Holland in Brazilië De Chryslerfabrieken dienen te worden ontruimd Sneeuwstormen in Engeland Engeland weet van niets Marktberichten Garnalenuitvoer naar België DE ZOMERTIJD De kwestie der niet' inmenging Steenkool inplaafs van benzine Man steekt zijn vrouw met broodmes Een samenzwering Vrijzinnige gedachten over den politieken toestand Geen tunnel onder het Kanaal Stier bedreigt Mussolini Terreur in Palestina Sfudenfenrelletjes in Boedapest Bomaanslag in Frankrijk De onvoorzichtige Engelsche student duitsche landbouwmarkten. Het werk der Nederlandsche Handelsmissie. Sinds een week vertoeft de Nederlandsche Handelsmissie onder leiding van den am bassadeur Jhr. van Karnebeek thans in Brazilië. Nadat een algemeene confrontatie der wederzijdsche oriënteering had plaats ge vonden, hebben de onderscheiden leden der Handelsmissie in kleinere bijeenkomsten 'n reeks van besprekingen over bepaalde aan gelegenheden gevoerd, aan de hand van de tevoren in Nederland en in Brazilië voorbe reide programma's van wenschelijkheden. Terwijl in ambtelijke kringen van gedach ten gewisseld werd over de mogelijkheden tot verruiming van onze handelspolitieke verhoudingen, hebben de vertegenwoordi gers van het particuliere bedrijfsleven zich op de hoogte gesteld van de plaatselijke markt, en contact genomen met die firma's en personen welke hunne medewerking kun nen verleenen bij het uitbreiden onzer han delsrelaties. Vele figuren van gezag in het economische en cultureele leven van Brazilië hebben spontaan tot het bekend worden van ons land, ons volk en onze prestaties bijgedragen door in de pers, op het podium en voor de microfoon getuigenis af te leggen van hun waardeering voor Nederland. Men kan zonder eenige overdrijving zeggen dat het woord „Hollanda" in deze week op aller lippen was, niet alleen in de hoofd stad, doch alom in den lande. Een straat in Rio de Janeiro naar onze Koningin genoemd. Aan deze met discretie gevoerde propa- ganda-actie werd, naar eenstemmig oordeel der Braziliaansche samenleving, bijzondere luister bijgezet door het waardige doch te vens door zijn eenvoud innemende optreden van het hoofd der missie, wiens sierlijke en weloverwogen redevoeringen op deze inzake welsprekendheid waarlijk verwende natie een onmiskenbaren indruk hebben gemaakt. Een treffend uitvloeisel van deze algemeene sympathie mag worden gezien dn het besluit van de gemeente Rio de Ja neiro om een straat der hoofdstad te noe men: „Rua Rainha Guilhermina", ter eere van onze landsvorstin. Talrijk zijn de beleefdheden, die tusscben Handelsmissie en Braziliaansche autoritei ten gewisseld worden. Ondertusschen wordt er hard gewerkt. Na de dagelijksche plenaire samenkomsten onder presidium van ambassadeur van Kar nebeek verdeelen de missieleden zich over hunne respectieve onderwerpen. Tijdens de gemeenschappelijke maaltijden wordt 't on derlinge contact hervat, zoodat een vol ledig overzicht over de werkzaamheden be houden blijft. Water-, scheepsbouw en vee teelt op de film. Inmiddels is de waterbouwkunst van Nederland op het doek gede monstreerd door een in de landstaal toegelichte film over de Zuiderzee werken, en ook de scheepsbouw is onder de aandacht gebracht door het vertoonen van een deel uit de K. XVIII-film. Het Nederlandsche en Friesche stamboekvee zal even eens op het scherm defileeren voor een gehoor van Agrariërs. Een en ander afgewisseld door het nemen van zakelijk contact met de te dier zake in aanmerking komende Bra ziliaansche kringen. Het ligt in de bedoeling dat een deel der missie, inzonderheid die leden, welke belast zijn met de zorg voor groote leveranties op technisch gebied en voor de belangen van landbouw en veeteelt, zich na afloop van het bezoek aan Sao Paulo ook nog voor eenige dagen naar Porto Grande do Sul, zullen begeven, teneinde ook in dat veel belovende afzetgebied naar aanknopings punten te zoeken. De Belgische garnalenvisschers gedupeerd. Een handelsaccoord tusschen België en Nederland bepaalt, dat België den invoer van Nederlandsche garnalen tot een zeker gewicht moet toestaan. Men is echter eerst onlangs tot toepassing van dit accoord over gegaan, zeer tot teleurstelling van de garna lenvisschers onzer Zuiderburen. De groote invoer blijkt nl. in geen verhouding te staan tot de geringe consumptie. De Belgische visschers hebben dan ook bij hun ministerie op bescherming van hun handel aange drongen. Wanneer op 1 Mei. a.s. het betreffende han delsaccoord vervalt, zouden naar hun oor deel de bepalingen inzake het vrijgeven van den garnalenhandel uit het nieuwe accoord kunnen worden verwijderd. Tevens achten de Belgische visschers het wenschelijk een vergunningsrecht op den invoer te heffen en wel van 50 centimes per kilo voor ongepelde en frs. 2 per kilo voor gepelde garnalen. DE OUDE MOORD TE DRACHTSTER COMPAGNIE. De aangehoudene op vrije voeten gesteld. De vijftigjarige A. H. uit Groningen, Opende, die in den nacht van Donderdag op Vrijdag was aangehouden, onder ver denking betrokken te zijn hij den moord met berooving, welke op 23 Maart 1924 te Drachtster Compagnie werd gepleegd op de 82-jarigen heer Modderman, is gisteren, na voor den Officier van Justitie te Leeuwarden te zijn geleid, op vrije voeten gesteld. Bij Koninklijk Besluit Is be paald, dat de zomertijd dit jaar zal aanvangen op 22 Mei en zal eindigen op 3 October. Hedenochtend bijeenkomst der subcommissie. De heeren Van Duim en Olivier zullen er waar schijnlijk aan deel nemen. Vice-admiraal Van Duim, president van het controle-bureau der niet-inmengingscom- missie, en Schout-bij-Nacht Olivier, de chef der maritieme controle, zullen waarschijnlijk hedenochtend de bijeenkomst bijwonen der sub-commissie van de niet-inmengingscom- missie. DE NEDERLANDSCHE TENNISKAM PIOENSCHAPPEN. Van 31 Augustus5 te Amsterdam. September Evenals het vorige jaar zullen de Neder landsche tenniskampioenschappen dit sei zoen weer te Amsterdam worden gehouden en wel van 31 Augustus tot 5 September. Besparing op autovoedsel. Er worden den laatsten tijd veel proeven genomen om de automotoren met goedkoo- pere brandstof te voeden dan benzine. Als gevolg van dit streven ontstonden reeds de dieselmotoren, de met ruwe olie worden ge stookt. Thans neemt men te Amsterdam proeven met het gebruik van anthraciet. De brandingsgassen van den steenkool worden na zuivering door den motor geleid, die hiermede op dezelfde wijze functionneert als met vergaste benzine. In de praktijk moet het gebruik van anthraciet een groote besparing beteekenen. Men spreekt zelfs van zeventig procent. Echtelijk drama te Bergen Zoom. op Een man en een vrouw, die op den Zuid- Singel te Bergen op Zoom woonden, kregen Zondagavond een ruzie, welke zoo hoog liep, dat de man met een broodmes zijn gelijk wil de bevechten. Hij bracht zijn echtgenoote eenige steken in den arm toe. In haar angst sprong de vrouw van de trap, kwam met haar hoofd op één der treden terecht en be kwam een diepe wonde in het. achterhoofd. Toen vluchtte zij de straat op. De vrouw is, na verbonden te zijn, in de woning van haar ouders opgenomen, ter wijl de man zich op het politiebureau heeft aangemeld. Van passagierende matrozen. Twee Hollandsche Jantjes, die op het s.s. „San Antonio" voeren, maakten het den ka pitein wel eens wat al te bont. Hun visites aan den wal hadden een zoo „opwekkende" uitwerking op hen, dat er daarna werke lijk geen land mede te bereiken was. De maat liep echter vol, toen den kapitein ge rapporteerd werd, dat de beide vrienden in hun baloorige stemming het plan hadden gesmeed de „San Antonio" tot zinken te brongen. Hij liet de lastige jongens te Ta- sira in Portugal van boord zetten en ge vangen nemen. Later werden zij met een ander schip naar Nederland getransporteerd. De Rotterdamsche rivierpolitie, die het twee tal dezer dagen een verhoor afnam, kon ech ter niet vaststellen, dat er een poging tot sabottage is gepleegd. En de onschuldige ma troosjes werden op vrije voeten gesteld. Voordracht van minister Oud Voor de Vrijzinnig Hervormden te den Haag heeft minister Oud gisterenavond in het nieuwe kerkgebouw aan de Beeklaan over „Vrijzinnige gedachten over den poli tieken toestand" gesproken. De minister stelde voorop, dat de gees telijke vrijheid voor vrijzinnig Christenen het a.b.c. is dat het staatsbestel als waar borg voor die vrijheid van het hoogste be lang is. Daarom moeten vrijzinnig Christe nen ook in de staatskunde een overtuiging hebben ter verwezelijking van het ideaal van de volle ontplooiing der menschelijke persoonlijkheid. „Welken kant gij staat, zeide de minister doet er niet ton!'. „Noodig is echter, dat politieke vraagstukken uw belangstelling hebben". Spreker bestreed de opvatting, dat de po litiek met den waarlijk Christelijken geest niet vereenigbaar is en dat het peil van de volksvertegenwoordiging, vergeleken bij dat in het midden van de vorige eeuw, gedaald is. Juist door de evenredige vertegenwoor diging kwam de politieke strijd op een hooger peil te staan dan bij het districten stelsel het geval was. Dat het stelsel van vrijheid en democra tie fouten heeft gaf spreker toe. Om deze fouten weg te nemen is in de eerste plaats noodzakelijk: de staatkundige opvoeding van ons volk. Als voorbeeld hier van sprak minister Oud van Gladstonc's verkiezingscampagne in 1880. Toen deze Lord Beacersfield en de zijnen ten aanzien van de imperialistische politiek bestreed. In de tweede plaats toone men afkeer van ieder tyrannie, niet alleen van bepaalde personen of partijen, maar ook van de meerderheid. Zijn betoog samenvattende, zeide de Mi nister, dat de vrijzinnig Christenen zich rekenschap dienen te geven van de politiek en de vragen des tijds en den strijd tegen de slechte politiek moeten voeren in de politieke partij zelf. Een rechterlijk bevel. Ultima tum tot morgen. Nu een accoord tot stand is gekomen tus schcn de General Motors Corporation en de bond van arbeiders in de automobielindu strie, tracht de gouverneur van Michigan overeenstemming te bereiken tusschen Chrysler en zijn arbeiders. Dit conflict heeft zich verscherpt tengevolge van het beroep, door de maatschappij gedaan op het ge rechtshof van den staat Michigan om de ver wijdering te verkrijgen van de werklieden die de fabrieken bezet hielden. Naar aanleiding van dit verzoek, dat op 10 Maart is ingediend, heeft de rechter be paald, dat de zesduizend stakers,* die ne gen Chryslerfabrieken bezet houden, de werkplaatsen moeten ontruimen. Deze magistraat, Campbell, heeft den stakers tot 17 Maart respijt gegeven. In dien zijn bevel dan niet is opgevolgd, kan de directie inhechtenisneming der stakers vragen. Engeland zal niet medewerken. De Labour-afgevaardigde Thurtle. heeft gisteren in het Lagerhuis den minister-pre sident gevraagd, of de regeering niet op nieuw het Kanaal-tunnelplan in bespreking wilde nemen, nu wijziging is gekomen in den Europceschen toestand. Minister-president Baldwin antwoordde, dat de regeering van oordeel is, dat geen wijziging is gekomen in den Europeeschen toestand en dat zij derhalve niet voorne mens is het plan voor een tunnel onder 't Kanaal tusschen Frankrijk en Engeland opnieuw in overweging te nemen. De Duce onbewogen. Toen Mussolini Maandag te Bengasi aan kwam, had hij, volgens Un. Press, juist kort te voren een gevaarlijk avontuur beleefd met een dol geworden stier. Do stier was voor een wagen gespannen, waarmede inlandsche boeren gearriveerd wa ren, om den duce te begroeten. Door het geestdriftig gejubef der volks menigte schuw geworden, rukte het dier zich echter los en stormde met den kop omlaag naar voren, teneinde Mussolini aan zijn ho rens te rijgen. De duce vertrok geen spier, maar maar schalk Balbo en andere leden uit het, gevolg van den duce sprongen toe en pakten den stier bij de horens. Nu kwamen ook de boeren toesnellen en wierpen het woedende beest op den grond en bonden het met touwen. Zoo goed als geheel Schotland, Ierland, Wa les en het noordelijk deel van Engeland zijn in de laatste dagen door sneeuwstormen ge teisterd, zooals men ze in jaren niet heeft be leefd. Men herinnert zich evenmin dat een zoo uitgestrekt deel van het land met sneeuw bedekt was. Gedurende het week-einde is dooi ingetre den in Ierland, waardoor ernstige overstroo mingen zijn veroorzaakt. In Schotland en Noord-Engeland daaren tegen bleven de sneeuwstormen aanhouden, zoodat verscheidene dorpjes en boerenhoeven van de buitenwereld zijn afgesloten. Vooral de boeren hebben groote schade ge leden, daar duizenden stuks vee zijn omge komen. In Noord-Engeland en Zuid-Schotland is thans eenige. verbetering gekomen in den toestand der wegen. De schade is over het algemeen nog al groot. MOORD IN INDISCHE GEVANGENIS Be iêne gevangene bewerkt den anderen met een mes. In de mandemakerij van de gevangenis te Soerabaja heeft zekere hadji Ismail een medegevangene met een mes vermoord. Hadji Ismail kreeg aldus het Handelsbl., van den met hem samenwerkenden mede gevangene Arhoek een kroes, gevuld met een mengsel van water en pisang. De hadji dronk hiervan doch omdat het vocht wrang smaakte, dacht de hadji aan een poging tot vergiftiging. Blijkbaar in woede ontstoken trok de hadji een mes en wist Arboek zoo danig te verwonden, dat het slachtoffer tij dens het transport maar het gevangenishos pitaal overleed. GRIEKSCH STOOMSCHIP OMHOOG GEVAREN. Het Grieksche stoomschip „Eleni", toebe- hoorende aan de reederij A. T. Callinicos te Ithaka, is vanochtend om acht uur in de Saardeijngeul nabij Vlissingen omhoog ge varen. Het schip had In Vlissingen gehunkerd en was op weg naar Dantzig. De sleepbooten „Goliath" en „Maas" zijn ter assistentie vertrokken. Men verwacht, dat de „Eleni" bij wassend water vlot zal komen. Engelsche meenlng ongerust. De Engelsche openbare meening is bui tengewoon verontrust over de ontwikkeling in Palestina. Vele ochtendbladen publiceer den berichten uit Jeruzalem, waarin vol be zorgdheid wordt gewezen op het feit, dat tijdens het einde der week weer eenige personen zijn vermoord. Men wijst er in het bijzonder op, dat de overvallen zijn geschied in streken, welke tot dusver meercndeels rustig waren. BRAND IN MISS EARHART'S VLIEGTUIG. Dat moet je niet doen, Amelia! In het vliegtuig van Miss Amelia Ear- hart, de wereldluchtreizigster, is een brand je ontstaan, dat gelukkig spoedig ontdekt werd en spoedig werd gebluscht. Miss Earhart, die Zondag starten zou voor Nieuw-Guinea, heeft door den zvvaren storm haar vertrek een dag uitgesteld. Van schending der non-interven tie-overeenkomst de Britsche regeering niets bekend. Verscheidene conservatieven hebben in het lagerhuis gevraagd, of de Britsche regeering zou protesteeren tegen het gebruik van de Engelsche vlag en den naam van een En- gelsch schip door de „Mar Cantabrico". Lord Cranborne antwoordde, dat listen als het gebruik van de vlag van een neu traal land om den vijand te ontkomen vol gens het internationale recht volkomen ge oorloofd zijn, zoodat in het onderhavige ge val stappen van de regeering door niets gerechtvaardigd zouden zijn. Zeer gereserveerd liet de onderstaats secretaris van buitenlandsche zaken zich ook uit over de deelneming aan den Spaan schen burgeroorlog door de onderhoorigen van andere landen. In antwoord op talrijke vragen dienaan gaande bracht Cranborne in herinnering, dat het accoord. dat in den nacht van 21 Februari in werking is getreden, betrek king heeft op het vertrek van vrijwilligers „uit hun respectieve landen" naar Spanje. „Zooals Eden het huis reeds mededeel de" aldus Cranborne, „heeft de Engelsche regeering geen enkele mededeeling ontvan gen, waaruit zou blijken, dat een of ander land zich niet aan het accoord gehouden zou hebben." Attlee van de arbeiderspartij vroeg hem, wat er de oorzaak van is, dat het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken, naar het schijnt, nooit beschikt over de inlichtin gen, die in de bladen gepubliceerd worden, en welke methode de regeering volgt om in lichtingen te verkrijgen. Cranborne ant woordde: „Ik heb reeds eerder gezegd, dat de persberichten niet altijd juist zijn". De afgevaardigde Rathbone vroeg naar het bestaan van Duitsche versterkingen in de Straat van Gibraltar. Cranborne zeide daar op, dat de opstandelingen een bepaald aan tal kustbatterijen bij Algeciras hebben opge steld. Hij had echter geen bewijzen, dat die batterijen van Duitsche kanonnen voorzien waren. Het was hem ook niet hekend, dat de Marokkaansche kust ten westen van Ceu- ta versterkt is. Sir Percy Harris informeer de, of men geen juiste inlichtingen uit Gi braltar zou kunnen krengen. Onze inlichtin gendienst aldus zeide hij zou daarvoor toch moeten zorgen. De onderstaatssecreta ris antwoordde, dat dergelijke inlichtingen ook wel werden verkregen. Men moet echter niet vergeten, dat de bestaande toestand uiterst abnormaal is. Gisteren op den nationalen feestdag, is het bij den traditioneelen studenten-op- marsch tot hevige botsingen gekomen tus schen studenten en politie. De studenten eischten namelijk de on middellijke invrijheidstelling van den stu dentenleider, Kemerinagy, die de vorio-c week werd gearresteerd. De politie beantwoordde dezen eisch met de ontbinding van den optocht en joeg de studenten uiteen. Drie hunner werden ge arresteerd. Later kwam het op tal van andere plaat sen in de stad eveneens tot botsingen met de politie, die gebruik maakte van knup pels en gummi-stokken. Helsche machine bij de kathe draal van Montpellier. Gisterenavond is een helsche machine ontploft, welke tegen den muur van de kathedraal van Montpellier was gelegd Door de ontploffing zijn alle ruiten in de omgeving gebroken. Groote verontwaardiging over het zware vonnis. De veroordeeling van den 18-jarigen Hugh Philips, student aan de Universiteit van Leeds, tot een jaar gevangenisstraf wegens een poging om een legervlieger zijn plicht te doen verzaken, heeft in geheel Engeland een storm van verontwaardiging ontketend. De vader van den veroordeelden jongen man die vicaris is van de Pieterskerk te Leeds' heeft een verzoekschrift om gratie bij den koning ingediend en majoor Milner, arbei dersafgevaardigde voor Zuid-Leeds, heeft 'n bezoek gebracht aan minister Simón om de interventie van dien bewindsman te verzon ken. Professoren en studenten aan de Uni versiteit van Leeds organiseeren eveneens een protest-actie, die reeds door parlements leden, oud-ministers, kerkelijke hoogwaardi" heidshekleeders en de Universiteitsvereenb gingen uit het geheele land wordt gesteund Majoor Milner zal, zegt de N.R.Ct., de zaak in het Lagerhuis ter sprake brengen a], minister de straf niet vermindert. De h<*! n «^foüi.tlnrpnt aan do l'niv, "V, Newell, privaat-docent aan de l niversiteit van Leeds heeft er op gewezen, dat de brie in welken Philips den vlieger tot deserti» naar Spanje aanspoorde „onder ompulsieven drang geschreven is na zeer ernstige maai niet zeer verstandige studie van Karl Marx" Mej. Rathbone, lid viin het Lagerhuis voor i T n i va rei t r»i ton un.,..i IVltfj. iicti iiuwiev) - - YUC de gecombineerde Universiteiten, waartoe ook Leeds behoort, zeide: „Het is een onver, standig vonnis. Wanneer een daad van jeugdig enthousiasme zoo wreed gestraft wordt zal de straf juist liet omgekeerde be werken van wat men er mee bedoelde". II G Wells heeft gesproken van een „idioot vonnis voor een te verbeeldingrijken jongen en Bernard Shaw heeft kort en krachtig gezegd: „Na een jaar in de gevangenis za, de jongen een veel beter communist zijn dan thans. De parlementsleden majoor Attlee en George Lambury hebben er nog op gewezen dat de jongen natuurlijk in de veronder stelling ieefde, dat hij voor een goed en no bel doel vocht als hij den vlieger kon over halen zijn diensten aan de Spaansche re geering aan te bieden. POLITIEKE RELLETJES IN FRANKRIJK Aan het einde van een vergadering der Fransche volkspartij (fascisten) hebben communistische tegenbetoogers steenen ge. worpen naar de vergaderingbezoekers, auto banden doorgesneden en een tiental auto's omvergeworpen. Een vijftal personen be kwam lichte verwondingen. De mobiele garde herstelde zonder moeite de orde. AMSTERDAM, 15 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 450 vette koeien, waarvan de prijzen waren; le kw. 68—76 ct., 2e kw. 58—67 ct., 3e kw. 50_:,6 ct. per Kg. slachtgewicht; 100 melk er. kalfkoeien f 180—230 per stuk, 67 vette kalveren, 2e kw. 5560 ct., 3e kw. 4854 ct. per Kg. levend gewicht; 193 nuchtere kalveren f 5—9 per stuk, 32 schapen ?n lammeren: schapen f 2430, lammeren f20 24 per stuk, 448 varkens: vleeschvarkcns, wegende van 90—110 Kg. 58—59 ct., zware varkens 56—57 ct.. vette varkens 55—56 ct., per Kg. slachtgewicht; 5 paarden f 100— 125 per stuk. Overzicht: Slachtrunderen aanvoer matig, handel zeer stug, hoogere prijzen vooral voor betere kwaliteit. Melk koeien behoorlijke aanvoer, handel traag. Vette kalveren korte aanvoer, vluggen han del, prijzen vast. nuchtere kalveren ruimen aanvoer, vluggen handel, prijzen vast en voor zware kalveren iets boven noteering Schapen en lammeren zeer korten aanvoer, handel stug en hooge prijzen. Varkens korten aanvoer, handel zeer stug met be duidend hoogere prijzen. Voor het Plan- Deterding werden 30 runderen gekocht. AMSTERDAM. 15 Maart. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Z. bonten 2.20—2.50, idem blau wen 2.102.50. idem bonten en blauwen poters 1.601.80, idem blauwe eigenheimers 1.902, idem eigenheimers 1.90—2, Anna Paulowna en Hillegommer zandaardappe- len 2.40—2.80, bonken 22.10, Flakk. eigen-i heimers 1.90—2, Spuische eigenheimers 2— 2.10, drielingen 1.501.60, Noordholl. blau wen 1.701.90. idem bonten 1.902, klein- vallende bonten 1.601.70, kleinvallende blauwen 1.601.70, N.H. blauwen eigenhei mers 1.801.90, idem kleine poters 1.40 1.50, Haarlemmermeer en IJpoIder Bevelan ders 1.701.80. Verder per 100 kilo: Over- ijsselsche en Dnentsche zandeigenheimers 2.50—3, grove bonken alle soorten 2.80—2.90. ALKMAAR, 15 Maart- Aardappelen f 2.30, andijvie f 12—16.50, Bloemendaler kool f 2—4, boerenkool f 1.50 4.10, gele kool f 1.202.60, groene kool f 1.505.30, knolselderie f 3.80—7.70, prei f 1.704.60, peterselie f 2.10—3.80, radijs f 4.60—5, roode kool f 1.40—2.40, selderie f 1—2.10, spinazie f 0.91—1.06, spruiten f 3 —7, uien f 0.702, wortelen breek f 0.701.80 idem was f 2—4, witlof I f 4—6, II f 1.50—2.50 WARMENHUIZEN, 15 Maart. 525 Kg. roode kool f 1.40, 4975 Kg. gele kool f 1.20, 3000 Kg. D. w. kool f 1, 50 Kg. uien f 0.60, 1075 Kg. peen f 1.40, id. kl. f 0.70. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Maart, Aanvoer: 14.000 Kg. uien 0.60—1.10. gele drielingen 60 ct. grove 0.60—1.10, 10.000 Kg. peen 0.50—1.30, 2700 Kg. kroten 0.60—1.10, 2o.000 Kg. roode kool 1.40—2, 80.000 Kg. gele kool 1.201.50, 53.000 Kg. Deensche witte kool 1.3600 Kg. groene kool 1.203.70. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Maart. Uien f 0.00—1,30. drielingen 60 ct., grove 0.60—1.30, peen 0.70—1.10. 5500 Kg. gr. kool f 1.20—3.20, 35000 Kg. roo de kool f 1.40—2.20, 84000 Kg. gele kool f 1.20 —1.50, 75000 Kg. D. w. kool'f 1—1.10. NOORDSCTIARWOUDE, 16 Maart. 111. eigenheimers 2.30—2.60, uien 0.60—1-1° drielingen 60—80 ct., grove 0.80—1.10, peen 1—1.50, idem kleine 0.70. kroten f 0.50—1.10, roode kool f 1.40-2.1°. taaie gele kool f 2.30—2.60, gele kool f 1-2° —1.60, D. witte kool f 1—1.10. PURMEREND, lë Maart. Veemarkt. Koeien totaal 46 stuks: 256 f koelen 62—68 ct. per Kg., geldekoeien f 80—165 per stuk, melkkoeien f 110-240 per stuk, stieren 55—60 ct. per Kg., 11 paar lTn J, 60—130 per stuk, 32 vette kalveren Per Kg., 1125 nuchtere kalveren f4—14 per stuk, 235 vette varkens' 45—4° ct. per Kg., 44 magere varkens f 18—26, 36> >!!uu'.en 12. 725 schapen f 1430, 26 bokken f 4—14, alles per stuk. Groenten en Fruit, 15 Maart, prijzen toonen weinig Berlijn; rino- n?rcl1, toonen weinig verande- 7ot i'c 6 koo,P,'i.Uen zijn vast. Maar de af- *PL''n?; De Prijzen zijn: IIoll. spinazie Fi-fml T K Ho"- kropsla 3.40 per 30er, kool Ta!!ocr0psla 50 ppr 2ipr. Ral. bloem- ten so- Tnl10r 100 8,llks. Canarische toma- 50 KcT-'T^'50 ?Pr k"iP: "oll. uien 6-7 P- aischwi» i«p"lazie 16—22 por 50 Kg Bel- tenl n„ J ii°Pr "0 Kg, Breslau: Bui- Prod.; bloemkool 25—28.88 per 100 *t.; 7-0° Per 50 Kg.: spinazie 18 CanericL s,a 28.38-29.16 per 100 st. kanarische tomaten 60 p. 50 Kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2