Paria's mogen Hindoetempels betreden! uil cellulose De overval op een postauto Binnenland Luchtlijn Batavia- Philippijnen komt tot stand Dc moord met roof tc Leek l++V+<ê>+A Nederland en Brazilië In Indië geen geboortevermindering Het R,K. Werkliedenverbond tegen de Kath. Dem. partij Dc nieuwe commandant van het veldleger Belangrijke order van de Koninklijke Ondcrzcebootcn in acticvcn dienst Moordpartij door krankzinnige Dc „De Ruyter" tc Soerabaja Dc „Java" in dc Roodc zee U hebt voorrang Moedig besluit van den Maha- radja van Travancore. Zullen de overige Indische sta ten volgen? Ter gelegenheid van rijn 25sten verjaardag heeft de jonge Maharadja van Travancore, een van de groot ste Britsch-Indische staten, ln den vorm van een proclamatie verordend dat de staatstempels moeten worden open gesteld voor de Hindoes van alle kasten, dus ook voor de Ha- rijans, de paria's van zijn staat. Tegelijkertijd hebben zij ook het recht gekregen, om gebruik te ma ken van de openbare wegen en bron nen. Deze moedige stap van den jongen vorst heeft in geheel Britsch-Indië groot opzien gebaard. In dien men bedenkt, dat Travan core met een bevolking van meer dan 5 millioen zielen 1.769.000 Harijans bezit en de Hindoes van de hooge kasten juist in dezen staat zeer orthodox zijn, zal men moeten toe geven, dat zijn daad een heldhaftige daad is. De proclamatie vormt het slot van het werk van een comité, dat drie jaren geleden benoemd was en tot taak had, de Brahma nen, die meer dan 1000 Hindoetempels be sturen, er van te overtuigen, dat volgens de oudste religieuse gebruiken der Hindoes al le kasten tot den godsdienst toegelaten moes ten worden. Dit was de eenige mogelijke manier om de vooroordeelen van de Brah manen uit den weg te helpen, daar de er varing geleerd heeft, dat verordeningen ex officio in religieuse aangelegenheiden slechts een versterkte oppositie van de orthodoxe groepen tengevolge hebben. Het zal natuur lijk ook in Travancore nog wel eenigen tijd duren, alvorens de verordening in de prac- tijk wordt nageleefd. Maar in ieder geval is er een belangrijken stap op den weg naar een oplossing van het probleem der „onaan- raakbaren" gedaan. Mahatma Gandhi, de onvermoeide strijder voor de paria's, heeft dan ook een telegram met gèlukwensclien aan den Maharadja gezonden. 50 millioen paria's. Het aantal paria's wordt in geheel Indië op 50 millioen geschat, een zeer hoog cijfer dus, ongeveer een vijfde van de geheele Hin- doebevolking. Vooruitstrevende Hindoes van hpogere kasten zijn daarom ook langzamer hand tot de overtuiging gekomen, dat het beter zou zijn deze krachten voor zich te winnen, dan het te dwingen naar 't Chris telijke of Mohammedaansche geloof over te gaan. De Maharadja van Mysore, de groot ste Indische vazalstaat met meer dan 6 millioen inwoners, waar onder meer dan 1 millioen paria's, heeft in dit jaar voor de eerste maal verordend, dat de paria's op den openbare durbars moeten worden toegelaten Intusschen oefenen de hoogere Hindoekasten in zijn staat nog een zekeren terreur over de paria's uit. Nu hopen de leiders van het Al- Indisch Congres, dat de stap van den Maharadja van Travancore een voorbeeld voor de overige Indische staten zal zijn. De grootste Hindoe organisatie, de Hindoe Maha Sa- bha, heeft daarom aan de Maharad- ja's van verschillende staten een be roep gericht, waarin er bij hen op aan wordt gedrongen, het voorbeeld van den Maharadja van Travancore op te volgen en ook in hun staten de Hindoetempels voor de paria's open te stellen. In een interview, dat de dewan (minister president van Travancore) aan sir C. P. B. Aiijar, een journalist, toestand, merkt hij o.a. op: „De huidige dag is gekenmerkt door een grootsche gebeurtenis in de geschiedenis van Indië en in het bijzonder die van het Hindoeisme. Het hoofd van een van de meest orthodoxe Hindoestaten heeft een uiterst belangrijke poging gedaan om zijn geloof te vernieuwen. Men zal dezen stap in de toekomst als hetb egin van een renais sance herdenken..." De toestand in het overige Indik Desondanks zullen in het overige Indië dergelijke maatregelen op groote moeilijkhe den stuiten. In geen staat is intusschen het probleem der paria's zoo brandend geweest als in Travancore. De Zuid-Indische vazal staten bezitten de meeste paria's en indien andere staten het voorbeeld van Travancore zouden volgen, dan zal dit wel in de eerste plaats in het zuiden van Indië zijn. Het ligt overigens aan de Hindoes zelf. of het pro bleem der Paria's in bevredigenden zin wordt opgelost. Deze Hindoes beschouwen zichzelf gaarne als „modern" en in sociale vraagstukken als „gereformeerd", maar dit sluit niet uit, dat zij nog aan een zekere geestelijke orthodoxie mank gaan en op het oogenblik nog niet rijp zijn voor een zoo re volutionaire omwenteling als de erkenning van de paria's als gelijkgerechtigde Hindoes. Nog ingewikkelder is de toestand in het eigenlijke Britsch-Indië, waar ieder initia tief tot een dergelijken stap als een politie- ken stap, in strijd met de „Queen's Pro- clamation", beschouwd zou worden. Ook hier moet de stoot door de Hindoes zelf ge geven worden. De Mahatma houdt zich reeds jaren met dit probleem bezig. Aan hcm_ is het te danken, dat de paria's reeds eenige rechten gekregen hebben, zooals b.v. het stemrecht. Gandhi is op het oogenblik nog steeds de machtige spiritus rector van het Al-Indische Congres, dat zich als de verte genwoordiger van de belangen van het ge heele Indische volk beschouwt. Hier wordt hem een ruim arbeidsveld geboden, om so ciale hervormingen tot stand te brengen, melke een einde zullen maken aan de meer dan onrechtvaardige benadeeling van mil- lioenen zijner volksgenooten. Directeur van de K.N.I.L.M. uit Amerika terug Jhr. Rendorp zeer voldaan over besprekingen Via Cherbourg en Parijs is gis terenmorgen in ons land terugge keerd Jhr. H. K. B. Rendorp, di recteur van de K.N.I.L.M., die teza men met den heer A. Plesman een bezoek van eenige weken aan de Vereenigde Staten heeft gebracht, teneinde verschillende besprekingen te voeren, voornamelijk over de tot standkoming van de luchtlijn Soe- rabajaBataviaManilla. De heer Rendorp verklaarde door zijn bezoek uiterst bevredigd te zijn en hij had de zekerheid meegeno men, dat noch de regeering der Philippijnen, noch de regeering der Vereenigde Staten eenige moeilijk heid in den weg zouden leggen, zoo dat hij het afkomen der vergunning binnen zeer korten tijd zeker en de totstandkoming der luchtverbinding tusschen Ned. Iidië en de Philip pijnen verzekerd achtte. Daarbij legde hij den nadruk erop, dat het hier gaat om een toestemming van een buitenlandsche regeering, waarom door de Nederlandsche regeering wordt verzocht zoodat de onderhandelingen hierover niet door de vertegenwoordigers der betrokken luchtvaartmaatschappijen doch uitsluitend door onzen gezant te Washington worden gevoerd. De K.N.I.L.M. is geheel gereed om, zoo dra zij de toestemming heeft, de nieuwe luchtlijn te openen, die eens per week te bevliegen met de Douglas-toestellen der maatschappij. De reeds bestaande lijn naar Tarakan behoeft eenvoudig te worden doorgetrokken naar Manilla, een afstand van 1500 km. die in 6 uur gevlogen kan worden. Gebruik zal worden gemaakt van de thans in goeden staat verkeerende vlieg velden Balikpapan en Tarakan, en in het zuiden van de Philippijnen van Zamboan- ga. Te Manilla wordt nog gebruik gemaakt van het militaire vliegveld, doch een parti culier, een vermogend Philippino, heeft gelden beschikbaar gesteld voor den aan leg van een aan moderne eischen voldoend vliegveld. De afstand Batavia—Manilla zal voorloopig in anderhalven dag gevlogen worden, hoewel het mogelijk is het traject in een dag af te leggen, waartoe men na eenigen tijd misschien wel zal overgaan. Liquidatie van oude schulden. Dinsdag werd te Rio de Janeiro door den Braziliaanschen minister van buitenland sche zaken en den Nederl. gezant de rege ling ten aanzien van de afdoening van ach terstallige vorderingen geteekend. liquida tie van deze vorderingen kan thans op zeer korten termijn worden verwacht. Algeheele afdoening zal binnen zeer korten tijd moge lijk worden gemaakt. De thans tot stand gekomen regeling is gunstiger dan eenig ander met Brazilië ge sloten accoord. Het land der vruchtbaarheid. In een voordracht over het bevolkings vraagstuk in Nederlandsch Indië, Dinsdag te Amsterdam gehouden, behandelde prof. J. van Gelderen het probleem der bevol kingsdichtheid in Indië. Indië neemt een bijzondere plaats in met zijn uitgebreide landbouwbevolking. Terwijl in de Wester- sche cultuurlanden de groote bevolkings dichtheid met een dalend geboortecijfer ge paard gaat, is dat in Indië niet Het geval. Het vooruitzicht der bevolkingstoename in onze Tropen is ernstig. Door emigratie naar minder dicht bewoonde gebieden kan iets gedaan worden, misschien ook iets door industrialisatie. Het westersche verschijnsel van geboorte- vermindering treft men in Nederlandsch- Indië niet aan onder de inlanders, omdat de godsdienstige opvattingen zich hiertegen verzetten. Het lidmaatschap der Kath. Dem. Partij onvereenigbaar ver klaard met dat van bij het ver bond aangesloten organisaties. Gisteren is vanwege het R.K. werklieden verbond de volgende beslissing gepubli ceerd: De verbondsvergadering van het R.K. werkliedenverbond in Nederland, kennis genomen hebbende van het rapport cener bestuurscommissie, gevormd door het ver- bondsbestuur met het doel advies te ont vangen omtrent de vereenigbaarheid van het lidmaatschap der Katholieke arbeiders beweging, georganiseerd in het R.K. werk liedenverbond eenerzijds, en- het lidmaat schap van de Katholieke Democratische partij en/of het regelmatig lezen van het orgaan dier partij „Onze Vaan" anderzijds, verklaart het lidmaatschap van een der bij het verbond angesloten organisaties onver eenigbaar met het lidmaatschap der K.D. P. en/of het regelmatig lezen van het orgaan dier partij „Onze Vaan" en besluit mits dien a. dat de aangesloten bonden, leden van wie bekend is, dat zij lid zijn van de K.D. P. en/of regelmatig lezer van het orgaan dier partij „Onze Vaan", moeten stellen voor de keuze: het lidmaatschap van de K.D.P. op te zeggen en/of het regelmatig lezen van haar orgaan „Onze Vaan" te sta ken, of te worden geroyeerd als lid van den vakbond en/of den plaatselijken volks bond of werkliedenvereeniging; b. Dat de aangesloten bonden zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk voor 1 Januari 1938, zoodanige maatregelen moeten nemen, als noodig zijn om aan dit besluit uitvoe ring te kunnen geven. OOK IN ONS LAND WORDT DIT ARTIKEL VERVAARDIGD. De Deutsche Volkswirt van 12 dezer geeft eenige gegevens over de productie van kunstwol uit cellulose, dezelfde grondstof, waaruit ook de kunstzijde wordt gemaakt. De kunstzijde, zégt het blad, heeft zich de laatste veertig jaar als een geheel zelf standige tak der textielnijverheid ont plooid en uit deze industrie is op haar beurt, die van de kunstwol ontstaan. Wat de chemische samensteline en ook wat de chemische bereiding betreft, is het precies hetzelfde product als kunstzijde, terwijl dit ook geldt met betrekking tot katoen. De kunstwol is n.1. zuivere cellulose en het- is daarom te hegrijpen, dat dit product in oorsnrong ook op precies dezelfde wijze wordt gemaakt als kunstzijde. In verhand daarmede onderscheidt men kunstwol uit viscose en die. gemaakt volgens het pro cédé van de kopernxvde-ammnniak en uit acetaat. Evenals bii kunstzijde, is ook hij de kunstwol het procédé der viscose verreweg het belangrijkste. De bereiding van svnfhetlsrhe woT vol gens dit procédé nu loopt aanvankeliik ge heel paraleJ met die van kunstzijde, en wel tot op het oogenhlik, dat de draad ont staat. Eerst hij de verdere behandeling ont staan de kenmerkende verschillen tusschen kunstwol en kunstzijde. Terwijl deze laat ste ln draden van vrijwel oneindige lengte wordt geproduceerd, en. hetzij hij strercen. hetzij op spoelen, aan d® industrie wordt afgeleverd, wordt de kunstwol op z.g stapellengte gesneden, d.w.z. tot een zoo danige lengte als noodig is voor het doel dat men ermede wenscht te bereiken in de katoen-, kamgaren- of andere textielbran ches. Sedert 1929 heeft de productie van dezen kunstvezel in Duitschland zich ont plooid van 1600 ton naar schatting 85.000 ton in 1937 (ook in andere landen heeft zij reeds een groote vlucht genomen, eveneens in Nederland, ofschoon ons daar van geen cijfers ter beschikking staan. In de onlangs gehouden vergadering van aandeelhouders der Courtaulds Ltd. heeft de heer Courtaulds er nog op gewezen, dat men, bij heoordeeling van de productie- en consumptiecijfers voor kunstzijde rekening dient te houden met het feit, dat de sta tistiek geen onderscheid maakt tusschen kunstzijde, -wol en -katoen. De physieke eigenschappen van de kunst wol, aldus de Volkswirt, zijn intusschen zoozeer verbeterd, dat het product thans voor alle doeleinden kan worden gebruikt, waarvoor tot voor kort alleen de wol in aanmerking kwam. Ja, zelfs is deze vezel bezig, op sommige gebieden de wol van dier lijke herkomst te verdringen, terwijl tevens de gelegenheid is ontstaan, een markt te scheppen voor bepaalde, geheel nieuwe eind producten. Een gelijkmatige lengte van de vezel en bovendien een gelijkmatige sterkte kon in de katoenindustrie slechts na tien tallen jaren van veredeling worden bereikt. Langs chemischen weg is men met deze eigenschappen onmiddellijk klaar. Terecht kan men dan ook nog groote verwachtingen koesteren van de toekomst van dit product In de dameskleedingindustrie is de kunst wol reeds een onmisbare grondstof gewor den, terwijl zij zich in de heerenkleeding- industrie al eveneens een belangrijke plaats heeft verworven, niet alleen voor ondergoed, d.och ook voor bovenkleeding, waarvoor soms voor 50 pet. kunstwol wordt gebruikt. Ook voor meubelbekleeding en tapijten heeft de kunstwol haar goede hoe danigheden reeds getoond, zoodat er thans vrijwel geen gebied meer is te bedenken, waarop geen gebruik wordt gemaakt van deze synthetische grondstof. Bij verschillende fabrieken wordt thans een krachtige expansie overwogen, in ver band met de geringe moeilijkheden, welke men bij den afzet ondervindt. Ook in ons land worden groote hoeveelheden kunstwol gebruikt. Bij informatie in textielkringen hier te lande werd dit aan de N.R.Ct. bevestigd. Zoo gebruikt men thans in Twente reeds groote kwantiteiten kunstwol, d.w.z. in dit district worden de draden gesponnen voor het gebruik in de weverijen. Van impor teurszijde deelde men ons mede, dat met name uit Duitschland en Italië groote hoe veelheden kousen en sokken, ten deele van kunstwol vervaardigd, hier worden inge voerd. Maar het is duidelijk, zoo merkte men ons op, dat deze artikelen een katocnachti- gen indruk maken. Wat de toekomst zal zijn, valt moeilijk te beoordeelen. Vroeger heeft men ook sceptisch tegenover de kunst zijde gestaan, doch de practijk heeft wol uitgewezen, hoezeer men zich daarin heeft vergist. Zoo is het dus ook heel goed moge lijk, dat de kunstwol, gelijk dit nu trouwens reeds meer en meer blijkt, een blijvende plaats in de textielindustrie zal gaan inne men. Kunstwol uit ondermelk ls wal anders. Intusschen verwarre men dit product niet met dat, uit ondermelk vervaardigd, aange zien dit artikel inderdaad meer overeen komt met de natuurwol vertoont. Nog niet duidelijk is evenwel, zegt het blad, hoe de industrie aan de benoodigde hoeveelheden ondermelk moet komen. Het procédé der ondermelkwol bevindt zich dan ook nog, zooals gezegd, in het stadium van experi menteeren en het is nog lang niet zoover, dat hier uitzicht zou bestaan op productie op commercieelen grondslag, zooals dat met de wol uit cellulose wel het geval is, GENERAAL-MAJOOR J. J- O. BARON VAN VOORST TOT VOORST BENOEMD. Naar wij vernemen is generaal- majoor J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, commandant van de vierde divisie, tevens adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, met ingang van 31 Maart a.s. benoemd tot commandant van het veldleger, en commandant van de vesting Holland, als opvolger van luitenant-generaal Jhr. W. Röell. De nieuwe commandant van het veldleger, luitenant-generaal J. J. 6. baren van Voorst tot Voorst. Herhaaldelijk heeft de nieuw-benoemde commandant aan den arbeid van den Volken bond actief deelgenomen In '26 benoemde de regeering baron van Voorst tot Voorst tot deskundige voor de voorbereidende com missie van de ontwapeningsconferentie. Ook van andere Volkenbondscommissies maakte hij deel uit en in 1932 was hij Ne derlandsch gedelegeerde bij de ontwape ningsconferentie. De Nederlandsche regeering erkende zijn verdiensten door hem de onderscheidingen van ridder in de orde van Oranje Nassau (met de zwaarden) en van ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw te verl een-en. Generaal-majoor baron van Voorst tot Voorst is ook door verschillende buitenland sche mogendheden onderscheiden. Vier arrestaties. Zooals men zich zal herinneren, werd in den nacht van 1 op 2 December j.1. een lafhartige moord gepleegd op don 65-jari- gen caféhouder Chr. Reijntjes te Leek. Wel werden tegen Kerstmis enkele personen aangehouden en verhoord, doch men kwam niet veel verder. Er bestond groote twijfel, of de verklaringen van de aangehoudenen wel juist waren. Vast stond, dat reeds in den winter van 1935, een jaar vóór deze afschuwelijke roofmoord gepleegd werd, in misdadigerskringen het voornemen bestond, bij den heer Reijntjes in te breken. Men wist namelijk, dat deze zeer rijk was. Door onvoorziene omstandigheden is er dien nacht echter niets van gekomen. De recherche te Groningen zat niet stil cn volgde tenslotte een bepaald spoor, dat thans heeft geleid tot de arrestatie van drie inwoners van Hoogkerk. Het zijn de 27- jarige Fr. van O. de 31-jarige G. D. M. als mede de 30-jarige W. van B. Door de ver klaringen van van B. is belangrijk feiten materiaal aan het licht gekomen. Als vierde verdachte bevindt zich in ar rest de 65-jarige A. van B. uit Leek, die op korten afstand woont van de woning, waar de heer R. gewoond heeft. De vier verdachten zijn ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Het onderzoek wordt met kracht voort gezet. De justitie is er van overtuigd, dat nog meer personen, bij dezen roofmoord be trokken zijn. Zes tankschepen in Engeland besteld. Naar wij vernemen heeft opdracht gegeven voor den tankschepen van 12.000 ton sclie werven. Naar men weet heeft de vorige week nog een order schepen geplaatst bij de droogdokmaatschappij. de Koninklijke bouw van zes elk, bij Engel- Koninklijke dc van drie tank- Rotterdamsche Niet naar de Spaansche wateren. Uit Den Haag wordt nader gemeld dat de vier onderzee booten O 12, O 13. O 14 en O 15 volgens het program der aanstaande zomerfeesten hebben proefgevaren en wor den gereed gemaakt voor den actieven dienst. Van een eventueel vertrek naar de Spaansrhe wateren, dat hiermee in verhand gebracht werd, is onder de huidige omstan digheden geen sprake, ONZE OOgf Inlander moordt ntt rijn gezin ■lt. Een te Sabang in het krankzinnig^ sticht in observatie geweest zijnde inlaiX vermoordde bij terugkomst in zijn Woo"r plaats te Sidjoendjoeng bij Sawahloento zii„' vrouw en drie kinderen. Vervolgens Ver wondde hij vijf inwoners zwaar, waarna hii zijn huis in brand stak, en vluchtte, h meldde zich bij den controleur. De gewon den zijn overgebracht naar het hospitaal te Sawahloento. De quarantaine-maatregelen ten opzicht van den kruiser „De Ruijter", waarvan wij reeds eerder melding maakten zijn thans opgeheven. De kruiser is heden de marine- haven van Soerabaja binnengeloopen. De Nederlandsche kruiser „Java" is g)s. teren te Aden aangekomen. Met volle kracht heeft het schip zijn reis naar de Middel- landsche Zee vervolgd. Hoe nummer drie gepakt werd Ruim een maand geleden op 9 Febru ari 's avonds omstreeks half zes pleeg den drie mannen een overval op een post auto in de Jan Pieterszoon Coenstraat te 's-Gravenhage. Hoe de zaak afliep is vol- doende bekend: de buit was nihil en de daders ontkwamen in een gehuurde auto. Beiden bleven ontkennen en hoewel de politie over „mooie aanwijzingen" beschik te, stond de zaak voor de justitie toch niet heel sterk. Daar is echter sinds Zondagmid dag verandering ingekomen, toen der Dritte im Bunde in Wiesbaden werd gearresteerd dank zij het optreden van inspecteur Pool en de Duitsche politie. Om over de laatste arrestatie enkele bij zonderheden te vernemen hebben wij den Haagschen inspecteur vanochtend opge zocht. Inspecteur Pool vertelt Een uitstapje naar Wiesbaden. Zaterdag j.1. stapte de heer Pool op den trein naar Wiesbaden. Hij wist, dat num mer drie, zekere R.H., daar kennissen en familie had wonen. Voorts was hem bekend dat H. een kamer in Keulen had en hij vermoedde dat het juiste adres hem in Wies baden gegeven zou worden. Bij kennissen van H., die in de omstre ken van Wiesbaden wonen, hoorde inspec teur Pool Zondagochtend, dat H. hen juist gisterenavond had bezocht. In samenwer king met de politie ter plaatse kwam ver volgens uit, de H. in een hotelletje in Wies baden logeerde, vanwaar hij echter Zondag ochtend om 9 uur vertrokken was. De Duitsche politie zette toen haar netten uit en arresteerde dienzelfden dag, 's mid dags om half vier, den mededader aan de postoverval ten huize van een met hem be vriende familie. H. legde op het politiebureau een volledi ge bekentenis af, zoodat de zaak thans vol komen duidelijk is geworden. De verdeeling van de rollen. Door H.'s bekentenis bleek, dat de over val zorgvuldig was voorbereid. M. zou den postbeambte met een ploertendooder bewer- ken, E. zou chauffeeren en H. de postzak ken buit maken. Alle drie waren werkloos en zij wisten, dat de auto op dat uur, aan het einde gekomen van een langen rond rit, veel post van waarde bergde. Den avond can den overval werd voor een waarde van f 35.000 vervoerd. Eigenlijk wilden de heeren op den 8sten Februari hun slag slaan, maar de omstan digheden bleken voor hen toen niet gun stig, zoodat de overval een dag later plaats vond. H. heeft, volgens inspecteur Pool, een blan co strafregister en is door de beide ande ren verleid. Of hij in Duitschland terecht zal staan of in ons land staat nog niet vast. Voor de medewerking van de Duitsche politie had inspecteur Pool niets dan Ion VROUW DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Gisterochtend kwart voor negen is' op dert weg langs de Zuidwillemsvaart tusschen den Dungen en Middelrode, onder de ge meente den Dungen, de 42-jarige vrouw D. RaaymakersVissers door een haar ach- teroprijdende auto gegrepen. De vrouw was op slag dood. Het slachtoffer was per rij wiel op weg naar de markt in 's-Hértogen- bosch. Een mand met eieren droeg zij aan haar arm. De vrouw is vermoedelijk geslipt» waardoor zij juist voor de auto kwam t® vallen. Den bestuurder van den wagen» den heer J. M. D. uit Venlo, treft *een schuld. Mejuffrouw Raaymakers was' moeder van vier kinderen. Indien op een voorrang»* weg rijdt of bij indere kruising®" van rechts nadert. Wie denkt, dot hij daarom alleenheerscher h op den weg, krijgt meestal I" 't ziekenhuis allen tijd om »ot indere (voorzichtiger!) gedach ten te komen!

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 10