Texel Het eerste merk VAN HOUTENS CACAO RHEUMATISCHE PIJNEN KWELDEN KLOOSTERBALSEM Marineberichten A.V.R.O.-avond Gymnasfiekuitvoeringen Onderhandsche aanbesteding Een mooi Jubileum Kerknieuws Vischafslag Interessante Lezing over de Karo Bataks OUDEN HEER VAN 60 JAAR Dank zij den KLOOSTERBALSEM is hij nu weer kras en monter AKKERS ORIGINEEL TER INZAGE De reis van de „O 16" Het bezoek van de «O 16 aan Washington Poederehoeolad dat in Nederland werd gedeponeerd voor cacao - deze heette in dien tijd nog poederchocolade - was ons merk. Het is nog alt ij d het beste Stoomvaartberichten Btf den secretaris van het Actie-comité is bericht ingekomen, dat het gezelschap „Klein Kunst" van de A.V.R.O. naar hier kan komen in de 2e helft der maand April. Op nader te bepalen datum zal dan in Pen's Schouwburg zaal een Klein-kunst-uitvoering plaats hebben. Op V rij dag 12 Maart en Zondag 14 Maart a.s. zal de Gymnastiekvereeniging „Texel" in de zaal van den heer Pen te Den Burg, twee uitvoeringen geven. Vrijdagavond zullen al leen de hoofdafdeelingen werken, terwijl Zon dags de adspiranten-afdeelingen zullen op treden, doch ook dien avond werken de hoofdafdeelingen mede. Vrijdagavond wordt de uitvoering met bal besloten. BURGERLIJKE STAND van 37 Febr. tot en met 5 Maart 1937. GEBOREN: Nelly, d.v. Willem van Harn en Suzanna Maria van Egmond. Suze Wiep d.v. Frederik van der Kooi en Alida Catha- rina Koorn. GETROUWD: Paulus Simon Kuyper en Elisabeth Drijver. Gerrit Dijker en Helena Jacoba Tap. POLITIE. 1 sleutel, 1 rijwielplaatje. Vervolgens komen we vele eigenaardighe den over den godsdienst en godsdienstige ge bruiken aan de weet, die spr. door jarenlange observatie heeft kunnen waarnemen. Al met al was deze lezing er een, die vol komen in het kader van een ontwikkelings cursus paste, en dat spr. een dankbaar en aandachtig gehoor vond, spreekt als vanzelf. Oosterend. B(j onderhandsche aanbesteding is het ver bouwen van een perceel aan de Peperstraat te Oosterend tot een schoenwinkel voor den heer B. Vos, opgedragen aan den heer J. Ver meulen (timmerwerk) en den heer D. Trap (metselwerk). Den 17en Maart a.s. zal de Geref. Jonge hngsvereeniging „Beproeft alle dingen en be houdt het goede", te Oosterend, haar 55-jarig jubileum vieren. Des avonds zal op dien dag een feestelijke vergadering gehouden worden in het gebouw voor Chr. Belangen, aldaar. Gevonden 1 snelbinder. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser Oosterend, v.m. 10 u., Ds. A. W. Kok Waal. v.m. 10 u., Ds. v. 't Hooft Maandcollecte De Cocksdorp, v.m. 10 uur, Ds. Salm Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Scholte Koog, n.m. 7.30 u., Ds. v. 'tHooft Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Dr. Vis. Doop Geref. Kerk. Den Burg, (Geb. Fanfare) v.m. 10 uur, Leesdienst n.m. 3 uur, Ds. v.d. Leer Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. v.d. Leer n.m. 3 uur, Leesdienst Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 u. Ds. E. Kok Oudeschild. Tot diaken der Ned. Herv. Kerk alhier werd in de plaats van den heer C. de Wijn Jr., de heer C. Dijker benoemd, terwijl de heer P. Backer Az. thans in de plaats van den heer A. van Ketel, de functie van administreerend kerkvoogd waarneemt. Aanvoer 3 Maart: 1300 kg wulken 18.15 19.70 per 100 kg. 172 kg garnalen 1516 ct. per kg. 4 Maart: 414 kg wulken 2020.10 per 100 kg. 107 kg garnalen a 15 ct. per kg. 5 Maart: geen aanvoer. Gisteravond sprak in het „Eigen Gebouw" de heer D. Middendorp voor den ontwikkelings-_ cursus der moderne arbeidersbeweging over een primitief volk, de Karo Bataks. In zijn inleiding vertelde spr. waar dit volk te vinden is en we verplaatsen ons dan ook een tijdje naar Sumatra, waar op de Karo Bataksche hoogvlakte in de omgeving van het Tobimeer ongeveer 80.000 Batakkers wonen. Spr. die een uitmuntend en onderhoudend verteller blijkt te zijn, geeft ons aan de hand van tal van lichtbeelden ,een buitengewoon /interessant kijkje op het leven van deze men- schen, die vrijwel uitsluitend nog heidenen zijn. Op twee manieren wordt het leven hier be keken, naar de stof en den geest, zooals spr. het noemt. Allereerst woning, voeding en de kleeding worden aan een bespreking onder worpen. Spr. toont dan aan, hoe hij dit volk bij z'n aankomst aantrof in een agrarisch-commu- nistischen staat, en welke invloed de Wester- sche beschaving op dit rustige bestaantje heeft gehad. ,Tot mijn 50ste jaar mankeerde ik nooit iets, maar toen begonnen hevige rheu- matiek-aanvallen mijn leven te ver gallen. Reeds begon ik te wanhopen, toen een vriend van mijn leeftijd mij vertelde welke wonderbaarlijke onder vindingen hij had opgedaan met Kloos terbalsem. Nu ik zelf dit wonderlijke middel heb toegepast, kan ik verklaren, dat ik mij weer jeugdig en monter gevoel als een knaap van 30 jaaral hoop ik eerstdaags 00 jaar te worden. J. Vr. te H. „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wryfmiddel bij Rheumatlek, spit en pijnlijke spieren JSchroetdooy 5c ct Potten: ct. en J 1.0 Hr. Ms. „O. 16" bevond zich 3 Maart, 12 uur, op 39 gr. 48 min. Noorderbreedte en 42 gr. 56 min. Westerlengte. Aan boord is alles wel. i Een dienst in de Presbyteriaan- sche- kerk te Rockville. Men schrijft ons uit Washington: Tijdens het bezoek te Washington, Veree- nigde Staten, van den onderzeeër, „O 16", der Koninklijke Nederlandsche Marine, op uit- noodiging van Dr. Henry K. Pasma, predikant der Presbyteriaansche gemeente te Rockville, Maryland, sprak Prof. F. J. Vening Meinesz voor de Rockville Rotary Club. Het Commit- tee of International Goodwill van bovenge noemde Club, in vereeniging met de- Presby teriaansche gemeente, noodigde een gedeelte der officieren en bemanning van den Neder- landschen onderzeeër uit, de ochtend-gods dienstoefening in de Presbyteriaansche kerk te Rockville bij te wonen. De kerk was versierd met de vlag der Ver- eenigde Staten en de Nederlandsche driekleur. Ds. Pasma las uit een ouden Statenbijbel, in zijn bezit (gedrukt in 1663 door de Elseviers te Leijden) en sprak toen eerst kortelijks in het Nederlandsch tot de officieren en beman ning van het Hollandsche oorlogsschip, en daarna in het Engelsch tot de vergaderde Amerikaansche gemeente. „Het doet mij zeer groot genoegen om u, namens mijn gemeente en de International Goodwill Committee van de Rockville Rotary Club, hartelijk te verwelkomen, aldus zeide Ds. Pasma. Het oude Hollandsche spreek woord zegt: „Het bloed kruipt waar het niet kan gaan". Ik .gevoel, dat dat waar is. Of schoon al lange jaren in dit land, voel ik toch altijd nog voor de Hollandsche driekleur. Waar en wanneer ook, deze zich aan mijn oog voordoet, worden herinneringen In me opge wekt, die mij overtuigen, dat steeds mijn hart en zin zullen verbonden blijven aan uw dierbaar vaderland. Voor uw stichting las ik het 13de hoofd stuk van Paulus' Zendbrief aan die van Co rinthe uit dezen ouden statenbijbel. Het is een boek, waarin de gedachte Gods en de lee ringen daarin vervat van een eeuwigdurend karakter zijn. De kostelijke vertaling van den Statenbijbel ademt den geest van de voor vaderen. Het is een vertaling geboren in het midden van den tachtigjarigen oorlog, een strijd, die gevoerd werd, ja, ook voor stoffe lijke belangen, want, immers, een rijk Oos- tersch domein moest gewonnen worden, maar dan toch ook een strijd hoofdzakelijk begon nen en volstreden voor idealen, die niet alleen dierbaar zijn voor het menschelijke hart, maar die ook tevens onmisbaar geschat zijn, zal een mensch kunnen leven zooals hij behoorde te leven. Vergeleken met andere wereldmachten, is uw Holland een klein land. Gemeten met het geestelijke meetsnoer plaatst het zich on der de grootste. Oneindig groot is de invloed geweest, van z(jn roemrijk verleden. Het heeft het democratische beginsel be waard, dat pleit voor het souvereine recht, onder God, van het volk zichzelf te regeeren. Wij hopen en bidden, dat dat zedelijke be wustzijn van de voorvaderen nooit moge wij ken van het nageslacht. Want voor de vade ren was dit bewustzijn de drijfveer, die hen in staat stelde een tijdperk van worsteling, van bloed en tranen, te veranderen in een tijdperk van roemrijk overwinnen en van on- gekenden nationalen bloei en grootheid. Na zijn toespraak In de Hollandsche taal, zette Ds. Pasma den dienst voort in het En- gelsch. Na afloop van den dienst in de kerk wer den de Nederlandsche zeelieden onthaald op een maaltijd in de pastorie van Ds. en Mevr. Pasma. Overplaatsingen. Majoor-monteur W. J. Groen O.Z.D. Afd. M.R./d. 8 Maart 1937 op datum tewerkgesteld bij den bouw van de onderzeebooten K. XIX en K. XX bij de N.V. Wilton Feijenoord te Schiedam. Onderstaande personen van Wachtschip Willemsoord naar Gelderland, 18 Maart 1937: Opperschipper J. C. Anspach, Bootsman M. Valkhoff, Opperkonstabel G. S. Popp, Majoor konstabel P. de Blieck, Serg.-konstabel A. Maagdenburg, Majoor-monteur J. W. v. d. Waaij, Serg. schrijver M. Hartog. Majoor-machinist A. van Klaveren van Van Speiik naar Gelderland, 18 Maart 1937. Sergeanten-machinist W. Bakker, J. van t Hof en J. C. Jansen van Van Speijk naar Gel derland, 18 Maart 1937. 1Jtr Bootsman J. v. der Knoop van Kaz. W ooi d naar Gelderland, 18 Maart 1937. Majoor-konstabel T. A M. Voets van Ws. Wo naar Gelderland, 18 Maart 1937. Sergt.-hofmeester A. A. Jongepler van Ws. Wo. naar Gelderland, 18 Maart 1937. Sergt.-timmerman W. v. d. Brink van Schor pioen naar Gelderland, 18 Maart 1937. Sergt.-schrijver C. T. Heres van Van Speijk naar Gelderland, 18 Maart 1937. Sergt.-bottelier S. la Rooij van naar Gelderland, 18 Maart 1937, Ws. W.o. Sergt.-hofmeester W. G. C. v. Grunderbeek van Ws. W.o. naar Gelderland, 18 Maart 1937 Sergeanten-kok A. Gernler en J. G. Laukens van Ws. W.o. naar Gelderland, 18 Maart 1937 Sergt.-timmerman A. v. d. Pijl van Ws. W.o naar Schorpioen, 5 Maart 1937. Sergt. d. mar. Z. Straver van afd. M.Rd naar Kaz. W.o., 24 Maart 1937. (Onder intrekking der bevolen overplaatsing op 24 Maart 1937 naar Ws. W.o.). Sergt. der mar. J. Zwijgers van afd. M.Rd. naar Gelderland, 18 Maart 1937. Sergt.-ziekenverpleger A. Tol van Hospitaal naar Gelderland, 18 Maart 1937. Bootsman A. J. M. v. d. Horst bevolen over plaatsing op 11 Maart 1937 naar Wachtschip te Vllssingen ingetrokken. Sergt.-telegrafist A. J. de Smit van Wal- station naar Gelderland, 18 Maart 1937. Majoor-machinist A. J. Smith van Van Speijk naar Gelderland, 18 Maart 1937, Majoor-machinist S. W, Anema wordt 19 Maart 1937 te Nijmegen aan den wal en ver volgens definitief aldaar op 1 April 1937 of zooveel eerder als betrokkene daarheen ver huisd is, geplaatst. Opperschipper C. Bakker van Ws. W.o. naar O.Z.D., 14 April 1937. Majoor-torpedomaker P. van Eeten van Schorpioen naar O.Z.D., 14 April 1937. Sergeant-machinist H. J. Hekkelman van Van Speijk naar O.Z.D.14 April 1937. Majoor-monteur P. Brik van Ws. W.o. naar O.Z.D., 14 April 1937. Majoor-monteur R. Verwer van Ws. W.o. naar O.Z.D., 12 Maart 1937. Sergt.-ziekenverpl. J. N. Kuitems van Ws. W.o. naar Hospitaal, 17 Maart 1937. Majoor-schrijver H. van Dijk van Ws. W.o naar De Kooy, 17 Maart 1937. Sergt.-hofmeester J. Sinke van Ws. W.o. naar Kaz. W.o., 17 Maart 1937. Korporaal der mar. E. W. A. v. Kerkhof be volen overplaatsing op 3 Maart 1937 naar Ws. W.o. ingetrokken. Korporaal der mar. K. Meulmeester van afd. Mar. Rd. naar Ws. W.o., 3 Maart 1937. Kwartiermeester P. Zwakman van Ws. Wo. naar Gelderland, 18 Maart 1937. Korporaal-konstabel H. C. Dasbach van Ws. W.o. naar Gelderland, 18 Maart 1937. Korporaal-monteur R. Edelenbosch van Ws. W.o. naar Gelderland, 18 Maart 1937. Korporaals-machinist A. H. J. Hoekstra, A. Izeboud, J. Schilder, J. H. Verkerk, A. de Vroome en J. A. van Walsum van Van Speijk naar Gelderland, 18 Maart 1937. Korporaal-stoker A. Hoekstra van Van Speijk naar Gelderland, 18 Maart 1937. Kwartiermeester H. Hoogeland van Van "Speijk naar Gelderland, 18 Maart 1937. Korporaals-konstabel P. J. de Heide en A. M. J. v. Mourik van Ws. W.o. naar Gelderland, 18 Maart 1937. Korporaals-machinist J. Clowting en A. Dee- len van Van Speijk naar Gelderland, 18 Maart 1937. Korporaal-hofmeester J. Beek van Ws. W.o. naar Gelderland, 18 Maart 1937. Korporaal-kok W. Versteeg van Ws. W.o. naar Gelderland, 18 Maart 1937. Korporaal-bottelier B. Bleijinga van Ws. W.o. naar Gelderland, 18 Maart 1937. Korporaal-schrijver K. F. Rottschafer de detacheering, 2 Maart 1937, van Ws. W.o. naar Schorpioen ingetrokken. Korporaal-machinist G. C. v. Westreenen van Frlso naar Ws. Vlissingen, 8 Maart 1937. Korporaal-machinist P. Hendrikse van Ws. W.o. naar Friso, 8 Magrt 1937. Korporaal-schrijver K.F. Rottschafer van Ws. W.o. naar Van Speijk, 5 Maart 1937. Korporaal-machinist F. H. J. van Dijk van Van Speijk naar Gelderland, 18 Maart Ï937. Korporaal-monteur B. Berkhout van Hydra naar Ws. Vlissingen, 15 Maart 1937. Korporaal-monteur J. J. Ellens van Ws. Vlissingen naar Hydra, 15 Maart 1937. Korporaal-ziekenverpl. M. Kiene van Ws. W.o. naar Hospitaal, 17 Maart 1937. Korporaals-kok J. van Baaien en F. Nikkel van Ws. W.o. naar Ws. Vlissingen, 17 Maart 1937. Matroos le klasse D. A. L. Hitz, van Kon. Inst, naar Schorpioen, 27 Febr. '37. Matroos 2e kl. G. Brands van J. v. Brakel naar W.s. W.oord, 15 Maart '37. Matroos 2e kl. J. A. Diemei van Schorpioen naar W.s. W.oord 15 Mrt. '37. Matroos 2 kl. D. van Dijk van Schorpioen naar W.s. W.oord 15 Mrt. '37. Matroos 2e kl. K. P. Lataster van O.Z.D. naar W.s W.oord, 15 Mrt. '37. Matroos 2e kl. G. v. d. Meer van O.Z.D. naar W.s. W.oord 15 Mrt. '37. Matroos 2e kl. J. Fraijman van De Kooij naar naar W.s. W.oord, 15 Mrt. '37. Matroos 3e kl. J. F. v. d. Ham van De Kooij naar W.s. W'oord 15 Mrt. '37. Marinier le kl. PI. M. Lokken van Nauti lus naar W.s. W.oord, 15 Mrt. '37. Stokers 2e kl. J. M. van Strien, A. A. Reijgwart, C. Kroon, G. Poldervaart, en J. Minderhoud van v. Speijk naar W.s. W. oord, 19 Mrt. '37. Stoker 3e kl. J. C. van Rejjn van v. Speijk naar W.s. W.oord, 19 Mrt. '37. Pijper 2e kl. G. Jansen van W.s. W.oord naar Gelder, 19 Mrt. '37. Stoker 3e kl. J. H. Muis van De Kooij naar Gelderland, 19 Mrt. '37. Stoker-olieman H. J. Buurman van v. Speijk naar Gelderland, 19 Mrt. '37. Stoker le kl. S. Sijtsma van v. Speijk naar Gelderland, 19 Mrt. '37. Matrozen 3e kl. J. Eleveld, R. Hijlkema, H. Jacobs en T. de Jeu van W,s." W.oord naar De Kooij, 4 Mrt. 37. Matrozen le kl. P. A. de Buck, G. J. C. Briebpl, stoker-olieman H. J. Evertse en sto ker le kl. D. H. Tromp van v. Spejjk, wor den 19 Mrt. '37 geplaatst te Nijmegen aan den wal en vervolgens definitief aldaar op April '37, of zooveel eerder als betrokkenen daarheen verhuisd zijn. Stoker 3e kl. C. B. v. Leeuwen van W.s. W.oord naar v. Speyk, 5 Mrt. '37. Matroos le kl. H. de Vries van W.s. W. oord naar W.s. Vlissingen, 8 Mrt. '37. Matroos le kl. J. P. Machielsen van W.s. W.oord naar O.Z.D., 14 April '37. Tamboer le kl. K. Kossen van Afd. Marn. R.dam naar W.s. W.oord, 17 Mrt. '37. Tamboer le kl. M. F. Hartman van Afd. Marn. R.dam n. W.s. Vlissingen, 17 Mrt. '37. Matrozen le kl. J. E. W. ten Have, A. Kooreman, J. W. Leenders, W. J. Romijn, R. W. Smits, J. Abspoel, en J. J. Kasteel van W.s. W.oord naar Gelderland, 18 Mrt. '37. Matrozen 2e kl. L. J. G. Lodder en A. C. Olden van W.s. W.oord naar Gelderland 18 Mrt. '37. Marn. le kl. A. J. van Haaren van W.s. W.oord naar Gelderland, 18 Mrt. '37. Stokers-olieman J. P. T. ter Bruggen van Beek, J. R. A. C. Doelitzsch, K. van Hulst, W. van Putten, F. H. Schmidt en L. van der Wal van v. Speijk n. Gelderland, 18 Mrt. '37. Sstokers le kl. J. Groen, A. H. Henschen, A. C. Leeuw, C. Looij, C. Maase, C. Otten, de Vries en W. Zweverink van W.s. W. oord naar Gelderland, 18 Mrt. '37. 6 W! a1 IE \d' Matrozen le kl. P. J J. Hetem, A. Moor en W. C. Norden van W.s. W.oord naar Gelder land, 19 Mrt. '37. Matrozen 3e kl. H. T. van Baal en T. Besse van W.s. W.oord naar Gelderland, 19 Mrt. '37. Konstabelsmaats J.van Dongen, H. J. En gelaar en J. H. L. Treffers van W.s. W.oord naar Gelderland, 19 Mrt. '37. Stokers-olieman H. H. C. Olivieira, G. K. Prins eii T. Regelink van v, Speijk naar Gel derland, 19 Mrt. '37'. Stokers-olieman P. H. van Etteger en H. Groen van W.schip W.oord naar Gelderland, 18 Mrt. '37. Stokers le kl. J. Bungener, J. T. Raijmann, A. Visser en T. van Zwienen van W.schip W.oord naar Gelderland, 18 Mrt. '37. Stokers-olieman G. Jongbloed, G. Meeldijk en P. Pape van v. Speijk naar Gelderland, 18 Mrt. '37. Stokers 3e. kl. D. Veenendaal, C. v. d. Waal, G. Eindhoven, J. Pollie, K. Vermeulen, E. J. Kleingeerts, J. Lagerweij, C. M. Lokker- bol, W. M. Otte en J. G. Reinders van v. Speijk naar Gelderland, 18 Mrt. '37. Stokers 3e kl. T. Osthoff, C. A. Palings en G. Ramak van O.Z.D. naar Gelderland, 18 Mrt. '37. Stokers 3e kl. A. J. H. G. Beijleveld, L. A. Blankenstein, H. Lammers, en F. A. Mooi van De Kooij naar Gelderland, 18 Mrt. '37. Stokers 3e kl. H. Nagtegaal, W. de Nood en E. Muller van De Mok naar Gelderland, 18 Mrt, '37. Koksmaat G. C. Romijn van W.s. W.oord naar Gelder, 18 Mrt. '37. De ondervolgende schepelingen, thans ge plaats als achter hunne namen vermeld, wor den den 15en Mrt. 1937 geplaatst aan boord Hr. Ms. mijnenveger „Jan van Amstel" (rol Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingen). Schipper M. de Boer, Majoor-machinist D. Plooij en sergt.-machinist C. Looijen, Afd. Marns. R.dam, afb. J. v. Amstel. Sergt.-machinist J. W. L. Simis, v. Speijk. Korp.-kostabel H. de Best, Korp.-telegr. J. D. v. d. Eist, korporaals-macht. B. de Que- lerij en S. Spruijt, korp.-monteur en T. Doek- sen, Afd. Marns. R.dam, afb. J. v. Amstel. Kwartiermeester J. C. Wielard en korp.- machinist N. Merkx, W.s. W.oord. Korporaal-machinist D. van Zanten, Van Speijk. Stoker-olieman J. M .Leurgans, Afd. Marns. R.dam, afb. J. van Amstel. Matrozen le kl. J. Oele, E. Straatsma, H. Bos, F. L. Louwerens, W.s. W.oord. Matrozen 3e kl J. Zwaan, L. Post, J. Schaap J. P. F. Oudshoorn en J. G. Oosterveen, W.s. W'oord. Matroos 3e kl. H. Salemink, Schorpioen. Stoker-olieman C. J. de Graaff, v. Speijk. Stokers 3e kl. M. v. d. Berg;,, H. A. G. v. Dorland en D. van Dijk, W.schip W.oord. Schrijversmaat G. M. N. Edelman W.schip W.oord. Hofmeestersmaat P. G. Muller, O.Z.D. Kooksmaat G. ten Braak, W.s. W.oord. Met ontslag uit den zeedienst: Mar. der le kl. J. A. v. Wetering, 1 Mrt. 1937. Mar. der 2e kl. J. C. van Schuppen, 5 Mrt. 1937. Mar. der le kl. L. van Guldener, ontslag op 1 Maart 1937 ingetrokken. Overleden: Mar. der le kl. K. Verwoerd, 1 Mrt. 1937. Bevordering in West-Indië: Mar. der 2e kl. A. van Gameren, 1 Aug. Mars. der 3e kl. A. Pakvis, C. G. Gielen en 1936 mar. le kl. R. J. A. Siegers, 1 Oct. 1936 mar. 2e kl. Matroos der 2e kl. J. de Raad, 1 Nov. 1936 matroos le kl. Stokers der le kl. C. Va.es en J. H. v. Am stel, 1 Dec. 1936 stoker-olieman. Thuisvaren ingetrokken van: Sergt.-maj. der marns. W. de Bruy'n, 14 April '37 per m.s. „Baloeran", Aangewezen voor thuisvaren: Matroos der 2e kl. M. E. Sinke, 10 Febr. '37 per m.s. „Indrapoera". Stoker-olieman J. P. Heyblok 10 Febr. '37 per m.s. „Indrapoera". Sergt.-maj. der marns. W. de Bruijn, 28 April '37, per m.s. „J. de Witt". Ondervolgende schepelingen zijn aangewe zen om den 19en Maart 1937 met het m.s. „Crijnssen" naar West-Indië te worden uit gezonden: Korpls. d. marin. E. W. A. v. Kerkhof en P. van Sabben. Mariniers Ie kl. J. Gillisse, J. H. A. Hermann, H. J. Kurk, en M.. J. Malgo. Mariniers 3e kl. H. Grift en G. J. Hoogen- kamp. Mariniers le kl. J. Haaker en M. H. Takkenberg. Mariniers 3e kl. P. T. Ceelen, J. Kersten, J. C. Kuit, J. Mus, W. C. Oostdijk, A. Paans, J. A. Rijs, G- J. Schottert, J. J. H. Masseling én J. de Man. Serg.-maj. der mariniers J. Bartholomeus aangewezen om den 14en April 1937 met het m.s. „Sibajak" naar Oost-Indië te worden uitgezonden. Stoomvaart My. Nederland. J. P. Coen, t„ wordt thans 7 Maart v.m. 6 u. te IJmuiden en te 10 u. te Amsterdam verw, Johan v, Oldenbarnevelt, u., 4 Maart te Genua. Hermes, 5 Maart te Lemni. Roggeveen, 3 Maart v. Batavia. Tarakan, u„ 4 Maart v. Antwerpen. Tasman, 3 Maart te Hongkong. Kon. Holl. Lloyd. Zaanland, 5 Maart te Amsterdam. Kon. Ned. Stoomboot M\j. Bodegraven, t., 3 Maart te Talcahuano. Ceres, 4 Maart v. Piraeus. Euterpe, 3 Maart te Bordeaux. Ganymedes, 4 Maart te Constanza. Helder, u„ 3 Maart te Callao, Merope, 4 Maart v. Port of Spain. Orpheus, pass. 5 Maart Holtenau. Poseidon, 4 Maart te Rotterdam. Simon Bolivar, 5 Maart v. Amtserdam. Tiberius, 4 Maart te Genua. Triton, 4 Maart v. Valencia. Venus, 4 Maart v. Bari. Vesta, 4 Maart v. Aarhus. Vulcanus, 4 Maart v. Hamburg. HollandAmerika Lijn. Dinteldijk, u„ 2 Maart te Vancouver. Maasdam, 4 Maart te Norfolk. Narenta, 26 Febr. v. Champerico. Rotterdam, 3 Maart v. Magallanes. HollandWe9t-Afrlka Hjn. Amstelkerk, t„ 3 Maart v. Santa Isabel. Maaskerk, u„ pass. 4 Maart Ouessant. JavaNew York-Hjn. City of Evansville, 4 Maart te Cheribon. Djambi, v. 4 Maart v. Singapore. Kota Baroe, pass. 3 Maart St. Helena. Modjokerto, 3 Maart te Baltlmore. Tabian, 4 Maart v. Penang. Talisse, pass. 4 Maart K. de Goede Hoop. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran. u., 4 Maart te Southampton. Dempo, u., 4 Maart v. Colombo. Garoet, t„ 4 Maart v. Triest. Indrapoera, t„ 5 Maart v. Tanger. Kota Nopan, 4 Maart te Bremen. Kota Pinang, u., pass. 5 Maart Pertm. Palembang, u., 5 Maart v. Suez. Sibajak, t„ 5 Maart v. Singapore. Stoomvaart Mij. Oceaan. Dlomed, 4 Maart v. Manilla. Lochkatrine, 4 Maart te Balboa. Melampus, 4 Maart v. Port-Said. Polydorus, 4 Maart te Londen. Polyphemus, 4 Maart te Port Saic! Sarpedon, 5 Maart te Shanghai. k

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7