdt de verbruiker daar geen rekening mee, of vergelijkt hij met streken, waar een ander tarief is op gebouwd op een ander welstandspeil van de inwoners, dan zal z'n critiek niet altijd gererhtvaardigd zijn. Spr. behandelde ook nog kort de kwestie- vasirecht, sprak over spits- en spertijden en beantwoordde eenige vragen, die uit dc vergadering naar voren kwamen. Met dank aan den spreker sloot de heer Kaan daarop de vergadering. W1EEINGEN Vischafslag Den Oever. 2 Maart: 19 tal haring f7.60f8.90 per tal; 261 K.G. wulken f25.—f26.30 per 100 K.G. 3 Maart: 2t tal haring f8.85f9.25 per tal; 645 K.G. wulken f 25.15f27.90 per 100 K.G. 4 Maart: 24 tal haring f8.90f9.30 per tal; 500 K.G. wulken f 26.25—f27.80 per 100 K.G. cat.lantsoog BILJARTWEDSTRIJD De sir/areti eindelijk verdeeld. Woensdagavond had in hotel „De Haan" de laatste ontmoeting plaats tussehen de beide plaatselijke biljartclubs „De Haan" en „De Waal" Door gelijk spel was overspelen van de wedstrijd noodzakelijk en werd het eerste deel daarvan de vorige week ge speeld in hotel „Duinzicht" De uitslag was toen in het voordeel van de club „De Waal met 6 van dn 10 partijen winst. De club De Haan heeft in het tweede deel van den den strijd de tanden op elkaar gezet en ondanks de achterstand van vorige week gewonnen met twee partijen voorsprong. Aan spanning ontbrak het nu in 't geheel niet. Eén partij stond gelijk carambole, en werd door Hoogland keurig gewonnen. De uitslag van Woensdagavond j.1. is: J. MooijS. Baken 01 J. WeijSj. v. d. Wal 10 W. v. TwuijverG. de Boer 0—1 J. ZeemanM. de Haan 01 J. de Waal—J. Bakker 10 L. KakebeekeP. de Haan 10 J. KruitA. Kruit 01 P. GlijnisH. Hoogland 01 H. Hoitink—H. Bakker 9—1 J. LI. v. d. Plas—M. de Haan 0—1 Totaal 3—7 in het voordeel van de club De Haan, zoo dat dez in het geheel 11 van de 20 partijen heeft gewonnen. Door den Voorzitter van de biljartclub De Waal werd de prijs, een kistje sigaren, met een felicitatiewoord uitgereikt. Dank werd gebracht voor dc wederzijd- sclie gastvrijheid, MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag j.1. best. Hoogste noteering 33 ct., kwam op naam van den heer Herman Richter, grossier te Amsterdam, voor den prijs van f252.50; af komstig van den heer A. Stins te Barsin- gerhorn. De slagers Dijkshoorn en Wit koch ten ook beste koeien, pl.m. 10 gld. minder. Voor Dr. Deterding werden er 16 stuks aan gekocht; lang geen slechte. De aanvoer was goed. De handel in kalfkoeien was heel goed met een mooie aanvoer voor dezen tijd. Hoogste noteering f240.Geldekoeicn han del goed; hoogste noteering f140.Er waren aardig pinken aangevoerd; dit was wel wat vroeg in de tijd volgens 'n koonman. zoodat deze handel nog matig was. De handel in nuchtere kalveren was vlug, duur. Notee ring was 714 gld. voor c'.en dood; later op den dag hoorden wij nog dat er verscheidene kalveren waren verkocht voor f5.75. de laagste prijs. Pl.m. 500 kalveren aangevoerd, maar er waren verscheidene vreemde koo- pers voor, o.a. uit Deventer. De handel in vette schapen vlug duur, van 28—38 gld., dat zijn prijzen. Overhouders voor de weide nog één koppel van 33 stuks, werd verkocht voor f24.50 per stuk. Voor den slacht lot. f26.50, handel vlug. De handel in paarden was goed. De heer Stammes van Heerhngowaard had 11 stuks aangevoerd, hiervan werden 5 stuks verkocht dus dat, ging. De handel in vette varkens was matig, hoogste noleering 23^ cents. De biggen werden ook goed verkocht, hoogste noteering f 15.dus dat wordt ook hooger volgens de laatste weken. Kippen en konijnen weinig aanvoer, han del goed. Over het geheel was het een besten han del, met veel bezoek. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoeken wij U ons plaatsruimte te willen afstaan voor de volgende „Open Brief'. Aan de inwoners van Anna Paulowna. Meerdere malen kwamen er klachten bij onze afdeeling over de steeds toenemende radiostoringen, die in de meeste gevallen worderr veroorzaakt door stofzuigers, wasch machines en dergelijke. Verschillende wegen staan open om dit euvel te beperken. Wij denken aan een Politieverordening, die het gebruik van storende apparaten verbiedt, buiten be paalde uren. Het, P.E.N. kan, en zou, zoo dit verzocht werd, maatregelen nemen. Ook zouden wij ons in verbinding kunnen stellen met den dienst der P.T.T., die in deze ook bevoegdheden bezit. Hoe het zij. iets moet er gebeuren, want thans is het zoo, dat het op verschillende Naar wij vernemen zal op de candidaten- lijsten der NSB voor de verkiezing der Tweede Kamer in alle kieskringen ir. A. A. Mussert als eerste candidaat worden ge plaatst. Van de zijde van het hoofdkwartier werd ons verzekerd, dat de heer Mussert niet slechts als lijsttrekker zal fungeeren, maar dat hij, zoo hij gekozen wordt, ook inder daad zijn intrede in het parlement zal doen. Dr. H. M. Hirschfeld tot voorzit ter benoemd. De besprekingen tusschen de deskundigen van de Oslo-Staten in het Ministerie van Handel, Nijverheid en Scheepvaart worden voortgezet. De leider van de Nederlandsche delegatie, Dr. H. M. Llirschfeld, is als voorzitter gekozen. Besloten werd tot instelling van een bu reau, waarin iedere delegatie een lid zou aanwijzen. Dreigbrief van vijftienjarigen Limburgschen jongen. De slager A., wonende op de Bloemen markt te Geleen, ontving dezer dagen een dreigbrief, waarin een bedrag van duizend gulden werd geëiseht. Dit bedrag moest op een nauwkeurig aangeduide plek op de oude Bruinkoolgroeve te Lindenheuvel wor den gedeponeerd. Indien hieraan niet werd voldaan zou het oudste dochtertje van den sla-er ontvoerd worden. De familie A. was door dezen brief ten zeerste verontrust en waarschuwde de politie. Een ingesteld onderzoek heeft thans tot de opsporing geleid van den dader. Het bleek te zijn de vijftienjarige P. N, Hij had den brief in een bus van de L. T. M. (Lim- burgsehe Tramweg Maatschappij) gestopt en de chauffeur van deze onderneming had hem aan het adres van den slager bezorgd. De jongen is door de politie aan een ver hoor onderworpen en daarna op vrije voeten gesteld. Gisternacht is alhier een brutale inbraak gepleegd hij de 80-jnrige, alleenwonende we duwe K. Deze ging, omdat zij zich onwel gevoelde, reeds te acht uur naar bed. Na dat zij in de huiskamer het licht had uit gedaan, bemerkte zij bij het verwijderen der overgordijnen, dat er een man op den stoep voor het huis stond. Daar dit wel eens meer voorkomt, vermoedde zij niets kwaads en ging naar bed. Nadat zij ongeveer een uur in bed had ge legen zij sliep( in een bedstede in de huis kamer) bemerkte zij tot haar schrik, dat er iemand in de kamer was, die met een lan taarn om zich heen zocht. Doordat zij doof is, had zij den man niet hooren binnenko men. Kordaat sprong zij echter het bed uit en riep luidkeels om hulp. De inbreker, die zich gezien het vroege avonduur voor de omgeving niet veilig gevoelde, koos ijlings het hazenpad. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, doch van den laffen indringer was geen spoor meer te bekennen. Deze had zondei maar één enkelen cent buit te kunnen ma ken de wijk genomen. In een ander gedeelle van de stad heeft hij cellier met heter resultaat een inbraak gepleegd. Ten huize van den lieer I... die niel zijn: echfgenoote afwezig was, heeft hij zieli meester gemaakt van een bedrag van f50 De politie stelt een uitgebreid onderzoek in, doch van den dader heeft men tot nog toe geen spoor. Het agentschap LIavas kon daarentegen in den loop van den avond nader preciseeren, dat de wettige stabilisatie, zoo deze heden naar men vrij algemeen in financieele krin gen schijnt te gelooven, tot stand zou moe ten komen, niet benedon de tegenwoordige pariteit van den franc zou geschieden. Hetzelfde agentschap was verder gemach tigd mede te doelen, dat de regeering geen vervanging van Labevrie als gouver neur van de Fransche bank beoogde. Verder schijnt het niet, dat de beoogde maatregelen een speciaal bijeenroepen van het parlement tegen morgen (Zaterdag) met zich behoeven te sleepen. Deze bijeen roeping zon volgens een hardnekkig gerucht in de wandelgangen der beide huizen noo- dig zijn met het oog op een wettelijke be krachtiging dezer maatregelen. Daarentegen is het niet onmogelijk te achten, dat de ministerraad besluit tot het instellen van een commissie van techni sche raadgevers, die in nauw contact mét den minister van financiën de ontwikke ling van den financieelcn toestand zou volgen. Als gevolg van de loopende geruchten vertoonden zich gisteren op de Parijsche beurs de gewone devaluatiesympthomen. Francs noteerden zwak, maar aandeden waren zeer vast. Ook buitcnlandsche staatsfondsen profi teerden. Tegen Fransche intriges in Ma rokko. Radio Salamanca heeft een nota van de regeering van Generaal Franco gepubli ceerd. gericht tot de mogendheden, welke 't verdrag van Algeciras hebben ondertee kend, waarin wordt gewezen op zekere in triges in de grensgebieden van de Fransche en Spaansche protectoraten, van Marokko, met het doel ordeverstoringen te verwek ken in Spaanscli Marokko, opdat de Fran sche autoriteiten, onder voorwendsel de or de te herstellen, en het overslaan van liet gevaar naar Fransch-Marokko te voorko men, de Spaansche zone binnen zouden kun nen rukken. Op deze wijze zouden alle van kracht zijnde internationale verdragen wor den geschonden, waardoor een gevaarlijke toestand in het leven zou worden geroepen voor den vrede in Europa. De regeering van Franco heeft de mogend heden gevraagd een internationale commis sie in te stellen, welke de gegrondheid van deze nota zal bestudeeren. Verder vraagt de regeering Franco aan de niet-inmengings- comtnissie een einde te maken aan deze intriges. De Fransche autoriteiten blijven gereserveerd. In officieele Fransche kringen bewaart men een absoluut stilzwijgen over de nota van de Junta van Burgos aan de onder teekenaars van het verdrag van Algeciras. In politieke kringen is de nota sceptisch ontvangen. Men is te Parijs van oordeel dat de houding van Frankrijk herhaalde malen duidelijk uiteen is gezet en men herinnert aan de verklaringen van 11 Januari, gewis seld tusschen rijkskanselier Hitier en den 1'ranschen Ambassadeur te Berlijn, Fran- cois Poncct. Toch restauratie der Habsburqers. De „Daily Herald" meldt, dat de Oosten- rijksche bondskanselier Schuschnigg zijn reis naar Rome, die in don loop van de volgende week geschieden zou, afgelast heeft. Het blad schrijft dan verder: „Oostenrijk breekt met Mussolini. Dit ver bazingwekkende gebaar geeft het einde nan van de nauwe overeenstemming tusschen Oostenrijk en Ilalië, welke in het voorjaar van 1933 onlslond. Teneinde nadruk te leg (ten op den breuk doen de regeeringsbladen }\cenen een aanval op de bewapenings politiek van Italië. Meer nog, en dit is ge- vaarlijk, Schuschnigg schijnt besloten te zijn voort te gaan met zijn plannen tot res tauratie der Ilabsburgers, ondanks de waarschuwingen van Berlijn en Rome." Het blad vertelt verder, dat de Oosten- rijksche bondskanselier in het geheim reeds stappen heeft ondernomen hij de lsjecho- Slawaaksche rogeering, in de hoop, dat de ze niet alleen hanr verzet tegen de restau ratie der Habsburgers zal opgeven, maar die zelfs zal steunen. Schuschnigg koestert volgons het Engcl- sche blad bovendien de hoop, dat Praag hem terzijde zal staan in zijn pogingen, de goedkeuring van Engeland en Frankrijk voor dc restauratie en de bescherming de zer mogendheden tegen een Duitschc tus- schenkomst. te verkrijgen. Voorkeursrecht op arbeid voor vaders van groote gezinnen. Huwelijksleeningen en bruid schatverzekeringen. De Groote Fascistische Raad heeft onder voorzitterschap van Mussolini het vraag stuk van de volkspolitiek des lands be sproken. Na een uiteenzetting van den Duce nam de taad de volgende motie aan: „De Groote Fascistische Raad, bestu deerd hebbende den volkspolitieken toestand des lands, en gehoord hebbende het rapport van Bottai, besluit de volkspolitiek te per- fectionneeren langs de volgende richtlijnen: 1. voorkeursrecht op arbeid aan va ders van groote gezinnen, omdat in moeilijke tijden voor het vaderland, de groote gezinnen zich de zwaarste offers moeten getroosten en het grootste con tingent mannen leveren, 2. een politiek te volgen, waarbij gelet wordt op het gezinsinkomen, 3. een herziening der aan de orde zijn de volkspolitieke maatregelen, tenein de hieraan een meer rechtstreeksch ka rakter te geven en den grooten gezinnen een stabiel bestaan te verzekeren. 4. de instelling van huwelijksleenin gen en bruidschatverzekeringen voor jeugdige arbeiders, 5. de vorming eener nationale vereeni- ging onder de groote gezinnen, 6. een herziening der provinciale en gemeentelijke kieskringen, waarbij als grondslag genomen zullen worden de re sultaten der volkstelling van 1941 en de kieskringen in die gemeenten en pro vinciën zullen worden opgeheven, waar de bevolking een bepaalde leeftijds grens heeft overschreden en schaarsch is geworden. 7. de instelling van een centraal orgaan als controle op de volkspolitiek. Na deze richtlijnen, welke in den vorm van wetgevende maatregelen zullen wor den vastgesteld, te hebben besproken, herin nerde de Groote Fascistische Raad er aan, dat het volkspolitieke vraagstuk, als een kwestie van leven en voortzetting van het leven, inderdaad een kardinaal vraagstuk is. omdat immers zonder leven geen jeugd mogelijk is, 'en geen militaire macht, geen economische uitbreiding en geen veilige toekomst voor het vaderland. Hierna werd de vergadering gesloten. Dc Groote Fascistische Raad zal heden wederom bijeenkomen. Verwachting: matige tot krachtige zuidoos telijke tot noordoostelij ken wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vries punt des nachts, overdag weinig ver andering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: weinig verandering. BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 753. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 2 gr. C. is 36 gr. F. EIERVEILING SCHAGEN, 4 Maart. Aangevoerd 57000 kipeieren: 5658 Kg. f 3.70—3.85, 58—60 Kg. f 3.80—3-85, 60—62 Kg. f 3.85—3.90, 62—65 Kg. f 3.90—4.15, eend- eieren f 2.45—2.50. EIERVEILING HELDER, 4 Maart. Aangevoerd: 26382 kipeieren 52—54 Kg- f 3.40, 5557 Kg. f 3.403.70, 5860 Kg- f 3.50—3.80, 61—63 Kg. f 3.50—3.90, 64—67 Kg. f 3.704, 673 eendcieren I 2.50'2.70. HOORN. 4 Maart. Kaasmarkt. 1 st. kl. fabriekskaas f 23, 2 st. kl. boeren kaas f 20, samen 2 st. wegende 1136 Kg. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Maart- Aanvoer 18000 Kg. uien 60—70 ct. drie lingen 6 Oct. grove 60—80 ct., 8000 Kg. P«erl f 0.80—1.70. groene kool f 1.20—2, 7600 Kg. kroten f 0.60 —1.20, 30.000 Kg. roode kool f 1.401 00, 102.000 Kg. gele kool f 1.20—1-40, 62000 Kg- D. witte kool f 1. NOOHDSCHARWOIïDE, 5 Maart. BI: eigenheimers 2.3, uien 60—70 ct., drie lingen 00 c,t. grove 8090 ct. peen 0.80— 1.40, kleine peen 5060 ct. krolen f 0.700.80, roode kool f taaie gele kool f 1.50—2.40, gele kool f l-2" 1.50, D. witte kool f 1.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2