Ce godleozenectie van Buitenland De „K a n t o e n g" vergaan Marktberichten Uit onze omgeving Herbezetting van de Rijnzöne herdacht Ontploffing in trein aan de Spaansche grens Hongersnood in China Staking in de haven van Bordeaux Dreigende stakingen in Amerika Russisch schip omhoog gevaren Acht Sulzer-motoren voor duikbooten Een dood varken als melkkoetje JULIASADORP HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW AM) DEN HELDER Lezing KLijnuuut. De Voorzitter de hr I. J. Schroevers opent de bijeenkomst en hij geeft direct het woord san de hr. Klijnhout, die zal spreken over de toestand van de veehouderij na de de preciatie. Spr. herinnert eraan hoe van regeerings- zijde middelen werden beraamd om de boerenstand voor algeheele ondergang te behoeden. Men kreeg het instituut Land bouwcrisisorganisatie en een complex van landbouwcrisiswetten en besluiten. Nu in de allei laatste tijd eenige verbetering in prijzen en uitkomsten schijnt te bespeuren wordt aan spr. meermalen de vraag gesteld of nu de tijd niet gekomen is op de ophef fing van al die regeeringsbemoeiingen aan ted ringen mede nu na de depreciatie van de gulden het weer mogelijk zal zijn con- curreerend op de buitenlandsche markt op te treden. Deze vraag wil spr. eens nader bezien. Reeds jaren is er uit de steden scherpe critiek gevoerd op de landbouw- Crisissteun. Spr. vindt dat onredelijk. Wan neer wij zien dat aan diverse industriesteun per jaar L>0 mill. wordt uitgegeven en we ten dat de landbouw met 200 mill. waarvan nog een gedeelte zelf wordt opgebracht, wordt gesteund, dan kan van onredelijke bevoorrechting niet worden gesproken. Bo vendien drukken de vaste lasten op een boerenbedrijf zwaarder dan op de industrie Verhouding ong. 13—36 Ook de belooning van den landarbeider tenopzichte van die in de industrie toont 'n schceve verhouding Wel toont het verloop van de bedrijfsuit- komsten 19351936 een lichte verbetering, maar nog lang niet voldoende om van een loonend bedrijf te spreken. Het verwijt dat de landbouwcrisissteun de kosten van levensonderhoud naar boven beeft gebracht is eveneens ongegrond De indexcijfers zoo wel voor als na de depreciatie toonen dit duidelijk aan. Deze critiek vloeit voort uit de onevenredige belooning van den tus- Bchen handel. Voorts verklaart spr. wat depreciatie eigenlijk is. Met uitvoerige grafieken en berekeningen toont spr. aan dat wanneer wij de prijzen voor en na de depreciatie beschouwen, daar in zeer weinig verschil is en dat van een belangrijke verbetering tengevolge van de depreciatie althans voor de veehouderij geen sprake is. De merkbare verbetering van prijzen heeft dan ook andere oorza ken. Bij varkensvleesch en bacon o.a. door tnaatregelen in België en Engeland. Voor vleesch o.a. door afname voor het plan-De le rd in g. Uitvoerig worden deze maatregelen nader liitgelegd en verduidelijkt met tal van cij fers en grafieken. Wat echter wel den invloed van de depre ciatie heeft ondervonden: het onkosten cij fer. Voedermiddelen, werktuigen, meststof fen enz. zijn belangrijk in prijs gestegen. Spr. heeft cijfers verzameld over de var kenshouderij in 1935 en 1936. Uit de grafieken blijkt duidelijk dat het gedurende 1935 nog eenigen tijd mogelijk is geweest met voordeel varkens te houden. Over 1936 is daarop echter alleen verlies geleden. Ook na de depreciatie. Ook de zui- velprijzen laten ons in den steek, als in den allerlaatsten tijd eenige verbetering merk- baar. Alles tezamen genomen komt spr. tot de conclusie dat de depreciatie een ongunstige uitwerking op de veehouderij heeft gehad en dat wij, ondanks de lichte verbetering tengevolge van andere omstandigheden, de regeeringsmaatregclcn nog niet kunnen mis- se n. Nog zet spr. uiteen wat het hoofdbestuur in dezen voor belangrijk werk heeft ver richt. Bij de rondvraag worden door de hr. Schroevers en C. Maters vragen gesteld die naar genoegen worden beantwoord. Hierna sluiting. CALLANTSOOG WEIGERING BOUWVERGUNNING Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is vergunning geweigerd aan den heer J. Bakker Azn. te Groote Keeten, voor het bouwen van een schuur. VERBOUWING PASTORIE NED. HF.RV. GEMEENTE Naar we vernemen zal de pastorie der Ned. Herv. gemeente alhier grondig ver bouwd worden alvorens de woning door den nieuwen burgemeester zal worden be trokken. HERHALINGSOEFENINGEN. De dieenstplichtige D. Renooij van de lich ting 1931, behoorende tot het 21e Rcgt. In fanterie, is voor herhalingsoefeningen on der de wapenen geroepen voor den tijd van 18 dagen bij genoemd regiment te Amers foort. WIJZIGINGEN ERFSCHEIDINGEN. Naar we vernemen hebben alle belang hebbenden, welke grond van de gemeente in gebruik hadden genomen en aan wie een aanbod tot aankoop van deze griona was gedaan, zich accoord verklaard me de daaraan verbonden voorwaarden. n en ander zal nu wel spoedig in orde w oi den gemaakt. De bekjes voor de voortuin tjes van de huizen aan de Noordzijde va het dorpsplein zullen nu ook regelmatiger komen te staan en niet zooals nu, scno en scheef. ANNA PAULOWNA Ned. Arbeiders-Sportbond. Gelet op het ongunstige weer, kon men over het bezoek tevreden zijn, vond de heei Krouwel, toen hij het openingswoord sprak op de uitvoering van de afd. van den Ar- beiders-Sportbond die Zaterdagavond bij heer W. Rossen werd gegeven. Nadat een paar gasten in het bijzonder welkom geliee- ten waren, ojicnde do. Mondorgclclub, onder leiding van den heer Geluk, het programma toet een viertal nummers, die vlot gespeeld werden en door het publiek- met aandacht werden beluisterd. Vooral de „Sportbonds- arsch en „Ge kunt me nog veel meer ver tellen liepen goed van stapel. De Jonge-Pieter-Jellen kregen de eer het eerst te mogen turnen en vooral het aardige dansje van de jongens en meisjes samen sloeg in, zooals ook na de pauze het spel- ii korenveld", waarbij bovendien de gekleurde pakjes het hunne aan het succes bijdroegen. De heeren- en de jongens- en meisjesaf- deehng zetten, zoowel vóór als na de pauze hun beste beentje voor bij vrije- en toestel- oefeningen en mochten, evenals de J.P.J. een hartelijk applaus oogsten, terwijl dat soms voor ecn individueele prestatie op- De heeren D. Stins en J. Oltmans lazen tusschen een en ander door een aardige schets of anti-oorlogswerk. Dit ter vervanging van het tooneelstukje, dat doorgaans op de ze avonden gegeven wordt, maar wat veel tijd vergt. Ook zij hadden een aandachtig ge hoor. De propaganda voor Sportbond en Partij werd niet vergeten. De districtsvoorzitter, de heer C. Couwenhoven betoogde, dat, zoo goed als men plaats nam in de rijen van partij, vakbond, radio-omroep, enz., men ook in den eigen sportbond thuis hoorde en niet in neutrale vereenigingen. Voor den Sport bond is niemand te oud of te jong en spr. hoopte dan ook, dat hier spoedig een se- niorenafdeeling opgericht kan worden en dat de reeds bestaande afdeelingen zullen groeien. Hij was vast overtuigd dat de Sportbond in z'n geheel bij de a.s. verkiezin gen zou toonei. met beide beenen in de ar beidersbeweging te staan en hoopte, dat ook de leden hier zich achter de verkiezingscam pagne zouden stellen. Rest ons nog te vertellen, dat voor en na gymnastiek en voordracht, ook de Mando lineclub zich nog liet hooren en dat de voor zitter eenige mededeelingen deed, waaruit bleek, dat de arbeidersbeweging hier niet stil zit en er deze maand nog heel wat op het programma staat. BREEZAND. Nieuwbouw. Bij onderhandsche aanbesteding is de bouw van een huis aan de Molenvaart (tee- kening, enz. van M. Broers Pz.), voor reke ning van den heer C. van Zijverden, gegund aan: J. Moscli voor het timmerwerk en P. Broers, voor het metselwerk. Loodgieters- en schilderwerk zijn resp. opgedragen aan de heeren Kaandorp en Kimmenade. W IER INGEN V.A.R.A. feest-propaganda-avond. Zondagavond jl. hield de V.A.R.A., afdee- ling Wieringen, een druk bezocht feestelijke propaganda-avond in Concordia. Te acht uur sprak de voorzitter der afd., de heer Zctzema, het openingswoord.. Naast natuurlijk de medewerkenden van den avond heette spr. allen welkom en in 't bij zonder hen, die uit de Wieringermeer en Wieringerwaard gekomen waren. Met een applaus begroet hield hierna Kees Pruis een inleidend praatje. Stella Seemer zong hierna succesvol eeni ge liedjes, o.a. „Aanpassen', „De bereden politie", enz. Van den accordeonist, Louis Kapper hoor den we hierna een nummer, waarna Em- my Arbous in haar repertoire optrad en wel met „Levensmoede", „De Meisjes van Heden en Toen", enz. Kees Pruis vergastte ons hierna op eenige nummers. Door den secretaris der V.A.R.A., den heer A. Pleijsier, werd nog een propagan distisch woord gesproken, waarna de pauze volgde. Na de pauze werd opgevoerd een spel van spanning en vroolijkhcid rond een radio- uitzending, getiteld „De Samenzweerders' door Ger Bakker. Dit stukje had veel succes. Na het sluitings- en dankwoord van den voorzitter werd door vele staande de Inter nationale gezongen, waarna een druk bal volgde. DEN OEVER. Crisis-Waddenzeeharingbeschik. king 1937. De Minister \an Landbouw en Visscherij, heeft bij besluit van 5 Maart j.1. het volgen de bepaald: De minimumprijs, genoemd in art. 4, lid 1, onder a, van bovengenoemd besluit wordt vastgesteld op f2.per 100 K.G. De persoon genoemd in artikel 4, lid 1. onder C, van het besluit wordt vanwege den Minister van Landbouw en Visscherij aangewezen door de Centrale. Het aanvoeren van haring, welke in de Waddenzee is gevangen met een kuilnet is van 15 April 1937 tot 1 Juni 1937 verboden. De kuilvisschers mogen dus tot 15 April visschen. Art. 4 van het Crisis Waddenzeeharing- besluit 1937 bepaalt dat het afleveren van waddenzeebaring door waddenzeeharing- visschers alleen is toegestaan, wanneer de aflevering geschiedt voor of boven de mi nimumprijzen, welke door den Minister van Landbouw en Visscherij worden vastgesteld. Verder bepaalt dit artikel, dat de wadden zeeharingvisschers de waddenzeeharing, welke wordt afgeleverd en voor mensche lijke consumptie geschikt moet zijn, moeten verkoopen over één der afslagen in de aan voerplaatsen Harlingen. Den Oever, Den Helder, Makkum en Zoutkamp onder con trole van den directeur van dien afslag of eenigen anderen daarvoor aangewezen functionnaris. De Waddenzecharing, welke niet voor menschelijke consumptie geschikt is of wel ke niet den minimumprijs opbrengt, moet of direct in eigendom worden overgedragen aan de Nederlandscbe Visscherijcentrale te gen daarvoor vastgestelden prijs of direct worden vernietigd. Het afleveren van Waddenzeeharing op andere plaatsen dan de bovengenoemde vijf aanvoerplaatsen, is, behoudens bijzondere ontheffing, verboden. Uitvoering „Apollo". Op de binnenkort te houden uitvoering van de harmonie „Apollo" zal opgevoerd worden 'n tooneelstuk gct. „Tamoc". Dit In dische stuk is geschreven door den direct, van „Apollo" den heer J. v. Glabbeek te Den Helder; De Duitsche grenzen thans door versterkingen beschermd. De Duitsche pers wijst er op dat het gis teren een jaar geleden was dat de gedemi litariseerde zone van het Rijnland opnieuw werd bezet. De bladen verklaren, dat de Duitsche politiek dien dag op een zware proef werd gesteld maar dat dank zij de nationale een heid door den Führer geschapen de Duit sche politiek dit enorme risico kon loopen Zij voegen er aan toe, dat de herbewa pening van Duitschland de andere mogend heden noopte het voldongen feit te aanvaar den daar zij niet meer konden droomen van een „miiitaire wandeling door Duitsch land." De „Berliner Nachtausgabe" herinnert aan de rede, op 30 Januari door den Führer in den Rijksdag gehouden en verklaart, dat het vredesprogram van den Führer een grondslag had kunnen leveren voor onder handelingen over een vermindering der bewapeningen. Indien, zoo voegt het blad er aan toe, Engeland, Frankrijk en tal van andere kleinere en kleine staten zich koortsachtig bewapenen, zijn zij er toe gedwongen door de politie ke onveiligheid waarvan de ver antwoordelijkheid niet rust op Duitschland maar op degenen die dezen naties niet het gevoel van binnen- en buitenlandsche veilig heid wisten te geven hetwelk Duitsch land bezit. Wij weten, zoo gaat het blad voort, dat bij onzen nieuwen strijd voor den vrede nieuwe bondgenoolen tot ons zullen ko men. Zij zullen worden gerecruteerd uit alle staten, naties en politieke groepeerin gen zich sterk genoeg voelen om den strijd voor den vrede aan te binden. Een politiek die alleen op bewapening steunt, is steeds een teeken van zwakheid. Het blad besluit echter met te zeggen dat het heele streven tot bewapening van Duitschland een werk voor den vrede vormt. In de „Berliner Börsenzeitung" constateert majoor Jost van het ministerie van oorlog dat, zonder dat men de Maginot-linic heeft willen navolgen, de Duitsche grenzen thans opnieuw door versterkingen beschermd zijn. Schietbanen onder de kathedraal. Als ecn verweer tegen de katholieke pro paganda door het Eucharistisch Congres te Manilla bereikt, heeft volgens de K.W.p. de Centrale Raad der Godloozen besloten om met behulp van andere „internationale god loozen-organisaties" de noodige geldmidde len bijeen te brengen, om ecn groote film te vervaardigen die tot titel heeft: „Buiten landsche Missionarissen als vijanden der in boorlingen." De kosten voor deze film zullen 400.000 goudroebel bedragen. De bond der Russische godloozen-organi- saties heeft 100.000 roebei ter beschikking gesteld, terwijl het overige gedeelte door de buitcnalndsche atheistische organisaties bij ecngebracht .moet worden en overgemaakt aan Moskou, waar deze film eerlang ge draaid zal worden. De hoofdrol, waarin optreedt, een, tot de tanden gewapende missionaris" zal vervuld worden door den Russischen tooneelspeler Mitschuwin. Verschillende negers zullen als inboorlin gen figureeren, o.a. de bekende neger Wil lem Smuls, die reeds sinds 1929 in Moskou woont en onlangs een cursus der godloozen propagandisten met succes heeft beëindigd. Hij heeft in zijn rol tot taak gekregen, om het „misdadig" werk der missionarissen te ontmaskeren. Men is voornemens er ecn „stomme" film van te maken, daar men in de binnenlan den, waar deze rolprent eveneens vertoond zal worden, nog niet over moderne klank film-installaties beschikt. Kathedraal van Kroonstad krijgt nieuwe bestemming. De kathedraal van Kroonstad, die reeds in de eerste jaren der revolutie door de marinesoldaten in beslag werd genomen, is thans, volgens de Msb., ter beschikking gesteld van de „roode pionnieren" (commu nistische jeugdorganisatie) en zal veranderd worden in een „Paleis voor Communistische Jcugdopvoeding'. In plaats van met het kruis worden de koepels versierd met sovjetsterren, die ver vaardigd worden uit halve edclsteenen, naar het voorbeeld van de sterren, die de torens van het Kremlin „sieren". Beschermheer van deze nieuwe inrichting is de voorzitter van de communistische par tij in Leningrad, Sodanoff. Het bestuur van de „roode pionnieren" heeft bericht ontvangen, dat de benoodigde geldmiddelen voor de inrichting van dit nieuwe paleis reeds zijn toegestaan. In de ondcraardsche kelders van de kathedraal zullen schietbanen voor de roode pionnie ren worden aangelegd. SCHEEPSBOTSING BIJ SAN FRANCISCO. De stoomboot „President Coolidge" heeft noodseinen uitgezonden. Het schip heeft me degedeeld, bij den ingang van de golf van San Francisco in botsing te zijn gekomen met een tankboot. Deze botsing heeft zich tij dens een dikken mist voorgedaan. Het tank schip is nog niet geidentificcerd. Dertig le den van de tankboot zijn door de „President Coolidge" aan boord genomen. Tijdens de controle. Terwijl de reizigers van den trein van drie uur vijftig in Perpignan onderworpen werden aan het speciale douaneonderzoek te Cerbere, deed zich een hevige ontploffing voor in een wagon, die totaal vernield werd. Aangezien men meende de ontploffing te moeten toeschrijven aan een helsche ma chine, ging de politie over tot het instellen van een onderzoek en constateerde daarbij, dat een verdacht reiziger, die gisteren te Porbou was opgevallen, verdwenen was. De man is gistermorgen te Perpignan in arrest gesteld. Hij verklaarde Jean Salles te heeten en uit Toulouse afkomstig te zijn. Hij gaf als leeftijd dertig jaar op. Een speciaal commissaris zal hem onder vragen. Ruim 18 millioen menschen door den hongerdood bedreigt. Volgens te Shanghai ontvangen berich ten zijn vier personen gedood en tientallen andere gewond tijdens z.g. „rijstrelletjes", in West-China, waar naar verluidt ruim achttien millioen menschen gevaar zouden loopen den hongerdood te sterven. Un. Press meldt nog uit Shanghai, dat de hevige hongersnood, alleen reeds in de maanden Januari en Februari 3000 slacht offers maakte in Tsjetjoean bovendien tot gevolg heeft dat dagelijks bonderden be woners van het geteisterd gebied in Tsjoeng King aankomen op zoek naar levensmidde len. De hongersnood heeft zich inmiddels uit gebreid tot de districten van het Noorde lijk gedeelte der Kansoeprovicie, zoomede tot meer dan veertig districten van Honan, waar de mislukking van den oogst de on middellijke oorzaak is van den hongers nood. De voorzitter van het nationale onder steuningscomité vertoeft momenteel in Pe king, teneinde gelden in te zamelen, om de nooden der geteisterde bevolking te le nigen. Veertigurige werkweek geëischt. Dok tot zinken gebracht. Daar de besprekingen tusschen de verte genwoordigers van de reeders en de sche pelingen zijn mislukt, hebben de laatsten volgens Havas, een vergadering gehouden, waarin besloten is, dat alle schepen van de openbare havendiensten zullen deelne men aan een staking en dat de beman ningen aan boord van de vaartuigen, zon der verbinding met het land zullen blijven, Ecn drijvend dok is tot zinken gebracht. Geen enkel Fransch of buitenlandsch vaar tuig kan meer de rivier op of afvaren, daar ook alle loodsdiensten staken. Volgens een verklaring van den secretaris der vakbonden van de schepelingen zal de ze actie zoolang duren, als de veertigurige werkweek in de haven nog niet zal worden toegepast. Er dreigen nieuwe stakingen in de Ver- eenigde Staten. Arbeidersafgevaardigden van een fabriek, in Pittsburgh, die 40.000 arbei ders in dienst heeft, hebben een loonsver- hooging voor 8000 dezer arbeiders geëischt. Morgen zal de staking aanvangen, wan neer de afgevaardigden geen voldoening krij gen. In Chicago zijn "2000 taxichauffeurs in staking gegaan. Zij eischen een verhooging van het voor hen bestemde percentage der recette. Bij Hoedekenskerke. Het Russische stoomschip „Ufa" van de reederij Sovtorgflot, gebouwd in 1917 en me tende 1892 bruto reg. ton, is nabij Hoede kenskerke in het Middelgat omhoog geva ren. Het schip kwam van Moermansk en passeerde gisteravond' half negen Vlissin- gen. Sleepbooten zijn in de nabijheid. De „Ufa" zal vermoedelijk hedenmorgen bij hoog water op eigen kracht vlot komen. GROOTE HOEVEELHEID OPIUM AANGEHOUDEN. Meer dan 12.000 doozen opium welke naar schatting een waarde vertegenwoordigen van 200.000 tot 500.000 dollar, zijn te Brooklyn (V.S.) in beslag genomen aan boord van het Britsche stoomschip „Taybank". Drie leden der bemanning en drie boot werkers zijn gearresteerd. Verschillende le den der bemanning zijn door de douane aan een verhoor onderworpen. Er is een waarborgsom geëischt van 90.000 dollar. De gearresteerde leden der beman ning zijn een Chinees en twee Maleiers. die beschuldigd worden van fiauduleuzen invoer van opium. De internationale sleepdienst Smit en co te Rotterdam en bij de directie van de werf Gusto in Schiedam zijn berichten ingeko men, dat de tinbaggermolen Kantoeng op weg naar Ned. Indië Zondagavond om 9 uur bij den vuurtoren Eddystone is omgeslagen De runners, die zich aan boord van den baggermolen bevonden, zijn gered. Nader vernemen wij: Zondagmiddag om 1 uur seinde de kapi tein van de „Humber", een der beide sleep booten, welke de .Kantoeng" naar Banka zouden brengen, dat er tengevolge van een zwaren Oosterstorm in het achterdek van de „Kantoeng" lekkage was gekomen. De „Katoeng" bevond zich op dat oogen- blik 16 mijl Zuid-zuidoost van de vuurto ren Eddystone, en zou trachten de haven van Plyinouth binnen te loopen Uit de verdere berichten bleek, dat de runners, die zich op het achterdek bevonden geen gelegenheid hadden de pompen te be dienen. 9 uur seinde de kapitein van de „Hum ber" aan zijn kantoor te Rotterdam, dat de Kantoeng drie mijl binnen den vuurto ren, van Eddystone was omgeslagen. De runners konden gered worden en werden door de sleepboot „De Schelde" aan boord genomen. Aan de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen is opgedragen den bouw in licentie van acht Sulzer-motoren, welke bestemd zijn voor de vier onderzeeboo ten, waarvoor op de suppletoire Indische be grooting reeds gelden zijn aangevraagd. De firma Van Zwanenberg schijnt, als wij de berichten in sommige vakbladen gelooven moeten, aardig te profitceren van haar zaakje in vriesvarkens. Voor varkens die vernietigd moeten wor den, omdat zij óf dood te Oss aankomen óf afgekeurd worden, ontvangt de firma f6. per stuk van de Veehouderijcentrale. Boven dien krijgt v. Zwanenberg op de afvalprijs van zoo'n varken nog 4 reductie. Daaren boven levert het cadaver nog technisch vet en diermeel. De eerste de beste destructor zal gaarne gratis de doode varkens weghalen, doch dooi de reis via Oss komen op elke cadaver zes pop! Het is onbegrijpelijk dat deze noodelooze geldverspilling nog steeds plaats heeft. ABOENA KYRILLOS NIET GEFUSIL LEERD. Rome. Het Ministerie voor pers en propaganda spreekt formeel het bericht te gen, dat het hoofd van de Koptische kerk in Abessinië, Aboena Kyrillos, die bij den aan slag in Addis Abeba, op 19 Februari j.1. ge wond werd, zou zijn gefusilleerd. ALKMAAR. 6 Maart. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor groothandel 7577V? en klein handel 80—8214. Handel goed. Kipeieren (groothandel) f 3.50—3.90. handel matig. Eendeicren f 2.60. ALKMAAR. 5 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 melkkoeien f 150210 en 14 nuchtere kalveren (slacht) f 5 tot f 9. ALKMAAR, 5 Maart. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwar tier. Aanvoer: 190.000 kipeieren: 5658 Kg. 3.45—3.55, 58—60 Kg. 3.50—3.60, 60-62 Kg 3.50—3.75 62—64 Kg. 3.60—3.90, 6U-66 Kg. 3.804.15. per 100 stuks. ALKMAAR, 8 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 76 vete koeien 150280, 3 vette kalveren 50—70 per Kg. 6080 ct. 306 nucht. kalv.: Slacht 4.14.- 2 Vette schapen 25.32.- 284 Vette varkens 0.44—0.47 Handel goed. WARMENHUIZEN. 6 Maart. Roode kool 1.40—2.10, gele kool 1.20—1.40, D witte kool 1.drielingen 60 ct.. uien 60 —70 ct., grove uien 8090 ct., peen 1.50, eigenheimers 2 20. Aanvoer: 103.100 Kg. ron de kool, 39.900 Kg. gele kool, 54.100 Kg. D. witte kool, 6175 Kg. uien, 975 Kg. peen, 133 Kg. aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 8 Maart. 1800 Kg. uien f 0.800.90. grove f 0.800.90 53800 Kg. roode kool f 1.40—1.90, 30200 Kg. gele kool f 1.201.40, 101300 Kg. D. witte kool f 1. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 6 Maart. Berlijn: De stemming blijft nog altijd kalm en de prijzen toonen weinig verandering. Vandaag was er nieuwe aanvosr van Hollandsche kropsla, die 11—12 p. 100 stuks noteerde. Holl. spruiten liepen wat op; 1620 p. 50 Kg. Hollandsche uien bleven op peil; 5.50 7.00 p. 50 Kg. Ttal. bloemkool noteert onver anderd 2542 p. 100 krop; Canarische to maten onveranderd 810 p. kuip; Ital. uien 57 p. 50 Kg.; Ital. spinazie 1724 p. 50 Kg.; Relg. witlof 28—32 p. 50 Kg. Munchen: Buitenl. prod.: IIoll. roode kool 7.007.50. witte kool 6 en savove kool 6.50 p. 50 Kg.; Ital bloemkool 4.505 p. löer; 4.504.75 p. 1 SerBelgisch witlof 3.003 50 P 4.5-5 Kg; Ital. andijvie 1.30—2.40 per 18 150 stuks; peterselie (Ital.) 3.506.00 p. 5 Kg.; Ttal. uien 7.509 per 50 Kg.; Holl. uien 6.807.50 per 50 Kg.; Hongaarsche uien 89 p. 50 Kg.; Essen: Buitenl. prod.: roode kool 5.20: savove kool 4 60. andijvie 1.70 2.00 per kist: veldsla 6.006.50 p 50 Kg.; kropsla 3.50 p. kist; Hamhnrg: Buitenl. prod.: Belgisch witlof 2530 per 50 stuks; bloemkool 28—40 p. 100 stuks: spruiten 2225 p. 50 Kg. Frankfort a. M.: Buitenl. prod.: 4.004.50 p. 18er; Napelsrhe bloem kool 4.805.50 p. 1Ser; Belgisch witlof 2.25 —2.75 p. 5 Kg.: Ital. andijvie 2.002.50 p. 32r; Holl. roode kool 5.00—6,50 per 50 Kg. Holl witte kool 4,50—5,00 per 50 Kg.; Holl. uien 6—7 p. 50 Kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7