Sport 19 45 36 36 34 42 IUROL doet ze verdwijnen! Visscherij 6 Gebakschofels Voetbal SLAPERS ïïettekkingen Adverteeren doet verkoopen. H UISHOUD PAKKET Vetwormpjes Kegelen Boksen De wedstrijden van H.B.C. dan bent u verzekerd van kwaliteit Uit het politierapport BijZWAGERMAN blanke Schelvisch, Leng, Kabeljauw, Poon én Tong. Telef. 430 aangeboden TA FE LK LE E DJ E M geoïaagd WEEFSTOF CLOSETMAT WIEGDEKENS VERBANDGORDEL 2 STUKS KOP en SCHOTELS FRUITSTEL HEEREN OVERHEMD Georgette Dames Shawls ONTBIJTSERVIES KAASSCHAAF EIERSTELLEN Gekleurde BREIKATOEN Kinder M0UWSGH0RTEN HANDSCHOENEN WOLLEN SOKKEN DAMAST TAFELLAKEN BADDOEKEN Dames Hemd of Directoir WÊ0 huidonzuiverheden en puiscjes Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. Poos 30en 60ct. Bij Apothekers en Drogisten. Sterk verhoogde tongprgzen. Met een sprong is de tongprijs Woensdag omhoog gegaan. Was deze Dinsdag nog 1.11 per kilo, Woensdag klom de prijs op tot 1.55 ten hoogste. Welke factoren hiervoor gelden, is niet zoo gemakkelijk te zeggen. Geringere aanvoer is er wel één van. Hoe het echter ook zij, de visscherij profiteert er allereerst van. De tarbot ging ook even omhoog en be reikte Woensdag weer een gulden per kilo. De scholprijzen stegen ook even, maar ha len nog geenszins het niveau van een week terug. De rondvisch toonde ook een beter beeld. Ook bot en schar stegen in prijs, vooral bot. De besommingen der trawlers waren dan ook over het geheel goed te noemen. Voorjaarsharing. Er wordt wat meer vangst gemeld uit ver schillende aanvoerplaatsen. Van groote vang sten kan helaas nog niet worden gesproken. De tijd schiet al weer aardig op naar Pa- schen en gewoonlijk is dan de prijs er af, in dien er althans nog eenige trek van haring komt. De prijzen zijn uiteraard nog vrij hoog. De stand van de wedstrijden in het Kegel huis luidt op Woensdagavond 12 uur: KorpswedstrjjdClubkampioen: Afd. A: 1. E.V.A. II 215 2. Onder Ons I 214 3. E.V.A. I 199 Afd. B: 1. Duim in 't Gat IV 190 2. Ons Genoegen II 184 3. Hout of Fout II 177 Voorts: Hout of Fout I 199 Duim in 't Gat I 183 Hl 176 i» ii II 173 E.V.A. IV 162 Onder Ons II 160 Ons Genoegen I 159 E.V.A. III 154 Onder Ons III 153 Ons Genoegen III 148 Hard Gaat Ie I 145 't Rollend Raadsel III 116 Hard gaat Ie II 115 Hout of Fout III 108 Hoogste werpers: Afd. A: J. Lammers 79 Afd. B: F. Grootveld 74 Persoonlijk kampioenschap: 1. G. Groot 154 2. P. v. d. Maden 138 V rijebaanwedstrjjdcii Seniores: 1. J. Lammers 45 2X 2. F. van der Mey 45 3. C. Goes 43 2 X 4. M. Rosa 43 Juniores: 1. J. de Kloe 44 2. C. J. van der Poll 4l 3. J. de Jong 39 4. A. N. Leemans 38- -37 Dames: 1. Mevr. Helder 42 2. Bijl 36 3. Siegers 35—33 2 X 4. Hoppe 35- -33 Verrassingswedstrijd: 1. F. van der Mey 693 2. Jb. Smit 684 3X 3. J. W. Biersteker 639 4. C. Goes 594 Gisteravond hebben in Casino, onder tame lijke belangstelling, de aangekondigde boks wedstrijden van de Heldersche Boksclub plaats gehad. In nagenoeg alle partijen werd hevig om de zege gevochten, enkele partijen waren zelfs bijzonder spannend en spectaculair. Wat het algemeen bokspeil betreft, hebben we sinds de vorige wedstrijden een vooruitgang van de prestaties onzer boksers kunnen waarnemen. Wel degelijk was het te merken, dat zij onder een serieuzen leider staan, met name onder den heer Filmer. Toch zijn we nog lang niet waar we wezen moeten, er werden nogal eens tactische fouten gemaakt, terwijl ook wel eens bijzondere aandacht aan het voetenwerk be steed mag worden. Met ijverige training valt echter veel te bereiken vooral ook omdat er enkele veelbelovende krachten vielen te be speuren. Nadat de boksers voorgesteld waren, het Volkslied gespeeld was en de heer v. d. Sande Jr. een openings- en propagandistisch woord ten behoeve van de bokssport gesproken had, vingen de wedstrijden aan met de partij Callé (D.O.S.)Röge (H.B.C.). Beide boksers incas seerden verschillende zware stooten. In de derde en laatste ronde was de Heldersche bok ser iets aanvallender, doch de Amsterdammer stond in techniek op een iets hooger peil, zoo dat deze vlotte partij terecht onbeslist ein digde. In de middengewicht-partij Brons (Den Hel der)—van Richteren (D.O.S.) was eerstge noemde veel sterker. Met harde slagen dwong hij zijn tegenstander tot overgave, nog voor de eerste ronde verstreken was. Zegwaard (H.B.C.)Zwart (D.O.S.) bok sten een op matig peil staande partij van 3 ron den van 3 minuten. Nadat de eerste twee ron- deh vrij gelijkopgaand waren verloopen, trad de Amsterdammer, die over meer Ausdauer bleek te beschikken, meer aanvallend op, zoo dat hij verdiend op punten zegevierde. Op veel beter peil stond de match tusschen de beide Amsterdammers Bootsma (D.O.S.) en Krabbe (Sars). Het was een vlug gevecht tus schen twee goedgebouwde sportlui, waarvan laatstgenoemde aanvankelijk in de meerderheid was. Vooral zijn duiken en dekking zoeken was uitstekend verzorgd. In de laatste ronde wist hij zijn goede dekking niet te handhaven, waar door Bootsma eenige goede stooten wist te plaatsen. Daaraan had hij het dan ook te dan ken, dat de partij nog in zijn voordeel beslist werd, hetgeen door velen niet was verwacht. Voor de pauze gaven de beide Sarsleden Kneppers en Meijer nog een aardige demon stratiepartij ten beste. De twee Heldersche adspiranten Pieterse en Riegelman openden de serie na de pauze met een interessant partijtje, dat onbeslist eindigde. De H.B.C.-middengewicht D. de Boer plaat ste zich vervolgens tegenover den D.O.S.-man Luske, in wien hij een flinken tegenstander had. Toch was De Boer de sterkere, hij trad agressiever op en zijn slagen waren hard en menigvuldig. Verdiend won de Heldersche bok ser op punten. In de heftige partij Schuinsteen (Amster dam)—J. Boon (Den Helder) had onze plaats genoot het hard te verduren, maar door zijn moedig vechten wist hij een match-nul te be werkstelligen. De partij Gerrits (Sars)Joustra (D.A.B.) tusschen twee Amsterdammers dus, was spoe dig ten einde. Joustra werd winnaar door tech- nischen knock-out. De avond werd besloten met een vederge- wichtmatch tusschen de beide hoofdstedelin gen Brouwer (D.O.S.)Post (Sars). De betere bokser, in dit geval Post, won na een vlotte partij verdiend op punten. Vermelden we nog, dat de organisatie bij de H.B.C. in goede handen was en dat de recht spraak over het algemeen veel bevrediging kon schenken. De Marine-sportwedstrijden Gistermiddag zijn de Marine-sportwedstrij den begonnen met een voetbalwedstrijd tus schen de elftallen van het Hospitaal en De Mok. De Vliegkamp-menschen wonnen met 3—1. Nieuwe voetbalclubs Er zijn een tweetal voetbalclubs ter plaatse opgericht, n.1. een door het personeel van de 3 bioscopen en een door de bezorgers van onze HERMAN NYPELS' KLEDINGMAGAZIJNEN, DEN HELDER Papier-Linnen Boorden, in alle gangbare maten en modellen Per dozijn f 1.35 per stuk 12 ct Courant. V.I.O.S. zal de laatste heeten. eerst genoemde deelde ons mede, dat zij nog niet over een terrein beschikt H.R.C. I—K.V.V. I "Naar wij vernemen heeft H.R.C. 1 voor de tweede ronde van den K.N.V.B.-beker een thuiswedstrijd geloot tegen de 4e klasser K.V.V. uit Krommenie. Deze wedstrijd wordt a.s. Zondag reeds gespeeld en wel om half drie. Het is vrij zeker, dat in verband hiermede de competitiewedstrijd H.R.C. IIIHollandia II om 11 of om 12 uur aanvangt. Burgelijke Stand van Den Helder van 17 Maart 1937. BEVALLEN: M. M. van de Staaij—Jansen, zoon. ONDERTROUWD: F. J. Smeelen en I. Piersma; Th. E. Koopman en P. M. Kater; J. Bot en T. de Ruiter; A. E. Wind en G. Wouda; J. E. Hermes en D. C. Beezemer; P. de Jong en G. Oorburg; F. J. Riteco en A. J. Nauta; A. Visser en Y. Schuil; T. Schol en C. Smlds, J. B. Josee en F. J. Bongers. Haven van Nieuwediep 16 Maart. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Engelsche s.s. „Fanvette EET AARDAPPELEN uit BAKKER'S AARDAPPELHUIS, Molenstraat, eerste huis vanaf de Keizerstraat Aanrijding. Gisterenmiddag had in de CrocuSstraat een aanrijding plaats tusschen een personenauto en een motorfiets. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Beide motorrijtuigen wer den licht beschadigd. Geen goede remmen. Een drietal bestuurders van motorrijtuigen werden gekeurd, daar de remmen van hun wagens niet aan de gestelde eischen voldeden. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet Tooruitbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 e. Het gezelschap van Dokter FUKAU heeft met Hr. KRAAK niets uit te staan, daar alles door mij betaald wordt. Dr. FUKAU. VVeggeloopen een zwarte Bouvier, gecoupeerd, luisterende naar den naam Bresmond. S.v.p. terug bez.: Stakman Bossestraat 1. Nette Wed., 34 j., zoekt ken nismaking met net degelijk pers. K.M. Brieven onder No. 149, aan het Bureau van dit blad. Nette Wed. 40 j. jonge ver schijning, serieus maar vroolijk karakter, zoekt kennism. met Ond. Off. K.M. of wedn. Brieven onder nr. 118, aan het Bureau van dit blad. gevraagd. Adres: Havenplein 25. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet eooruitbet: IS et. p. regel 40 en 60 o. FLINKE DAGDIENSTBODE gevraagd. Mevr. NYPELS, Hoofdgracht 40; ingang om den hoek. PLAATSELIJK AGENT gevr. voor onze afd. Brand-, Glas-, Ongevallen- en Zieken huiskosten verzekering. Voor actieve personen bestaat de mogelijkheid zich een positie als inspecteur te verwerven. Br. No. 3650, Wensing's Adv. Bur., Haarlem. moderne ruiten, diverse kleuren, 120x120, alléén Vrijdag. Vooruitbetaald: 10 ct. p regel minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 c Biedt zich aan een nette Kraamverzorgster ook den geheelen dag. Adres: 2e Emmadwa-sstraat 9. Er biedt zich aan beste Melker, voo - 's morgens en 's avonds, omtrek Den Helder. Brieven onder No. 148, aan het Bureau van dit blad. pracht gordijnstof, 120 cm br., mod. strepen, alléén Vrijdag. zware twisted closetmat, frissche kleuren, alléén Vrijdag fantasie molton wiegdekens, leuke kleuren, jm g* alléén Vrijdag. "V en pak damesverband inhoud 10 stuks, merk Protecta, alléén Vrijdag. zeer fijn porselein, moderne décors, alléén Vrijdag. Cm "T schotels, mod. glazen gebakschotels, leuk mod., mooie kl. alléén Vrijdag nieuw glas fruitstel, _7-deelig, kleur oud rose, "y 4^ alléén Vrijdag57 met stijve losse boord, pracht patronen, C alléén Vrijdag. f53 schitterende dessins en kleuren, ft alléén Vrijdag "T 57 .voor 6 personen, crème Maastr. aardewerk, 95 alléén Vrijdag I zware houten kaasschaaf, prima mes, yt alléén Vrijdag "V 57 zeer mooi bakelit eierstel, div. kleuren, 7-deel. alléén Vrijdag KOFFERS prima handkoffer met leder handvat en 2 nikkelen sloten, maat 50, alléén Vrijdag. (7 57 groot kleuren assortiment, 100 grams knotten, 9 ^9 alléén Vrijdag mm in rood, bleu, beige, keurig afgewerkt, alléén Vrijdag maat 40 Ëmm 57 5 ets. 5 cm tricot Dames-Handschoenen, nieuwe kleuren, modern bestikt, alléén Vrijdag prima fantasie heerensokken, nieuwe dessins en kleuren, alléén Vrijdag 120x150, prima kwaliteit, mooi patroon, '/2 alléén Vrijdag zware gekleurde badd., 100x50, frissche kleuren, alléén Vrijdag I prima matzijde interlock, fantasie weefsel, zeer mooi, alléén Vrijdag inhoudende1 groote bus Schuur poeder, 1 groote bus Poetsextract, 1 doos Schoencrème, 1 tube Kachel pasta, 1 flanellen Poets doek, alléén Vrijdag Feuilleton door Annie de Hoog—Nooy 6) Zij' zou hem heusch niet met open armen ontvangen als hij aanstonds thuiskwam en haar mededeelde, dat er van zijn vader niets te verwachten was. De helft van zijn vermogen zou hij er voor willen geven als de jongen zich van die vrouw losmaakte en zich weer opnieuw aan zijn stu die ging wijden. Enkele maanden, hoogstens een half jaar zou het nog maar duren, dan zou hij afgestudeerd kunnen zijn. Wat hadden ze beiden daarnaar verlangd en er dikwijls over gesproken, vooral in dien tijd toen hij, na zijn candidaatsexamen, als plaatsvervangend assistent bij den bekenden professor Juringa werkzaam was. Zijn interesse voor de bestrijding van tropi sche ziektegevallen had al dadelijk de belang stelling van den hoogen geleerde getrokken en de lezing, die hij er Paul over liet houden, had in vakkringen zelfs eenige beroering ge wekt en wel zoo, dat men er in een enkel medisch blad de aandacht op vestigde. En dat alles zou nu voorbij, voorgoed voorbij zijn? Dat kon toch niet... De jongen zou toch wel eens inzien, dat hg den verkeerden weg ingeslagen was. Na ko.r- teren of langeren tijd zou hij toch wel voor zijn wil zwichten, als hij tenminste nog een weinig van zijn vader hield... Zélf mocht hij niet toegeven, dat kon Paul niet van hem verlangen. Het was toch ondoenlijk, dat hij, telg uit een oud, aristocratisch geslacht, ge dwongen zou worden tot omgang met een schoondochter, die evengoed een hunner dienstboden had kunnen zijn. Ei} Paul, wel opgevoede en intelligente jongen als hij was, moest toch ook herhaaldelijk in botsing ko men met het klein burgerlijke dat hij onge twijfeld in zijn vrouw aantrof. Had zijn passie voor haar, want iets anders kón het niet zijn, hem dan zoo gedegenereerd dat hij het stuitende daarvan niet eens meer voelcje? O, hoe haatte hij haar, die alles op het spel gezet had om zijn leven te vergallen. Die wie weet welke kunstgrepen te baat ge nomen had om zijn zoon zoover te krggen en nu nog den schijn wou wekken, dat ze niets liever zag, dan dat Paul zich met hem ver zoende. Maar dan zou er heel wat anders moe ten gebeuren. En zéker niet iets waar zg de hand in had. Liever deed hij voorgoed afstand van zijn zoon, dan toe te laten, dat zij het was, die hen weer te zamen bracht. II. Diny onderschatte de moeilijke taak, die Paul op zich genomen had door naar zgn vader te gaan, geenszins. Ze leefde geheel en al met hem mee en hoorde even duidelgk alsof ze er bij tegenwoordig was, de verwijten waar mee hij overladen werd. Zij hoopte van ganscher harte, dat het hem gelukken zou kalm te blijven. Een innerlijke stem zei haar, dat ze niet op het medegevoel van zijn vader behoefde te rekenen, en toch durfde ze niet alle hoop te laten varen. Er moést immers hulp komen, morgen moest de huur betaald worden, anders... „We moeten er wat anders op zien te vinden,- Marjoleintje zóó gaat het niet langer..." had Paul een dezer dagen gezegd. Dat was vanmiddag maar al te goed tot haar doorge drongen. op het oogenblik dat hij, in zijn ka mer, buiten zichzelf van opwinding geraakte. Zoo gaat het niet langer... Die zin was maar steeds in haar hoofd blgven nadreunen. Neen, het zóó niet langer ging, dat er iets anders op verzonnen moest worden. Maar dat hó.d ze immers al gedaan ze had alleen den moed nog niet gehad het ten uitvoer te brengen. En nu, in de angstige spanning waarin ze Paul's terugkomst afwachtte, bad ze zacht in zich zelf, dat God een wonder zou laten gebeuren, zoodat dat... vreeselijke niet noodig zou zijn, want wét zou ze moeten beginnen zonder hem...? Ze voelde opeens een bange zekerheid over zich komen, dat het toch moest gebeuren, dat er geen ontkomen aan was. Kwam dat om dat Paul zoolang wegbleef? Misschien was dat juist een gunstig teeken. Wie weet hoe goed dat onderhoud afgeloopen was en terwijl zij zich hier ongerust maakte, zaten hij en zijn vader waarschijnlijk heel genoeglijk wat na te praten. Het had toch geen zin om alles maar direct somber in te zien. Maar als zijn vader nu niet bereid was hen de helpende hand toe te steken, wat dan? Ze overdacht, dat het misschien beter ge weest was indien ze Paul tevoren op de hoogte gesteld had van den toestand, waarin ze verkeerde. Misschien had dat er toe bijge dragen zijn vader te verteederen. Ze had het nog wel een oogenblik overwo gen. doch het verlangen het hem eerst dèn te zeggen, als de toekomst er wat hoopvoller uit zag, had haar er van tegen gehouden. Dat groote oogenblik was nu misschien reeds in het zicht. Ze probeerde zich in te den ken, hoe Paul op haar mededeeling zou rea- geeren... Ze wist hoeveel hij van kinderen hield, hij zou door het dólle heen zgn. En ze zouden natuurlijk direct beginnen een naam te bedenken en schertsend tobben over de moeilijkheid van hel niet-weten of het een jongen of een meisje zou zijn. Of het er wat op aan kwam. Het zou hun kindje zijn, daar kwam het alleen op aan, hun éigen kindje... Het was of haar geest in een mooien droom gevangen werd... Glimlachend staarde zij voor zich uit in de half donkere kamer, waarin zij geen enkel voorwerp meer onderscheidde, geen ander die het zoo goed wist als zij, datAlles vervaagde voor dat heerlijke beeld, dat zij zich voor de oogen stelde... een kinderkopje met lachende oogjes. Haar lippen bewogen, alsof ze het kindje iets toe wou fluisteren, er kwam beweging in de handen, die roesloos in haar schoot gelegen hadden, het was of zij de armen wilde uitstrekken om het kindje er in op te vangen... Haar oogen werden vochtig, door het ongekende gevoel, dat zich van haar meester maakte, het groote verheven moeder gevoel... Midden in haar droom viel de slag. Daar stopd Paul opeens in de deuropening. Door het licht, dat hij zoojuist aanknipte, was haar betoovering verbroken. Nu stond ze weer voor de werkelijkheid, die haar plotseling angst aanjoeg... Want een enkele blik op de wan hopige uitdrukking in zijn oogen was voldoen de om haar te doen beseffen dat al haar goede verwachtingen op niets uitgeloopen waren. Ze wou iets zeggen, maar wist geen woor den te vinden. Ook hij zei niets, het was ook niet noodig, zijn houding zei al genoeg. Werktuigelijk stond ze op en liep op hem toe. „Paul..." zei ze alleen. Hij verstond dit als een vraag. „Mis natuurlgk," zei hij, met een stem, die ingehouden woede verraadde, „zoo hard als een steen... Is het niet om gek te worden?" „Heb je het... wel goed aangepakt, Paul?" Op hetzelfde oogenblik had ze reeds spijt van die vraag. „Neen, ik heb stom gedaan, zooals altijd. Dat bedoel je toch hè?" viel hij uit. „Ach neen, jongen, dat weet je toch wel beter," zei ze sussend, „ik bedoel of je niet... eh... te driftig geweest bent, je was al zoo overstuur." „Zou je dat soms niét worden als iedereen je maar in een hoek trapt Als je je kop gek prakkizeert om maar iéts te vinden waardoor je een beetje op dreef komt? Jij met je ge lijkmatige natuur en je eeuwige kalmte kan daar niet bij. Jij hebt geen haar begrip van wat er in mij omgaat!" riep hij, driftig de ka mer op en neer loopend, uit. „Dat heb ik wel en misschien meer dan jg denkt. Maar wat helpt het of we allebei als razenden door het huis heendraven..." Hij kwam vlak voor haar staan. „O, doe ik dat? Jij ziet het dus zóo...? En ik, stommeling, die dacht dat jij in alles met me meeleefde. Ik stel me dus, in jouw oogen, aan als een dolleman... Dat mankeert er nog aan waarachtig, dat is het eenige nog wat er aan mankeert, dat jij me ook nog afvalt." „Maar Paul..." „M'n vader zegt het, en misschien heeft hij niet eens heelemaal ongelgk, zoolang er geld is, gaat alles goed, maar komen er be- roerdigheden, dan..." „Paul, durf jij je over mij te beklagen? Hoor je van mij ooit één woord van verwijt?" „Dat moest er nog bijkomen!" Hij liet zich op den divan neervallen, gooide de kussens opzij. Diny hield met moeite eenige scherpe woor den terug. Paul was onredelijk en hij verdien de dat ze hem dat eens goed onder het oog bracht, maar ze wist dat hun twistgesprek dan zou ontaarden in een hevige ruzie, die misschien in dagen niet bijgelegd zou worden. Paul was over zijn zenuwen heen en zou din gen zeggen, die hij maar half, of misschien heelemaal niet meende en die zg zich toch zou aantrekken. Ze vocht met haar opkomende tranen. Ze trachtte haar zenuwen de baas te blgven, doch het lukte haar niet. De over gang van het visioen met het kindje naar dit, was al te groot geweest... En voor zij er zich zelf rekenschap van kon geven, uitte zg haar verdriet en teleurstelling in een nerveuse huilbui. „Ook dèt nog!" riep Paul van den divan opspringend uit, en zijn hoed grijpend, die hg bg zijn binnenkomen op een stoel neergewor pen had, snelde hjj naar de deur. „Als je uitgehuild bent, kom ik wel terug." ^Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6