Leven en sterven in Iran De uitwijzing van Smolar De Bilt seint Een kat levend begraven Anti-nationaal socialistische betooging in New York Italië op Majorca Hart naar buiten gegroeid Clandestien margarine-depót ontdekt Het roode achterlicht Uit onze omgeving W1EH1NUEN Vierjarig kind onder auto Wreed tuinder te Sloterpolder.. Een inspecteur van de Sophia- vereeniging tot bescherming van die ren heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een tuinder uit den Sloterpol der, aan den rand van de stad die dezer dagen een zieke kat levend heeft begraven. Bijtijds naar het eigen land terug TEHERAN, la Maart. De oudste van de Europeesche kolonie in Iran is gestorven, niet in Iran, maar in zijn vaderland, Nederland, waarheen hij ruim een half jaar geleden ziek was terug gekeerd, toch immer in de hoop Iran nog eens weder te zien. Het was de heer C F Prins, tientallen jaren Nederlandsch con sul, stichter van het nog te Teheran be staande Magasin Hollandais, die vijf-en— veertig jaar in Iran leefde met slechts en kele korte vakantiereizen naar Europa. loen ik ruim twee-en-een-half jaar ge leden voor het eerst te Teheran kwam leerde ik hem den eersten dag reeds kennen' maar toen ik, na mijn verblijf in Abessi- nië weder in Iran terugkeerde, moest ik vernemen, dat de heer Prins het land had verlaten, wat ik in hooge mate betreurde. J?e ruim zeventigjarige was er een van „de oude garde", die meer wist van Iran "en yan de Iransche geschiedenis der laatste halve eeuw als er ooit door een geleerde in een boek is geschreven. Vijf sjahs heeft hij gekend. Van éen heeft hij de vermoor- ding, van twee de afzetting medegemaakt. Toen de heer Prins voor het eerst naar Iran kwam, dat toen nog algemeen Perzië vverd genoemd, waren er niet slechts geen automobielen, maar ook zelfs geen wegen. Geheel het land heeft hij in den loop der jaren doorgereisd te paard, op muildieren, op kameelrug, welbewapend en vaak nog begeleid door een sterk gewapend eskortc, want in dien tijd was het land nog vergif tigd met rooverbenden, een toestand, waar aan eerst de huidige sjah met krachtige hand een einde heeft gemaakt. Revolutie ■en oorlog heeft hij hier beleefd. Hij woonde hier reeds in een tijd, dat er zich in Iran in het geheel hoogstens honderd-en-vijftig Europeanen ophielden (thans zijn het er duizenden). In dien tijd stichtte hij het Magasin Hollandais, toen het eenige ma gazijn, waar Europeesche waren verkocht werden. Alle Europeanen waren zijn klan ten, maar ook vele welgestelde Perzen koch ten steeds bij hem. Het was de goede tijd: Concurrentie bestond nog niet. Later is het anders geworden, hoewel ook thans nog het Magasin Hollandais goede zaken maakt. De uit Nederland gekomen doodstijding heeft te Teheran grooten indruk gemaakt en niet slechts onder Europeanen. Vrijwel alle bladen hebben aan de gedachtenis van den oudsten Eurppeaan van Iran hartelijke woorden gewijd. Ik heb een ongeveer vijf tig-jarigen Iraniër gesproken, die nu voor het eerst vernam, dat de heer Prins niet in Iran was geboren. De man was hoogst verbaasd en zeide me: „Ik heb steeds ge dacht, dat de heer Prins hier het levenslicht aanschouwde. Als klein kind nog ben ik bij hem in de zaak gekomen en reeds toen sprak de heer Prins Perzisch". Behalve Perzisch, Nederlandsch, Fransch, Engelsch en Duitsch, sprak hij ook nog vrij vlot Turksch en Russisch. Hij kende iedereen en iedereen kende hem. Gedurende mijn eerste verblijf in Iran was hij voor mij een onuitputtelijke bron van inlichtin gen en toelichtingen bij alles wat gebeurde en hij ging mij boven alle boeken, welke ooit over dit iand zijn geschreven. Trou wens, vrijwel alle boeken over Iran (en Over andere landen) zijn geschreven door journalisten, schrijvers en diplomaten, die gewoonlijk slechts enkele zijden van een land bekijken, slechts met beperkte kringen in aanraking komen en niet dieper in het wezen van een volk indringen. De heer Prins was geen journalist, ook geen di plomaat, maar koopman en in die hoeda nigheid kwam hij met ale kringen der bevolking in nauwe aanraking, wat hem ge legenheid gaf het karakter der Iraniërs van nabij te leeren kennen, soms wel eens met schade voor zijn eigen belangen, wat de beste wijze is om te leeren. Gedurende mijn vorig verblijf in Tran, toen de. heer Prins zich nog te Teheran bevond, ging er vrijwel geen dag voorbij of ik ging eens een oogenblikje met hem praten, maar het aangenaamst en voor mij het leerrijkst was als we eens samen, buiten aanwezig heid van anderen, aten. Dan kwam deze kenner van Iran en het geheele nabije Oosten pas goed los en moest ik steeds zijn opmerkingsgave en zijn geestige wijze van oordeelen bewonderen. Met enkele woor den kon hij soms zijn mcening wedergeven. Eenmaal, toen we samen het avondmaal hadden genuttigd en we bij de koffie zaten Vroeg ik hem: „U heeft herhaaldelijk voor en na de revolutie door Rusland gereisd en over dat land hoort men zoo verschillend Oordeelen. Wat is nu feitelijk uw meening'? De oude, ervaren koopman, die geen partijhaat en geen vooroordee- len kende» antwoordde me: „Kijk eens, als je vroeger door Rusland reisde, dan vond je bij elk groot station een aantal arme, havelooze, in lompen gekleede menschen, Maar in de wachtkamer zag je op het buffet allerlei goede dingen, vleescli, visch, brood, vruchten, hoog opge stapeld en zeer goedkoop. Thans, na de revolutie, zie je bij de stations nog steeds de arme, hongerende duivels in slechte kleeding, maar in de wachtkamer is niets meer te eten of zeer duur. In de grootsche, snelle ontwikkeling dor Orientaalsche landen had hij niet veel ver trouwen en herhaaldelijk zeide hij: „Het gaat veel te gauw. De geesten der menschen kunnen dat niet bijhouden. Als dat maai niet op een bankroet uitloopt." De heer Prins was een der laatsten van de oude garde Europeanen in Iran, maai er zijn er toch nog enkele meer. Juist dezer dagen maakte ik hier konnis met een Kn- gelschman die pas enkele maanden geleden uit. Engeland was teruggekeerd, waar hij ongeveer twee jaar had gewoond na een meer dan dertig-jarig verblijf in Iran. De man heeft een klein kapitaaltje, zoodat hij in zijn vaderland rustig kon leven, maar hij had het er niet uit kunnen houden. Hij vertelde me: „Ik kon in mijn land niet meer wennen. Na de tientallen jaren in den Oriënt had ik het oude Engeland toch min of meer vergeten en het oude Engeland be staat niet meer. Alles, ook de menschen zijn er veranderd. Ze zeggen: dat komt door den wereldoorlog. Het is mogelijk. Hoe kan ik dat weten? In elk geval, ik gevoelde me er min of meer als een vreemde. Zelfs het eten wordt er niet meer gekookt zooals vroe ger. Oude vrienden uit mijn jeugd herken den me niet meer en ik kon ook niet meer met hen overeenstemmen. We hebben ge heel verschillende levensopvattingen gekre gen. En daarom ben ik hier weder terugge keerd. Hier zijn nog wel eenige ouwetjes, met wien ik over den goeden ouden tijd hier kan sproken. Er was ook een goede oude tijd in Engeland, maar de menschen daar hebben dien vergeten of ik heb dien verge ten. Wie zal het zeggen?" Eenige dagen na de doodstijding van den heer Prins ontmoette ik den Engelschman weder, die natuurlijk ook den heer Prins heeft gekend. De Engelschman, sterk onder den indruk, sprak me aan en zeide: „Ja, mister Prins was een zeer braaf man, een van het goede oude soort. Drie-en-zeventig jaar ouder was hij, bijna 10 jaar ouder dan ik. Heel veel rumoerige en schoone tijden Uit onze Oost. GRAGE BELASTINGBETALERS IN BORNEO. De rubber maakt rijk. De belastingopbrengst van de Westerafdee- ling van Borneo is een voudig antastisch, meldt de Javabode. Dit is het gevolg van de plotselinge welvaart in de rubber-branche, welke door de invoering van de industrieele restrictie ontstaan is. In het gebied van Pontianak is de belas ting, welke natuurlijk op de inkomsten is gebaseerd, drie tot viermalen hooger dan in 1936. Van die hooge belasting over 1937 was daar, in de pas verstreken twee maanden van dit jaar, reeds 80 procent binnen. In enkele weken werd f 150.000 gestort. In Palembang gaat het eveneens pracldig hoewel het aspect daar eenigszins anders is. Daar heeft de bevolking in 1936 uit de gel den van het uitvoerrecht veel minder steun gehad tot betaling der belastingen dan die in West-Borneo, zoodat in Palembang een vrij groote belastingachterstand bestaat. Ook elders in de buitenbezittingen is de toestand goed of zeer goed. Het American Jewish congress heeft in Madison Garden een anti-nationaal socialis tische betooging georganiseerd, waar 25.000 personen bijeengekomen waren. Vier en twintig duizend belangstellenden, die geen plaats hadden kunnen vinden, stonden op eengepakt in de aangrenzende straten en luisterden hier naar de door middel van luidsprekers overgebrachte redevoeringen. Verscheidene sprekers, onder wie de vak- vereenigingslcider John Lewis en generaal Hugh Johnson, de vroegere administrateur, van de N.R.A., behandelden de binnen- en buitenlandsche politiek van Duitschland ge durende de laatste vier jaren. Er werd voorlezing gedaan van talrijke telegram men van personen uit litteraire, weten schappelijke en artistieke kringen, welke uit alle deelen der wereld ontvangen waren. O. m. werd een telegram voorgelezen van Henry Berenger, den voorzitter van de com missie voor buitenlandsche' zaken van den Franschen Senaat, die verklaarde, dat Frank rijk er trotsch op is 35.000 Duitschc vluchte lingen te hebben opgenomen. De vergade ring nam ten slotte de volgende resolutie aan: „Alle Amerikanen, die gehecht zijn aan het lot van de democratie en de vrijheid der menschen, verleenen geen financieele steun meer aan het nationaal socialistische regime zonder welken steun liet niet lang zal kun nen blijven bestaan. Te dien einde moet het Amerikaansche volk alle nieuwe finantieele credieten aan Duitschland weigeren. Laat ons de verplichting op ons nemen de boycot van Duits'che producten en diensten te ver stevigen, teneinde langs vreedzamen weg de Amerikaansche democratie te beveiligen en het Duitsche volk te beschermen tegen de vernietiging, waarmede het Hitlerisme het bedreigt." De heer Landau, de directeur van het Jewish Agency, die op het oogenblik te Pa rijs vertoeft, deelt mede, dat de buitenland sche persverceniging te Berlijn besloten heeft heden bij het Duitsche ministerie van buitenlandsche zaken een protest in te dienen naar aanleiding van de uitwijzing van den Amerikaanschen journalist Smolar Naar uit New York wordt gemeld, legt de Amerikaansche pers voor dit geval groote belangstelling aan den dag, daar Smolar de eerste correspondent zou zijn, die door Duitschland wordt uitgewezen. Het zou zelfs niet uitgesloten zijn, aldus de heer Landau, dat het geval in het Amerikaansche congres ter sprake zal komen. liet minis terie van buitenlandsche zaken der Ver een igde Staten heeft gisteren van den Ame rikaanschen consul-generaal te Berlijn een lang telegram ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat de consul moeite doet om te bewerkstelligen dat het bevel tot uitwij zing wordt ingetrokken. hebben we hier beleefd, maar hij heeft het goed gedaan. Bijtijds en toch niet te vroeg is hij naar zijn land teruggekeerd. In zijn land is hij begraven en zoo zou ik het ook willen. Ik ben Engelschman en altijd nog gebleven. In Engeland zou ik begraven wil len worden, maar er leven neen dat gaat niet meer.'" Hij schudde zijn hoofd eens en ging pein zend verder. Niet alle Europeanen Franschen, Duit- schers, Belgen, Denen, Zweden, Nederlan ders, Zwitsers, Tsjechen, Italianen, die hier rondzwierven en een taak vonden, konden tenslotte in eigen vaderland het hoofd voor eeuwig te rusten leggen. Op het Christelijk kerkhof buiten de stad heb ik zwijgend ge staan aan het graf van een merkwaardig man, die ver van zijn vaderland een eeuwi ge rustplaats vond. Het was een Nederlander, die een kleine honderd jaar geleden zijn geneeskundige stu diën om de een of andere reden in den steek liet en naar den Oriënt trok. In het Egypti sche leger en later in het Turksche werd hij officier van gezondheid. Ten slotte kwam hij naar Perzië, werd daar kolonel-dokter, lijf arts van den Sjah en zelfs professor aan de geneeskundige afdeeling der technische hoo- geschool te Teheran. Zijn dochter, een thans bejaarde dame, leeft nog en toonde me de papieren, welke op het leven van haar va der betrekking hebben. In de vroegere Amerikaansche kapel te Teheran werd deze lijfarts van den Sjah be graven, maar toen deze kapel werd afge broken, werd het stoffelijk overschot over gebracht naar het Christelijk kerkhof bui ten de stad. Bij die gelegenheid brak de grafzerk met opschriften in het Perzisch, het Nederlandsch en het Fransch in duizenden stukken. Op het nieuwe graf werd met met- selsteenen een soort grafzerk gemetseld en midden in die grafzerk ziet men nog een klein stukje van de oude zerk met in Per zisch schrift de woorden „Hakim (dokter) Schlimmer." J. K. BREDERODE. De diensten van het Spaansclie ministerie van luchtvaart en van marine zijn er in ge slaagd een radiogram op te vangen van den volgenden inhoud en van Palma de Majorca verzonden naar den diplomatieken vertegen woordiger van Franco in Rome: „Admiraal Viacchini van het Italiaansche eskader vertrekt spoedig met verlof. Ik ver zoek uwe Excellentie al het mogelijke te doen, opdat de admiraal hier zijn dienst voortzet, aangezien hij in Palma een belang wekkende taak ten uitvoer heeft gelegd met het oog op het belang van een luchtvloot- basis op dit eiland. Aangezien de admiraal Maandag moet worden afgelost is een oplos sing der kwestie dringend." Gezaghebbende kringen te Valencia leggen den nadruk op 't onthullende karakter van dit radiogram. DE STORM AAN DE WESTKUST VAN FRANKRIJK. De storm, die aan de Westkust woedt, is een der hevigste sedert langen tijd. De golven hebben een schade aangericht, die op miilioenen wordt geschat. Vele dijken zijn weggeslagen, verbindingen zijn verbro ken, huizen staan onder water, muren zijn ingestort, de te velde staande gewassen vernield. De scheepvaart ligt stil. Ook verder van de kust zijn daken weggevaagd en palen omgeworpen. Een meisje is te St. Louis (V. S.) in het ziekenhuis geboren, dat het hart aan den buitenkant van het lichaam draagt. Het hart is niet door weefsel bedekt en is in het midden van de borst „geplaatst", Zijn basis is met de urootere bloedvaten ver bonden. Men kan het hart duidelijk zien kloppen. Het kind is in een couveuse ondergebracht doch men denkt niet, dat het zal blijven leven. Een gezaghebbend Londensch medicus ver klaarde aan Reuter, dat dit een van de zeldzaamste vormen van „verkeerde plaat sing" van een orgaan is, In Engeland heeft zich in 1904 en in Amerika in 1924 een der gelijk geval voorgedaan. RUSSISCHE SNELMETHODE VOOR BROODBAKKEN. Het deeg zal vlugger rijzen. In de groote bakkerijen van Leningrad, Toela en Swerdlowsk zal een nieuwe me thode worden toegepast om het deeg voor zwart brood te bereiden, die drie van de arbeidsprocessen welke tot dusver noodza kelijk waren voor dat het deeg klaar was, overbodig zullen maken. De uitvinding bestaat daarin, dat het rij zen van het deeg zal worden bespoedigd, waardoor niet alleen 30 pet. op de inrich ting van de bakkerijen kan worden be spaard, maar waardoor ook de kwaliteit van het brood beter zal worden. Een s>pe ciale commis/ie die door het centraal be stuur van de broodindustrie is benoemd, zal met deze nieuwe methode gebakken brood nauwkeurig onderzoeken en op het eind van de maand een rapport uitbrengen. HERTOG VAN WINDSOR KOOPT EEN NIEUW VLIEGTUIG De hertog van Windsor heeft zich een nieuw vliegtuig aangeschaft, een Airspeed Envov, d.w.z. een Engelsch vliegtuig met twee motoren, dat een maximumsnelheid kan ontwikkelen van 335 km. per uur en met een normalen benzinevoorraad onge veer 1100 km. kan afleggen. Dit toestel komt in de plaats van de bekende rood-en-blau- we Dragon Rapide, die thans meer dan 40.000 km. heeft afgelegd en die zich sinds 1933 in het bezit van den hertog bevindt. Dit toestel had 5000 pond gekost, zijn nieuwe vliegtuig kost den hertog ongeveer 6000 pond Majoor Fielden de vlieger van den hertog, heeft al proefvluchten met het nieuwe toestel gemaakt te Portsmouth He ondergaat nu op zijn last eenige veran deringen, om geheel aan de wenschen van den hertog te voldoen. Het toestel was n.1. aanvankelijk in opdracht van een ander gebouwd Het is voorzien van Siddeley Cheeta IX-motoren en kan in acht minu ten tijds een hoogte van 3000 M. bereiken, terwijl zijn grootste hoogte ligt op 7200 M. De oude Dragon-Rapide is te koop. Het dier had, volgens het Hsbl., al eeni- gen tijd ziek langs de huizen en door de tui nen geslopen. De eigenaar meende tenslotte naar het schijnt, beter te doen het dier te dooden. De methode, die hij daarbij volgde, verdient echter allerminst navolging. Hij droeg zijn knecht op een gat te graven in den tuin, greep de kat en trachtte het dier onder de aarde te bedelven. Dit gelukte hem aanvankelijk niet. Het dier spartelde heftig tegen, zag eenige malen kans uit de handen van den wreedaard te ontsnappen, doch moest het tenslotte tegen den man afleggen. De kat vond den dood in den grond. Tegenover den verbaliseerenden inspecteur van de Sophia-vereeniging zeide de man het dier eerst verdronken te hebben. De vereeni- ging liet toen sectie verrichten; dit onder zoek leidde tot de slotsom, dat de kat den uood door verstikking onder de zwarte aarde gevonden heeft. Twee getuigen hebben bo vendien het feit geconstateerd. Een geval als dit wordt gestraft met een gevangenis straf van ten hoogste zes maanden. Wreedheden als deze tegenover dieren zijn niet alleen afkeurenswaardig, doch boven dien geheel onnoodig. Het asyl toch maakt desgewcnscht zieke dieren pijnloos en tevens kosteloos af. In Beverwijk werd reeds geruimen tijd door tal van gezinnen margarine geconsu meerd, welke door onbevoegden werd ver vaardigd. De ambtenaren van de Land- bouw-Crisiswet gingen er op uit en moch ten er in slagen, een depot te ontdekken, dat de pakjes clandestiene margarine, in valsche wikkels verpakt, leverde. Zij ont maskerden den depothouder, toen deze op zijn fiets een koffer vol van deze self-made margarine, in een zak verpakt, vervoerde. In de woning van den man, tegen wien proces-verbaal werd opgemaakt, leidde een geheim luik naar de opslagplaats der ver boden waar. De minister van waterstaat vestigt er de aandacht op, dat te rekenen van 1 Januari 1938, de rijwielachterlichten tevens als re flector zullen moeten zijn ingericht en tot een door hem of van zijnentwege) goedge keurde soort zullen moeten behooren, en noodigt de fabrikanten en importeurs van rijwielachterlichten uit, ten behoeve van het vaststellen van de keuringseischen een ex emplaar van elke door hen gefabriceerde of geimporteerdo soort rijwielachterlichten, te vens ingericht als reflector, te zenden aan den ingenieur van den rijkswaterstaat ir. W. W. E. ion Hemert, Carel van Bylandt- laan 3, 's Gravenhage. Het slachtoffertje op slag gedood Gistermiddag omstreeks 1 uur, toen de heer C. Everts in de Beltstraat bezig was zijn vrachtauto te keeren, en daarvoor het erf opreed van don heer Huijbers, liep daar in de onmiddellijke nabijheid het bijna vier jarig dochtertje van de fam. ten Bokke.— Hoogesteger. Volgens ooggetuigen zou het kind zijn gevallen juist met het hoofdje voor een der achterwielen, met het noodlot tig gevolg, dat het kind onder de auto raakte en op slag werd gedood. Begrijpelijk trok dit droef gebeuren vè- ler belangstelling en is de deelneming al gemeen. De autobestuurder die zeer in de war was treft geen schuld. Ongeval. Het vier jarig zoontje van den heer C. Boersen in den Koogenveg alhier kwam zoo ongelukkig van een stoel te vallen, dat het zijn been brak De kleine man zal nu en kele weken rust moeten houden. Over het verongelukken van de luxe auto van den heer R. Breed uit W.Waard, kunnen we nog nader berichten, dat met deze auto twee hoeren en drie dames éen bezoek brachten aan Cinema de Haan al hier. Tijdens het bioscoopbezoek is de auto ontvreemd geworden, met het gevolg, als in het betreffende bericht vermeld. De dief of dieven hebben dan ook weinig van hun vervoermiddel kunnen profiteeren. De poli tie stelt een onderzoek in naar de dader(s). Wielerclub „Wieringen". Zondag a.s. wordt de veldrit gehouden, welke reeds eerder was aangekondigd. Hiervoor bestaat reeds goede belangstel ling in rennerskringen, we mochten reeds inschrijvingen ontvangen uit Friesland, Apeldoorn, Amsterdam, Amersfoort en ande re plaatsen. Van de toeristen is de belang stelling minder groot, tot heden, wij hopen echter dat deze zich nog in groote getale zullen opgeven, de toeristen met gewone rijwielen of racerijwielen starten apart, dus geen race-rijwielen bij de gewone, voor eike categorie afzonderlijke prijzen (geen medail les). 'Iet inschrijfgeld voor alle categorieën is 50 cent, alle deelnemers hebben 's avonds vrij toegang tot bal in Concordia, waar de prijsuitreiking plaats vindt, dus reners, toe risten en prijzenschenkers geeft u nog spoe dig op tot Zaterdag a.s. De start vindt plaats bij café Concordia, 's namiddags 2 uur, de eindfinish in de Parkstraat bij de wielerbaan Wieringen. Steunt onze propaganda voor Wieringen en de wielersport. Verwachting: krachtige tot matige, westelij ke wind, tijdelijke opklaring, weinig of geen neerslag overdag, later iets zachter. Verdere vooruitzichten: toenemende wind uit zuidelijke richtingen, zachter, la ter weer kans op regen. BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 769. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5 gr. C. is 41 gr. F. Wielerclub „Wieringen". Zondag 7 Maart werd een trainingsveldrit gehouden, waarin verschillende malen1 heftige strijd om de leiding werd gevoerd. Alle renners waren vol of over het tra ject. De uitslag was als volgt: 1. S. Lont, 2. J. Cornelese, 3. Jn. Verbiest, 4. N. Bakker, 5. A. Baardman. 6. R. Kuut, 7. M. Deijkers, 8. H. Meijer, 9. Jn. Kreijger. Het traject is in goeden staat voor het houden van een veldrit. Zondag 14 Maart werd de derde compe- titierit verreden, zijnde een peletonrace over 70 K.M. De volgende renners starten: M. Deijkers, S1. Lont, C. Hegeman, J. Verbiest, P. Kapitein, C. Jeroense en J. Cornelese. Meerdere renners waren niet aanwezig, vermoedelijk door het slechte weer. In de eerste ronde gaf J. Verbiest den strijd op, waardoor C. Jeroense achter geraakte; in de tweede ronde kreeg J. Cornelese een lekke band, waardoor hij veel tijd verloor, deze ronde loopt P. Kap- tein uit doch werd weer ingeloopen, in de 3e ronde loopt P. Kapteijn weer uit en krijgt eenige voorsprong. S. Lont krijgt in de 7e ronde een lekke band, C. Hegeman geeft op in de 8e ronde. P. Kapitein door kramp in de 9e ronde, evenals C. Jeroense. J. Cornelese geeft op in de 12e ronde. De uitslag is als volgt: 1. M. Deijkers, tijd 2 uur 1 min. 13 sec. 2. S. Lont, tijd 2 uur 1.59 sec. De heer C. Korshuize uit W. werf stelde een raceband beschikbaar voor den winnaar, een prachtige geste van deze sportman. Wie volgtd it voorbeeld? Deze tube werd door M. Deijkers jewonnen. J. Cornelese en C. Jeroense reden mee buiten mededinging. Groot gemaskerd bal in „Con cordia." Zondagavond j.1. had in Concordia een druk bezocht gemaskerd bal plaats. Het was een mengelmoes van kleeder drachten in de zaal. Stan Oli was de clou van den avond. Verder zagen wij de bekende Boffie van Albert Heijn en Anne Mie van Calvé, tal rijke pierots en pierettes, enz. Prinses Ju- liana en Prins Bernhard met 1-un ski's ont braken niet. Na een welkom van den voorzitter van T.O.P., den heer Veltman, volgde een dansje en daarna het défilé voor de jury, welke bestond uit de dames Bergsma en Wilms en de heeren L. Noorden, C. Duijnker en C. C. Bakker. Tijdens het défilé speelde de band pittige deuntjes, heel toepasselijk was het Wilhel mus toen prinses Juliana en prins Bernhard te voorschijn kwamen. Bij monde van den heer C. Duijnker werd eindelijk de uitslag bekend gemaakt, welke als volgt luidt: Enkelingen: le pr. Lentebode, Mej. Annie Smit Sd., H.Hoef; 2e pr. Kersenmeisje, Mej. Tr. Rotgans, Wieringen; 3e pr. Vlinder, Mej. Teetje Lont, Wieringen; 4e pr. Skisport, Mej. Bertha Wieringen; 5e pr. Wie zaait zal oogsten, Mej. N. Hoogschagen, A. Pau- lowna; 6e pr. Appelbloesem, Mej. Gr. Snooij Jd., Wieringen; 7e pr. Piccolo, Mej. G. Groen- leer, A. Paulowna; 8e pr. Russisch boeren meisje, Mej. J. Blaauboer, Wieringen; 9e pr. Oud Wieringsche, Mej. M. Lont Dd., H.hoef; 10e pr. Naaigarnituur, Mej. Miek Kort, H. hoef; 11e pr. Pierotte, Mej. D. Rotgans Jd., H.hoef; 12e pr. Fantasie, Mej. B. Oostdijk, A. Paulowna; 13e pr. Verkeersteekens, Mej. N Halfweeg Pd., H.hoef; 14e pr. De Tol, Mej. M. Koorn Sd., Wieringen; 15e pr. Straatzan ger, de heer S. de Jongh Pz., H.hoef. Paren, le prijs: Stan en Olivier, de heer G. J. v. Bent en J. Kaan Az., H.hoef; 2e pr. Sterren, Mej. B. v. d. Velde en Mej. Z. Koens Kolhorn; 3e pr. Oude Wieringer typen, de dames Zw. IJzer en M. Wagemaker. H.hoef. Dankbaar werden de prijzen, die uit luxe- en gebruiksvoorwerpen bestonden, in ont vangst genomen. De heer Veltman dankte hierna alle mede werkenden, speciaal de jury in 't bijzonder den heer Bergsma. Hierop volgde het voor sommige ontgoo chelende en voor andere verblijdende dé masqué. Onbeheerd. Door eenige personen Is Zondagavond naast den Rijksweg ter hoogte van de molen van de Jongh een groote vierpersoons ver huurauto onbeheerd in het ploegland van den heer Ant. Keijzer aangetroffen. De koplichten brandden nog. De auto is uit Westelijke richting gekomen, over het hek geraakt, een slag over den kop gevlo gen en natuurlijk blijven steken. Bijna alle ruiten waren kapot, terwijl dak en koplam pen onder de modder zaten. Bij nader on derzoek bleek in den wagen, merk Essex, een wegenbelastingkaart te liggen op naam van R. Breed, Wieringerwaard. Van den eventueelen inzittende was niets te beken nen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7