Een landing op de „Hindenburg" De bom op de „Djebe Lantar" Marktberichten Concentratie scholen Laffe onderwijzers Een onfortuinlijke dief De wegwedstrijd Parijs Nice Nederlandschc werkgevers adresseeren „Triton" op de terugreis Het incident La Guardia Ernstige beschuldigingen tegen de Remingfon Rand ine. Poolschc boeren achter het nationale program Noodweer in Frankrijk Overeenstemming bij de General Motors Van Zeeland tegen Degrelle iii-VItlil: Qe Bilt seint Gunstig onthaal. Bezuiniging op leerkrachten. In het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreffende het wetsontwerp tot wijziging der L.O.-wet 1920 (beperking stich ting van scholen) lezen wij o.a.: Met de strekking van het wetsontwerp kon men zich, behoudens opmerkingen van hoofdzakelijk technischen aard, algemeen vereenigen. Eenige leden gaven als hun meening te kennen, dat de toepassing van de hier voorgestelde wettelijke bepalingen niet ge richt zal moeten zijn op het doen verdwij nen van een zoo groot mogelijk aantal bij zondere en openbare scholen, doch dat be staande scholen alleen dan zullen moeten ■worden opgeheven, wanneer dit voeren zal tot een concentratie .welke werkelijk bezuiniging zal brengen. Bezuiniging van eenige beteekenis, aldus deze leden, is al leen te verwachten, wanneer daardoor het salaris van een of meer leerkrachten wordt uitgespaard. Op de andere kosten van het onderwijs valt weinig te bezuinigen. De hier aan het woord zijnde leden waren van oordeel, dat de geest van dit wetsontwerp meebrengt, dat in dergelijke gevallen, waarin geen of weinig bezuiniging is te verwachten, de Minister gebruik zal maken van zijn bevoegdheid tot het verleenen van ontheffing. Gaarne zouden zij vernemen, of de minister deze op vatting deelt. Sommige leden waren van oordeel dat van concentratie van bijzondere scholen, welke dit wetsontwerp beoogt, in de prak tijk weinig zal blijken. Wel vreesden zij verder nadeel voor het openbaar onderwijs vooral in de dorpen. De ten plattelande opgeheven scholen terecht opgeheven. Vele andere leden verklaarden dat huns inziens de ten plattelande opgeheven open bare lagere scholen vrijwel alle terecht zijn opgeheven, en dat 't openbaar onderwijs op de grootere scholen heter tot zijn recht komt, zonder dat dit heeft geleid tot te groote bezwaren voor wat betreft den af stand van de woningen der leerlingen tot die scholen. Twee mannen tegen één jongen. Mishandelingsaffaire te Be verwijk. De marechaussee te Beverwijk heeft thans in onderzoek een geval van ergerlijke mis handeling, dat plaats gehad heeft op de Chr. U.T..O. school te Ditinwijk aan de Duin- wiiklaan aldaar. Een vijftien'arige jongen, op wien de on derwijzers al lang „de nik" hadden, is op een dag voor een luttele overtreding (hij vroeg tijdens de les een woordenboek aan een vriendje) door bet hoofd der school en twee onderwijzers uitgenoodigd na te blij ven. Zij hebben den jongen toen als hei ware omsingeld, door aan weerszijden naast hem en achter hem te gaan zitten. De jongen, die thuis extra reken-les had vroeg of hij daarvoor weg mocht, doch de onderwijzer de V., die hem niet geloofde, dwong hem te zeggen van wien hij dan les had. De knaap wilde dit niet zeggen en is daarna door twee der onderwijzers dusda nig mishandeld, dat hii biina niet naar huis kon komen en men later een lichte hersen schudding constateerde. Beeds 14 dagen is de knaao ziek en nog steeds onder dokters behandeling. De heeren de V. en van der K. zullen over deze soort paedagogie nog wel gelegenheid krijgen na te denken. Inbreker te Amsterdam op hee- terdaad betrapt. Tn een perceel aan het Singel te Am sterdam is Zaterdagavond laat een inbreker op heeterdaad betrapt. Een nachtwaker werd door het branden van lieht in het kantoorgebouw gealarmeerd. Spoedig rukte een politiemacht naar het gebouw op. for ceerde de deur en vond in een der lokalen op de eerste verdieping een inbreker, met volle ambitie zijn beroep uitoefenend, twee tasachen met gereedschap in de nabijheid uitgestald. De even ambitieuze Amsterdamsche agen ten konden den man zonder veel moeite arresteeren. Het bleek dat de vreemdeling een grondige insnertie in het kantoor had gehouden, waarbij hij door een collega schijnt te zijn geassisteerd. Van dezen laatste is echter tot heden geen spoor te bekennen. KATHOIIEK DEMOCRATISCHE PARTIJ. Doet niet mee aan groep-Bou- man. Naar aanleiding van een bericht in som mige bladen over een nieuwe politieke groepsvorming, waarbij ook de Kath. Dem. partij genoemd wordt, verzoekt de secrcta ris der K.D.P. mede te deelen, dat zijn partij met deze groepsvorming niets te maken heeft en er door genoemd bericht voor het eerst van gehoord heeft. Wel zijn eenige weken geleden tusschen de K.D.P. en den Bond van Kleine Boeren (groep-Bouman) informatorische besprekin gen gevoerd, doch deze hehben niet tot eenig resultaat geleid. De K.D.P. zal zelfstandig bij de verkiezin gen uitkomen met vier groepen van candi- daten, waarhij de drie bovenste op alle lijsten dezelfde zullen zijn. Volgens het gehouden referendum is de volgorde dier candidaten aldus: 1. Mr. J. M. Arts; 2. C. D. Wesseling; 3. Mr. A. P. G. Peters. Het partijbestuur zal daarover een beslis sing nemen in zijn vergadering van 20 Mrt. Albert van Schendel op de derde plaats. In de „course naar de zon", zooals de groo te étappewedstrijd ParijsNice, symbolisch wordt genoemd, heeft onze landgenoot Albert van Schendel zich ontpopt als een geweldig rourserijder, van wien ook in de toekomst nog veel kan worden verwacht. Hij slaagde er in zich achter Lapébie en Marcaillau, derde te plaatsen. De loonen moeten buiten verbin dendverklaring blijven. Het Verbond van Nederlandsche Werkgevers heeft zich, naar aanlei ding van het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp inzake het algemeen verbindend en onverbindend verklaren van bepa lingen van collectieve arbeidsover eenkomsten, met een adres tot de Kamer gewend. Adressant brengt in herinnering, dat mi nister Slotemaker de Bruine zich als be windsman van Sociale Zaken destijds reeds voorstander heeft betoond van verbindend verklaring van sommige bepalingen van collectieve arbeidsovereenkomsten, mits daaronder de loonbepalingen niet zouden worden begrepen. Ook de huidige minister van Sociale Za ken heeft zich aanvankelijk uitgesproken te gen een dergelijke verbindendverklaring van loonbepalingen en adressant had mits dien in den laatsten tijd reeds rekening qe- houden met de mogelijkheid, dat een wets ontwerp zou worden ingediend, waarbij de mogelijkheid zou worden geopend, bepalin gen, uitgezonderd die betreffende de loonen, verbindend te verklaren. Nu echter heeft de minister van Sociale Zaken aan de Kamer voorgelegd een wets ontwerp, waarbij alle bepalingen van die arbeidsovereenkomsten, inclusief de loonen, voor verbindendverklaring in aanmerking worden gebracht. Naar het gevoelen van adressant worden voor de gewijzigde mee ning van minister Slingenberg in de Memo rie van Toelichting niet al te klemmende argumenten aangevoerd. Bedrijven zónder overeenkomsten en tóch geordend. Adressant wijst er verder op, dat er tal van bedrijfstakken zijn, waarin geen arbeids overeenkomsten bestaan en waar niettemin een behoorlijke gang van zaken valt waar te nemen en de samenwerking tusschen pa troons en arbeiders niets te wenschen laat. Sociale verplichtingen verzwa ren de productiekosten. De weerstanden, die het bedrijfsleven be moeilijken om bij een dalende conjunctuur- de, productiekosten te verlagen, zijn in den loop der jaren sterk toegenomen. De sociale verplichtingen vormen reeds een on-elas- tisch -deel van de productiekosten, terwijl 'n streven merkbaar is om deze lasten nog hoogor op te voeren. Naarmate de wel fluc- tueerende grondstoffenprijzen dalen, stijgt het percentage der sociale lasten in de pro- ductiekosten. Daarbij komt, dat in collectieve arbeids overeenkomsten neergelegde loonen de wet der aanpassing moeilijker bleken te volgen dan andere loonen. Verder doorwerkende bevriezing van pro ductiekosten heeft tot gevolg, dat elke vol gende crisis en dus ook de werkloosheid gruwzamer zal worden. Daarom betreurt adressant het. dat déze regeering. wier so ciale en economische inzichten het Verbond zoo vaak deelde, tot de indiening van dit wetsontwerp in den vorm, waarin het voor ons ligt, heeft besloten. Adressant eindigt met uitdrukking te geven aan de hoop, dat de Kamer zijn beschou vvingen bij de bepaling van haar standpunt wel in overweging zal willen nemen. F.en deel der ladinq aeconfisk.ee.rd. De Koninklijke Nederlandsche Stoom bootmaatschappij te Amsterdam ontving Za terdag bericht van haar agenten te Gibral tar, dat het S.S „Triton" gisterenochtend on derweg naar Amsterdam Gibraltar passeer de. Een deel van de lading is geconfiskeerd DRIEHOEKSDEBAT MET MUSSERT. Wij vernemen dat de leider van „Zwart Front", Arnold Mever, de uitdaging tot de bat tegen H. J. F. M. Sneevliet, van de R.S. A P. heeft aanvaard. Nader vernemen wij, dat „Zwart Front" heeft voorgesteld een driehoeksdebat te organiseeren tusschen H. Sneevliet, Ir. Mussert en Arnold Mever, met als onderwerp; „R.S.A.P., N.S.B. of Zwart Front". NOORSCHE ZEILSCHEPEN DOOR SNEEUWSTORM OVERVALLEN. Naar te Oslo ontvangen berichten melden zijn twintig Noorsche zeilschepen die teza men 300 man aan boord hebben, in de Wit te Zee overvallen door een hevigen sneeuw storm, die hen in gevaar heeft gebracht. DE MIJNRAMP IN DE VER. STATEN. De reddingsploegen die zich een weg ba nen door de met gas gevulde en ingestorte mijngangen van de Hutchinso Goal Cy. heli- ben moeten constateeren dat al de mijn werkers die tengevolge van de mijngasont- ploffing in de mijn waren ingesloten om het leven zijn gekomen; De Amerikaansche regeering acht het incident gesloten. Het departement van staat te Washing ton heeft medegedeeld, dat de ambassa deur der Vereenigde Staten te Berljjn, Dodd, opdracht heeft ontvangen bij de Duitsche regeering te protesteeren tegen de jongste in de Duitsche pers op de Vereenigde Sta ten gerichte aanvallen. Het departement weigert te zeggen, of Dodd van de Wilhelm- strasse antwoord heeft ontvangen Het schijnt evenwel, dat de regeering der Ver. Staten het incident als gesloten beschouwt. Volgens het persbureau Stefani heeft men den Amerikaanschen gezant te ver staan gegeven, dat de woorden, die La Gu ardia over Hitier gesproken had een zoo danige verontwaardiging in Duitschland te weeg hebben gebracht, dat de bladen er op moesten reageeren zooals zij gedaan heb ben. Verder heeft men hem doen weten, dat in een gedeelte van de Amerikaansche pers geruimen tijd systematisch critiek wordt geoefend op het beleid van de Duitsche regeering, op een manier, die zeer onaan genaam en ernstig is. Tenslotte heeft men den Amerikaanschen gezant medegedeeld, dat het nimimer de bedoeling is geweest de Amerikaansche natie te beleedigen Meedoogeniooze methodes om de staking te breken. De nationale commissie voor arbeidsbe trekkingen in de Ver Staten heeft gisteren tegen de Ramington Rand ine. de beschul diging uitgesproken meedoogeniooze metho des te gebruiken in het pogen de staking der 6000 arbeiders van zes zijner fabrieken te breken. De maatschappij werd opgedra gen niet meer te trachten tusschenheide te komen in het vakvereenigingsleven der ar beiders, over te gaan tot collectieve onder handelingen met de meerderheid der werk nemers, stakers zonder discriminatie weer in dienst te nemen en een einde te maken aan steunverleening aan tot fabrieken der onderneming beperkte vakvereenigingen. Dit besluit is door de nationale commis sie voor arbeidsbetrekkingen genomen op grond van een onderzoek, dat naar de ernstige beschuldigingen, die waren inge komen, ingesteld was. Te Warschau heeft g!' en een bijeen komst plaats gehad van w0 gedelegeerden van het platteland, die alle districten van Polen vertegenwoordigden, teneinde de hou ding te bepalen ten aanzien van het onlangs do'or kolonel Koe gevormde kamp der na tionale consolidatie. In een rede zeide Koe, dat het kamp der- nationale consolidatie al het mogelijke zal doen, om de steden in staat te stellen, het be volkingsoverschot van het platteland over te nemen en het proces van verarming der boeren, als gevolg van de verdeeling van het grondbezit tot staan te brengen. Op de bijeenkomst werd met algemeene stemmen een resolutie aangenomen, waarin de volkomen solidariteit met het programma van kolonel Koe tot uiting wordt gebracht. SCHRIKWEKKENDE STATISTIEK. Eén op de twaalf schooljongens slachtoffer van het verkeer. Het probleem van de veiligheid op den openbaren weg houdt in Engeland op dit oogenblik de aandacht bezig. Inzonderheid dan met betrekking tot de jeugd. Bijna de helft van de slachtoffers met doodelijken af loop waren beneden de vijftien jaar oud. In een adres aan den I.ondenschen gemeen teraad wordt gezegd, dat één jongen op de 12 gedurende de schooljaren het slachtoffer van een verkeersongeluk wordt. In de laat ste tien jaar zijn er op de wegen van ge heel Groot Brittannië 14000 kinderen gedood en 400.000 gewond. Men dringt nu aan op meerdere beperking van de snelheidsgren- zen. KONINGIN VAN ROEMENIë ERNSTIG ZIEK. Koningin Maria van Roemenië is ernstig ziek. Zij heeft een aanval van influenza ge had, die thans naar de ingewanden is over geslagen. Koning Carol heeft den geheelen morgen aan het ziekbed vertoefd. Haar fa milieleden zijn gewaarschuwd. Reeds 48 uur lang heerscht in geheel Frankrijk stormweer, dat gepaard gaat met onophoudelijken regen. Uit alle deelen des lands komen berichten over ongelukken, waarbij verscheidene personen om het leven zijn gekomen. Auto's zijn door den wind omvergewor pen, talrijke schepen, voornamelijk vis- schershooten, verkeeren in nood. Overal wordt schade aangericht. LAWINES IN OOSTENRIJK EISCHEN VIER SLACHTOFFERS. In de Alpen nabij Salzburg zijn drie per sonen door een lawine bedolven. Het lijk van een hunner is reeds geborgen. In Stier marken heeft een lawine eveneens een slachtoffer geëischt. DRIE JOODSCHE ARBEIDERS IN PALESTINA VERMOORD. Nabij het Joodsche dorp Yavneel (Tibe- rias) zijn drie joodsche arbeiders in een hinderlaag gelokt en vermoord. GEHEEL DORP DOOR EEN AARDVER SCHUIVING BEDOLVEN. Het dorp Maharnki, nabij Patras, is ge heel door een aardverschuiving bedolven. Slachtoffers vallen niet te betreuren, aan gezien het dorp tevoren ontruimd was. Gedurende een der proefvluchten welke het Duitsche luchtschip Hmdenbmg dcze dagen van de luchthaven Rhein-Main bij Frankfort ondernam, zijn, aldus het D.N.B., eenige belangrijke proefnemingen gedaan. r.r is n.m.l. getracht een vliegtuig in de lucht onder het luchtschip te brengen en daar aan te bevestigen, opdat zoo doende post of andere voorwerpen aan boord van nei zwevende luchtschip zou kunnen worden gebracht of van boord gehaald, waardoor tijdroovende tusschenlandingen zouden kun nen worden vermeden. Ook meent men op dpze wijze de post vooruit te kunnen zenden, omdat thans het vliegtuig sneller is dan het luchtschip. De proefnemingen zijn bevredigend ge weest. Een Focke-Wulff-vliegtuig, type Slieg- litz, bestuurd door kolonel Ernst Udct, weid verscheidene malen met een haak, welke aan het vliegtuig was bevestigd, gekoppeld aan de daartoe aan de onderzijde van het lucht schip gemonteerde ophang-inrichting. De Amerikanen hebben dergelijke combina ties jaren geleden met de thans veronge lukte luchtschepen Macon en Akron uitge voerd. Deze luchtschepen vervoerden soms verscheidene vliegtuigen, welke een voor een werden losgelaten uit het ruim door middel van een speciaal daarvoor gebouwd toestel. Ook werden zij, omgekeerd, door middel van een takel gedurende de vlucht aan boord ge- heschen. De Amerikaansche marine heeft aan de Duitsche Zeppelinreederij haar ervaring om trent deze wijze van opnemen en loslaten van vliegtuigen in en uit luchtschepen ter beschikking gesteld, zoodat bovengenoemde proefnemingen konden plaats vinden. Vertegenwoordigers van de General Motors en van de vakvereeniging hebben bekend ge maakt, dat overeenstemming bereikt is over alle geschilpunten. Het nieuwe accoord voor ziet in een procedure waarbij in den ver volge stakingen kunnen worden verhoed. In het accoord zijn geen bepalingen opgenomen betreffende een algemeen minimumloon voor allo fabrieken. Tegelijkertijd deelt de gouverneur van Michigan, Murphy, mede, dat een conferentie bijeen zal worden geroepen van vertegen woordigers der werkgevers, werknemers en bekende burgers, van den Staat, met het dóel de andere stakingen bij te leggen. Inmiddels is het aantal stakingen in kleine bedrijven nog toegenomen. In Chicago zijn 900 kelnerinnen stenotypistes-en verder kan roorpersoneel in staking, evenals een aan'al kleermakers en bakkers. In Detroit is een bevel tot arrestatie uitgevaardigd tegen 125 stakers, die sedert twee weken een groote slagerij bezet houden. De minister-president doet een beroep op de bevolkinq. Minister-President van Zeeland publiceert een „beroep op alle goede burgers", waarin hij er aan herinnert, dat hij zich steeds bui ten de partijen houdt en besloten heeft zich voor de op 11 April te houden tusschentijd- sche verkiezing oandidaat te lateri stellen, omdat hij het zijn plicht acht „Iemand", aldus van Zeeland, is voornemens de kalmte waarin bet land zich verheugt, en waaraan het behoefte heeft, te verstoren om het doel treffende en gelukkige optreden van een regeering van nationale eenheid en ver nieuwing te belemmeren en onze staatsin stellingen aan te vallen. Iemand haakt er naar bij ons een regiem van geweld in te stellen, dat in strijd is met al onze tradi ties". De minister-president verklaart den kie zers de gelegenheid te hehben willen geven op ondubbelzinnige wijze htm keuze te doen tusschen het eerbiedwaardige regiem van alle groote nationale tradities en de serviel aan het buitenland ontleende methodes. Degrelle van zijn kant protesteert in zijn blad „Pays Reel" tegen de gewelddaden, waaraan Rexisten in de bijeenkomsten te Saventhem en Vorst zouden hebben bloot gestaan. Resultaat van een noodlottige vergissing. De Pyrotechnische inrichtingen te Toulon hebben het gevaarlijke transport volbracht van de door een vliegtuig op het vrachtschip „Djebe I.antar" geworpen bom, welke niet ontploft was. De helsche machine had den vorm van een lurhttorpedo en woog onge veer 80 kg. De bom droeg geen enkel ken- leeken, noch fabrieksmerk. Zij schijnt door een „amateur" te zijn vervaardigd. Het pro jectiel gaf niet den indruk „af" te zijn. Mededeeling van den comman- dant der marine te Marseille. De commandant der marine te Marseille deelt mede, «lat „uit de bij hem binnengeko men inlichtingen blijkt, dat de aanval op de „Djebe lantar" bet resultaat was van een noodlottige vergissing. De consul van Frank rijk te Palma Mamrca heeft zich. toen hij door den commandant van het Fransche oor logsschip, dat voortdurend bij de Balearen kruist, gewaarschuwd was, dat noodseinen waren opgevangen van de „Djehe Lantnr" naar den militairen gouverneur der Balearen begeven om dezen te doen opmerken, dat het ontoelaatbaar is. dat Fransche schepen in volle zee kunnen worden aangevallen De gouverneur van Majorea erkende dat een groep rerhtsche vliegtuigen patrouilleer de en op zoek was naar Snaansehe smokkel schepen. F.en dezer vliegtuigen had een stoomschip zonder vlag gemerkt, dat scheen te beantwoorden aan de kenmerken van een der gezochte schepen. Om dit schip kleur te laten bekennen, zou de xlicger een band met mitrailleurpatronen in de nabijheid van het schip hebben afgeschoten en vervolgen» bommen hebben geworpen. Direct daarop werd de Fransche driekleur geheschen. De vlieger zou de vervolging en den aanval hebben gestaakt. De consul van Frankrijk kon omtrent deze uitlegging slechts alle voorbehoud maken Uit de verklaringen van den militairen guul verneur van Palma zou dus blijken, dat Fran. „„Konen die od de MiddellandSche Zee door verneur van ramm j»—rian. sehe schepen, die op de Middellandlche Zee varen geen gevaar zouden loopen door rechtsche vliegtuigen te worden aangevallen indien zij hun nationaliteitskenmerken niet zeer duidelijk dragen Verwachting: meest matige, tijdelijk toene mende Z.W. tot W. of N.W. wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, waar schijnlijk enkele regenbuien, iets kou der. Verdere vooruitzichten: buiig, kouder. Hierboven BAROMETERS TAND HEDENMORGEN; 8 UUR: 749. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 6 gr. C. is 43 gr. F. ALKMAAR, 13 Maart 1937. Aanvoer 215000 kipeieren. Prijzen: 56-o8 kg. f 3.40—3.50, 58-60 kg. f 3.40—3.55, 60-62 kg. f 3.503.75, 62-64 kg. f 3.55—3.85, 64-66 kg. f3.804.10' per 100 st. ALKMAAR. 13 Maart. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen, voor: groothandel 72%—77% ct, en klèinhandél 77%—82% cent, handel nat tig. Kipeieren (groothandel) f 3.253.65, Eendeiëreb f 2.75. Handel matig. ALKMAAR. 13 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 26 nuchtere kalveren (slacht) f 413 en 1 paard en 2 geiten waarvan de prijzen niet genoteerd. ALKMAAR. 15 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 72 vette koeien 140—250, 2 vette kalveren, 315 nuchtere kalveren slacht 413 per stuk, 241 vette varkens 4750 c,t. per Kg. NOORD,SOHARWOUDE. 15 Maart. Uien 0.701, drielingen 0 ct., grove O.SO— 1, peen 70 ct., kroten 7080 ct„ roode kool 1.401.90, taaie gele 22.30, gele kool 1.20 —1.30, d. wtite kool 1—1,10 WARMEN HUI Z EN, 13 Maart 1937. Roode kool f 1.402.30, gele kool f 1.20— 1.50, Dcensche witte kool f 1—1.20, drielin gen fO.60, uien f 0.60 -0 80, grove uien f 0.70 —0.90, peen f 1.20—1.60, id kleine f 0.70. Aanvoer: 160300 kg. roode kool, 45800 kg. gele kooi. 69200 kg. Deensche witte kool, 5575 kg. uien, 2000 kg. peen. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 13 Maart. Berlijn; De markt toont geen verandering. •Van een Zaterdagmarkt is geen sprake. De han del blijft kalm hij voldoende aanvoer. Bui ten!. prod.: Ilai. bloemkool 2038 p. 100 krop; Canarische tomaten 8.25—10.50 por kuip; Fransche kropsla 25—28 p. 100 krop! Ho11uien 6—7 pér 50 Kg.; Ital. spinazie 16—22; Holl. spinazie 31—35 en Belgisch witlof 30—32 p. 50 Kg; Ttal. kropsla 12- 17 p. 100 stuks. Leipzig: Buitenl. prod.; Ital bloemkool 3.25—3.40 p. 12er en 4.00—4.50 P- 18er; Hol!, spruiten 1.65—2.50 p 5 Kg. Holl. spjiorseneeren 4,50 p. 10 Kg.; Ital. kropsla 3,.)04.50 p. 24er; Fransche kropsla 4,75— 5,00 per 24er Belgisch witlof 3.00 p. 4 Kg! Canarische tomaten 8.75—10.50 p. kuip', IIoll. uien 6.60—7.00 p. 50 Kg. Essen: Buitenl prod.; bloemkool 25—30 per 100 stuks; II- 1.J20 per 100 stuks; andijvie 1.70—3.00 per kist; veldsla 0.00—6.50 per kist; kropsla 25 per kist. Hamburg: Buitenl. prod.: witlof 30—35 P- o0 Kg.; bloemkool 25—27 p. 100 stuks, lui nu zondering 46 p. 100 stuks; sla 13-15 P- lhO stuks, andijvie 7—12 p. 100 stuks; jonge Holl. spinazie 50—60 p. 50 Kg; Canarische tomaten 39—47 p. 50 Kg.; Dresden: Bui tenl. prod.: bloemkool 3.50—5 p. 12/lSer; !',p" 0.50 7 per 50 Kg.; Frankfort a. Md >U'Vo Pr°rï,: Iteh bloemkool 4.254.80, P* 12' 18cr; Fransche bloemkool 4.75—5, p. 12cG Fransche kropsla 5.25-6 p. 24er; Ital. dito rn r) !JLI' 24cr; Holl. roode kool 4.50—550 P- ii f, schorseneeren 2024 p. 50 Kg- Holl. savoyejcool 5.50 p. 50 Kg.; Holl. ui»» ii i', R' Karlsruhe: Buitenl. prod.: »°ll jhmtnMfcii 25 p. 50 Kg.; Holl. uien 6 -7.80 j). 50 Kg.; Bonn.: Buitenl. prod.: -minA 10 ~50' witlof 25—30, komkomm. ut—100 schorseneden 20—25. kropsla 20- 30^andijvie 7—20, tomaten 50—60; appelc" VARKENSPRIJZEN 15—20 MAART. an bevoogde zijde vernemen wij, f a 3oor de Varkens boven het zoutersgewicht, welke in de week van 15 tot 20 Maart zul len worden afgenomen, de prijzen en voor waarden onveranderd zijn gebleven. n„ v ,?E HErFING OP BOTER. heffing op bofer is voor de week vart in i i on Maart, behoudens tusschen- sn W1|ziging, wederom vastgesteld op oU cent per Kg,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2